نتایج جستجو : جوان - 184 مطلب

97/03/21 23:34
در مرزهای علم , edge_of_science
مطالعه‌ای که در ژورنال Hypertension منتشر شده، دلیل دیگری را بر تاثیر مکمل‌های غذایی در پیشگیری از حملات قلبی ارائه می‌دهد. این مطالعه همچنین نقش آنتی‌اکسیدان های خوراکی را که در سال‌های اخیر غیرموثر برشمرده می‌شدند، اثبات می‌کند. به گفته محققان این آنتی‌اکسیدان‌ها تاثیرات قابل توجهی بر سلامت دارند؛ اگر به درستی هدف قرار داده شوند.
این مطالعه برای نخستین بار در رابطه با تاثیر آنتی‌اکسیدان اختصاصی میتوکندری (mitochondrial-specific antioxidant) بر روی عملکرد عروقی انسان انجام گرفت. چنین درمان‌هایی می‌تواند ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی را با افزایش سن کاهش دهد.

طی این مطالعه، ۲۰ زن و مرد سالم در سنین ۶۰ تا ۷۹ از منطقه Boulder انتخاب شدند. نیمی از این افراد روزانه ۲۰ میلی‌گرم از مکملی به نام MitoQ را دریافت کردند. این مکمل از تغییر شیمیایی آنتی‌اکسیدان طبیعی Coenzyme Q۱۰ حاصل شده و بهتر می‌تواند به میتوکندری‌های داخل سلول متصل شود. نصف بقیه افراد دارونما دریافت کردند.
پس از شش هفته، پژوهشگران سلامت عروق و عملکرد لایه اندوتلیال آن‌ها را بر اساس میزان گشاد شدن آن‌ها با افزایش جریان خون بررسی کردند. پس از دو هفته، با پاکسازی دارو از بدن در نتیجه عدم دریافت آن، به گروهی که قبلا دارونما دریافت می‌کرد، داروی واقعی داده شد و برعکس و تست به مدت شش هفته تکرار شد.
محققان مشاهده کردند که با دریافت مکمل، توانایی گشاد شدن عروق ۴۲ درصد افزایش می‌یابد و عروق فرد حدود ۲۰-۱۵ سال جوان‌تر می‌شوند. در نتیجه توسعه این روش می‌تواند منجر به کاهش ۱۳ درصدی بیماری‌های قلبی شود. مطالعه همچنین نشان داد که این افزایش توانایی در گشاد کردن عروق ناشی از کاهش استرس اکسیداتیو بوده‌است. در شرکت‌کنندگانی که دارونما دریافت کرده بودند، عروق سخت‌تری داشتند و دریافت مکمل باعث مرتجع شدن بیشتر عروق آن ها می‌شد.

افزایش سفتی عروق با افزایش سن و در نتیجه استرس اکسیداتیو به علت تولید بیش از حد رادیکال‌های آزاد که فرآورده‌های جانبی متابولیسم هستند رخ می‌دهد. این مواد می‌توانند به اندوتلیوم عروق آسیب زده و عملکرد ان را مختل کنند. در دوران جوانی، بدن به میزان کافی آنتی‌اکسیدان تولید کرده و رادیکال‌های آزاد را غیرفعال می‌کند. با افزایش سن، این تعادل به هم می خورد؛ به این صورت که میتوکندری‌ها و سایر اجزای سلولی بیش از پیش رادیکال‌های آزاد را تولید می‌کنند، در حالیکه میزان آنتی‌اکسیدان‌ها افزایش نمی‌یابد.
مطالعات پیشین آنتی‌اکسیدان‌های خوراکی مانند ویتامین C و E را غیرموثر برشمرده بودند و این مطالعه موثر بودن آنتی‌اکسیدان‌ها را در بهبود سلامتی دوباره مطرح می‌کند. به گفته محققان هدف قرار دادن میتوکندری راه بهتری برای کاهش استرس اکسیداتیو و بهبود وضعیت عروقی با افزایش سن است.
مطالعه دیگری، نشان داده است که ترکیبی به نام nicotinamide riboside می‌تواند از پیری عروق در افراد سالم بکاهد.
به گفته محققان، ورزش و تغذیه سالم بهترین راهکار برای حفظ سلامت قلبی-عروقی است؛ اما مشکل این‌جاست که اکثر مردم تمایلی به انجام آن ندارند. در نتیجه یافتن مکمل‌هایی که بتوانند از تغییرات ناشی از افزایش سن وایجاد کننده بیماری بکاهند، خواهند توانست به حفظ سلامت بسیاری از افراد کمک کنند.
99
97/02/18 11:56
نوید  , alborz1368
وقتی جوانی به پیران احترام بگذار.
وقتی خطاکار بودی به خطایت اعتراف کن و ...
وقتی نیرومندی به ناتوان کمک کن؛

که روزی پیر ، خطاکار و ناتوان خواهی شد. ☺

@ayatolkorsi
96/12/25 01:40
اذرخش شمال , azarakhshshomal
عمرم به سر رسید،فرجش را ندیده ام
پیری فرا رسید،"عُمرم" به سر رسید
آقا که دیده ام، فرجش را ندیده ام . . .
کامنت بنویسید...
مجهول  , majhool1370
دوشنبه 10 اردیبهشت ، 00:16
اللهم عجل لولیک الفرج
ادامه
ف م گ , famn555
شنبه 26 اسفند ، 14:48
آخرین جمعه سال هم گذشت و نیامدی آقا
ادامه
سمیه   , somayeh_27
جمعه 25 اسفند ، 15:20
اللهم عجل لولیک الفرج
ادامه
96/11/23 23:27
مظاهر  , arashi89
گروه آتکس از گرد هم آمدن مهندسین جوان ، خبره و با تجربه و دانش فنی بالا آمادگی انجام کلیه ی امور فنی مهندسی در زمینه عمران -مکانیک - برق و خدمات را دارا می باشد.
همچنین در زمینه فروش کاغذ دیواری ،کف پوش ،پارکت،نسل جدید شیشه های چاپی وانواع سقف و .... فعالیت گسترده ای دارد
آتکس رو بخاطر بسپارید
کامنت بنویسید...
مظاهر  , arashi89
دوشنبه 23 بهمن ، 23:30
ATEXGROUP.IR
ادامه
96/10/20 01:01
دیده بان 110 , j_f_emamnaghi
یکی از مهم‌ترین ابزارهای اقتدار ملّی، جوان مؤمن ما است؛ میخواهند این ایمان را از جوان بگیرند. این جوان مؤمن است که در مسئله‌ی هسته‌ای، در مسئله‌ی پیشرفتهای علمی، در نانو، در رویان، در بقیّه‌ی بخشهای علمی بیدارْخوابی میکشد، سختی میکشد تا اینکه یک پیشرفت علمی را به نهایت برساند؛ این جوانِ مؤمن است، اینها بچّه‌های مؤمن ما هستند و خیلی از اینها را ما از نزدیک می‌شناسیم. اینها میخواهند این ایمان را از این جوان بگیرند، انگیزه را میخواهند از این جوان بگیرند.

متن کامل بیانات
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=38675
96/06/9 12:32
کیجانا | آموزش آرایشگری , kijanaa.ir

چرا زنان ژاپنی جوان و خوش اندام می مانند؟

اگر به ژاپن سفر کرده باشید یا ژاپنی‌ها را ملاقات کرده باشید، حتما این سؤال به ذهن‌تان خطور کرده است که چرا زنان ژاپنی اینقدر خوش اندام و جوان می‌مانند.
در پاسخ باید گفت که دو عامل اصلی در این میان وجود دارد: تغذیه و سبک زندگی مناسب. اصل و اساس غذاهای ژاپنی بر پایه‌ی طول عمر و سلامت بنا شده است. شاید عجیب باشد اما ژاپن بیشترین تعداد افراد بالای صد سال را دارد. ژاپنی‌ها غذا را صرفا به خاطر مزه‌ی آن نمی‌خورند، بلکه معتقدند که باید مزایا و مواد مغذی را از غذاها دریافت کنند. با کیجانا همراه باشید تا ببینید چرا زنان ژاپنی خوش اندام و جوان می‌مانند.
96/04/22 20:38
یاسیدالکریم  , yasayyedalkarim
رهبر معظم انقلاب: جوانی که شعارش ارزشهای دینی است، برای من مثل یک موجود مقدس و محبوب است. البته من همه‌ جوانان را دوست دارم اما جوانانی که ارزشهای دینی برای آنها مهم است، در چشم من خیلی عزیزند.82/7/22
96/02/17 00:08
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
پیامبر اکرم(ص) :
خداوند جوانی را که جوانی خویش را در راه اطاعت خدای تعالی بگذراند، دوست دارد.

ܓ✿میلاد سرور جوانان عالم، حضرت علی اکبر و روز جوان مبارک بادܓ✿
17
3
14
96/02/1 17:07
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف در سفر امروز خود به ایلام:

امروز جوانان را محروم کرده ایم و کنار گذاشته ایم، باید بدانیم که نیازمند یک تحرک، عقلانیت، پختگی و خرد جمعی در کنار به کارگیری جوانان هستیم

قالیباف در یادواره شهدای مدافع حرم استان ایلام در مسجد جامع ایلام: ما می گوییم از قضا در اتاق نشستن، بخشنامه نوشتن و کار یک منشی را انجام دادن در عصر امروز روش قجری است. باید دقت کنیم و بدانیم که نیازمند یک تحرک، عقلانیت، پختگی و خرد جمعی در کنار به کار گیری جوانان هستیم.

وی افزود: در طول مدیریت به جوان هایی برخورد می کنم که با چهل سال تجربه کاری باید در مقابل فهم، درک، مهارت آنها سر تعظیم فرود بیاورم، اما امروز آن ها را محروم کرده ایم و کنار گذاشته ایم. در مقابل امکانات کشور را در اختیار افراد خسته، بی تحرک و بی انگیزه قرار داده ایم.
96/01/12 15:47
ارمیا قاسمی , x.x.x.
شور جوانی را با بهترین ها همراه کنید،
با رونی همراه باشید....
95/10/8 11:40
امیرحسین عظیمی , amir.hossein_azimi
متاسفانه دیدگاه اکثر مردم نسبت به #ازدواج اصلاً دیدگاه درستی نیست بعضی‌ها آنقدر ازدواج را بزرگ و حساس می‌کنند که جوان آس و پاس دیگر به فکر ازدواج هم نمی‌افتد.
توقعات بیش از حد #خانواده‌ها از جمله داشتن #شغل و #مسکن مناسب، زندگی آرام و بدون مشکل، مهریه، طلا و جواهرات آنچنانی کار را برای #جوان سخت و زمینهٔ فسادهای اخلاقی را در جامعه فراهم کرده است.
جوان تنها که تحت فشارهای جنسی قرار دارد و به سختی خود را حفظ می‌کند و البته از نظر عاطفی نه پدر و نه مادر نه خواهر و نه برادر و نه دوست و رفیق برایش جای یک همسر مهربان را پرنمی کند و خیلی مواقع آیندهٔ روشنی را پیش روی خود نمیبیند وقتی بخواهد تصمیم به ازدواج بگیرد با سد محکمی از توقعات، مشکلات و #بحران های ساختگی خانواده‌ها روبه رو می‌شود که خود را قادر به شکستن و عبور از آنها نمبیند با این اوصاف این جوان چگونه می‌تواند زندگی موفقی داشته باشد؟ چگونگه می‌تواند انگیزهٔ کافی برای تحصیل و رشد معنوی و اخلاقی داشته باشد؟. راه حل چیست؟…
راهکار چیست؟… #امیرحسین_عظیمی
95/09/16 19:41
فرهام پارسا , kitnamor
مبر ز موی سفیدم گمان به عمر دراز.......جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی
بگو اگر که به جایی نمیرسد فریاد....................................................