نتایج جستجو : تناسب اندام - 176 مطلب

97/11/23 09:19
عطارباشی , atarbashi
در این بخش،ما سوالات سلامت و تناسب اندام شما را از باهوش ترین کارشناسان جهانی می پرسیم. «چگونه می توانم بارفیکس انجام دهم؟هرگز قادر نبوده ام که بیش از یک بارفیکس بروم.»

99
97/08/24 22:52
در مرزهای علم , edge_of_science

وقتی شروع به افزایش وزن می‌کنید، آنچه می‌خورید واقعا اهمیت دارد. در حال حاضر مطالعه‌ای کوچک و اولیه نشان می‌دهد که زمان غذا خوردن نیز مهم است. مردم در پایان روز بیش‌تر از شروع روز کالری می‌سوزانند.

این یافته‌ها براساس مطالعه سه هفته‌ای می‌باشد که در آن تغییرات متابولیسم هفت مرد و زن در طول روز بررسی می‌شد. تمام غذاهای مصرفی به دقت کنترل می‌شد و تمامی شرکت‌کنندگان از انجام فعالیت‌های سوزانندۀ کالری خودداری می‌کردند.

محققان متوجه شدند که هنگامی‌که افراد در حال استراحت هستند، میزان انرژی که می‌سوزانند در زمان‌های مختلف روز متفاوت است.

درواقع ما بعدازظهر و اوایل شب نسبت به ساعات اولیه روز حتی زمانی‌که کار یکسانی انجام می‌دهیم، ده درصد بیش‌تر کالری می‌سوزانیم. اما هنوز مشخص نیست که چرا این چنین است. محققان براساس این مطالعه جوابی برای این سوال ندارند. این می‌تواند روش بدن برای حفظ انرژی از طریق درخواست انرژی کم‌تر در برخی ساعات روز باشد.

محققان در این مطالعه هفت مرد و زن سالم بین سنین ۳۸ تا ۶۹ را مورد بررسی قرار دادند. هیچکدام از بی‌خوابی و عارضه پزشکی مزمن رنج نمی‌بردند. هیچکدام مصرف سیگار و مصرف قهوه بیش از حد نداشتند و به‌طور مرتب داروی تجویزی یا بدون نسخه مصرف نمی‌کردند. از همه شرکت‌کنندگان خواسته شد که در اتاقی بدون ساعت، بدون اینترنت، بدون تلفن و بدون پنجره زندگی کنند. به مدت سه هفته، زمان خواب و بیداری شرکت‌کنندگان مشخص شده بود و هر روز این زمان‌ها چهار ساعت دیرتر شروع می‌شد. نتیجه این شد که هرکس یک بار در هفته کل شبانه‌روز را می‌گذراند.

کنترل رژیم غذایی و خودداری از فعالیت‌های کالری‌سوز، به محققان اجازه داد تا الگوی متابولیسم را بدون تاثیر غذا، خواب و عادات فعالیتی آنالیز کنند. در پایان، محققان مشخص کردند که در حالت استراحت حداقل سوخت کالری در صبح و حداکثر آن بعدازظهر و عصر می‌باشد. همچنین محققان افزودند اینکه آیا این الگوی سوخت کالری در زمان انجام ورزش نیز یکسان می‌ماند یا نه، سوالی باز است.

نتایج علمی یافته‌ها این است که هرگونه بی‌نظمی در برنامه غذایی و خواب ممکن است ما را مستعد افزایش وزن کند. این می‌تواند توجیه‌ای برای این باشد که چرا افراد شاغلی که شیفت می‌مانند، مستعد افزایش وزن هستند.

این یافته‌ها می‌تواند به استراتژی برای جلوگیری از افزایش وزن تبدیل شود: “داشتن و حفظ برنامۀ خواب و بیداری و غذاخوردن بسیار منظم” بهترین عمل است. منظم بودن به این معناست که رفتن به رختخواب و بیدار شدن و همچنین غذاخوردن، هر روز تقریبا در ساعت یکسانی باشد. این تضمین می‌کند که ریتم‌های درونی ما آماده‌ی پاسخگویی مطلوب به غذایی که می‌خوریم باشد.

اما Lona Sandon، مدیر برنامه دپارتمان تغذیه بالینی دانشکده بهداشت حرفه‌ای دانشگاه تگزاس، می‌گوید:

بعید به‌نظر می‌رسد که این یافته‌ها به کسانی که دنبال کنترل وزن خود هستند کمک کند. در حال حاضر، فکر نمی‌کنم موضوع علمی و مفیدی باشد که به مردم نگفته باشیم. برای مثال، ما قبلا به مردم گفتیم که بیش‌تر کالری خود را ترجیحا در اوایل روز دریافت کنند و سعی کنند خواب بیش‌تر و بهتری داشته باشند. و ورزش در هر ساعتی از روز مفید می‌باشد و شما با تمرینات ارادی نسبت به افزایش اندک متابولیسم به علت ریتم‌های شبانه‌روزی طبیعی کالری بیش‌تری می‌سوزانید.
97/05/3 07:39
رد پای عشق , runway_love
۱- یکی از هنرپیشه های زن هالیوود : اوما تورمن
اوما تورمن برای بازی در فیلم بیل را بکش مجبور به آموزش هنرهای رزمی ووشو شد. او با تمرینات سخت خود توانست به تناسب اندام برسد. البته ورزش‌های او به این یک مورد ختم نمی‌شود. او در اسکی، اسنوبرد و اسب سواری نیز مهارت زیادی دارد. البته به تازگی به فیتنس و یوگا نیز روی آورده است.

هنرپیشه های زن هالیوود که تناسب اندام دارند را بشناسید

۲- یکی از هنرپیشه های زن هالیوود : گوئینت پالترو
گوئینت پالترو برنامه فیتنس یکی از مربی‌های مشهور را دنبال می‌کند. علاوه بر آن، او در یوگا و موج سواری نیز مهارت زیادی دارد. با وجود فعالیت ورزشی منظم و در کنار آن رژیم غذایی سالم، او توانست نامش را در میان خوش اندام‌ترین ستاره‌های هالیوود ثبت کند. او هر از گاهی نیز با استفاده از مواد غذایی، بدنش را سم زدایی می‌کند.

هنرپیشه های زن هالیوود که تناسب اندام دارند را بشناسید

۳- یکی از هنرپیشه های زن هالیوود : کامرون دیاز
کامرون دیاز برای این که به تناسب اندام برسد، به طور منظم ورزش می‌کند. او هر روز به باشگاه می‌رود، یوگا، پیاده روی و موج سواری نیز از دیگر ورزش‌های مورد علاقه اوست که اغلب اوقات انجام می‌دهد. او در این مورد می‌گوید: «با وجود ورزش، من احساس قدرت می کنم. از زنان دیگر نیز می‌خواهم که به اندام خود بیشتر توجه کنند. هیچوقت برای ورزش کردن دیر نیست.

هنرپیشه های زن هالیوود که تناسب اندام دارند را بشناسید

۴- یکی از هنرپیشه های زن هالیوود : پنه لوپز کروز
پنه لوپه کروز زمانی به هله هوله و مواد غذایی ناسالم اعتیاد داشت اما ناگهان تصمیم گرفت که سبک زندگی خود را تغییر دهد و مواد غذایی سالم تری را جایگزین کند. حال او میوه، سبزیجات، آجیل و حبوبات بیشتری را در رژیم غذایی خود جای داده است. همین روش سبب شد که اندام او به زیباترین شکل ممکن تغییر کند به طوری که نامش در لیست خوش اندام‌ترین زنان هالیوودی ثبت شود.

هنرپیشه های زن هالیوود که تناسب اندام دارند را بشناسید

۵- یکی از هنرپیشه های زن هالیوود : اوا مندس
اوا مندس ۳ تا ۴ بار در هفته به باشگاه می‌رود، ۲ بار در هفته یوگا می‌کند و ۳۵ دقیقه در روز می‌دود. علاوه بر فعالیت بدنی، رژیم غذایی او تنها شامل کربوهیدرات های پیچیده است. با این وجود داشتن اندامی متناسب و زیبا جای تعجب ندارد.

هنرپیشه های زن هالیوود که تناسب اندام دارند را بشناسید

۶- یکی از هنرپیشه های زن هالیوود : جسیکا بیل
جسیکا بیل در آن واحد هم ورزش‌های کششی و هم ورزش‌های هوازی و قدرتی انجام می‌دهد. او همچنین هر روز به همراه سگ خود، به پیاده روی می‌رود. البته او هم مانند دیگر ستاره‌ها، در کنار ورزش، رژیم غذایی سالمی را نیز دنبال می‌کند که بی شک مهمترین عامل در تناسب اندام اوست.

هنرپیشه های زن هالیوود که تناسب اندام دارند را بشناسید

۷- یکی از هنرپیشه های زن هالیوود : هلی بری
هلی بری ثابت کرد که داشتن اندامی متناسب نیازی به خودکشی ندارد. او هر روز ۲۵ دقیقه از زمان خود را به ورزش اختصاص می‌دهد و باور دارد که همین زمان برای داشتن اندامی متناسب، کافی ست. او در این ۲۵ دقیقه گرم کردن بدن را در اولویت قرار می‌دهد، سپس روی بالاتنه‌اش تمرکز می‌کند و در نهایت چند حرکت کاردیو برای سوزاندن چربی‌های خود انجام می‌دهد.
5
1
13
97/05/3 07:37
رد پای عشق , runway_love
تناسب اندام بانوان با انجام این ۵ ورزش امکان پذیر است
اگر قصد این را دارید که به تناسب اندام برسید در این بخش شما را با ۴ ورزش ساده و کاربردی آشنا خواهیم کرد تا به یک بدن سفت و بدون چربی برسید.تناسب اندام بانوان با بادی پامپ
تمرینات بادی پامپ عبارت است اند از تمرینات هوازی و قدرتی که در آنها از هالتر و دمبل برای اجرای تمرینات استقامتی استفاده می‌شود. در هر جلسه یک ساعته از این ورزش حدود ۶۰۰ کالری می‌سوزانید و با انجام سوخت و ساز بدن کاهش چربی و لاغر شدن برای شما دست یافتنی‌تر خواهد شد.

تناسب اندام بانوان : با انجام این 4+ 1 ورزش به اندام ایده آل خود برسید

تناسب اندام بانوان با شنا
تاثیر شنا بر تناسب اندام، نتیجه‌ی توفانی از کالری سوزی و به‌کار گیری ماهیچه‌هاست. شنای آرام و معمولی ۵۰۰ کالری در ساعت می‌سوزاند، در حالیکه شنای حرفه‌ای و قدرتی در همین مدت حدود ۷۰۰ کالری انرژی مصرف می‌کند. چون غلظت آب تقریبا ۸۰۰ برابر هواست، هر حرکت دست یا پا به نوعی یک تمرین مقاومتی کوچک برای کل بدن به‌ویژه مرکز بدن، باسن، شانه‌ها و بازوها محسوب می‌شود.

تناسب اندام بانوان : با انجام این 4+ 1 ورزش به اندام ایده آل خود برسید

تناسب اندام بانوان با باراسل
باراسل در واقع انتقال حرکات باله از حالت ایستاده به حالت خوابیده و روی زمین است. باراسل شامل بخشی از حرکات قدرتی و کششی باله است که روی عضلات نزدیک کننده و دور کننده ران به طور مداوم کار می‌کند بنابراین استقامتی نیز محسوب می‌شود. تمرینات باراسل باعث افزایش انعطاف‌پذیری، کاهش سایز به ویژه در قسمت پایین‌تنه (پاها، شکم و پهلوها) و کاهش وزن می‌شود.تناسب اندام بانوان با طناب زدن
طناب زدن، یک راه بسیار عالی برای سوزاندن چربی های اضافه بدن است. طبق برآورد موسسات ملی سلامت آمریکا، هر ساعت طناب زدن، حدود ۵۷۰ کیلوکالری انرژی می‌سوزاند. این انرژی معادل انرژی مصرفی در ورزش دو با سرعت حدود ۱۰ کیلومتر در ساعت است که سرعت بالایی به حساب می‌‌آید.

تناسب اندام بانوان : با انجام این 4+ 1 ورزش به اندام ایده آل خود برسید

تناسب اندام بانوان با کرانچ قایقی
بنشینید و پاهای خود را روی زمین بگذارید. زانوها را خم کنید و دست‌ها را زیر آن‌ها قرار دهید. قفسه سینه را بالا بکشید و شانه‌ها را عقب بدهید. عضلات شکم خود را درگیر کنید و پاها را بالا بکشید تا به موازات کف زمین درآیند (زانوها باید همچنان خم باشند)، تعادل خود را باید با استخوان‌های نشیمنگاه حفظ کنید.

7
1
26
97/04/26 19:12
در مرزهای علم , edge_of_science


بر اساس تحقیقات جدید، اگر در میان‌سالی از تناسب اندام برخوردار باشید، نه تنها در مراحل بعدی زندگی می‌توانید در مقابل افسردگی، بلکه در مقابل مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی هم در مصون بمانید.

از میان ۱۸،۰۰۰ بیمار، آن‌هایی که بیشترین تناسب اندام را داشتند، ۱۶درصد کمتر با خطر ابتلا به افسردگی مواجه بودند. افرادی که بیشترین تناسب اندام را داشتند، در صورت ابتلا به افسردگی، ۵۶ درصد کمتر با خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی روبه‌رو بودند. در صورتی که از ابتلا به افسردگی در امان می‌ماندند، احتمال مرگ ناشی از بیماری قلبی در آن‌ها ۶۱درصد کمتر بود.

دکتر «بنجامین ویلیس» محقق و واگیرشناس در موسسه‌ی کوپر در دالاس، گفت: «رابطه‌ای مشخص میان افسردگی و بیماری‌های قلبی عروقی وجود دارد. افرادی که از بیماری‌های قلبی رنج می‌برند، با خطر بالای افسردگی روبه‌رو هستند. افراد افسرده نیز با احتمال بالای بُروز حمله‌ی قلبی در سال‌های بعدی زندگی مواجه می‌شوند. این مطالعه‌ای مشاهده محور بود؛ پس نمی‌توان تایید کرد که تناسب اندام از افسردگی پیشگیری می‌کند یا خطر مرگ در اثر بیماری‌های قلبی را پایین می‌آورد.»

دکتر «ساجیت بسری» متخصص قلب در بیمارستان لنوکس هیل در شهر نیویورک، اظهار داشت: «بیماران باید بدانند که افسردگی و تناسب اندام نه تنها ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند، بلکه می‌توانند زمینه را برای بروز تغییرات ارگانیک در خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی فراهم کنند.»

آقای ویلیس بیان کرد که تناسب اندام می‌تواند خطر ابتلا به افسردگی و بیماری‌های قلبی را در بازه‌های زمانی طولانی کاهش دهد. اما تنها ۵۰درصد از آمریکایی‌ها نسبت به انجام دستورالعمل‌های فعالیت هوازی پایبندی نشان می‌دهند. آن‌ها ۱۵۰ دقیقه ورزش در یک هفته انجام می‌دهند. خبر خوب این است که مزایای در هر زمان و سنی که بخواهید آن‌را انجام دهید، نمایان می‌شود.

آقای ویلیس افزود: «هیچ وقت برای بلند شدن از مبل و انجام فعالیت‌های فیزیکی دیر نشده است. پیاده‌روی، شنا و دوچرخه‌سواری از جمله ورزش‌های بسیار مفید و قابل توصیه برای همه هستند. همواره وضعیت سلامتی‌تان را در نظر بگیرید و قبل از شروع یک برنامه ورزشی با پزشک خود مشورت کنید.»

در این مطالعه، ویلیس و همکارانش داده‌ها را از ۱۷،۹۸۹ مرد و زن سالم که میانگین سنی‌شان ۵۰سال بود، جمع‌آوری کردند. این افراد در میان‌سالی، برای شرکت در آزمایش پزشکی پیش‌گیری محور در کلینیک حضور یافته بودند. داده‌ها از سال ۱۹۷۱ تا سال ۲۰۰۹ گردآوری شده‌اند. شرکت‌کنندگان در مطالعه واجد انجام آزمایش Medicare از سال ۱۹۹۹ تا سال ۲۰۱۰ بودند. چون تشخیص افسردگی از ادعاهای Medicare به دست آمد، شدت افسردگی مشخص نبود.

دکتر «اسکات کراکور» محقق و دستیار واحد روانپزشکی در بیمارستان زاکر هیل ساید در گلن اوکس، اظهار کرد: «آنچه داده‌های ما به طور مکرر نشان می‌دهد، این است که ورزش داروی ضد افسردگی قوی‌ای است. ورزش می‌تواند به سلامت ذهنی، تندرستی و شادی شما هم کمک ارزنده‌ای کند.»
97/02/27 08:41
رد پای عشق , runway_love
چگونه لاغر شویم بدون کمی اغراق باید گفت این سوال بسیاری از خانم‌ها و آقایان است. اما آیا همانگونه که به فکر لاغری هستید برای رسیدن به وزن ایده‌آل تان تلاش می‌کنید؟ در این مقال بهترین راه های لاغری را به شما ارایه خواهیم کرد. با جیمیتو همراه باشید.چگونه لاغر شویم و لاغر بمانیم؟
بسیار ساده است؛ راز اصلی کاهش وزن در این است که نسبت به میزانی که در روز کالری می‌سوزانید، کالری کمتری به بدن خود برسانید. به‌طور خلاصه باید گفت که برای کاهش یک پوند در یک روز، باید بتوانید هر روز (به مدت ۷ روز) از طریق غذایی که می‌خورید حدود ۵۰۰ کالری بیش از آنچه مصرف می‌کنید، بسوزانید.برای لاغر شدن کدام مواد غذایی را بخوریم؟
با اینکه راه حل ارایه شده در بالا ممکن است آسان به‌نظر برسد، شاید اجرا و عملی کردن آن کمی سخت‌تر باشد. بنابراین، در اینجا به چند راهکار ساده اشاره می‌کنیم که کمک‌تان می‌کند به‌راحتی ظرف یک هفته نیم کیلو وزن کم کنید. بعد از مطالعه نکات زیر پاسخ سوال چگونه لاغر شویم را خواهید یافت.۱- چای شیرین صبحگاهی را فراموش کنید
اگر به فکر لاغری هستید باید نوشیدن چای شیرین را فراموش کنید. به جای چای شیرین می‌توانید چای با آب لیموی تازه بنوشید و یا چای سبز را که خاصیت چربی سوزی دارد را جایگزین آن کنید.۲- کالری صبحانه را کم کنید
صبحانه سنگین حاوی کربوهیدرات و قند و انواع نان به خصوص نان‌های سفید به‌همراه مربا، انرژی شما را می‌گیرد. گزینه سالم و کم‌کالری برای صبحانه می‌تواند موز باشد. هر موز کوچک حدود ۱۱۷ کالری به شما می‌دهد. بهترین مزیت خوردن موز در صبحانه این است ‌که تا چند ساعت احساس گرسنگی نخواهید داشت، بنابراین کالری کمتری دریافت خواهید کرد و لاغرتر خواهید شد.۳- شیر کم چرب را جایگزین شیر پرچرب کنید
یک لیوان شیر گاو به‌طور عادی حدود ۱۶۸کالری دارد. به‌جای آن اگر از شیر بدون چربی یا کم‌چرب استفاده کنید (که در هر فنجان تنها ۷۲کالری دارد) به‌راحتی می‌توانید ۹۶‌کالری کم کنید.۴- چیپس، پفک و سایر تنقلات را حذف کنید
چگونه لاغر شویم : با حذف چیپس و پفک! چیپس، پفک و بیسکوئیت و … دارای مقدار قابل توجهی کالری‌اند. در حالی که میزان ارزش غذایی بسیار پایینی دارند؛ بنابراین بهتر است به‌جای آن‌ها یک میوه بخورید که هم شما را سیر و اشباع می‌کند و هم میزان مصرف کالری‌تان را کاهش خواهد داد. مثلا یک پرتقال متوسط تنها ۶۲‌کالری به شما می‌دهد؛ بنابراین می‌توانید سیر شوید بدون آنکه کالری زیادی دریافت کنید.۵- انواع نوشابه و ماءالشعیر را کنار بگذارید
چگونه لاغر شویم : با حذف نوشابه! تمام نوشیدنی‌های گازدار حدود ۱۵۰ تا ۱۷۰ کالری دارند، سعی کنید آنها را از رژیم خود حذف کرده و برای رفع تشنگی آب بنوشید. کالری آب صفر است بنابراین می‌توانید در کل با نوشیدن آن ۱۷۰‌کالری جلو بیفتید. علاوه بر این، آب می‌تواند تمام مواد زائد و سموم را از بدن‌تان دفع کرده و به جوان ماندن شما کمک کند.۶- کمتر برنج نوش جان کنید
چگونه لاغر شویم : با حذف برنج! از آنجا که سبزیجات سرشار از مواد مغذی هستند، سبزیجات خانگی پخته شده همراه با ۲کف دست نان سبوس‌دارگزینه‌ای عالی برای ناهار است. اما حتی اگر مجبور شدید بیرون از خانه غذا بخورید، سعی کنید به‌جای آنکه یک پرس سبزیجات خالی بخورید، غذایی بخورید که مخلوطی از سبزیجات و نان باشد. برنج حدود ۳۸۳‌کالری دارد. سبزی و ۲تکه نان سبوس‌دارحدود ۲۶۶کالری به شما می‌دهد. بنابراین اینجا هم می‌توانید ۱۱۷‌کالری کمتر مصرف کنید.۷- اثرات مثبت ورزش را فراموش نکنید
اگر از من بپرسید چگونه لاغر شویم می‌گویم با ورزش! قدم زدن آهسته یا با سرعتی نه‌چندان زیاد هم به شما کمک خواهد کرد ظرف ۳۰‌دقیقه بتوانید ۱۰۵کالری وزن کم کنید. دویدن بهترین گزینه است؛ با دویدن ظرف ۱۵‌دقیقه می‌توانید ۱۷۴کالری از‌دست بدهید. اگر هنگام آهسته قدم زدن خیلی احساس خستگی به شما دست داد، سعی کنید تنها ۳۰‌دقیقه راه بروید؛ با این کار می‌توانید ۷۵‌کالری وزن کم کنید. به‌علاوه سعی کنید استخر‌ را هم امتحان کنید چون کمک می‌کند ظرف ۳۰‌دقیقه ۱۵۰‌کالری بسوزانید.

برای رسیدن به وزن ایده‌آل تان انگیزه داشته باشید
اگر یک یا دو هفته وزن‌تان حین رعایت رژیم غذایی کاهش نیافت، انگیزه لاغری را ازدست ندهید. روند تغییرات وزن، پلکانی است و مانند سقوط آزاد نخواهد بود چراکه بدن شما به‌طور طبیعی نسبت به تغییرات وزن مقاومت می‌کند، ولی همان‌طور که استعداد افراد مختلف در یادگیری، ورزش و سایر جنبه‌های زندگی متفاوت است، شاید استعداد شما به چاقی نسبت به اقوام درجه اول‌تان بیشتر باشد ولی این به معنای ناامیدی نیست. باید با کوشش بیشتر، این مقاومت را نیز شکست دهید.اگر همچنان سوال چگونه لاغر شویم را در ذهن دارید می‌توانید در بخش نظرات برای ما پیام بگذارید تا با شما در تماس باشیم و پاسخ سوالات را بدهیم.

____________________________________________________________
✿ برای مطالب بیشتر لطفا روی لینک سایت ما کلیک کنید و مطالب را بخوانید ✿
____________________________________________________________
97/02/27 08:32
رد پای عشق , runway_love
اگر با انجام ورزش و تمرین هنوز نتوانسته‌اید، عضلات حجیم برای خود بسازید این نشانه‌هایی است که به مکمل بدنسازی نیاز دارید، البته این را باید بدانید که همه مکمل های بدنسازی برای بدن شما مناسب نیست اما این ۵ مکمل که در ادامه آن را معرفی خواهیم کرد با بقیه تفاوت دارد! با جیمیتو همراه باشید.۱- مکمل بدنسازی : کراتین
کراتین به طور طبیعی در سلول‌های ماهیچه ای به وجود می‌آید، و حدود ۹۵ درصد آن در بافت ماهیچه ذخیره می‌شود، ۵ درصد باقیمانده در سایر نقاط بدن به صورت پراکنده یافت می‌شوند. این واکنش متابولیسمی دوباره در آزمایشگاه بازسازی شده و کراتین مونوهیدراته را برای ساخت مکمل بدنسازی به وجود آورده است. این ماده برای تهیه انرژی ماهیچه استفاده می‌شود.

مزیت مصرف کراتین چیست؟
پیشرفت حجم سازی عضلات
افزایش حجم سلول‌های ماهیچه‌ای
ریکاوری سریعتر بعد از پایان تمرینات بدنسازی
افزایش ذخیره گلیکوژن (سوخت جانوری)
افزایش عملکرد و کارایی ماهیچه در تمرینات سخت بدنسازی
نحوه مصرف کراتین چگونه است؟
۵-۱۰ گرم. نصف این مقدار را قبل از تمرین و مابقی را پس از تمرین بدنسازی به صورت محلول بخورید.۲- مکمل بدنسازی : بتا آلانین
این ماده یک آمینو اسید طبیعی است که توسط غذاهای پروتئینی مانند مرغ به بدن وارد می شود. عملکرد بتا آلانین به خاطر توانایی آن در افزایش سطح کارنوزین داخلی ماهیچه‌هاست. افزایش سطح بتا آلانین از طریق مصرف مکمل آن، سطح کارنوزین را تا ۶۰ درصد در طی ۴ هفته بالا می‌برد. این وقتی مهم است که در حین تمرینات سخت بدنسازی، بدن ما مقادیر زیادی هیدروژن را که باعث کاهش PH می‌شوند، بر روی هم انباشته می‌کنند (در نتیجه خاصیت اسیدی بالا می‌رود). این خاصیت اسیدی (اسید لاکتیک) باعث درد و خستگی شدید ماهیچه می‌شود، و در نتیجه کیفیت عملکرد عضله را کاهش می‌دهد. همراه با افزایش مقادیر چشمگیر کارنوزین توسط بتا آلانین،بدن بدنساز قادر خواهد بود تجمع هیدروژن را به تاخیر بیاندازد و از ایجاد خاصیت اسیدی پیشگیری کند، در نهایت از خستگی زودرس و درد ماهیچه جلوگیری می‌شود.

مزیت مصرف بتا آلانین چیست؟
افزایش تحمل بدنسازی
افزایش بازده بدنسازی در تمرینات سخت
ایجاد تاخیر در خستگی زودرس عضلات
بهبود تمرینات با وقفه و شدید بدنسازی
ایجاد ارتباط نیرویی با کراتین


نحوه مصرف بتا آلانین چگونه است؟
۲-۶ گرم در روز، به صورت وعده‌های کوچک در طول روز استفاده شود تا از خارش و سوزش پوست پیشگیری شود.۳- مکمل بدنسازی : محلول پروتئین
براحتی می‌توان درک کرد که بدنسازها و ورزشکاران تناسب اندام با مصرف محلول یا سرم پروتئین می‌توانند عملکرد بدنسازی خود را بهبود ببخشند و حجم عضلات خود را بالا ببرند. سرم پروتئین، بدن را با مقادیر زیادی پروتئین تامین می‌کند و به آغاز پروژه حجم سازی ماهیچه‌ها کمک شایانی می‌کند. این مکمل بدنسازی به طور معمول قبل و بعد از تمرینات مصرف می‌شود تا سنتز پروتئین را بالا ببرد و ریکاوری ماهیچه‌ها را بهبود ببخشد. فرقی نمی‌کند، اگر به دنبال حجم سازی هستید یا می‌خواهید چربی بدن را کم کنید، اضافه کردن این مکمل پروتئینی به رژیم بدنسازی، باعث کوتاه شدن مسیر رسیدن به هدفتان می‌شود.مزیت مصرف پروتئین محلول چیست؟
هضم آسان نسبت به سایر مکمل های بدنسازی
افزایش بازسازی ماهیچه‌ها
یک مکمل بدنسازی یک اشتها آور طبیعی است.
تحمل لاکتوز شیر
نحوه مصرف محلول پروتئین چگونه است؟
هر دفعه ۲۰-۳۰ گرم پروتئین مصرف کنید. بهتر از قبل و بعد از تمرینات بدنسازی باشد. هیچ وقت، خوردن سرم پروتئین را در اولویت اول خود قرار ندهید و از منابع پروتئینی به صورت غذا نیز استفاده کنید.۴- مکمل بدنسازی : آمینو اسید زنجیره ای – شاخه ای
یکی دیگر از انواع مکمل بدنسازی که وزنه بردارها و بدنسازها از آن‌ها استفاده می‌کنند، آمینو اسیدهای زنجیره ای – شاخه‌ای است که باعث پیشرفت تمرینات بدنسازی می‌شود. از ۲۰ آمینو اسید موجود در بدن آنهایی که BCAA تلقی می‌شوند شامل: لوسین، ایزولوسین و والین می شوند. این‌ها آمینو اسیدهای کلیدی هستند که به سنتز معمولی پروتئین کمک زیادی می‌کنند.

بدن از BCAA ها استفاده می کند تا ریکاوری ماهیچه‌ها را بهتر انجام دهد. همانند سرم پروتئین، BCAA ها مواد مغذی را به بافت ماهیچه می‌رانند و ریکاوری بعد از تمرینات را بهتر می‌کنند. در ماهیچه BCAA به عنوان منبع انرژی حین تمرین استفاده می‌شود، در نتیجه استفاده از مکمل بدنسازی این آمینو اسیدها، باعث بازسازی ذخایر از دست رفته خواهد شد. این مکمل می‌تواند درد ناشی از خستگی ماهیچه را کاهش دهد و متابولیک را بهتر کند.
شواهدی وجود دارند که BCAA می تواند با سوخت رسانی مداوم، تحمل و مقاومت بدنسازی عضلات را بالا ببرد – این مورد را می‌توانیم در دوندگان ماراتون، شنای مسافت و هر تمرین طولانی دیگری مشاهده کنیم.نحوه مصرف آمینو اسیدهای زنجیره ای چگونه است؟
۳-۵ گرم بعد از بیدار شدن از خواب، ۳-۵ گرم قبل و بعد تمرین بدنسازی.۵- مکمل بدنسازی : گلوتامین
گلوتامین این توانایی را دارد که فروپاشی بافت ماهیچه ای را در طول تمرینات سخت بدنسازی آهسته کند، این باعث می‌شود قدرت و تحمل بدنسازی بالاتر برود. وزنه بردارها می‌توانند وزنه های سنگین‌تری بلند کنند و مدت طولانی‌تری به تمرین بپردازند. اگر از محدودیت توانایی ماهیچه فراتر برویم، بدن برای جبران، به ایجاد بافت ماهیچه و حجم بیشتری ترغیب خواهد شد.مزیت مصرف گلوتامین چیست؟
گلوتامین نتایج مثبتی را در بهبود سیستم ایمنی بدن نشان داده است.
باعث افزایش ترش هورمون رشد می‌شود.


نحوه مصرف گلوتامین چگونه است؟
۵ گرم بعد از بیدار شدن ار خواب، ۵ گرم بعد تمرین بدنسازی، و ۵ گرم قبل از خواب.نکته مهم در مورد مکمل های بدنسازی
نتایجی که از خوردن مکمل های بدنسازی بدست می آورید متنوع است، به خصوص که هر فرد دارای سطح مصرف مکمل، قدرت و توانایی بدنسازی متفاوت است. اگر رژیم بدنسازی خود را سرلوحه کار خود قرار دهید و سخت تلاش کنید، این ۵ مکمل به شما کمک خواهند کرد تا به درجه ای بالا تر از بدنسازی قدم بگذارید!بیشتر بخوانید

پروتئین وی چیست؟ آیا مکمل وی باعث تناسب اندام می‌شود؟
خرید مکمل : چگونه یک مکمل مناسب و استاندارد بخریم؟
زنان زیبا اندام این خوراکی های لاغر کننده شکم را می‌خورند

____________________________________________________________
✿ برای مطالب بیشتر لطفا روی لینک سایت ما کلیک کنید و مطالب را بخوانید ✿
____________________________________________________________
97/02/27 08:30
رد پای عشق , runway_love
داشتن رژیم لاغری همیشه هم کار ساز نیست. اگر می‌خواهید لاغر شوید و به تناسب اندام برسید بهتر است این ۶ ورزش را در برنامه خود قرار دهید تا کالری سوزی بیشتری را تجربه کنید. با جیمیتو همراه باشید.کالری سوزی را با زومبا امتحان کنید
این نوع رقص لاتین که از اصول و قواعد اینتروال و تمرینات استقامتی بهره می گیرد، متابولیسم شما را تا حد قابل توجهی بالا می برد اما در این مورد هم مثل هر برنامه تناسب اندام دیگر، مقدار کالری مصرف شده، بر حسب سن، جنسیت، وزن، سطح تناسب اندام کنونی و شدت تمرین در افراد مختلف متفاوت است. میزان کالری که در ۱ ساعت می‌توانید با این ورزش بسوزانید حدود ۵۰۰ کالری است.

این ورزش یک داروی نشاط آور است.
با زومبا‌ می‌توانید یک شکم شش تکه بسازید
کالری سوزی بیشتر فقط به کمک این 6 ورزش امکان پذیر خواهد بود

کالری سوزی را با استپ ایروبیک امتحان کنید
اگر به دنبال کاهش وزن هستید، یکی از بهترین ورزش‌هایی که می‌توانید انجام دهید، استپ ایروبیک است. میزان کالری سوزی شما به مقدار بلندی استپ هم بستگی دارد اما اگر ارتفاع یک استپ را ۱۵ سانتی متر در نظر بگیریم شما می‌توانید ۶۰۰ کالری را در حدود ۱ ساعت بسوزانید.

استپ ایروبیک مقدار زیادی اکسیژن استفاده می‌کند. این امر به تقویت سیستم تنفسی کمک می‌کند.
استپ ایروبیک نه تنها سطوح کلسترول را کاهش می‌دهد و سلامت قلبی عروقی را بهبود می‌بخشد.
همچنین، تمام گروه‌های اصلی عضلانی از جمله چهار سر، سرین، عضلات پشت ساق پا، پشت،بازوها و مرکز بدن را هدف می‌گیرد.
کالری سوزی را با استپ ایروبیک امتحان کنید

کالری سوزی را با طناب زدن امتحان کنید
اگ برای انجام حرکات ورزشی امکان رفتن به باشگاه را ندارید، طناب زدن برای شما بسیار مفید خواهد بود. این فعالیت که باعث می‌شود در هر ۱۰ دقیقه ۱۳۰ کالری بسوزانید، برای لاغری بسیار موثر است. برای سوزاندن همین میزان کالری، باید با سرعت ۱۳ کیلومتر در ساعت بدوید. به همین دلیل طناب زدن روش بسیار خوبی برای شروع یک برنامه ورزشی برای تناسب اندام برای آن دسته از افرادی است که استقامت لازم برای حفظ سرعت بالا در دویدن به مدت طولانی را ندارند.

افزایش نیروی زانو و پا از مهمترین فواید این حرکت ورزشی است.
افزایش اندازه ماهیچه ساق پا
کالری سوزی بیشتر فقط به کمک این 6 ورزش امکان پذیر خواهد بود

کالری سوزی را با کیک بوکسینگ امتحان کنید
کیک بوکسینگ ورزشی بسیار عالی است که روی کل بدن کار می‌کند چون باید از همه گروه‌های عضلانی اصلی بدن استفاده کنید و تمرینات اینتروال را هم شامل می‌شد. ضربان قلب شما چندین بار در طول جلسه تمرین بالا رفته و ثابت می‌شود که برای کم کردن وزن بسیار عالی است.

تناسب اندام شامل سه بخش قدرت، انعطاف پذیری و استقامت است.
کیک بوکسینگ روشی عالی برای سوزاندن کالری است.
کالری سوزی را با کیک بوکسینگ امتحان کنید

کالری سوزی را با دویدن امتحان کنید
یک فرد ۶۵ کیلوگرمی با سرعت ۱۶ کیلومتر در ساعت برای یک ساعت تا ۶۵۰ کالری می‌سوزاند اما اگر تازه کار باشید، دویدن پست سر هم برای یک ساعت کاری بسیار دشوار است. می‌توانید با استفاده از اینتروال‌هایی از راه رفتن در فواصل دویدن، کم کم قدرت قلبی – عروقی خود را بالا ببرید. به عنوان مثال، سه دقیقه بدوید، یک دقیقه راه بروید. این کار استقامت شما را افزایش داده، زمان ریکاوری ضربان قلب‌تان را کاهش داده و چربی سوزی می‌کند.

دویدن تاثیر زیادی در حفظ و تقویت سلامت روح و روان انسان دارد.
دویدن از طریق تقویت استخوان و ماهیچه سرعت سیر پیری را کاهش می‌دهد.
کالری سوزی را با دویدن امتحان کنید

کالری سوزی را با اسپینینگ امتحان کنید
با شرکت در کلاس‌های اسپینینگ یا دوچرخه سواری در هوای آزاد تا ۷۰۰ کالری در ساعت در ساعت بسوزانید. فقط باید دقت کنید که در ساعت ۲۲ تا ۲۵ کیلومتر راه بروید تا ۷۰۰ کالری را کامل بسوزانید.

این ورزش بر روی عضلات مرکزی پا متمرکز است، اما در عین حال ماهیچه‌های مختلف ران و باسن را درگیر می‌کند.
اسپینینگ در کنار یوگا و شنا جزو ورزش های کم خطر هستند.
کالری سوزی را با اسپینینگ امتحان کنید

بیشتر بخوانید

طناب زدن برای لاغری ران، شکم و پهلو؛ بهترین روش کدام است؟
بزرگ کردن باسن به کمک ۴ حرکت ورزشی و ۳ رژیم غذایی
ورزش شکم : ۱۶ مـدل از بهترین تمرینات شکم برای داشـتن بدنی خوش فرم

____________________________________________________________
✿ برای مطالب بیشتر لطفا روی لینک سایت ما کلیک کنید و مطالب را بخوانید ✿
____________________________________________________________
97/02/27 08:22
رد پای عشق , runway_love
جی جی حدید ستاره دنیای مد و لباس علاوه بر شهرت زیاد خود در این حوزه به خاطر داشتن تناسب اندام نیز بسیار مورد توجه رسانه‌هاست. در این مقاله در مورد رژیم غذایی و همچنین نوع فعالیت ورزشی جی جی حدید برای شما خواهیم نوشت با جیمیتو همراه باشید.

جی جی حدید ستاره مد و لباس برای تناسب اندام چه ورزشی می‌کند؟

با جی جی حدید ستاره دنیای مد و لباس آشنا شوید
جی جی حدید یک هنرمند آمریکایی است که متولد ۱۹۹۵ است. او در خانواده‌ای متولد شده که تمام خواهران و برداران خود را در این حوزه دیده است. او تاکنون جوایز و افتخارات زیادی را در صنعت مد و لباس بدست آورده است؛ اما نکته جالب توجه در مورد این هنرمند این است که یکبار در سال ۲۰۱۴ در لیست ۵۰ مدل برتر سال قرا گرفته است. بد نیست در مورد جی جی حدید این نکات جالب را نیز بدانید.

شستن روزانه مو کار درستی نیست، شستن مداوم مو باعث خشک شدن آن می‌شود.
اگر جوش زدید، از شب تا صبح بر روی آن خمیر دندان بگذارید معجزه آن را خواهید دید.
او نسبت به فرم ابرو خود حساس است و تنها زیر ابرو وی را بر می‌دارد.
اسکراب زرد آلو به رفع خستگی صورت کمک خواهد کرد.
هر از گاهی هوله مربوط به لب‌هایتان بکشید تا لایه برداری از آن‌ها انجام شود.
رژیم غذایی سالم را همواره رعایت کنید.
جی جی حدید ستاره مد و لباس برای تناسب اندام چه ورزشی می‌کند؟

رژیم غذایی جی جی حدید چگونه است؟
جی جی حدید عاشق پاستا، چیز برگر و سیب زمینی سرخ کرده است؛ و اوقاتی پیش آماده است در رژیم خود تقلب کند و این غذاهای مورد علاقه خود را میل کند؛ اما اعتقاد دارد باتوجه به حرفه‌ای که در آن مشغول است باید بیشتر از هر زمانی به تناسب اندام خود فکر کند و دور غذاهای چرب و چاق کننده را خط بکشد.

جی جی حدید ستاره مد و لباس برای تناسب اندام چه ورزشی می‌کند؟

صبحانه جی جی حدید چیست؟
تخم مغ
بیکن
نان تست
آب پرتقال و قهوه


بعد از تمرین ورزشی چه غذایی می‌خورد؟
بعد از تمرینات سخت ورزشی که بعضا طاقت فرسا هم هستند، یک بشقاب پر از سالاد آرگولا می‌خورد.

جی جی حدید ستاره مد و لباس برای تناسب اندام چه ورزشی می‌کند؟

شام جی جی حدید چیست؟
سوشی غذای مورد علاقه جی جی حدید ، هنرمند آمریکایی است.


چند نکته در مورد رژیم جی جی حدید که باید بدانید
آبمیوه طبیعی و آب گوارا از جمله نوشیدنی‌هایی است که او در طی روز مرتبا استفاده می‌کند.
او عاشق چیپس، بلوبری و هویج است و معمولا به عنوان میان وعده می‌خورد.
او عاشق بستنی است و گهگاهی رژیم خود را بخاطر خوردن آن می‌شکند.


جی جی حدید کدام فعالیت‌های ورزشی را انجام می‌دهد؟
تناسب اندام جی جی حدید تنها به خاطر داشتن یک رژیم غذایی سالم نیست. بلکه جی جی حدید علاوه بر این‌ها به انجام منظم فعالیت‌های ورزشی می‌پردازد.

انجام حرکات کاردیو به کمک کیک بوکسینگ
انجام حرکت پل باسن و سایر حرکات برای تقویت پایین تنه
انجام حرکت دراز و نشست برای تقویت عضلات شکم
انجام حرکات مختلف برای داشتن سرشانه و پشت بازو
جی جی حدید ستاره مد و لباس برای تناسب اندام چه ورزشی می‌کند؟

۱- انجام حرکت اسکات
برای انجام حرکت اسکات ابتدا پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید.
سپس سعی کنید به آرامی و با کنترل وزن بنشینید، تا حدی که ران با زمین موازی شود.
در هنگام انجام این حرکت حتما باسن را به عقب متمایل کنید.
بعد از مکثی چند ثانیه‌ای دوباره به بالا بیاید.
دم و بازدم صحیح را فراموش نکنید، رو به پایین دم و هنگام آمدن به بالا بازدم انجام دهید.
این حرکت را ۳ ست و هر بار ۲۰ بار انجام دهید.
جی جی حدید ستاره مد و لباس برای تناسب اندام چه ورزشی می‌کند؟

۲- انجام حرکت لگد میمون
به صورت چهار دست و پا بر روی زمین قرار بگیرید.
یکی از زانوها را از روی زمین بلند کرده و سعی کنید کف پا را به سقف نیز کنید.
این حرکت تاثیر فوق‌العاده بر عضلات باسن دارد.
این حرکت ۳ ست و هر بار ۱۲ بار تکرار کنید.
جی جی حدید ستاره مد و لباس برای تناسب اندام چه ورزشی می‌کند؟

۳- انجام حرکت اسکات از بغل
پای چپ را یک قدم به طرف چپ بگذارید.
زانوی چپ را در موقعیت اسکات قرار داده و سعی کنید بنشینید.
بعد از مکث کوتاه دوباره به بالا بیایید.
همین حرکت را برای پای راست هم انجام دهید.
این حرکت را در ۲ ست و هر بار ۱۵ بار تکرار کنید.
جی جی حدید ستاره مد و لباس برای تناسب اندام چه ورزشی می‌کند؟

۴- انجام حرکت استپ آپ
روبروی یک استپ (ارتفاع مناسب خود) قرار گیرید.
ابتدا پای راست را بر روی استپ قرار دهید.
بعد از مکث کوتاه با همان پایی که بالا رفتید به آرامی پایین بیایید.
سپس این حرکت را با پای چپ امتحان کنید.
یکی در میان باهر دو پا این حرکت را تکرار کنید.
این حرکت ۲ ست و هر بار ۱۵ بار تکرار کنید.
جی جی حدید ستاره مد و لباس برای تناسب اندام چه ورزشی می‌کند؟

بیشتر بخوانید

موز : با ۱۳ +۱ مورد از خواص موز برای سلامتی بدن آشنا شوید
ریحانا برای داشتن سیکس پک کدام فعالیت‌های ورزشی را انجام می‌دهد؟
کیم کارداشیان برای رسیدن به تناسب اندام چه فعالیت هایی می‌کند؟

____________________________________________________________
✿ برای مطالب بیشتر لطفا روی لینک سایت ما کلیک کنید و مطالب را بخوانید ✿
____________________________________________________________
97/02/27 08:20
رد پای عشق , runway_love
عضله سازی سازی یکی از موارد است که بسیاری از خانم‌ها و آقایان تمایل دارند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آن برسند. اما ما در این مقاله قصد داریم بدون ورزش و تنها با یک رژیم غذایی سالم راه عضله سازی سریع را به شما نشان دهیم. با جیمیتو همراه باشید.عضله سازی سریع به کمک این غذاها
گوشت
غذای دریایی
تخم مرغ
هندوانه
کلم
عسل
سیر
انگور
لوبیا
شیر
ماهی تن
عضله سازی سریع به کمک خوردن این 11 غذای خوشمزه و مقوی

۱- عضله سازی سریع با خوردن گوشت
خوردن گوشت سطح تستسترون را بالا می‌برد به خصوص اگر گوشت‌های کم چربی گهگاهی و نه هر روز مصرف کنید. می‌توانید گاه و بیگاه غذاهای دیگری که سرشار از پروتئین هستند را جایگزین گوشت کنید.

عضله سازی سریع به کمک خوردن این 11 غذای خوشمزه و مقوی

۲- عضله سازی سریع با خوردن غذای دریایی
خرچنگ و میگو را هم می توان به پاستا، برنج یا سالاد اضافه کرد و هم به تنهایی سرو کرد. این غذاها حاوی مواد شیمیایی هستند که سطح تستوسترون را افزایش می دهند. البته از آنجایی که این مواد شیمیایی در این غذاها بسیار متمرکز هستند پیشنهاد می‌شود که در مصرف آن‌ها زیاده روی نکنید و به طور مرتب و هر روز مصرف نکنید.

عضله سازی سریع به کمک خوردن این 11 غذای خوشمزه و مقوی

۳- عضله سازی سریع با خوردن تخم مرغ
تخم مرغ سرشار از ویتامین D است که باعث حفظ سطح تستوسترون خون در حالت نرمال می‌شود. ۱ عدد تخم مرغ در روز کافی است. اگر مشکل کلسترول دارید بیشتر از این مقدار نباید مصرف کنید چون زرده تخم مرغ سرشار از کلسترول است. برای عضله سازی سریع حتما تخم مرغ را در وعده غذایی خود جای دهید.

عضله سازی سریع به کمک خوردن این 11 غذای خوشمزه و مقوی

۴- عضله سازی سریع با خوردن هندوانه
خوردن هندوانه باعث افزایش گردش خون می‌شود و تاثیر مثبت بر عملکرد قلب دارد. در روزهای گرم تابستان بهار می‌توانید با هندوانه اسموتی درست کنید و نوش جان کنید تا بتوانید به عضله سازی سریع دست پیدا کنید.

عضله سازی سریع به کمک خوردن این 11 غذای خوشمزه و مقوی

۵- عضله سازی سریع با خوردن کلم
گل کلم سطح استروژن (هورمون زنانه) را کاهش می‌دهد و در عین حال سطح تستوسترون (هورمون مردانه) را افزایش می‌دهد. گل کلم را هم می توانید بپزید و هم سرخ کنید. به هر روشی که هست مهم این است که مقداری از این غذا را به برنامه غذایی خود حتما اضافه کنید.

عضله سازی سریع به کمک خوردن این 11 غذای خوشمزه و مقوی

۶- عضله سازی سریع با خوردن عسل
عسل بهترین غذا برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. ۱ قاشق پر به برنامه غذایی خود اضافه کنید. عسل را می‌توانید همراه با چای، سالاد یا پنکیک مصرف کنید.

عضله سازی سریع به کمک خوردن این 11 غذای خوشمزه و مقوی

۷- عضله سازی سریع با خوردن سیر
سیر حاوی ماده ای شیمیایی است که سطح استرس را کاهش می دهد و به طور غیر مستقیم عضلات را تقویت می کند. سیر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

عضله سازی سریع به کمک خوردن این 11 غذای خوشمزه و مقوی

۸- عضله سازی سریع با خوردن انگور
مواد و عناصر موجود در انگور پروسه بالا رفتن سن را کاهش و فعالیت اسپرم را افزایش می‌دهد. برای این که بخواهید سطح تستوسترون را با این غذا بالا ببرید فقط کافی است روزی یک مشت انگور بخورید.

عضله سازی سریع به کمک خوردن این 11 غذای خوشمزه و مقوی

۹- عضله سازی سریع با خوردن لوبیا
تمام انواع لوبیاها سرشار از ویتامین D و پروتئین هستند. لوبیا را می‌توانید در سوپ، سالاد یا به طور مجزا بپزید و بخورید. این غذا نه تنها سطح تستوسترون را تنظیم می‌کند بلکه به سلامت قلب نیز کمک می‌کند.

عضله سازی سریع به کمک خوردن این 11 غذای خوشمزه و مقوی

۱۰- عضله سازی سریع با خوردن شیر
شیر سرشار از ویتامین‌هایی است که به رشد عضلات کمک می‌کند. کلسیم شیر استخوان را قوی می‌کند و ویتامین D سطح تستوسترون را افزایش می‌دهد. بهتر است شیرهای کم چرب مصرف کنید.

عضله سازی سریع به کمک خوردن این 11 غذای خوشمزه و مقوی

۱۱- عضله سازی سریع با خوردن تن ماهی
ماهی تن نیز سرشار از ویتامین D است. همچنین کم کالری است و برای قلب نیز مفید است. مرتبا مصرف کردن ماهی تن توصیه نمی‌شود.بیشتر بخوانید

رژیم دوکان چه فواید و مضراتی برایتان دارد؟ به همراه برنامه رایگان غذایی
بادی پامپ چه نوع ورزشی است و تاثیر آن بر تناسب اندام چگونه است؟
میوه های لاغر کننده؛ با خوردن این ۶+ ۱ میوه لاغر خواهید شد

____________________________________________________________
✿ برای مطالب بیشتر لطفا روی لینک سایت ما کلیک کنید و مطالب را بخوانید ✿
____________________________________________________________
9
1
52
97/02/27 08:13
رد پای عشق , runway_love
یکی از محبوب‌ترین انواع مکمل بدنسازی کراتین است که معمولا بدنسازان در طول فعالیت حرفه‌ای خود مقادیر قابل توجهی از آن را مصرف می‌کنند. در این مقاله قصد داریم به فواید، مضرات و نحوه مصرف آن اشاره کنیم. با جیمیتو همراه باشید.با کراتین بیشتر آشنا شوید
کراتین که معمولا به صورت پودری شکل برای مصرف ارایه می‌شود، برای تولید سریع انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تحقیقات نشان می‌دهد این مکمل بدنسازی برای انجام فعالیت‌های انفجاری بیشترین تاثیر را دارد. این مکمل بدنسازی برای ورزش‌های استقامتی کاربرد چندانی ندارد.مصرف کراتین باعث افزایش قدرت و وزن شما خواهد شد.البته باید توجه داشته باشید که بعد از مصرف این مکمل حتما باید به باشگاه بروید تا با رشد عضلات مواجه شوید، بنابراین توجه کنید که این مکمل برای افزایش وزن کاربردی ندارد و فقط برای بدنسازان و ورزشکارانی است که برای بهبود عملکرد ورزشی از آن استفاده می‌کنند.

کراتین ؛ با انواع کراتین‌ها و نحوه مصرف این پروتئین بیشتر آشنا شوید

آیا کراتین برای من ضرر دارد؟
دانشمندان علوم تغذیه و بدنسازی حدود دو دهه است که روی این مکمل مطالعه می‌کند، و می‌گوید هرگز با دل دردهایی که گاهی اوقات گزارش می‌شود، برخورد نکرده است! یکی از این محققان می‌گوید: من نمی‌گویم که مردم دچار دل درد نمی‌شوند، اما اعتقاد ندارم که چندان شایع باشد. اگر هرگونه عوارض جانبی عمده‌ای وجود می‌داشت، ما باید تا بحال با آنها برخورد می‌کردیم.

اما به هرحال گزارش‌های موردی مبنی بر آسیب به کلیه، مشکلات قلبی، گرفتگی و کشیدگی عضلانی، کم آبی بدن، اسهال، و سایر عوارض جانبی منفی وجود داشته است. همچنین افراد زیر ۱۸ سال باید از مصرف این مکمل اجتناب کنند.نتایج یک تحقیق ۲۱ ماهه که در آن ۵۲ بار تست خون صورت گرفت، هیچگونه عارضه جانبی ناشی از مصرف کراتین را نشان نداد.کراتین ؛ با انواع کراتین‌ها و نحوه مصرف این پروتئین بیشتر آشنا شوید

چگونه و به چه میزان کراتین استفاده کنم؟
قبل از اینکه شروع به مصرف کراتین بکنید باید توجه داشته باشید که حداقل ۱۸ سال داشته باشید و از همه مهمتر اینکه مصرف آن را زیر نظر پزشک ورزشی و یا کارشناس تغذیه انجام دهید.به میزان ۰٫۳ گرم به ازای هر کیلو وزن بدن، روزانه ۴ وعده مصرف کنید. این مصرف را ۵-۷ روز ادامه بدهید.
وقتی عضلات شما به طور کامل بارگیری شدند، میزان مصرف را به ۱۰-۵ گرم در روز محدود کنید.
معمولا بین ۴۵ تا ۹۰ روز مصرف را ادامه می‌دهند و بعد از آن یک‌ماه استراحت به بدن باید بدهید.
کراتین ؛ با انواع کراتین‌ها و نحوه مصرف این پروتئین بیشتر آشنا شوید

کراتین چگونه به رشد عضلات کمک می‌کند؟
این مکمل در دراز مدت به افزایش قدرت عضلات شما کمک خواهد کرد.
کراتین ، باعث تحریک هورمون عضله ساز در بدن می‌شود.
فرآیند شد ساخت عضله را تسریع می‌بخشد.
تحقیقی ۱۲ هفته‌ای که روی وزنه برداران انجام شد، نشان داد که رشد فیبرهای عضلانی با مصرف مکمل، ۲-۳ برابر بیشتر از حالت عادی بدون مصرف کراتین است.
ورزشکارانی که به مدت ۲۸ روز از کراتین استفاده کردند، شاهد افزایش عملکرد تا ۱۵ درصد و افزایش رکورد پرس سینه به میزان ۶ درصد بوده‌اند.
بیشتر بخوانید

پروتئین وی چیست؟ آیا مکمل وی باعث تناسب اندام می‌شود؟
مکمل بدنسازی : با این ۵ مکمل عضلات حجیم و قوی داشته باشید
خرید مکمل : چگونه یک مکمل مناسب و استاندارد بخریم؟

____________________________________________________________
✿ برای مطالب بیشتر لطفا روی لینک سایت ما کلیک کنید و مطالب را بخوانید ✿
____________________________________________________________
4
1
27
97/02/27 08:10
رد پای عشق , runway_love
تابستان بهترین زمان برای رفتن به باشگاه و ساختن اندام است. برای همین است که بسیاری از افراد به دنبال یک باشگاه بدنسازی مناسب می‌گردند. فاکتورهای مهم برای انتخاب باشگاه بدنسازی چیست؟ با جیمیتو همراه باشید تا در این مورد با شما صحبت کنیم.۱- محل باشگاه بدنسازی مهم است
باید هنگام انتخاب باشگاه ورزشی، به محل آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر دور باشد یا مسیر پر ترافیکی داشته باشد، احتمال اینکه جلسات تمرینی خود را نادیده بگیرید افزایش می‌یابد. بعنوان مثال، باشگاهی را انتخاب کنید که بین راه رفت یا برگشت محل کارتان یا نزدیک به خانه شماست.

انتخاب باشگاه بدنسازی به کمک 6+ 1 راهکار ساده و کاربردی

۲- هزینه عضویت نباید زیاد باشد
هزینه عضویت در باشگاه‌های بدنسازی می‌تواند خیلی متفاوت باشد. این هزینه به عواملی همچون ویژگی‌های باشگاه یا تعداد جلساتی که قصد تمرین دارید بستگی دارد. اگر مباحث مالی یکی از نگرانی‌های شماست، هزینه عضویت باشگاه یک عامل کلیدی در انتخاب شما خواهد بود. باید چندین باشگاه را در محله خود بررسی کنید و هزینه‌های عضویت آن‌ها را باهم مقایسه نمایید تا انتخاب مناسب را داشته باشید.

انتخاب باشگاه بدنسازی به کمک 6+ 1 راهکار ساده و کاربردی

۳- به ساعت کار باشگاه توجه کنید
ساعت کار باشگاه مورد نظر شما نیز خیلی مهم است! شما به باشگاهی نیاز دارید که بیشترین زمان ممکن را فعال باشد تا بتوانید جلسات تمرینی خود را به خوبی در برنامه روزانه‌تان بگنجانید. همیشه بخاطر داشته باشید تا ساعت کار و تاریخ‌هایی که تعطیل است را بررسی کنید.

انتخاب باشگاه بدنسازی به کمک 6+ 1 راهکار ساده و کاربردی

۴- وسایل باشگاه با کیفیت هستند؟
برای انتخاب باشگاه بدنسازی ،تجهیزات باشگاه است که باید به خوبی نگهداری شوند و تمیز باشند. به تعداد ماشین‌ها، وزنه‌ها و تجهیزات تمرینات هوازی توجه کنید. مطمئنا خیلی بیشتر و بهینه‌تر تمرین خواهید کرد اگر دارای تجهیزات و ماشین‌های متنوعی باشد.

انتخاب باشگاه بدنسازی به کمک 6+ 1 راهکار ساده و کاربردی

۵- محیط باشگاه وضعیت مناسب دارد؟
باشگاه ورزشی شما باید جایی برای آسایش و راحتی شما باشد. چیزهایی مانند نوع موسیقی که پخش می‌شود یا جای تجهیزات در باشگاه، نقش مهمی در لذت شما از تمرینتان بازی می‌کنند. همچنین باید با آدم‌هایی که در آن همزمان با شما تمرین می‌کنند نیز احساس راحتی کنید.

انتخاب باشگاه بدنسازی به کمک 6+ 1 راهکار ساده و کاربردی

۶- باشگاه بدنسازی باید تمیز باشد
یک عامل خیلی مهم برای انتخاب یک باشگاه ورزشی، پاکیزگی است. مثلا مطمئن شوید که دستمال و بطری‌های ضدعفونی کننده‌ای وجود دارد تا پس از استفاده از هر تجهیزاتی آنرا تمیز کنید. همچنین رختکن، سرویس‌های بهداشتی و حمام باشگاه را بررسی کنید تا مطمئن شوید به خوبی تمیز نگاه داشته شده‌اند.

انتخاب باشگاه بدنسازی به کمک 6+ 1 راهکار ساده و کاربردی

۷- خدمات جانبی در انتخاب باشگاه بدنسازی مهم است
به خدمات اضافی باشگاه، همچون محل نگهداری کودک، استخر، ماساژ، فیزیوتراپی و مشاوره تغذیه توجه داشته باشید. هر کدام از این خدمات شاید برای شما سودمند باشد، فقط حواستان به هزینه‌ی اضافه‌ی این خدمات باشد.بیشتر بخوانید

عضله سازی سریع به کمک خوردن این ۱۱ غذای خوشمزه و مقوی
تصاویر قهرمانان پرورش اندام در مسابقات مستر المپیا را مشاهده کنید
کراتین ؛ با انواع کراتین‌ها و نحوه مصرف این پروتئین بیشتر آشنا شوید

____________________________________________________________
✿ برای مطالب بیشتر لطفا روی لینک سایت ما کلیک کنید و مطالب را بخوانید ✿
____________________________________________________________
97/01/25 22:54
در مرزهای علم , edge_of_science
برای هیچ کس مخفی نیست که افزایش وزن ناشی از مصرف کالری بیش از حد است. اما در مرکز علل آن، عدم تعادل میان عادت‌های سالم و ناسالم حضور دارد.

در یک کفه ترازو (در قسمت سالمش) غذاهایی مانند غلات کامل، میوه‌ها و سبزیجات، پروتئین ناب و چربی‌های گیاهی است. در کفه دیگر گزینه‌های نه چندان سالم قرار دارند؛ غذاهای شیرین، موادی که دارای چربی‌های اشباع شده‌اند و غذاهایی که بسته بندی شده و فرآوری شده‌اند.

این مسئله فقط مربوط به غذاها نیست. هر چند که عادات غذایی می‌توانند باعث مشکلاتی مرتبط با وزن شوند. رفتارهای ناسالم نیز در این میان نقش دارند. این بدان دلیل است که گاهی بعضی رفتارها می‌توانند موجب شوند شما کالری بیشتری دریافت کنید. گاهی این اتفاق بدون این که شما متوجه شوید رخ می‌دهد.
گروهی از محققان در اسپانیا عادت‌های کلیدی را که رژیم غذایی با کیفیت پایین را تحریک می‌کنند، شناسایی کردند. چیزهایی مانند رفتن مکرر به رستوران‌های فست فود، خرید تنقلات از دستگاه‌های فروش خودکار و غذا خوردن در حال تماشای تلویزیون.

اما محققان این را نیز تشخیص دادند که معمولا افزایش وزن قابل توجه به دلیل یک عادت بد نیست. اما عادات بد این افزایش وزن را با سرعت بیشتری همراه می‌کنند.
برای دانستن بیشتر، آن‌ها به مدت ۴ سال ۱۶۰۰ نفر را دنبال کردند. طی این مطالعه بر اثرات ۷ عادت ناخوشایند خالص در این افراد تمرکز کردند.
این عادات به شرح زیر بوده‌اند:
عدم برنامه‌ریزی برای این که چه مقدار قرار است بخورند.
مصرف غذاهای آماده شده یا کنسرو شده.
خرید تنقلات.
غذا خوردن در رستوران‌های فست فود.
عدم انتخاب غذاهای کم کالری.
پاک نکردن چربی قابل مشاهده از گوشت یا پوست مرغ.
غذا خوردن در حال تماشای تلوزیون یا نشسته بر روی مبل.
محققان دریافتند، بیشتر این عادت‌های ناسالم که مردم دارند، باعث می‌شود احتمال افزایش وزن‌شان بیشتر شود.
به خصوص، سه عادت قوی که برای افزایش وزن بررسی شده است: عدم برنامه‌ریزی برای این که چه مقدار قرار است بخورند؛ غذا خوردن در رستوران‌های فست فود؛ غذا خوردن در حال تماشای تلوزیون؛ می‌باشد.
اگرچه همیشه عادت های بد را نادیده می‌گیرند؛ تمرکز بر روی این سه ممکن است تفاوتی در عدد ترازو شما ایجاد کند.
96/07/4 14:04
  , amir_bf1400
کراتین جزو داروهای بدنسازی است و برخی ورزشکاران برای حجم دادن عضلات از آن استفاده می‌کنند.در این مطلب اطلاعات کاملی را درباره کراتین برای شما جمع آوری کرده ایم.

کراتین چیست ؟

کراتین ترکیبی از دسته ترکیبات پروتئینی است که از سه آمینواسید متیونین، آرژنین و گلیسین تشکیل می‌گردد. این ماده در بدن به‌صورت ترکیب فسفاته (کراتین فسفات) درآمده و به‌عنوان یکی از منابع ذخیره انرژی به‌ویژه در فعالت‌ها و ورزش‌های سرعتی و انفجاری به‌کار می‌رود. بیشتر ذخیره کراتین در ماهیچه‌های اسکلتی قرار دارد.در حال حاضر سالیان متمادی است که این ترکیب به‌عنوان مکمل در ورزش‌های مختلف به‌کار می‌رود و مطالعات سالیان اخیر نشانگر آن است که مصرف مکمل کراتین می‌تواند موجب افزایش میزان و محتوای کراتین موجود در عضلات گردد. البته برخی مطالعات دیگر پس از مصرف این مکمل افزایشی در توان ورزشی ورزشکاران مشاهده نکرده‌اند. لیکن اغلب مطالعات انجام شده تاکنون نشانگر آن هستند که مصرف تقریبی ۲۰ گرم از این ماده برای ۷-۵ روز موجب افزایش عملکرد سرعتی فرد به میزان ۵%-۱ شده و کار انجام شده توسط وی را در ورزش‌های سرعتی تکرار شونده (متناوب) ۱۵% افزایش می‌دهد.
96/05/29 00:20
مهندس مهدی , jadoykalamat