نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : تحریم - 386 مطلب

99/10/23 12:08
آرام آرام , farideh51
کره جنوبی متعهد به آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران شد
این خبر را بانک مرکزی اعلام کرد
حالا این خبر را بگذارید کنار خبر توقیف کشتی کره ای توسط سپاه به دلیل رعایت نکردن قوانین زیست محیطی و متوجه شوید چرا کره های بعد از دو سال سر عقل آمده
..
..
..
..
رئیس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: هفت میلیارد دلار حق طبیعی و مسلم ملت ایران بیش از دو سال است در بانک‌های کره جنوبی متوقف شده و امیدواریم این مساله که مانعی بر سر روابط ایران و کره جنوبی است، سریع‌تر برطرف شود و هدف اصلی این مذاکرات نیز حل مشکل بانکی است.
.
.

کاری که دو سال با مذاکره نشد در عرض یک هفته با اقتدار سپاه نتیجه داد
99
99/08/20 11:39
فرهاد واحدی , farhad710
عناوین روزنامه‌های امروز 99/8/20
روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت
کامنت بنویسید...
کیوان فیض مرندی , kayvan_feizmarandy
سه شنبه 20 آبان ، 17:21
و در ادامه باید گفت امروز ایران در وضعیتی است که هیچ نکته مثبتی در این کشور وجود ندارد. فرزندانی که پس از انقلاب به دنیا آمده اند و حاصل تربیت همین سیستم هستند به شعارهایی مانند حجاب و مرگ بر آمریکا پشت کرده اند و هر منزلی چند دیش ماهواره در پشت بام دارد.
مسلما در این بین اقشار غیروابسته به سیستم در لای چرخ دنده این شعارهای پوچ به راحتی له میشوند.
این انحرافات اخلاقی و فساد متلق به مردم مریخ نیست. بلایی است که بر سر این مردم فرود می آید.
ادامه
کیوان فیض مرندی , kayvan_feizmarandy
سه شنبه 20 آبان ، 17:18
خب اگر مثلا از کرج خارج شویم و به سمت قزوین برویم با این شعار که مقصد نهایی ما تهران هست باعث ایجاد این نگرش میشود که یا ما از عقل به دور هستیم و یا بسیار لجباز هستیم. میتوانیم ادعا کنیم به رفتن به سمت قزوین و طی حدود چهل هزار کیلومتر دوباره به تهران میرسیم و این ادعای درستی است. فقط نکته منفی آن از دست دادن منابع بسیار برای کسب منفعت کوچک است.
همان کاری که مسئولین پس از انقلاب کردند. تمام ثروت ایران رفت به سمت انرژی اتمی. یک کیلووات برق اتمی هم نصیب هیچ ایرانی نشد. تجریم ها آمد. به دست و پای آمریکا افتادیم
ادامه
فرهاد واحدی , farhad710
سه شنبه 20 آبان ، 14:59
در سطح کلان و تک تک افراد جامعه اگر واقعیت های تلخ را قبول نکنیم وضع بدتر از این خواهد بود . با شعارهای بدون پشتبانه به جایی رسیدیم که حتی دولت عراق هم پول متعلق به دولت و مردم ایران را نمی دهد . با این وضع می خواهیم دهن امریکا و اروپا هم بزنیم . بعد متاسفانه عده ای دلخوشند که FATF را تصویب نکردند تا بتوانند به مظلومین کمک کنند !
ادامه
99/04/24 10:50
 محمدی , chmd
چند وقتی است که عده‌ای بدهکار با پررویی تمام با ایفای نقش طلبکار در فضای جامعه جولان داده و به این و آن می‌تازند، کسانیکه اگر خود عامل گرفتاری مردم نباشند قطعا از همراهان و تسهیل کنندگان این مسیر هستند و حالا در سایه غفلت، کم اطلاعی و ضعف جریان رسانه‌ای سالم مدعی چرایی وضع موجود شده‌اند!!!
از زمان آقای رفسنجانی مدیریت اجرایی و قانون‌گذاری کشور با نگاه لیبرال در دست همین‌هایی بوده که امروز طلبکار هم شده‌اند، کسانیکه مثل برجام هر چه می‌خواهند می‌کنند و وقتی هم گند کارشان درآمد آسمان و ریسمان می‌بافند، مگر نمی‌گفتند باید با کدخدا بست؟ ما زبان دنیا را بلدیم، دنیا دنیای تعامل است نه تقابل، نشستند و مذاکره کردند و در وقت استراحت قدم زدند، بستند و تعطیل کردند هسته‌ای و هوافضا را و تعهدات ۲۵ ساله دادند و گفتند کاسه تحریم‌ها شکست، درهای دنیا به رویمان باز شد و چه و چه، چه شد؟

مگر قرار نبود با شکستن تابوی مذاکره با آمریکا و تعطیلی توان هسته‌ای دنیا به رویمان لبخند بزند، چه شد؟

مگر فراتر از برجام اجرای سند سراسر فساد آفرین ۲۰۳۰ را آغاز نکردند، مگر اجرای FATF را آغاز نکردند؟ چه شد؟

مگر در مسیر مذاکره با آمریکا ذره‌ای به سخنان رهبری گوش کردند؟ آنجا که گفت خوشبین نیستم، آنجا که گفت تعهدات بلند مدت و فراتر از آژانس ندهید، آنجا که گفت اجرای تعهدات همزمان باشد، آنجا که گفت اگر پاره کنید آتش می‌زنیم، آنجا که گفت کشور را معطل مذاکره نگه ندارید، آنجا که گفت به این اروپایی‌ها هم اعتماد ندارم، به کدامیک توجه کردند؟

حالا با وقاحت تمام می‌گویند چه کسی باور می‌کرد آمریکا از برجام خارج شود؟

ای دروغگویان فاسد باور نمی‌کردید؟ چرا به حرف منتقدان گوش نکردید؟ مگر تجربه گفتگوهای سعدآباد را نداشتید؟ مگر مک‌فارلین را فراموش کرده بودید؟

شما یک مشت خائن و نفوذی فاسد هستید که سال‌ها دولت، مجلس و قوه قضاییه دستتان بوده و تا توانستید خوردید و غارت کردید، آدم‌های بی نام و نشانی که حالا هر کدامتان صاحب ثروت‌های میلیاردی هستید، با ازدواج‌های درون قدرتی در هر بخش و بدنه مدیریتی نفوذ کرده‌اید، اگر قرار بر طلبکاری هم باشد این مردم هستند که از شما طلبکارند، باید توضیح دهید در این سال‌ها با پست‌هایی که داشتید چه کرده‌اید؟ و آنروز خواهید رسید.
98/11/30 16:15
پایگاه خبری ایران رادا , radanews
دولت ترامپ برای متوقف کردن تولید چیپست های کرین هواوی در پی وضع قوانین جدیدی است که با وارد کردن فشار به چیپ سازهای خارجی آنها را از همکاری با این شرکت منع می کند.
98/11/13 13:23
سخن استاد , speechmaster
فرصت رهایی

تحریم می‌تواند فرصت باشد؛ چرا؟ زیرا تجربه نشان داده است کشورهایی که از منابع طبیعی -مثل نفت- برخوردار هستند، هر وقت درآمدهایشان از ناحیه‌ این منابع کاهش پیدا می‌کند، انگیزه پیدا می‌کنند که خودشان را از وابستگی نجات بدهند. فشارِ کاهش درآمد منابع طبیعی، این حُسن بزرگ را دارد که ما را از وابستگی به این منبع طبیعی، نجات خواهد داد.
۱۳۹۸/۱/۱-رهبر انقلاب
20
7
12
98/11/7 22:57
علی بهاری , ensan73
«چرا ما مثل کشور‌های عادی با امریکا رفتار نمی‌کنیم؟ آخه تا کی باید تحریم باشیم؟ چقدر سختی بکشیم؟ این همه کشور تو جهانه. کدومشون ذلیل و نوکر امریکا هستند؟ چرا فکر می‌کنیم فقط ما خوبیم؟ عه!»
این‌ها جملاتی است که این روزها در گوشه و کنار فضای حقیقی و مجازی زیاد شنیده می‌شود. برخی از جوانان که زندگی مناسب یا شغل و مسکن و همسر ندارند بیشتر از دیگران اعتراض می‌کنند و البته تا حدی حق هم دارند. اما به راستی مساله کجاست؟ و چرا ما مشکل داریم؟ به نکات زیر می‌توان توجه کرد:
1. تقریبا هیچ کشوری در جهان، به صورت کامل استقلال سیاسی از امریکا ندارد و همه کم و بیش، باید به این دولت عربده‌کش تروریست باج بدهند. حتی کشورهای قدرتمندی مانند هند، چین و روسیه هم مجبورند یکی به نعل بزنند و یکی به میخ و نمی‌توانند کامل جلوی امریکا قد علم کنند. شاید بتوان گفت تنها کشوری که بدون توجه به خواست امریکا تصمیم می‌گیرد ایران است.
2. «استقلال» در نگاه اسلام، مفهوم ارزشمندی است. بر اساس آیه‌ی «نفی سبیل» و برخی اصول قرآنی دیگر، مسلمانان باید بر اساس عزت و استقلال زندگی کنند و نوکر و وابسته به دیگران نباشند. البته ارتباط گسترده، هم مجاز است و هم مطلوب ولی فرق فراوانی است میان ارتباطی که موتور متحرک توسعه باشد و رابطه‌ای که از نفی حاکمیت ملی سربرآورد.
3. ریشه‌ی مشکلات اقتصادی ما در نظام مشکل‌دار اقتصادی ماست نه استقلال‌طلبی سیاسی‌مان. این مشکلات را هم باید با اصلاحات گسترده، برطرف کرد. نظام مالیاتی، شفافیت، فساد، قیمت حامل‌های انرژی، خصوصی‌سازی، قاچاق و ... همه از مشکلات مهمی است که متاسفانه در طول این سال‌ها فقط کوشیده‌ایم آن را انکار کنیم یا با مرهم‌هایی مانند برجام و ... درمانش را به عقب بیندازیم. دیر یا زود این زخم‌ها سر باز می‌کنند و بلای دهشتناکی بر سر ما می‌آورند. چه بهتر که در شرایط تحریم چاره‌ای بیندیشیم و آن‌ها را برطرف سازیم.
4. وقتی می‌شود هم استقلال داشت و هم اقتصاد قدرتمند، چرا باید یکی را به نفع دیگری قربانی کرد؟ آن هم وقتی که معلوم نیست با بخشیدن اولی، لزوما به دومی دست پیدا کنیم.
98/10/26 13:43
سایبر 11 , cyber11
فرصت رهایی

تحریم می‌تواند فرصت باشد؛ چرا؟ زیرا تجربه نشان داده است کشورهایی که از منابع طبیعی -مثل نفت- برخوردار هستند، هر وقت درآمدهایشان از ناحیه‌ این منابع کاهش پیدا می‌کند، انگیزه پیدا می‌کنند که خودشان را از وابستگی نجات بدهند. فشارِ کاهش درآمد منابع طبیعی، این حُسن بزرگ را دارد که ما را از وابستگی به این منبع طبیعی، نجات خواهد داد.
۱۳۹۸/۱/۱-رهبر انقلاب
98/10/15 11:24
عطرِ باران , Atre_Bararn
خبر مهم
حجت الاسلام کاشانی در برنامه جهان آرا ی شبکه افق افشا کرد، هیئت دیپلماتیک قطر به ایران اومدن و حامل پیام ترامپ ملعون برای دولت ایران بودن که گفته اگه دست از انتقام بردارید تحریم ها رو لغو خواهیم کرد.
بی شرفها بدانند ما خون سردار رو با هیچ چیز معاوضه نخواهیم کرد...
36
10
13
98/09/26 17:57
دکتر پیمان سلیمانی , psoleymani

تحریم های اقتصادی درسالهای اخیرعرصههای مختلف اقتصاد ایران راموردهدف خود قرارداده‌است.صنعت بیمه نیز ‌این روزها با ‌سد محكم این تحریمها روبرو ‌شده است. اجرای این تحریم ها موجب ‌مشكلاتی در‌نقل وانتقالات‌ پولی ‌میشود‌ که‌ این‌ امر‌نیز‌بر‌صنعت‌ بیمه ‌تأثیر‌فراوانی دارد. چرا که پرداخت حق بیمه به بیمه گران طرف قرارداد خارجی و دریافت خسارت بابت پوشش های بیمه ای اخذ شده از بیمه های خارجی و دریافت وپرداخت مطالبات متقابل بیمه های داخلی و خارجی را مشکل خواهد کرد و ‌به‌ موجب‌ آن ‌همكاری‌ بیمه گران‌ داخلی‌ و‌طرف‌ های خارجی‌ به دلیل مشکلات ارزی و عدم امکان تبادل آن کاهش‌ یافته و‌با ‌توجه ‌به ‌مشكل ‌گشایش‌ اعتبار، ‌پذیرش ‌ریسک ‌بانکهای ‌طرف ‌قرارداد ‌در ‌حوزه ‌تجارت ‌خارجی نیز دچار ‌مشكل ‌گردیده است.همچنین‌ فعالیت ‌شرکتهای‌ بیمه ‌داخلی‌ در‌عرصه‌ بینالملل‌ و‌پذیرش‌ اتكایی‌ و‌یا ‌سرمایهگذاری‌ خارجی به سهولت قبل نخواهد بود. مهم‌ ترین نتایج بازگشت تحریم‌ها در صنعت بیمه نیز گریبان‌گیر بیمه‌های کشتی وهواپیما در حوزه حمل و نقل وبیمه های حوزه نفت ،گازوپتروشیمی است و از آن بالاتر کاهش ارائه پوشش بیمه اتکایی و یا عدم ارائه آن از طرف بیمه های خارجی است که در این حالت باعث عدم امکان انتقال ریسک به خارج از کشور و بیمه گران خارجی می‌شود. همچنین قطع ارتباط آموزشی و فنی میان شرکت های بیمه ایرانی و موسسات و نهادهای بیمه ای بین المللی از دیگر تبعات منفی تحریم ها برای صنعت بیمه کشور در این دوران است.هرچند اثر غیرمستقیم تحریم بر صنعت بیمه از طریق فشار بر متغیرهای کلان اقتصادی و اثر گذاری این متغیرها بر صنعت بیمه نباید نادیده گرفته شود، متغیرهایی همانند واردات، صادرات، نرخ ارز، نرخ تورم داخلی و تاثیرآنها بر تولید ناخالص ملی
بهتر است بدانیم که صنعت بیمه جزء لاینفک اقتصاد کشور است و باید اشاره کنم که پشتیبان و تکیه‌گاه نهاد‌ها و فعالیت‌های بنیادین کشور است ، صنعت ‌بیمه ‌یكی ‌از ‌صنایعی ‌است ‌که ‌اثرات ‌گستردهای ‌بر ‌اقتصاد ‌و‌فضای کسب و کارو به ویژه ‌تجارت ‌بینالملل‌ دارد.
و اما راهکارهای عبور صنعت بیمه از سد تحریم ها چیست؟
بد نیست اشاره ای کنم که در دوره گذشته تحریم ها، اقتصاد کشور به خصوص در بخش تجارت خارجی بدون پوشش بیمه ای نماند و دچار اختلال نشد چرا که ۵ اقدام موثر رخ داد: ۱- ایجاد P&I ها ۲- ساز و کار حساب ویژه اتکائی تحریم ۳- ظرفیت مشترک بازار ۴- اختصاص منبع یک میلیارد دلاری برای تقویت توانگری مالی صنعت بیمه کشور برای پوشش ریسکهای تحریم شده ۵- تقویت ارتباط بیمه ای با کشورهای در حال توسعه از عمده ترین تدابیر به کار رفته در این زمینه محسوب می شد.
واما در این برهه از زمان که ما دچار تحریم های همه جانه تری شده ایم میبایست تدابیر بهتری اندیشه کنیم و از آن جمله:
- استفاده ‌از ‌بانکهای ‌کشورهایی ‌که ‌در ‌حوزه ‌تحریم ‌قرار ‌ندارند به ‌جهت ‌جابهجایی ‌و‌ نقل وانتقال‌ارزهای‌صنعت‌ بیمه‌ به‌داخل‌کشور‌و‌نیز‌ایجاد‌جذابیت هایی در‌حوزه‌صنعت‌بیمه‌برای‌جذب‌سرمایهگذاری‌خارجی‌در‌این‌صنعت
- تشکیل صندوق های بیمه ای مشترک ( ویژه تحریم) بین شرکتهای بیمه با شرکتهای فعال در صنایع بزرگ همانند نفت وفولاد و پتروشیمی ،
- حل ‌مشكلات ‌ناشی ‌از ‌انتقال ‌ارز ‌به ‌خارج ‌از ‌کشور ‌با ‌روشهای ‌خاص ‌برای ‌پوششهای‌بیمهای
- همچنین باید از فضای موجود برای تعاملات بین‌المللی استفاده کنیم که در این بین شرکتهای جنوب شرق آسیا و عضو سازمان همکاری اقتصادی (اکو) و روسیه گزینه مناسبی هستند.
- تقویت‌و‌افزایش‌ظرفیت واگذاری ‌بازار‌اتكایی‌داخل‌کشور
- اصلاح ‌مقرراتی ‌مانند ‌آییننامهشماره 13 شورای ‌عالی ‌بیمه در زمینه نحوه ‌محاسبهتوانگری‌شرکتهای ‌بیمه ‌حسب ‌استانداردها ‌و‌ دستورالعملهای ‌بینالمللی، ‌و همچنین نحوه ‌محاسبه ‌ذخایر ‌فنی ‌در ‌شرکتهای ‌بیمه‌و‌ لحاظ ‌نمودن ‌ریسک‌تورم ‌و‌ ورود ‌آن ‌به ‌مدل ‌ذخیرهگیری،
- در نهایت اینکه پیشنهاد می‌کنم به کریپتوکارنسی‌ها در تعاملات و سرمایه‌گذاری‌های آتی به طور جدی‌تر فکر کنیم.
در پایان متذکر میشوم هرچند که وجود تحریم ها در ذات خود ضرر در پی دارند اما بهتر است بدانیم که درصورت مدیریت مطلوب می توان از این تهدید ، فرصتی ساخت برای کاهش آسیب‌ها و حرکت به سمت جلو

پیمان سلیمانی
کارشناس عالی صنعت بیمه
98/09/1 22:02
 دوست یابی , friendscloobclub
آمار عجیبی از خسارت قطعی اینترنت در ایران!

نت بلاک که یک وبسایت معتبر در زمینه آزادی استفاده از اینترنت در جهان است و به طور لحظه‌ای بهره‌مندی مناطق مختلف جهان از شبکه جهانی اینترنت را رصد می‌کند، تخمین زده، میزان خسارت ناشی از هر روز قطعی اینترنت در ایران مبلغ سرسام‌آور ۳۶۹ میلیون دلار آمریکا است
50
35
47
98/08/27 21:24
پدرام سلامی , pedram_urmia
تو سریال معمای شاه
مردم شعار میدادن
ما میگیم شاه نمیخوایم نخست وزیر عوض میشه
ما میگیم خر نمیخواییم پالون خر عوض میشه
انصافا شاه گوس شنوا داشت و بعد از چند سال صدای انقلاب ملت رو شنید پاشد رفت

الان ما با چه زبون بگیم، این شرایط رو نمیخواییم؟
تحریم نمیخواییم، قطعی اینترنت نمیخواییم، فشار اقتصادی نمیخواییم،
ما میگیم چراغی که منزل رواست به مسجد حرام است!
98/08/27 21:24
پدرام سلامی , pedram_urmia
تو سریال معمای شاه
مردم شعار میدادن
ما میگیم شاه نمیخوایم نخست وزیر عوض میشه
ما میگیم خر نمیخواییم پالون خر عوض میشه
انصافا شاه گوس شنوا داشت و بعد از چند سال صدای انقلاب ملت رو شنید پاشد رفت

الان ما با چه زبون بگیم، این شرایط رو نمیخواییم؟
تحریم نمیخواییم، قطعی اینترنت نمیخواییم، فشار اقتصادی نمیخواییم،
ما میگیم چراغی که منزل رواست به مسجد حرام است!
98/03/27 09:25
 محمدی , chmd
آقایان به اصطلاح تصمیم‌ساز نظام آیا گند برجام کافی نیست؟
دوباره می‌خواهید با تصویب پالرمو راه‌های دور زدن تحریم را نیز ببندید؟
خیانت تا کجا؟