نتایج جستجو : بوشهر - 86 مطلب

97/11/30 19:55
بوشهر , bushehr

بوشهر - معاون توسعه فرهنگی و اطلاع رسانی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: مردم اطراف نیروگاه اتمی بوشهر با انواع تهدیدها آشنا شوند.

روابط عمومی استانداری بوشهر، محسن محبی در نشست توجیهی و آموزشی رزمایش پرتوی ویژه روابط عمومی‌های استان بوشهر افزود: هدف از برگزاری رزمایش ها تنها تهیه گزارش نیست بلکه هدف تقویت نقاط قوت و ضعف و ایجاد حساسیت در استان در موضوع پدافند غیرعامل است.

وی بیان کرد: هرچند نیروگاه اتمی بوشهر بعنوان قلب تپنده کشور به شمار می رود و از امنیت بالایی برخوردار است ولی نباید از احتمال وقوع حادثه غافل شد و مردم را برای حوادث احتمالی آماده کرد.

محبی اضافه کرد: تلاش می شود با برگزاری رزمایش پرتوی استان بوشهر مردم اطراف نیروگاه با انواع تهدیدها آشنا شوند تا در زمان وقوع حادثه بدانند چگونه باید برخورد کنند.

وی یادآور شد: افزایش آگاهی عمومی و آگاهی بخشی به جامعه در خصوص رزمایش پرتوی به عهده استان بوشهر است و در این راستا باید از ظرفیت روابط عمومی ها و رسانه های استان استفاده شود.

معاون توسعه فرهنگی و اطلاع رسانی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: با توجه به اهمیت اطلاع رسانی، تلاش می شود برای اطلاع رسانی در زمینه رزمایش پرتوی به هدف مشترکی برسیم و مهمترین وظیفه روابط عمومی ها در این بخش ارتقای آموزش عمومی است.
99
97/11/29 17:38
بوشهر , bushehr
بوشهر - مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر گفت: با هدف جلو گیری و کاهش حوادث چهارشنبه آخر سال، کار جمع‌آوری همه لاستیک‌های فرسوده و ضایعات قابل اشتعال از محلات آغاز شده است.
حسن شجاعی پور اظهار داشت: در راستای زیباسازی مبلمان شهری و کاهش پراکندگی زباله های شهری در معابر عمومی، ۲۴۰ سطل گالوانیزه مکانیزه در بندر بوشهر نصب شد.

وی افزود: با نصب این تعداد سطل مکانیزه، انتظار می رود که به بهداشت محیط شهری کمک و عملیات جمع آوری زباله شهری در کمترین زمان ممکن انجام شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر تصریح کرد: با توجه به محل قرار گرفتن باکس های زباله در جایگاه مخصوص خود، این امر باعث کاهش تصادفات و ایمن سازی معابر و کاهش مزاحمت برای تردد شهروندان می شود .

شجاعی پور با اشاره به تنظیف سطح شهر از ضایعات و نخاله های ساختمانی در آستانه سال جدید، بیان کرد: با همکاری نیروهای شهرداری مناطق و با استفاده از ماشین آلات کار جمع آوری نخاله های ساختمانی و ضایعات سطح شهر در حال انجام است.
97/11/26 18:09
بوشهر , bushehr

بوشهر- مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: براساس قانون برنامه ششم توسعه مصرف انرژی در مدارس رایگان است اما در بوشهر به عنوان یک منطقه گرم این مصوبه اجرایی نشده است.
ناصر کرمی پنجشنبه شب در نشست مسئولان آموزش و پرورش با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس قانون برنامه ششم مدارس از پرداخت هزینه های مصرف آب، برق و گاز معاف هستند.
وی یادآورشد: بیشترین معافیت این قانون مربوط به گاز مدارس است این درحالی است که بوشهر یک منطقه گرمسیر است و بیشترین مصرف انرژی مدارس در بخش برق است.
کرمی اضافه کرد: بوشهر به عنوان یک منطقه گرم است که همه مدارس آن فقط 140 میلیون ریال مصرف گاز دارند و نمی ‌تواند از این معافیت سود لازم را ببرند.
وی اظهارداشت: مصرف برق مدارس استان بوشهر 33میلیارد و 800 میلیون ریال است که با توجه به این مصوبه حق آموزش و پرورش استان ضایع می‌ شود.
کرمی گفت: بدی آب و هوا، مهاجرت نیروی انسانی با تجربه از استان، هزینه بالای زندگی و کمبود امکانات سبب افت کیفیت آموزشی و عدم دسترسی به جایگاه مطلوب استان شده است.
وی اضافه کرد: در سال‌های گذشته به سبب مزایای مناطق کم برخوردار در حقوق‌ها، نیروهای آموزشی توانمندی وارد استان می شدند ولی در زمان حاضر آموزش و پرورش استان به اجبار باید از نیروهای آزاد و حق التدریس استفاده کند که این امر بر کیفیت آموزشی تاثیر دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهرگفت: مهاجرت روستاییان به سمت مرکز استان و شهرستان‌ها سبب تعطیلی چند مدرسه شبانه روزی در این استان شده است که با وجود مشکلات پیش آمده و با توجه به نیاز مردم سعی در استفاده از این مدارس می ‌شود.
وی با تاکید بر توجه به هوشمند سازی کلاس‌های درس تصریح کرد: دانش آموزان استان بوشهر در همه مناطق طالب تاسیس کلاس‌های هوشمند هستند که با توجه به هزینه زیاد تجهیزات یادشده مشارکت خیران و مسئولان در این امر ضروری است.
97/11/25 08:26
بوشهر , bushehr

اهواز- نمایش خیابانی «بادکنک آرزوها» به نویسندگی وکارگردانی مصطفی بوعذار به عنوان تنها نمایش اهواز از میان آثار متقاضی به هفتمین جشنواره منطقه ایی تئاتر خلیج فارس به میزبانی بوشهر راه یافت.

نمایش خیابانی «بادکنک آرزوها » به نویسندگی وکارگردانی مصطفی بوعذار به عنوان تنها نمایش اهواز از میان آثار متقاضی به هفتمین جشنواره منطقه ایی تئاتر خلیج فارس به میزبانی بوشهر راه یافت.

این نمایش با موضوع ترویج فرهنگ ورزش همگانی و تهاجم شبکه های ماهواره ایی ونگاه جامعه به افراد معلول به دوزبان فارسی ولاتین در مدت زمان ۲۵ دقیقه تولید شده است.

پیش از این نمایش خیابانی «بادکنک آرزوها» همزمان با گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از ۱۵ بهمن ماه به مدت یک هفته در سطح شهر اهواز اجرا شد و مورد استقبال عموم شهروندان قرار گرفت.

این پروژه نمایشی با حمایت انجمن هنرهای نمایشی اهواز به صورت تخصصی وبراساس پژوهش های صورت گرفته میدانی تهیه وتولید شده است.

در نمایش خیابانی «بادکنک آرزوها» علیرضا علوانی هنرمند توانخواه بازی دارد وگروه موسیقی آن متشکل از ایمان سلیح، سید پیام صالحی ریحانی، احمد پریان است.

گروه اجرایی و مدیرهماهنگی این نمایش به عهده غلامرضا جوکار،منشی صحنه امینه حردانی، دستیار کارگردان علی اصغر اسلامی وطراح بروشورمحمد تشکر است.

گروه تئاتر آئین مردم به سرپرستی مصطفی بوعذار یکی از فعالترین گروه های نمایشی خوزستان است که به همراه هنرمندان استان های هرمزگان، فارس، کهگیلویه وبویراحمد و بوشهر در قالب ۱۷ گروه نمایشی در بخش های صحنه ایی و خیابانی از ۲۴ لغایت ۲۷ بهمن ماه در مجموعه تئاتر شهر بوشهر به رقابت می پردازند.
97/11/23 18:32
بوشهر , bushehr

بوشهر - مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: همزمان با سالروز تاسیس کمیته امداد ۲۹۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان بوشهری می‌شود.
احمد لطفی صبح سه‌شنبه در حاشیه آیین تحویل ۲۸ خانه مددجویی در روستای قراول خانه شهرستان دشتستان به مددجویان این نهاد، اظهار داشت: در ۱۰ ماه گذشته تعداد هزار و ۱۴۲ خدمت در قالب خرید و ساخت مسکن، تعمیرات، تکمیل و احداث سرویس های بهداشتی به مددجویان این نهاد در استان بوشهر ارائه شده است.

وی افزود: برای اجرای این طرح ها در مجموع ۶۶ میلیارد ریال از محل منابع دولتی، تسهیلات و کمک های مردمی هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: در سال جاری و پس از انعقاد یک تفاهم نامه بین کمیته امداد و استاندار بوشهر، ساخت دو هزار واحد مسکونی با سهم ۵۰ درصدی هر کدام از طرفین آغاز شد.

لطفی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، ۲۹۰ واحد مسکونی تا ۱۴ اسفندماه و هم زمان با سال روز تاسیس کمیته امداد، به مددجویان این نهاد واگذار می شود.

وی با اشاره به ساخت هزار واحد مسکونی با همکاری سپاه استان برای مددجویان این نهاد، بیان کرد: در مجموع و بر اساس نیازسنجی‌های انجام شده، ساخت سه هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد در سطح استان هدف گذاری شده و به دنبال این هستیم که طی یک زمان سه تا پنج ساله مشکل مسکن مددجویان را در سطح استان رفع کنیم.
97/11/19 23:35
بوشهر , bushehr

بوشهر: معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: امسال 21هزار و 500 تن میگوی پرورشی در این استان تولید شد که در مقایسه با سال گذشته 6 هزار تن افزایش یاقته است.
صغری اشرف افزود: این میزان تولید نسبت به 15هزار تن تولید سال گذشته 40 درصد رشد نشان می دهد.
وی بیان کرد: امسال یک میلیارد و 500 میلیون قطعه بچه میگو(لارو) از 10 هزار جفت مولد در استان بوشهر تولید و در سه هزار و 850 استخر به مساحت 4هزار و 850 هکتار ذخیره سازی شد.
اشرف، افزایش مکانیزاسیون، مدیریت، نظارت و کارشناسی سایت ها را از جمله عوامل افزایش میزان تولید عنوان کرد.
معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: با رعایت اصول بهداشتی از سوی مدیران طرح ها امسال حتی یک مورد بیماری از استخر های پرورش میگوی این استان گزارش نشد و محصول با میانگین وزنی 18 گرم برداشت شد.
اشرف یادآور شد: 80 درصد میگوی پرورشی تولیدی در استان بوشهر به خارج کشور صادر شده است.
استان بوشهر 60 درصد میگوی پرورشی کشور را تولید می کند.
97/06/11 10:09
مهدی افشارزاده , mehdi_afsharzadeh
زندگی هر وقت قراره یه چیزیو ازت بگیره،
قبلش کلی امیدوارت می کنه !
5
3
9
97/06/11 10:06
مهدی افشارزاده , mehdi_afsharzadeh
هر آدمی 4 تا شخصیت داره:
وقتی تنهاس
وقتی تو جمع دوستای صمیمیشه
وقتی کنار پدر مادرشه
وقتی کنار کسیه که دوسش داره
97/06/11 10:05
مهدی افشارزاده , mehdi_afsharzadeh
به جایی رسیدیم که حرف زدن درباره قیمت های ۱۰رور پیش جز مباحث تاریخی حساب میشه!
با این سرعت داریم به جلو میریم ...
97/06/11 10:04
مهدی افشارزاده , mehdi_afsharzadeh
زندگی نه تنها هیچوقت بهت یه شانس دوم نمیده حتی همون اولی رو هم ازت پس میگیره...
5
2
14
97/06/11 10:03
مهدی افشارزاده , mehdi_afsharzadeh
زندگی خالی نیست ...
مهربانی هست ، ایمان هست
آری تا شقایق هست،
زندگی باید کرد ...
97/05/16 12:20
مهدی افشارزاده , mehdi_afsharzadeh
[https://www.aparat.com/v/ZCPqv]
96/06/19 14:04
بنیاد برکت , Barakat.Foundation
نماینده‌ی مردم شهرستان‌های کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس از عملکرد بنیاد برکت رضایت دارند و از آن حمایت می‌کنند.

سکینه الماسی درگفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی افزود: با توجه به این‌که در شرایط کنونی نخستین بحران کشور نرخ بالای بیکاری است به همین دلیل مشارکت و تأمین اعتبار از سوی نهادهایی از جمله بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در کنار برنامه‌های اشتغال‌زایی دولت برای برون رفت از وضعیت موجود ضروری است.
وی یادآور شد: براساس اساس‌نامه‌ی بنیاد برکت در کنار هر پروژه‌ی آموزشی و محرومیت‌زدایی یک پروژه‌ی اقتصادی نیز تعریف می‌شود و این پروژه بدون هیچ وابستگی به اعتبار دولتی عملیاتی می‌شود.

الماسی اظهار داشت: برهمین اساس بنیاد برکت پروژه‌ها را بدون استفاده از هیچ وام و هزینه‌ی دولتی به شکل عام‌المنفعه اجرا می‌کند.

وی افزود: علاوه بر انجام پروژه‌های زیربنایی، آموزشی و بهداشت و درمان، بنیاد برکت در اشتغال‌زایی، اقتصاد مقاومتی و محرومیت‌زدایی نیز گام بر می‌دارد.

الماسی با بیان این‌که اهمیت کار بنیاد برکت به دلیل اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی و رونق اشتغال در مناطق محروم است گفت: با وجود منابع عظیم خدادادی در استان بوشهر، اقدام‌های انجام شده تا شرایط مطلوب فاصله زیادی دارد که بنیاد برکت می‌تواند در زمینه‌ی محرومیت‌زدایی حضور مؤثرتری در این استان ایفا کند.
در همین زمینه نماینده‌ی مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز به خبرنگار ما گفت: فعالیت بنیاد برکت برای محرومیت‌زدایی و مدرسه‌سازی در شرایط حساس دولت، کار مهم و اساسی است که باید تقویت شود.

محمدباقر سعادت افزود: رسالت و فعالیت بنیاد برکت در استان‌ها در راستای ارایه‌ی خدمات عام‌المنفعه در مناطق محروم کشور است که توسعه‌ی این فعالیت‌ها در جامعه ضروری است.

وی یادآورشد: با توجه به محدودیت منابع دولتی مشارکت بنیاد برکت در اجرای طرح‌های زیرساختی که منجر به اشتغال‌زایی پایدار می‌شود گامی مثبت به نیاز اساسی جامعه است.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با 912 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری، ضمن اجرای ده‌ها طرح زیربنایی و عمرانی و ارایه‌ی‌ خدمات حمایتی، زمینه‌ی‌ اشتغال 1280 نفر را به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در استان بوشهر فراهم آورده که ارمغانی مهم از سوی بنیاد برکت برای مردم مناطق محروم این استان است.
95/12/2 08:07
محمود واعظی , mahmoudvaezi
دیشب در جلسه ستاد بحران بوشهر از همکاری و همراهی مردم عزیز بوشهر که با صبر خود مدیران استان را در انجام وظایف کمک کردند تشکر نمودم.
4
2
1
95/12/1 10:25
محمود  واعظی , vaezim
دیشب در جلسه ستاد بحران بوشهر از همکاری و همراهی مردم عزیز بوشهر که با صبر خود مدیران استان را در انجام وظایف کمک کردند تشکر نمودم.
95/11/25 21:38
تجهیزات نظامی , tjhizat_nezami
آنهایی که تا به حال به بوشهر مسافرت کرده باشند حتما اسم رافائل به گوششون خورده. پیتزای رافائل ، ساندویج رافائل و …

اما شاید هیچکدام ندانند که چرا این همه اسم رافائل همه جا به چشم می خورد؟ رافائل کی بوده که این قدر، مردم این شهر، دوستش دارند؟
رافائل یک کشتی بود که سر گذشتی غم انگیز ولی شنیدنی دارد.
محمد رضا دو تا کشتی توریستی به نام های رافائل و میکلانژ از ایتالیا میخرد. میکلانژ از رافائل خیلی کوچکتر بود . رافائل بزرگ بود و با عظمت. یک کشتی با شکوه، با همه امکانات تفریحی که در زمان خودش نظیر نداشت. یک کشتی با سالنهای سینما و تئاتر، زمینهای ورزشی، استخر، هتل، تالارهای باشکوه، رستوران و … هیچ کدام از کشورهای پیشرفته آن زمان چنین کشتی نداشتند. میگویند روزی که رافائل از ایتالیا به سوی ایران حرکت میکند مردم ایتالیا با اشک رافائل رو بدرقه می کنند. چون کشورشون مثل ایران پول دار نبود و رافائلی رو که خودشون ساخته بودند مجبور بودند به ایران بفروفشند. رافائل در میان اشک و اندوه ایتالیا رو ترک کرد و زیبا و خرامان به سوی ایران پیش رفت. البته میکلانژ هم همراه رافائل به ایران اومد اما میکلانژ به هیچ عنوان با رافائل قابل مقایسه نبود.سرانجام رافائل و میکلانژ به ایران رسیدند . میکلانژ رو به بندر عباس فرستادند و رافائل رو به بوشهر .همه در برابرزبیایی و شکوه رافائل شگفت زده شده بودند. و الحق که ایتالیایی ها حق داشتند به خاطر از دست دادنش گریه کنند.حالا دیگه رافائل مال ایران بود و خیلی ها برای دیدینش به بوشهر می آمدند، تا مدتی هرچند کوتاه در این کشتی بگذرانند. جشنهای زیادی در تالارهای رافائل برگزار میشد.تا اینکه انقلاب شد و طولی نکشید که ایران درگیر جنگ با عراق شد. همان سالها ایتالیا میکلانژ رو خرید و به ایتالیا برگرداند. اما رافائل هدف موشکهای عراقی قرار گرفت و اگرچه قابل تعمیر بود اما هیچکس نفهمید چرا کسی اینکار رو برای نجات رافائل انجام نداد. همه تجهیزات و مبلمان لوکس رافائل به یغما رفت و سرانجام رافائل آرام آرام به زیر آب رفت. آن روز مردم بوشهر آمده بودند برای آخرین بار آن را ببینند. حالا ما جای ایتالیایی ها گریه میکردیم! آخه همه رافائل رو دوست داشتند!
اطلاعات تکمیلی:

شهری به نام كشتی رافائل
کشتی رافائل در سال ۱۹۶۵تا ۹۰ میلیون دلار قیمت گذاری شد اما ایتالیا با توجه به شرایط اقتصادی ۱۰ سال بعد آن را به مبلغ دو میلیون دلار به ایران فروخت.نخستین طرح کشتی رافائل در سال ۱۹۵۸ میلادی توسط ایتالیایی ها کشیده شد و رافائل به طول ۲۷۶ متر و عرض ۳۱ متر در کشور ایتالیا ساخته شد.
در کشتی رافائل ۸۵۰ خروجی رادیو تلفنی، ۶ استخر شنا (سه استخر برای بزرگسالان و سه استخر دیگر برای کودکان ساخته شده بود)، ۷۵۰ کابین (در هرکابین یک حمام و توالت شیک و لوکس که با مرمرهای ایتالیایی تزیین شده بود وجود داشت) ، ۱۸ آسانسور، ۳۰ سالن اجتماعات ، تالار نمایشی با ۵۰۰ صندلیو باشگاه های ژیمناستیک و پرورش اندام ساخته شده بود.
رافائل بزرگ بود و با عظمت. یک كشتی با شکوه با همه امکانات تفریحی که در زمان خودش نظیر نداشت. یک کشتی با سالنهای سینما و تئاتر. زمینهای ورزشی. استخر . هتل . تالارهای با شکوه. رستوران .هیچ کدام از کشورهای پیشرفته آن زمان چنین کشتی رانداشتند.در بهار ۱۳۵۶ رافائل با ۵۰ خدمه ی ایتالیایی و با افزایش ظرفیت در حد سکنای ۱۸۰۰ نفر به عنوان یک هتل در بندر بوشهر پهلو گرفت .
موج های دریا بوق بلند و غریبی را به گوش اهالی شهر بوشهر می رساند. مردمان بندر بوشهر وقتی از پنجره خانه های بافت قدیم به بیرون نگاه انداختند حیرت زده، غول سفید و باشکوهی را دیدند که به ساحل بوشهر نزدیک می شد.کسی خبر نداشت که این کشتی بزرگ و سفید که تراکم دود از دودکش های عقبش به هوا بر می خاست و بدنه اش این چنین سفید و درخشان بود ، قرار است سال ها مهمان ذهن و جان مردمان این شهر شود .
مردم بوشهر که تا به حال کشتی های زیادی را دیده بودند فوج فوج می آمدند، در ساحل جمع می شدند و با اشتیاق این کشتی زیبا را می دیدند و با زمینه ایاز این کشتی عکس می گرفتند.در سال های بعد و پس از انقلاب ، دیگر از آن قصر سفید، کمتر نور شکوه و آبادی به چشم می خورد. به نظر می رسید رافائل در کنارساحل بوشهر رها شده تا به مرور زمان به یک آهن قراضه تبدیل شود.
زمزمه هایی نیز شنیده می شد که قرار است این کشتی توسط واسطه های غیر ایتالیاتی به ایتالیا بازگرداند شود.
در سال ۱۳۶۲ تصمیماتی برای بازگرداندن رافائل به سفرهای دریایی گرفته شد
اما هنوز این تصمیم عملی نشده بود که در روز پنجشنبه ۲۶ آبان ۱۳۶۲هواپیماهای عراقی بالاخره در گرماگرم بمباران خارک و بوشهر آن را هدف موشک قرار داده و به آن آسیب جدی وارد کردند به حدی که رافائل تا نیمه در آبهای کم عمق ساحلی لنگرگاه بوشهر فرورفت.
به همین دلیل کشتی را توسط یک یدک کش، ۱۰۰۰ متر در کنار ساحل جابجا کردند.چیزی نگذشت که یک کشتی باری به نام ایران سلام (ایران سیام) ناگهان به صورت اتفاقی ()!!!!!!!!!!!!!! با آن برخورد کرد و به بدنه اش آسیب جدی رساند و کاری را که هواپیماهای عراقی آغازش کرده بودند را تمام کرد؛ رافائل کاملا در اعماق خلیج فارس غرق شد و آن گاه مورد هجوم بیشتر عده ای ازغواصان محلی واقع شد .
عده ای از این افراد که خبر از گنجینه های درون کشتی داشتند، آثار گرانبها و هنری را که هنوز در کابین ها و سالن اجتماعات کشتی و رستوران هایش باقی مانده بود به یغما بردند. بدین ترتیب کشتی اقیانوس پیمای رافائل بیشتر از هفت سال نتوانست در کنار سواحل جنوبی ایران دوام بیاورد و خیلی زود به افسانه ای غریب تبدیل شد.
در حال حاضر کشتی رافائل در ساحل بوشهر دیده نمی شود و ۷ متر زیر آب، در فاصله دو کیلومتری نیروگاه اتمی قرار گرفته است.... و بعد از سال ها، خبر می رسد مسئولین تصمیم دارند آن را از سواحل بوشهر خارج کنند البته نه برای احیاء! بلکه سفری دیگر در پیش است؛ مقصد نهایی ذوب آهن اصفهان است!

منبع : ای ار ارتش
17
6
13
95/11/6 09:59
اختبار , EkhtebarCloob
95/09/6 14:51
آقای سرآشپز , Mr.Chef
◙ این رسانه را می پسندم / تخصصی ترین رسانه آشپزی
[ آقای سر آشپز ]
8
1
28