نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب

نتایج جستجو : بهشتی - 10 مطلب

94/12/10 09:44
پرناز  , majesticsoft
کتاب‌ بهداشت‌ و تنظیم‌ خانواده‌ مجموعه‌ چهار گفتار از آیت‌ الله‌ شهید دکتر۱ بهشتی،۳ بهشتی‌ است‌ که‌ در بهار سال‌۱۳۵۱ در جلسات‌ انجمن‌ اسلامی‌ پزشکان‌ با عنوان‌ «بهداشت‌ و تنظیم‌ خانواده‌ از نظر اسلام» ایراد شده‌ است. سابقه‌ طرح‌ بحث‌ به‌ اندکی‌ پیش‌ از آن‌ جلسات‌ بازمی‌گردد. در اوایل‌ دهه‌ پنجاه‌ سازمان‌ بهداشت‌ جهانی‌ تصمیم‌ گرفت‌ کنفرانسی‌ را در رباط، پایتخت‌ کشور مراکش، برگزار کند و دیدگاه‌ اندیشمندان‌ مسلمان‌ را در زمینه‌ تنظیم‌ خانواده‌ به‌ دست‌ آورد. بدین‌ منظور از صاحبنظران ‌۲۲ کشور مسلمان‌ دعوت‌ کرد تا مقالاتی‌ در این‌ زمینه‌ ارائه‌ دهند. در میان‌ دانشمندان‌ شیعی‌ از دکتر بهشتی‌ نیز خواسته‌ شد تا به‌ یکی‌ از موضوعات‌ مورد بحث‌ کنفرانس‌ بپردازد. ایشان‌ موضوع‌ نازا کردن‌ و سقط‌ جنین‌ را در فقه‌ اسلامی‌ و بویژه‌ فقه‌ شیعه‌ انتخاب‌ کرد و مورد بحث‌ و بررسی‌ قرار داد و صورت‌ مکتوب‌ آن‌ را با عنوان: «حکم‌ الاجهاض‌ و التعقیم‌ فی‌ الشریعه‌ الاسلامیه» ارسال‌ کرد.
99
94/08/1 22:24
گنج جنگ  , ganjejang

27 مهرماه 94 خبری که در سایتها و خبرگزاریها درج شد مرگ نابهنگام بانوی ورزشکار اهل مشهد ریحانه بهشتی به دلیل سکته مغزی بود .
اهدای اعضای این بانوی ورزشکار که قبلا به خواست خود کارت اهدای عضو داشت بازتاب گسترده ای داشته است اما هر چند که ایشان از خانواده شهدا می باشند و برادر ایشان شهید پرویز بهشتی در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید ولی هیچ عکس یا حتی یک مطلب کوتاه در مورد سرگذشت این شهید در فضای مجازی وجود ندارد
جستجوهای من در فضای مجازی تا کنون بی نتیجه بود . و ظاهرا درج نام این شهید در همین روزهای اخیر و به صرفا به دلیل مرگ خواهر ایشان در فضای مجازی صورت گرفته

هر روز در فضای مجازی انواع خبرها و اطلاعات در مورد هنرپیشه ها ، ورزشکاران ، سیاستمداران و... را می خوانیم و می بینیم و به حدی گسترده است که حتی بستگان آنها را هم می شناسیم . گرچه براساس ضرب المثل قدیمی ایرانی هر چیز به جای خویش نیکوست ولی هرگز فراموش نکنیم یک عده هستند در کشورمان به هیچ چشمداشتی برای این سرزمین تلاش میکنند بهتر است کمی وسیع تر نگاه کنیم و قدردان باشیم .

خانواده ایرانی در جنگ فرزندشان به جبهه می رود و با فدا کردن جانش به شهادت می رسد . سالها بعد همین خانوده فرزند دخترشان با اهدای اعضای بدن خود به دیگران زندگی می بخشد این ارزشهای والای انسانی و نیک را نباید ندیده گرفت . و چند روز دیگر بطور کامل بدست فراموشی سپرد.

ضمن عرض تسلیت و طلب صبر برای مادر و خانواده محترم این بانوی فداکار هموطن
امید است با قدرشناسی و احترام به چنین خانواده های نجیب و اصیلی یادشان را برای اعتبار ایران و ایرانی جاودانه سازیم .
126
32
74
94/04/7 18:03
دهلیز , Dehliz
امام علی(ع) فرموده اند: «فاطمه به قدری با آسیاب دستی آرد کرد تا دست هایش مجروح شد و آن قدر خانه روبی کرد و برای پخت و پز آتش زیر دیگ نهاد که لباس هایش گردآلود و دودی شد و در این امور زحمت و رنج بسیار به او می رسید ...» (بحار الانوار، جلد ۴۳، صفحه ۲۳) پیامبر(ص) نیز به فاطمه(س) کمک کردند.
7
1
2
94/04/7 05:16
گروه اسلامی امیرالمومنین علیه السلام , Islamic.Ali
【 شهید بهشتی】 :
ما اگر
◄ ایمانمان را
◄ اخلاصمان را
◄ عملمان را
درست کنیم...
و با 【 اسلـــامـ 】 منطبق کنیم
┘◄
یـــاری خــداونـــد تضمین شده است ...
94/01/9 23:52
مخلصین , 631225
✔ نمی خواهید برای شادی روح چنین اسطوره هایی صلوات بفرستید ؟؟!!
✔ سرت را بالا بگیر و بگو من ادامه دهنده راه شهیدانم
✔ کپی برداری از مطالب بلامانع است به شرط حذف نشدن آرم مخلصین در تصاویر
56
2
47
93/12/3 23:01
آدینه ظهور , adine__zohor
18
1
9
93/07/9 19:57
امام عشق  , Emameshgh_000
امام خیلى به شاگردان ارزش قائل مى‏ شدند. خیلى به آنها محبت مى‏ کردند.

در مشکلات و گرفتارى مادى و مشکلات اقتصادى وقتى متوجه مى‏ شدند به طلبه‏ ها

کمک مى‏ کردند و این دلیل محبت امام نسبت به طلبه‏ ها بود.

✘✘شهید مطهرى و شهید بهشتى نیز از شاگردان ایشان بودند ✘✘

منبع: سلسله موی دوست، ص 10
49
2
24