نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : اینترنت پرسرعت - 268 مطلب

98/05/17 03:12
دکتر کامپیوتر , SimpleComputerProblems

چندسال پیش یادم میاد که بعداز اینکه دولت یا وزارت خانه ای اعلان می کرد که مثلا :
فلان محصول یا سرویس بهتر و ارزان تر می شود , بعداز مدتی آن محصول یا سرویس
از محصول یا سرویس قبلی بی کیفیت تر می شد و قیمتش هم چندین برابر گران تر
می شد .
اما الان خیلی جالب است که حدود 30 یا 45 روز جلوتر از اینکه وزیر ارتباطات درباره
این سرویس جدید فرمایشی کرده باشند , مخابرات کل سرویس های ADSL خانگی
را باکمترین سرعت ارائه می کند .
فکر می کنم بیشتر دوستانی که درحال حاضر در خانه هایشان از سرویس ADSL
مخابرات استفاده میکنند متوجه کندی بیش ازحد اینترنت های خانگی شده باشند .
##############################################
کاملا مشخص است که ازقبل برای مشترکان سرویس ADSL خواب دیده اند و به
بهانه سرعت 4 برابری و سرویس جدید VDSL نقشه کشیده اند که خیلی راحت و
بدون مشکل هزینه ماهانه و اشتراک را مثل باقی اجناس گران کنند .
حالا بنده یک سئوال دارم .
با اینکه از سرویس قبلی اصلا راضی نبودم و بیشتر اوقات اذیت می کرد , اما به
عنوان یک مشترک تصمیم دارم از همان سرویس قبلی استفاده کنم .
از دوستان خواهشمندم که بنده را راهنمائی کنند که چکار باید بکنم ؟
به کجا باید مراجعه کنم و مشکل خودم را حل کنم .؟
قبلا از همکاری شما سپاسگزارم .
99
8
7
2
98/04/30 09:50
دکتر کامپیوتر , SimpleComputerProblems
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه شخصی توییتری خود نوشت از فردا شرایط تبدیل ADSL خانگی به سرویس های پرسرعت VDSL برای کاربران فعال می‌شود که از سرعتی 4 برابر سرعت فعلی بهره خواهد برد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه شخصی توییتری خود از آماده شدن شرایط تبدیل ADSL خانگی به اینترنت پرسرعت VDSL خبر داد. گفتنی است اینترنت VDSL توسط بسترهای کابل‌های شبکه توزیع می‌شود و مخفف عبارت Very high bitrate Digital Subscriber Line است. در این سرویس برخلاف اینترنت ADSL به جای استفاده از خطوط تلفن، از کابل‌های شبکه استفاده می‌شود و بی‌نیاز از کابل‌کشی است. سرعت دانلود اینترنت VDSL نسبت به اینترنت ADSL حدود 4 برابر بیشتر بوده و سرعت آپلود آن هم 10 برابر است.
##############################
سرعت اینترنت خانگی 4 برابر می‌شود!
افزایش سرعت اینترنت خانگی
البته وزیرارتباطات جناب آقای جهرمی قبلا هم فرمایشاتی درباره سرعت اینترنت کرده بودند که متاسفانه فقط هزینه بیشتر ازمردم دریافت می کنند وسرعت چندین برابر کم شد و الان طوری شده که اون آقا لاک پشته هم از اینترنت سرعتش بیشتر شده است . منبع :
https://gadgetnews.net/331904/سرعت-اینترنت-خانگی-4-برابر-می‌شود/
#####################################
جهت اطلاعات بیشتر به لینک زیر بروید .
3
1
98/04/25 14:36
دکتر کامپیوتر , SimpleComputerProblems
مقایسه سرعت، کیفیت و قیمت سرویس اینترنت در ایران با سایر کشورهای جهان

در این مقاله خواهیم دید در سایر کشورهای دنیا، کاربران چه هزینه‌ای برای دسترسی به اینترنت پرداخت می‌کنند و در ازای آن چه سرویسی به آن‌ها ارائه می‌شود.
این روزها یکی از پرسش‌هایی که ذهن بیشتر کاربران اینترنت در ایران را به‌خود مشغول کرده، این است که وضعیت دسترسی به اینترنت در سایر کشورهای جهان چگونه است؟ کاربران برای اتصال به اینترنت چه بهایی می‌پردازند و سرویس ارائه‌شده به آن‌ها چه سرعت و کیفیتی دارد؟
اینترنت ثابت
منظور از اینترنت ثابت در اینجا اینترنت پهن‌باندی (Broadband) است که بر بستر خطوط تلفن ثابت ارائه می‌شود. دسترسی به این نوع سرویس اینترنت در ایران نیز مانند بیشتر کشورهای دنیا ازطریق متداول‌ترین نوع از فناوری DSL یعنی ADSL میسر می‌شود.

سرعت
منابع مختلف آمارهای متفاوتی از میانگین سرعت اتصال به اینترنت در کشورهای دنیا ارائه می‌کنند که در اینجا به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

وب‌سایت Speedtest.net یکی از مشهورترین سرویس‌هایی است که شاخص‌های کیفی اتصال اینترنت مانند سرعت دانلود، آپلود و میزان تأخیر (latency) کاربران را بررسی می‌کند. ازآنجاکه اسپیدتست‌دات‌نت با مقایسه‌ی سرعت اتصال کاربران به بیش از ۴,۷۰۰ سرور در سرتاسر جهان، تا سال ۲۰۱۸ حدود ۲۱ میلیارد آزمایش سرعت انجام داده، می‌توان با تقریب خوبی به آمار و ارقام ارائه‌شده‌ی این سایت اعتماد کرد.

سریع ترین اینترنت دنیا

ایران با داشتن متوسط سرعت ۱۲.۶۲ مگابیت‌برثانیه، در رتبه‌ی ۱۳۱ جهان و پایین‌تر از کشورهایی چون سومالی و اوگاندا قرار دارد
بنابر اعلام این سایت، در آوریل۲۰۱۹، متوسط سرعت دانلود ازطریق اینترنت پهن‌باند ثابت در جهان برابر با ۵۸.۶۶ مگابیت‌برثانیه است و این سرعت برای آپلود به ۲۸.۹۹ مگابیت‌برثانیه می‌رسد. این در حالی‌ است که ایران در همین بازه‌ی زمانی با داشتن سرعت ۱۲.۶۲ مگابیت‌برثانیه در رتبه‌ی ۱۳۱ و پایین‌تر از کشورهایی چون عراق، سومالی، اتیوپی، رواندا و اوگاندا قرار دارد. می‌توانید فهرست کامل رده‌بندی اسپیدتست براساس سرعت اتصال به اینترنت ثابت را از اینجا مشاهده کنید.

وب‌سایت cable.co.uk نیز با انجام ۱۶۳ میلیون آزمایش سرعت در ۲۰۰ کشور و منطقه‌ی خودگردان در جهان، ایران را با کاهشی ۱۲ پله‌ای درمقایسه‌با سال ۲۰۱۷ در رتبه‌ی ۱۴۵ جهان قرار داده‌ است. نتایج ارائه‌شده‌ی این سایت حاصل بررسی سرعت ۱۲ ماه اخیر کاربران ازطریق M-Lab (پروژه‌ای مشترک از گوگل و دانشگاه پرینستون و چند شرکت و دانشگاه دیگر) است.

نقشه سرعت اینترنت در کشورهای جهان

نقشه‌ی cable.co.uk از سرعت اینترنت در کشورهای جهان

آکامای (Akamai) یکی دیگر از شرکت‌هایی است که درزمینه‌ی ارائه‌ی خدمات ابری فعالیت می‌کند. شبکه‌ی تحویل محتوا (CDN) این شرکت بزرگ‌ترین پلتفرم پردازش غیرمتمرکز در سطح جهان است که به ۱۵ تا ۳۰ درصد از کل ترافیک وب سرویس می‌دهد. این شرکت در سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۵ در گزارشی با نام وضعیت اینترنت، با تحلیل بیش از ۲۰۰ تریلیون درخواست ثبت‌شده در پلتفرم CDN خود، فهرستی از سرعت دسترسی به اینترنت در ۱۴۵ کشور جهان ارائه کرده‌ بود که نتایج آن را در قالب نقشه‌ی تعاملی زیر مشاهده می‌کنید.

نقشه‌ی تعاملی آکامای از سرعت اینترنت در کشورهای جهان

این نقشه نشان می‌دهد درحالی‌که در سال ۲۰۱۵ کشورهای سومالی و اوگاندا اینترنت کندتری درمقایسه‌با ایران داشته‌اند، پس از گذشت چهار سال، سرعت اینترنتشان از ایران پیشی گرفته‌ است.

کیفیت اتصال و سلامت سرویس
مقاله‌های مرتبط:
پروتکل دروازه ای مرزی یا BGP چیست و سرقت آن به چه معنی است
چرا ترافیک گوگل به روسیه و چین هدایت شد؟
هنگامی‌که صحبت از کیفیت سرویس اینترنت در میان باشد، هر کاربر بسته به نوع استفاده‌اش از اینترنت، به‌دنبال سنجش معیار متفاوتی است. برای مثال، اگر گیمر هستید و به بازی‌های آنلاین علاقه دارید، احتمالا داشتن پینگ (Ping) پایین، برایتان از هر چیز دیگری مهم‌تر باشد. پینگ بالای بازی‌های ویدئویی آنلاین در ایران بیشتر به فاصله از سرورها و مراکز داده‌ی غربی مربوط می‌شود. درصورت افتتاح مراکز داده‌ی شرکت‌های بزرگ مانند مایکروسافت و آمازون در کشورهای هم‌جوار، این میزان پینگ برای کاربران ایرانی هم تاحدزیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

به‌جز پینگ، معیارهای دیگری هم هستند که با استفاده از آن‌ها سلامت اینترنت هر کشور اندازه‌گیری می‌شود. اوراکل سال گذشته سرویسی با نام «نقشه‌ی اطلاعات اینترنت» (Internet Intelligence Map) راه‌اندازی کرد که در آن «سلامت» اینترنت کشورهای مختلف به‌صورت درلحظه سنجیده می‌شود. اوراکل در پستی وبلاگی سرویس جدیدش را این‌گونه معرفی کرده بود:

اوراکل امروز دردسترس قرارگرفتن «نقشه‌ی اطلاعات اینترنت» را اعلام می‌کند؛ سرویسی که با استفاده از رابط گرافیکی ساده، کاربران را از سلامت اینترنت مطلع می‌کند. این نقشه بخشی از حرکت ابتکاری اوراکل با نام «اطلاعات اینترنت» (Internet Intelligence) است که به فهم و تحلیل وضعیت زیرساخت‌های اینترنت جهانی کمک خواهد کرد.

بیش از یک دهه است که اعضای تیم اطلاعات اینترنت اوراکل برخی از بزرگ‌ترین حوادث اینترنتی را رازگشایی کرده‌اند؛ از سرقت پروتکل مرزی (BGP Hijacking) گرفته تا قطع‌شدن کابل‌های زیر آب‌های اقیانوس براثر برخورد با زیردریایی‌ها.

با مراجعه به سایت map.internetintel.oracle.com، متوجه می‌شویم اینترنت ایران بیشتر اوقات از سلامت خوبی برخوردار نیست.

سرقت BGP ایران

پایداری مسیرهای BGP ایران در مقایسه با ترکیه

سلامت اینترنت ایران

اوراکل اعلام کرده با راه‌اندازی سرویس «نقشه‌ی اطلاعات اینترنت» قصد دارد کاربران را از وضعیت «سلامت اینترنت» مطلع کند.

سایت‌های مسدود شده
درست یا غلط بودن مسدود‌کردن دسترسی کاربران ایرانی به بسیاری از سایت‌ها و سرویس‌ها، بحثی است که نه به موضوع این مطلب ارتباطی دارد و نه بررسی آن در این مقاله می‌گنجد. با درنظرگرفتن این توضیح، دسترسی کاربران ایرانی به سایت‌ها و سرویس‌های اینترنتی را صرفا از دیدگاه آماری بررسی خواهیم کرد.

بنابر آخرین آمار رسمی، دسترسی به بیش از پنج‌میلیون سایت از داخل ایران مسدود است
آخرین‌باری که آمار دقیقی از تعداد سایت‌های مسدودشده ارائه‌ شد، مربوط‌به سال ۱۳۸۷ است. در آن سال، مشاور قضایی دادستانی کل کشور، آقای خرم‌آبادی، در مصاحبه با خبرگزاری مهر تعداد سایت‌های فیلترشده را پنج‌میلیون اعلام کرد. همچنین، وب‌سایت Mashable در سال ۲۰۱۴ با بررسی معیارهایی چون «موانع اتصال» و «محدودیت دسترسی به محتوا»، کشورهای جهان را رده‌بندی کرده‌ بود که در آن ایران آخرین رتبه‌ی فهرست (حتی پایین‌تر از کشورهایی چون چین و کوبا) را به‌خود اختصاص داده بود.

آزادی اینترنت در کشورها

سقف حجم و مصرف منصفانه
اواخر آبان‌۱۳۹۶ با ابلاغ مصوبه‌ی ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات سرویس‌دهنده‌های اینترنتی ایران طرح‌های جدید خود را با نام‌هایی چون «اینترنت غیرحجمی» و «اینترنت نامحدود» عرضه کردند. پس از مدتی کوتاه، مشخص شد آنچه از آن به‌عنوان «اینترنت نامحدود» نام برده می‌شود، کوچک‌ترین شباهتی به نمونه‌های مشابه در سطح جهانی ندارد. در قسمت «پنجم» از بند «ب» مصوبه‌ی ۲۶۶ می‌خوانیم:

پس از عبور از آستانه‌ی استفاده‌ی منصفانه‌ی ماهانه، دارنده‌ی پروانه می‌تواند نسبت به اعمال سیاست استفاده‌ی منصفانه اقدام کند و نسبت به کاهش سرعت کاربر تا حداقل سرعت ۱۲۸ کیلوبیت‌برثانیه (۱۶ کیلوبایت‌برثانیه) اقدام کند یا آنکه براساس اطلاع‌رسانی‌های قبلی انجام‌شده به کاربر و اخذ تأییدیه‌های مربوطه از وی، نسبت به فروش حجم اضافه‌ی ترافیک بین‌‌الملل و داخلی اقدام کند.

به‌گفته‌ی معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، وزیر ارتباطات اولین کسی بود که طرح‌های جدید را «اینترنت نامحدود» نامید
پس از مطرح‌شدن سؤالات متعدد کاربران، صادق عباسی‌شاهکوه، معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تأکید کرد اسم این طرح، عرضه‌ی اینترنت نامحدود نیست. البته اولین فردی که این طرح را به این نام خواند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بود؛ ولی پس از انجام بررسی‌های فنی مشخص شد که عرضه‌ی اینترنت به‌صورت نامحدود از لحاظ فنی میسر نیست. عباسی‌شاهکوه درادامه ادعا کرده بود:

در دنیا دو مدل برای روش اتصال محور وجود دارد: در مدل اول وقتی مصرف کاربر از سقف مجاز عبور کند، سرعت را کم می‌کنند و در مدل دوم با گذشتن از سقف مجاز به کاربر امکان خرید حجم اضافه می‌دهند. در اجرای این طرح در ایران، مدل دوم انتخاب شده است.

البته سیاست مصرف منصفانه (Fair Use Policy) تنها مختص ایران نیست؛ اما آنچه آقای عباسی‌شاهکوه درباره‌ی مدل‌های ارائه‌ی سرویس اینترنت در جهان ادعا می‌کند، شباهتی با واقعیت ندارد. همان موقع در زومیت در مقاله‌ای اختصاصی به‌قلم فرشید معتمد طرح‌های ارائه‌شده در ایران را با دیگر کشورها مقایسه کردیم. در قسمتی از آن مقاله می‌خوانیم:

نکته‌ی دیگر این است که برخلاف گفته‌ی معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره‌ی طرح‌های مشابه در دنیا، تقریبا در تمام کشورهای دنیا محدودیت‌های حجمی که تحت نام «میزان مصرف منصفانه» شناخته می‌شد، از تعرفه‌ی سرویس‌های ثابتِ اینترنتی برداشته شده است و تنها سرویس‌های موبایلی و سرویس‌های ارزان‌قیمتِ ثابت با محدودیت‌های حجمی، آن هم با حجم‌های ۵۰ تا ۳۰۰ گیگابایت در ماه عرضه می‌شوند.

در جدول زیر، مشاهده می‌کنید بسیاری از ISPهای مشهور در سطح جهان، از چیزی به اسم سیاست مصرف منصفانه استفاده نمی‌کنند و اینترنت ثابت ارائه‌شده‌ی آن‌ها به‌معنای واقعی کلمه «نامحدود» است.

شرکت‌های خدمات‌رسانِ اینترنتی و ضوابطِ مصرف منصفانه در سرویس‌های غیر حجمی

توضیحات

محدودیت FUP در طولِ یک ماه

نام شرکت

100GB~300GB

- قبل از ۲۰۱۳

Unlimited - بدون محدودیت

BT (UK)

-

Unlimited - بدون محدودیت

Talk Talk (UK)

-

Unlimited - بدون محدودیت

Sky (UK)

-

Limit only for Uploads - محدودیت فقط در آپلود بر حسب سرعت

Virgin Media (UK)

300GB - ۲۰۱۶ قبل از

1TB

Comcast (US)

-

1TB

AT&T (US)

-

Unlimited - بدون محدودیت

Teleconnect (FR)

-

Unlimited - بدون محدودیت

Nordnet (FR)

-

Unlimited - بدون محدودیت

Orange (FR)

-

no throttling - بدون محدودیت

1&1 (GR)

-

no throttling - بدون محدودیت

O2 DSL (GR)

-

Unlimited - بدون محدودیت

Turktelekom (TR)

-

Unlimited - بدون محدودیت

Millenicom (TR)

-

Unlimited - بدون محدودیت

TIME Fiber (MY)

-

Unlimited - بدون محدودیت

UniFi (MY)

-

Unlimited - بدون محدودیت

Korea Telecom (SK)

-

۱۰۰ گیگابایت در روز

SKbroadband (SK)

-

Unlimited - بدون محدودیت

AsahiNet (JP)

-

Unlimited - بدون محدودیت

Optus (AU)

-

100GB~500GB

Teleron (AU)

قیمت سرویس
مقایسه‌ی قیمت سرویس ایترنت در ایران با دیگر کشورهای جهان، به‌ویژه کشورهای غربی، کار ساده‌ای نیست؛ چراکه از یک طرف، در خیلی از کشورهای اروپایی و آمریکایی، سرویس‌های اینترنت ثابت با سرعت مشابه ایران عرضه نمی‌شود و از طرف دیگر، بیشتر این سرویس‌ها یا کاملا نامحدود هستند یا درصورت داشتن سقف دانلود (Data Cap)، حداکثر حجم مجاز دانلود آن‌ها با سرویس‌های ایرانی قیاس‌پذیر نیست. به‌همین‌دلیل، درادامه بالارده‌ترین سرویس اینترنت ایران را با پایین‌رده‌ترین سرویس‌های خارجی مقایسه می‌کنیم. در این مقایسه، علاوه‌بر هزینه‌ی اصلی سرویس، قیمت معادل را با درنظرگرفتن نسبت سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی (GDP per Capita) محاسبه خواهیم کرد.

مقایسه‌ی قیمت سرویس اینترنت در ایران با سایر کشورهای جهان
کشور ISP سرعت دانلود مصرف منصفانه هزینه‌ی ماهانه نسبت
سرانه‌ی GDP
به ایران قیمت معادل
با درنظرگرفتن
سرانه‌ی GDP
ایران تمام ISP-ها ۸ مگابیت
برثانیه بسته به ISP،
از ۴۰ تا ۲۰۰ گیگابایت ۵۰ هزار تومان ۱ ۵۰ هزار تومان
ایران تمام ISP-ها ۱۶ مگابیت
برثانیه بسته به ISP،
از ۶۰ تا ۵۰۰ گیگابایت ۸۰ هزار تومان ۱ ۸۰ هزار تومان
انگلستان Post Office ۱۱ مگابیت
برثانیه بدون محدودیت ۱۵.۹ پوند ۷.۷۵ ۳۴.۴ هزار تومان
انگلستان Vodafone ۳۵ مگابیت
برثانیه بدون محدودیت ۲۲ پوند ۷.۷۵ ۴۷.۶ هزار تومان
آمریکا Verizon ۱۰۰ مگابیت
برثانیه بدون محدودیت ۳۹.۹ دلار ۱۱.۴۰ ۴۵.۵ هزار تومان
آمریکا AT&T ۱۰۰ مگابیت
برثانیه ۱ ترابایت در ماه ۴۰ دلار ۱۱.۴۰ ۴۵.۵ هزار تومان
آلمان 1&1 ۵۰ مگابیت
برثانیه بدون محدودیت ۳۴.۹ یورو ۸.۷۹ ۵۸.۹ هزار تومان
کره‌جنوبی SK Broadband ا گیگابیت
برثانیه بدون محدودیت ۵۵ هزار وون
(معادل ۴۶ دلار) ۵.۶۵ ۱۰۶ هزار تومان
ژاپن SoftBank ۵۰ مگابیت تا
۱ گیگابیت برثانیه بدون محدودیت ۴۹۰۰ ین
(معادل ۴۵ دلار) ۷.۱۶ ۸۱.۷ هزار تومان
* بعضی قیمت‌های اشاره‌شده (مانند سافت‌بنک ژاپن) مربوط‌به سرویس‌های یک‌ماهه است. درصورت خرید سالانه، قیمت سرویس ارزان‌تر محاسبه می‌شود. همچنین قیمت برخی از سرویس‌ها در ۱۲ ماه اول اشتراک بسیار کمتر است. قیمت معادل براساس نرخ برابری ارز در تاریخ نگارش مقاله (۲۵خرداد۱۳۹۸) محاسبه شده‌ است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی شرایط سرویس، روی نام ISP کلیک کنید.

مقایسه سرعت و قیمت اینترنت

(برای مشاهده در ابعاد اصلی روی تصویر کلیک کنید)

تمامی آنچه تابه‌حال گفته‌ شد، به‌معنای آن است که متأسفانه اینترنت ثابت کشورمان یکی از کندترین و بی‌کیفیت‌ترین و گران‌ترین سرویس‌های اینترنت در جهان است. شاید انتظار ارائه‌ی سرویسی با کیفیت نزدیک به استانداردهای جهانی از ISPهای داخلی، انتظاری گزاف و خلاف واقعیت‌های موجود باشد؛ اما به‌نظر نمی‌رسد چنین انتظارِ حداقلی، درباره‌ی قیمت سرویس‌های ارائه‌شده چندان نابه‌جا باشد.

اینترنت همراه
خوشبختانه اوضاع اینترنت همراه ایران (مخصوصا ازلحاظ قیمت) بسیار بهتر از اینترنت ثابت آن است. براساس آمار Speedtest.net، اینترنت همراه ایران در آوریل‌۲۰۱۹ با متوسط سرعت ۲۹.۲۷ مگابیت‌برثانیه، بالاتر از کشورهایی چون مکزیک، برزیل، روسیه و ایرلند، در رتبه‌ی ۵۳ جهانی قرار گرفته‌ است. فهرست کامل رده‌بندی کشورها براساس سرعت اینترنت همراه را از اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

ایران یکی از ارزان‌ترین اینترنت‌های همراه جهان را دارد
بااین‌حال، شاید آنچه برای بسیاری از کاربران ایرانی از سرعت اینترنت هم مهم‌تر باشد، قیمت آن است. گرچه قیمت بسته‌های اینترنت همراه در ایران بسته به اپراتور و طرح انتخابی متفاوت است، با تقریب خوبی می‌توان گفت این قیمت در بدترین حالت ممکن نیز به‌زحمت از سه‌چهارهزار تومان برای هر گیگابایت تجاوز می‌کند. درنتیجه، می‌توان گفت ایران یکی از ارزان‌ترین اینترنت‌های همراه را در جهان دارد.

نمودار زیر حاصل بررسی cable.co.uk از ۶,۳۱۳ طرح اینترنت همراه در بیش از ۲۰۰ کشور جهان در سال ۲۰۱۹ است.

قیمت اینترنت همراه

با نگاهی به نمودار بالا، متوجه می‌شویم برای خرید هر گیگابایت اینترنت همراه در آمریکا باید به‌طور متوسط ۱۲ دلار (معادل ۱۵۶ هزارتومان با درنظرگرفتن نرخ تقریبی برابری ارز در زمان نگارش این مقاله) پرداخت کرد. حتی با درنظرگرفتن اختلاف ۱۱ برابری سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی دو کشور، قیمت معادل‌سازی‌شده همچنان بالاتر از ۱۴ هزار تومان برای هر گیگابایت خواهد بود.
97/11/13 10:53
حسن  شمس , hassanshams
[https://www.aparat.com/v/ulrNR]
نرم افزار افزایش سرعت اینترنت در شبکه های 3جی 4جی وای فا آدرس : http://hasrace22.ir
97/05/8 15:56
ایده برتر , 73027
شرکت T-Mobile با استفاده از FamilyMode T-Mobile که شامل نرم افزار و یک گجت برای فیلتر کردن و یا قطع اینترنت است، سیستم جدیدی را برای والدینی که به دنبال مدیریت فعالیت های اینترنتی کودکان خود هستند، معرفی کرد.

با این سیستم، می توان چه در منزل و چه در بیرون از خانه، برنامه ها، بازی ها و سرویس های مختلفی که کودکان از آنها استفاده می کنند را کنترل نمود.


FamilyMode شرکت T-Mobile به والدین قول داد تا کنترل اینترنت برای کودکان را بهتر کند.

FamilyMode به یک اپ و یک دستگاه خانگی وابسته است. برنامه به والدین کمک اجازه می دهد تا مدت زمان استفاده روزانه را محدود کنند، محتوا و برنامه های خاص را فیلتر نمایند و محدودیت دسترسی به اینترنت را بر روی گوشی و تبلت کنترل نمایند.FamilyMode شرکت T-Mobile به والدین قول داد تا کنترل اینترنت برای کودکان را بهتر کند.این مطلب را از دست ندهید: استیکرهای نظرسنجی استوری در بروزرسانی جدید اینستاگرامFamilyMode شرکت T-Mobile به والدین قول داد تا کنترل اینترنت برای کودکان را بهتر کند. این سیستم علاوه بر این، مکان دقیق و لحظه ای دستگاه را اطلاع می دهد و اجازه می دهد تا تاریخچه استفاده از برنامه ها و اینترنت بررسی شود. برای مثال، آیفون کودک می تواند به گونه ای عمل کند که فقط در ساعات خاصی در روز فعال باشد.

ساعاتی که می بایست خاموش شود، مانند زمان شام و یا مدت زمان خوابیدن تا بیدار شدن، می تواند گوشی را از دسترس خارج نماید. محدودیت زمانی نیز می تواند برای برنامه ها و بازی های خاص نیز اعمال شود.FamilyMode شرکت T-Mobile به والدین قول داد تا کنترل اینترنت برای کودکان را بهتر کند.این مطلب را از دست ندهید: دستیار جدید گوگل، قبل از اینکه سوال بپرسید پاسخ می دهدیک راه ساده دیگر نیز وجود دارد تا بتوان دسترسی به اینترنت را قطع کرد و یا فعالیت خانواده در سطح اینترنتی را مانیتور کرد.

همچنین FamilyMode قادر است تا چندین صفحه نمایش را پشتیبانی نماید. نسخه اندرویدی و iOS این برنامه در دسترس است و می تواند چه بر روی wifi و چه اینترنت سیم کارت مورد استفاده قرار گیرد.علاوه بر این، گجت خانگی و اختیاری FamilyMode Home Base نیز وجود دارد که می توان ارتباط اینترنت منزل را کنترل کرد.FamilyMode شرکت T-Mobile به والدین قول داد تا کنترل اینترنت برای کودکان را بهتر کند.این دستگاه شبیه یک جعبه کوچک است که در بین مودم و دستگاه های متصل به آن قرار می گیرد. این دستگاه از WiFi b/g/n پشتیبانی می کند و یک باتری بکاپ نیز دارد که تا 2.5 ساعت می تواند شارژ نگه دارد.

استدلال T-Mobile برای FamilyMode این است که رقبای سیستم کنترل خانواده، همه مسیرهایی که کودکان آنلاین هستند را پوشش نمیدهند.

برای مثال، برخی از سیستم ها تنها بر روی اینترنت سیم کارت فعالند و با wifi کار نمی کنند؛ برخی نیز تاریخچه فعالیت های کودکان را نشان نمی دهد.FamilyMode شرکت T-Mobile به والدین قول داد تا کنترل اینترنت برای کودکان را بهتر کند.شرکت T-Mobile برنامه FamilyMode را ماهیانه 10 دلار در اختیار افرادی قرار می دهد که در T-Mobile ONE و یا Simple Choice اشتراک دارند.

علاوه بر این، این برنامه برای مشتریان تجاری نیز با 12 خط یا کمتر قابل دسترس است. درباره گجت Home Base نیز قیمتی در حدود 100 دلار تعیین کرده است اما در ابتدای عرضه آن تا 20 دلار تخفیف دارد.

برای اطلاع از اخبار روز تکنولوژی به سایت ایده برتر مراجعه نمایید.

96/09/17 07:59
نیلوفر حکیمی , niloohakimi
یک ترفند ساده و مخصوص برای افرادی که میخواهند از اینترنت همراه اول به صورت نامحدود استفاده کنند, آموزش داده شده است, البته این طرح فقط تا انتهای پاییز می باشد و طرحی است که همراه اول برای تشویق مشترکین خود برای استفاده از اینترنت و پیشی گرفتن از سایر رقبای پرقدرت خود در بازار اینترنت همراه ارایه کرده است.
بخوانید در لینک زیر
96/07/3 19:09
  , amir_bf1400
گزارش شرکت آکامای نشان می دهد کره جنوبی سریع ترین اینترنت جهان را برای کاربران خود فراهم می کند و ۶۲.۶ درصد از کاربران آن از اینترنت ۱۵ مگابایت برثانیه استفاده می کنند.
96/05/11 22:46
مجله دیجیتال اخبار اینترنتی , zoomy
اینترنتِ اشیاء (Internet of Things) یا IOT مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات است. به صورت خلاصه “اینترنت اشیاء” فناوری مدرنی است که در آن برای هر موجودی (انسان، حیوان و یا اشیاء) قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی، اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم می‌گردد.

در حالت کلی می‌توان گفت اینترنت اشیا شبکه‌ای از اشیاء فیزیکی تعبیه شده با قطعات الکترونیکی، نرم افزار، سنسورها و اتصالات است تا آن‌ها توسط تبادل اطلاعات با تولید کننده، اپراتور و یا دستگاه‌های دیگر قادر به ارائه ارزش و خدمات بیشتر باشند. هر کدام از اعضاء اینترنت اشیاء به تنهایی توسط سیستم تعبیه شده در آن، قادر به شناسایی است و همچنین می‌تواند با زیر ساخت اینترنتِ موجود نیز تعامل داشته باشد. اینترنت اشیا مفهومی محاسباتی است برای توصیف آینده‌ای که در آن اشیای فیزیکی یکی پس از دیگری به اینترنت وصل می‌شوند و با اشیای دیگر در ارتباط قرار می‌گیرند. در این تکنولوژی به هر چیز یک شناسه «ID» منحصر به فرد و همچنین یک IP تعلق می‌گیرد که بتواند داده‌ها را برای پایگاه داده مشخص شده ارسال کنند.

با اجرای این شیوه در نهایت ممکن است محیط پیرامون بشر به چیزی شبیه آنچه در فیلم ها و داستان های تخیلی اشاره می شود نزدیک شود به عنوان مثال بهره گیری از این شیوه باعث می شود یک جارو برقی بتواند در زمان مشخصی فعال شده، محل تعیین شده از قبل را نظافت کرده و سپس مجددا خاموش شود.

اینترنت اشیا، سیستمی از کامپیوترها، ماشین‌های محاسبه، دستگاه‌های دیجیتال و مکانیکی، انسان‌ها و حیوانات است که هر کدام با یک کد مستقل و به عنوان یک وسیله‌ی متمایز، در شبکه حضور دارند و سهم قابل توجهی از تبادل اطلاعات و رفتار و رابطه میان آنها، بدون دخالت و نظارت مستقیم انسان انجام می‌شود

بر اساس پیش‌بینی موسسه‌ی گارتنر، در سال ۲۰۱۷ میلادی، حدود هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون وسیله به اینترنت متصل هستند. عددی که نسبت به سال ۲۰۱۶، حدود ۳۰ درصد افزایش نشان می‌دهد. موسسه‌ی گارتنر پیش‌بینی می‌کند که Internet of Things، در سال ۲۰۲۰، حدود ۲۰ میلیارد وسیله را پوشش دهد. اگر چه به تدریج، تحلیل‌های جدید‌تری مطرح شده که بر این باور هستند که تعداد وسایل متصل به یکدیگر در سال ۲۰۲۰، حدود پنجاه میلیارد دستگاه خواهد بود. بسیار مهم است که تنوع وسایل و ابزارهای موجود در بستر IoT را به خاطر داشته باشیم.

اگر چه کامپیوترها، لپ‌تاپ‌ها، موبایل‌ها و ساعت‌های هوشمند، در سالهای نخست سهم قابل توجهی از وسایل حاضر در فضای IoT را به خود اختصاص می‌دهند، اما به تدریج انبوهی وسایل جدید به مجموعه ابزارهای قبلی اضافه خواهد شد. دستگاه آمازون اکو (و نمونه‌های مشابه آن که توسط سایر سازندگان عرضه می‌شوند) نمونه‌ای از دستگاه‌هایی هستند که در بستر IoT حضور جدی دارند. همچنین، دوربین‌های حفاظتی داخل ساختمان‌ها هم نمونه‌ی دیگری از ابزارهایی هستند که در بستر IoT حضور داشته‌اند و البته به کمک تکنولوژی‌های ارتباطی جدید، حضورشان پررنگ‌تر هم شده است. البته IoT را نمی‌توان صرفاً به صورت اینترنتی با حضور اشیا تعریف کرد. اینکه غیر از کامپیوترها و موبایل‌ها، وسایل دیگری هم وارد فضای اینترنت شده‌اند، فرصت‌ها، قابلیت‌ها و البته تهدید‌های جدیدی هم ایجاد کرده است.

اینترنت اشیا، سیستمی از کامپیوترها، ماشین‌های محاسبه، دستگاه‌های دیجیتال و مکانیکی، انسان‌ها و حیوانات است که هر کدام با یک کد مستقل و به عنوان یک وسیله‌ی متمایز، در شبکه حضور دارند و سهم قابل توجهی از تبادل اطلاعات و رفتار و رابطه میان آنها، بدون دخالت و نظارت مستقیم انسان انجام می‌شود.

پروفسور روب وان کرنبرگ در سمیناری که سال ٩٣ در اصفهان درباره این موضوع برگزار شد اظهار کرد: ۲۰ سال پیش این بحث در ادارات کاربرد داشت، اما بعدها متوجه شدند که می‌توان در خیابان‌ها نیز از آن استفاده کرد؛ به این صورت اینترنت اشیاء جایگاهش در اروپا را پیدا کرد و می‌توان گفت امروزه اروپاییان در زندگی روزمره‌شان نیز از این امر استفاده می‌کنند و این چیزی است که کمیسیون اروپا به آن رسیده و امروزه کاربردش را می‌بینیم.

کرنبرگ با اشاره به کاربردهای اینترنت اشیاء، خاطرنشان کرد: به طور مثال یک شهر در اسپانیا ۱۰ هزار سنسور نصب کرده است که شامل سنسورهایی مثل سنسور دما و یا سنسور حرکتی که روی اتوبوس‌ها قرار داده‌اند، می‌شود. با توجه به این سنسورها دولت تمام اطلاعات مردم را می‌گیرد حتی چین نیز در این امر فعال است و سعی می‌کند بحث اینترنت اشیا را گسترش دهد تا بتواند مدیریت بهینه‌ای بر روی منابع و مردم‌اش داشته باشد.

در این میان قطعا دسترسی به این نوع فناوری می تواند گردش مالی خاص خود را هم به دنبال داشته و سودآوری ایجاد کند. بر اساس بررسی های موسسه IDC ارزش بازار محصولات و خدمات اینترنت اشیا در سال ۲۰۱۷ به ۷٫۳ ترییون دلار می رسد. این در حالی است که بازار مذکور در سال ۲۰۱۲ تنها ۴٫۸ تریلیون دلار ارزش داشت.
96/02/10 10:45
محمود واعظی , mahmoudvaezi


نهصد شهر نسل سوم و هفتصد و بیست و چهار شهر نسل چهارم تلفن همراه و اینترنت پر سرعت راه اندازی شده و بیش از بیست و هفت هزار روستا به اینترنت پر سرعت تجهیز شده اند و در نتیجه امروز شما واغلب مردم به شبکه های اجتماعی دسترسی دارید و گفتمان بین مردم شکل گرفته است یعنی مهیا بودن زیر ساخت دسترسی ازاد به اطلاعات
7
3
1
95/06/13 10:41
مسعود مظفری , mashhadit.com
احتمال اینکه شما در حال حاضر این مطلب را از طریق اینترنت بی سیم خانه یا محل کارتان مطالعه کنید بسیار بالاست. در این صورت احتمالا بارها شده که از عملکرد آن ناراضی بوده اید. بخشی از این عدم رضایت به سرعت شبکه بی سیم در محل بر می گردد. اما این امکان وجود دارد که با اعمال کارهایی ساده این وضعیت را بهبود بخشید.
می توان گفت امواج وای فای ماهیت فیزیکی دارند و می دانید که قدرت انتشار این امواج می تواند به واسطه دیوارها، اشیاء و حتی بدن خودمان کم و زیاد شود.
با این مقدمه، در ادامه راه هایی برای بهبود سرعت وای فای پیشنهاد شده که توصیه می شود آنها را از دست ندهید.
تلگرام : telegram.me/MashhadIT_CHANEL
اینستاگرام: www.instagram.com/mashhadit_group