نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب

نتایج جستجو : اوقات فراغت - 17 مطلب

97/09/12 18:41
آموزش زبان انگلیسی زبان انگلیسی , amokhtan
99
97/06/26 19:38
در مرزهای علم , edge_of_science

صد البته که آشپزخانه خودکار خواهد شد. یک زن خانه‌دار در سال ۲۰۰۰ بعد از میلاد، ممکن است منوی خود برای طول هفته را درست کند، غذای مورد نیاز را در فضای ذخیره‌سازی مناسب قرار دهد و برنامه خود را در یک کامپیوتر کوچک پیش ببرد. کارشناسان موسسه تحقیقات استنفورد، دست‌های مکانیکی تجسم کردند که غذای از پیش تعیین شده را پخته و سرو کند. به طور مشابه ربات‌هایی برنامه ریزی شوند که ظرف‌ها را شست‌وشو داده، سطل زباله را تخلیه کند (بر روی یک نقاله متحرک در زیر خیابان)، بالش‌ها را تمیز کند، شیشه‌ها را بشوید و چمن‌ها را کوتاه کند.

در مورد خرید، خانم خانه‌دار باید بتواند بر روی تلفن ویدویی‌اش به سوپرمارکت محل وصل شود، گریپ‌فروت را بررسی کرده، قیمت کند و همه این‌ها بدون هیچ تحرکی در اتاق نشیمن انجام می‌شود. اما آینده‌نگران، خوشبختانه شک و تردید دارند، آن‌ها مطمئن‌اند خرید از راه دور با اینکه کاملا امکان پذیر است، ناموفق خواهد بود؛ زیرا زنان دوست دارند از خانه خارج شوند، کالا را حمل کنند و ذهنیتشان را تغییر دهند. قرار نیست هر چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد- مگر اینکه مردم بخواهند. چیزی که مطمئنا همه خواهند خواست “بازیابی اطلاعات” الکترونیکی است: مضمون کتابخانه‌ها و دیگر فرم‌های اطلاعات یا تحصیلات در کامپیوتری ذخیره می‌شود و در خانه با شماره گیری کد بلافاصله قابل دستیابی خواهد بود.

در صنعت اتوماتیک، نه تنها کارگران دستی بلکه منشی‌ها و بیشتر مدیران سطح متوسط با کامپیوتر جایگزین خواهند شد. باقی مدیران مسئولیت تصمیمات اساسی و سیاست‌های بلند مدت را خواهند داشت. بنابراین، با استانداردهای کنونی جامعه بی‌مصرف خواهد بود. طبق یک برآورد، تنها ۱۰% مردم کار خواهند کرد و در واقع به باقی پول داده می‌شود تا بی‌مصرف باشند. این موضوع به حدی که به نظر می‌رسد رادیکال نیست. حتی امروز تنها ۴۰% مردم کار می‌کنند، البته بدون احتساب کارهای انجام شده توسط زنان خانه‌دار و محصلان. در حال حاضر، Tempo john Fisher می‌گوید:

ما کار را سهمیه‌بندی کردیم. از سال ۱۹۸۴، انسان یک سوم زندگی‌اش یا ۲۵سال را برای تحصیلات، یک سوم بعدی را برای کار و باقی‌اش را بهره‌مندی از نتیجه کارش صرف می‌کند. پس کار به اندازه کافی نخواهد بود. تابش نور ماه به اندازه دو همسری غیر اجتماعی تلقی خواهد شد.
تا سال ۲۰۰۰ ماشین آلات به اندازه‌ای تولید خواهد شد که هر فرد در آمریکا به طور مستقل ثروتمند خواهد بود. با استفاده از مزایای دولتی، حتی خانواده‌های غیر مولد هم، با یک برآورد درآمد سالانه ۳۰۰۰۰$- ۴۰۰۰۰$ خواهند داشت. چگونگی استفاده از ساعات بیکاری یک مشکل عمده خواهد شد، و Herman Kahn یک جامعه لذت‌بخش مملو از «انحطاط سالم» را پیش بینی می‌کند.
1
97/05/15 13:21
در مرزهای علم , edge_of_science


در فرهنگ پرتحرک و بیش از حد متعهد ما، تقویم ابزاری ضروری است، و خیلی وقت است که دیگر تنها برای ملاقات‌ها و مسائل کاری مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بسیاری از افراد پرمشغله، ناچار می‌شوند همه کارهای زمان استراحت محدودشان را برنامه‌ریزی کنند؛ از دیدار دوستان تا داشتن رابطه با همسر.
اما آیا برنامه‌ریزی اوقات فراغت ایده خوبی است؟
محققان کالج بازرگانی Fisher دانشگاه ایالتی اوهایو و دانشکده بازرگانی Rutgers، مطالعه‌ی موجود در رابطه با توانایی‌های مدیریت زمان و چگونگی تاثیر آن‌ بر جذب، نتیجه و لذت بردن از فعالیت‌های مختلف را ارزیابی کردند. بسیاری از ارزیابی‌های آن‌ها که در مجله Current Opinion in Psychology منتشر شده‌است، هم‌راستا با هوش متعارف تولیدکنندگی است. آن‌ها تعیین کردند که برای مثال برنامه‌ریزی یک کار، احتمال انجام شدن آن را افزایش می‌دهد، و اینکه انجام چندکار به انسان‌ها کمک می‌کند تا نتایج بیشتری اما با کیفیت کمتر به دست آورند.
محققان دریافتند که در مورد “لذت بردن از اوقات فراغت” استراتژی‌های قدیمی مدیریت زمان، نتیجه معکوس می‌دهند. از نظر علمی ثابت شده که همانند کارها و مسئولیت‌های شغلی، برنامه‌ریزی فعالیت‌های تفریحی، احتمال انجام شدن آن‌ها را افزایش می‌دهد. اما بر اساس آنالیز محققان، این کار هزینه‌ای به دنبال دارد. راه‌های برنامه‌ریزی اوقات فراغت بدون از دست دادن زمان تفریح:

برنامه‌هایتان را مبهم نگه دارید
مطالعات نشان داده‌اند که هر میزانی از برنامه‌ریزی ممکن است با تخریب “طبیعت جریان آزاد” فعالیت‌های تفریحی، میزان لذت بردن شما را کاهش دهد.
اما اگر تنها راه به انجام رسیدن یه قرار دوستانه یا خریدکردن، نوشتن آن در برنامه‌تان است، تا جایی که می‌توانید راجع به آن سست رفتار کنید. محققان توصیه می‌کنند به جای استفاده از ساعت‌های خاص، یک زمان کلی را در نظر بگیرید؛ برای مثال “بعد از کار” بهتر “راس ساعت 6” است.
به خودتان زمان بدهید
وقتی زمانی خالی میابید، سعی کنید تا جایی که می‌توانید فعالیت تفریحی در آن زمان بگنجانید. اما مطالعات نشان می‌دهد که تاکید زیاد برای یک فعالیت تفریحی، حتی اگر آن شروعی برای چیز لذت‌بخش دیگری است، به صورت نااگاهانه توانایی شما برای لذت بردن از آن در زمان اتفاق افتادنش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
محققان بیان می‌کنند این اتفاق ممکن است با اشتیاق شما برای کوچک شمردن میزان کاری که می‌توانیم در محدوده‌ای از زمان بگنجانیم، در ارتباط باشد. از این رو است که شما ممکن است خودتان را 30 دقیقه قبل از یک ملاقات، در حال ناله کردن – و نه شروع کاری جدید – بیابید. وقتی صحبت از اوقات فراغت است، بهترین استراتژی اجازه دادن به جریان خودبه‌خودی وقایع است.

در زمان حال زندگی کنید
به شیوه‌ای مشابه، ارزیابی‌ها نشان داده که، مستقل از محدودیت زمانی، اگاهی کامل از فعالیت‌های آینده نیز ممکن است اشتیاق شما را کاهش دهد. شاید به این دلیل که این کار شرکت‌کنندگان را از زمان حال خارج می‌کند و به جای تمرکز بر روی یک فعالیت، در یک زمان، توجه آن‌ها را به مسائل دیگری مشغول می‌کند.
96/10/7 19:09
طنز و سرگرمی  اجتماعی , yahoo2014
95/07/12 10:31
خبرگزاری مهر , MehrNews
دورهمی و مهمانی همیشه جزو اتفاقاتی است که می تواند برای هر دختر و خانمی هیجان انگیز باشد. «بوفه کتاب دوستانه» مکانی است که به تازگی برای دورهمی های بانوان ایرانی به راه افتاده است.
1
95/06/31 14:10
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
پیامبر خدا صلى الله علیه و آله :
إنَّ اللّه َ یُبغِضُ الصَّحیحَ الفارِغَ ، لا فی شُغلِ الدنیا و لا فی شُغلِ الآخِرَةِ .
خداوند از شخص تندرست بیكاره كه نه در كار دنیاست و نه سرگرم كار آخرت، نفرت دارد.
میزان الحکمه،جلد نهم.
28
4
18
94/10/10 12:52
عزیز عزیزی , npppppppppppppppp
راه های پر کردن اوقات فراغت:

ورزش
سیر و سفر و گشت و گذار به مناطق زیبا و دیدنی
بازی با همسالان
کارهای دستی، فنی و هنری
مطالعه کتاب و نشریات مهم
استفاده از فعالیتهای مذهبی
صله رحم و رفت و آمد با آشنایان
گفتگوهای صمیمانه
برنامه های مفید تلویزیونی و رایانه ای
93/10/17 14:05
عزیز عزیزی , npppppppppppppppp
اوقات فراغت تیغ دو لبه است:

اگر از اوقات فراغت، اسفاده مفید و ارزشمندی بشود، می تواند موجب ارتقاء و تعالی انسان بشود و در مقابل اگر از این اوقات، استفاده مناسبی نشود، تهدید به حساب می آید و مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.