نتایج جستجو : انسانیت - 251 مطلب

97/12/27 00:31
گردان سایبری , Cyber313
جوان شجاع استرالیایی
پاسخ اظهارات نژاد پرستانه وزیر این کشور،درباره حمله تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند را با پرتاب تخم مرغ داد❗️
99
31
3
13
97/09/23 13:00
محمود حیدری , mahmoodheidari7
"پنـاه" مے برم "بـہ انسانیت"
از عیبے ڪـہ
"امــروز" در خــود مے بینم
و
"دیــروز"
دیگران را بخــاطر
همان عیب
ملامت ڪردہ ام
محتاط باشیم در "سرزنش" و "قضاوت ڪردن دیگران"
وقتے
نـہ از "دیروز ڪسی" خبر داریم
و نـہ از "فــرداے خودمان"

کامنت بنویسید...
محمود حیدری , mahmoodheidari7
دوشنبه 13 اسفند ، 12:33
ادامه
آدم   , t126
دوشنبه 13 اسفند ، 12:16
خیلی جالبه
ادامه
محمود حیدری , mahmoodheidari7
جمعه 10 اسفند ، 14:13
ادامه
97/09/15 09:14
انسانیت , ensaniat
54
3
36
97/09/15 09:02
انسانیت , ensaniat
26
5
16
97/09/13 07:38
انسانیت , ensaniat
قیمت دلار لحظه ای و قیمت طلا لحظه ای و
قیمت سکه جدید و قیمت سکه قدیم رو هرروز چک میکنیم .
قیمت انسانیت رو چی؟ اصلا تاحالا اینکارو کردی ؟
یه چرخی بزنی تو سایت های فارسی و غیر فارسی ببینی امروز انسانیت چنده؟

The price of the instant dollar
And the price of gold is instantaneous
And check the price of the new coin and the price of the old coin every day.
What is the price of humanity? Have you ever done this?
Have a look at Persian and non-Persian websites Discover a lot of humanity today
43
4
20
97/09/11 07:47
انسانیت , ensaniat
زیباترین انسانهایی که دیدم... چشم رنگی ها نبودند!!! قد بلندها... لب برجسته ها!!! مو بلوندها... هیچ کدام... زیباترین نیستند!!! مدلهای برندهای معروف... زیباترین نیستند!!! آنهایی که شبیه به ستارگان سینمای جهان اند... زیباترین نیستند!!! زیباترین ها... فقط... شبیه به حرفهایشان هستند... و چقدر دوست داشتنی اند... انسانهایی که... شبیه به حرفهایشان هستند!!! آنهایی که بوی #انسانیت... از ده متریشان... به مشامت می رسد!!! آنهایی که چایت... کنارشان سرد میشود... و... آرامششان در وجودت... رخنه میکند.
14
3
10
97/09/11 07:46
انسانیت , ensaniat
یه سیب به زمین افتاد و همه معنای جاذبه رو فهمیدند....
هزاران انسان ب زمین افتادندو هیچکس معنای #انسانیت رو درک نکرد ...!
13
3
9
97/09/8 11:52
در مرزهای علم , edge_of_science

خیلی از ماها فکر می‌کنیم حیوانات به موازین اخلاقی اهمیت نمی‌دهند. حداقلش این است که حتی اگر اهمیت هم بدهند، هرگز نمی‌توانند به اندازۀ انسان تابع اخلاقیات باشند. در حالی که حیوانات اغلب از غریزه‌های خود برای زنده ماندن بهره می‌گیرند، ما انسان ها می‌توانیم با استفاده از منطق، گره‌گشای مشکلات‌مان باشیم. مطالعات نیز نشان داده است که به عقیدۀ بیش‌تر مردم، این ملاحظات اخلاقی و انسانیت است که ما را از بقیۀ حیوانات متمایز می‌سازند.

ما اغلب انسان را موجودی اخلاق‌محور می‌شناسیم. حال آیا این بدین معنی است که هر کسی در زندگی‌اش کار اشتباهی انجام دهد، احساس می‌کند از انسانیت کم‌تری برخوردار است؟

این پرسشی است که گروهی از محققین مطالعه‌ای جهت بررسی بیش‌تر آن ترتیب دادند. نتایج این مطالعه در قالب مقاله‌ای به نام “ارتباط بین انسانیت‌زدایی و رفتار غیراخلاقی” منتشر شده است.

پژوهشگران در ابتدا می‌خواستند بدانند که آیا افرادی که کارهای غیراخلاقی انجام می‌دهند، مقدار انسانیت خود را کم‌تر از بقیه توصیف می‌کنند یا خیر. آن‌ها برای پاسخ به این سوال، آزمایشی طراحی نمودند. در این آزمایش، شرکت‌کنندگان به سه گروه اخلاقی، غیراخلاقی و خنثا تقسیم شدند.

از اعضای حاضر در هر یک از گروه‌ها درخواست شد خاطرۀ مربوط به یکی از اعمال خود را به یاد آورده و متن کوتاهی در مورد آن بنویسند. اعضای گروه اخلاقی موظف بودند در مورد یکی از کارهای خوبی که در گذشته انجام داده بودند، متن بنویسند. شرکت‌کنندگان حاضر در گروه غیراخلاقی باید دربارۀ یکی از کارهای ناشایست خود چیزی می‌نوشتند. و در نهایت، افرادی که به عنوان گروه خنثا به مطالعه پیوسته بودند، به توضیح در مورد فعالیت‌های عصرانۀ خود پرداختند.

از شرکت‌کنندگان خواسته شد که تا جایی که می‌توانند به بیان جزئیات بپردازند. به عبارت دیگر، هر یک از شرکت‌کنندگان باید متنی می‌نوشتند که حتی سایر افراد در صورت خواندن آن متن، کاملاً درک می‌کردند که او چرا دست به چنین کاری زده است.

پس از نگارش متون، پژوهشگران از هر یک از شرکت‌کنندگان خواستند به ۱۰ مورد از پرسش‌های موجود در “Mind Attribution Scale” یا “شاخص اسناد ذهن” پاسخ دهند. اسناد یا آباژه (attribution) بر آن است تا تبیین کند که چگونه آدمی تلاش می‌ورزد تا علت‌های رخ دادن رفتارهای آشکار فردی را بر پایه عوامل درونی یا بیرونی برای خود یا دیگران بازشناسد. این پرسش‌نامه دربردارندۀ سوالاتی است نظیر:

تا چه حد قادر به قصدورزی در انجام کارهای خود هستید؟
تا چه حد قادر به تجربۀ هیجان هستید؟
شرکت‌کنندگانی که در مورد یکی از کارهای ناشایست خود صحبت کرده بودند، نسبت به افراد حاضر در گروه اخلاقی، درجۀ کم‌تری از انسانیت را در نوشته‌هایشان برای خود قائل شده بودند. به بیان دیگر، یادآوری اعمال غیراخلاقی باعث شده بود آن‌ها فکر کنند از انسانیت کم‌تری برخوردارند.

پژوهشگران در ادامۀ کار، نسخۀ دیگری از آزمایش قبلی را طراحی کردند. آن‌ها در این آزمایش مجزا، از شرکت‌کنندگان خواستند متن‌های خود را در مورد صداقت و دروغ‌پردازی بنویسند. علت انجام این کار، محدود ساختن تعداد خاطراتی بود که هر یک از شرکت‌کنندگان می‌توانست به یاد آورد.

داوطلبان باز هم مانند قبل به سه گروه مجزا تقسیم شدند. از گروه اول خواسته شد به موقعیتی اشاره کنند که با گفتن دروغ، اخلاق را زیر پا گذاشته‌اند. گروه دوم به توصیف موقعیتی پرداخت که با صداقت‌ورزی، از چارچوب اخلاق خارج نشده بود. گروه سوم نیز دوباره به شرح و تفصیل فعالیت‌های عصرانۀ خود پرداخت.

آن‌ها سپس دوباره به همان ۱۰ سوال شاخص اسناد ذهن پاسخ دادند.

باز هم مثل آزمایش قبل، افرادی که در مورد دروغ‌پردازی و دغل صحبت کرده بودند، صفات انسانی کم‌تری را برای خود قائل شده بودند. یادآوری رفتار آمیخته با دغل باعث شده بود آن‌ها فکر کنند از انسانیت کم‌تری برخوردارند.

پژوهشگران در دور دوم آزمایش، همان پرسش قبلی را به صورت معکوس مطرح کردند. آیا انسانیت‌زدایی یا از دست دادن صفت انسانی (dehumanization) منجر به بروز رفتارهای غیراخلاقی می‌شود؟ شرکت‌کنندگان در دور اول مطالعه، پس از نوشتن در مورد رفتارهای بدشان، انسانیت کم‌تری برای خود قائل شده بودند.

اگر فرد انسانیت خود را خدشه‌دار بیابد، با احتمال بیش‌تری به انجام رفتارهای غیراخلاقی می‌پردازد.
به منظور درستی‌آزمایی این مدعا، شرکت‌کنندگان برای آخرین بار گروه‌بندی شدند. این بار دو گروه برای پیش‌برد مطالعه انتخاب شده بودند. یکی از گروه‌ها موظف بودند به تشریح موقعیتی بپردازند که در آن احساس کرده بودند از تمام توانایی‌ها و ظرفیت‌های انسانی برخوردار نیستند. تعدادی از نوشته‌ها به مواردی از این دست اشاره کرده بودند:

احساس عدم توانایی در کنترل خود
عدم توانایی در برنامه‌ریزی و انجام کارها بر اساس قصد قبلی
عدم توانایی در به یادآوری رویدادها
عدم توانایی در تجربۀ احساس و هیجان
عدم توانایی در درک رنج و لذت
گروه دیگر را هم که دیگر می‌دانید در مورد چه چیزی صحبت کرده بودند! همان فعالیت‌های همیشگی.

پژوهشگران در مرحلۀ بعد، به انجام یک بازی پرداختند، که قرار بود در آن به برندۀ بازی جایزۀ اعطا شود. شرکت‌کنندگان باید در جدولی از حروف در هم ریخته، تعدادی از واژگان معنی‌دار را پیدا و مشخص می‌کردند. به آن‌ها گفته شده بود که پاسخ‌هایشان بررسی و تصحیح نخواهد شد؛ فقط کافی است که جدول را – به هر شکل ممکن – تمام کنند تا بتوانند جایزه بگیرند.

اما در این‌جا تله‌ای کار گذاشته شده بود. یکی از واژگان موجود در این جدول، کاملاً بی‌معنی بود. به عبارت دیگر، هیچ‌کس نمی‌توانست جدول را کامل کند، چون خطایی در آن وجود داشت. محققان می‌خواستند مطمئن شوند که آیا کسی تقلب می‌کند یا خیر.


مشاهده شد که افرادی که پیش از این به توصیف اعمال غیراخلاقی و انسانیت‌زدایی خود پرداخته بودند، با احتمال بیش‌تری به دروغ اعلام می‌کردند که توانسته‌اند جدول را کامل کنند، با وجود آن که جدول مشکل داشت. به واقع، نیمی از شرکت‌کنندگانی که انسانیت خود را خدشه‌دار یافته بودند، در حل جدول تقلب کردند. این در حالی است که کم‌تر از یک‌سوم شرکت‌کنندگان گروه دیگر دست به تقلب زده بودند.

بنابراین، به نظر می‌رسد که رفتارهای غیراخلاقی باعث می‌شود افراد انسانیت کم‌تری برای خود قائل باشند. و این تفکر خود موجب می‌شود آن‌ها باز هم به انجام کارهای غیراخلاقی ترغیب گردند. یکی از نتایجی که می‌توان از یافته‌های این مطالعه گرفت، این است که آموزش دادن افراد به باور داشتن خصوصیات انسانی خود ممکن است منجر به تقویت رفتارهای اخلاقی در آن‌ها بشود.

پژوهشگران مقاله خود را با این جمله به اتمام رساندند:

ریشه‌کنی انسانیت‌زدایی از طریق تقویت باور به صفات انسانی در افراد، باعث می‌شود آن‌ها دوباره انگیزه لازم برای تبعیت از اصول اخلاقی را به دست آورند.
97/08/24 01:32
ابوالقاسم کریمی  , safiiresabz
آیا فقط سگ ها باوفا تر و قابل اعتماد تر از اکثر انسانها هستند و یا کلا حیوانات از انسان ها بهترند؟؟
97/08/20 17:16
حقایق تاریخ , history_facts
«اگر ما انسانها «این غرور عشق و مستی» و این «خنده بر غوغای هستی» و این «خور و خواب و خشم و شهوت» را کنار بگذاریم و خود را کشتۀ انتساب خشک و خالی به قریه و خون و ژن و «دی.ان.ای» و ایالت و ولایت و «ملت» -این واژۀ پر پژواک و آوازه، خواه این ملت خیلی هم باستانی باشد یا «خلق الساعه» و حتی «ولید اللحظه»- نسازیم، هم بیش و کم همه آفاق را گلستان دیده ایم و هم اینکه به صلای خدای تبارک و تعالی لبیک گفته ایم که فرموده: «...واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا...» سرچشمه هویت مبتنی بر وحدت و وحدانیت اینجاست؛ باقی همه سهل است.»

بحران هویت قومی در ایران، ص249-250
97/08/17 13:25
امیر خان , arakaf
از #ابلیس عذر میخواهم ...
چون همه ی کتاب ها به نام خدا و همه ی اصول با نام خدا و همه ی جنگ ها برای خدا و همه انقلاب ها به خاطر خداست...
از #خداوند نیز عذر بسیار خواهم... چون خدا فقط نام انسان بر ما نهاد و خواستار انسانیت است اما ما انسان ها صلاح کثیف خود را صلاح و خواسته ی خدا پنداشتیم و تلقین کردیم و هر کاری را با نام خدا و به نفع ما و به ضرر انسانیت انجام دادیم ...
از #خداوند و #ابلیس عذر میخواهم چرا که همه ی کتاب ها را ما نوشتیم...
ARAKAF
97/06/29 19:12
مـ هران کــارو           , mehran_65
‍ امروز، حق مظلوم را می‌خورند،
فردا، در عزایِ حسین سینه می‌زنند و برای مظلومیتش گریه می کنند!
امروز، بانیِ فساد و فقر و فلاکت می‌شوند،
فردا بانیِ سفره‌های محرم!
امروز دل می‌شکنند، و تا سرحدِ جنون، بی‌انصافی می‌کنند،
فردا با چه آب و تابی از حسین و انصاف و آزادگی‌اش می‌گویند و چشم و دل‌هایِ خسته و بیقرار را می‌گریانند.
محرم که تمام شد؛ روز از نو، و بی انصافی‌هایشان از نو...
قرار بود این حادثه، در یادها بماند تا مبادا ظلم و ستم، تکرار شود.
قرار نبود این واقعه و روایتش، سفره‌ی پر رونقی باشد برایِ اهالیِ ریا و تزویر!
قرار نبود، کارِ دنیایمان به اینجا بکشد!
عده‌ای بگریند و عده‌ای بگریانند،
عده‌ای بزنند و عده‌ای تماشا کنند،
عده‌ای ببرند و عده‌ای بخورند،
و لابلایِ این تکرارها، اوضاعمان هر ثانیه وخیم‌تر شود!
ما راه را اشتباه رفته‌ایم،
اگر به جایِ عزاداری، پیروی می‌کردیم؛
جیبِ ستمکاران هر روز پُر تر،
و سفره‌ی قشرِ مظلوم، هر ثانیه خالی‌تر نمی‌شد!
اگر به جای تظاهر و تعصب، عمل می‌کردیم؛
سایه‌ی بی عدالتی، انقدر گسترده نمی‌شد.
حسین، برایِ روشنگری رفته بود، نه برایِ اعلامِ مظلومیت!
افسوس...
ما مدت‌هاست که اصلِ مطلب را باخته‌ایم...
کاش، در این روزها؛
کمی انسانیت را فریاد می‌زدیم...
کاش کمی شعورِ حسینی داشتیم...
97/05/31 11:25
خدایا شکرت , khdayashokret
کودک خود را از جهنم نترسانید
ذات او را پاک پرورش دهید
وعده بهشت هم به او ندهید
فقط به او بیاموزید
که خوب بودن،

لازمه انسانیت است.،

✿ بهترین و کوتاه ترین دعا ✿
« اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

----------------------------------------------------------------------------------------
لایك √ كامنت √ پست مجدد

هر گونه كپی برداری از مطالب و تصاویر این رسانه با ذكر صلوات برای فرج امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بلامانع می باشد .

« أللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ»

21
4
12
97/04/30 22:48
لیــــمان ثاقـــب , suzuki405rd
آدمهای ساده را دوست دارم

همان ها که بدی هیچ کس را باور ندارند.

همان ها که برای همه لبخند دارند.

همان ها که همیشه هستند،

برای همه هستند.

آدمهای ساده را

باید مثل یک تابلوی نقاشی
ساعتها تماشا کرد؛
عمر شان کوتاه است.
بس که هر کسی از راه می رسد
یا ازشان سوء استفاده می کند یا زمینشان میزند
یا درس ساده نبودن بهشان می دهد.
آدم های ساده را دوست دارم.
بوی ناب “ آدم ” می دهند . . .
کامنت بنویسید...
لیــــمان ثاقـــب , suzuki405rd
دوشنبه 15 مرداد ، 06:52

خیلی متشکرم از حضور دوستان
ادامه
سمیه   , somayeh_27
دوشنبه 15 مرداد ، 06:24
احسنت
ادامه