نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : اندیمشک - 29 مطلب

97/12/10 15:35
اهواز , ahvaz

اندیمشک - در سفر وزیر نفت به استان خوزستان و حضور در شهرستان هم ‌زمان با سفر وزیر نفت به استان خوزستان و حضور در شهرستان اندیمشک، روند اجرایی پتروشیمی دوم اندیمشک آغاز می‌شود.

شانزدهم اسفند ماه جاری با حضور وزیر نفت، پتروشیمی دوم اندیمشک زیر مجموعه هلدینگ خلیج فارس روند عمرانی و اجرایی آن آغاز خواهد شد.

چندی پیش با حضور وزیر کار، رئیس کمیسیون انرژی و استاندار خوزستان پتروشیمی کیمیا اندیمشک روند عمرانی و اجرایی آن در چهار فاز آغاز شد.
99
97/11/21 23:47
اهواز , ahvaz

اندیمشک - رئیس اداره محیط زیست اندیمشک گفت: با توجه به نزدیکی فصل بهار و تخم‌ریزی ماهیان در رودخانه‌های شهرستان اندیمشک صید ماهی و آبزیان ممنوع اعلام می‌شود.

سعید عیدی گماری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: با هدف حفظ و حراست از آبزیان و ماهی‌ها در رودخانه‌ها و کلیه محدودهای زیست آبزیان و ماهی در شهرستان اندیمشک ممنوعیت صید آبزیان تا اطلاع ثانوی در اندیمشک اعلام و ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه با حمل، صید و عرضه ماهی‌های رودخانه‌های شهرستان اندیمشک تا اطلاع ثانوی برخورد می‌شود، افزود: حفظ ذخایر محیط زیست اولویت مهم در شهرستان اندیمشک بوده و از این روی با متخلفان در صورت مشاهده برخورد می‌شود.

رئیس اداره محیط زیست اندیمشک گفت: با توجه به نزدیکی فصل بهار و تخم‌ریزی ماهیان در رودخانه‌های شهرستان اندیمشک صید ماهی و آبزیان ممنوع اعلام می‌شود.

وی افزود: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این زمینه با توجه به اهمیت حفظ ذخایر آبزیان و ماهی‌ها مراتب را به اداره محیط زیست اندیمشک اعلام دارند.

شهرستان اندیمشک در شمال استان خوزستان در کنار سه سد دز، کرخه و بالارود واقع شده است
96/02/23 10:43
بنیاد برکت , Barakat.Foundation
با حضور مسئولان کشوری و استانی 37 طرح عمرانی برکت، در مناطق مختلف شهرستان اندیمشک کلنگ‌زنی شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی بنیاد برکت از اندیمشک، عملیات اجرایی 37 طرح عمرانی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، شامل 20 مدرسه، 10 مسجد، 5 خانه‌ی عالم و 2 طرح بهداشتی، با حضور مدیرعامل بنیاد برکت، استاندار خوزستان، نماینده‌ی مردم اندیمشک و رییس کمیسیون انرژی مجلس، فرماندار اندیمشک و جمعی از مسئولان محلی و استانی آغاز شد. این پروژه‌‌ها براساس تفاهم‌نامه‌ی پاییز 95 رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با استاندار خوزستان اجرایی شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت، در آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح‌ها در شهر آزادی از توابع شهرستان اندیمشک، گفت:‌ بنیاد برکت توسعه و رفع محرومیت کشور را در حوزه‌های مختلف مورد توجه قرار داده است و کلنگ‌زنی امروز طرح‌های عمرانی اندیمشک بیانگر تحقق اهداف این بنیاد در استان و شهرستان است.

ادامه‌ی مطلب را در سایت بنیاد برکت بخوانید:
95/04/4 15:02
 علی زاده , yahyaalizade
سایت فریچاپ اولین سامانه ثبت سفارش طراحی تا چاپ برای دزفول و اندیمشک و شهرهای اطراف می باشد. شما در این سایت قیمت سفارش مورد نظر خود را دیده، مبلغ را پرداخت و به صفحه سفارش منتقل می شوید. کار خود را سفارش و منتظر رسیدن آن می مانید.

*** مهم : به مناسبت افتتاح سایت فریچاپ، تا پایان تیرماه، همه قیمت ها به صورت همکاری ارائه خواهد شد.
تحویل کارها :
** تحویل کارها در دفتر مرکزی واقع در دزفول، خ شریعتی، دفتر طراحی و چاپ پارس گرافیک می باشد.
** تحویل برای همکاران و مشتریان ما در اندیمشک به صورت رایگان ارسال خواهد شد.
95/03/22 13:27
دانشگران  , daneshgran
جان دختر 18 ساله ای توسط عضو تیم شهرستانی دادرس این جمعیت از خطر مرگ نجات یافت.
یکی از دانش آموزان آموزش دیده در طرح دادرس جمعیت هلال احمر (دانش آموز آماده در روزهای سخت) با استفاده از همین آموزش ها توانست جان هموطن خود را در مقابل دیدگان خانواده اش از مرگ حتمی نجات دهد.
علیرضا حسین زاده که به همراه خانواده راهی روستای چشمک از توابع خرم آباد می شوند، پس از اسکان در کنار امام زاده سید علی(س)، خانواده ای پریشان و وحشت زده را مشاهده می کند که دختر 18 ساله شان بیهوش و در خطر مرگ قرار گرفته است.
رئیس جمعیت هلال احمر اندیمشک با بیان اینکه علیرضا پس از چند دوره آموزش های امداد و نجات در قالب طرح دادرس توسط مربیان مجرب این جمعیت، مبانی امداد را فراگرفته بود، بیان کرد: این دانش آموز پس از بررسی ارزیابی اولیه، مصدوم را بدون تنفس و بدون ضربان قلب دیده و با عملیات احیای قلبی و ریوی توانست جان دختر 18 ساله را از مرگ حتمی نجات دهد.
خوشبختانه مصدوم این حادثه بعد از هوشیاری توسط دانش آموز دادرسی، به همراه خانواده اش به منظور انجام مراحل تکمیلی درمان راهی بیمارستان شدند.
95/02/10 06:50
بروز نیوز  , beroznews
برای خواندن جزییات به لینک زیر بروید
94/11/19 18:06
گروه شرکت های شاتل  , shatelgroup
اندیمشک به شهرهای تحت پوشش خدمات اینترنت پرسرعت (+ADSL2) گروه شرکت‌های شاتل پیوست.
به اطلاع همه علاقه‌مندان به استفاده از سرویس‌های اینترنت پرسرعت شاتل (+ADSL2) می‌رسانیم، شاتل از هم‌اکنون آماده ارایه سرویس‌های ویژه ART و سرویس‌های اقتصادی ECO در مراکز مخابراتی این شهر است. متقاضیان استفاده از این سرویس‌ها در این شهر، از هم‌اکنون می‌توانند برای استفاده از این خدمات اقدام کنند.
پیش‌شماره‌‌‌‌های فعال برای ارایه خدمات:
مرکز انقلاب : ۴٢۶۳ , ۴٢۶۹
مرکز روغنی زادگان : ۴٢۶۶ , ۴٢۶٢ , ۴٢۶۴
علاقه‌مندان، برای دریافت اطلاعات بیش‌تر در این‌باره می‌توانند با شرکت سد کیس دز خوزستان، دفتر نمایندگی شرکت شاتل در شهر اندیمشک، با شماره تلفن ۴٢۰۶- ۰۶۱ تماس بگیرند.
6
17
1
94/09/10 11:00
گنج جنگ  , ganjejang


عکسهایی از ویرانه های شهر اندیمشک پس از بمباران و مراسم بزرگداشت شهدای بمباران 4 آذر 1365 در اندیمشک که بزرگترین بمباران در تاریخ ایران و بزرگترین بمباران پس از جنگ جهانی دوم بود

امید است چنین روزی در تقویم رسمی ایران ثبت گردد تا ایستادگی مردم دلاور اندیمشک در تاریخ ایران جاودانه شود .
32
5
19
94/09/5 00:19
گنج جنگ  , ganjejang

عکسی تلخ و به یادماندنی از مردم دلاور اندیمشک در روز 4 آذر سال1365 پس از پایان بزرگترین بمباران تاریخ ایران به مدت یک ساعت و 45 دقیقه

مردمی که بزرگترین بمباران پس از جنگ جهانی دوم را در شهر خود شاهد بودند و 300 تن از همشهریان خود را در این روز از دست دادند

مردم روی ویرانه های خانه هایشان ایستادند و کسی ضجه نمی زند شاید دیگر اشکی برای گریستن ندارند بعد از 28 سال دارم از مردمی یاد میکنم که نمی دانم امروز کجا هستند و چه می کنند اما خوب می دانم که آنها مردانه ایستادند حتی بر ویرانه های خانه پدری ، دوباره ساختند و آباد کردند .

یادشان را زنده نگه می داریم این شهامت و ایستادن مقدس است مردم دلاور کرد و لر مردم خوب اندیمشک یادتان همیشه جاودان

ما هم روی ویرانه ها می ایستیم ولی می سازیم با آنچه که در توان داریم دوباره و دوباره ............................

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
سرزمین من توان شکفتنش بسیار است.سرزمین من ، مادر من است.تا هست از خان و مان ملتم عطر و ترانه برخیزد.دودمانتان در آرامش ، زندگی هاتان دراز ، و آینده تان روشن تر از امروز باد، این آرزوی من است .

144
59
75
94/09/4 21:21
گنج جنگ  , ganjejang
طولانی ترین بمباران پس از جنگ جهانی دوم

طولانی ترین بمباران تاریخ ایران ، اندیمشک شهر مقاومت

سه شنبه 4 آذر 1365

در هیچ جای دنیا قوانین جنگ اجازه نمی دهد به مدارس و بیمارستان ها و مراکز غیر دفاعی حمله شود اما عراق در جنگ به بسیاری از مراکز غیر نظامی حمله کرد.

حمله وحشیانه 54 فروند جنگنده های هوایی دشمن در این روز 300 تن را در اندیمشک شهید و 500 نفر دیگر ا مصدوم کردند.
در میان شهدای این روز تعدادی کودک معصوم نیز به چشم می خورد.
در این روز بمباران هوایی دشمن مدت یک ساعت و 45 دقیقه به طول انجامید.

مرتضی طیبی پژوهشگر دوران دفاع مقدس

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
یادتان گرامی هموطنان عزیزم چگونه فراموش خواهید شد ؟؟؟؟ که ما همه از یک ریشه هستیم ، یک جان و یک تن هستیم .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

جای این روز در تقویم رسمی کشور خالیست .امید است که چنین روزهایی در تقویم تاریخ دفاع مقدس ثبت گردد . تا حداقل مظلومیت مردم اندیمشک و مقاومت آنها در جنگ در تاریخ میهن جاودانه شود

61
11
48
94/09/4 13:44
گنج جنگ  , ganjejang
سرتیپ خلبان “سید اسماعیل موسوی” فرمانده پایگاه چهارم شکاری در سال ۱۳۶۵

هیچ نیروی هوایی را نداریم که سه ماه پشت سر هم در عملیات شرکت کند مگر اینکه کشوری خود سازنده تجهیزات باشد و یا اینکه مورد پشتیبانی قرار گیرد.
ایشان افزود: اینکه چندسال پس از جنگ، دشمن این توان را داشت که بیش از پنجاه فروند هواپیما را بفرستد و این بمباران را انجام دهد ناشی از پشتیبانی قدرت های جهانی از او بود که هرگاه هواپیمایی از او هدف قرار می گرفت چندین هواپیما جایگزین آن می شد.
سرتیپ موسوی گفت: عراق پیش از آغاز جنگ کمتر از ۴۰۰ فروند هواپیمای شکاری داشت اما پس از جنگ تحمیلی دارای بیش از ۶۰۰ فروند هواپیمای جنگنده بود و این در حالی بود که در طول جنگ صدها هواپیمای خود را از دست داده و به عنوان مثال فقط در عملیات والفجر ۸ بیش از ۶۰ فروند هواپیمای دشمن سرنگون شد اما همه آنها جایگزین شد و این در نتیجه حمایت گسترده ای بود که از او می شد.

وی همچنین گفت: رژیم عراق اجازه نمی داد کسی از کشته شدگان جنگ تجلیل کند چراکه قائل به این مطلب نبود و اصلاً به پشتیبانی مردم وقعی نمی گذاشت زیرا او مردم را فقط به زور سرنیزه به جنگ می آورد و حاصل آن هم اینگونه شد که دیگر نامی از صدام و صدامیان نیست.

فرمانده وقت پایگاه چهارم شکاری در پایان گفت: من چهارم آذر را روز تلخی می دانم و برای خانواده هایی که عزیزانشان در این بمباران به شهادت رسیدند سلامتی و برای شهدایشان علو درجات آرزو می کنم اما آثار آن خون ها امروز متبلور می شود و این عزت و شرفی که داریم حاصل همان خون هاست و امیدواریم برای آنان که به خاطر این مملکت خون دادند و عزت آفریدند اسلاف صادقی باشیم.

درود بر غیرت فرزندان ایران
51
3
38
94/09/4 10:41
گنج جنگ  , ganjejang
زانو نخواهیم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتمان شود
--------------------------------------------------------------------------------------------
بزرگترین بمباران تاریخ ایران در اندیمشک ، چرا اندیمشک ؟
----------------------------------------------------------------------------------------------
امیر سرتیپ خلبان مهرنیا نویسنده کتاب حمله به الولید :

مردم شهر اندیمشک لرهای دلاور بعد ازشهادت 300 تن از همشریان خود در بمباران در یک ساعت، دو روز بعد در تشییع شهدا با تمام قوا حضور پیدا کردند و با سردادن شعار "جنگ جنگ تا پیروزی " باعث سرافکندگی نیروهای عراقی شدند.
به طور معمول جنگ دو طرف دارد، اگر یک طرف جنگ دارای قدرت و سلاح‌های نظامی برتر و بیشتری باشد قطعاً بعد از مدت کوتاهی جنگ پایان می‌پذیرد؛ جنگ ایران و عراق نیز از این قانون متمایز نبود، اما این مقاومت و ایثار رزمنده‌ها بود که توانست یک جنگ فرسایشی را بعد از 8 سال با پیروزی به پایان رساند.
یکی از سخت‌ترین روزهای دوران دفاع مقدس که خیلی بر ما دشوار گذشت 4 آذر ماه سال 1365 بود، روزی که عراق ناجوان مردانه ساعت 11 صبح با هواپیماهای زیادی به خاک ما حمله کرد و با کمکی که از غرب و شرق می‌گرفت توانست رادارهای ما را کور کند، چرا که وقتی رادارها کور شوند دیگر نمی‌توانند هواپیماهای خودی را به سمت هواپیماهای دشمن هدایت کنند.
روز 4 آذرماه عراق با برنامه‌ریزی خاصی به خاک ما ورود کرده بود، هدف عراق پایگاه هوایی دزفول و شهر اندیمشک بود، در اندیمشک خط آهنی وجود داشت که جنوب کشور را به مرکز وصل می‌کرد، عراق با 54 هواپیما و با شلیک بمب‌های متعدد حمله خود را به پایگاه هوایی دزفول آغاز کرد، موضوعی که این حمله را از حمله‌های دیگر عراق متمایز می‌کند نحوه بمباران و محل اصابت بمب‌ها بود. ما متوجه شدیم هدف اصلی این حمله، گردان نگه‌داری و گردان خلبان‌ها بود.
خدا را شکر که در آن روز بمب‌ها به محل‌های حساس اصابت نکرد، ولی برای ما خیلی سنگین بود که تعداد زیادی از همرزمانمان در این حمله به شهادت رسیدند، وجه قالب موضوع این بود که ما در تمام طول جنگ اخلاق در جنگ را رعایت کردیم و خودمان را متعهد می‌دانستیم که با غیر نظامی‌ها کاری نداریم، و عراقی‌ها درست عکس آن را ثابت کردند، آن‌ها به مناطق مسکونی حمله کرده و با حمله به شهر اندیمشک چهره خبیث خود را بیشتر نمایان کردند.
نویسنده کتاب «حمله هوایی به الولید» تصریح کرد: شهر اندیمشک با اتصال به شبکه راه آهن کشور به عنوان یک محل پشتیبانی مهم به حساب می‌آمد و عراقی‌ها این را فهمیده بودند، لذا با حمله به آنجا می‌خواستند نقطه اتصال بین جنوب و مرکز را قطع کنند. در آن روز (4 اذر 1365) حدود 400 نفر از افراد بی‌گناه این شهر به شهادت رسیدند و با حمله ی 55 دقیقه‌ای هواپیماهای عراقی روز سختی را گذراندیم.
امیر مهرنیا با ذکر خاطره‌ای از روز 4 آذر ماه ادامه داد: یک هواپیمای عراقی بعد از پایان عملیات بالای آسمان دزفول چند دور زد و می‌خواست در پایگاه ما بنشیند که درنهایت با اتمام سوخت هواپیما، خلبان در نزدیکی شهر دزفول از هواپیمایش به بیرون پرید، اسم او "حسام عبدالوهاب زبیری "بود و وقتی به اسارت ما درآمد ما متوجه شدیم اشتباهی به دزفول آمده بود که این نشانهٔ بی‌تجربگی خلبانان عراقی بود.
عراق با تمام قوا آمده بود تا اندیمشک و دزفول را نابود کند، اما مردم شهر اندیمشک بعد از تقدیم 400 شهید به انقلاب در یک ساعت، دو روز بعد در تشییع شهدا با تمام قوا حضور پیدا کردند و با سردادن شعار "جنگ جنگ تا پیروزی " باعث سرافکندگی نیروهای عراقی شدند، آن‌ها هرگز اندیمشک را ترک نکردند و استقامتشان باعث شگفتی تمام غربی‌ها شد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
زانو نخواهیم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتمان شود
ما برای وطنمان ایستاده خواهیم مرد
----------------------------------------------------------------------------------------------------
یادتان گرامی هموطنان عزیزم چگونه فراموش خواهید شد ؟؟؟؟ که ما همه از یک ریشه هستیم ، یک جان و یک تن هستیم .
----------------------------------------------------------------------------------------------------

امید است که چنین روزهایی در تقویم تاریخ دفاع مقدس ثبت گردد . تا حداقل مظلومیت مردم اندیمشک و مقاومت آنها در جنگ در تاریخ میهن جاودانه شود

-----------------------------------------------------------------------------------------------
با سپاس فراوان از خانم زهرا خادمی
52
11
49