نتایج جستجو : انتخابات - 694 مطلب

96/03/12 00:59
حیات طیبه جلیلی , hayate_tayyaba_jalili
▼من وقتی که می‌بینم یک همشهری و هم‌وطنم ذیل پرچم جمهوری اسلامی دارد هورا می‌کشد و اظهار خوشحالی می‌کند که کاندیدایش برنده شده است، از ته دلم خوشحال می‌شوم اگر چه دارد به من چنگ و دندان نشان می‌دهد و می‌گوید حالتان را گرفتیم! این فرق ماهایی است که برایمان اصل نظام فراتر از دعواهای سطوح بعدی، ارزش دارد و موضوعیت دارد.

▼ما گاهی اوقات فکر می‌کنیم که ما می‌خواهیم برویم مثلاً فلان آرمان بزرگ را به دست بیاوریم، فلان قله‌ی بزرگ را فتح کنیم، خوب این ملت هم باید بشود تدارکات ما، یا عقبه پشتیبانی ما؟ نه آقا! همه با هم قرار است یک کاری را بکنیم.

▼پیامبر فرمودند سوره‌ی هود مرا پیر کرد. «فَاسْتَقِمْ كَما أُمِرْتَ» استقامت کردن برای پیامبر کار راحتی بوده است، با آن خُلُق عظیمی که پیامبر داشتند استقامت کردن برای ایشان کاری نداشت. چرا می‌گویند مرا پیر کرد؟ به خاطر آن دومی است، آن‌جا که می‌گوید «فَاسْتَقِمْ كَما أُمِرْتَ وَ مَنْ تابَ مَعَكَ» (هود، 112) و کسانی که همراهت هستند. جامعه را با خود نگاه داشتن، با خود همراه کردن، وارد این کاروان کردن، با شتاب مناسب به سمت مقصد حرکت دادن، این است که کار پیامبرانه است وگرنه هر عارف و زاهدی ، شخصاً ممکن است مقاماتی پیدا بکند.

▼جمهوریت به جای این‌که مبنایش بشود استدلال و اقناع و تبیین و تبلیغات، -تبلیغات به معنای درستش نه به معنای پروپاگاندا و اغواگری، تبلیغات به معنای قرآنی؛ تبلیغ یک واژه ملکوتی است- چه جایگزینش بشود؟ تشکیلات! یک مدل چینی برادران وارد کردند، تشکیلات می‌آوریم. تشکیلاتی رأی بدهید.
به چه کسی رأی بدهیم؟
ساکت شو. الان که وقتش نیست!
بابا پنج روز دیگر انتخابات است.
ساکت شو! صبح جمعه، لیست برایت می‌آورند در خانه‌ات، بچه‌ها می‌آیند توزیع می‌کنند می‌روی به آن‌ها رأی می‌دهی. مدل جالبی است!

▼می‌پرسی این‌ها شعارشان چیست؟ برنامه‌شان چیست؟ کارنامه‌شان چیست؟ با چه سازوکاری کشف شدند؟
به جای اینکه جواب بدهند، می‌گویند: سوال کردی؟ ذنب لایُغفَر مرتکب شدی! آن فقیهی که ما می‌شناختیم امام بود، آقا است که می‌گویند مردم باید با تحلیل رأی بدهند، تحلیل‌گر باشند، ملت را تحلیل‌گر بار بیاورید. نه! یک چیز دیگر در پستو به ما گفتند. گفتند ملت را تحلیل‌گر بار نیاورید، ملت را تحلیل‌گیر بار بیاورید!

• دکتر وحید جلیلی

گزارش کامل را در سایت بخوانید:
yon.ir/uOyms
99
15
4
7
96/03/5 01:20
تا فصل حق 2 , TheRight
17
2
15
96/03/2 18:21
پـَرنـیـٰان آنتـﮯوادادگیسمـــ , parnianlucky2
96/03/1 20:16
مهدی نوروزی , mahdi0021m
96/03/1 20:16
مهدی نوروزی , mahdi0021m
96/03/1 01:02
نقطه ویرگول , Noghteh_Virgool
خیلیا راجع به این عکس و گفتگوی تتلو با حجت الاسلام رئیسی نقد های تندی کردند
انتخابات تموم شد و دکتر(!) هم رئیس جمهور شد!
ولی اینو بدونین، اینکه بتونی یه آدم از دین خارج شده رو به دین سوق بدی هنره نه این که یه نماز خون رو نماز یادش بدی
اون کارش درسته دیگه نیازی به این حرفا نداره ...
تتلو از دین خارج شده نبود ولی شیخ هم نبود!
یکی بود مثل ما بلکه بهتر چون با چهار میلیون مخاطب خیلی بیشتر از صد تا منبر تاثیر گذاره
هنر میخواد جذب همچین آدمی
این یعنی امر به معروف
برا هم جا نماز آب نکشیم ...
.
.
.
`°•○● # رسآنهـ_نقطهـ_ویرگولـ ●○•°
11
1
1
96/02/31 18:28
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
بیانیه دکتر قالیباف درباره انتخابات ریاست‌جمهوری:

بنده به نوبه‌ی خود این حضور حماسی را به همه‌ی مردم، رهبری عزیز و رئیس جمهور منتخب تبریک می‌گویم.
رقابت‌های انتخاباتی امروز با اعلام نتایج به ایستگاه آخر رسید. در همه جای دنیا قاعده مردم‌سالاری این است که رقابت‌ها با پایان انتخابات تمام شده و پس از آن اقدام و عمل برای تحقق منافع و اهداف ملی آغاز شود که طبیعتا در نظام مردم‌سالاری دینی این مهم ضرورتی مضاعف دارد.
وظیفه خود می‌دانیم که از هر اقدامی برای تحقق اهداف ملی، با اولویتِ رسیدگی به مستضعفین و محرومین و اقشار کم درآمد، با تمام توان حمایت کنیم.

متن کامل بیانیه دکتر قالیباف درباره انتخابات ریاست‌جمهوری:

بسم الله الرحمن الرحیم

مشارکت با شکوه مردم و تدابیر رهبر فرزانه انقلاب، سرانجام در ۲۹ اردیبهشت با انتخاباتی پایان یافت که زیبنده جمهوری اسلامی ایران بود و بار دیگر مشروعیت و کارآمدی آن را به همگان یادآور شد. انتخاباتی سالم، بدون ناامنی و با مشارکت بالای همه‌ی مردم. بنده به نوبه‌ی خود این حضور حماسی را به همه‌ی مردم، رهبری عزیز و رئیس جمهور منتخب تبریک می‌گویم.

رقابت‌های انتخاباتی امروز با اعلام نتایج به ایستگاه آخر رسید. در همه جای دنیا قاعده مردم‌سالاری این است که رقابت‌ها با پایان انتخابات تمام شده و پس از آن اقدام و عمل برای تحقق منافع و اهداف ملی آغاز شود که طبیعتا در نظام مردم‌سالاری دینی این مهم ضرورتی مضاعف دارد. اما واضح است که هم پیروز انتخابات و هم منتقدین ایشان حق و وظایفی دارند که رعایت آنها، ضامن بقای مردم‌سالاری دینی است. ما با شعار دولت مردم، طرح مطالبات معترضان به وضع موجود و مبارزه با ۴ درصدی‌هایی که با قانون‌شکنی و یا دور زدن قانون تعطیلی تولید داخلی، بیکاری، رکود فراگیر، فساد و نابرابری را به ارمغان می‌آورند، وارد کارزار انتخاباتی شدیم و معتقدیم این مفاسد، ریشه‌های عمیقی در رابطه‌ی میان قدرت و ثروت دارد که هر دولتی باید برای اصلاح این رابطه اقدامی فوری کند.

طبیعتا با پایان دوره‌ی رقابت‌های انتخاباتی و قول‌ها و وعده‌های نامزدها، مرحله‌ی اقدام و پاسخگویی به مطالبات مردم آغاز می‌شود و برای جلوگیری از خودکامگی در اداره‌ی کشور، این منتقدین هستند که باید در چارچوب‌های قانونی به طرح مطالبات به حقِ مردم بپردازند و با شفاف‌سازی امور، مانع دور زدن قانون و فرار از نظارت‌های قانونی عده‌ای خاص و تشدیدِ نابرابری‌های اجتماعی و اقتصادی در کشور شوند.
ما متعهد می‌شویم تا وعده‌های مطرح شده دولت در جریان انتخابات را تا زمان عملی شدن این وعده‌ها پیگیری کنیم و همچنین وظیفه خود می‌دانیم که از هر اقدامی برای تحقق اهداف ملی و پیگیری مطالبات ۹۶ درصدی‌ها، با اولویتِ رسیدگی به مستضعفین و محرومین و اقشار کم درآمد، با تمام توان حمایت کنیم.

محمدباقرقالیباف ۹۶/۲/۳۱
4
4
6
96/02/31 11:36
گفتمان سوم تیر , gofteman3tir
اصولگرایی با یک توهم زاییده شد، با یک توهم باد کرد و با توهمی دیگر فروپاشید. با توهم اینکه پیروزی احمدی نژاد ۸۴ پیروزی اصولگرایی است زاییده شد، با توهم اینکه پیروزی احمدی نژاد ۸۸ بر هاشمی رفسنجانی اخراج هاشمی از حکومت توسط اصولگرایی است قدرتی پوشالی یافت، و دیروز با توهم اینکه بدون احمدی نژاد می تواند بطور کامل خود را از شر آخرین بقایای میراث هاشمی خلاص کند، متکبرانه وارد رقابت شد و شکست سختی خورد. حالا پرونده این منحط ترین جریان سیاسی ایران بطور کامل بسته شده است و در روزهای آینده لاشه بی روح آن هم که آویخته قدرت است، فرو خواهد ریخت.

در واقع سال ۷۶ که ناطق نوری علی رغم حمایت کل بلوک راست حکومتی و بسیج کامل نهادهای حاکمیتی و قوه قضائیه و صداوسیما و مراجع و سازمان روحانیت و بسیج و شورای نگهبان و مجلس، شکست سختی از محمد خاتمی را در دوم خرداد پذیرفت، شاید هرگز تصور نمی کرد که دو دهه بعد جماعتی راستگراتر به نام اصولگرایان از دار و دسته او منشعب خواهند شد که خلف و یار دیرین و همفکر او حسن روحانی در برابر آنها بتواند اینچنین مواضع رادیکال «چپ» اتخاذ کند.

همچون ناطق نوری، رقیب او محمد خاتمی چپگرای سال ۷۶ نیز هیچگاه تصور نمی کرد که انتخابات پس از او آبستن ظهور مردی چپ گراتر از او باشد که طی دو انتخابات ۸۴ و ۸۸ اصلاحات را چنان در راست میانه (مدرن) ادغام کند که سیاهی عمامه فاطمی دوم خرداد به سبز سیدی خرداد ۸۸ و سپس به بنفش ماتیکی ۹۲ مبدل، و جنبش اصلاحات برای اولین بار در جریان رد صلاحیت احمدی نژاد، مدافع سرسخت شورای نگهبانِ ثباتِ سیاسیِ نظام گردد.

اینک به موهبت محافظه کاری شورای نگهبان، راست گرایی منحط اصولگرایان و تدبیر بلند مرحوم هاشمی رفسنجانی، حسن روحانی توانست تمام سرمایه ی آزادی خواهی خاتمی ۷۶، چپ گرایی ضد الیگارشی احمدی نژاد ۸۴، و نورمالیزاسیون روحانی ۹۲ را در خود انباشت کند و بعنوان آلترناتیو جدی جمهوری سوم آینده رأی های قهر کرده ی مردم ناراضی را در آخرین ساعات شب جمع آوری کند. حالا که روحانی به کمک خاتمی و ناطق نوری و برخی از سران قوا در حال بازسازی الیگارشی سوم نظام است، آیا وقت آن نرسیده که نیروهای انقلاب با گذر از لاشه پوسیده اصولگرایی به بازاندیشی و بازسازی خود برای حوادث سخت آینده بپردازند؟
محمد حسین بادامچی
11
11
5
96/02/31 08:01
یادِیار , yadeyar
چامسکی: آیت‌الله خامنه‌ای کاری کرد که دشمنانش هم برای حضور مردم پای صندوق‌های رای تبلیغ کنند!

نوام چامسکی از مشهورترین تئوریسین ها و تحلیلگران غرب: آیت الله خامنه‌ای زیرک‌ترین و سیاستمدارترین فرد جهان است، کاری کرده که حتی دشمنان بزرگ ملتش هم برای حضور مردمش در صحنه‌ی انتخابات تبلیغ میکنند/ سیاستمداران پر مُدعای غرب، برای فیلم او نقش بازی میکنند!/ وقتی مشارکت زیاد شود، پیروز واقعی دنیا آیت‌الله خامنه ایست نه غربی‌ها/ امروز سیاست‌مداران دنیا با تایید دموکراسی واقعی در ایران، حقارت خود را در برابر آیت‌الله به تصویر کشیدند.
...
انتشار دهید تا به دست همه برسد ..
.

برای حمایت از ما در کانال و گروه ما عضو شوید

گروه
https://t.me/joinchat/AAAAAEIrSiVTIiY6I7zGCg

لینک دونی احمدی نژادی
https://t.me/joinchat/AAAAAEICgsvmqCdWqW0akQ
کانال احمدی نژادیهای ولایتمدار
@ahmadiyhay_velayatmadar
9
4
9
96/02/31 01:32
امین  , amintehran
از باغ می برند چراغانیت کنند
تا کاج جشن های زمستانیت کنند

پوشانده اند صبح تو را ابرهای تار
تنها به این بهانه که بارانی ات کنند

یوسف به این رها شدن ازچاه دل مبند
این بار می برند که زندانی ات کنند

ای گل گمان مبر به شب جشن می روی
شاید به خاک مرده ای ارزانیت کنند

یک نقطه بیش فرق رجیم و رحیم نیست
از نقطه ای بترس که شیطانی ات کنند

آب طلب نکرده همیشه مراد نیست
گاهی بهانه ایست که قربانی ات کنند
کامنت بنویسید...
نازنین بانو , nazanin_amiri74
دوشنبه 1 خرداد ، 07:29
مثل همیشه قشنگ...
ادامه
مریم ب , boshra_b
یکشنبه 31 اردیبهشت ، 09:41
ادامه
96/02/30 20:44
مهدی نوروزی , mahdi0021m
96/02/30 20:43
مهدی نوروزی , mahdi0021m
96/02/30 20:42
مهدی نوروزی , mahdi0021m
96/02/30 17:54
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف شهردار تهران پس از شرکت در انتخابات:

بعد از انتخابات حتما رقابت ها به پایان خواهد رسید و کار و خدمت برای مردم در مبارزه با فقر و مشکلات اقتصادی آغاز می شود. امیدوارم با هر گرایشی دست به دست هم دهیم و به این مردم عزیز خدمت کنیم.

شهردار تهران گفت: بعد از انتخابات حتما رقابت ها به پایان خواهد رسید و کار و خدمت برای مردم در مبارزه با فقر و مشکلات اقتصادی آغاز می شود.

محمد باقر قالیباف در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهرک سینا اردبیل رای خود را به صندوق انداخت.

وی پس از حضور در انتخابات ریاست جمهوری در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهرک سینا اردبیل گفت: امروز در واقع با این حضور پرشور و شکوه مردمی در پای صندوق‌های رای انتخابات جشن جمهوریت نظام است، بنده هم در کنار حضور گسترده مردم در سراسر کشور، امروز توفیق دارم در جمع امت شهیدپرور، ولایتمدار و با غیرت اردبیل حضور داشته باشم و در انتخابات شرکت کنم.

شهردار تهران افزود: دلیل حضور من در اردبیل این بود که دوشنبه قرار بود به این شهر بیایم و مردم نیز حضور پیدا کرده بودند، اما به دلیل بحث های کاری توفیق پیدا نکردم در جمع مردم حضور داشته باشم. به دلیل آنکه دوشنبه در جمع مردم حضور نداشتم، تشخیص دادم به پاس حضور مردم و تقدیر و تشکر از آنها، امروز در یکی از مناطق محروم اردبیل همراه سایر مردم ایران رای بدهم.

قالیباف گفت: امیدوارم حضور مردم مایه افتخار و مهر مجدد بر نظام اسلامی باشد؛ حضور مردم با هر گرایش و سلیقه ای نشان می دهد که این نظام یک نظام مردمی و برخواسته از میان مردم است.

وی با بیان اینکه بعد از انتخابات حتما رقابت ها به پایان خواهد رسید و کار و خدمت برای مردم در مبارزه با فقر و مشکلات اقتصادی آغاز می شود، گفت: امیدوارم با هر گرایشی دست به دست هم دهیم و به این مردم عزیز خدمت کنیم.

شهردار تهران تاکید کرد: با توجه به حضور مردم، فکر می کنم مشارکت در سراسر کشور در سطح عالی باشد.
4
1
6
96/02/30 17:44
هخامنش سعیدی , hakhamanesh_kerman
میزان #رای ملت است

#امام_خمینی #روح_الله-خمینی #انتخابات_ریاست_جمهوری #انتخابات_شوراهای_شهر_و_روستا #کرمان #kerman #کوهپایه #هینمان #رای_گیری #صندوق_رای #رئیس_شعبه
#هخا #هخامنش #هخامنش_کرمان #هخامنش_سعیدی #هخامنش_شکست_ناپذیر #hakha #hakhamanesh_saeidi #hakhamanesh #hakhamanesh_kerman #hakhamaneshs
کامنت بنویسید...
هخامنش سعیدی , hakhamanesh_kerman
جمعه 5 خرداد ، 17:27
ما خستگی ناپذیریم @نیلوفر
ادامه
96/02/30 17:33
هخامنش سعیدی , hakhamanesh_kerman
اینجا #ایران . #انتخابات #ریاست_جمهوری و #شوراهای_شهر_و_روستا . 29 اردیبهشت 1396

#انتخابات_ریاست_جمهوری #انتخابات_شوراهای_شهر_و_روستا #کرمان #kerman #کوهپایه #هینمان
#هخا #هخامنش #هخامنش_کرمان #هخامنش_سعیدی #هخامنش_شکست_ناپذیر #hakha #hakhamanesh_saeidi #hakhamanesh #hakhamanesh_kerman #hakhamaneshs
96/02/30 16:09
مهدی نوروزی , mahdi0021m
96/02/30 14:18
مهدی نوروزی , mahdi0021m
96/02/30 13:06
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
پیروز واقعی انتخابات در معادلات جهانی

چامسکی: آیت‌الله خامنه‌ای کاری کرد که دشمنانش هم برای حضور مردم پای صندوق‌های رای تبلیغ کنند!

نوام چامسکی از مشهورترین تئوریسین ها و تحلیلگران غرب:
آیت الله خامنه‌ای زیرک‌ترین و سیاستمدارترین فرد جهان است، کاری کرده که حتی دشمنان بزرگ ملتش هم برای حضور مردمش در صحنه‌ی انتخابات تبلیغ میکنند.
سیاستمداران پر مُدعای غرب، برای فیلم او نقش بازی میکنند!
وقتی مشارکت زیاد شود، پیروز واقعی دنیا آیت‌الله خامنه‌ای است نه غربی‌ها.
امروز سیاست‌مداران دنیا با تایید دموکراسی واقعی در ایران، حقارت خود را در برابر آیت‌الله خامنه‌ای به تصویر کشیدند.

نسیم
27
11
13