نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : الگوریتم - 16 مطلب

97/09/27 07:58
در مرزهای علم , edge_of_science

دانشمندان دانشگاه ییل از رویکردی جدید برای باز کردن ساختار پیچیده‌ و همچنین تنظیم آنزیم‌ها، رونمایی کرده‌اند. در مطالعه‌ای جدید که در کنفرانس آنلاین آکادمی ملی علوم منتشر شد، پروفسور شیمی «ویکتور باتیستا» و همکاران وی، از الگوریتم گوگل به‌نام «PageRank» برای شناسایی آمینواسیدهای کلیدی در تنظیم آنزیم باکتریایی مورد نیاز برای اکثر میکروارگانیسم‌ها، استفاده کرده‌اند.

آنزیم‌ها مولکول‌های زیستی هستند که هر کدام توانایی منحصربه‌فردی در سرعت بخشیدن به واکنش‌های خاص شیمیایی مورد نیاز برای زندگی را دارند. اگرچه این واکنش‌های شیمیایی در واقع در بخش کوچکی از آنزیم که به‌نام «سایت فعال» شناخته می‌شود، انجام می‌گیرد، ولی سرعت بخشیدن به واکنش‌ها معمولاً با جفت شدن مولکول‌ها در بخش‌های مختلف آنزیم، صورت می‌گیرد. مکان‌ جفت‌شدگی به‌نام «سایت آلوستریک» شناخته می‌شود. با وجود دهه‌ها مطالعه، هنوز نحوه‌ی انتقال اطلاعات از سایت آلوستریک به سایت فعال کاملاً شناخته نشده است. دلایل اصلی پیچیدگی این موضوع به تعداد زیاد اتم‌های درگیر و همچنین انعطاف‌پذیری ساختاری بالای آنزیم‌ها مربوط می‌شود.

گروه دانشمندان ییل، اشاره می‌کنند که پرسشی مشابه سال‌ها پیش در زمینه‌ی علوم کامپیوتر نیز مطرح شده بود. محققین در گوگل، جریان اطلاعات بر روی اینترنت را مورد مطالعه قرار داده‌اند و از PageRank برای تعیین اهمیت هر وبسایت از نقطه نظر تعداد و کیفیت لینک‌های آن، به دیگر سایت‌های اینترنتی استفاده می‌کنند.

«اوریل مورزان» به‌عنوان دانشجوی فوق دکتری در آزمایشگاه باتیستا و نویسنده‌ی همکار این مقاله، می‌گوید: «مساله‌ی مورد نظر در گوگل، کاملاً با تبادل اطلاعات بین سایت‌های دور از هم مشابه است. با پیدا کردن تغییرات ایجاد شده در نحوه‌ی جریان اطلاعات در هر اتم با جفت شدن یک فعال‌کننده‌ی آلوستریک به آنزیم، می‌توان کانال‌های اطلاعاتی فعال شده را پیدا کرد.»

محققین دانشگاه ییل، آمینواسید مهمی را برای فرآیند آلوستریک در سنتز ایمیدازول گلیسرول فسفات «IGPS» که آنزیم باکتریایی یافت شده در اکثر میکرواُرگانیسم‌ها است را شناسایی کرده‌اند. تحقیق انجام شده راه را برای آزمایشات اضافی بر روی فعالیت IGPS هموار می‌کند که این کار می‌تواند منجر به توسعه‌ی آنتی‌بیوتیک‌ها، آفت‌کش‌ها و علف‌کش‌های جدید شود.

باتیستا به‌عنوان عضو موسسه‌ی علوم انرژی دانشگاه ییل، می‌گوید: «حیرت‌انگیز است که روش‌های مورد استفاده در علم فناوری اطلاعات، شروع به نفوذ در علم شیمی محض کرده است و ابزاری جدید برای درک جنبه‌های بنیادین سیستم‌های کاتالیستی مولکوکی، در ترکیب با شبیه‌سازی‌های دینامیکی مولکول‌ها و طیف‌سنجی رزونانس مغناطیسی هسته‌ای «NMR» ایجاد کرده است.»

«پاتریک لوریا» پروفسور شیمی و فیزیک مولکولی دانشگاه ییل و همکار این مطالعه، می‌گوید: «ترکیب هم‌افزای NMR آزمایشگاهی و ابزارهای کامپیوتری، ما را قادر به درک عمیق‌تر عملکردهای زیستی می‌کند و اهمیت همکاری‌ بین نظریه‌پرداز‌ها و آزمایشگاه‌ها را نشان می‌دهد.»
99
97/09/4 13:30
زینب بانو  , banoo.64
شبکه GSM سیستم ارتباطی سلولی دیجیتال است که با ایده سلولی کردن منطقه جغرافیایی و استفاده مجدد ازفرکانس و پوشش دادن منطقه جغرافیایی بوسیله سلولها شروع بکارکرد.شبکه سلولی سیار را بعلت اینکه مشترکین تلفن های متحرك معمولأ در خشکی از آن استفاده میکنند شبکه عمومی زمینی سیار PLMN می نامند.

تکنیک استفاده مجدد از فرکانس با در نظر گرفتن کمترین تداخل فرکانسی در GSM بعلت کمبود فرکانس و پهنای باند بکار گرفته می شود.
کامنت بنویسید...
رضا ا , reza.afshar1123
یکشنبه 4 آذر ، 13:37
ادامه
97/04/19 11:18
سفارش آنلاین   طراحی , hamed6314
فهرست کلی
مسائل مینیم‏سازی بدون قید
روش گرادیان نزولی
حل مساله بهینه‏سازی با تابع و قیود غیرخطی به روش گرادیان
روش های کلی بهینه سازی
روند کلی بهینه سازی گرادیانی
روش های غیر مبتنی بر محاسبه گرادیان ها
روش هایی که بر مبنای محاسبه گرادیان ها
روش های جستجوی خطی

...گرادیان های تابع هزینه نسبت به متغیرهای طراحی نقشی اساسی را در فرآیند بهینه سازی
روش های تفاضل محدود و بسط سری تیلور مختلط
الگوریتم های مرتبه اول: تنها مشتق اول تابع هزینه نسبت به متغیرهای طراحی لازم است. مثال الگوریتم سریع ترین شیب که جستجو در جهت منفی بردار گرادیان انجام می شود...
97/01/20 21:15
در مرزهای علم , edge_of_science


یک قسمت از “آینه سیاه” هست که مسئول بیمه با شاهدان صحنه تصادف مصاحبه می‌کند با دستگاهی ذهن‌شان را می‌خواند، و خاطرات‌شان را روی صفحه کامپیوتر نمایش می‌دهد.
حال پیشرفت‌های جدیدبه ما امید می‌دهند که چنین واقعیاتی در دنیا بهتر از نسخه تلویزیونی‌شان اتفاق می‌افتند. متخصصان الگوریتمی جدید ساخته‌‌‌اند که می‌تواند چیزی را که می‌بیند از طریق امواج مغزی‌تان بازسازی کند.
به افکار من نگاه کنید
این اولین باری نیست که دانشمندان افکار مردم را از طریق چیزی که در حال دیدن‌ش بودند، خوانده اند.
در سال ۲۰۱۶، محققان از اسکن مغزی fMRI استفاده کردند تا این کار را انجام دهند.
تفاوت مهم در این پیشرفت این است که در حالی که در هنگام fMRI لازم است که داوطلبان داخل یک ماشین بزرگ بشوند و برای دقایقی دراز بکشند تا ماشین مغزشان را برای جریان خون اسکن کند، در روش جدید فقط لازم است که کلاه مخصوص EEG را بپوشید. EEG مخفف موج‌نگاری مغزی (electroencephalogram) است، و از الکترودها برای تحلیل امواج مغزی‌تان استفاده می‌کند. (تحقیق جدید در مجله eNeuro منتشر شده است.)

EEG مزایای دیگری هم دارد. fMRI فعالیت را در مقیاس زمانی ثانیه اندازه‌گیری می‌کند، اما EEG فعالیت را در مقیاس میلی ثانیه اندازه‌گیری می‌کند.
آدریان نستور، استادیار دانشگاه تورنتو، که آزمایشگاهش این فناوری جدید را توسعه داده، گفته است:
ما می‌توانیم با جزئیات ببینیم که چطور حالات یک چهره در ذهن‌مان توسط EEG درک می‌شوند.
کلمات نمی‌توانند توصیف کنند
برای این مطالعه، هر داوطلب یک کلاه EEG بر سر کرد و به عکس‌هایی از چهره‌های مختلف نگاه کرد. تجهیزات EEG فعالیت مغزشان را ثبت کردند، که الگوریتم‌‌‌‌های یادگیری ماشین تصویر ادارک ذهنی داوطلبان را بازسازی کردند.
اینجا چیزی آمده است که الگوریتم یه وجود آورده است:
تصاویر دارای کیفیت خیلی بالایی نیستند، اما این یک شروع فوق‌العاده‌ست.
قدم بعدی گروه این است که تصاویر را فقط از روی چشم کسی که می‌بیند بازسازی نکنند، بلکه از طریق خاطراتی که در ذهن‌شان شکل گرفته، تصاویر را بسازند. این ممکن است کاری شگفت‌انگیز باشد.
نستور می‌گوید:
این ممکن است زمینه‌ای ارتباطی برای افرادی که نمی‌توانند به صورت شفاهی ارتباط برقرار کنند، فراهم سازد. نه تنها می‌تواند بازسازی بر پایه اعصاب از چیزی که یک شخص درک می‌کند انجام بدهد، بلکه می‌تواند چیزهایی که آن‌ها به یاد می‌آورند و تصور می‌کنند، و چیزی که می‌خواهند بیان کنند را، بازسازی کند.
البته یک زاویه اجرایی قانونی وجود دارد.
به جای اعتماد کردن به پلیس‌ها در یک نسخه واقعی از زندگی شخص به‌یادآورنده، می‌توان به داخل حافظه یک شاهد رفت و چیزی را که دیده است بازسازی کرد. فیلم‌های دوربین‌های امنیتی را فراموش کنید، پلیس‌ها فقط به افکارتان نیاز دارند.
4
1
2
96/06/13 12:24
الگوریتمستان , algorithmha
کتاب Competitive Programmer's Handbook (راهنمای برنامه‌نویسان رقابتی) کتابچه‌ای است که در آن عموم مباحث مورد نیاز جهت شرکت در رقابت‌های برنامه‌نویسی همچون المپیاد کامپیوتر دانش‌آموزی یا مسابقات برنامه‌نویسی دانشجویی به صورت مختصر و مفید یک جا جمع شده است.
96/06/8 11:45
الگوریتمستان , algorithmha
زمانی که برای حل یک مسئله الگوریتم طراحی می‌کنیم یا قصد استفاده از یک الگوریتم از پیش ابداع شده را داریم، عموما برایمان مهم است بدانیم کارآیی الگوریتم چگونه است و تا چه حد می‌توان روی آن حساب باز کرد. به ویژه اگر برای حل یک مسئله بیش از یک الگوریتم موجود باشد، باید بتوان آنها را به نحوی با هم مقایسه کرد. گاهی چنین مقایسه‌ای بر اساس قابلیت پیاده‌سازی یا میزان سادگی پیاده‌سازی است. اما در بسیاری مواقع سرعت تولید خروجی الگوریتم بسیار مهمتر از پیچیدگی پیاده‌سازی یا مدت زمان مورد نیاز برای پیاده‌سازی است. به همین دلیل طراحی یک الگوریتم کارا بسیار مهم است و در مسابقات برنامه‌نویسی همچون ACM-ICPC نیز این توانایی محک می‌خورد.
96/05/30 22:40
الگوریتمستان , algorithmha
صفحه‌ای مشبک با ابعاد 10 در 10 وجود دارد که هر خانه شامل یک لامپ و یک کلید برای روشن یا خاموش کردن لامپ است. اما این کلیدها رفتار عادی ندارند و فشار دادن هر کدام، نه تنها لامپ همان خانه که لامپ خانه‌های بالا، پایین، راست و چپ آن خانه را - در صورت وجود - تغییر وضعیت می‌دهد.
از آنجا که ما در زمین زندگی می‌کنیم و بقای آن برایمان مهم است، وظیفه داریم در حفظ آن بکوشیم. دوست شما که علاقه‌مند به کاهش مصرف انرژی است، در کار کردن با چنین صفحه‌ای مشکل دارد و از شما می‌خواهد برنامه‌ای بنویسید که با در اختیار داشتن وضعیت لامپ‌های شبکه مشخص کند آیا امکان خاموش کردن تمامی لامپ‌ها وجود دارد یا نه.
94/10/3 03:54
رامین  صابری , autopayamak
94/08/19 22:03
الگوریتمستان , algorithmha
فایل سرآیند algorithm از جمله فایل‌های سرآیند تعاریف کتابخانه‌ قالب استاندارد (STL) زبان برنامه‌نویسی ++C‌ است که به طور عمده شامل توابعی برای کار با مجموعه‌ای از داده‌ها (آرایه‌ها و لیست‌ها) است. با استفاده از این توابع به راحتی می‌توان با تنها یک خط کد عملیات جستجو، مرتب‌سازی، شمارش و بررسی یک خاصیت در تمامی داده‌های یک بازه‌ی مشخص را انجام داد.
94/07/30 15:34
الگوریتمستان , algorithmha
پژوهش‌گران دانشگاه MIT احتمالا به‌زودی انسان را به‌طور کلی با کامپیوتر جایگزین خواهند کرد؛ آن‌ها توانسته‌اند الگوریتمی برای «درک و شهود انسانی» (Human Intuition) پیدا کنند. محققان MIT توانسته‌اند سیستمی بسازند که قدرت و سرعت تحلیل‌اش از انسان بسیار بیشتر است.

http://goo.gl/3WQjOm
94/06/19 15:05
علی جهانی , alireza1314
الگوریتم توسط زبانهای برنامه نویسی پیاده سازی می شوند و هرالگوریتم توسط یک برنامه ارائه می شود. این کتاب الگوریتمها را به زبان بسیار ساده ای توضیح داده است.
94/05/13 23:32
الگوریتمستان , algorithmha
94/05/12 11:45
الگوریتمستان , algorithmha
93/05/26 16:52
لرنو , Lernuir
الگوریتم های CLL در روبیک 2در2 برای حل سرعتی