نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : اقتصاد مقاومتی - 402 مطلب

98/02/22 13:33
سخن استاد , speechmaster
99
28
63
13
97/12/16 01:00
یاسیدالکریم , yasayyedalkarim
فرمانده اقتصاد مقاومتی یا رئیس کمیته عقب نشینی؟

#روحانی گفت: مقام معظم رهبری گفتند الان شرایط جنگ است
و نیاز به فرمانده این جنگ داریم که باید فرمانده آن رئیس جمهور باشد.

اما چیزی از #پراید پنجاه میلیونی و گوشت 120 هزار تومانی نگفت.
چرا که کنار هر حق و اختیاری، #تکلیف و مسئولیت بزرگی نیز هست.

#دولت امروز از بایدها و انشا خوانی بگذرد و از آنچه هست بگوید
از #تورم سرسام آور و جهش بالای صد درصد قیمت مسکن بگوید..

دولت باید پاسخگوی وضعیت فعلی اقتصاد و برجام نافرجام باشد
اما نه به شیوه پنج دقیقه ای #جهانگیری که بیشتر به لج بازی می ماند.

و امیدواریم دولت به اشتباه با کلید خود بجای گشودن، کارها را قفل نکند.
و امیدواریم رئیس دولت با منزل چند ده میلیاردی، رنج مردم را بفهمد
و #اقتصاد_مقاومتی را با عقب نشینی و وادادگی مقابل اجانب اشتباه نگیرد.

ان شاء الله قضایای غرور فرماندهی کل قوا تکرار نشود که #امام راحل فرمود :
اگر احساس تکلیف کنم به هر کس هر چه داده ام پس می گیرم و به آسانی پس گرفت.
97/10/5 16:21
افسر جوان جنگ نرم , afsaran93
وبلاگ جنگ نرم : کار جهادی یعنی از موانع عبور کردن، موانع کوچک را بزرگ ندیدن، آرمانها را فراموش نکردن، جهت را فراموش نکردن، شوق به کار؛ این کار جهادی است. کار را باید جهادی انجام داد تا ان‌شاءالله خدمت بخوبی انجام بگیرد.در هر بخشی از بخش‌های گوناگون صنعتی و فنی و علمی و تحقیقاتی که ما با روحیه‌ی جهادی وارد شدیم، پیش رفته‌ایم. روحیه‌ی جهادی یعنی چه؟ یعنی اعتقاد به این که ما میتوانیم؛ و کارِ بی وقفه و خستگی ناپذیر و استفاده از همه‌ی ظرفیت وجودی و ذهنی و اعتماد به جوان‌ها.باید سریع عمل کنید؛ کار را جهادی بایستی دنبال بکنید. یکی از خصوصیّات جمهوری اسلامی باید همین کارِ جهادی باشد.برای خواندن ادامه متن و دانلود پوستر با کیفیت عالی به ادامه مطلب مراجعه کنید...
http://jnarm.blogfa.com/post/599
97/03/19 00:28
جبهه بصیرت , Insightfront
تولیدکنندگان در سراسر جهان با یکی از دو استراتژی اصالت سود یا فتح استراتژیک تولید می کنند و محصول خود را به فروش می‌رسانند. اصطلاحاً استراتژی اصالت سود را انگلوساکسونی و روش فتح استراتژیک را روش ژاپنی_آلمانی می نامند.
*در روش تولید انگلوساکسونی مطلوبیت شخصی محور تولید می‌باشد، بنابراین میزان سود و بهره در این روش تولید از هر عاملی مهم‌تر است و آن را اصالت سود می گویند. اما در روش ژاپنی_ آلمانی مطلوبیت ملی مورد توجه است و محور تولید فتح استراتژیک بازارهای موجود می باشد.
*ژاپنی‌ها می‌گویند ما با پذیرش سود کمتر بازارهای مختلف را فتح می کنیم، آنگاه که بازار که فتح شود خودمان قواعد آن را تعیین می‌کنیم.

ادامه مطلب را در شمیم بیداری مطالعه فرمائید
2
97/02/21 04:16
بهزاد  , behzady
«شرافت ترامپی» ( نام محفوظ، از داخل کشور)

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا در دوران مبارزات انتخاباتی وعده‌های عجیب و غریب فراوانی می‌داد!

او می‌گفت اگر رئیس جمهور شود آمریكا از پیمان زیست محیطی پاریس خارج می‌شود! پیمانی كه پس از ۲۵ سال مذاكره به نتیجه رسیده بود، و او از این پیمان خارج شد!

او می‌گفت شاخص كل سهام داوجنز كه میانگین ٣٠ سهام برتر بورس وال استریت هست را نه تنها از سقوط نجات می‌دهد كه به ركورد ٢٠ هزار واحد خواهد رساند! و او این كار را كرد، امروز شاخص كل داوجونز به بیش از ۲۴ هزار واحد رسیده است!

او می‌گفت نرخ بیكاری در آمریكا را طی یک سال از ١٠ درصد به زیر ۵ درصد خواهد رساند! و او این كار را كرد! نرخ بیكاری در آمریكا اكنون به ۴ درصد رسیده است!

او می‌گفت نرخ رشد اقتصادی آمریكا را تا پایان سال ٢٠١٧ كه در دولت اوباما كمتر از ١ درصد بود به بیش از ٣ درصد خواهد رساند و او این كار را كرد! نرخ رشد اقتصادی آمریكا در حال حاضر با رقم ٣/٢ درصد بالاترین نرخ رشد در بین كشورهای صنعتی و توسعه یافته است!

او می‌گفت در صورت پیروزی اورشلیم را به عنوان پایتخت ابدی اسرائیل به رسمیت خواهد شناخت و او این كار را كرد!

او می‌گفت اگر پیروز شود توافق برجام را به شكل فعلی قبول نخواهد داشت و جلو فروش هواپیمای بویینگ به ایران را خواهد گرفت و او این كار را كرد! توافق برجام با وجود مخالفت اروپا، روسیه و سایر كشورها، با فشار آمریكا در حال فروپاشی است و مجوز فروش بویینگ به ایران لغو گردید!

او گفت اگر به او رای دهند در مرزهای جنوبی آمریكا دیواری بلند بین مكزیك و آمریكا خواهد ساخت و پول ساخت آن را هم از مكزیك خواهد گرفت! و او این كار را كرد! ترامپ با خروج از توافق تجارت آزاد با مكزیك و كانادا (نفتا) برای واردات كالاهای مكزیكی ٢٠ درصد عوارض وضع كرد! تنها در سال گذشته مكزیك بیش از ٢٣٠ میلیارد دلار به آمریكا كالا صادر كرده و آمریكا بیش از ۴۰ میلیارد دلار عوارض واردات بدست آورده كه آن را برای ساخت دیوار مرزی اختصاص داده است!

او گفت تمام هزینه‌های سازمان ملل و یونسكو به عهده آمریكاست و كشورهای دیگر حق عضویت خود را درست پرداخت نمی‌كنند و اگر این كار را نكنند آمریكا از یونسكو خارج و بودجه سازمان ملل را كاهش می دهد! و او این كار را كرد! آمریكا از سازمان یونسكو خارج شد و بودجه سازمان ملل را ۵۰ درصد كاهش داد!

و ده‌ها وعده عملیاتی شده دیگر آن هم فقط طی یک‌سال! با وجود تمام مخالفت‌های داخلی و جهانی علیه ترامپ!

آقایان سیاستمدار و مسئول ایرانی! حضرات متدین و متعهد! شما كه در وعده دادن از یكدیگر پیشی می‌گرفتید! باید به شما گفت اگر دین و اخلاق ندارید حداقل كمی شرافت ترامپی داشته باشید!

چکیده‌ای از کتاب اقتصاد دولتی در سه سطر:

هرگاه دیدی دست دولتی به جیب بانک‌ها فرو رفت بدان تورم در راه است.

هرگاه دیدی دست دولتی در جیب شرکت‌ها فرو رفت بدان رشد اقتصادی منفی شده.

هرگاه دیدی دست دولتی به جیب مردم فرو رفت بدان آن اقتصاد خیلی وقت است ورشکسته شده.
کامنت بنویسید...
خواهر لیلام , cheshmane
دوشنبه 21 خرداد ، 19:48
سرچ زدم دیدم
بازم ممنون
شما هم موفق باشید
ادامه
خواهر لیلام , cheshmane
دوشنبه 21 خرداد ، 19:47
خواهش می كنم
بفرمایید
خوش بگذره
ادامه
بهزاد  , behzady
دوشنبه 21 خرداد ، 19:47
یک شبکه اجتماعی بود مثل فیسبوک
ادامه
97/01/27 13:14
محدثه احمدی   طلبه , m.a.4
امام خامنه ای:

«اقتصاد مقاومتی با واردات بی‌رویّه نمیسازد، با ضعف تولید نمیسازد؛ تولید داخلی را قوی کنند. ادارات حکومتی و دولتی، محصول داخلی را بر محصول خارجیِ مشابه ترجیح بدهند. یک خریدار مهمّ بازار، دستگاه‌های دولتی هستند که همه‌چیز میخرند، همه‌چیز لازم دارند؛ آنچه تولید داخلی است، آن را ترجیح بدهند. مردم به تولید داخلی اقبال کنند. همه‌ی اینها باطل‌السّحر تحریم دشمن است.»

۱۳۹۶/۱۰/۰۶
کامنت بنویسید...
97/01/9 15:38
محدثه احمدی   طلبه , m.a.4
***** ساخت ایران بخریم ایران ساخته خواهد شد.

******************************************
کامنت بنویسید...
محدثه احمدی   طلبه , m.a.4
پنجشنبه 9 فروردین ، 15:52
*****
ادامه
ملیحه , armitah
پنجشنبه 9 فروردین ، 15:50
عااااااااااااالی
ادامه
96/12/11 12:05
آخرالزمان , akhar_ol_zaman
استاد پناهیان:

" عاقل با نگاه به مسأله ربا متوجه می شود که تنها بحث گناه نیست بلکه ربا اقتصاد را نابود می کند چون سبب بهم ریختن اقتصاد و ایجاد فقر می شود، در روایات آمده که ربا مانند جنگ با خدای متعال است."
96/12/11 12:00
آخرالزمان , akhar_ol_zaman
امام خمینی رحمه الله علیه:

"آنها که این صنعت های بزرگ را درست کردند، آنها هم انسان‏‌های یک سر و دو گوشی هستند که مثل سایر انسان‏هایند؛ منتها قبل از ما بیدار شدند و ما را خواب کردند، قبل از اینکه ما بیدار شویم آنها بیدار شدند و هم خوشان را صرف این کردند که با ایادی خودشان مستقیماً یا به طور غیر مستقیم ما را غافل کنند، ما را خواب کنند و به ما تزریق کنند به اینکه شما نمی توانید".
10
5
2
96/12/11 11:45
آخرالزمان , akhar_ol_zaman
جامعه ی اسلامی جامعه ی تنبل و بی عرضه نیست.

مسئولین و مردم باید با قدرت و درایت بیشتری عمل کنند!

یکی از دعاهای حضرت فاطمه این بود:

«خداوندا! ضعف و بی عرضگی را از ما دور کن»

هر نوع ضعفی، اعم از ضعف شخصیتی، اقتصادی، نظامی، امنیتی، اطلاعاتی، و ...

طبق فرمایش حضرت زهرا (سلام الله علیها) جامعه ی اسلامی یک جامعه ی قوی است.

هر چه جامعه قوی تر باشد، اسلامی تر است.

----------------------------
---------------------------------
--------------------------------------
استاد رحیم پور ازغدی/ گزیده ای از سخنرانی «فاطمه است، بشنوید»
18
2
9
96/11/15 08:30
سخن اَشنا , sokhanashna
از جمع‌بندی مبانی اقتصادی دشمنان اسلام، به این نتیجه می‌رسیم که، فکر تعامل اقتصادی با دشمنان و مستکبران، عبث و خسارت‌بار است.
ادامه مطلب را در لینگ زیر مطالعه فرمائید:
96/11/4 11:23
سخن اَشنا , sokhanashna
ایمان به خدا، اثراتی را در مدیریّت اقتصادی فرد و جامعه اسلامی به همراه دارد. یکی از آن‌ آثار، مهیّا شدن زمینه تحقّق اقتصادی مقاوم و دشمن‌شکن است.
ادامه مطلب را در لینگ زیر مطالعه فرمائید:
96/10/20 23:22
کمیل قبادی , mk_ghobadi
بسم‌الله الرّحمن الرّحیم

الَّذِینَ یَنقُضونَ عَهْدَاللَّهِ مِن بَعْدِ مِیثَقِهِ و َیَقْطعُونَ مَا أَمَرَاللَّهُ بِهِ أَن وصلَ و َیُفْسِدُونَ فی الاَرْضِ أُولَئک هُمُ الْخَسِرُونَ «سوره بقره/ آیه 27»

1) بحمدلله انقلاب نکرده ایم برای نان و مرغ بریان و رفاه‌طلبی افراطی، اما گویا پس از انقلاب سفره ای جدای از سفره‌ی منافع ملت پهن است برای برخی مسئولینِ اهل تفرعن و تجمل‌خواهی، که بدلیل برخورداری از امکاناتی چون #ژن_خوب و #آی_کیوی_بالا، از حقوق بیشتری - از جنس حقوق های نجومی - نسبت به ملتِ همیشه در انتظار قطره ای آب و قوط قرصی نان، از این سفره طلب دارند.

2) دردناک و اسفبار تر از اینکه در کشوری مملو از سرمایه انسانی و مالی، و علی رغم آن همه گره زدن ها و وعده های نابِ گلابی و آفتاب از جنس برجام، پس از چهل سال گذر از عمر انقلاب اسلامی، همچنان 90% از جمعیت کشور با فقر ضمنی و فقرِ کامل دست و پنجه نرم میکنند، چه دردی ست؟ دولت محترم وعده فرمودند بنا بوده هم مشکل آب این ملت مظلوم حل و هم مشکل اقتصاد معیشتان رفع شود، اما نتنها رفع نشد، بلکه از تعداد روی خط فقر ها به تعداد زیر خط فقری ها افزوده شده است، چه درد دیگری باید داشت که در اولویتمان باشد. آیا دولت محترم و مسئولین اجرایی مملکتی نمی بینند؟ یا به خیالشان برای حل این مشکل هم باید دست به دامن باد و نسیمی شد تا بوزد و فقر را ببرد؟

3) دولت محترم بداند، این ملت #گله_مندند . این دولت از #تبعیض_رفاه گله مندند. از حقوقهای نجومی گله مندند. از رویه ی #کاخ_نشینی برخی مسئولین، که نتیجه اش #کوخ_نشینی ملت است گله مندند. از #وعده_های_پوچ است که گله مندند. بارها و در صحنه های متعدد است هشدار میدهند که از دست سیاست های #ماکیاولیستی دولتی گله مندند. مگر مشی انقلاب و حاکمیت و مقام ولایت مطلقه کاخ نشینی بوده که برخی مسئولین اینگونه به رفاه طلبی مشغولند؟ بارها هشدار داده ایم که یا در اقتصاد، معیشتتان مانند مردم باشید، یا دست از مسئولیت بکشید که این جایگاه غصبی ست و به اهلش واگذارید. مگر نه اینکه بارها حضرت امام(ره) و مقام ولایت هشدار داده اند با تدابیر غلط کاخ نشینی ست، که موجبات انحطاط تمامیت دولت رقم خواهد خورد؟ باورش سخت است در جمهوری اسلامی، عده ای بیایند و باز گرفتار زر و جاه و کاخ نشینی و رفاه طلبی باشند و کوخ نشینانی گرفتار تهیه مایحتاج روزمره و لقمه نان!

4) لااقل آنقدر که پیگیر اجرای اسناد 2030 و مجموع توافقات برجام 1 و 2 و مسئله‌ی حیاتیِ رفع حصر هستید، یک درصدش را پیگیر رفع مشکلات اقتصادی این ملت شریف - که به فرموده امام(ره) #ولی_نعمتان_انقلاب هستند - باشید، که اگر میبودید، بجای این اعتراضات، مطالبات و گله مندی های بحق ملت، با گل و صلوات و دعای یک امت از دولتتان یاد و تقدیر میشد. آیا پیش از هر مجموعه و پویش یکبار مصرف و جناح‌خواهی، متذکر به لزوم توجه به وضع اقتصاد معیشتی ملت نشده بودیم؟ خاطرتان هست که حواله به جهنم تنها دستمزد هشدارهای آن روزمان بود!

5) بیش از 200 کلیدواژه و بیش از 50 سخنرانی و بیانات ناصحانه از مقام ولایت در باب لزوم توجه به اجرای #اقتصادمقاومتی و تمامی مسئولین ذی‌ربطی که همگی بظاهر از اهل تأیید و در عقبه بدنبال رفع احساس نیاز منافع شخصی! مگر نه اینکه چندین مرتبه فرمودند "تولید داخلی، منع واردات، جلوگیری از قاچاق" اینها اولین مسائل و عوامل رشد یا تضعیف اقتصاد اند و برای رفع مشکلات اقتصادی، باید به این مولفه ها توجه داشت؟ نتیجه ی آن بیانات شد افزایش واردات، توقف تولید و ایجاد درگاه های فراقانونیِ قاچان که باز هم آقازاده ها همیشه پا در رکابند!

6) اینبار این ملت است که هشدار میدهد و این روزها، روزهای اتمام حجت است با برخی مسئولینِ بظاهر خادم و درحقیقت غاصب و خائن نسبت به حقوق امام و امت و بیت المال و منافع ملی. اگر حرف و مطالبه ای هست از ان ملت است و مسئولین امروز، نه حق شانتاژ و همدردی، که تنها حق پاسخگویی نسبت به مطالبات عمومی است که به گردن دارند. بسیج، همواره از بطن ملت، برای ملت و با امت است و بی شک طبق وظیفه ذاتی خود، همچنان پیگیر مطالبات بحق مردم و قشر مستضعفی ست که نه به حق، بلکه به ظلم و تبعیض، به استضعاف کشیده شده اند.

7) علی رغم تمام نقدهای وارده نسبت به موضع انفعالی دولت محترم در حوزه اقتصاد و علی رغم پیگیری و اهتمام بر اجرای #اقتصاد_مقاومتی ، دربرابر تمام رسانه های معاند و اپوزوسیون همچون جاعل نیوز و رسانه های همردیف، که تنها با هدف شانتاژ رسانه ای و تحریف صورتمسئله، درصدد سوءاستفاده از این جریان مطالبه گر است، ایستاده و همچنان در تمام شئون حقوقی، اخبار منتشره از جانب آن رسانه های سراسر کینه توز را ضمن مردود دانستن، تکذیب مینماید.

8) نقش رسانه ی ملی را در بازتاب سریع و صریح نباید دست کم گرفت. لذا از تمامی ارکان رسانه ای حاکمیت، خواهان انتشار اخبار صحیح از واقعیات بوده تا پس از این، شاهد نشر اکاذیب و القای حس بی اعتمادی اقبال عمومی نسبت به رسانه ملی، آن هم از جانب رسانه های منافع سعودمحور نباشیم.

9) متذکر میشویم که ملت با بصیرت و این امت واحده، علی رغم گله مندی های متأثر از نارضایتی ها و اختلافات طبقاتی اقتصادی موجود بین مسولینِ اجرایی و مردم، همواره همدل و پشتوانه ای مستحکم برای انقلاب جمهوری اسلامی بوده و بی شک مدافع حقیقی ولایت، نظام و دین اسلام ناب محمدی(ص) اند.

خداوندا خادمین به این نظام را سرافراز و ظالمین به این نظام را نابود بگردان
اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
96/10/18 09:09
امیر سعادت , pegahit
96/09/17 03:30
مردمدار فضل , tableeg
برای حرفه ای شدن در ورزش مفرح ماهیگیری با قلاب که ورزش مفرحی است و نیز تولید از پرورش ماهی ویدئوهای اعلی درجه اموزشی را از وبلاگ دانلود فرمایید و صفحات متعدد وبلاگ را بخوانید و ببینید
96/08/2 10:11
بنیاد برکت , Barakat.Foundation
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان با اشاره به جایگاه بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این استان و نقش آن در رفع دغدغه‌های واحدهای صنعتی، گفت: حضور بنیاد برکت در استان به منظور کمک و هم‌یاری برای بهبود و ارتقای توانمندی اقتصادی و کارآفرینی واحدهای تولیدی استان اقدام تأثیرگذاری بود که اتفاق افتاد.

احمدعلی شهیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما افزود: بنیاد برکت با کمک به راه‌اندازی، اجرا و احیای طرح‌های صنعتی، تولیدی و اشتغال‌زایی در قالب مشارکت اقتصادی در سود و زیان طرح شریک می‌شود و پس از یک دوره‌ی حداکثر پنج ساله و ایجاد ثبات در تولید و رونق اقتصادی، با توافق شریک، سهام خود را به کارآفرین واگذار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در راستای حمایت از تولید و اشتغال، از طرح‌های صنعتی استان گیلان حمایت می‌کند.

شهیدی با بیان این‌که صنایع کوچک و متوسط استان گیلان محرک توسعه‌ی اقتصادی در سال تولید و اشتغال است، تأکید کرد: صنایع کوچک و متوسط به واسطه‌ی این‌که حجم بالایی از صنایع استان را دربر دارند، محرک اصلی رشد اقتصادی کشور و استان گیلان در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال محسوب می‌شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان اذعان داشت: صنایع کوچک و متوسط، محرک اصلی اشتغال و رشد اقتصادی محسوب می‌شوند که با رونق‌بخشی به فعالیت‌های این صنایع، می‌توان پویایی جامعه را شاهد بود.

وی بیان داشت: کارآفرینی در صنایع کوچک و متوسط، دارای اهمیت فراوان بوده و با راه‌اندازی هر واحد تولیدی کوچک، می‌توان با کوچک‌ترین ایده‌ای، به دنبال کارآفرینی باشیم.

شهیدی خاطرنشان کرد: تعامل و همکاری واحدهای صنعتی کوچک و متوسط با هم و در جهت رونق تولید، فروش و کمک به بازاریابی، می‌تواند در افزایش تولید و اشتغال، نقش‌آفرینی مثبتی داشته باشد.