نتایج جستجو : احوال - 4 مطلب

96/02/28 00:18
علی عظیمی , haaha
99
کامنت بنویسید...
فرزاد  , royaye_khakestari
پنجشنبه 4 خرداد ، 16:30
زیبا.. دردش کنسرتو و حجاب است .دردش روشنفکریو و ادای خارجی در اوردن است. دردش بی احترامی به ساحت امام حسین در روز عاشوراست... دردش به دست رفتن کتابهای خارجی بدون اینکه کلمه ای درک کنه و ....
ادامه
نرگس نرگس  , nargss
پنجشنبه 28 اردیبهشت ، 01:17
برای رفع فقر باید سطح اشتغال افزایش داد...نیاز به برنامه ی اساسی دارد ریشه کن کردن فقر
ادامه
محمود محمود , asdasd110
پنجشنبه 28 اردیبهشت ، 00:20
عالی
ادامه
95/07/11 12:24
حافظ سنی , soonee
در روشنی احادیث صحیح و قوی، حالت مختصر این سفرنامه را باید یاد نمود. بنده‌ی نیک – چه مرد باشد یا زن -، فرشتگان رحمت به هنگام مرگ نزدش می‌آیند و او را به بهشت مژده می‌دهند و به سلامتی و جزو اصحاب الیمین بودن او بشارتش می‌دهند و روح او را به آسانی بیرون آورده با اکرام و اعزاز بسیار به ملأ اعلى می‌برند. آن روح در جلوی عرش الهی به سجده می‌افتد، حق تعالى می‌فرماید: آن را در ”علیین“ جا دهید. سپس قبل از تجهیز و تکفین، به سند قبولی و حضور الهی مشرف شده، به جسم برمی‌گردد و در قبر یا عالم برزخ به سؤالات پاسخ می‌دهد که بعد از آن، حسب حکم خداوندی، قبرش پرفروغ می‌شود. فرشها و لباسهای بهشتی برایش می‌آورند و دروازه‌ای از بهشت به رویش گشاده می‌شود که دائماً هوای خوب آنجا برسد و بوی خوشی استشمام نماید. مستقر اصلی آن روح در ”علیین“ است و مستقر ارواح کفار زیر زمین هفتم در ”سجین“ است. قول گروهی از علمای سلف و خلف همین است و از قول نبی اكرم صلى الله علیه وسلم دلیل می‌گیرند که فرمود: «اللهم الرَّفِیْقَ الأَعْلَىٰ.» (کتاب الروح: ١٠٧)

این نیز آمده است که فرشتگان محافظ انسان به هنگام مرگ، مؤمن را ستوده و غیر مؤمن را نکوهش می‌کنند. مردم به هنگام مرگ اعمال خوب و بد زندگی خود را به صورت خوب و بد می‌بینند، آن دری از آسمان که از آنجا روزی می‌آمد و درِ دیگری که اعمال نیک بدانجا بالا می‌رفتند، هر دو بر موت نیکان می‌گریند؛ نیز آن قسمت از زمین که بر آن نماز و اعمال دیگر انجام می‌داد، هم می‌گریند. اللّٰهُمَّ اجْعَلْنَا كُلَّنَا مِنْهُمْ بِفَضْلِكَ وَكَرَمِكَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ.

أنوارالباری، ج ٥/ ترجمه مولانا حسین پور
94/05/28 14:14
فروشگاه اروس شاپ , erosshop.ir
درود دوستان
حالتون چطوره؟