نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : احادیث جعلی - 3 مطلب

96/12/15 20:16
سخن اَشنا , sokhanashna
اهل سنت، حدیث دیگری در مورد آزار رساندن امیرالمومنین(علیه‌السلام) به فاطمه زهرا(علیهاالسلام) جعل کردند و گفته‌اند: ایشان از اسماء بنت عمیس خواستگاری کرد.
ادامه مطلب در لینگ زیر:
99
94/04/1 00:55
مهدیار , mahdi_yaran
چرا از علم حدیث شناسی برای شناسایی و حذف حدیث های جعلی که یهود در طول تاریخ توسط کعب‌الاحبار و ابوهریره و ... وارد اسلام شده و آسیب بسیار زیادی هم زده استفاده نمی شود؟ در این شرایطی که غرب تمام قدرت خود را صرف پروژه اسلام گریزی و اسلام هراسی می کند، ما حتی به خودمان زحمت حذف این احادیث جعلی را هم نمی دهیم!

هنگامی که یک مؤلف، کتابی می نگارد که در آن، درست و نادرست وجود دارد، نسل بعدی نباید محتوای کتاب او را تغییر داده و آنچه را که به نظرش نادرست است از آن حذف کند؛ زیرا این کار، خیانت به کتاب، تاریخ و مؤلف به شمار می آید و قدرت پژوهش را کاهش می دهد. بیشترین کاری که منتقدان هر کتاب می توانند انجام دهند، آن است که محتوای کتاب را به نقد کشیده و نظریات خویش را در قالب کتابی مستقل، پاورقی و یا حاشیه و شرحی بر اصل کتاب منتشر سازند.

این اصل کلی در کتب روایی نیز وجود دارد، بر این اساس، ما نمی توانیم به عنوان نمونه، بخشی از روایات موجود در صحیح بخاری و یا بحار الانوار را حذف کنیم، بلکه باید در نوشتارهای مستقل به نقد و بررسی آنها بپردازیم.

با نگاهی در دانش رجال و درایه و نیز مروری در کتب شرح حدیث، مقالات پژوهشی و سایت های پاسخ گویی به این واقعیت دست خواهید یافت که فعالیت مورد نظر شما انجام شده و صحت هر روایت مورد بررسی قرار گرفته است.
5
1
4
93/06/13 00:38
گفتمان سوم تیر , gofteman3tir
حجت‌الاسلام قرائتی گفت: زمانی که حراست فیزیکی می‌کنید تا کسی اسلحه نداشته باشد، حراست مذهبی و اسلام‌شناسی هم داشته باشید.این مفسر قرآن همچنین با انتقاد از پخش برخی برنامه‌ها حاوی احادیث جعلی، هشدار داد که برنامه‌سازان باید همواره در استفاده از روایات و احادیث دقت کنند؛ چراکه بسیاری از این احادیث جعل شده‌اند و سندیت ندارند.ایشان با اشاره به اینکه صداوسینمای جمهوری اسلامی ایران پس از 34 سال باید بی‌عیب باشد، گفت: البته کار خوب زیاد داشته‌اید اما باید جگر داشته باشید، خط شکن باشید، ابتکار و القای شهامت داشته باشید.
38
2
29