نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : آمریکا - 891 مطلب

98/03/31 10:38
حلقه معرفت , hmaarefat
خاک بر سر ما، امید داشتیم آمریکا رژیم ایران رو نابود کنه!
اما اون حتی عرضه نداره از پهپاد فوق پیشرفته خودش دفاع کنه!

متخصص ارشد نظامی پهپادها در آمریکا، با دردناک‌خواندن سرنگونی پهپاد آمریکایی گلوبال‌هاوک توسط پدافند هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت که تصور این بود که این پهپاد هدف قرار نخواهد گرفت اما آمریکا وجهه خود را از دست داد!!!
99
10
2
12
98/01/21 10:57
حلقه معرفت , hmaarefat
آنچه در شبکه‌های معاند برعلیه کشور تبلیغ می‌شود، نوعی بی‌مدیریتی نسبت به کنترل حوادث زیانبارطبیعی است ودرمقابل، کشورهایی مانند آمریکا یا بعضی از کشورهای اروپایی را با آمارهای ساختگی به رخ می‌کشند.
البته باید به‌عدم مدیریت بعضی از مسئولین در جلوگیری و کنترل بعد از بحران انتقاد داشت، اما آمارسازی و پیشرفته دانستن بعضی از کشورها، کار درستی نیست.
لذا وقتی به آمار مراکز بین‌المللی توجه می‌شود، خروجی آنها فقط در مورد حوادث سیل، طوفان و آتش سوزی در سال‌های 2017 و 2018 میلادی در ایالات متحده‌ی آمریکا، بالغ بر 3525 نفر است که در این حوادث جان باخته‌اند و تأثیرات اقتصادی قابل توجهی بالغ بر 402 میلیارد دلار خسارت وارد شده است. [1]

پی نوشت:
1). (مراکز بین المللی اطلاعات محیط زیست)
https://www.ncdc.noaa.gov/billions/events/US/1980-2018
25
6
17
98/01/17 19:44
دیوار , wall
«مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای که جمعه منتشر شده گفته کشورش «هرگز» اجازه نخواهد داد عربستان سعودی به یک قدرت هسته‌ای تبدیل شده و امنیت اسرائیل و آمریکا را تهدید کند.

پامپئو در مصاحبه با سی‌بی‌اس نیوز گفت: «ما هرگز برای سعودی‌ها چک 150 میلیارد دلاری نخواهیم نوشت و این قابلیت که اسرائیل و ایالات متحده را با سلاح هسته‌ای تهدید کنند تقدیم آنها نخواهیم کرد.»

منظور وزیر خارجه آمریکا از «150 میلیارد دلار» اشاره به پولی است که منتقدان برجام در آمریکا ادعا می‌کنند بعد از اجرایی شدن این توافق هسته‌ای در دی‌ماه 1394 نصیب ایران شده است. دولت آمریکا بعد از این توافق، مقادیری از دارایی‌های بلوکه شده متعلق به ایران را آزاد کرده است.

پامپئو در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا اجازه خواهد داد عربستان سعودی به قدرت هسته‌ای تبدیل شود گفت: «اجازه نخواهیم داد این اتفاق بیفتد. اجازه نمی‌دهیم این اتفاق در هیچ جای دنیا رخ دهد.»

اولین رآکتور هسته‌ای عربستان سعودی قرار است تا پایان سال جاری میلادی تکمیل شود. طراح این رآکتور 30 کیلو واتی یک شرکت دولتی در آرژانتین است که قرار است سوخت هسته‌ای مورد نیاز برای این رآکتور را هم تأمین کند.
98/01/5 21:29
دیوار , wall
دونالد ترامپ روز دوشنبه پیش از امضای این حکم، در کنفرانس خبری مشترک با بنیامین نتانیاهو افزود: آمریکا حق مسلم اسرائیل در دفاع از خود را به رسمیت می شناسد.
وی ادامه داد: تا چند لحظه دیگر حکمی را امضا می کنم که آمریکا حاکمیت اسرائیل بر بلندی های جولان را به رسمیت می شناسد تا از امنیت خود دفاع کند.
رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: این اقدام برای مقابله با ایران و گروه های نیابتی آن است تا نتوانند علیه اسرائیل حملاتی انجام دهند. نباید بگذاریم حملاتی همچون حمله موشکی صبح امروز انجام شود.
ترامپ تصریح کرد: هم پیمانی و ائتلاف آمریکا و اسرائیل هرگز به این نیرومندی همچون دوره من نبوده است.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: در برابر آنهایی که با مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل به دنبال نسل کشی و یهودستیزی هستند، کوتاه نخواهیم آمد
1
97/12/28 12:14
دیوار , wall
الکساندر فان در بلن در مصاحبه با روزنامه آلمانی " بیلد" از کشورهای اروپایی خواست با اتحاد با یکدیگر، رویکردی مستقل از آمریکا در عرصه جهانی اتخاذ کنند.

رئیس جمهور اتریش که کشورش همواره یکی از معتدل‌ترین مواضع را بین کشورهای اروپایی داشته است، در پاسخ به تحرکات اخیر واشنگتن در عرصه بین‌المللی گفته که دولت آمریکا کار را از حد گذرانده است.

فان در بلن در پاسخ به خروج آمریکا از برجام و اعمال محدودیت بر تجارت اروپا با ایران گفت: رئیس جمهور آمریکا بی هیچ دلیلی از توافقی که سال‌ها روی آن مذاکره شد، خارج شد و شرکت‌های اروپایی را از تجارت با ایران منع کرد. به عقیده من آمریکا شورش را در آورده است و اروپایی‌ها نباید به ساز آمریکا برقصند.
وی افزود: بزرگ‌ترین چالش اتحادیه اروپا در حال حاضر این است که به طور مستقل تصمیم‌گیری و رفتار کند.
97/11/15 14:43
تهران , tehran
حزب الله عراق معتقد است که آمریکا می خواهد از این کشور به عنوان پایگاهی برای تجاوز به ایران استفاده کند.
سخنگوی گردان های حزب الله عراق گفت: آمریکایی ها میخواهند از عراق به عنوان پایگاهی برای تجاوز به ایران استفاده کنند.

محمد محیی در گفتگو با شبکه تلویزیونی المیادین به اظهارات ترامپ درباره ایران واکنش نشان داد. سخنگوی گردان های حزب الله عراق گفت: اغلب نیروهای آمریکایی در عراق در اطراف بغداد حضور دارند.

وی افزود: تعداد نیروهای آمریکایی بیش از سی و چهار هزار نفر است. شمار نیروهای آمریکایی حاضر در عراق و ویژگی های جنگی و اطلاعاتی شان و چگونگی استقرار آنها و تعداد پایگاه هایی که در عراق دارند حاکی از آن است که نیروهای آمریکایی به دنبال حضور دائمی در عراق هستند و می خواهند از عراق به عنوان پایگاهی برای تجاوز علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند و همچنین درصدد آن هستند که با محور مقاومت و نیروهای بسیج مردمی عراق به مقابله برخیزند.

محمد محیی ادامه داد: اظهارات ترامپ درباره اینکه هدف از حضور نیروهای آمریکایی در عراق تحت نظر داشتن ایران است، اعلام صریح اشغال عراق است و خبر از مرحله جدیدی از مقابله با نیروهای آمریکایی را می دهد.

عضو هیئت رئیسه پارلمان عراق گفت: نباید اجازه داد عراق به پایگاهی برای زیر نظر قرار دادن دیگر کشورها تبدیل شود.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین؛ حسن کریم الکعبی اظهارات دونالد ترامپ در خصوص تمدید حضور آمریکایی ها در عراق تجاوز شدید و آشکار به حاکمیت ملی و خواست مردم عراق است.

کعبی با صدور بیانیه ای علام کرد: همگان باید به سرعت برای پایان دادن به حضور نیروهای آمریکایی دست به تحرک بزنند و اجازه ندهند که عراق به پایگاهی برای حمله یا زیر نظر قرار دادن دیگر کشورها تبدیل شود.

شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد رسانه های اسرائیلی اعلام کردند: آنچه ترامپ درباره باقی ماندن نیروهای آمریکایی در عراق گفته است اخبار خوبی برای اسرائیل محسوب می شود.
97/10/25 12:39
خانومی ارشادی , khanumi68
ویتنام روی پرچم آمریکا راه نمی رود، روی اعصاب آمریکا راه می رود!
97/09/27 02:17
بابک  , bagba
[https://www.aparat.com/v/Qe54U]
آقای رائفی پور راجع به قرارداد الجزایر حرف می زنه. اولین قرارداد بین جمهوری اسلامی و آمریکا
مدت زمان: "50: '1
حجم: 2.3 MB
97/09/10 20:32
حلقه معرفت , hmaarefat
روی سنگی در قطعه 229 بهشت زهرا(علیهاالسلام) که متعلق به شخصی به‌ نام دکتر امیرحسین فردوس است، نوشته شده: «هرچه بیشتر در آمریکا ماندم (50 سال) بیشتر به عظمت فرهنگ ایرانی-اسلامی ایران پی بردم. هدیه استقلال و آزادی که امام خمینی برای ایران به‌ارمغان آورده‌اند آن‌قدر عظیم است که باید تا حد جان‌نثاری از آن حفاظت کرد چون فقط در سایه این هدیه است که ایران می‌تواند فرهنگ خود را حفظ کرده و به بالاترین قله پیشرفت برسد».
17
2
25
97/09/6 02:14
بابک  , bagba
تو اعتشاشات اخیر فرانسه دو نفر کشته شدن و 750 نفر زخمی
به نقل از منبع زیر:

دیگه منم نمی گم اگه تو ایران این طور شده بود
سلبریتی ها و اروپا و آمریکا و رسانه ها چه واکنشی نشون می دادن.
97/09/6 02:06
بابک  , bagba
دیدم نمی شه مسلمون بود و به فکر یمن نبود.
:(
کامنت بنویسید...
الهام  , eli5055
دوشنبه 8 مهر ، 22:11
.....
ادامه
97/09/4 01:58
بابک  , bagba
[https://www.aparat.com/v/flXp8]
تصاویر کودکان یمن که از سوء تغذیه رنج می برند.
مدت زمان : "20: '2
حجم : MB 3.7

به نقل از کانال شهید آوینی در پیام رسان ایتا
97/08/29 17:50
در مرزهای علم , edge_of_science
دو نهاد در ایالات متحده آمریکا تصمیم گرفته‌اند در آینده‌ای نزدیک محصولی جدید وارد بازارهای این کشور کنند که شاید روزی رقیب جدی گوشت حیوانی شود.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از دویچه وله، دولت آمریکا راه را برای فروش گوشت آزمایشگاهی هموار کرده است. وزارت کشاورزی ایالات متحده و سازمان غذا و داروی (FDA) این کشور رئوس مقررات آتی مربوط به تولید و توزیع این گوشت حاصل از کشت سلول‌های حیوانی را روشن کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه "ان‌تی‌وی"، قرار است که سازمان غذا و داروی آمریکا کنترل منشاء و همانندسازی سلو‌ل‌های بنیادی حیوانی این گوشت کشت‌شده در آزمایشگاه‌ها را بر عهده بگیرد. وزارت کشاورزی نیز بر تولید و توزیع آن نظارت خواهد کرد.

این دو نهاد در بیانیه‌ای مشترک اعلام کرده‌اند که در این مسیر از تجارب مؤسسات تحت مسئولیت خود استفاده کرده‌اند. یکی از دلایلی که تا کنون مانع عرضه گوشت مصنوعی به بازارهای آمریکا می‌شد گرانی تولید آن بود. اما اینک چندین شرکت دست‌اندرکارند تا هزینه‌های تولید این محصول را پایین آورده و گوشت مصنوعی را هر چه زودتر وارد بازار کنند.

در آمریکا برخلاف اروپا مخالفت عمده‌ای با تولید این محصول در آزمایشگاه‌ها وجود ندارد. تولیدکنندگان می‌گویند، تولید گوشت مصنوعی به نفع انسان است چرا که کشتار حیوانات کم‌تر شده و با کاهش نیاز به دامپروری‌های وسیع، انتشار گازهای زیان‌بار گلخانه‌ای نیز تنزل خواهد یافت.

با این همه کشاورزان هنوز مطمئن نیستند که این محصول بتواند جای گوشت حیوانی را بگیرد. چرا که هنوز هم این پرسش مهم باقی است که آیا می‌توان واقعا نام "گوشت" را بر این محصول آزمایشگاهی گذاشت.
97/08/21 17:07
در مرزهای علم , edge_of_science

دو دانش آموز دبیرستانی از اوهایو که از طرف مدرسه‌شان، به اردویی علمی اکتشافی برای حفاری در خانه‌ی رئیس جمهور سابق آمریکا رفته بودند، به سنگی عجیب برخورد کرده‌اند که توجه زیادی را به خود جلب کرده و دریچه‌ای برای اکتشافات بزرگی شده است. این سنگ در ملک متعلق به «جرج واشینگتن» اولین رئیس جمهور آمریکا، کشف شده است که ساختاری سیب‌زمینی شکل دارد.

با توجه به تحقیقات بیشتر، مشخص شد که این سنگ در واقع ابزاری باستانی و حدوداً ۶۰۰۰ ساله است که در محوطه‌ی این ملک بزرگ، قرار داشته است. اهمیت این کشف آن‌ زمان دوچندان می‌شود که نشان می‌دهد قدمت سکونت انسان در این منطقه، به هزاران سال پیش از کشف و تصرف قاره‌ی آمریکا توسط اروپاییان بر می‌گردد و ارزش خانه‌ی جرج واشینگتن را چند برابر می‌کند.

این ملک بزرگ در منطقه‌ی مونت ورنون در ویرجینیا قرار دارد و ۱۷۲ هکتار وسعت دارد. حال این کشف مشخص کرده است که قدمت این منطقه، خیلی قدیمی‌تر از انقلاب آمریکا و سکونت جرج واشینگتن در این ملک است. مطالعه‌ی دقیق‌تری که بر روی این منطقه صورت گرفته، بیش از ۱۰۰ بنای باستانی باقدمت بیش از ۴۰۰۰ سال را کشف و ثبت کرده است. بسیاری از این اکتشافات در پی کاوش اولیه در گورستانی مربوط به بردگان آفریقایی دوره‌ی برده‌داری در اوایل تشکیل کشور آمریکا، انجام گرفته است که در دامنه‌ی کوهی نزدیک به این منطقه، وجود داشت. این بررسی‌ها پرده از تاریخی فراتر از این‌ها برداشت. اکتشافات و تحلیل نمونه‌های به‌دست آمده، نشان داد که این منطقه توسط مردمان بومی ویرجینیا که از نژاد سرخپوست‌ها بوده‌اند، در بیش از ۸۰ هزار سال پیش مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

این سنگ که در واقع ابزاری متعلق به ساکنان باستانی قاره‌ی آمریکا بوده است، احتمالاً از سنگ سبز موجود در رودخانه‌ی پوتوماک در نزدیکی منطقه‌ی مذکور ساخته شده است و نشان می‌دهد که سازنده‌ی این ابزار فردی ماهر بوده که توانایی خلق ابزاری از سنگ‌ها و احتمالاً چوب‌ها را داشته است. باستان‌شناسان احتمال می‌دهند که این ابزار وسیله‌ای چکش مانند، برای خرد کردن مواد دیگر و شاید تیز کردن تیغه‌ی سنگی ابزار شکار بوده است. همچنین شیاری بر روی این سنگ وجود دارد که احتمالاً آثار ساییده شدن دسته‌ی چوبی آن باشد که مانند تبر برای قطعه قطعه کردن تکه‌های چوب، مورد استفاده قرار می‌گرفته است.
«سودن دلوین» مدیر بخش باستان‌شناسی منطقه‌ی مونت ورنون، گفت: «تبر ابزاری کلیدی و اصلی برای زندگی افرادی بوده که در ۶۰۰۰ سال پیش می‌زیسته‌اند؛ وجود چنین ابزاری درک ما از نحوه‌ی زندگی مردمان آن زمان را ارتقا می‌دهد و پنجره‌ای رو به اکتشافات بیشتر و شناخت جامعه‌ی اولیه در آمریکای باستان را بر روی ما می‌گشاید.»

دلوین درباره‌ی یافته‌های تاریخی از این منطقه گفت که احتمالاً این روستا یا شهر کوچک باستانی، شاهد جنگ و تصرف‌هایی بوده و یا شاید توسط مهاجرانی ساخته شده که در آن زمان، طول رودخانه‌ی پوتوماک را برای رسیدن به منطقه‌ای مناسب می‌پیمودند. این گروه، پس از فهرست‌بندی یافته‌ها در سایت‌های باستانی در این منطقه، آن‌ها را در قالب مجموعه‌ای ۵۰،۰۰۰ قطعه‌ای از مصنوعات باستانی کشف شده، انبار و نگهداری خواهد کرد.
97/08/13 19:31
در مرزهای علم , edge_of_science

کاپیتان نیروی هوایی «آندره دوجو اولسون»، در طول نمایش بین‌المللی هوایی کانادا در تورنتو، در روز ۱ سپتامبر ۲۰۱۸، رمز عبور را با سرعت بالایی باز کرد. طبق مطالعه‌ای جدید که توسط اداره‌ی حسابداری دولتی ایالات متحده «GAO» انجام شده و در روز ۹ اکتبر منتشر شده است، سیستم‌های سلاحی توسعه‌یافته توسط وزارت دفاع ایالات متحده‌ی آمریکا، در برابر حملات سایبری آسیب‌پذیر هستند؛ یعنی برخی هکرها می‌توانند با مهارت‌های هک کردن به طور بالقوه‌ای و بدون متوجه‌شدن بقیه، کنترل چنین سلاح‌هایی را در دست بگیرند.

وزارت دفاع آمریکا نسبت به این تهدیدات بی‌توجه به نظر می‌رسد؛ اگرچه آزمایش‌های انجام‌شده توسط خود وزارت دفاع نیز چنین آسیب‌پذیری‌هایی را نشان می‌دهد، اما طبق گزارشاتی که بر اساس تجزیه و تحلیل آزمایش‌های امنیت سایبری، سیاست‌ها و دستورالعمل‌ها و همچنین مصاحبه‌های وزارت دفاع است، مقامات این وزارت به GAO گفته‌اند که آن‌ها باور دارند سیستم‌‌شان ایمن است و برخی نتایج آزمون را غیرواقعی می‌دانند. در این گزارش آمده است: «تا حدی به خاطر مسائل اساسی مانند مدیریت ضعیف رمز عبور و ارتباطات رمزگذاری‌نشده، آزمون‌گرها توانستند با استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهای نسبتاً ساده، کنترل سیستم‌ها را در دست بگیرند.»

در واقع یک گروه آزمایشی، رمز عبور رئیس را فقط در ۹ ثانیه هک کرد. یک مقام وزارت دفاع آمریکا گفت: «زمان هک کردن رمز عبور، معیار مناسبی برای امنیت سیستم نیست، زیرا هکر می‌تواند ماه‌ها یا سال‌ها را صرف هک کردن سیستم کند؛ با توجه به این جدول زمانی، اینکه چند ساعت یا چند روز زمان برای حدس زدن رمز عبور صرف شود، بی‌معنی است.» با این وجود، می‌توان گفت چنین نمونه‌ای نشان می‌دهد که انجام این کار در وزارت دفاع چقدر آسان است.

کمیته‌ی نیروهای مسلح مجلس سنا، در پیش‌بینی ۱.۶۶ تریلیون دلاری که وزارت دفاع آمریکا می‌خواهد صرف توسعه‌ی نمونه کارهای اخیر خود در رابطه با سیستم‌های سلاحی اصلی کند، این تجزیه و تحلیل و گزارشات را خواستار شد. به طور فزاینده‌ای، سیستم‌های سلاحی به نرم‌افزاری که وظایف آن‌ها را انجام می‌دهد، وابسته هستند. طبق گفته‌های GAO، سلاح‌ها نیز به اینترنت و سلاح‌های دیگر متصل شده‌اند که باعث پیچیده‌تر و حرفه‌ای‌تر شدنِ آن‌ها می‌شود. GAO گفت این پیشرفت‌ها موجب «آسیب‌پذیرتر شدنِ آن‌ها در برابر حملات سایبری» نیز می‌شود.

هر بخشی از سیستم سلاحی که توسط نرم‌افزار هدایت می‌شود، می‌تواند هک شود. طبق گزارش GAO نمونه‌های وظایف فعال‌شده توسط نرم‌افزار که به طور بالقوه به خطر کشف رمز حساس هستند، شامل توانمندسازی سیستم روشن و خاموش، هدف قرار دادن سلاح‌های پرتاب‌کردنی، حفظ میزان اکسیژن خلبان و پرواز هواپیما است.»

GAO گفت اگر چه وزارت دفاع آمریکا در طی چند سال گذشته پیشرفت‌هایی در امنیت سایبری خود داشته است، اما همچنان با چندین چالش روبه‌رو است. یکی از این چالش‌ها، عدم اشتراک اطلاعات در میان برنامه‌ها است. طبق این گزارش، به عنوان مثال، اگر سیستم سلاحی حمله‌ی سایبری را تجربه کرد، به دلیل نوع طبقه‌بندیِ آن اطلاعات، مقامات برنامه وزارت دفاع از جزئیات دقیق این حمله آگاه نخواهند شد.»

طبق گزارشات، علاوه بر این، وزارت دفاع آمریکا زمان زیادی را برای استخدام و حفظ کارشناسان امنیت سایبری صرف کرده است. GAO گفت اگر چه در حال حاضر توصیه و پیشنهادی ندارد، اما این آژانس فکر می‌کند که آسیب‌پذیری‌های مشخص‌شده در تجزیه و تحلیلش نشان‌دهنده‌ی بخشی از آسیب‌پذیری‌های کلی، به علت محدودیت‌های آزمون، است. به عنوان مثال، تمام برنامه‌ها آزمایش نشده‌اند و آزمون‌ها طیف کامل خطرات را نشان نمی‌دهند.»
2
97/07/28 08:28
پایگاه خبری ایران رادا , radanews
برنامه‌های خارجی «کیهان کلهر» برگزار می‌شود
97/06/30 10:37
امیر فرشباف , armeniafarshbaf
97/06/19 21:46
سیدهاشم امدادگر مجازی , mamut_3453
[https://www.aparat.com/v/LJSzK]
موشن گرافیک چرا نباید با آمریکا مذاکره کرد در بیان رهبری