نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : آزمایشگاه - 20 مطلب

99/08/16 09:29
زینبیون , zainabioon
اگر میخواهید با قیمت و هزینه تمام شده آزمایشات قبل از ازدواج آشنا شوید با ما همراه باشید تا همراه با جزئیات بررسی کنیم.
انجام تست ها و آزمایش های لازم قبل از ازدواج امری مهم و ضروری است که زوج های جوان می بایست قبل از پیوند زناشویی با توجه خاص و دقت زیاد آنها را دنبال کرده تا از سلامت جسمی یکدیگر مطلع شوند . این آزمایشات که برخی از آنها اختیاری و با صرف هزینه بیشتر می شود شما را مشکلات احتمالی آشنا می کند و این امر باعث می شود تا در طول زندگی مشترک موانع و مشکلات یکدیگر آگاه باشید.

هنگام مراجعه به مراکز و آزمایشگاه های مشخص شده ای که به زوجین معرفی می شود می بایست با معرفی نامه عکس دار همراه با مهر یکی از دفاتر ازدواج مراجعه نمایند .

قیمت آزمایشات پیش از ازدواج

هزینه های آزمایش پیش از ازدواج در سال 99
قیمت آزمایش عصلی زوجین مشخص شده است اما در برخی موارد یا در صورت درخواست هریک از زوجین می تواند متفاوت باشد که در ادامه قمیت هر آزمایش را برای شما آورده ایم.

هزینه آزمایش پیش از ازدواج برای هر دو نفر (زوجین) : 145هزار تومان
در صورتی که ازدواج دوم زوجه است مبلغ 3 هزار تومان اضافه می شود.
هزینه آزمایش مجدد درصورتی که تاریخ یک ماهه گذشته باشد مبلغ 98 هزار تومان است چراکه برخی آزمایشات می بایست مجدد تکرار شود.
هزینه آزمایش خانم تک نفره : 90 هزار تومان
هزینه آزمایش آقا تک نفره : 94 هزار تومان
هزینه آزمایش اعتیاد (اختیاری) اضافه برای هر تست حدود 12 تومان که معمولا 10 تست میگیرند.
آزمایش ایدز (اختیاری) مبلغ 25 هزار تومان
شاید برای شما هم سوال باشد ...
آیا برای آزمایش پیش از ازدواج باید ناشتا بود ؟
در این آزمایش نیاز نیست شما ناشتا باشید .
اعتبار و تاریخ آزمایش چه مقدار است ؟
اعتبار آزمایش از تاریخ صدور جواب یک ماه است و بعد از این مدت نیاز است که آزمایش مجدد تجدید شود که برای آزمایش مجدد ازدواج هزینه کمتری را می بایست پرداخت کنید
تاثیر قرص آهن در آزمایش پیش ازدواج
تاثیر چندانی ندارد اما بهتر است در شروع زندگی با همسر خود صادق باشید و نگذراید هیجانات باعث شود در شروع زندگی دروغ گفته و تبعات بیشتری در آینده به دنبال داشته باشد.
کم خونی مینور و ازدواج ؟
اگر یکی از زوجین کم خونی داشته باشد مشکلی برای ازدواج نیست ولی اگر هر دو نفر کم خون باشند نیاز است با مختصص مشورت نمایید.
اگر میخواهید با جزئیات بیشتری از آزمایشات انجام شده (اختیاری و اجباری) آشنا شوید، صفحه “آزمایشات قبل از ازدواج” را ببینید .

99
99/01/30 13:56
بیمارستان نور , NoorEyeHospital
روز علوم آزمایشگاهی گرامی باد
فرارسیدن 30 فروردین، سالروز ولادت حکیم جرجانی پزشک، آزمایشگر و پژوهنده نامدار ایران زمین و روز علوم آزمایشگاهی فرصت مناسبی است برای قدردانی از زحمات و خدمات شبانه روزی همکاران عزیز آزمایشگاهی، اعم از کارکنان فنی، اداری و خدماتی، که همواره پشتیبان مراکز درمانی هستند؛ ثمره تلاش این عزیزان در بیمارستان و کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی نور همیشه پررنگ، اثرگذار و غیرقابل انکار است به طوری که تاکنون به تشخیص سریع و درمان موفقیت آمیز بیماران چشمی منجر شده است.
توفیق روز افزون، سلامتی و شادکامی آنان و عموم همکاران علوم آزمایشگاهی در سراسر کشور را از خداوند منان خواستاریم.
97/10/2 17:38
زینب بانو  , banoo.64
تعریف شیمی آلی:

بخشی از علم شیمی است كه به بررسی تركیبات آالی می پردازد از شیمی آلی گویند .

تركیبات آلی :

تركیباتی هستند كه منشا حیاتی داشته و در بدن موجودات زنده موجودات زنده سنتز میشوند مانند قندها ، الكل ها ، پروتئین ها ، چربی ها و ویتامین ها و....

تركیبات معدنی:

تركیبات معدنی به تركیباتی اطلاق می شود كه منشا غیر حیاتی دارد و بیشتر در پوسته زمین و معادن به دست می آیند .

تركیبات آلی و معدنی تقاوت های زیادی با یكدیگر دارند ولی به طور كلی میتوان تفاوت های اصلی آن ها رابصورت زیر بیان كرد :

عناصر تشكیل دهنده تركیبات آلی محدود است یعنی بجز كربن كه درتمام تركیبات آلی وجود دارد می توانند شامل هیدروژن – اكسیژن – نیتروژن و هالوژن ها باشند .
گاهی اوقات نیز دارای گوگرد S و فسفر P هستند در حالی كه در ساختمان تركیبات معدنی همه عناصر می توانند شركت كنند .

تعدادتركیبات شناخته شده آلی به مراتب بیشتر از تركیبات معدنی است به طوری كه حدود 5/3 میلیون تركیب آلی شناخته شده است در حالی كه تركیبات معدنی از چند ده هزار ( حدود 35000) تجاوز نمی كنند . ( به علت میل تركیبی زیاد c (c-c-c )
نیروی بین مولكول های تركیبات آلی نیروی واندروالس بود و پیوند بین اتم ها پیوند كووالنس است بدین ترتیب تركیبات آلی نقطه ذوب و جوش نسبتا كمی دارند در حالی كه در اغلب تركیبات معدنی پیوند یونی وجود دارد و دارای نقطه ذوب و جوش بالایی هستند .
تركیبات آلی در مجاورت حرارت تجزیه می شوند و در حضور اكسیژن می سوزند و گاز تولید می كنند در حالی كه تركیبات معدنی درمقابل حرارت پایدارند و نمی سوزند .
سرعت واكنش های آلی كم است و برای انجام شدن آن نیاز به كاتالیزور یا حرارت دارند درحالی كه تركیبات معدنی دارای واكنش های سریع هستند .
97/08/1 08:55
در مرزهای علم , edge_of_science

در حال حاضر تقریباً ۱۰ نفر بر زمین با مثانه‌ای که با آن متولد نشده‌اند، حضور دارند. اشتباه نکنید! آن‌ها تحت پیوند مثانه قرار نگرفته‌اند؛ پزشکان این مثانه‌های جدید را از سلول‌های خود گیرنده رشد داده‌اند. سه‌شنبه‌ی گذشته BBC گزارشی در مورد پروسه‌ی نوظهور رشد مثانه در آزمایشگاه ارائه داد. این گزارش شامل مصاحبه با Luke Massella بود که بیش از یک دهه‌ی پیش تحت این پروسه قرار گرفته است. Massella با اختلال اسپینا بیفیدا به دنیا آمده بود؛ اختلالی که با خطر آسیب به مثانه و سیستم ادراری همراه است. اما در حال حاضر او زندگی نرمالی دارد.

من در آستانه‌ی اجبار به انجام دیالیز برای مابقی عمر خود قرار داشتم. در این صورت نمی‌توانستم وزش کنم و زندگی عادی بچگی خود را در کنار برادرم داشته باشم.
همه‌چیز زمانی تغییر یافت که Anthony Atala، جراحی از بیمارستان کودکان بوستون، تصمیم به رشد دادن مثانه‌ای جدید برای Massella گرفت.

زشد مثانه در آزمایشگاه

مثانه‌ی جدید از راه می‌رسد!

Atala برای این منظور ابتدا تکه‌ی کوچکی از مثانه‌ی خود Massella را برداشت. سپس سلول‌هایی را از این بخش مثانه جدا کرده و در ظرف پتری تکثیر داد. با فراهم آمدن تعداد کافی از سلول‌ها، داربستی را با این سلول‌ها پوشش داده و مجموعه‌ی حاصل را در محیطی با اکسیژن بالا و کنترل شده از نظر دما قرار داد. پس از چندین هفته، مثانه‌ی رشد یافته در آزمایشگاه برای پیوند به Massella آماده شد.

خیلی بهتر بود تحت پیوند مثانه‌ای با سلول‌های خودم قرار بگیرم؛ در این شرایط، نگرانی در مورد رد پیوند وجود ندارد.
تعداد افرادی که تحت این پروسه قرار گرفته‌اند، هنوز انگشت‌شمارند؛ اما محققان در عرصه‌ی رشد دادن هر چیزی در آزمایشگاه، از اندام‌ها گرفته تا پوست، پیشرفت‌های عظیمی کرده‌اند. در نهایت، به نقطه‌ای خواهیم رسید که هر بخشی از بدن را با بهترین انطباق بیولوژیکی پیوند بزنیم.
6
2
3
96/12/18 12:30
سالن عقد  خاطره , aghdkh
نكات مورد توصیه برای زوجین برای آزمایش پزشكی

برای آزمایش لازم است 72 ساعت قبل، دارو (بخصوص كدئین‌دار) مصرف نگردد.

- روز آزمایش یك قطعه عكس همراه داشته باشید.

- ساعت مراجعه به آزمایشگاه 8 صبح می‌باشد.

- در زمان ارائه جواب آزمایش به دفترخانه مدارك ذیل را همراه داشته باشید.

(ضمنا مدت اعتبار جواب آزمایش پزشكی یكماه می‌باشد)

1-اصل و كپی شناسنامه زوجین

2-اصل و كپی كارت ملی زوجین (كپی پشت و روی كارت ملی)

3-در صورتی كه زوجه باكره است در روز عقد حضور پدر و یا پدربزرگ پدری زوجه ضروری است. (به همراه اصل و كپی

تمام صفحات شناسنامه ایشان)

96/11/12 08:22
امیر بیابانی , byabani
96/03/16 14:46
هرچیز هرچیز , harchyz
سالها پیش یه روز ظهر که آدمیزاد بعداز توی رگ زدن یه نهار چرب و چیلی حسابی سنگین شده بود و توی ساعت اداری وسط آزمایشگاه سم شناسی چرت میزد یهو توی خواب و بیداری پیر سفید پوشی جلوش نمایان شد و در حالیکه یه موش سفیدم توی یه محفظه شیشه ای روی میزش داشت دست و پا میزد بهش گفت پسرم تو چرا به جای چرت زدن یه کار تازه نمیکنی که دو زار پول بیشتری گیرت بیاد و تازه مشهورم بشی آدمیزاد با تعجب گفت پدرجان چیکار کنم خب پیرسفید پوش گفت ازین جونورای مزاحم واسه پیش بردن تحقیقاتت استفاده کن تا موفق ترشی آدمیزاد تا اومد بپرسه چطوری یهو با صدای زنگ تلفن چرتش پاره شد و اون بنده خدام غیبش زد اما این حرفش که با استفاده از موش ها میتونه دوزار پول بیشتری بدست بیاره توی ذهن اون بابا باقی موند و تحریکش کرد تا راه شهرت و پول دار شدن به کمک موش موشکارو پیدا کنه و اتفاقا هم حسابی با این روش زندگیش از همه لحاظ زیر و رو شد جوریکه توپم تکونش نمیداد خلاصه همه چیز به خیر خوشی پیش میرفت تا اینکه به دلیل بالارفتن حجم کار علاوه بر همکارای جدید پای رایانه هم به کاسبیش باز شد
ادامه در لینک زیر
96/02/26 08:09
وحید  جعفری , vjjafari
حکم نگاه کارمند آزمایشگاه به عورت آزمایش دهندگان
96/01/7 13:35
آناهید وطن دوست , 3tbc
من اگر یک فرد خوب به تو معرفی کنم
تو اگر یه فرد خوب به من معرفی کنی
هر دو
به سراغ افراد خوب خواهیم رفت

#3TBC
3tbc.com
95/12/25 09:04
صحت , sehat.ir
صحت پذیرای متخصصین با انگیــــــزه ای چون شماست.
با پنج ردیف شغلی، به صحت بپیوندید!

94/05/29 11:59
باشگاه خبرنگاران , yjc

تصاویری از یک پژوهشگاه حیوانات در فضای مجازی منتشر شد که کاربران را شدیدا تحت تاثیر قرار داد.
94/03/22 12:56
دانشجو کیت , Daneshjookit
چی فکر میکردیم چی شد! من فکر میکردم خودم و امثال من بی حالن و دوس دارن که همه چی دم دستشون باشه! ولی دیگه توقعی از دکترا نداشتم . تا دیروز که این خبر و نمیدونستم فکر میکردم کسایی که دکتر میشن همیشه سخت ترین راه و انتخاب میکنن برا زندگیشون .چون توانایی حل مشکلات بزرگ و که اولیش قبول شدن رشته پزشکیه رو تو خودشون داشتن و دارن! تا این که فهمیدم ای دل غافل دکترای زحمت کش هم دل دارن! دوس دارن راحت باشن ولی چون ابزارشون خیلی تخصصیه کم پیش می آد کارشون راحت تر بشه.در ادامه تکنولوژی جدیدی و بهتون معرفی میکنم که کار بروبچه های آزمایشگاه و خیلی راحت کرده .

آیا شما میتوانید زندگی خود را با کپسول اکسیژن در آکواریوم سازگار کنید.اگر برای شما یک آکواریوم تخصصی طراحی کنیم باز هم قبول میکنید برای همیشه زیر آب زندگی کنید؟ یک تیم تحقیقاتی به این پرسشها پاسخ داده است .

کامپیوترها در سال 1950 به وسعت یک اتاق بزرگ بودند و همه جا را اشغال میکردند.اما الان چگونه اند؟ در جیب شما جا خوش کرده اند و با آن میتوان اکثر نیازهای خود را برطرف کرد مثل بازی و ارتباط با دیگران .

رید کروز استادیار مهندسی زیستی در دانشگاه استنفورد است .او معتقد است :‘ که زیست شناسی امروزه با تکنولوژی پیوندی نا گسستنی دارد.آزمایشگاههای زیست شناسی در ساختمانهای عظیمی ساخته میشوند که تکنولوژی نقش اصلی را در آن بازی میکند’ .

کروز اضافه میکند : ‘ما اکنون تغییر بزرگی را شروع کرده ایم.این تغییر برای ارتباط مردم با دنیای زیست شناسی است که با رایانه امکان پذیر است’

کروز و تیمش برای برقراری این تعامل تا کنون بر روی سه پروژه کار کرده اند .پروژه های آنها تاکنون در کنفرانس تعامل انسان و رایانه کره جنوبی و مجله بیوتکنولوژی PLoS معرفی و منتشر شده است .

یکی از این پروژه ها بازدید کنندگان را قادر میساخت که با استفاده از کپسولی در آکواریوم قرار بگیرند و مدتی با آبزیان زندگی کنند!

پروژه دوم بیشتر جنبه ی آموزشی داشت .در این پروژه دانش آموزان با میکروارگانیسم ها آشنا میشدند .انتقال این آموزشها با بازی رایانه ای همراه بود تا برای دانش آموزان خسته کننده نباشد.این کلاس ها با رعایت اصول اخلاقی تعامل با میکرو ارگانیسم ها اجرا میشد .

در سومین پروژه که بسیار گسترده تر از موارد قبلی بود , کروز رباتی بیولوژیکی ساخته بود که میتوانست بصورت اینترنتی ماموریتش را انجام دهد .سعید حسین نام ربات را BPUs گذاشته است . سعید حسین دانشجوی دکترای دانشگاه استنفورد است . او کروز را با تیمش همراهی میکند . این اسم مخفف دستگاه پردازش حیات است (Biotic Processing Units) .

سعید حسین میگوید’ این ربات ابزاری است که میتواند برای چندین مرحله مواد حساس بیولوژیکی مانند سلول را نگه دارد و به پیامهای بیولوژیکی پاسخ دهد ’. این همان کلید موفقیت این ربات در علم بیوتکنولوژی است .با استفاده از این ربات آزمایشگاهها بصورت ابری در اختیار محققان قرار میگیرد!( ابری بودن یعنی در دسترس بودن از همه جا بوسیله ی اینترنت ) .محققان از این به بعد آزمایشهای خود را ارزانتر و سریعتر انجام خواند داد .عملکرد این ربات دقیقا مانند بانکداری الکترونیک است !

(منبع : دانشگاه استنفورد )
93/09/8 11:23
سامانه کاریابی ایران , iran_karyab
93/07/18 14:44
تاجی رسانه , tajisoft
در حال حاضر مفهوم و ایده‌ی تکنولوژی پوشیدنی به یک مبحث داغ این روزهای فناوری بدل شده و شرکت‌های بسیاری را دیده‌ایم که مشتاقانه تلاش می‌کنند با عرضه‌ی دستبندهای تناسب اندام، ساعت‌های هوشمند، هدست‌های واقعیت مجازی و… پا به این عرصه‌ی نوظهور بگذارند. اگرچه به نظر می‌رسد ورود به این بازار بسیار ساده باشد، اما حقیقت به شکل قابل توجهی…