نرم افزار اندروید کلوب
کلوب دات کام , recreation

کلوب دات کام

کلوب دات کام , recreation

کلوب دات کام

2,019,365نــــفــــــر
عضو شده اند
2,019,365نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست کلوب دات کام ایجاد شده است.
این کلوب برگزیده ای از مطالب پست شده در سایر رسانه ها و کلوبها را با هدف معرفی و کمک به رونق آنها، ارائه میکند. لازم به ذکر است که مطالب پست مجدد شده ممکن است مطابق با سلایق تک تک کاربران نباشند. در ضمن مسئولیت پست ها بر عهده مدیران کلوبهای مربوطه می باشد.این کلوب برگزیده ای از مطالب پست شده در سایر رسانه ها و کلوبها را با هدف معرفی و کمک به رونق آنها، ارائه میکند. لازم به ذکر است که مطالب پست مجدد شده ممکن است مطابق با سلایق تک تک کاربران نباشند. در ضمن مسئولیت پست ها بر عهده مدیران کلوبهای مربوطه می باشد.مشاهده کامل مشخصات
24 بهمن 1389
به سایت کلوب دات کام خوش آمدید

اعضاء

 • نازنین زهرا قاسمی , 09365237050
 • حجت اسدی , hojja.asadi
 • پارسا خاعف , efficiencies
 • هاشم سعدی , sharan1366
 • 2019365 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • استنلی کوبریک , stanly_kubrick
 • كافی نت 4030 , coffeenet4030club
 • کفن , kafanclub
وبلاگ میهن بلاگ
کلوب دات کام , recreation
عقاب , ogab7
خردمند کسی است
که حتی اگر تمامی قانونها
لغو شود
باز هم همان طور
زندگی کند...!

ادامه
99
41
3
16
محمود حیدری , mahmoodheidari7
شنبه 17 خرداد ، 15:09
...+
ادامه
 , yousof.dariush.717
شنبه 17 خرداد ، 20:04
آفرین
ادامه
کیان آشفته , fireman311
شنبه 17 خرداد ، 23:33
لایک
ادامه
کلوب دات کام , recreation
در تحقیقات مربوط به بیماری کووید۱۹ دانشمندان چینی به نکته‌ای برخوردند که اکنون در کانون توجه کارشناسان آلمانی و نروژی قرار گرفته است. بر اساس این تحقیقات شدت نارسایی‌های تنفسی در بیماران گروه‌های خونی خاصی بیشتر است. 
پس از شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ در کشورهای گوناگون جهان تحقیقات اولیه دانشمندان این گمان را تقویت کرد که عوامل ژنتیکی می‌توانند در چگونگی مقابله سیستم دفاعی بدن در برابر ویروس کرونا نقش زیادی ایفا کنند. 
نتایج پژوهش جدید دانشمندان نروژی و آلمانی اکنون ارتباط میان برخی از گروه‌های خونی و تشدید نارسایی‌های تنفسی در روند رشد بیماری ناشی از  ویروس کرونا در بدن را نشان می‌دهد.

گروه پژوهشگران به سرپرستی تام کارلسن از بیمارستان دانشگاه اسلو در نروژ و آندره فرانکه، از دانشگاه کیل در آلمان نمونه خون ۱۶۱۰ بیمار بدحال را که به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ در اوج این بیماری همه گیر در ۷ کلینیک اسپانیا و ایتالیا بستری بودند، بررسی و مقایسه کردند. 
این کارشناسان مولکول‌های DNA بیماران را نیز که از نقاط مختلقی بودند استخراج و مورد بررسی و پژوهش قرار دادند. سپس خصوصیات ژنتیکی یافته شده در نمونه‌های خون این بیماران با خون ۲۲۰۵ نفر از افراد سالم اهداکننده خون از هر دو کشور مقایسه شدند. محققان دریافتند که افراد مبتلا به گروه خونی A + بیشتر در معرض خطر نارسایی تنفسی ناشی از بیماری کووید۱۹ هستند. نتایج این تحقیق همچنین نشان می‌دهد که بدن افراد با گروه خونی نوع 0 در مقابل ویروس کرونا از ایمنی بهتری برخوردار است. 

تفاوت دو گروه خونی

تحقیقات دانشمندان نروژی و آلمانی نشان می‌دهد که شدت نارسایی تنفسی در بیماران کووید۱۹ در نوع گروه خونی با کروموزوم "rs657152"  حدود ۳۲ درصد و در نوع "rs11385942" حدود ۷۷درصد بیشتر از بقیه بیماران بوده است. این کروموزم‌ها تعیین‌کننده خصوصیات گروه‌های خونی در ژن‌ها هستند. 
پیش از این محققان چینی در پژوهش‌های خود به این نتیجه رسیده بودند که میانگین تعداد بیماران کووید۱۹ که دارای گروه خونی A هستند از سایر گروه‌های خونی بیشتر است. 
علاوه بر این از مدت‌ها پیش این نکته نیز برای دانشمندان مشخص شده است که افرادی که گروه خونی 0 دارند کمتر دچار بیماری مالاریا می‌شوند. از طرف دیگر نتیجه تحقیقات موید آن است که بدن کسانی که گروه خونی A دارند در مقابل طاعون مقاوم‌تر است.
حدود ۳۷ درصد از آلمانی‌ها گروه خونی A + و ۳۵ درصد گروه خونی 0+ دارند. گروه خونی B + در ۹ درصد و گروه‌های خونی A- و 0- در ۶ درصد آلمانی دیده می‌شود. نادرترین گروه‌های خونی AB + با ۴ درصد ، B- با دو درصد و AB- با یک درصد در آلمان است.
ادامه
کلوب دات کام , recreation
ژرفــــــــا , deep
راستی و یک‌رویی موهبتی است که
به‌اندازۀ هوش و زیبایی نادر است و
بی‌انصافی است که انسان آن را از همه‌کس طلب کند...

ادامه
32
1
20
پریسا , parisa1304
شنبه 17 خرداد ، 13:49
like
ادامه
کلوب دات کام , recreation
بچه های امروزی , bache_hay_emrozi
از چرچیل می پرسند: چرا تا آن سوی اقیانوس هند می‌روید و دولت استعماری هند شرقی را درست می کنید! اما بیخ گوشتان، ایرلند شمالی را نمی توانید تحت سلطه درآورید؟
چرچیل می گوید: ما دو ابزار مهم نیاز داریم که در ایرلند نداریم!
می گویند آن دو چیست؟
چرچیل پاسخ می دهد ...
"اکثریت نادان و اقلیتی خائن"
ادامه
51
2
24
بهار سوئیت , baharsweetgirl
شنبه 17 خرداد ، 11:14
like
ادامه
یکه تاز تک , tkta8
شنبه 17 خرداد ، 13:04
حقیقتی بسیار تلخ
ادامه
کلوب دات کام , recreation
ژیوار , zhivar
کلوب دات کام   از  ژیوار 1 روز پیش
ادامه