نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
کلوب دات کام , recreation

کلوب دات کام

کلوب دات کام , recreation

کلوب دات کام

2,015,934نــــفــــــر
عضو شده اند
2,015,934نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست کلوب دات کام ایجاد شده است.
این کلوب برگزیده ای از مطالب پست شده در سایر رسانه ها و کلوبها را با هدف معرفی و کمک به رونق آنها، ارائه میکند. لازم به ذکر است که مطالب پست مجدد شده ممکن است مطابق با سلایق تک تک کاربران نباشند. در ضمن مسئولیت پست ها بر عهده مدیران کلوبهای مربوطه می باشد.این کلوب برگزیده ای از مطالب پست شده در سایر رسانه ها و کلوبها را با هدف معرفی و کمک به رونق آنها، ارائه میکند. لازم به ذکر است که مطالب پست مجدد شده ممکن است مطابق با سلایق تک تک کاربران نباشند. در ضمن مسئولیت پست ها بر عهده مدیران کلوبهای مربوطه می باشد.مشاهده کامل مشخصات
24 بهمن 1389
به سایت کلوب دات کام خوش آمدید

اعضاء

 • مریم ایران , marmar1362
 • مجتبی رجب زاده مغانی  , ketabhashiye_hadaf
 • رقیه جدی پیرسا , rjp2099
 • صادق آذربهزاد , s.a.sadegh
 • 2015934 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • دکتر محمد مصدق , mosadegh_azadikhah
 • لاله اسكندری , lale_eskandari
 • شهره صولتی , shohreh_solati
رسانه فروردین - سرویس وبلاگ

Buy Real Traffic
کلوب دات کام , recreation
در مرزهای علم , edge_of_science


پژوهشگران اعلام کرده‌اند که بخشی از سیستم ایمنی بدن که بتازگی کشف شده می‌تواند طوری تغییر یابد که انواع سرطان‌ها را معالجه کند.

به نقل از چر ایمونولوژی، این گروه از پژوهشگران دانشگاه کاردیف در ولز، شیوه‌ای برای از بین بردن سرطان پروستات، سینه، ریه و سایر سرطان‌ها در آزمایشگاه یافته‌اند.

این یافته‌ها که در نشریه "نیچر ایمونولوژی" به چاپ رسیده، هنوز روی بیماران آزمایش نشده است ولی محققان می گویند که "ظرفیت بالایی" برای این کار وجود دارد.

کارشناسان می‌گویند که هر چند این کار پژوهشی در مرحله ابتدایی است ولی بسیار مهیج است.


یافته‌ها دقیقا چیست؟

سیستم ایمنی ما سد دفاعی طبیعی بدن در مقابل عفونت است که به سلول‌های سرطانی نیز حمله می‌کند. دانشمندان به دنبال راه‌های "غیرمعمولی" بوده‌اند که سیستم ایمنی بدن از طریق آن به طور طبیعی به تومورها حمله می‌کند.

آنچه که یافته‌اند، سلولی به نام "تی" (لنفوسیت تی) در خون است؛ یک سلول سیستم ایمنی که می‌تواند خطر را در بدن شناسایی و برای حذف آن اقدام کند.

فرق این سلول با بقیه سلول‌ها این است که سلول تی می‌تواند به طیف گسترده‌ای از سرطان‌ها حمله کند. پروفسور "اندرو سِوِل" به بی‌بی‌سی می‌گوید "احتمال دارد که بتوانیم همه بیماران (سرطانی) را (با این شیوه) معالجه کنیم."

به گفته او "قبلا هیچکس باور نداشت که این موضوع امکانپذیر باشد."

این یافته "دورنمای دستیابی به شیوه‌ای را که برای همه سرطان‌ها کاربرد داشته باشد، محتمل‌تر کرده‌است؛ یعنی یک نوع از سلول تی که قادر به از بین بردن بسیاری از انواع سرطان‌ها در میان مردم باشد."
این شیوه چگونه کار می کند؟

سلول های تی (لنفوسیت تی)، "گیرنده‌هایی" بر سطح خود دارد که می‌تواند ترکیب شیمیایی را تشخیص دهد.

گروه پژوهشگران دانشگاه کاردیف در آزمایشگاه نوعی سلول تی را کشف کرد که گیرنده‌اش می‌تواند طیف گسترده‌ای از سلول‌های سرطانی را پیدا کند و از بین ببرد، از جمله سلول‌های سرطانی ریه، پوست، خون، روده بزرگ، سینه، استخوان، پروستات، تخمدان، کلیه و دهانه رحم.

مساله مهم این است که در این شیوه، بافت‌های سالم دست نخورده می‌مانند. این موضوع که سلول دقیقا چرا به این صورت عمل می‌کند، در حال بررسی است. گیرنده این سلولِ بخصوص با یک مولکول به نام "ام آر یک" که بر سطح هر سلول بدن وجود دارد، تعامل می‌کند.

به نظر می‌رسد که مولکول ام آر یک متابولیسم غیرطبیعی سلول سرطانی را به سیستم ایمنی بدن گزارش می‌کند.

"گری دولتون" یکی از پژوهشگران به بی‌بی‌سی می‌گوید "ما اولین گروهی بودیم که سلول تی را که ام آر یک را در سلول‌های سرطانی پیدا می‌کند توضیح دادیم؛ کاری که قبلا انجام نشده و در نوع خود اولین بار است."
اهمیت این موضوع چیست؟

شیوهای درمانی سرطان با سلول تی، هم اکنون هم وجود دارد و توسعه ایمنی درمانی در معالجه سرطان یکی از جالب ترین پیشرفت‌ها در این حوزه بوده است.

شناحته شده ترین مثال "CAR-T" یک داروی حاوی سلول زنده است که طی فرایند مهندسی ژنتیک بر سلول‌های تی بیمار تهیه می شود تا سلول های سرطانی را جست وجو و نابود کند.

این شیوه نتایج جالبی به همراه دارد که می‌تواند بعضی از بیماران را از حالت لاعلاج درآورده در مسیر بهبود قرار دهد.

ولی این روش درمان بسیار خاص و تنها برای معدودی از سرطان ها کارساز است. همچنین موفقت چندانی در زمینه سرطان‌های که همراه با تومور هستند، در مقایسه با سرطان خون، نداشته است.

پژوهشگران می‌گویند یافته اخیر آنها می‌تواند برای معالجه همه سرطان‌ها به کار رود.
در عمل این روش چگونه عمل می کند؟

در این شیوه ابتدا باید نمونه خون بیمار گرفته شود. سپس سلول‌های تی از آن مشتق و تغییرات ژنتیکی در آن‌ها اعمال می شود تا بتوانند گیرنده‌های یابنده سرطان را بسازند.

ادامه
99
56
3
10
مـاه سـیـاه , black__moon
جمعه 4 بهمن ، 22:00
قدیمی بود..
ادامه
سام جوادی , kata911
جمعه 2 اسفند ، 02:58
عالیه
ادامه
آرشیدا شعفی , 578gfy
یکشنبه 4 اسفند ، 15:30
خوبه
ادامه
کلوب دات کام , recreation
در مرزهای علم , edge_of_science


ویتامین D یا همان ویتامین آفتاب برای جلوگیری از ابتلا به بسیاری از عفونت‌ها و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن ضروری است، اما چرا نیاز بدن به این ویتامین در زمستان بیشتر می‌شود؟

به نقل از واشینگتن پست؛ در گذشته پزشکان تصور می‌کردند ویتامین D فقط برای سلامت استخوان‌ها اهمیت دارد. بعدها دانشمندان دریافتند که سلول‌های ایمنی بدن گیرنده‌هایی برای ویتامین D دارند و سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با انواع عفونت‌ها به ویژه در زمستان، هرچه بیشتر نیازمند این ویتامین است. در این فصل، روزهای کوتاه، سرمای هوا و افزایش تعداد روزهای ابری نسبت به سایر فصول، مانع استفاده ما از آفتاب می‌شود.

ویتامین D علاوه بر این که در بسیاری از مواد غذایی از جمله ماهی‌های چرب، قارچ، محصولات غنی شده با ویتامین D و شیر وجود دارد، از اشعه UVB خورشید، توسط پوست سنتز می‌شود.

افراد با پوست روشن باید روزانه ۲۰ دقیقه در معرض نور آفتاب باشند. افرادی که پوستی تيره دارند، ۵ تا ۱۰ مرتبه بيشتر از افراد با پوست روشن بايد در معرض نور آفتاب قرار بگيرند چون توانایی پوست آنها در سنتز این ویتامین کمتر است. استفاده از لباس‌های پوشیده در زمستان نیز باعث کاهش توانایی پوست در سنتز نور خورشید و ساخت ویتامین D می‌شود. بنابراین مصرف مکمل‌ها و غذاهای غنی از این ویتامین در فصل سرما ضروری است.

به گفته متخصصان تغذیه، هر فرد بالغ روزانه به ۱۰ میکروگرم یا حداکثر ۲۰۰۰ واحد از این ویتامین نیاز دارد.

در مصرف مکمل‌های این ویتامین زیاده‌روی نکنید چون دریافت ویتامین D بیش از ۴۰۰۰ هزار واحد در روز می‌تواند باعث درد استخوان، سنگ کلیه، تهوع و علائم دیگر شود.

گفتنی است که ویتامین D نقش مهمی در حفظ سلامت دستگاه گوارش دارد. مقادیر بالاتر ویتامین D باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری التهابی روده و بیماری کرون، عفونت‌های روده و ریه می‌شود.
ادامه
کلوب دات کام , recreation
در مرزهای علم , edge_of_science


میکروبلیدینگ چیه و فیبروز چی هست آیا همشون یکیه یا با هم فرق دارند؟

با توجه به افزایش مشتریان فیبروز ابرو و همچنین رشد قارچ گونه آرایشگاه ها و آرایشگرهای بدون جواز یا بی تجربه و ضررهای جانی و مالی که متوجه همشهریان عزیز می شود امروز خدمت خانم شیخی رسیدیم تا سوالاتی که سوال اکثر خانم ها در مورد هاشور ابرو است را بپرسیم.

قبل از مصاحبه توضیح بدم که خانم شیخی مدیر مجتمع بزرگ زیبایی آرامیس مد هستند که سابقه طولانی در امر سالن داری دارند و پذیرای مشتریان زیادی از کشورهای مختلف برای خدمات زیبایی بخصوص فیروز ابرو هستند.

سوال اول ما این بود که اکثرا توی معانی کلمات موندن و اینکه تاتو ابرو چی هست میکروبلیدینگ چیه و فیبروز چی هست آیا همشون یکیه یا با هم فرق دارند؟
تفاوت فیبرو ابرو با میکروبلیدینگ و تاتو

خوب باید عرض کنم که تفاوت بر میگرده به نوع تکنیک. تاتو ابرو از روشهای بسیار قدیمی است که سوزن به جوهر آغشته میشه و در عمق پوست فرو برده میشه تا رنگدانه ها وارد پوست شوند. با توجه به عمق زیاد سوزن و عدم تسلط در فرو بردن سوزن، همیشه سوزن از پوست عبور می کنه و وارد گوشت میشه و باعث میشه خود گوشت هم رنگ بگیره که پاک کردن آن مشکل و در خیلی مواقع غیر ممکن میشه.

میکروبلیدینگ ابرو تکنیک بعد از تاتو است که در این روش عمق سوزن کنترل شده است که با ابزار مخصوص انجام میشود. رنگدانه در لایه بالایی پوست تزریق میشه و ابرو قابل طراحی به شکل دلخواه است و همچنین قابلیت پاک شوندگی با تکنیک های روز است.

فیبروز ابرو متد پیشرفته میکروبلیدینگ است که توسط آقای برانکو بابیک ابداع شده. اصلی ترین بحث ما در فیبروز اول نحوه طراحی ابرو است که از نسبت طلایی فی استفاده می کنیم که برابر با ۱.۶۱۸ است. دوم نحوه هاشور زدن است.

سئوال بعدیم اینه که یکی از همکاران من جایی رفته بود و سالنشون مجوز دار هم بود بعد از مدتی ابروهاش قرمز شد. علتش چی هست؟
علت تغییر رنگ ابرو بعد از هاشور چیست؟

ببینید یه مثلی است که میگه هر گردی گردو نیست؛ مجوز دار بودن سالن نشان دهنده سالم بودن کار نیست. اینجوری بگم که سالن دار زحمت میشکه هفت خوان رستم را پشت سر میزاره تا جواز کسب بگیره ولی فراموش می کنه که حالا که جواز گرفته کارش سخت تر شده باید بیش از پیش مواد آرایشگر را کنترل کنه. خیلی وقت ها برخی از آرایشگرها به خاطر یه مبلغ ناچیز میرن مواد نامرغوب و تقلبی میخرند. این باعث میشه کار خراب بشه و با دست خودش آبروی خودش را ببره. ما نظارت کامل و مداوم روی مواد، کیفیت مواد و برند مواد داریم و این باعث شده تا آرامیس مد تبدیل بشه به بخش بزرگی از اعتماد مشتریان خارجی و داخلی.
علت قرینه نبودن ابرو ها چیست؟

قرینه نبودن ابرو ها بعد از فیبروز ابرو علت های زیادی دارد. اول هاشور زدن بلافاصله بعد از بوتاکس یا بوتاکس بلافاصله بعد از فیبروز کردن. بعد یا قبل از بوتاکس باید صبر کرد تا ورم اولیه بوتاکس بخوابه بعد هاشور کرد. دوم استرس مشتری هنگام طراحی ابرو و عدم قرینه بودن ناحیه ابرو ها به علت فشار وارده به پیشانی به خاطر داشتن استرس. سوم عدم مهارت تکنسین (پیگمنتر) در امر طراحی و نداشتن تجربه و مهارت.
در صورت قرینه نشدن ابروها چیکار باید کرد؟

یکی از ویژگی های بارز فیبروز ابرو همینجا خودشو نشون میده و اون هم قابلیت پاک شدن و طراحی مجدد است که اصطلاحا ترمیم فیبروز گفته میشه.
ترمیم فیبروز ابرو چیست؟

بعد از انجام هاشور ابرو به علت پس زدگی رنگ و همینطور پوسته پوسته شدن ابرو بخشی از رنگ ها میریزند (به همین خاطر ما کمی پر رنگ تر و یه مقدار هم پهن تر می زنیم) که شخص باید سه هفته صبر کنه تا این ریزش تموم بشه. بعد از سه هفته اگر به طرح مورد نظر نرسید دوباره به سالن مراجعه می کنه تا اصلاحات لازم انجام بگیره که به این مرحله ترمیم فیبروز ابرو گفته میشود.
چه توصیه هایی برای قبل از هاشور زدن دارید؟

از دو هفته قبل برونزه نکنید
از دو هفته قبل اصلاح ابرو انجام ندید
از دو هفته قبل بوتاکس نکنید
قبل از هاشور ابرو آسپرین مصرف نکنید
کلا از خوردن الکل خودداری کنید
اگر کمبود آهن دارید از مکمل های آهن استفاده کنید

مراقبت های بعد از فیبرزو ابرو چیست؟

تا دو روز از پماد های آنتی بیوتیک استفاده شود
تا ۱۰ روز دوش آب گرم نگیرید و با آب گرم ابروها را نشویید
تا یک ماه بعد جراحی صورت انجام ندید
بالشتون نرم باشه
تا ۱۰ روز استخر نروید
تا یک هفته ورزش یا فعالیت سنگین نکنید
از هر گونه مواد آلوده دوری کنید

اگر بخواهید فقط یک مزیت برای فیبروز ابرو در سالن خوتون بگید اون چی هست؟

کلا مزیت اصلی که ما را معروف کرده و باعث شده شما هم برای مصاحبه اینجا تشریف بیارید طبیعی بودن ابروهایی هست که تو آرامیس مد زده میشه.
ادامه
24
1
5
تینا عسکری , fugthig
پنجشنبه 1 اسفند ، 13:11
ادامه
کلوب دات کام , recreation
در مرزهای علم , edge_of_science


علت مرگ هزاران قطعه پرنده مهاجر در تالاب بین‌المللی میانکاله معلوم نیست. مسئولان از بررسی همه گزینه‌ها می‌گویند: از دست داشتن صیادان غیرمجاز تا سم بوتولیسم. میانکاله در گذشته بارها زخمی دست‌درازی تالاب‌خواران بوده است.

به نقل از دویچه وله، علت تلف شدن صدها قطعه پرنده مهاجر که در تالاب بین‌المللی میانکاله زمستان را می‌گذرانند، همچنان نامعلوم است. در تازه‌ترین اظهارنظرها در این مورد، معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی ایران از احتمال تلف شدن پرندگان بر اثر سم بوتولیسم خبر داده است. صفرعلی ماکنعلی که در نشستی خبری در این مورد سخن گفته است، منشا تولید این سم را "احتمالا ریشه گیاهان پوسیده" دانسته است.

معاون سازمان دامپزشکی با اشاره به حضور تیم‌های دامپزشکی در منطقه که "در حال بازدید میدانی و نمونه‌برداری" هستند، شمار پرندگان تلف شده را طبق گزارش‌ها حدود دو هزار قطعه دانسته است. این مسئول بهداشتی اما با اشاره به "تجارب گذشته" و "رفتار پرندگان" پیش‌بینی افزایش تلفات تا پنج هزار قطعه را کرده است.

او با رد احتمال ابتلای پرندگان به بیماری نیوکاسل و آنفلوانزا، از اعلام نتیجه‌ نهایی آزمایش‌ها در مورد علت مرگ، ظرف یک هفته‌ آینده خبر داده است.

از چهارشنبه‌ هفته‌ گذشته لاشه‌ تعدادی از پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله توسط مردم محلی و گارد حفاظت منطقه مشاهده شد. با توجه به غیرعادی بودن تلفات و نامشخص بودن علت مرگ و میر پرندگان، بر پایه گزارش‌های سایت‌های داخلی، عملیات جمع‌آوری لاشه‌ها و دفن بهداشتی و نمونه‌گیری از آنها بلافاصله از سوی سازمان‌های مسئول مانند، اداره کل محیط زیست استان و دامپزشکی آغاز شد.

به گفته‌ مدیرکل محیط زیست مازندران تاکنون لاشه یک هزار و ۸۰۰ قطعه پرنده وحشی در تالاب بین المللی میانکاله جمع آوری و دفن بهداشتی شده است. اما این مقام مسئول هم آمار تلفات را بیش از این می‌داند."احتمال مسموم کردن آب توسط شکارچیان و صیادان غیرمجاز"

حسینعلی ابراهیمی کارنامی، مدیرکل محیط زیست مازندران، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا، از همکاری کارشناسان دامپزشکی و زیست محیطی استان مازندران و سازمان محیط زیست به همراه سازمان دامپزشکی کشور برای "بررسی دقیق این حادثه تلخ زیست محیطی" خبر داده است.

مدیرکل محیط زیست مازندران با رد فرضیه تلفات در اثر بیماری فصلی آنفلوانزا و حتی نیوکاسل با آزمایش‌های انجام‌شده از بررسی تمامی‌ گزینه‌های احتمالی تا مشخص شدن علت تلفات پرندگان سخن می‌گوید.

به نوشته‌ خبرگزاری‌های داخلی، محیط زیست به همراه دامپزشکی مازندران مسمومیت ناشی از جلبک و پلانگتون‌ها را به عنوان یکی از سناریوهای احتمالی که در مرگ پرندگان وحشی تالاب میانکاله نقش داشته، دنبال می‌کنند. اما مسئولان در کنار بررسی این گزینه، احتمال دست داشتن صیادان و شکارچیان غیرمجاز و "تالاب‌خوار" را هم منتفی نمی‌دانند.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی به احتمال مسموم کردن آب از سوی برخی شکارچیان و صیادان غیرمجاز اشاره می‌‌کند و می‌گوید: “اگر سرنخی مبنی بر دست داشتن شکارچیان غیرمجاز در این ارتباط وجود داشته باشد، قطعا ما این پرونده را در اختیار دستگاه قضایی قرار می دهیم تا با متخلفان برخورد قانونی شود.”10لیتر سم آفت‌کش بهای مخالفت با صید غیرمجاز

تلفات مشکوک پرندگان در تالاب میانکاله یادآور خاطره تلخ اتفاقی مشابه در اواخر دهه‌ ۱۳۷۰ خورشیدی در مازنداران است. مدیرکل محیط‌ زیست مازندران در مصاحبه با "شهروند" درباره آن روزها می‌گوید: «محیط‌ زیست صیدهای شکارچیان غیرمجاز را از آنها گرفته بود و شکارچیان به تلافی چند ١٠ لیتر سم آفت‌کش مرکبات را داخل تالاب ریختند که چند صد‌هزار پرنده مردند و تالاب تا ماه‌ها بوی تعفن می‌داد.»تالاب میانکاله و حکایت تالاب‌خواران

در سال‌های گذشته دست‌درازی‌های غیرقانونی به تالاب و اراضی میانکاله شدت گرفته است.

تابستان گذشته تشکل‌های زیست محیطی در استان مازندران از تصرف بیش از دو هزار هکتار از اراضی پناهگاه حیات وحش و تالاب بین‌المللی میانکاله خبر دادند. این تصرف بنا بر گزارش‌های منتشرشده از سوی برخی زمین‌خواران و کشاورزان حاشیه این ذخیره‌گاه زیست کره و به صورت غیرقانونی صورت گرفته است. دایره حقوقی اداره کل محیط زیست مازنداران در آن زمان تصرف اراضی را تأیید و از ارسال نخستین شکایت به دادگستری شهرستان بهشهر خبر داد.

جاذبه‌ اراضی این منطقه از مازندران و هجوم زمین‌خواران به حدی بود که در سال‌های اخیر آتش سوزی‌های زنجیره‌ای و عمدی را رقم زد. به گزارش سایت‌های داخلی، این آتش‌سوزی‌ها تنها در سال گذشته حدود ۴۰۰ هکتار از اراضی این زیستگاه پرندگان مهاجر را به خاکستر تبدیل کرد. مسئولان و کارشناسان محیط زیست مازندران اگر چه موضوع دست داشتن زمین خواران در آتش سوزی‌ها را تأیید کرده‌اند، اما مدرک قابل توجهی برای اثبات آن ندارند.تالاب میانکاله، گنجینه‌ای در شمال ایران

میانکاله دو محیط آبی به وسعت ۴۵ هزار هکتار شامل خلیج و تالاب میانکاله و خشکی با وسعت حدود ۲۴ هزار هکتار دارد و تقریبا حدود سه درصد از کل مساحت مازندران را تشکیل می‌دهد. در منطقه‌ میانکاله بیش از یک میلیون پرنده در ۲۳۰ گونه زندگی می‌کنند. این تالاب یکی از زیستگاه‌های باارزش پرندگان مهاجر آبزی و بومی است.

طبق اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست، کل منطقه با وسعت تقریبا ۱۰۰ هزار هکتار درسال ۱۳۴۸ به عنوان منطقه حفاظت شده تحت مدیریت سازمان محیط زیست درآمد. درسال ۱۳۵۴ از جمله به دلیل جذب گونه‌های نادر و رو به انقراض پرندگان آبزی مهاجر به پناهگاه حیات وحش ارتقاء یافت. کل پناهگاه حیات وحش میانکاله در سال ۱۳۵۵ توسط برنامه MAB یونسکو به عنوان "ذخیره‌گاه زیست‌کره" شناخته شد. میانکاله در سال ۱۳۵۴ هم به عنوان تالاب با اهمیت بین‌المللی در کنوانسیون رامسر به ثبت رسید.
ادامه
23
1
5
سیما م , biesm.azari73
چهارشنبه 9 بهمن ، 00:29
یعنی تا چه حد باید یه آدمیزاد حرومزاده و بی شرف باشه ک بتونه همچین جنایاتی رو در مورد حیوانات بی گناه مرتکب بشه. اگه واقعا عمدی بوده باشه باید عاملین این افتضاح رو ب شدیدترین نحو ممکن مجازات کرد ک اگه نکنن بی غیرتن
ادامه
کلوب دات کام , recreation
در مرزهای علم , edge_of_science

۳ ماه قبل از شیوع ویروس مرگبار کرونا در چین، جمعی از کارشناسان آمریکایی هشدار داده بودند این ویروس احتمالا به مرگ میلیون ها نفر منجر می شوند.

محققان مرکز جان هاپکینز به عنوان بخشی از یک تحقیق در اکتبر ۲۰۱۹، یک مدل فرضی از بیماری مسری را روی رایانه مدلسازی کردند.

این شبیه سازی رایانشی پیش بینی کرد احتمالا فقط طی ۱۸ ماه ۶۵ میلیون نفر از سراسر جهان قربانی این ویروس می شوند. ویروس مرگبار کرونا هم اکنون در چین فراگیر شده و ۴۱ نفر را به کام مرگ فرستاده است. این در حالی است که بیش از ۱۲۰۰ نفر نیز به آن مبتلا شده اند. اما کارشناسان معتقدند رقم واقعی بسیار بالاتر از این آمار است.

اریک تونر محقق ارشد این پژوهش در جان هاپکینز می گوید: هنگامیکه اخبار شیوع ویروس کرونا در ایالت ووهان چین منتشر شد، من چندان تعجب نکردم. از مدت ها قبل فکر می کردم کرونا، ویروسی است که احتمالا یک اپیدمی جدید به وجود بیاورد. هنوز نمی دانیم این بیماری تا چه حد مسری است. فقط می دانیم کرونا از طریق لمس انسان ها منتقل می شود.

نخست به نظر می رسد شدت اپیدمی کرونا نسبت سارس کمتر باشد. اما بررسی های بیشتر نشان می دهد کرونا احتمالا سریع تر از سارس منتقل می شود.ویروس کرونا عفونتی است که مجرای تنفسی را آلوده می کند.

شبیه سازی رایانه تونر نشان می دهد پس از ۶ ماه تقریبا در تمام کشورهای جهان مواردی از ابتلا به ویروس کرونا مشاهده می شود. طی ۱۸ ماه ۶۵ میلیون نفر به دلیل ابتلا به آن قربانی می شوند. شبیه سازی رایانشی تونر براساس یک ویروس خیالی به نام CAPS انجام شد. در این فرضیه ویروس مذکور در مزارع خوک برزیل به وجود آمده بود. این ویروس در مقابل واکسیناسیون مدرن مقاوم بود و بنابراین نسبت به سارس نیز مرگبار و ابتلا به آن آسان تر بود.

البته شیوع این بیماری در ایالت ووهان چین نشان دهنده یک اپیدمی جهانی نیست اما تاکنون در ۱۰ کشور(آمریکا، تایلند، ژاپن، کره جنوبی، تایوان، ویتنام، سنگاپور، هنگ کنگ، ماکائو و نپال) موارد ابتلاد به این ویروس مشاهده شده است.
ادامه
48
3
7
بهرام شمرونی , beplomat
یکشنبه 27 بهمن ، 21:25
اخ عجب
ادامه
کوروش پارسی , kureshkhan
جمعه 25 بهمن ، 17:41
احتمالش زیاد است! جنگهای میکروبی از کثیفترین انواع جنگ هاست.
ادامه
کیارش کیامهر , ertava
جمعه 25 بهمن ، 16:24
بعد هم برا اثباتش ویروس رو وارد چین کردند!
ادامه