رادیو آماتوری , radio_amatory

رادیو آماتوری

رادیو آماتوری , radio_amatory

رادیو آماتوری

89نــــفــــــر
عضو شده اند
89نفر عضو شده اند
قابل توجه افراد متقاضی عضویت:مرکز تحقیقات و کار آفرینی دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز از سال 79 در دانشکده مهندسی تشکیل شد. محل این مرکز در یک آزمایشگاه متروک بخش برق دانشکده بنام آزمایشگاه رادیو آماتوری بود و بچه های راه انداز این مرکز از آن ببعد بنام بچه های رادیو مشهور شدند و هرگز نخواستند این ا...قابل توجه افراد متقاضی عضویت:مرکز تحقیقات و کار آفرینی دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز از سال 79 در دانشکده مهندسی تشکیل شد. محل این مرکز در یک آزمایشگاه متروک بخش برق دانشکده بنام آزمایشگاه رادیو آماتوری بود و بچه های راه انداز این مرکز از آن ببعد بنام بچه های رادیو مشهور شدند و هرگز نخواستند این اسم را از آزمایشگاه بردارند. طبیعتا جو آزمایشگاه یک جو کاملا علمی بود و خلوص بچه های راه انداز آن اجازه نداد که به انحرافات سیاسی و ... کشیده شود. این کلوپ را یکی از اعضای این مرکز براه انداخت و احتمالا علاوه بر بحث های برق به مباحث مطرح شده دیگری نیز عادت می کنید. مرکز تحقیقات دانشکده منهدسی با بیش از 10 سال سابقه اکنون محل انجام پروژه های خودجوش علمی دانشجویان بخشهای مختلف دانشکده بودهو با شرکتهای بیرون از دانشگاه قرارداد های طراحی مدار و سیستم دارد.مشاهده کامل مشخصات
9 تیر 1385
از اینکه در این کلوپ عضو شدید و خود را از بچه های رادیو میدانید خوشحالیم.
بچه های رادیو

حتما فارسی بنویسید
بحثهای بدون طرفدار سه سوته پاک میشند!
بحثای "سیاسی بازی" بدون طرفدارند!

در مورد فعالیتهای علمی و ارتباط دانشگاه با صنعت و مسائل مذهبی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی گذرکرده از ذهن جستجوگر دوستان و هزاران زمینه دیگه که بسی از مباحث مهندسی فراتر است

اعضاء

 •  , vahid_taran2010
 • داوود زائری , davood71zaeri
 • آتوسا آزادی , atosa_azadi
 • فریاد  , hiva_007
 • 89 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • عاطفه نوری , atefeh_noori
 • بابک خرمدین , babakhoram
 • مگ رایان , meg_ryan
  عناوین بحث ها پاسخها بروز رسانی
1
92/3/6 (20:26)
5
89/6/7 (12:03)
1
87/3/20 (16:17)
رادیو آماتوری , radio_amatory
با زبان دیپلماسی ندارد

گروه سیاسی - رجانیوز: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، ایجاد آرامش روحی و روانی در جامعه، کنترل تورم، تثبیت قیمت ارز و اجرای طرح نظام سلامت را از اقدامات با ارزش و خوب دولت یازدهم در یکسال گذشته برشمردند و همه دولتمردان را به حفظ و تقویت جهت گیری و روحیه انقلابی، تکیه بر ظرفیت ها و تولید داخلی، اجرای دقیق سیاستهای اقتصاد مقاومتی، توجه ویژه به بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی در روستاها، جدی گرفتن ادامه رشد علمی و تقویت شرکتهای دانش بنیان، موضع گیری صریح در قبال مسائل منطقه و جهانی بویژه دخالتهای امریکا، حفظ انسجام درونی دولت، رعایت خطوط قرمز و فاصله گذاریها بویژه در موضوع فتنه سال 88، و سعه صدر و آرامش در قبال انتقادهای منصفانه، توصیه کردند.

در این دیدار که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، حضرت آیت الله خامنه ای با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، جهت گیری و روحیه انقلابی و طلب رضای الهی را از مهمترین ویژگیهای این دو شهید بزرگوار دانستند و افزودند: باید همه ما به عنوان مسئولان نظام همواره جهت گیری و روحیه انقلابی را حفظ کنیم و هدف نیز کسب رضای الهی باشد.

رهبر انقلاب اسلامی با قدردانی از گزارش رئیس جمهور از عملکرد یکساله دولت یازدهم، گفتند: گزارش عملکرد دولت باید به افکار عمومی ارائه شود تا مردم ضمن اطلاع از اقدامات انجام گرفته، از کارها و برنامه های آینده نیز مطلع شوند.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: ارائه گزارش عملکرد، موجب امیدواری مردم به آینده خواهد شد. البته باید دقت شود که در این گزارش ها، آمارها دقیق و بدور از اغراق باشند.

ایشان با تأکید بر اینکه یکی از برکات تغییر دولتها و روی کار آمدن دولتها با شعارهای جدید، ایجاد امید در مردم است، افزودند: باید این امید را در مردم حفظ و تقویت کرد که یکی از راههای تقویت آن، اطلاع افکار عمومی از کارهای انجام گرفته، است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: البته امید مردم فقط با ارائه گزارش، تقویت نخواهد شد بلکه مردم به دنبال عمل، و نتیجه عملی، صحبت ها هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه چند توصیه مهم به دولت داشتند که «کار و فعالیت و خدمت مستمر به مردم» و «پرهیز از حاشیه سازی ها» اولین توصیه به دولتمردان بود.

حفظ انسجام درونی و شنیده شدن یک صدا از دولت، دومین توصیه رهبر انقلاب اسلامی بود.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: باید مراقبت شود تا در سخنان مسئولان دولتی تعارض وجود نداشته باشد و فلسفه تعیین سخنگو هم این است که از دولت صدای واحد در مسائل مختلف شنیده شود.

رهبر انقلاب اسلامی در توصیه سوم خود، دولتمردان را به پرهیز از دو قطبی کردن جامعه با شعارها و دعواهای سیاسی سفارش کردند و گفتند: جناح بندیهای سیاسی اشکالی ندارد اما نباید جامعه را به دو قطب تبدیل کرد زیرا این کار موجب دل زدگی و خستگی مردم و شکننده شدن محیط جامعه می شود.

چهارمین توصیه حضرت آیت الله خامنه ای عبور دولت از جناح بندی ها در مسائل سیاسی، بود که ایشان تأکید کردند: علائق اعضای دولت به برخی جناح های سیاسی اشکالی ندارد اما دولت و اعضای آن نباید اسیر جناح بندیها شوند.

ایشان افزودند: در موضوع جناح بندی های سیاسی همواره تأکید بر رفاقت و اُنس با یکدیگر است اما در برخی موارد هم مسئله متفاوت است و باید حتماً خطوط قرمز و خطوط فاصل رعایت شوند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: مسئله فتنه و فتنه گران، از مسائل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزرا باید همانگونه که در جلسه رأی اعتماد خود بر فاصله گذاری با آن تأکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند.

حضرت آیت الله خامنه ای توصیه پنجم خود را به رعایت سعه صدر و آرامش در قبال انتقادهای منصفانه اختصاص دادند و گفتند: آقای رئیس جمهور از برخی انتقادها ناراحتند که البته در برخی موارد هم واقعاً حق با ایشان است و برخی انتقادها، تند و گاهی غیرمنصفانه هستند.

ایشان افزودند: لزومی ندارد که انسان بخواهد به هر مطلب یا انتقادی، پاسخ دهد زیرا در برخی موارد سکوت بهتر است ضمن آنکه هر حرفی هم که بر ضد ما زده شود اینگونه نیست که حتماً در ذهن افراد جامعه تأثیر بگذارد و مورد قبول قرار گیرد.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: انتقاد باید باشد اما انتقاد باید با لحن خوب و منصفانه باشد و هدف از آن نیز بی آبرویی و سبک کردن طرف مقابل نباشد که این روش قطعاًَ غلط است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: پاسخ به انتقادها هم باید منطقی و با خونسردی داده شود.

ایشان با تأکید بر اینکه انتقادهای منصفانه دشمنی نیست بلکه کمک به دولت است، گفتند: یکی از مسائل بسیار مهم کنونی، آرامش روانی موجود در جامعه است که باید حفظ شود.

رعایت انصاف در انتقاد از اقدامات و سیاستهای دولتهای گذشته، توصیه ششم رهبر انقلاب اسلامی به اعضای دولت بود.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: همواره دولتها نسبت به دوره های گذشته خود منتقد بوده اند که ایرادی هم ندارد اما این انتقاد نباید حالت اغراق آمیز و تخریب پیدا کند زیرا در روحیه مردم تأثیر بد می گذارد و آنان را نسبت به آینده نیز نامطمئن می کند.

ایشان با اشاره به برخی اظهارنظرهای مبالغه آمیز و غیرمنصفانه درخصوص دولت های گذشته افزودند: اگر در این اظهار نظرها بی انصافی شود، قطعاً در آینده نیز نسبت به عملکرد ما هم بی انصافی خواهد شد. اگر برخی سیاست ها یا عملکردهای دوره گذشته را قبول نداریم، بهترین شیوه، اصلاح آن در عمل است و این روش، بهتر از اظهار نظر است.

موضع گیری صریح و قاطع در قبال مسائل منطقه ای و بین المللی، هفتمین توصیه رهبر انقلاب اسلامی به دولت بود.

حضرت آیت الله خامنه ای موضع گیریهای دولت در یکسال گذشته را خوب ارزیابی کردند و گفتند: موضع گیری صریح و قاطع در مسائلی همچون فلسطین، رژیم صهیونیستی، غزه، سوریه، عراق، تکفیری ها و دخالت های امریکا، به نفع نظام جمهوری اسلامی است و منافاتی هم با زبان دیپلماسی و مذاکره ندارد.

ایشان تأکید کردند: موضع گیری صریح و شفاف درخصوص این مسائل شاکله کلی نظام اسلامی و عقبه راهبردی نظام در میان ملتها را حفظ خواهد کرد.

توصیه هشتم رهبر انقلاب اسلامی تأکید بر ادامه پرشتاب رشد علمی کشور و حمایت از شرکتهای دانش بنیان و نقش تعیین کننده تحقیقات کاربردی و تحقیقات بنیانی بود.

حضرت آیت الله خامنه ای طرح نظام سلامت را یکی از اقدامات بسیار خوب دولت یازدهم برشمردند و در توصیه نهم خود گفتند: باید این طرح پشتیبانی شود و ادامه یابد، ضمن آنکه مراقبت شود برخی تصمیم ها، این طرح را به ضد خود تبدیل نکند.

توصیه های بعدی رهبر انقلاب اسلامی به دولت، عمدتاً توصیه های اقتصادی بود.

حضرت آیت الله خامنه ای در توصیه دهم خود با اشاره به لزوم تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی و حمایت از تولید، افزودند: کلید رونق اقتصادی که مورد تأکید رئیس جمهور محترم نیز است، مسئله تولید است. باید با استفاده از ظرفیت های فراوان داخلی، تولید را به حرکت درآورد تا رونق اقتصادی و افزایش صادرات غیرنفتی محقق شود.

حضرت آیت الله خامنه ای، اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را برای بالفعل کردن ظرفیت های داخلی و به حرکت درآوردن تولید، بسیار مهم دانستند و خاطرنشان کردند: دولت باید بسته سیاستهای اقتصادی خود را با سیاستهای اقتصاد مقاومتی تطبیق دهد و مواردی را که غیرمنطبق با این سیاستها است، حذف کند.

ایشان، تثبیت قیمت ارز و کنترل تورم را از اقدامات با ارزش دولت در یکسال گذشته برشمردند و افزودند: نباید به این اقدامات بسنده کرد زیرا این موارد، قدمهای اول هستند.

رهبر انقلاب اسلامی یکی از مشکلات جدی کنونی کشور را بنگاه داری بانک ها دانستند و تأکید کردند: دولت باید این موضوع را بطور جدی پیگیری و حل کند زیرا بانکها باید در خدمت تولید باشند و اگر در خدمت تولید قرار گیرند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

توجه ویژه به بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی در روستاها توصیه یازدهم حضرت آیت الله خامنه ای به دولت بود.

ایشان تأکید کردند: صنایع بخش کشاورزی، یکی از بخشهای راهبردی است که در همه کشورها به آن کمک ویژه می شود و دولت باید به بخش کشاورزی مساعدت ویژه ای داشته باشد.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین خاطرنشان کردند: راه توسعه روستاها، ایجاد صنایع تبدیلی در روستاها است.

حضرت آیت الله خامنه ای، اهمیت ویژه بخش معدن و ارزش افزوده و اشتغال زایی این بخش را به عنوان توصیه دوازدهم بیان کردند و سپس با اشاره به ضررها و زیان های واردات بی رویه و تاثیر منفی آن بر تولید داخلی ، توصیه سیزدهم خود را به این موضوع اختصاص دادند.

رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه موضوع واردات ، فقط از طریق تعرفه حل نخواهد شد ، افزودند: دولت باید درخصوص واردات کالاهای غیر ضروری و تجملی سخت گیری بیشتری انجام دهد و اِعمال قدرت کند.

چهاردهمین توصیه رهبر انقلاب اسلامی درخصوص آب کشاورزی بود که حضرت آیت الله خامنه ای ضمن تأیید سیاستهای وزارت نیرو درخصوص آب، گفتند: یکی از راه حل های جدی برای مشکل آب در کشور، صرفه جویی در آب کشاورزی از طریق استفاده از شیوه های نوین آبیاری بویژه آبیاری تحت فشار است.

توجه جدی برای تکمیل مسکن مهر، پانزدهمین و آخرین توصیه رهبر انقلاب اسلامی به دولت بود.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: اگر احتمالا با اصل طرح مسکن مهر و یا نحوه تزریق اعتبارهای بانکی به آن مخالفتی وجود دارد ، اما این را هم بدانیم که اکنون چند میلیون نفر چشم انتظار تکمیل مسکن مهر هستند و باید این کار بطور جدی پیگیری شود و به اتمام برسد.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود، خطاب به اعضای دولت یازدهم گفتند: به خدا تکیه و به او توکل کنید اگر به کمک خداوند امیدوار باشید، قطعاً پروردگار هم به شما کمک خواهد کرد و این راهم بدانید که موفقیت شما، موفقیت و سرافرازی نظام اسلامی است.
ادامه
99
کامنت بنویسید...
مریم م , modarres91
جمعه 28 شهریور ، 23:07
...............
ادامه
رادیو آماتوری , radio_amatory
سید صادق , saleh1459

امروز از شلمچه دوباره شهید آوردن

در حدیثی قدسی نقل است که خدای فرماید
: من طلبنی وجدنی و من وجدنی عرفنی و من عرفنی احبنی و من احبنی عشقنی و من عشقنی عشقته و من عشقته قتلته و من قتلته فعلیّ دیته و من علیّ دیته فانا دیته
: آن كس كه مرا طلب كند، من را می یابد و آن كس كه مرا یافت، من را می شناسد و آن كس كه مرا شناخت، من را دوست می دارد و آن كس كه مرا دوست داشت، به من عشق می ورزد و آن كس كه به من عشق ورزید، من نیز به او عشق می ورزم و آن كس كه من به او عشق ورزیدم، او را می كشم و آن كس را كه من بكشم، خونبهای او بر من واجب است و آن كس كه خونبهایش بر من واجب شد، پس خود من خونبهای او می باشم.
ادامه
کامنت بنویسید...
مریم م , modarres91
جمعه 31 مرداد ، 13:59
...
ادامه
زهرا حسینی , hadis_hosseini
دوشنبه 21 بهمن ، 12:35
خدایا من ذره ام ولی اط تو همان را برای تمام انسانها می خاهم که بزرگان
به کوچکیم ننگر به بزرگی و رحمت خود
به همه عطا کن
دلم برات تنگه
ادامه
سید صادق , saleh1459
سه شنبه 8 بهمن ، 08:39
من طلبتی ....
ادامه
رادیو آماتوری , radio_amatory
ویژه , Especially
رادیو آماتوری   از  ویژه 5 سال پیش
ادامه
318
34
219
رسول , rasoul_57
دوشنبه 27 آبان ، 02:29
ایول
ادامه
داود , davood1936356
دوشنبه 27 آبان ، 07:48
like
ادامه
حمید خیری , ghanavaty
دوشنبه 27 آبان ، 08:23
داش مشتیا یه دونن
ادامه
رادیو آماتوری , radio_amatory
ابوالفضل عبادی ااگرافیک اا , abolfazl_maybod
هنر عکاسی
ادامه
کامنت بنویسید...
سپیده , oksaharok
شنبه 17 اسفند ، 22:54
آورین

ادامه
آقا سعید , rex4030
جمعه 1 آذر ، 14:19
زیباست ...
ادامه
تارا ا , tarafo
شنبه 25 آبان ، 12:44
besiyar zibast va ostadane ............mamnun
ادامه
رادیو آماتوری , radio_amatory
سید صادق , saleh1459
عشق بازی
عشق بازی کار هر شیاد نیست

این شکار، دام هر صیاد نیست

عاشقی را قابلیت لازم است

طالب حق را حقیقت لازم است

عشق ، از معشوق اول سر زند

تا به عاشق ، جلوه دیگر کند

تا به حدی که برد هستی از او

سر زند صد شورش و مستی از او

شاهد این مدعی خواهی اگر

بر حسین و حالت او کن نظر

روز عاشورا در آن میدان عشق

کرد رو را جانب سلطان عشق

بارالها این سرم این پیکرم

این علمدار رشید این اکبرم

این سکینه این رقیه این رباب

این عروس دست وپا خون در خضاب

این من و این ساربان،این شمر دون

این تن عریان میان خاک و خون

این من واین ذکر یارب یاربم

این من و این ناله های زینبم

پس خطاب آمد زحق کی شاه عشق

ای حسین یکه تاز راه عشق

گر تو بر من عاشقی ای محترم

پرده برکش من به تو عاشقترم

غم مخور که من خریدار توام

مشتری بر جنس بازار توام

هر چه بودت داده ای در راه ما

مرحبا صد مرحبا خودهم بیا

خود بیا که می کشم من ناز تو

عرش و فرشم جمله پا انداز تو
ادامه
کامنت بنویسید...
سهیلا قربانی , sohela19.1393
جمعه 11 مهر ، 08:29
++++++++++++++++++++++
ادامه
زهرا ساداتــــــــــــ , fzay
چهارشنبه 22 آبان ، 18:18
این سر و این جان
هرچه خواهی کنون کن فرمان...
ادامه
سید صادق , saleh1459
سه شنبه 21 آبان ، 15:51
عشق بازی کار هر شیاد نیست
ادامه