نرم افزار اندروید کلوب
دانشكده كامپیوتر قم , qomuniversitycomputerscience

دانشكده كامپیوتر قم

دانشكده كامپیوتر قم , qomuniversitycomputerscience

دانشكده كامپیوتر قم

214نــــفــــــر
عضو شده اند
214نفر عضو شده اند
دانشگاه دولتی قم در مهر ماه سال 1383 با زحمت فراوان دکتر شیردل آغاز به پذیرش دانشجو در رشته ی علوم رایانه کرد و مدیریت گروه را نیز خود ایشان به عهده گرفتند . با ورود دانشجو ها و آغاز کار گروه ، بعد از آشنایی دانشجو ها با یکدیگر پایه ی انجمن علمی علوم رایانه توسط آقای عباس منصور نژاد بنا نهاده شد ...دانشگاه دولتی قم در مهر ماه سال 1383 با زحمت فراوان دکتر شیردل آغاز به پذیرش دانشجو در رشته ی علوم رایانه کرد و مدیریت گروه را نیز خود ایشان به عهده گرفتند . با ورود دانشجو ها و آغاز کار گروه ، بعد از آشنایی دانشجو ها با یکدیگر پایه ی انجمن علمی علوم رایانه توسط آقای عباس منصور نژاد بنا نهاده شد . بعد از آغاز فعالیت انجمن ، وبلاگ انجمن توسط بنده در تاریخ 15 اردیبهشت 1384 آغاز به کار کرد . تا اینکه پس از یک سال و نیم با توجه به نیاز وبلاگ را به سایت تبدیل کردیم . سایت : http://www.ecqom.comمشاهده کامل مشخصات
5 فروردین 1384
آموزش و تحصیل

اعضاء

  • سید محسن حسینی , goodweb
  • احسان محمو  , ahsan123
  • ندا مدیر , p30neda
  • پردیس جون پردیس جون , perdis_joon
  • 214 نفر

    morebox img

کلوبهای مشابه

  • دانشگاه قم , azadqomclub
وبلاگ میهن بلاگ
دانشكده كامپیوتر قم , qomuniversitycomputerscience
آشنایی با قلم های دیجیتالی AIPTEK
استفاده از قلم های دیجیتالی به عنوان یك ابزار ورودی مدرن به طور چشمگیری در بین كاربران و مصرف كنندگان متداول گردیده و به طور روز افزونی، جانشین ماوس های قدیمی می شوند.

به گزارش بخش خبر سایت اخبار فن آوری اطلاعات ایران، به نقل از مجله علم الكترونیك و كامپیوتر، قلم های دیجیتالی جهت مصارف متنوعی چون طراحی، گرافیك، نگارش واتوماسیون اداری كاربرد دارند و سبب تسریع و تسهیل در انجام در انجام امور می شوند. وضوح (Resolution)، مهمترین عامل تعیین كننده دركیفیت این قلم ها بوده كه معمولا بین 500dpi تا 1000dpi در تغییر است و در مارك ها و مدل های مختلف حداكثر به 2500dpi می رسد.

AIPTEK كه یك كمپانی سازنده این قلم ها در تایوان می باشد اخیرا موفق به تولید محصولاتی شده كه با بهره گیری از یك تكنولوژی ویژه از مرز وضوح 3000 dpi هم گذشته است.

قلم های جدید AIPTEK كه در سه مدل 12000u، 8000u، 600u به بازار عرضه شده اند دارای وضوح قابل تامل 3010 dpi هستند كه باعث بهبود كیفیت در نگارش دست خط و طراحی و گرافیك شده اند. ابعاد محدوده فعال مدلهای 12000u، 800u، 600u به ترتیب بزرگتر از A4، A5، A6 و علیرغم وضوح 3048 dpi دارای قیمت مناسبی در مقایسه با سایر مارك های متفرقه موجود در بازار می باشند.

مجموعه های AIPTEK شامل یك قلم بدون سیم، یك ماوس بدون سیم و یك صفحه رسم (tablet) هستند كه به پورت USB كامپیوتر وصل می شوند. در جدیدترین مدل قلم های AIPTEK با استفاده از تكنولوژی Bluetooth، صفحه رسم (tablet) هم به صورت بدون سیم عرضه شده است.

علاقمندان جهت كسب اطلاعات بیشتر با شركت كارپردازان كامپیوتر (نماینده انحصاری AIPTEK) و با شماره تلفن های 8898930 و 8892166 تماس حاصل نمایند و یا به وب سایت http://www.karpardazan.com مراجعه كنند.

برگرفته از سایت itiran.com
ادامه
99
دانشكده كامپیوتر قم , qomuniversitycomputerscience
خداحافظ AGP 8x سلام PCI Express
قرار است تا نیمه های سال 2004 رابط AGP جای خود را به PCI Express بدهد. اینتل به عنوان پیشگام این راه كارایی بالاتر و قیمت كمتر را با PCI Express وعده داده. در نسل كنونی پردازنده و سری تراشهها، پهنای باند گذرگاههای پردازنده و حافظه به 96/5 گیگابایت در ثانیه میرسد. پهنای باند در رابط AGP 8x به 99/1 گیگابایت بر ثانیه بالغ میشود. بنابراین طبق نظر اینتل ، AGP 8x مانعی بر سر راه افزایش سرعت آمد و شد دادهها میان پردازنده، حافظه و كارت گرافیك است. رابط PCI Express x16 این مشكل را حل خواهد كرد. اینتل قصد دارد تا همزمان ، PCI Express را بعنوان رابط اصلی روی بردهای اصلی نیز به كار ببرد........................................

پهنای باند گذرگاه گرافیكی بر پایه PCI Express x16 پس از تصحیح و به هنگام رسانی استاندارد، اكنون به 73/3 گیگابایت در ثانیه در حالت یك جهته(Unidirectional) و 46/7گیگابایت در ثانیه در حالت دو جهته (Bidirectional) رسیده. این رابط همچنین به لطف متغیر بودن پهنای گذرگاه و بسامدهای بالاتر به سادگی مقیاس پذیر است.

برتری دیگر فناوری PCI Express سریال در مقایسه با AGP موازی، سادگی ایجاد مسیر پایههای آن روی برد اصلی است. در نتیجه سادگی، هزینهها بسیار كاهش مییابد. گذرگاه گرافیكی PCI Express میتواند كارتهای گرافیكی پر ولع را با توان 75 وات تغذیه كند. در برابر، رابط AGP استاندارد تنها 25 وات در اختیار كارت گرافیكی قرار میدهد.

بررسی رابطهای گرافیكی: از ابتدا تا ...

نخستین كارتهای گرافیكی كامپیوترهای شخصی در آغاز سالهای 60(شمسی) در رابطهای ISA نصب میشدند. این گذرگاه 16بیتی با بسامد 33/8 مگاهرتز كار میكرد و به طور نظری پهنای باند آن به 9/15 مگابایت بر ثانیه میرسید. با ورود ویندوز در سال 1985 حجم دادههای گرافیكی دو بعدی افزایش زیادی پیدا كرد چون مایكروسافت سیستم عاملش را به یك رابط گرافیكی یا GUI (Graphic User Interface) مجهز كرده بود.

برای پاسخگویی به نیازهای روبه رشد گرافیكی، مجمع PCI-SIG در 1993 استاندارد PCI را نهایی كرد. PCI یا یا Peripheral Component Interconnect یك گذرگاه به پهنای 32 بیت است و بسامد آن از 8 تا 33 مگاهرتز است. بیشترین پهنای باند این رابط بطور نظری حدود 127 مگابایت بر ثانیه است. با ارتقاء استاندارد PCI تا نگارش 3/2 بسامد آن به 66 مگاهرتز و پهنای مجاز آن به 64 بیت رسید.

اما با استفاده روز افزون برنامه های گرافیكی سه بعدی نفس گذرگاه PCIهم به شماره افتاد كه دلیل اصلی آن را میتوان در به اشتراك گذاشته شدن گذرگاه PCI میان كارت گرافیكی و دیگر كارتهای جانبی دانست. مجمع PCI-SIG در نیمه های سال 1998 استاندارد AGP 1x/2x و در پایان همان سال استاندارد AGP 4x را پایه گذاری كرد. AGP یا Accelerated Graphic Port همان رابط PCI با برخی تغییرات است. گذرگاه AGP بر خلاف PCI به بخش ورودی / خروجی سری تراشه نتصل نمیشود بلكه تنها كارت گرافیكی را به طور مستقیم به سری تراشه متصل میكند. بسامد پایه در AGP 66 مگاهرتز است و آهنگ انتقال داده در آن با پهنای 32 بیتی كه دارد در حالت AGP2x به 6/508 مگابایت بر ثانیه و در حالت AGP 4x به 1017 مگابایت بر ثانیه میرسد. نگارش 0/3 آخرین نگارش AGP است كه AGP 8x را تعریف میكند. در AGP 8x با چهار برابر شدن بسامد روی برخی پایه ها پهنای باند به 99/1 گیگابایت بر ثانیه میرسد.

اما گام بعدی در افزایش توان گرافیكی در سال 2004 با PCI برداشته خواهد شد. نخستین گذرگاه گرافیكی PCI Express با ارتباط x16 برای رسیدن به آهنگ انتقال بالا به بازار روانه می شود.

در نسل بعدی رابط گرافیكی PCI ُطحقثسس ارتباطهای x32 هم امكان پذیر خواهند بود.


مقایسه AGP 8x و PCI Express

رابط AGP 8x PCI Express x16

بیشترین پهنا 32 بیت 32 زوج سیم سریال

بیشترین بسامد 266 مگاهرتز 5/2 گیگاهرتز

بیشترین آهنگ انتقال 99/1 73/3

آهنگ انتقال روی هر پایه 18 مگابایت بر ثانیه 100 مگابایت

طول Pipeline 32 256

شمار پایه ها 132 164

زمان عرضه 2002 ‏2004‏‏

برگرفته از http://computer4all.persianblog.com
ادامه
دانشكده كامپیوتر قم , qomuniversitycomputerscience
Spam, Worm, Trojan چه فرقی با هم دارند؟
Spam
Spam ایمیلی است كه بطور اتوماتیك برای اشخاص مختلف فرستاده می شود و اغلب اوقات یك محصول ، سرویس و یا وب سایتی را تبلیغ می كند . Spam ها مانند نامه های تبلیغاتی هستند كه توسط پست به شركت ها یا منازل فرستاه می شوند .
بعضی از Spam ها شامل مطالب فریبننده می باشند مانند این جمله : " شما برنده خوش شانس ما هستید ، برای اراسل جایزه كافیست اطلاعات زیر را برای مار ارسال كنید " . بعضی دیگر شامل تصاویر و عكسهای غیر اخلاقی می باشند .
Worm
Worm ها نوعی ویروس هستند كه اكثراً قابلیت تخریب به شكلی كه فایلی را از بین ببرند ندارند . نحوه كار Worm اغلب به این شكل است كه در حافظه اصلی كامپیوتر (Ram) مستقر می شوند و شروع به تكثیر خودشان می كنند كه این عمل موجب كند شدن سیستم و كم شدن تدریجی فضای Ram می گردد . كرم ها این قابلیت را نیز دارند كه برای آلوده كردن كامپیوترهای دیگر از ایمیل یا برنامه های چت استفاده می كنند .
Trojan
اسبهای تروا یا همانTrojan ، ویروس نیستند ، چرا ؟ به دلیل آنكه بر اساس تعریف ویروس قابلیت تكثیر ندارند . اما این قدرت را دارند كه فایلهای سیستم را پاك كنند ، در نحوه كار نرم افزار اخلال بوجود آورند و یا سیستم را از كار بیاندازند . یك اسب تروا در حقیقت یك برنامه مخرب است كه خود را به شكل یك برنامه بی خطر و معمولی نمایش میدهد .

برگرفته از گلوریا
ادامه