نرم افزار اندروید کلوب
قم , qom

قم

قم , qom

قم

109نــــفــــــر
عضو شده اند
109نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست قم ایجاد شده است.
کلوب رسمی شهر قمکلوب رسمی شهر قممشاهده کامل مشخصات
3 خرداد 1397
لیست اعضا تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.

کلوبهای مشابه

 • نیریز , neyrizclub
 • قاصدك نامم و براش ببر , ghasedclub
 • ما و قم , ma_gom
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
  عناوین بحث ها پاسخها بروز رسانی
2
97/12/29 (05:00)
25
97/12/29 (05:01)
48
97/3/22 (02:37)
2
97/12/29 (05:02)
11
97/11/1 (14:32)
2
97/8/27 (23:51)
113
97/8/13 (19:05)
1
97/7/24 (15:52)
1
97/6/28 (19:05)
1
97/5/14 (02:44)
قم , qom

مدیرگروه گسترش شبکه مرکز بهداشت قم گفت: تمام روستاهای این استان تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان قرار دارد و خدمات لازم درهمه حوزه‌ها به مراجعان ارائه می‌شود.

مجتبی بافرانی روز یکشنبه افزود: حدود چهار درصد جمعیت استان قم روستایی بوده که مراقبت‌های اولیه سلامت خود را درقالب برنامه پزشک خانواده از واحدهای ارائه خدمت در روستاها دریافت می‌نمایند.

وی اضافه کرد: تعداد واحدهای ارائه خدمت فعال درمناطق روستایی شامل ۹ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی، پنج مرکز خدمات سلامت شهری و روستایی، ۶ پایگاه سلامت و ۵۹ خانه بهداشت به همراه ۷۵ بهورز می‌باشد.

وی ادامه داد: به‌طورمعمول میانگین جمعیت موردنظر برای ایجاد یک مرکز روستایی هشت هزارتن و برای ایجاد خانه بهداشت در یک روستا یک هزار و ۲۰۰ تن می‌باشد که البته مولفه‌های دیگر نظیر دسترسی جغرافیایی و فرهنگی نیز از عوامل موثر در این زمینه است.

وی بیان کرد: در ساختار شبکه‌های بهداشت و درمان، مراقبت‌های اولیه سلامت بر اساس تمامی گروه‌های سنی تعریف‌شده است که این مراقبت‌ها با رعایت سطح‌بندی خدمات و نظام ارجاع به گروه‌های هدف در قالب بسته‌های خدمتی مشخص از طریق ثبت در پرونده الکترونیک سلامت افراد توسط بهورزان، مراقبان سلامت، پزشک خانواده و دیگر اعضای تیم سلامت ارائه می‌شود.

وی بابیان این‌که بسته مراقبت‌های اولیه سلامت با توجه به گروه سنی و جنسی متفاوت است، افزود: به‌صورت کلی مراقبت‌های ایمن‌سازی،‌ پایش رشد کودک،‌ دهان و دندان،‌ بهداشت باروری، بیماری غیرواگیر و واگیر، ‌بهداشت روان،‌ مشاوره تغذیه، خدمات پزشکی، پرستاری و دارویی،‌ آموزش بهداشت،‌ بهداشت محیط و سلامت کار در واحدهای ارائه خدمت به جامعه هدف ارائه خواهد شد.

به گفته وی،‌ طبق خدمات ثبت‌شده در سامانه سیب در سال گذشته، بیش از ۸۸ درصد جمعیت روستایی حداقل یک‌بار به واحدهای بهداشتی مراجعه و خدمات دریافت نموده‌اند.

وی گفت: به‌منظور افزایش کیفیت خدمات و رعایت حقوق شهروندی و همچنین تکریم ارباب‌رجوع از سال ۹۷، سامانه رضایت خدمات نیز در شبکه بهداشت و درمان راه‌اندازی شد که میزان رضایت، مراجعه‌کنندگان از خدمات ارائه‌شده ارزیابی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: : بر اساس پاسخ‌های واصله از طریق پیامک در استان قم،‌ میزان رضایت از خدمات دریافتی ۹۷.۴ درصد می‌باشد.

طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، استان قم دارای ۱۲۷ روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار است؛ جمعیت ساکن مناطق روستایی قم بیش از ۵۵ هزار و ۸۶۵ تن است که در قالب ۱۷ هزار و ۳۸۵ خانوار زندگی می‌کنند
ادامه
99
  قم , qom

  رئیس هیات بیماران خاص و پیوند اعضای قم، با بیان اینکه زیرساخت مناسب برای رشته‌های ورزشی مرتبط با بیماران خاص در قم ایجاد شده‌است گفت: این زیرساخت بستر لازم برای میزبانی از رویدادهای ملی در رشته‌های مرتبط با این هیات را در قم فراهم کرده‌است.

  علی‌اصغر فرمانی روز یکشنبه در مجمع سالیانه هیات بیماران خاص و پیوند اعضای قم در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان قم، افزود: توسعه زیرساخت‌های ورزشی مرتبط با رشته‌های این هیات از جمله اولویت‌های هیات بیماران‌خاص و پیوند اعضای قم می‌باشد که دراین زمینه مجموعه مناسبی از زیرساخت‌ها در مجموعه ورزشی هفت‌تیر ایجاد شده‌است.

  وی اظهار داشت: ایجاد زمین‌ها و سالن‌های استاندارد پتانک، اسکواش و همچنین تنیس روی میز در مجموعه ورزشی هفت‌تیر و همچنین وجود خوابگاه‌هایی در این مجموعه ورزشی ظرفیت لازم برای اخذ میزبانی از رویدادهای ملی را در این استان فراهم کردهاست.

  فرمانی ادامه داد: فعال‌سازی ایستگاه دارت در پنج بوستان قم و همچنین ایجاد ۲ مجموعه پرتاب دیسک برای بیماران خاص استان از جمله زیرساخت‌های ایجادشده در قم است.

  وی با اشاره به عملکرد این هیات، گفت: اعزام به اردوی تیم ملی، اعزام به مسابقات کشوری رشته‌های مختلف، برگزاری مسابقه‌ها و جشنواره‌های مختلف فرهنگی ورزشی از جمله اقدام‌های این هیات در سال ۹۸ بوده است.

  فرمانی با بیان اینکه ۶ گروه بیماری زیرمجموعه این هیات وجود دارد که هرگروه شامل ۱۰ رشته ورزشی است گفت: مسابقات تالاسمی و همچنین برگزاری جشنواره ام‌اس و بیماری‌های هموفیلی، تجلیل از قهرمانان سال ۹۶ از جمله اقدام‌های این هیات در سال ۹۷ بوده‌است.

  وی ادامه داد: کسب ۹ مدال طلا، ۲ نقره و پنج برنز نتیجه تلاش ورزشکاران این هیات در مسابقات کشوری طی سال ۹۷ در رشته‌های مختلف از جمله بولینگ، پتانک و شنا بوده است که سهم بانوان ۹ مدال و آقایان ۷ مدال می‌باشد.

  رئیس هیات بیماران خاص و پیوند اعضای قم، با بیان اینکه بیماران خاص زیر پوشش هیچ نهادی قرار نمی‌گیرند گفت: ورزشکاران این هیات همگی جزو بیماران خاص هستند که با انواع بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند که دغدغه اصلی آن‌ها تامین هزینه‌های درمان آن‌هاست.

  فرمانی با بیان اینکه برخی ورزشکاران زیرمجموعه‌ای این هیات ۶ ماه است که توان تامین داروهای خود را نداشته‌اند، ادامه داد: پیش از این کمیته هماهنگی میان انجمن‌ها و کمیته‌های مختلف ذیل استانداری تشکیل و موضوع‌های مرتبط با بیماران خاص پیگیری می‌شد که این کمیته‌ها چند سالی است که به طور کامل منحل شده‌است.

  رئیس هیات بیماران خاص و پیوند اعضای قم، ثبت رکورد کشوری آزاد در رشته تیراندازی توسط یکی از ورزشکاران استان را از جمله دستاوردهای مهم این هیات در سال جاری دانست و گفت: در سال جای نخستین دوره مسابقات استعدادهای برتر در رشته بیماران خاص کشور برگزار شد که تیم اعزامی قم موفق به کسب ۲ مدال طلا ، ۲ نقره و ۳ برنز شدند.

  فرمانی، با بیان اینکه بیماران خاص شرایط بسیار متفاوت از سایر هیات‌ها دارند، ادامه داد: تمام اعضای این هیات خود از جمله بیماران خاص و پیوند عضو هستند که این موضوع شرایط خاصی را برای فعالیت این هیات ایجاد کرده است که توجه به این تفاوت‌ها در تامین بودجه و اعتبارها ضروری است.

  رئیس هیات بیماران خاص و پیوند اعضای قم، با تاکید بر اینکه دغدغه اصلی ورزشکاران این هیات تامین هزینه‌های درمان است گفت: تمام آموزش‌ها و اعزام ورزشکاران به مسابقات مختلف ملی به صورت رایگان برگزار می‌شود.

  فرمانی، با بیان اینکه این هیات، از جمله هیات‌هایی است که هیچ‌گونه درآمدی ندارد، گفت: برخلاف سایر هیات‌ها که برای برگزاری دوره‌های آموزش و اعزام به مسابقات از ورزشکاران هزینه‌ای دریافت می‌شود، در این هیات به دلیل شرایط خاص بیماران هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

  ۲۰۰ ورزشکار بیمه شده در ۶ گروه بیماری های خاص زیر مجموعه این هیات در قموجود دارد. حدود ۱۸۰ بیمار تالاسمی، یک هزار و ۸۰۰ بیمار ام اس، حدود ۲۰۰ هزار بیمار دیابتی، ۲۰۰ بیمار هموفیلی و یک هزار بیمار دیالیزی در قم ساکن هستند.
  ادامه
   قم , qom

   مدیرکل دامپزشکی قم با بیان اقدامات استان درمبارزه با فوق حاد مرغی گفت: تاکنون اثری ازشیوع آنفلوآنزای فوق حاد مرغی درسطح استان مشاهده و ثبت نشده‌است.

   محمد مهدی رفیعی روز سه‌شنبه درجلسه ستاد آنفلوآنزا دراستانداری قم تاکید کرد: با تجربه ازبیماری آنفلوآنزای مرغی سال ۹۶، برحجم بازرسی‌ها و کنترل‌های بهداشتی استان افزوده شده‌است.

   وی اظهارداشت:‌ سال گذشته ۳ واحد پرورش مرغ استان درگیر آنفلوآنزای فوق حاد مرغی بود که بخش مهمی از آنها ادامه و اپدیمی سال ۹۶ بوده‌است.
   وی گفت: تراکم نگهداری مرغ تخم‌گذار درداخل قفس‌های بهداشتی به ۵۰ درصد ظرفیت ۱۹ میلیون مرغ تخم‌گذار و گوشتی استان رسیده که درکنترل و مدیریت بیماری آنفلوآنزا موثر است.
   مدیرکل دامپزشکی قم اظهار داشت: ازسال گذشته اجرای واکسیناسیون پولتهای پرورش یافته درسطح استان اجباری شده‌است، از سال ۹۷ تاکنون بیش از ۱۴ میلیون مورد واکسیناسیون در بین مرغداری‌های استان انجام گرفته‌است.
   وی ادامه داد: تمام واحدهای پرورش مرغ تخم‌گذار ازسال ۹۶ ممیزی شده‌است، تمام مرغهای وارد شده و صادرشده از استان واکسیناسیون شده‌اند.
   وی خاطرنشان کرد: برای مدیریت فعالیت واحدهای فرورش پرنده‌ها به صورت دوره گرد و واحدهای غیرمجاز پرورش انواع پرنده، فرمانداری قم ورود پیدا کرده‌است.
   رفیعی گفت:‌ درمایه‌کوبی گله‌های پرورش پولت مرغ تخم‌گذار با واکسن آنفلوآنزای قم بهترین عملکرد را سال گذشته در سطح کشور به دست آورده‌است.
   وی اظهار داشت: برای پیشگیری و مبارزه با آنفلوآنزای مرغی دراستان قم از مهرماه سال ۹۶، ۵ کمیته پیشگیری تشکیل و فعال بوده‌است.
   مدیرکل دامپزشکیخاطرنشان کرد: برای رصد و پایش تهدید بیوتروریسم در رابطه با شیوع بیماریهای مربوط به دام و طیور پدافند غیرعامل و سازمان جهاد کشاورزی استان فعال شده‌اند.
   وی تاکید کرد: رعایت اصول بهداشتی کلیدی‌ترین مساله درکنترل و پیشگیری از بیماری آنفلوآنزایفوق حاد مرغی است.
   رفیعی گفت: در صورتی که مرکز دپوی کود استان راه‌اندازی شود برخی امکان سوء استفاده دلالان از سلب می‌شود.
   ۱۷۸ مرغداری تخمگذاری و ۷۶ واحد مرغداری پولت در استان قم وجود دارد و بیشتر مرغداری ها به ترتیب در بخش کهک، سلفچگان، خلجستان، مرکزی و جعفریه مستقر هستند.
   مرغ تخمگذار بیشترین جمعیت درحال پرورش درقم است و ظرفیت تولید سالانه مرغ تخمگذار درقم بالغ بر هشت میلیون قطعه است که درحال حاضر پنج میلیون و ۳۰۰ قطعه در حال تولید می‌باشد.
   ادامه
    قم , qom

    مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: با اجرایی شدن طرح اقدام ملی مسکن،یک‌هزار و ۴۸۰ هزار خانواده کم‌درآمد در این استان صاحب‌خانه می‌شوند.

    حسن صبوری روز سه‌شنبه افزود: ثبت‌نام درطرح اقدام ملی مسکن از امروز در استان قم آغازشده و علاقه‌مندان تا سه روزفرصت دارند با مراجعه به سامانه TEM.MRUD.IR نسبت به ثبت‌نام در این طرح اقدام نمایند.

    وی اضافه کرد: این طرح به‌صورت مشارکتی با همکاری اداره کل راه و شهرسازی به‌عنوان تامین‌کننده زمین و اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به‌عنوان سازنده و احداث‌کننده واحدهای مسکونی، اجرا خواهد شد.

    وی ادامه داد: طرح فوق هم اینک درحال مطالعه و اخذ مشاور است و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده،‌ حدود یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی دراین طرح ساخته می‌شود.

    صبوری گفت: افرادی که ازسال ۸۴ فاقد مسکن ملکی بوده وتاکنون تسهیلات وام مسکن دریافت نکرده‌اند می‌توانند از طرح اقدام ملی ثبت‌نام کنند.

    وی گفت: درطرح اقدام ملی تولید مسکن متقاضیان باید چهار شرط اصلی متاهل بودن، فاقد مالکیت خصوصی، عدم استفاده از امکانات دولتی از قبیل زمین و آپارتمان و داشتن سابقه پنج سال سکونت درشهر مورد نظر را داشته باشند.

    وی افزود: امکان سپرده‌گذاری ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی دربانک مسکن به‌منظور اطمینان ازتوانایی متقاضی از دیگر شرط‌های ثبت‌نام است؛ زنان خودسرپرست نیز باید حداقل ۳۵ سال سن داشته باشند تا بتوانند دراین‌ طرح نام‌نویسی کنند.

    مدیرکل راه و شهرسازی قم بااشاره به اینکه تسهیلات این طرح ۷۵ میلیون تومان با نرخ سود بازپرداخت ۱۸ درصد است، گفت: دوره ساخت خانه‌ها حداکثر ۲ سال است و بعد از تحویل واحدها، پرداخت اقساط شروع می‌شود که دوره پرداخت حدود ۱۰ سال بوده و اقساط ماهانه آن حداقل یک و نیم میلیون تومان است.

    وی با بیان این‌که اگر متقاضیان مسکن ملی از سهمیه موردنظر بیشتر باشند اولویت‌بندی ازطریق قرعه‌کشی رایانه‌ای انجام می‌شود، افزود: بر اساس میانگین هزینه‌های ساخت مسکن، قیمت تمام‌شده واحدهای مسکونی دراین طرح با زیربنای ۷۵ تا ۱۰۰ مترمربع، بین ۱۸۷ تا ۲۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

    وی در ادامه بیان کرد: درمرحله نخست، زمینی به متراژ ۱۱ هزار مترمربع با ظرفیت احداث ۱۸۰ واحد مسکونی در محدوده پردیسان دراختیار اداره کل بنیاد مسکن قرارگرفته و بر اساس پیش‌بینی‌ها تا سال ۱۴۰۰ در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

    صبوری افزود: سه مورد دیگر از این اراضی درمحدوده پردیسان شناسایی‌شده و درال پیگیری برای واگذاری به بنیاد مسکن هست و در تلاشیم تا چند هفته آینده واگذاری صورت بگیرد.

    وی اضافه کرد: اراضی ۱۶ هکتار با استعداد ۸۰۰ واحد آپارتمانی، زمین‌هایی با متراژ ۱۸ هزار متر و یک هکتار با استعداد ۶۰۰ واحد مسکونی درآینده به بنیاد مسکن تحویل خواهد شد.

    طبق سرشماری سال ۹۵ دراستان قم ۴۵ هزار واحد خانه خالی وجود دارد که مطابق آن ۵۰ درصد مالک، ۳۹ درصد مستاجر و ۱۰درصد باقی‌مانده سایرهستند؛ استان قم درحوزه مالکیت، رتبه ۳۰ و در حوزه استیجاری، رتبه سوم در کشور را به خود اختصاص داده‌است.

    با توجه به ساخت ۴۳ هزار واحد مسکن مهر و ۴۵ هزار واحد خالی در قم،اما همچنان این استان با ۱۴۷ هزار خانوار مستاجر، در رتبه‌های بالای اجاره‌نشینی قرار دارد.

    حدود چهاردرصد جمعیت قم روستایی و ۹۶درصد شهرنشین می‌باشند.
    ادامه
     قم , qom

     فرمانده انتظامی قم از کشف ۱۷۷ کیلوگرم تریاک دراین استان خبر داد و گفت: ۶ قاچاقچی مواد مخدر نیز در این رابطه دستگیر شدند.

     به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار عبدالرضا آقاخانی اظهار داشت: روز گذشته با رصد اطلاعاتی اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدرقم مشخص شد، فردی قصد دارد محموله مواد مخدر را با یک دستگاه خودرو تریلی کشنده از یک استان جنوبی با عبور از محورمواصلاتی استان قم به قزوین منتقل کند، بنابراین موضوع دردستور کار ماموران این پلیس قرارگرفت.

     وی تصریح کرد: درادامه ضمن هماهنگی قضایی، ماموران به محور مواصلاتی موردنظر اعزام شدند و با کنترل آمد و شد خودروهای عبوری ، خودرو مذکور را شناسایی و متوقف کردند.

     آقاخانی اضافه کرد: سپس طی بازرسی از خودرو تریلی ۸۲ کیلو و ۷۵۰ گرم تریاک درقالب ۳۷ بسته مواد مخدرکشف و راننده و سرنشین خودرو دستگیر شدند.

     وی ادامه داد: همچنین روزگذشته ماموران پاسگاه سلفچگان یک قاچاقچی مواد مخدر را شناسایی و دستگیرکردند.

     وی اضافه کرد: متهم با ورود به قم قصد داشت محموله ۳۷ کیلوگرمی تریاک را به فروش برساند که حین انجام معامله به همراه خریدار مواد افیونی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

     آقاخانی گفت: در پی‌گیری اطلاعاتی اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر قم مشخص شد ۲ قاچاقچی قصد دارند مقدار قابل‌توجهی مواد مخدر را از یکی از استان‌های مرکزی با عبور از محور مواصلاتی قم به تهران منتقل کنند، بنابراین موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

     فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: در ادامه ضمن هماهنگی‌های قضایی، ماموران به محل‌های موردنظر در محورهای مواصلاتی اعزام شدند و با کنترل نامحسوس آمد و شد خودروهای عبوری، سرانجام یک دستگاه پژو پارس و یک دستگاه زانتیا را در این رابطه شناسایی کردند. که خودروها متوقف و با دستگیری هر ۲ راننده، پژو پارس و زانتیا برای بازرسی به پلیس مبارزه با مواد مخدر استان منتقل شد.

     وی گفت: سرانجام طی بازرسی صورت گرفته ۵۸ کیلو و ۸۱۰ گرم تریاک در قالب ۶۶ بطری پلاستیکی کشف شد و درنهایت متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شدند.

     کشف بیش از۱۵۴ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در قم

     فرمانده انتظامی استان قم همچنین از کشف ۱۵۴ میلیارد و ۳۷۷ میلیون ریال انواع کالای قاچاق طی ۷ ماهه گذشته درقم خبر داد.

     وی تصریح کرد: با تلاش و عزم همگانی مجموعه فرماندهی انتظامی قم و استفاده از توان نیروها در بخش‌های مختلف، بحمدالله در ۷ ماهه گذشته کشفیات در حوزه مبارزه با قاچاق کالا بسیار قابل‌توجه بوده‌است.

     وی گفت: در این مدت ۲۵۰ پرونده در رابطه با قاچاق کالا و ارز تشکیل شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد افزایش داشته و ۲۶۶ تن نیز دستگیرشده‌اند که ۱۶درصد افزایش داشته‌است.

     آقاخانی اضافه کرد: در این رابطه ۱۱۵ دستگاه انواع خودرو حامل کالای قاچاق توقیف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

     انهدام باند سارقان احشام در قم

     فرمانده انتظامی قم درادامه با اشاره به انهدام باند سارقان احشام دراین استان گفت: در این رابطه ۶ تن دستگیر شدند.

     آقاخانی اظهار داشت: در پی وقوع سرقت ۲۵۰ راس دام از یک دامداری در یکی از روستاهای قم، بلافاصله دستگیری سارق و یا سارقان دردستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

     وی گفت: در ادامه با برنامه‌ریزی‌های انجام‌ شده در روند تحقیقات تخصصی کارآگاهان و انجام اقدام‌های پلیسی، ۲ سارق احشام شناسایی و با هماهنگی قضایی طی عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

     وی افزود: متهمان ابتدا منکر بزه انتسابی بودند اما سرانجام با شواهد و قرائن موجود لب به اعتراف گشوده و به سرقت ۲۵۰ راس گوسفند به ارزش بیش از ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتراف کردند.

     آقاخانی با اشاره به شناسایی و دستگیری ۴ تن از دیگر متهمان این پرونده، گفت: افراد مذکور درنهایت پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی استان شدند.

     توقیف خودروهای حادثه‌ساز در دستور کار پلیس‌راه استان قم

     رئیس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی قم نیز از توقیف خودروهای حادثه‌ساز در این استان خبر داد و گفت: باهدف تامین امنیت ترافیکی و افزایش ایمنی عبور و مرور، پلیس با رانندگان قانون‌گریز و حادثه‌آفرین برخورد قاطع، قانونی و بدون اغماض خواهد داشت.

     سرهنگ مختار پناهی اظهار داشت: پلیس‌راه استان قم با رانندگان متخلفی که با انجام حرکات نمایشی، مخاطره‌آمیز و یا لج بازی با سایر رانندگان اقدام به رانندگی می‌کنند، بدون اغماض برخورد کرده و به مقام قضایی معرفی می‌کند.

     وی ادامه داد: سرعت، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ خط قرمز پلیس است و بدون هیچ گذشتی با رانندگانی که مرتکب این تخلفات شوند قاطعانه برخورد می‌شود.

     وی خاطرنشان کرد: در طول مسیر اگر راننده‌ای مرتکب ۲ تخلف هم‌زمان شود به مدت ۷۲ ساعت خودروی وی توقیف و روانه پارکینگ می‌شود.

     پناهی گفت: رعایت فاصله طولی، خودداری از هرگونه تغییر مسیر ناگهانی، رانندگی در بین خطوط و استراحت در هنگام خستگی مهم‌ترین مواردی است که رانندگان باید به آن توجه داشته باشند.

     برخورد پلیس راهور قم با بوق زدن‌های ممتد و غیرضروری رانندگان

     سرپرست پلیس راهور قم نیز از برخورد پلیس با بوق زدن‌های غیرضروری و ممتد رانندگان در سطح استان خبر داد.

     سرهنگ علی حسن قیصری، با تخلف خواندن اقدام رانندگان به بوق زدن‌های مکرر، اظهار داشت: در جدول جرائم رانندگی میزان جریمه برای بوق زدن‌های غیرضروری مشخص‌شده‌است.

     وی بابیان اینکه بوق به‌عنوان وسیله اخطاری - شنیداری در وسیله نقلیه کارگذاشته‌شده و جزو ضروریات است، افزود: موارد میزان استفاده و همچنین نوع صدای بوق درقوانین مشخص است و خارج از این چارچوب مشمول تخلف می‌شود.

     قیصری با اشاره به اینکه زمان استفاده از بوق خودرو مشخص است، ادامه داد: استفاده از بوق برای مطلع کردن راننده دیگر یا عابر پیاده نسبت به حضور خود درصورتی‌که با سایر علائم اخطاری ازجمله چراغ‌راهنما یا نوربالا یا پایین نتوانیم نیت خود را اعلام کنیم، به کار می‌رود.

     وی تصریح کرد: متاسفانه بعضی رانندگان از بوق زدن به‌عنوان فراخوان مسافر، سلام و خداحافظی، تشکر یا اعلام اعتراض استفاده می‌کنند که این موارد نیز ممنوعیت قانونی دارد.
     ادامه