نرم افزار اندروید کلوب
قزوین , qazvin

قزوین

قزوین , qazvin

قزوین

55نــــفــــــر
عضو شده اند
55نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست قزوین ایجاد شده است.
کلوب رسمی شهر قزوینکلوب رسمی شهر قزوینمشاهده کامل مشخصات
5 خرداد 1397
لیست اعضا تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.

کلوبهای مشابه

 • ساوه , savehclub
 • بچه های با وفای رشت , bachehaybavafayrasht
 • بابل شهر بهار نارنج , babo_city
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
قزوین , qazvin

- ۲۹ واحد تولیدی تعطیل و راکد مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین سال جاری احیا و دوباره فعال شده‌اند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین روز یکشنبه اظهار داشت: با حمایت های دولت و با تزریق منابع مالی از طریق تسهیلات بانکی و همچنین هماهنگی های بین دستگاهی، این واحدها که از سال های گذشته به دلایل مختلف اقتصادی از جمله نبود مواد اولیه و نقدینگی، نداشتن بازار فروش، اختلافات مدیریتی و ... تعطیل و راکد بودند.

حمیدرضا خانپور افزود: با احیا و راه اندازی دوباره این واحدها ۶۴۷ نفر مشغول به کار شدند.

این مسئول گفت: با برگزاری نشست های مختلف با فعالان بخش خصوصی، بانک ها، تامین اجتماعی، دستگاه های خدمات رسان و دستگاه قضا در پی بازگشایی و فعالیت دوباره واحدهای تعطیل تولیدی هستیم.

وی اظهار داشت: شهرک های صنعتی خرمدشت و آراسنج با ۶ واحد تولیدی بیشترین سهم را در کارخانجات احیا شده به خود اختصاص داده اند و شهرک صنعتی لیا و ناحیه صنعتی دانسفهان نیز هرکدام پنج مورد در ردیف بعدی قرار دارند.

این مسئول گفت: امسال همچنین سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین، ۲ واحد در ناحیه صنعتی آوج و یک واحد در شهرک صنعتی آبیک (کاسپین۲) و یک واحد در شهرک صنعتی حیدریه فعال و احیا شدند.

۹۱۸ ,واحد تولیدی با ۲۷ اشتغال در با سرمایه گذاری ۲۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین فعال هستند.
ادامه
99
  قزوین , qazvin

  معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه باید فرهنگ احترام به کودکان در خانواده، دستگاه‌ها و جامعه نهادینه شود،گفت: تمرکز بیش از اندازه به کنکور به مثابه آدرس غلط دادن در نظام آموزشی است، بلکه امروز اولویت ما باید آموزش مناسب در دوره کودکی باشد.

  رضوان حکیم زاده روز یکشنبه در اختتامیه دومین همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی که در قزوین برگزار شد افزود: مفهوم کلیدی این همایش هویت است که یک شناسه و مجموعه‌ای از ویژگی‌ها است که به گروهی از افراد یک وابستگی و ریشه خاص می‌دهد.
  وی اضافه کرد: فرد یا جمع هویت یافته می‌داند کیست و چه می خواهد و دیگران هم آن را تشخیص می‌دهند و هویت‌بخشی هم مانند انسجام بخشی به دانه‌های یک تسبیح شبیه است.

  حکیم زاده ادامه داد: آنچه در هویت، مطلوب ما است ریشه ایرانی اسلامی بودن آن است و برای آن که هویت فرزندان ما رنگ و بوی این خاک را بدهد باید از همان دوران کودکی کار در این حوزه را شروع کنیم.

  وی همچنین گفت: دوره پیش دبستانی بسیار مهم است و پژوهش های شناختی هم بر این موضوع اذعان دارند.

  حکیم‌زاده در خصوص ویژگی‌های هویت ایرانی اسلامی نیز گفت: دو بعد ایرانی و اسلامی جدای از هم نیستند بلکه یک کل وحدت یافته را تشکیل می‌دهند که هیچ کدام نسبت به دیگری برتری ندارند و هر حرکتی که یکی از آنها را کمرنگ کند به تکوین این هویت لطمه خواهد زد.

  وی اظهار داشت: مبانی اصلی برای استخراج ویژگی.های هویت اسلامی کتاب قرآن کریم است و عناصر ایرانی این هویت نیز همان میراث فرهنگی ما است که در وفاق با مفاهیم اسلامی بوده و از شاهنامه آغاز می شود که ایرانی را فردی عزتمند و مستقل، مقاوم و یزدان‌شناس معرفی کرده است.

  معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: قرآن کریم و میراث فرهنگی مبانی اصلی تشکیل دهنده و تقویت کننده هویت اسلامی ایرانی هستند که برای تحقق کامل آنها باید از همان دوران کودکی افراد را بر اساس آن تربیت کرد.

  این مسئول با بیان اینکه بر اساس آموزه‌های قرآن، اختلاف زبان و رنگ‌ها نشانه خداوند است و به همین خاطر وطن ما همه رنگ‌ها را در خود دارد.

  حکیم ‌زاده خاطرنشان کرد: حاصل هویت یافتگی همان شهید رجایی‌ها، بابایی‌ها و ۳۶ هزار شهید دانش آموزی کشور و هزاران ستاره درخشان دیگر است که باعث عزت این کشور شدند و ما در هویت اسلامی ایرانی می‌خواهیم کودکان همچون همین افراد رنگ خدایی بگیرند.

  معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش افزود: برای اینکه این هویت‌یافتگی و تمایز ایرانی اسلامی با همه جنبه های افتخار آفرین شکل بگیرد مربیان و معلمان باید کرامت کودکان را پاس بدارند و فارغ از تنوع و تفاوت در برخورداری و طبقه اقتصادی و هوش و استعداد کودکان همه آنها را عزیز بدارند.

  حکیم‌زاده با تاکید بر اینکه باید سهم کرامت‌بخشی به کودکان در سرلوحه برنامه‌های ما قرار گیرد،افزود: آموزش و پرورش در این راستا اجرای برنامه عملی‌ ارتقای هویت کودکان و خشونت زدایی از محیط مدارس را در دستور کار دارد.

  حکیم زاده همچنین با تقدیر از آموزش و پرورش قزوین در برگزاری دومین همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی افزود: نمود این همایش در قزوین کار گروهی بود که در اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین حاکم شد به طوری که تمام معاونت‌های آن برای برگزاری هرچه بهتر همایش با معاونت آموزش ابتدایی همکاری کردند.

  دومین همایش ملی هویت کودک ایرانی اسلامی به مدت ۲ روز در قزوین برگزار شد.

  نخستین دوره این همایش سال گذشته در استان یزد برگزار شده بود.
  ادامه
   قزوین , qazvin

   ۴۰ هزار تن گل و لای در مسیر رودخانه‌های شهر قزوین و اطراف آن امسال از سوی معاونت خدمات شهری شهرداری لایروبی و پاکسازی شد.

   وحید مقدم سلیمی سرپرست معاونت خدمات شهرداری قزوین سه شنبه شب در نشست علنی شورای شهر قزوین گزارشی از عملکرد مجموعه پسماند ارائه داد و افزود: مدیریت سیلاب های شهری یکی از مهمترین مباحث در پروژه های شهری شهرداری قزوین است.
   این مسئول حوزه شهری گفت: سیل یکی از بلایای طبیعی، پیچیده و مخرب است که هرساله خسارات جانی و مالی در کشور به همراه دارد بنابراین ضروری است به کنترل و مهارت آن پرداخت.
   وی اظهار داشت: در حال حاضر با توسعه شهرنشینی موضوع مدیریت سیلاب های شهری پیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و مدیریت بر سیلاب های شهری یکی از مهم ترین مباحث در پروژه های مدیریت شهری است.
   مقدم سلیمی افزود: با توجه به نزدیک شدن به فصل بارش و لزوم لایروبی و آماده سازی رودها و چاه های جذبی شهر جهت هدایت آبهای سطحی، تمامی چاه ها، رودخانه ها و کانال ها ی سطح شهر لایروبی و پاکسازی شده اند.
   مقدم سلیمی ادامه داد: امسال همزمان با آغاز فصل بارش ها و به منظور آمادگی و پیشگیری از بروز سیلاب در سطح شهر لایروبی رودها و رودخانه های سطح شهر با اختصاص اعتباری بیش از ۲۰ میلیارد ریال در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار گرفت.
   وی تصریح کرد : به منظور جلوگیری از بروز آب گرفتگی خیابان ها و معابر شهر تمامی چاه های جاذب، بازبینی و بنا به نیاز تعداد قابل توجهی از آنها لایروبی وحفر مجدد شدند.
   مقدم سلیمی با تاکید بر بازدید از نقاط حادثه خیز شهر برای پیشگیری ازسیلاب های شهری،افزود: بازدید میدانی از رودخانه های سطح شهر قزوین و نقاط حادثه خیز در دستور کار سازمان مدیریت پسماند و سازمان باغستان ها قرار گرفته تا تصمیمات لازم برای جلوگیری از آبگرفتگی در این مکان ها گرفته شود.

   وجود ۲ هزار و ۱۹۵ چاه جذبی در شهر قزوین
   مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری قزوین نیز در این نشست گفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۱۹۵ حلقه چاه جذیی در سطح شهر وجود دارد که هر ساله ۱۰ درصد آن طبق برنامه ای مدون توسط سازمان پسماند حفاری ، بازبینی،لایروبی و گسترش داده می شود.
   مهدی امینی تصریح کرد: عملیات بهسازی این چاه ها از سال ۸۶ به منظور پیشگیری از افکن چاه و جلوگیری از خسارت منازل ، مراکز تجاری و دیگر تاسیسات آب و گاز در دستور کار سازمان مدیریت پسماندقرار گرفت که از سال ۹۳ روند بهسازی نسبت به سال های گذشته رشد چشمگیری داشته است.
   وی افزود: تا پایان مهرماه امسال یک هزار و ۶۵۵ حلقه بهسازی شده و ۵۴۰ حلقه باقی مانده در دستور کار بهسازی قرار دارد و سازمان پسماند براساس اهداف استراتژیک خود مصمم است در چهار سال آینده کل چاه های موجود را بهسازی شد.
   وی تاکید کرد: در حال حاضر ۶۲ حلقه چاه بهسازی شده و ۲۱ چلقه چاه حذف و شفته ریزی شده و ۱۴ حلقه چاه جدید حفاری شده است.
   امینی خاطر نشان کرد: سطح منطقه یک به واسطه شیب شمالی-جنوبی شهر، بیشترین میزان آبهای سطحی را از سایر مناطق دریافت می کند به همین منظور تعداد چاه های حفر شده درسطح این منطقه بیشتر از دیگر مناطق است.
   وی یاد آور شد: عملیات لایروبی و بهسازی رودخانه ها، کانال ها و چاه های جاذب شهر قزوین با بهره گیری از ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر ساعت نیروی انسانی و ۶ هزار و ۲۰۰ ساعت فعالیت ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین با اعتباری بیش از ۲۰ میلیارد ریال صورت گرفته است.
   امینی یاد آور شد: از ابتدای سال جاری تا کنون لایروبی و رسوب برداری از کانال‌های سرپوشیده به میزان ۴۸ هزار متر مربع و برداشت ۱۳۰۰ تن ضایعات رسوبی به همراه لایروبی ۱۸۳ هزار متر مربع از رودخانه‌های بسترسازی شده و نشده قزوین و تخلیه ۳۵ هزار تن رسوب انجام شده است.
   ادامه
    قزوین , qazvin

    - رئیس شورای اسلامی شهری قزوین از شناسایی نقاط ضعف و قوت شهرداری در حوزه مدیریت بحران با هدف مقابله بهتر با بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه خبر داد.

    حکمت الله داودی سه شنبه شب در نشست علنی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: باید همواره آمادگی لازم برای مقابله با حوادث غیرمترقبه در سازمان های ذیربط شهرداری وجود داشته باشد.
    وی با بیان اینکه در اوایل امسال به دلیل حجم بالا و کم سابقه بارندگی مشکلاتی را داشتیم که به خوبی مدیریت شد،اظهار داشت: باید با استفاده از تجربیات قبلی و بهره گیری از همه امکانات و ظرفیت های خود اعم از ماشین الات و نیروی انسانی یک برنامه ریزی مناسب برای مقابله با خوادث و بلایای غیرطبیعی که می تواند به شهروندان و شهر خسارت وارد کند، داشته باشیم.
    وی اظهار داشت: در نقاطی که دچار مشکل بودیم نقاط قوت و ضعف مشخص شد و طی ۲ ماه نهرها جوی ها و پل ها لایروبی شد تا از بروز خسارات ناشی از سیلاب پیشگیری شود.
    داودی ادامه داد: فراهم کردن تمهیدات و تجهیزات لازم در شرایط خاص و بحرانی توسط شهرداری ها، یک امر ضروری است و استاندارد سازی زیرساخت ها، بهینه سازی تجهیزات و امکانات در کنار اطلاع رسانی می تواند به دستگاه های خدمات رسان و امدادی در زمان بحران کمک کند.
    وی پس از ارایه گزارش سازمان مدیریت پسماندها و بیان نقطه نظرات اعضای شورا افزود: زحمات قابل تقدیری در حوزه خدمات شهری و مدیریت پسماند انجام شده است.
    ادامه
     قزوین , qazvin

     معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: نظارت‌های مضاعفی بر نحوه عملکرد مکان فعلی دفع پسماندهای صنعتی استان انجام شود تا تمامی ضوابط بهداشتی و زیست محیطی در آن رعایت گردد.

     علی فرخزاد روز دوشنبه در جلسه مشترک با علی عباس نژاد مدیر کل محیط زیست استان، گفت: دفع صحیح پسماندهای صنعتی در استان بسیار حائز اهمیت است و باید مشاور طرح، مکان‌های پیشنهادی دفع پسماند صنعتی استان را مورد بازنگری قرار دهد.

     معاون استاندار گفت:باید تا اعلام نتیجه مشاور طرح برای احداث مکان جدید، نظارت‌های مضاعفی بر نحوه عملکرد مکان فعلی دفع پسماندهای صنعتی استان صورت گیرد تا جلوی تخلفات زیست محیطی در آن گرفته شود.

     فرخزاد تاکید کرد: چنانچه در نحوه دفع پسماندهای صنعتی در مکان فعلی اهمالی صورت گیرد، حتما برخورد جدی و قانونی خواهد شد چون حفظ سلامت مردم و محیط زیست از اولویت‌های ضروری و مهم مدیریت ارشد استان است.

     وی همچنین در خصوص طرح توسعه دهکده طبیعت، یادآور شد: باید شهرداری قزوین برای دریافت مجوز توسعه دهکده طبیعت یا تمدید مجوز فعلی اقدام کند تا کار این مجموعه گردشگری در استان به لحاظ قانونی با مشکل مواجه نشود.

     استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی و صنعتی دارد.
     ادامه