نرم افزار اندروید کلوب
روانشناسان , psy_logis

روانشناسان

روانشناسان , psy_logis

روانشناسان

1,330نــــفــــــر
عضو شده اند
1,330نفر عضو شده اند
انجمنی برای روان شناسان جهت اشنایی و تبادل اطلاعات .انجمنی برای روان شناسان جهت اشنایی و تبادل اطلاعات .مشاهده کامل مشخصات
19 اسفند 1384

اعضاء

 • سهیل آرانی , kharchang73
 • کورش افشار , kurosh1981
 • ماساژ سوئدی , shohadat
 • نادر افشار ونگینی , fly_541
 • 1330 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • سرباز , sarbazanclub
 • تجارت خرید وفروش شکر , tekhvfs
 • هفتمین الماس من , seventh_mydiamond
روانشناسان , psy_logis
رضا بروجردی , psy_reza
سلام دوستان خوبم :)

برای یک پژوهش روان شناسی نیاز به همکاری شما عزیزان دارم.

لطفا در صورتی که مایل هستین برای همکاری در این تحقیق به آدرس زیر رفته و به سوالات پاسخ دهید. حدود 20 دقیقه بیشتر زمان نمیبره :)

https://goo.gl/forms/YEot6wylcDLF8qnH2

ممنون @};- @};- @};-
ادامه
99
کامنت بنویسید...
محمد , mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
پنجشنبه 21 بهمن ، 01:26
farafile.ir
ادامه
روانشناسان , psy_logis
رضا بروجردی , psy_reza
تحقیقات صورت گرفته توسط محققان آمریکایی نشان می‌دهد، عنکبوت‌های طلایی گردباف احتمالا قادر به شمارش هستند. به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، عنکبوت‌ طلایی گردباف (Nephila clavipes) با استفاده از طعمه‌هایی که در تارها به دام می‌افتند، ذخیره‌گاه‌های غذایی برای خود ایجاد می‌کند. محققان دانشگاه ویسکانسین در تحقیقات خود دریافتند، این گروه از عنکبوت‌ها به دنبال طعمه‌های گم‌شده‌ای هستند که از شبکه تارهایشان ربوده شده بود؛ حشرات مرده در برخی موارد توسط عنکبوت‌های دیگر از تارهای چسبناک‌ ربوده می‌شوند. تعداد طعمه‌های موجود در ذخیره‌گاه‌های غذایی با قرار دادن لارو نوعی کرم و سپس ربودن آن‌، مورد بررسی قرار گرفتند؛ محققان رفتار عنکبوت‌ها را در جستجوی طعمه ربوده شده ارزیابی کردند. نتایج بدست آمده نشان می‌دهد، عنکبوت‌هایی که ذخیره‌گاه‌های غذایی بزرگ‌تری را از دست داده بودند، مدت‌ طولانی‌تری دنبال آنها می‌گشتند و چنین موضوعی نشان می‌دهد، این موجودات وضعیت ذخیره‌گاه‌های خودرا به خاطر می‌سپارند؛ آنها از این خاطرات برای بازیابی طعمه استفاده می‌کنند. دکتر «رافائل رودیرگز»، رهبر ارشد این تحقیق معتقد است، می‌توان از این مشاهدات چنین نتیجه گرفت که عنکبوت‌ها دارای حس شمارش هستند. درصورتیکه لاروی بسیار بزرگ‌تر از ذخیره‌گاه ربوده شود، عنکبوت جستجوهای خود را افزایش می‌دهد که این موضوع حاکی از توانایی محاسبه اندازه طعمه است. جزئیات این پژوهش در مجله Animal Cognition قابل‌مشاهده است.
ادامه
کامنت بنویسید...
محمد , mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
پنجشنبه 21 بهمن ، 01:26
farafile.ir
ادامه
مجتبی روشنی , mogtaba95
چهارشنبه 19 اسفند ، 09:13
++
ادامه
رضا بروجردی , psy_reza
پنجشنبه 8 مرداد ، 15:56
دوست عزیز خرده گرفتن بسیار آسان تر از عمل کردن است. برای پیدا کردن جواب سوال تون نگاهی به کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد بیندازید و ببینید به چه علت دانشمندان روانشناسی روی گربه و موش و کبوتر و حشره تو... حقیق کرده اتد و میکنند.
ادامه
روانشناسان , psy_logis
رضا بروجردی , psy_reza
تحقیقات صورت گرفته توسط پژوهشگران آمریکایی نشان می‌دهد، گوش کردن به موسیقی یا هر نوع صدای زمینه‌ای در محیط کار باعث آشفتگی ذهنی و اختلال در عملکرد شناختی افراد می‌شود. به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، منطقه خراسان، جوانان از توانایی گوش کردن همزمان به موسیقی و تمرکز کردن بر روی کارها برخوردار هستند، اما با افزایش سن، میزان تمرکز نیز کاهش یافته و منجر به حواس‌پرتی فرد می‌شود. محققان موسسه فناوری جورجیا (GIT)، تأثیر گوش کردن به موسیقی یا هر نوع صدای زمینه‌ای - مانند صدای رادیو - در محیط کار را در عملکرد شناختی کارمندان مورد ارزیابی قرار دادند. در تحقیقات انجام شده با مشارکت تعدادی دانشجوی جوان و چند داوطلب مسن‌، آزمون‌هایی از این افراد در دو محیط کاملا ساکت و محیطی که موسیقی ملایمی مانند صدای باران یا راک در آن پخش می‌شد، گرفته شد. عوامل حواس‌پرتی در هر دو گروه مورد برررسی قرار گرفته و محققان دریافتند، دانشجویان در زمان گوش کردن به هر دو نوع موسیقی (ملایم و راک) دچار حواس‌پرتی نشده بودند، اما گروه مسن از لحاظ به یادآوری تصویر و نام آنها دچار مشکل شده بودند. البته عملکرد شناختی و کارآیی هر دو گروه شرکت‌کننده در محیط ساکت، بسیار بهتر از محیط با پخش موسیقی بود؛ اما افراد مسن هنگام پخش موسیقی بشدت دچار آسیب‌های شناختی شده بودند. دو عامل در این مسأله دخیل هستند؛ عامل اول افزایش سن و عدم تمرکز به دلیل کاهش توانایی فرد در سنین بالا است و عامل دوم ایجاد اختلال در حافظه و توانایی یادآوری به دلیل سر و صدای محیطی (پخش موسیقی در محیط) است. نتایج این تحقیق در مجله The Gerontologist منتشر شد.
ادامه
کامنت بنویسید...
مجتبی روشنی , mogtaba95
چهارشنبه 19 اسفند ، 09:13
+++
ادامه
مجتبی روشنی , mogtaba95
چهارشنبه 19 اسفند ، 09:13
++
ادامه
رضا بروجردی , psy_reza
سه شنبه 12 آبان ، 14:23
از توجه شما به این نطلب سپاس گذارم
ادامه
روانشناسان , psy_logis
رضا بروجردی , psy_reza

یک متخصص علوم رفتاری با تاکید بر اینکه 70 درصد مردم از چگونگی کنترل هیجان‌های رفتاری خود آگاهی ندارند، گفت: برای کاهش خشونت و کنترل خشم ابتدا باید از خانواده شروع کرد، سپس دولت و نهادهای متولی باید زمینه‌های نشاط اجتماعی را برای مردم فراهم کنند. دکتر مجید ابهری در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه واکنش‌های رفتاری انسانها به دو گروه از عوامل محیطی و فردی بستگی دارد، افزود: با وجود مشکلات اقتصادی، آلودگی صوتی و تنفسی، ترافیک، ضعف ارزش‌های اخلاقی، کم رنگ شدن باورهای دینی در بعضی از افراد و افزایش سطح خشونت در جامعه به علت هجوم فیلم‌های خشن ماهواره‌ای، آستانه تحمل مردم جامعه کاهش یافته است. عدم وجود مهارتهای مدیریت رفتار در افراد این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: افزایش مراجعه کنندگان به پزشک قانونی، علت درگیری های فیزیکی، ضرب و جرح حکایت از این دارد که مهارت مدیریت رفتار در افراد ضعیف است. عدم آگاهی 70 درصد مردم از نحوه کنترل هیجانهای رفتاری وی با بیان اینکه 70 درصد از مردم اطلاعاتی در خصوص چگونگی کنترل هیجان های رفتاری مانند خشم خود را ندارند افزود: عدم برنامه ریزی نشاط اجتماعی در جامعه باعث ایجاد افسردگی و اضطراب در جامعه می شود. ابهری با اشاره به اینکه در باورهای دینی ما؛ کنترل خشم و مدیریت آن بسیار مورد سفارش قرار گرفته است، گفت: با این وجود به دلیل عدم توجه بسیاری از افراد به این موضوع؛ وجه خشونت و پرخاشگری در جامعه افزایش یافته است که در صورت عدم برنامه ریزی برای کاهش آن می‌تواند منجر به افزایش کیفیت خشونت شود. این متخصص علوم رفتاری با بیان اینکه کنترل خشم باید ابتدا از خانواده شروع شود افزود: دولت و نهادهای متولی باید زمینه‌های نشاط اجتماعی را در جامعه تقویت کنند و همچنین آموزش مهارت مدیریت هیجانهای رفتاری و پر رنگ کردن باورهای دینی می‌تواند به کاهش این رفتار کمک کند. لزوم همسویی مراکز کنترل خشم با سیاستهای دولت وی ایجاد مراکز کنترل خشم را گام مثبتی در راستای پیشگیری و کنترل خشم دانست و خاطر نشان کرد: همسویی مراکز کنترل خشم همراه با سیاست‌های دولت و نهادهای متولی می‌تواند نتایج مثبتی داشته باشد و تا زمانی که عوامل پرخاشگری و خشم از بین نرود نمی‌توان نتایج مطلوب گرفت. ابهری در پایان خاطر نشان کرد: رسانه‌ها با تولید و اجرای برنامه‌های نشاط انگیز و کاهش اخبار تلخ می‌توانند در این زمینه نقش موثری داشته باشند.
ادامه
کامنت بنویسید...
مجتبی روشنی , mogtaba95
چهارشنبه 19 اسفند ، 09:13
++
ادامه
روانشناسان , psy_logis
سوفیا بهترین , sophia_sun3
روانشناسان   از   4 سال پیش
کامنت بنویسید...
مجتبی روشنی , mogtaba95
چهارشنبه 19 اسفند ، 09:14
+
ادامه
عاطفه عاطفی , a.1993abatizadeh
یکشنبه 25 بهمن ، 22:56
اوهوم حتما
ادامه