نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

مطالب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
تغییر رنگ روی هزاران صنعت تاثیر می گذارد از روی کار هنرمندان، صنعتگران و کارخانه داران گرفته تا روی کار فروشنده ها و افراد ارائه کننده خدمات، کامپیوترها، در خانه و همچنین محل تجارت. یک رنگ یا طرح تازه، روح جدیدی به یک فراورده قدیمی می دهد. همچنین به صنایع جانبی که مسئول معرفی و حفظ ظاهر آنها هستند نیز جان تازه ای می بخشد.

دنیای اقتصاد، وابسته به ماندگاری محصولات و قابلیت خریداران آن می باشد. اگر محصول خوب به فروش رود، مطمئنا پیش بینی رنگ و به دنبال آن «رنگ مد روز» نقش مهم و گسترده ای در فروش خواهد داشت و شاید بهتر توصیف کننده «رنگ مد روز» آن دهه باشد.

همراه بازیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
99
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
مد اصلی برای رنگ داخلی، زرد – نارنجی یا زعفرانی با غلظت کامل رنگی و رنگ مایه های گرم قوی می باشد. این رنگ روی دیوارها و پوشش های دیواری، سقف ها و پنجره ها دیده می شود. زرد – نارنجی محیطی گرم و خوشایند ایجاد می کند و زمانی که با آبی – بنفش غنی، آبی عمیق، سفید کرمی رنگ ترکیب شود، حس شکوه و جلال را منتقل می کند. این رنگ جانشین زردهای روشن مسطح و رنگمایه های رنگ پریده گذشته می شود. فضای داخلی منزل، محیط های غذا خوری و فضای داخلی رستوران ها گونه هایی از این رنگ انرژی زای گرم زرد را به کار می برند.

آبی ها در تن های رنگی شکوهمند و جواهری که شامل آبی – سبزها و آبی – بنفش ها می شود، در فضاهای داخلی و مدهای پاییزی و اتومبیل ها دیده خواهند شد. دیگر آبی های کم رنگ و سبزها به صورت آرام بخش دیده نخواهند شد، بلکه اغلب یخی و غیر دوستانه خواهند بود. رنگ های ضعیف با زیر رنگ های گرم و رنگمایه های متوسط جانشین خاکستری – سبزهای خسته کننده و آبی های مایل به خاکستری دهه هشتاد می شوند.

رنگ های خنثی گرم، قرمز – قهوه ای ملایم خواهند بود. تن های عمیق تر و مایه های رنگ شرابی یا سفالین، در نتیجه روند تاثیر طبیعی و در حال پیشرفت غربی، کنار گذاشته می شوند. رنگ های خنثی شنی گذشته، جایگزین رنگ برنزی کویری مایل به قرمز خواهند شد که با سایه های خاکی، قرمز، آبی و سبزهای روشن پوشیده می شوند.
رنگ درخت های کاج، آلش و گیلاس در کارهای چوبی معماری داخلی مسلط می شوند. این کارهای چوبی سفید مایل به زرد و زرد کم رنگ در کنار قالی ها و پرده و مبل های پر نقش مناسب می باشند. کفپوش های روشن و مبلمان با این رنگ ها به اتاق های کوچک و بزرگ احساس فضای بیشتری می دهند.

منسوجات، پارچه ها و پوشش های کف اتاق در مجموعه هایی از رنگ های براق قرمز، سبز، آبی و زرد – نارنجی ارایه خواهند شد. هماهنگی این عناصر داخلی به طراح توانایی خلق بافت ها و طرح ها را می دهد. در طراحی یک منطقه مسکونی یا دیگر فضاهای داخلی، گزینه های بیشتری در اختیار قرار خواهد گذاشت.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
طبق نظر گروه بازاریابی رنگ، خط بین آقایان و خانم ها در جهان رنگ از میان رفته است. همه رنگ های مورد استفاده در مد، در لباس آقایان و خانم ها اکنون قابل قبول است. این روند با پوشیدن چیزهای رنگی توسط آقایان که به رنگ های قرمز پر غلظت و قوی و بنفش با ته مایه آبی است، مشخص می شود که از رنگ های منتخب پیش بینی شده برای هر دو جنس (زن و مرد) می باشد.
پیش بینی کنندگان می گویند رنگ لباس بدون توجه به فصل، درخشنده و یا با درخشندگی رو به افزایش خواهد بود و بی رنگی های مات گذشته متروک خواهد شد. اگر چه سیاه « رنگ انتخابی» در لباس برای خانم های جوان باقی می ماند، اما رنگ های درخشان و قوی در لوازم و لباس رو باقی می مانند. مقادیر زیاد چیزهای براق و درخشنده و منجوق دوزی در پارچه ها، شخصیت معمولا خصمانه سیاه را تعدیل می کند و به آن ظاهری با روح بیشتر می دهد.
لباس ابریشمی درخشنده و تافته با رنگ ماژنتا، آبی – سبز و زرد – نارنجی برای خانم های جوان پیدا خواهد شد. اعتماد برای پوشیدن مجموعه های رنگی قوی با ادامه بدست آوردن قدرت بیشتر خانم ها در قدرت کار، افزایش خواهد یافت. سبزهای خاکستری تیره و قهوه ای قرمز (به رنگ زر) برای مد لباس زمستانی پیش بینی می شوند که با سبز – آبی، سیاه درخشنده و متالیک گرم برای تاکید ترکیب می شوند.
لباس بچه ها که همیشه بازیگری مهم در صنعت مد بوده است، خودش را از دست رنگ های ضعیف و ملایم خلاص کرده و به رنگ مد پیش بینی گرایش می یابد.
رنگ های اولیه قوی، آبی – قرمز و زرد، رنگ های مورد علاقه بچه ها هستند. رنگ های نارنجی موکد درخشان و ارغوانی به یونیفرم پارچه های پینه ای سنتی آبی در بازار خردسالان و نوجوانان اضافه شده و زمینه ای قابل تشخیص را ایجاد می کند.
صنعت در ورزش هم به استفاده از رنگ های قوی ادامه خواهد داد، اما منظره ای نئونی گذشته جای خودش را به رنگ های کم رنگ استاندارد درخشان خواهد داد. برای بدست آوردن برتری در این زمینه، رنگ های آبی – سبز، بنفش و قرمز – نارنجی با غلظت کامل با قرمز ها و آبی های جاری رقابت می کنند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
2 سال پیش
اتومبیل ها همچنان منعکس کننده رنگ های قوی آبی – سبز، قرمز و متالیک های گرم خواهند بود که نشان دهنده تکامل رنگ و اقتصاد در حال پیشرفت است. وقتی اقتصاد، ناپایدار یا در سرازیری است، اتومبیل ها معمولا با رنگی غیرقابل طبقه بندی ماننده خاکستری و برنزی عرضه خواهند شد.
یک عامل دیگر در معادله انتخاب رنگ در محصولات شخصی، حضور خانم ها است که به عنوان خریداران اصلی می باشند. خانم ها اکنون به اندازه آقایان اتومبیل می خرند. در این صورت، رنگ های محافظه کارانه به گونه ای تغییر می کند که شامل رنگ های گرم جاندار و فعال مانند فیروزه ای متالیک می شوند که مدتها است که صنایع منتظر آن هستند. این روال همچنین در طرح های رنگ جانبی و مکمل داخلی اتومبیل هم انعکاس دارد.

یخچال ها، شوینده ها و خشک کننده ها، ظرفشویی ها و همچنین وسایل خانگی اصلی به رنگ سفید خالص یا سربی گرم می مانند. این بی رنگ هابه صورت روز افزون محبوبیت پیدا می کنند، چون هر روز تعداد بیشتری از خانم ها وقت کمتری را در خانه می گذرانند. به جای رنگ های کم رنگ، سفید براق درخشنده به عنوان رنگ برجسته، غالب و مهم در محیط های خانگی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
به طور کلی رنگ های کم رنگ سبز، آبی و نارنجی که چندین دهه رنگ های برجسته و غالب روزگار خود بودند، اخیرا جای خود را به رنگ های درخشان و گرم و سایه های مشخص داده اند، رنگمایه های ملایم و متوسط جانشین رنگ های قرمز پررنگ، زرد و تن های رنگ های جواهر آلات مانند یاقوت کبود و یاقوت ارغوانی شده اند.
این رنگ ها اغلب در محصولات شیک، مانند لباس شب و پارچه های گران قیمت و لوازم منزل دیده می شوند. آنها نشانی از ثروت و تنوع فرهنگی را همراه دارند. رنگ های تیره و خاکستری مجلل در سال های اخیر جای خود را به رنگ های متالیک گرم سوخته طلایی و مسی و رنگ های قرمز بورگاندی(شرابی)، قرمز، قهوه ای و رنگ قرمز فلزات ذوب شده، داده اند.
رنگ های برجسته امروز و سال های آینده، رنگ های ضعیف صاف نیستند، بلکه تن ها و رنگمایه های ماژنتا، فیروزه ای و طلایی می باشند. آنها در بعضی از کالاهای صنعتی، فضای داخلی و مد به کار می روند. اگر بگوییم رنگ های قرمز، سبز و آبی دارای غلظت زیاد و درخشنده و سایه های تیره قرمز شرابی و سبز تیره، رنگ زرد و آبی فیروزه ای دریایی انتخاب هایی قوی برای آینده هستند ،گزاف نیست و قابل پیش بینی خواهند بود.
قرمز در لباس، لوازم اشرافی و تجملی و هیجان انگیز، نشان می دهد که هم برای مردها و هم برای خانم ها خوش آیند است. سبزهای پررنگ براق به عنوان رنگ مهم اصلی مد، قسمت های داخلی اماکن خصوصی و تجاری به کار خواهند رفت، رنگ های آبی تیره و قرمز سفالی، رنگ های اصلی در رستوران ها و اماکن عمومی خواهند شد. زرد – نارنجی که با کنتراست سفید و درخشان یا کرم تاکید شود، ایجاد احساس شکوه و جلال کرده و فضای داخلی را بهتر می نماید.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
الگوی رنگ چیست؟
افراد حرفه ای در زمینه تحقیق درباره رنگ، تجارب مبتنی بر رنگ، تبلیغات و بازاریابی و رشته های وابسته به آن، مانند طراحی گرافیک، طراحی لباس و مد، طراحی داخلی و طراحی صنعتی، گزینه هایی دارند که براساس آن رنگ های موفق هر سال را جستجو و پیشنهاد می کنند. این پیش بینی رنگها به رنگ های مد روز یا الگوی آتی رنگ ها، تعبیر و ترجمه می شود. مثلا فرشهای کرکی نارنجی رنگ دهه شصت میلادی و یخچال های سبز رنگ دهه هفتاد، نمونه ای از محصولاتی بودند که رنگ های آن دهه را مشخص می کردند. همراه با شرایط جاری اقتصادی و سمت و سوی فرهنگی در بازار تجاری، مذاکراتی که درباره تولیدات می شود، درآمدهای رسانه ای، وضعیت اجتماعی، تصمیماتی که براساس بینش روانشناختی درباره الگوی رنگ اتخاذ می گردد، از موارد موثر در استفاده از رنگ هستند، انتخاب رنگ، برای فروش جزئی در مغازه ها یا فرآورده ها و خدمات، دارای اهمیتی حیاتی می باشد. در هر کشور صنعتی، رنگ تجارتی بزرگ به شمار می آید.

رنگ های حرفه ای
در دنیای کار حرفه ای، رنگ به دقت بررسی و سنجیده می شود. در طراحی لباس و مد، کلمه حرفه ای به رنگ های خاکستری و مایه های رنگی سیاه گفته می شود، زیرا که این رنگ ها فاقد ویژگی و خصوصیات شخصی هستند و در واقع خنثی می باشند. اگر چه خاکستری های گرم، زمینه موثری برای رنگمایه های شفاف مانند قرمز، آبی سیر مایل به سبز و نارنجی هستند. طرح های رنگی که اساس آن خاکستری های بدون رنگ است، در ترکیب با رنگهای روشن شدید، ترکیب های استوار کننده خنثی را به وجود می آورند. خاکستری، رنگی کاربردی ولی بدون هیجان است که پیامی جدی را انتقال می دهد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های پرتحرک
رنگ های پرتحرک اغلب در ترکیب خود دارای قرمز – بنفش هستند و به نام «فیوشا» که نام گل گوشواره است، خوانده می شوند و همیشه پیام غیرقابل انکاری از فعالیت و تحرک را با خود دارد. «فیوشا» یا «ماژنتا» شخصیتی همراه با شادابی و تندرستی دارد و برای این که جنبه کاربردی آن مشخص شود، با رنگ مکملش، سبز مغز پسته ای، به کار می رود.
ترکیب های متضادی که «فیوشا» و زرد یا سبز استفاده می کنند، هیجان انگیز هستند، اما اثر کلی آن مجموعه را محدود و استفاده عملی را کم جلوه می دهد. زرد – سبز وقتی با «فیوشا» یا «ماژنتا» همراه شود، شخصیت جذاب این رنگ پرانرژی را بالا می برد.

رنگ های ضعیف
بر خلاف طرح های رنگی پرتحرک، یک طرح ضعیف یا خاکستری کنتراست کمی دارد. رنگ ارغوانی کمرنگ که ترکیبی از ارغوانی، خاکستری و سفید است، رنگی ضعیف است.وقتی مقدار کمی از خاکستری و سفید را به هر ته رنگ شفافی اضافه کنیم، ترکیب ضعیفی به دست خواهیم آورد که مانند سایه های رنگ های آبی و سایه های رنگ های سبز کدر به نظر می رسد. رنگ ارغوانی کمرنگ وقتی با رنگمایه ها و سایه های رنگی ترکیب می شود، بسیار خفه ظاهر خواهد شد و برای بازگرداندن آن به شادابی باید با مکملش ترکیب شود، یا رنگمایه اصلی و مایه رنگ به آن اضافه گردد. برای حفظ حالت ضعیف این رنگ باید از سایه رنگ ها استفاده شود.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های جادویی
عناصر شگفت انگیز و جادویی، اغلب با رنگ بنفش همراه هستند. بنفش به تنهایی شخصیت غیرقابل پیش بینی خود را نشان می دهد. بنفش با شرکای ثانویه اش یعنی نارنجی و سبز، با هر مقدار از رنگمایه و سایه اش، قسمتی از تیمی شگفت انگیز خواهد شد که کمی ناهمگون به نظر می رسد.
بنفش وقتی با سبز مغز پسته ای و زرد – نارنجی به کار می رود، غیر معمول و تفننی دیده می شود. اما در ترکیب با مکمل واقعی اش یعنی زرد، دارای توازنی طبیعی است و در دراز مدت باعث لذت و سرخوشی می شود. بنفش در طراحی لباس، رنگی بالغ محسوب می شود و برای ایجاد پلی بین کودکی و بلوغ به کار می رود.

رنگ های خاطره انگیز
رنگ بنفش روشن در هر ترکیبی خاطره انگیز است. این رنگ ها بازمانده دوره (ویکتوریا) است و یادآور خاطرات و ایده های شاعرانه و احساسی است. بنفش کمرنگی که در ترکیب خود قرمز و آبی به همراه دارد، لطیف تر از صورتی و پرحرارت تر از آن است. بنفش روشن وقتی با رنگ های کمرنگ دیگر ترکیب شود، حتی با سکون و تاکیدی که ذات آن است، باز هم غالب است.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های آرام و ساکن
در هر محیط پر تنشی، استفاده از رنگمایه روشن شده آبی، انرژی آرام بخش و راحتی را به دنبال دارد. در مرکز چرخه رنگ، آبی روشن شده قرار دارد که دارای اثری مستقیم و قابل اعتماد است.
رنگ های خنک و رنگمایه آنها، حسی از صلح و نیکی را بیان می کنند. این امر بسیار مهم است که مکمل های این رنگ های آرام بخش از نظر ارزش رنگی هم ارز باشند، در غیر این صورت، رنگ هایی که دارای وضوح کامل می باشند، می توانند تنش ناخواسته ای را ایجاد کنند.

رنگ های مجلل و شکوهمند
وقتی مقدار کامل و برابری از آبی با قرمز ترکیب شود، رنگ آبی – بنفش ایجاد می شود که تیره ترین رنگمایه بدون رنگ سیاه در چرخه رنگ است. رنگی که اگر سیاه در ترکیب خود داشت، آن را خفه می کرد و قدرت ذاتی آن را کاهش می داد.
ترکیب هایی که از این رنگ استفاده می کنند، سمبل قدرت و یادآور شکوه و جلال هستند. در مقایسه با تیره ترین رنگ، آبی – سیاه ، مثل رنگ آلوهای تابستان، آبی – بنفش در ترکیب با مکمل خود، زرد – نارنجی، طرح رنگی چشمگیری را ایجاد می کنند. این مجموعه غنی، یادآور شکوهی شاهانه است و به ندرت در خارج از چنین محیطی به کار می رود.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های اصیل
ترکیب رنگ های اصیل، بیانگر قدرت و نفوذ می باشند. آبی سلطنتی در مرکز رنگ های اصیل قرار دارد. این رنگ حتی وقتی با دیگر ترکیب ها همراه می شود، به راحتی خود را نشان می دهد.
رنگ های اصیل، صداقت، مسئولیت و اعتماد را بروز می دهند. ترکیب های آبی سلطنتی، به خاطر نزدیک بودن به رنگ سبز، احساس تداوم، ثبات و قدرت را به ویژه در مجموعه ای که با مکمل خود یعنی قرمز – نارنجی در یک جا قرار گیرند، آشکار می سازند.

رنگ های قابل اعتماد
آبی سیر یا سورمه ای یکی از پذیرفته ترین رنگ ها می باشد. مجموعه هایی که از این رنگ استفاده می کنند، به رنگ های قابل اطمینان و اعتماد تعبیر می شوند. این آبی نشانه قدرت غیرقابل انکار نیز می باشد. افسران پلیس، افسران نیروی دریایی و نیروی های محافظ برای به نمایش گذراندن قدرت خود از این رنگ در پوشش خود استفاده می کنند. این رنگ وقتی در ترکیب با قرمز و طلایی به کار رود، کمتر سرسخت می نماید، ولی باز هم ثبات و قدرت را انتقال می دهد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های نشاط آور
ترکیب هایی از رنگ ها که معمولا شامل آبی – سبز سرد که با رنگ مکمل خود یعنی قرمز – نارنجی جفت می شوند، مجموعه های شادی بخش و مفرح را به وجود می آورند. آبی – سبز، یا آبی سیر مایل به سبز نیز تازه و نیرو بخش است و معمولا در غلیظ ترین شکل برای سفر و اوقات فراغت به کار می رود. مجموعه رنگ های مفرح و نشاط آور در ترکیب با سایر رنگ ها، در حالی که احساس آرامش عمیق را ایجاد می کنند، همچنین می درخشند.

رنگ های استوایی
ته رنگ تمام رنگ های استوایی روی چرخه رنگ دارای آبی فیروزه ای می باشد. با افزودن سفید به آبی – سبز، فیروزه ای درست می شود که از گرمترین رنگ های خنک می باشد. روشن ترین رنگمایه های خانواده آبی – سبز دارای پیام آرامش بخش می باشد و این ویژگی را افزایش می دهد.
در هر ترکیب موثری از رنگ ها، استفاده از قرمز – نارنجی و مکمل آن فیروزه ای دیده می شود. این طرح های رنگی، مانند حسی از گلها در طبیعت به انسان منتقل می شود، هر ترکیبی را بهبود می بخشد و حسی از راحتی و عدم فشار روحی را به وجود می آورند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های تازه و سرزنده
با ترکیب مقدار مساوی از آبی و زرد، سبز که نشان دهنده سلامتی و موفقیت است، حاصل می شود. سبز، اگرچه در رنگمایه های ملایمش، ضعیف به نظر می رسد، وقتی با مقدار کمی از رنگ های مکملش یعنی قرمز، ترکیب می شود، سرزندگی آن افزایش می یابد. با افزودن رنگ های هم ارز به سبز، در روی چرخه رنگ، مجموعه ای از رنگ های قوی به وجود می آید که مانند فضاهای باز رنگین است و مانند چمن تازه وجین شده، در یک روز صاف، آبی آسمان و سبز با هم تازه و طبیعی به نظر می رسد.
رنگ های سنتی و قدیمی
ترکیب های رنگ های سنتی اغلب از رنگ هایی با ویژگی های تاریخی درست می شوند. سایه های خاکستری یا غنی شده رنگ های آبی، قرمز«بورگاندی»، قهوه ای خرمایی روشن و سبز، مضامین سنتی را نشان می دهند. برای مثال، رنگ سبز دوحالت با سایه های خاکستری یا به شکل خالص، همیشه مالکیت را بیان می کند و مسلط است. اختلاط رنگ سبز تیره با کمی زرد که با طلایی تیره و قرمز«بورگاندی» یا در ترکیب با سیاه همراه است، همیشه غنا و ثبات را بیان می کند. سبز تیره اغلب در تزئینات بانک ها و دفاتر حقوقی که نشان دهنده دوام و ارزش است، به کار می رود.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های با شکوه
ترکیب رنگ های مجلل و با شکوه دارای ضعیف ترین رنگمایه ها هستند. مثلا اگر سفید با مقدار کمی زرد مخلوط شود، رنگی کم حال به وجود می آورد که می تواند برای به وجود آوردن حالت گرم تر یک اتاق تمام سفید به کار برود. نور طبیعی در محیط ایجاد سایه هایی ملایم و نرم می کند که جزئیات معماری را برجسته می سازد، این امر برای باشکوه جلوه کردن صحنه بسیار مفید است.
تخته شاسی که روی آن رنگ هایی مانند رنگ پوست تخم مرغ و رنگ های کم حال ملافه ها ( ملحفه یا رو انداز بستر) وجود دارد، بیشتر مانند طرح های رنگی بدون رنگمایه یا تکرنگ هستند. در طراحی لباس، پارچه های غنی ابریشم، پشم و مخمل ها با رنگ های کرمی حالتی از راحتی و آسودگی را بیان می کنند.
رنگ های مد روز
واضح است چیزی که امروز “مد” است، ممکن است فردا “مد” نباشد، طرح های رنگی باب روز، در ترکیب با رنگ های دیگر به گونه ای خوشایند، تکان دهنده می باشند. رنگ مغز پسته ای، نمونه ای عالی از یک رنگ تکان دهنده است که در اشیاء مورد استفاده جوان ها و چیزهایی غیرعادی به کار می رود. این رنگمایه درخشان در ترکیب های بی شمار موفق و فراوان در طراحی لباس از کفش های بسکتبال تا گرمکن های ورزشی به کار رفته است. یک ترکیب استادانه و بی نقص، از زرد – سبز یا رنگ مغز پسته ای و رنگ مکمل آن یعنی “ماژنتا” ساخته می شود.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های جذاب
ترکیب های رنگی که در آنها از رنگ های زرد – نارنجی یا قهوه ای استفاده شده است، همیشه جذاب و پذیرا می باشند. وقتی زرد با مقدار کمی قرمز ترکیب می شود، رنگی برجسته را که در تمام جهان جذاب می باشد، به وجود می آورد. با قدرت تمام می توان زرد – نارنجی یا کهربایی رابه طلا یا ادویه جات گران مانند زعفران تشبیه کرد.
یکی از ترکیبات تک رنگ زعفرانی که در آن مقداری سفید نیز به کار رفته باشد، طرحی با زیبایی کلاسیک و جذاب را به وجود می آورد، مجموعه های ساخته شده با کهربایی کمرنگ، گرم و مطبوع هستند. این رنگ می تواند کاربردهای متنوعی داشته باشد، زمانی که طرح رنگمایه ای کرم رنگ را می طلبد، جشن ها و محیطی صمیمی و دوستانه را بیان می کند.
رنگ های حرکت و جنبش
درخشان ترین ترکیب های رنگ آنهایی هستند که زرد اولیه را در مرکز خود دارند. زرد، آفتاب زندگی بخش، فعالیت و حرکت دائمی را بیان می کند. وقتی سفید به زرد اضافه شود، کیفیت درخشش آن را افزایش می دهد و در نهایت دارای اثر کلی فوق العاده درخشان می باشد.
طرح های رنگی دارای کنتراست بالا، مانند زرد و رنگ مکمل آن یعنی بنفش، دارای معنی فعالیت و حرکت می باشند. در یک طرح مدور، این رنگ ها ایجاد چرخش و حرکت می کنند. وقتی در محیطی با مجموعه ای که شامل رنگ یا رنگمایه های متنوع آن قرار می گیریم، دیگر احساس نا امیدی غیرممکن خواهد بود.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های دوستانه
در طرح های رنگی دارای صمیمیت، همیشه از نارنجی استفاده می شود. این ترکیب های ساده و آسان دارای تمام عناصر دارنده ویژگی های حرکت و انرژی اند. آنها مولد نظم و تساوی، البته احساس قدرت یا کنترل می باشند.
نارنجی با رنگ های همسایه اش در چرخه رنگ، اغلب در رستوران های دارای غذای آماده به کار می روند، زیرا دارای پیامی از حس دوستی و دعوتی برای خوردن غذای خوب با قیمتی مناسب می باشد. به خاطر درخشندگی و قدرت نارنجی از آن به عنوان رنگی بین المللی به نشان نجات و ایمنی استفاده می شود. قایق های نجات نارنجی رنگ و حلقه های نجات به خوبی در دریای آبی یا خاکستری دیده می شود.
رنگ های نرم و ملایم
درجات روشنی از رنگمایه ای کم کنتراست است. برای ایجاد ترکیب های رنگی ملایم، بسیار مناسب اند. رنگ گل بهی یا رنگ هلو به عنوان یکی از رنگ های ملایم، پیامی مبنی بر طعمی خوش و اغواگر را ایجاد کرده و در همه جا از رستوران ها گرفته تا نمایشگاه های طراحی لباس کاربرد دارد. در ترکیب با رنگمایه های بنفش و سبز در طرح های رنگی، دومین درجات رنگی یا ثانویه را با درخشندگی کم و حالتی جادویی ایجاد می کند. این رنگ های ملایم و آرام بخش اغلب برای تزئینات منزل ایده آل هستند و مجموعه هایی شاد، دوستانه و در عین حال آرام و پذیرا می باشند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه