نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

مطالب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های گرم
تمام رنگمایه های دارای رنگ قرمز، گرم هستند. افزودن رنگ زرد به قرمز، باعث می شود تا رنگ های گرم تا حد زیادی متفاوت از رنگ های داغ باشند. رنگ های گرم مانند: قرمز- نارنجی، نارنجی و زرد – نارنجی همیشه در ترکیب خود دارای مقداری زرد هستند که در واقع بخش بزرگی از رنگ های گرم و هیجان انگیز را می سازند. رنگ های گرم آرام، طبیعی و خوشایند می باشند. مانند عکس غروب که گرمای رنگ به سمت بیرون تششع دارد، همه چیزهای در دسترس را محاصره می کند.

رنگ های خنک و مطبوع
پایه و اساس رنگ های خنک، رنگ آبی است. رنگ های خنک از رنگ های سرد به واسطه مقداری زردی که در ترکیبشان موجود است، فرق می کند. رنگ هایی مانند زرد – سبز و آبی – سبز، رنگ های خنک مانند آبی فیروزه ای و سبز علفزار در طبیعت دیده می شوند و مانند رویش بهاری احساسی از تجدید حیات را در انسان به وجود می آورد. این رنگ های آرام بخش، حسی از عمق و راحتی، مانند شنا در یک استخر تازه و گرمسیری را ایجاد می کند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
99
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های داغ
در چرخه رنگ، رنگ قرمز که در بیشترین حد اشباع خود باشد، داغ نامیده می شود و در این حالت قوی ترین رنگ به شمار می آید. رنگ های داغ به اصطلاح از کار بیرون می جهند و بدین سان توجه مخاطب را به خود جلب می کند. به این دلیل اغلب در نشانه های گرافیکی و علائم به کار می رود. رنگ های داغ، قوی، تهاجمی و پرخاشگرند و به نظر می رسد که در جای خود حرکت دارند. قدرت رنگ های داغ به صورت های مختلف، مانند افزایش فشار خون و برانگیختگی سیستم عصبی، انسان را تحت تاثیر قرار می دهد.

رنگ های سرد
رنگ سرد اشاره به رنگ های آبی با درجه اشباع و غلظت کامل دارد. آبی در درخشان ترین حالت خود، قوی و مسلط می باشد. رنگ های سرد انسان را یاد یخ و برف می اندازد. احساسات ایجاد شده به وسیله رنگ های سرد، مثل: آبی، سبز و آبی دقیقا متضاد حالت های ایجاد شده توسط رنگ های گرم می باشد. سردی رنگ آبی، جریان حیات را کند می کند و احساس آرامش را در انسان افزایش می دهد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
ویژگی ها و کیفیت رنگ، به جنبه هایی از رنگ یا ترکیب هایی از آن اشاره می کند که در واقع بیدار کننده پاسخ های عاطفی بیننده است. ما از کلمات بسیاری برای توصیف و مقایسه خواص رنگ های یگانه استفاده می کنیم. اما تیرگی و روشنی، وجه اساسی رنگ است. بدون وجود خورشید یا نور مصنوعی، رنگ وجود ندارد. برای دیدن رنگ به نور احتیاج داریم تا بدین طریق به شرح ایده ها و احساسات خود از رنگ بپردازیم.
جنبه های رنگ شامل ترکیب هایی از رنگ است که هماهنگ با هم وجود دارند، و در یک توازن طیفی با یکدیگر قرار دارند. توازن طیفی در چشم به وسیله بازتاب یا جذب هزاران موج الکترومغناطیسی و با طول موج های متفاوت از اجزاء شیمیایی یک جسم به وجود می آیند. امواج روشن زرد و آبی را منعکس می کنند و میله ها و مخروط های شبکیه چشم، در یک زمان آنها را مخلوط می کند. این رنگ ها به مرکز مغز منعکس می شوند و همزمان به صورت هزاران رنگ مایه و سایه درجه بندی می شوند و به صورت احتمالات بی پایان، ویژگی هر رنگ مخصوص را ارائه می کنند.
استفاده از رنگ در عین سادگی، مشکل هم هست و این بسته به فرهنگ های مختلف، انسان های متفاوت و اشیاء مختلف فرق می کند. هیچ رنگی به صورت یکسان توسط دو نفر دیده نمی شود، زیرا برداشت هر کدام از ما از رنگ ها متفاوت است. رنگ در عین شخصی بودن، جهانی است و پیام هایی سرشار از تفاوت های بی شمار را ابلاغ می کند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
3 سال پیش
ما بدون استفاده از زبان نوشتاری و یا گفتاری می توانیم ایده هایمان را به وسیله رنگ بیان کنیم. در حالی که پاسخ عاطفی به رنگ ها، چه به صورت تک رنگ و یا به وسیله مجموعه ای از رنگ ها و ترکیب آنها قابل پیش بینی است. برای مثال، استفاده از رنگ های غنی و پخته در محیط کار و یا در سربرگ های یک شرکت حقوقی معتبر می تواند به جلب اعتماد مشتریان کمک کند، در حالی که استفاده از رنگ های قرمز روشن و نارنجی در اتاق انتظار یک دندانپزشک می تواند محیطی را که باید احساس آرامش در آن حاکم باشد، به مجموعه ای استرس زا و پرتنش تبدیل کند.
هر رنگ در ذات خود مانند محرکی عمل می کند که پاسخ های احساسی ویژه ای را برمی انگیزد.
رنگ قرمز می تواند قوی، هیجان انگیز، عاشقانه و دلیرانه باشد. درجه های بی شماری از رنگ مایه ها و سایه های هر رنگ، قابلیت ایجاد پاسخ های بسیار متنوعی را در مخاطب ایجاد می کنند. رنگ قرمز، از صورتی روشن تا قرمز تیره که رنگی با شکوه است، ادامه دارد. هدف نهایی کار با رنگ ها، ایجاد مجموعه رنگی قوی از زمینه ها، رنگ مایه ها، و سایه ها است.
برای ایجاد پاسخ دقیق به زبان رنگ، ابتدا لازم است که مفهوم هماهنگی رنگ ها را درک کنیم. یعنی برای انتقال ایده ها و پاسخ ها به طور آگاهانه بدانیم از چه رنگ و با چه ترکیب و نسبتی از آن استفاده کنیم، تا حالت دلخواه ایجاد شود.
با توجه به تمام جدول های موجود برای رنگ ها، بهترین وسیله برای قضاوت هماهنگی موجود بین رنگ ها و انتقال حس و حال خوب در فضا و محیط، چشمان شما می باشند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه