نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

مطالب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
تاثیرات بصری:

استفاده افراطی یا نامناسب از یک رنگ یا مخلوطی ناسازگار از رنگها، ممکن است در شخص آشفتگی های فکری و جسمی پدید آورد. در نهایت اینکه استفاده درست و دقیق از رنگ ها در محیط اطراف شما می تواند تاثیر بسزایی در شرایط زندگی و روند رو به بهبود شخصیت شما داشته باشد و همچنین با انتخاب درست رنگهای متناسب با نوع شخصیت افراد خانواده و حتی سن و سال افراد، می توانید محیطی سرشار از سلامتی و شادی برای خود و اطرافیان خود به ارمغان بیاورید.

رنگ ها می توانند نمادها و نشانه هایی متناسب با زندگی، نوع تفکرات و اعتقادات جوامع و انسان ها باشند. گاهی نیز تعبیرهایی از رنگ صورت می گیرد که ریشه در رابطه ما با رنگ های موجود در طبیعت دارد و ناشی از تاثیرات روحی و روانی است که رنگها به طور مستقیم و غیر مستقیم بر ذهن و ضمیر ما می گذارد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
99
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
آثار رنگ ها:

استفاده از رنگ (معمولا به شکل نور رنگی) برای ایجاد آثار شفا بخش را رنگ درمانی می نامند. دانشمندان این حوزه نفوذ رنگ ها و اثرگذاری آنها را در بدن انسان به روشهای گوناگون ثابت کرده اند. پژوهش های متعدد درباره علل ترجیح رنگ ها بر یکدیگر، اثر رنگ ها بر ذهن و رفتار آدمی، بر حس تعادل فکری و جسمی و تاثیر آن در تولید شادمانی یا افسردگی، در ایجاد آرامش یا بیقراری و مواردی از این قبیل سالها در جریان بوده اند و آثار رنگها را در زندگی انسان نشان داده اند.
پژوهشگران رنگ درمانی می گویند، همین فرایند در رنگ درمانی و نور درمانی برای بازگرداندن سلول ها یا اندام ها به سلامتی پیشین به کار می رود. رنگ درمانگران افزون بر استفاده از پرتو خورشید، از رژیم غذایی متمرکز بر رنگهای خاص سبزیها و میوه های خاص و روش هایی چون تنفس رنگ و یا چراغهایی که پرتو رنگی خاصی را می تابانند، نیز در درمان بیماریها استفاده می کنند. در این روش، رنگ مورد نیاز شخص بیمار را بر حسب تشخیص درمانگر به شکلی گسترده بر تمام بدن او می تابانند و یا روی یک عضو متمرکز می کنند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
دنیای رنگی شما:

ممکن است یک نفر به رنگ های روشن توجه کند و رنگ های تند و زرق و برق دار توجه دیگری را جلب کند. در هر حال رنگ هایی را برای خود، زندگی و اطراف خود انتخاب کنید که محیط زیبا، دلفریب و جذابی را برایتان به وجود بیاورد، زیرا هر روز صبح چشمانتان را به این رنگ ها و دنیای رنگی ای که برای خود ساخته اید، باز می کنید و به گفته قدیمی ها رنگ ها مانند غذای روح هستند. بنابراین تصمیم بگیرید که رنگ و یا رنگ های مورد علاقه شما کدام است.

در انتخاب رنگ ظروف،​ گلدانها، گل ها و مبلمانی که می خواهید بخرید،​ دقت کنید و زمانی که آنها را با رنگ مورد دلخواه و سلیقه خود فراهم کردید، جایی قرارشان دهید که هر روز آنها را ببینید. اشتباه نکنید، اگر این رنگ ها درست و صحیح انتخاب شوند، از دیدنشان خسته نمی شوید، بلکه برعکس هر روز برایتان جدید و زیبا وجالب خواهند بود.

برای اینکه بتوانید انتخابی درست داشته باشید، باید رنگ های اصلی و تاثیرات آنها را به خوبی بشناسید، بعضی از رنگ ها باعث خوشحالی و شادی شده و برعکس دسته دیگری از رنگ ها ما را غمگین می سازند. به عنوان مثال استفاده از گل های زرد باعث به وجود آمدن محیطی شاد و روشن می شود، درحالی که گل های سفید یا سبز محیطی آرام و بی سر و صدا را به وجود می آورد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
زبان جهانی:

انسان با گشودن چشم و دیدن دنیا، اگر سیستم بینایی سالمی داشته باشد، با رنگ آشنا می شود و با تاثیر پذیرفتن از آن به جهان خاص خود پای می نهد. رنگ ها متعلق به شخصیت و موجودیت ما هستند و می توان گفت هر یک از ما دارای یک “رنگ” هستیم.
می توان از رنگ ها به عنوان یک زبان جهانی استفاده کرد، زیرا رنگ ها در هر کجای دنیا که باشند، بیانگر پیام خاصی هستند و روی هر چه را که بپوشانند، احساساتی را بر می انگیزند و می توانند تاثیرات متفاوتی روی انسان بگذارند. زندگی هر شخص به وسیله رنگ ها غنی می شود و رنگ است که به زندگی روح و انرژی می بخشد. در هر کاری اگر رنگها صحیح و بجا انتخاب شوند، مانند یک موسیقی آرام عمل می کنند، از سوی دیگر اگر از رنگها درست استفاده نشود باعث آزار و سرخوردگی فرد خواهند شد. شما به خوبی می توانید تاثیر رنگها را در محیط اطراف و زندگیتان کشف کنید و ببینید که چگونه نسبت به آنها واکنش نشان می دهید. توجه کنید که چگونه رنگ و بافت در دنیای واقعی و طبیعی می تواند راهنمایی برای شما باشند. رنگ می تواند بسیار پر طراوت، تند و جالب باشد و یا اینکه بسیار نرم، لطیف و آرام به نظر برسد؛ در هر حالت همگی ما هر کدام به شکلی نسبت به رنگها واکنش نشان می دهیم، اما دقت کنید اگر رنگی شما را نیش زد، یعنی باعث آزار شما شد، سعی کنید هر چه سریعتر از شر آن خلاص شوید، زیرا رنگها بسیار قدرتمندتر از آن چیزی هستند که ما تصور می کنیم.
البته هر شخصی رنگ منحصر به فردخود را دارد و آن رنگ نشان دهنده خلق و خوی و شخصیت اوست و دید هر شخصی به رنگها با فرد دیگر متفاوت است.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
انتقال مفاهیم:

هر رنگ پیامی دارد و تاثیر آن از نقطه نظر دیداری در انسان، احساسی را می آفریند که با تحریک گوشه های مخفی و ناشناخته، ذهن را به تجسم انتزاعی راهبری می کند و واکنشی ناخودآگاه را در پی دارد. استفاده از رنگ در انتقال مفاهیم، سریع ترین روش است و بشر از ابتدا تا کنون به متنوع ترین اشکال این پیوند دست یافته است. از سوی دیگر تاثیرات و دامنه پیامدهای مختلف استفاده از رنگ از بدو تولد به رفتار ما شکل می دهند و در پی آن انسان تا انتهای حیات به رنگ گرایش می یابد؛ هر چند کودک در دورانی از رشد به فرم بیشتر از رنگ توجه نشان می دهد، اما رنگ در ذهن انسان خلاق جایگاه ویژه ای می یابد و محرکی در شکوفایی تخیلات وی می شود. تا جایی که گاهی خاطرات تمام دوران کودکی در رنگی خاص خلاصه می شود: یک هدیه سبز رنگ، توپی قرمز، کفشی زرد…
در فرهنگ های مختلف نیز واکنش های مختلفی نسبت به رنگ وجود دارد و اصالت رنگ در فرهنگ های بسته به شدت مورد تایید قرار می گیرد، در صورتی که در فرهنگهای باز که هرگونه تغییری را می پذیرد و یا در جهت امتحان بر می آید، حساسیت کمتری وجود دارد و از رنگ استفاده دگرگونه و مختلفی می شود.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
سطوح ارتباطی:

تاثیرات روانی، مسائل آنی و لحظه ای هستند، همانگونه که رنگ احساسات ما را تحریک می کند، قدرت پیشنهاد دهنده خود را نیز بکار می گیرد. قدرتی که رنگ بکار می گیرد در تمام سطوح ارتباطی مانند شناخت شرکت ها و لوگو ها، نشانه ها، تبلیغات تلویزیون، بیلبوردها، در رسانه های چاپی و بسته بندی ها، در کامپیوتر و محل خرید، مشاهده می شود.
نمونه ای از قدرت تاثیر گذاری رنگ در بازاریابی و زمینه های مرتبط با آن است. هرچه سرعت مصرف رو به کاهش گذارد، بازار راکدتر می شود، چشم هر مصرف کننده به طور متوسط ۰/۳ ثانیه روی کالای مورد نظر ثابت می شود.
در چشم برهم زدنی، بسته بندی باید چشم ها را میخکوب کند، آنها را از محتویات جعبه آگاه سازد و مهم تر از همه در ذهن آنها جذاب جلوه کند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
ارتباط غیر کلامی:

در تمامی اشکال و ارتباطات غیر کلامی، رنگ یکی از سریعترین روش های انتقال پیام ها و معانی است. پیش از آنکه بشر امروز، ارزش زیبایی شناسی رنگ را بداند، شیوه های تجربی متنوع تری در برقراری ارتباطات با استفاده از رنگ وجود داشت.

همواره راه نجات انسان ها، بستگی به توانایی شناخت او از اشیاء و یا پیام های هشدار دهنده این اشیاء بوده است، این پیام ها، جزء لاینفک مسیر شناخت آدمی بوده است که از سوی حیوانات، گیاهان، مواد معدنی و سایر اشیاء رنگی به او می رسیده است.

در میان انواع پیام ها، رنگ به شدت با تمام احساسات آدمی در ارتباط است و ضمن تحریک آن، نماد ذهنیت های مختلف و افکار گوناگون است و همزمان بیانگر سرخوشی، آرزوی تکامل و یادآور زمان و مکانی دیگر است که باعث ایجاد حس زیبایی شناسی و یا واکنش های احساسی در انسان می شود.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
قرن بیست و یکم:

در هیچ قرنی به اندازه قرن حاضر معیارهای زیبایی متغیر نبوده است. قرن ۲۱ دوره گسترش جراحی‌های زیبایی، تناسب‌اندام و تمایل به دستیابی به بهترین ظاهر است.
عمل‌هایی مانند لیپوساکشن، لیپولیزر، لیفتینگ پوست صورت، گردن و بدن، جراحی زیبایی پلک‌ها، تغییر شکل فک، تزریق بوتاکس و پروتز گونه، لب و سینه و… این قرن را به یکی از پیچیده‌ترین دوران از نظر معیارهای زیبایی تبدیل کرده است.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
قرن بیستم:

در دهه ۱۹۲۰ بدن بسیار لاغر، موهای کوتاه ولی مجعد معیارهای اصلی زیبایی بودند.
در دهه ۱۹۳۰ تا ۱۳۴۰ میلادی موهای بلند و اندام توپر دوباره به معیارهای زیبایی تبدیل شدند.
در دهه ۱۹۵۰آرایش افراطی چشم‌ها ملاک اصلی زیبایی بود.
دهه ۱۹۶۰ دو معیار زیبایی در صدر بود؛ قد ۶۷/۱ ‌متر و وزن ۴۸ کیلوگرم. این دهه پایان اهمیت زیبایی طبیعی و شروع زیبایی به‌دست آمده از راه جراحی‌های زیبایی بود.
در دهه ۱۹۷۰ مدل مو، به‌خصوص مدل موی بلند مهم‌ترین معیار زیبایی بود.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
قرن نوزدهم:

در این دوران تنها زیبایی خدادادی ملاک بود بنابراین آرایش کردن و استفاده از زیورآلات اهمیت خود را از دست داد. چون آرایش کردن متعلق به قشر فرودست جامعه و کاری غیراخلاقی محسوب می‌شد.

بدن مدل ساعت‌شنی به‌عنوان معیار جدید زیبایی معرفی شد و زنان برای حالت دادن به بدن‌شان بخش میانی را با پارچه یا چرم خیلی محکم می‌بستند که این کار باعث بروز مشکلات و نارسایی‌های تنفسی و بعضی اندام‌های حفره شکمی در درازمدت می‌شد. در این دوران مردان موی کوتاه داشتند و انواع مدل‌های ریش و سبیل و حتی خط ریش باب شدند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
قرن هجدهم:

مو اصلی‌ترین معیار زیبایی در مردان و زنان قرن هجدهم است. مردان ثروتمند علاوه بر آرایش کردن از کلاه‌گیس‌های سفید با پشت موهایی بلند که به انتهای آن یک پاپیون مشکی نصب شده بود، استفاده می‌کردند.
زنان نیز از کلاه‌گیس‌های بسیار بلند و بزرگ استفاده می‌کردند. روی این کلاه‌‌گیس‌ها زینت‌آلاتی مانند پر، نوارهای رنگی، جواهرآلات و… نصب می‌شدند. البته در اواخر قرن ۱۸ در اعتراض به این همه تشریفات بی‌مورد مدل موی آزاد، پف داده ‌شده و بی‌نظم شد و آرایش کردن مردها نیز متوقف شد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
قرن شانزده و هفدهم:

پس از اینکه فرانسیس اول، پادشاه فرانسه به‌طور اتفاقی موهایش را با مشعل سوزاند، مدل مو، ریش و سبیل کوتاه مد شد. در انگلستان نیز زنان برای شباهت پیدا کردن به ملکه الیزابت که موهایی قرمز و پوستی روشن داشت، موها و پوست‌شان را به این رنگ‌ها در می‌آوردند.
استفاده از کلاه‌گیس‌های قرمز نیز خیلی محبوب شد. برای سفید کردن پوست نیز از سرب سفید استفاده می‌شد که ماده‌ای سمی و خطرناک است. گونه‌های برجسته و قرمز نیز مهم بودند اما مچ پای ضخیم اوج زیبایی محسوب می‌شد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
قرن پانزدهم:

شاید الان خنده‌دار به نظر برسد اما پیشانی بسیار بلند در دوران رنسانس اصلی‌ترین معیار زیبایی و کندن موها رایج‌ترین روش رسیدن به آن بود. پوست روشن نیز به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین نشانه‌های زیبایی و پاکی اهمیت خود را در این دوران از دست داد ولی در عوض گونه‌های سرخ که در قرون وسطی نشانه کفر و گناه بودند دوباره باب شدند.
موی بلوند دوباره به صدر معیارهای زیبایی برگشت و آن‌قدر مهم شد که زن و مرد موهای‌شان را با استفاده از نوعی رنگ که از پوست پیاز درست شده بود به این رنگ درمی‌آوردند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
قرون وسطی:

معیارهای زیبایی در قرون وسطی دستخوش تغییرات اساسی شد و بیشتر نادیده گرفته شدند، چون جو سنگین حاکم بر این دوران اهمیت چندانی برای زنان قائل نبود و آنها را بالقوه گناهکار می‌دانست، بنابراین زنان مجاز نبودند زیبایی خود را در جامعه نشان دهند و تنها دختران مجرد حق داشتند بدون پوشاندن موهای‌شان از خانه خارج شوند.
موی بلوند نیز نشانه کفر و گناه بود؛ بنابراین زنان مو بور موهای‌شان را به رنگ مشکی درمی‌آوردند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
ژاپن باستان:
از معیارهای زیبایی در ژاپن باستان پوست بسیار سفید، لب پایینی بزرگ‌تر، صورت تاتو شده، موهای مشکی بسیار بلند (گاهی به طول هفت متر!)، چشمان تنگ، بینی کوچک و گونه‌های برجسته و حلقه‌های برنزی دور گردن محسوب می‌شد. البته در ژاپن باستان قدرت بیشتر از زیبایی مهم بود.

چین باستان:
در چین باستان صورت گرد، پیشانی بلند، ابروان پهن و چشمان بادامی معیار اصلی زیبایی بودند. داشتن اندامی ظریف و بسیار لاغر بسیار مهم بود و از این بابت چین در دوران باستان یک استثناست.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه