نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

مطالب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
1 سال پیش
ایجاد یک اتاق خواب راحت و رمانتیک به معنای کنار هم قرار دادن اجزا به صورتی است که هم شما و هم همسرتان احساس آرامش و راحتی نمایید. بعضی از این اجرا عبارتند از رنگ، نور، مبلمان و دکور، تخت، کمد، آینه و… که برای ایجاد یک فضای رمانتیک باید به احساسات خود دقت کنید و ایده های مختلف را در ذهنتان نسبت به فضایی که دارید را آزمایش نمایید و به احساسات شریک خود به این تغییرات نیز توجه نمایید.

اتاق خواب فضایی است برای آسودن و کسب آرامش و انرژی، که انتخاب لوازم اتاق خواب و همچنین چیدمان آن کمک زیادی به کسب این آرامش و استراحت واقعی می‌کند. یکی از اصول اولیه چیدمان در اتاق خواب این است که محل تخت باید به گونه‌ای انتخاب شود که پنجره نورگیر حتما در سمت راست آن قرار بگیرد. استفاده از کوسن‌های فراوان بر روی تخت‌هایی که لبه بالایی بلندی دارند، بر زیبایی تخت می افزاید. در سبک‌های کلاسیک بهتر است که این کوسن‌ها از همان جنس و بافت روتختی باشند. به هماهنگی بین اشیا و مبلمان بیشتر دقت کنید. بافت‌های رو‌تختی و والان‎‌های پرده بهتر است از یک نوع، از یک طرح و از یک طیف رنگی انتخاب شود و حتی رول‌بوردهای (نوارهای تزئینی دیواری) در قسمت بالایی دیوارها نیز از همان طیف رنگی باشد.

رنگ اثر عمیق و موثری بر ذهن شما دارد، حتی نگاه کردن به رنگ‌ها احساسات متفاوتی را در ما ایجاد می‌کند، بنابراین در انتخاب رنگ برای اتاق خوابتان حساس باشید و دقت و زمان بیشتری را در این زمینه صرف کنید. قرمز رنگ عاشقانه و رویایی می‌باشد. استفاده از روتختی یا کوسن‌های قرمز در اتاق خواب به شما در ایجاد محیط عاشقانه کمک فراوانی می کند. البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر انسان عصبی مزاجی هستید حتما از رنگ قرمز دوری کنید چون علاوه بر عشق، قرمز تحریک کننده عصبانیت نیز می‌باشد.

سبز و آبی، رنگ‌های خودمانی و آرامش بخشی هستند و در اتاق خواب ایجاد حس راحتی می‌نمایند. سبز رنگ سنتی ازدواج و باروری است. رنگ هایی که چندان مناسب یک اتاق خواب رمانتیک نمی باشند عبارتند از: سفید، خاکستری، صورتی و زرد که البته استفاده از آنها در بعضی وسایل، موردی ندارد اما برای استفاده به عنوان رنگ اصلی ایده جالبی نمی‌باشند، زیرا سفید و خاکستری رنگ‌های بسیار ساده‌ای هستند و نوعی حس خلسه و بی حالی ایجاد می‌کنند. رنگ زرد به مقدار زیاد، چشم رااذیت می کند و حس عصبانیت را برمی‌انگیزد. رنگ صورتی باعث آرامش و شادی است اما در نظر عموم این رنگ بسیار دخترانه می‌باشد و ممکن است مردان از این موضوع احساس نارضایتی کنند.

دکوراسیون اتاق را ساده، جذاب و همواره مرتب نگه دارید، اما تغییرات جزئی چیدمان و رنگ را در ابتدای هر فصل فراموش نکنید تا همیشه اتاق خواب منحصر به‌فرد و جذابی داشته باشید.

استفاده از ترکیب رنگ‌های هارمونیک که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند می‌تواند در دکوراسیون یک اتاق خواب بسیار موفقیت آمیز باشد. به عنوان مثال استفاده از تونالیته‌های مختلف رنگ بنفش و سبز در کنار یک رنگ روشن متضاد مانند کرم رنگ، فضایی زیبا می‌آفریند. آنچه که باید در طراحی رنگی دکوراسیون یک اتاق خواب همواره در نظر داشته باشیم این است که نه انتخاب مجموعه ای از رنگ‌ها، بلکه میزان به کارگیری آنها و سطوحی که اشغال می‌کنند در مقایسه با هم نیز از اهمیت به‌سزایی برخوردار است. همچنین ایجاد رابطه میان سطوح رنگی گوناگون با استفاده از جزئیاتی چون یک قاب عکس، حاشیه‌های کاغذ دیواری نصب شده به دیوار، تکرار سطح خاصی بر روی ملحفه و روبالشی‌ها و یا حتی قرار دادن یک جفت آباژور یا گلدان بر روی پاتختی ها یا میز آرایش می‌تواند به دکوراسیون یک اتاق انسجام و هماهنگی بیشتری ببخشد. آویزهای پارچه‌ای در قسمت بالا و پشت تخت، فضایی رمانتیک و خاص به اتاق می بخشد و می‌تواند تخت خواب را بیش از پیش به کانون توجه در اتاق تبدیل کند.

همواره به این موضوع مانند مطالب قبلی همیشه اشاره و تاکید داریم که در انتخاب وسایل و نوع چیدمان آنها در منزل، همراه با سایر اعضای خانواده همه شرایط و جنبه‌های سلیقه‌ای خانواده خود را در نظر داشته باشید و مطمئن باشید که در این روند، یعنی همفکری و مشورت با سایر اعضای خانواده، نتیجه کاملا متفاوتی دریافت خواهید کرد و اثر آن را در بلند مدت همراه خواهید داشت. امیدواریم که لحظات زیبایی را در کنار اعضای خانواده برای خود خلق کنید و ما بتوانیم در این روند با شعار زیبایی برای همیشه همراه شما باشیم.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
99
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
برای اتاق خواب پسران، طرح‌های دکوراسیون بستگی به چیزهای مورد علاقه و سرگرمی آنها دارد اما آنقدر هم افراط نکنید که محیط غیرقابل تحمل شود. به خصوص پسرها معمولا خیلی سریع از چیزی که خیلی دوست دارند خسته می شوند، اگر نمی خواهید ظرف شش ماه مجبور به تغییر دکور شوید، به جای کاغذ دیواری‌های طرح‌دار از وسایلی مانند ملحفه و لحاف، چراغ و فرش‌های طرح‌دار که به راحتی قابل تعویض هستند استفاده کنید. نوجوانان نسبت به طرح‌هایی که شما پسندیده‌اید، محتاط هستند. آنها را کمی آزاد بگذارید تا با پوستر و یادگاری‌های مختلفی که از تیم فوتبال یا افراد مورد علاقه خود جمع کرده‌اند، ابراز وجود کنند.
تخت‌های دو طبقه برای پسرها جالب و بسیار سرگرم کننده است. چون بارها از میله‌های آن بالا رفته و انر‍‍ژی آنها تخلیه می‌شود. ضمن آنکه جای خوابی هم برای دوستان یا نزدیکان است. می توانید تخت بچه‌ها را دوتایی یا کشودار انتخاب کرده یا اگر جا به اندازه کافی دارید از یک کاناپه تخت خواب‌شو هم استفاده کنید. کاناپه یا تخت‌های چادر و برزنت، مخفی‌گاه بزرگ و گوشه دنجی برای آنها می باشد. می توانید داربست‌های ارزان و چادرهای برزنتی یا صحرایی را از فروشگاه‌های مخصوص تهیه کنید و به سقف یا تخت نصب کنید تا حال و هوای جنگل را پیدا کند. می توانید برای اینکه طبیعی‌تر به نظر برسد، از اسباب بازی پرندگان و سایر حیوانات استفاده کنید.

برای پسر بچه‌های کوچک‌تر، آوردن محیط باز بیرون به داخل اتاق، با کشیدن یک نقاشی روی یکی از دیوارهای اتاق خواب امکان‌پذیر است. یک بیابان با شن‌های مواج یا صحنه‌ای از آب که با مرجان‌ها و ماهی‌های مناطق گرمسیری پر شده باشد، برای آنها جالب است و مناطق دریایی را تداعی می کند.
حتی آسمان ساده با ابرهای سفید، نرم و پرزدار حس بودن در فضا و آزادی را ایجاد می‌کند. نگران نقاشی‌های دیواری نباشید. بعضی فروشگاه‌ها دارای نقاشی‌های آماده و چسبی هستند. نقاشی‌های آماده ممکن است برای نوجوانان، بچه‌گانه به نظر برسد اما این فروشگاه‌ها عکس‌ها و طرح‌های خود شما را هم به عنوان سفارش قبول می کنند. پس فضای شهر یا موضوع خاص، شما را به آنچه او در ذهن دارد، نزدیکتر می کند. نقاشی‌های دیواری برای هر سنی مناسب می‌باشند. سعی کنید طرح‌ها را در زمینه‌های خاکی و خاکستری به کار ببرید. از کاغذ دیواری با اشکال هندسی مختلف هم می توانید استفاده کنید. اگر می خواهید دیوارها ساده باشند، تنها از یک رنگ استفاده کنید، سبز روشن با خاکستری هماهنگ است و نارنجی و قرمز انرژی‌زا هستند.

وقتی سراغ دکوراسیون اتاق پسرها می روید، به این معنی نیست که فقط باید آن را آبی کنید. روش‌های زیادی برای این کار وجود دارد. اولین قدم، کمک گرفتن از نظرات خود کودک در طراحی و انتخاب وسایل است، زیرا این اتاق جایی در خانه است که او در نشان دادن شخصیتش از طریق محیط اطراف خود، آزاد است. و این مورد بسیار مهم است زیرا اهمیت این موضوع به خاطر اهمیت موضوع در شکل‌گیری شخصیت فرزندمان است.

فضای بازی و درس را از هم جدا کنید. یک گوشه را به میز تحریر و وایت بورد و جایی دیگر را به مبل کیسه‌ای یا چادر سرخپوستی فرزند اختصاص دهید.
جمع آوری وسایل مهم است، به خصوص اگر نمی‌خواهید هنگام آماده کردن تخت او، روی لگوها پا بگذارید، یک صندوق بزرگ برای اسباب بازی‌های حجیم در نظر بگیرید. تورهای آویزان، راه حلی فوری برای جمع کردن خرت و پرت‌های بی‌شکل و به هم ریخته است.
هر نوع هواپیما یا ماشین اسباب‌بازی قدیمی و دوران بچگی خود را که جنبه کلاسیک و دکوری دارند، دور از دسترس و در طبقات بالایی قرار دهید.

به جای استفاده از یک چراغ در وسط اتاق، از لوسترهای کارتونی یا طرح‌دار و چراغ‌هایی که بتوانید نور آنها را در مواقع مختلف تنظیم کنید، استفاده نمایید.
برای انتخاب وسایل داخل اتاق کودکان خود حتما از آنها کمک بگیرید و انتخاب‌های آنها را نیز مد نظر قرار دهید. زیرا داشتن وسایل گوناگون و گران قیمت به شخصیت آنها کمک چندانی نخواهد کرد بلکه بهتر است وسایلی را داشته باشند که در زمان‌های بازی و استراحت خود را با آنها مشغول کرده و در آموزش دیدن آنها نیز نقش مهمی داشته باشد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
در دکوراسیون اتاق خواب دخترها، روحیه ظریف و رویایی آنها را باید در نظر بگیرید، اکثر دخترها رنگ صورتی را به سایر رنگ‌ها ترجیح می دهند. دکوراسیون اتاق خواب رویایی آن‌ها را با رنگ و وسایل صورتی انجام دهید یا می توانید از رنگ های مورد علاقه او و آرامش بخش استفاده کنید.
همه آنها نمی خواهند اطرافشان پر از عروسک‌های پرنسس و پری باشد ولی همه آنها رفاه، شکوه و وسایل براق را دوست دارند. استفاده از پارچه‌های نرم و مخملی، مبلمان راحت همراه با رنگ‌های شاد و سطوح براق، احساس پری‌گونه را ایجاد می کند که با طرح‌های رنگی متنوع امکان‌پذیر است و تنها به رنگ صورتی محدود نمی‌شود. می‌توانید از بنفش پر‌رنگ، نارنجی و آبی مایل به بنفش استفاده کنید، یا دیوارها را سفید و ساده به صورت کلاسیک نگه دارید و با پارچه‌های رنگی و گل‌دار اتاق را تزئین کنید.

تزئین دیوار

راه‌های جالب و مختلفی برای تزئین دیوار وجود دارد. در وسایل اتاق خواب دخترها، تنوع بسیار زیادی دارید. دکور دیوارها بستگی به جزئیات و وسایل داخل اتاق دارد. اگر از پارچه‌های طرح دار به عنوان پرده، روتختی و روبالشی استفاده کرده‌اید، دیوارها را ساده نگه دارید یا از برچسب‌های تک رنگ دیواری استفاده کنید. مثلا تعدادی پروانه یا دسته‌ای پرنده که خیلی زیبا به چشم می‌آیند. اگر بخواهید این دو طرح را در جاهای دیگر هم استفاده کنید، می‌توانید یک آینه خریده و آن را به صورت پروانه یا پرنده در‌آورید. با استفاده از برچسب حروف و نوشتن اسم فرزندتان، یک بیت شعر یا آهنگ مورد علاقه‌اش، اتاق او را اختصاصی تر کنید.
حتی می‌توانید از چسب‌های سیاه آماده استفاده کنید تا مشکل کپی هم نداشته باشید. تنوع این برچسب‌ها زیاد است اما مدل‌های مختلف را با هم قاطی نکنید. استفاده از دیوار طرح دار با چند شاخه گل ساده یا خط های راه راه سبک جدیدتری در استفاده از یک الگو بدون شلوغ شدن اتاق به خصوص برای دخترهای بزرگ‌تر می باشد.

جایی را برای مطالعه اختصاص دهید و با استفاده از صندلی راحتی، چادر بازی و کوسن‌هایی به شکل‌ها و اندازه‌های مختلف، فضایی را برای آرامش او در نظر بگیرید. بهتر است کوسن‌ها ترکیبی از الگوهای مختلف و رنگ‌های مکمل باشند تا متنوع و چهل تکه به نظر برسند.

تختخواب

استفاده از تخت قاب‌دار و قابل پوشش برای اکثر دخترها رویایی است، بزرگ هم که شوند خاطره آن برایشان باقی می‌ماند. تخت را با پرده‌های ابریشم یا گل‌دار بپوشانید تا جایی برای خلوت کردن داشته باشند.
اگر نمی‌توانید رنگ مناسبی برای پوشش آن انتخاب کنید، می‌توانید از پارچه‌های ململ که خیلی خوب رنگ می‌شوند به عنوان سایه‌بان استفاده کنید. اگر جا برای این تخت‌ها ندارید، یاتخت استاندارد و مناسبی از قبل آماده کرده‌اید می‌توانید این کار را با قرار دادن یک پشه‌بند در بالا و وسط تخت انجام دهید تا به صورت پرده به پایین آویزان شود.

تخت های لبه‌دار که زیر آنها خالی است، جای زیادی برای گذاشتن وسایل ایجاد می کنند. اگر جای کمی دارید، میز تحریر را به تخت وصل کنید. می توانید از تخت‌هایی که در قسمت بالا قرار می‌گیرند استفاده کنید و فضای پایین را به مطالعه و بازی اختصاص دهید و با آویزی زیبا از سایر جاها جدا نمایید.
اتاق کودکان خود را با ساده ترین و زیباترین وسایل تزئین کنید و از آنها نیز حتما برای انتخاب و چیدمان وسایلشان کمک و مشورت بگیرید تا حسی از آرامش و امنیت در این فضا داشته باشند و این روند باعث حس اعتماد و همفکری بین اعضای خانواده شود، بجای اینکه شما محیطی را فراهم کرده باشید که تماما همه چیز از نظرات شما به آنها تحمیل شده باشد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
دکوراسیون اتاق نوزاد یکی از زیباترین لحظات برای خوشامد‌گویی قدم نورسیده است، چه انتظار پسر داشته باشید چه دختر، آنقدر تنوع تخت و کمد و وسایل نوزاد زیاد است که در این زمینه محدودیتی نخواهید داشت. اتاق نوزاد را باید تا زمان نوپا شدن شیک و ساده نگه داشت. وسایل اتاق خواب را باز کرده و از آنها استفاده کنید. آنها را نو کنار نگذارید چون کودک هر چه بزرگتر می‌شود و شخصیتش شکل می‌گیرد به چیزهای خاص علاقه پیدا می‌کند تا آن موقع چیزهای بی‌استفاده هرچند هم نو باشند از مد می‌افتند.

کودکان علاقه زیادی به آویز دارند. خودتان می‌توانید با رعایت استانداردهای ایمنی و با توجه به دکور اتاق آویز ساخته و به لوستر و پنجره اتاق آویزان کنید.
با انتخاب اسب گهواره‌ای یا گهواره متحرک، متناسب با کودک نوپا به تعادل او کمک کنید و دقت کنید که پایه‌های آن ایمن و مناسب بچه‌های کوچک باشد.
سبدهای چرخ‌دار راه مناسبی برای جادادن وسایل و جابجا کردن آنها از یک اتاق به اتاق دیگر است.
قرار دادن نقشه جهان، تصویر حیوانات مختلف یا انواع رنگ‌ها روی دیوار، حالت تزئین و در عین حال آموزشی دارد.

با کشیدن رنگین‌کمان، خرس عروسکی یا هر طرح دیگر روی دیوار، اتاق نوزاد را منحصربفرد کنید.
رنگ‌های خنثی، پاستل و طرح‌های آرام با رنگ‌های ملایم بهترین گزینه هستند و از آنجا که این اتاق محل استراحت و در عین حال بازی کودک خواهد بود، ایجاد محیطی ساکت و آرام اهمیت دارد.
از کاغذ دیواری‌های متنوع در بازار فقط برای تزئین یک دیوار استفاده کنید تا طرح شلوغ و غیرقابل تحمل نشود.
از کفپوش‌های روشن استفاده نمایید تا محیط دلبازتر و بزرگتر به نظر برسد.

استفاده از تابلو چسب‌های حروف یا اعداد لاتین راه خوبی برای ایجاد نشاط در اتاق کودک و ایجاد محیط آموزشی و تشویق‌کننده است. از همین طرح‌ها می‌توانید برای روبالشی، ملحفه و پرده استفاده نمایید.
استفاده از کاغذهای رنگی به شکل پرچم که به ریسمان وصل شده‌اند روش دیگری برای ایجاد تنوع رنگ در اتاق و ظاهری شاد است.
تخت‌های حفاظ‌دار برای اتاق نوزاد مناسب‌تر هستند زیرا به مرور زمان می‌توان نرده‌های آن را برداشت و با آمدن فرزند بعدی هم می‌توان آن را به حالت اول درآورده مجدداً مورد استفاده قرار داد. تخت‌های چرخ‌دار که در قسمت زیر کشودار و قابل تبدیل هستند بسیار مفید می‌باشند و تا وقتی کودک از پوشک در‌می‌آید قابل استفاده هستند.

قفسه‌های فلزی و چوبی به شکل‌ها و مدل‌های مختلف برای جادادن اسباب‌بازی‌های بزرگ مناسب است و می‌توانید با زیاد شدن اسباب‌بازی‌ها تعداد قفسه‌ها را نیز زیاد کنید.
برای اتاق نوزاد کفپوش مخصوص ضروری است و زمانی که کودک بیشتر وقت خود را روی چهار دست و پا می‌گذراند باید نرم‌تر از فرش باشد. انواع مختلف آن با بهترین کیفیت و طرح‌های متنوع زمانی که می‌خواهید فرزند خود را سرگرم نگه‌دارید در دسترس هستند.
تاب‌های بچه هم روش مؤثری در تخلیه انرژی آنها است. می‌توانید از نوعی که به چهارچوب وصل می‌شود یا از مدل سقفی و ساده آن استفاده نمایید. برای بچه‌های کوچکتر نی‌نی‌لای‌لای تهیه کنید.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
1 سال پیش
بهترین راه برای تنظیم مناسب دکوراسیون حمام، نصب مناسب آینه ها در این محیط می باشد. آینه ها باعث بزرگتر و عمیق تر به نظر رسیدن حمام های کوچک می شوند. در صورت استفاده از کابینت ها و قفسه ها با درب های شیشه ای، مزیت به دست آمدن یک محل نگهداری اشیا و استفاده از آینه رابه طور همزمان خواهید داشت. البته باید توجه داشت قفسه های دارویی یا کابینت ها با درب شیشه ای هر چند عنصر کاربردی هستند اما زیبایی و هماهنگی آنها با تزئینات حمام باید همواره مد نظر باشد و با انتخاب قاب دور آینه، دستگیره ها و … این هماهنگی را باید حفظ نمود.
در هر صورت قفسه ها با درب های شیشه ای امروزه بسیار معمول می باشند. آینه ها همچنان نقش مهم خود در دکوراسیون حمام را حفظ نموده اند و حال و هوای حمام و نحوه انعکاس نور را تحت تاثیر قرار می دهند. هزاران نوع از آینه های مخصوص حمام وجود دارند و شما با توجه به روند کلی طراحی و اجرا می توانید انواع این آینه های تزئینی را متناسب با فضای خود انتخاب نمایید. حمام های ویکتوریایی با لوازم تیره رنگ چوبی بلوطی و دیوارهای چوبی با آینه های دارای قاب چوبی منبت کاری، قوس دار و دیوارکوب های تزئینی هماهنگی بیشتری دارند.

استفاده از آینه های دیواری مدل فرانسوی با قاب های طلایی تزئین شده با شیشه انتخاب مناسبی برای حمام های سنتی است. در دکورهای فرانسوی لوازم با عکس دختران جوان و ربان های پریشان رواج دارد. همچنین استفاده از آینه با قاب های چوبی منبت کاری شده برای حمام های بزرگ قدیمی ایده جالبی خواهد بود. آینه های سنتی که قاب دور آن کار دست می باشد نیز در شکل ها و سایزهای مختلف قابل دسترس است، این نوع قاب ها صمیمت و گرما را به حمام شما هدیه می دهند.

برای حمام های امروزی بهتر است از قاب آینه ساده و فلزی استفاده می شود. نصب دستشویی های سفید و قرار دادن آینه های بدون قاب با دو یا سه درب در بالای آن در حمام های مدرن مرسوم می باشد. انواع آینه ها با قاب های چوبی برای حمام های قدیمی تر مناسب می باشد. سایز مناسب آینه بستگی به اندازه حمام و میزان فضای آزاد آن دارد. آینه ها هرگز نباید بزرگتر از فضای آزاد حمام باشند. اگر حمام دارای دو دستشویی است باید این دو مورد در برابر یکدیگر قرار گیرند تا آینه ها نور را بهتر پخش کرده و فضا را روشن کنند. با این کار فضای حمام بزرگتر به نظر می رسد. قابل توجه است که دکوراسیون و وسایل سفید نیز منعکس کننده نور می باشند. دکوراسیون های سفالی سفید حمام را جذاب کرده و همراه با رنگ ها و سایه های گرم مثل قرمز، آبی و سبز که اخیرا بسیار محبوب بوده اند با سرامیک نقش دار و دارای رنگ های گرم، نمایی زیبا و جدیدی را ایجاد می کنند. در چنین حمام هایی، آینه های بدون قاب مدرن بسیار زیبا خواهد بود زیرا این آین ها که معمولا گرد یا مستطیل هستند هماهنگی کاملی با یک حمام مدرن دارند.

بهتر است بالای آینه های دیواری چراغ های قابل تنظیمی نیز نصب نمایید تا نورپردازی مناسبی در حمام ایجاد گردد. با کمک خلاقیت خود می توانید راه های جذابی برای نصب زیبای آینه پیدا کنید. برای نور پردازی مناسب و پخش شدن نور از آینه ها، روشنایی ها را می توانید در نقاط مختلف حمام در جای مناسب نصب کنید. آینه ها مصرف مختلفی دارند، برای آرایش کردن، مسواک زدن دندانها و اصلاح صورت ازآنها استفاده می شود پس باید شفاف و دقیق باشند. حتی آینه های تزئینی نیز باید با دقت انتخاب شوند و جنبه های کاربردی آنها فراموش نشود.
ممکن است شما فضا برای قفسه به اندازه کافی در حمام داشته باشید و آینه تنها نقش تزئینی برای شما ایفا نماید، در این حالت انتخاب یک آینه مناسب می تواند مرکز دکوراسیون شما را تشکیل دهد. آینه های بیضی در بالای دستشویی های پایه دار نمای جذابی ایجاد می کند.

همچنین آینه های بزرگی که یک دیوار کامل را پوشش می دهد فضای وسیع و روشنی ایجاد می کند. همچنین نصب یک آینه بالای آینه اصلی نیز ابتکار جالبی است. آینه های قدی در حمام نیز زیبا و مدرن می باشند. همچنین شما می توانید از آینه های قابدار یا بدون قاب یا حتی آینه های دارای تجهیزات اضافی برای آویزان کردن حوله و برس و … استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید استفاده از یک قاب آینه زیبا و تک مسلما فضایی بسیار زیبا را ایجاد می کند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
برای داشتن حمامی زیبا با نصب وسایلی هماهنگ شما می توانید نمایی زیبا به فضای خود ببخشید. این سری وسایل می تواند از انواع قدیمی تر تا انواع جدید آن باشد. لوازم مدرن کوچک و ساده هستند و تنوع بیشتری برای انتخاب خواهید داشت، از لوازم قدیمی و سبک های ویکتوریایی می توانید در حمام هایی با نمای قدیمی و بزرگ استفاده کنید. اگر حمام کوچک است از مجموعه لوازم گوشه ای استفاده کنید و اگر حمام بزرگی دارید از وان ها و دستشویی های تزئینی و ستون های زیبا بهره بگیرید.
معمول ترین لوازم حمام عبارتند از:
دستشویی، وان، دوش و تشت یا یک روشویی جدا برای شستن لباس.
بهتر است لوازم آرایشی و نظافتی کوچک را که در حمام استفاده می کنید درون جعبه هایی زیبا و فانتزی قرار دهید تا به نوعی به عنوان لوازم تزئینی نیز در نظر گرفته شوند.
در اکثر حمام های امروزی از قفسه ها و کابینت ها نیز در کنار سایر لوازم استفاده می شود. اگر از کابینت ها یا کمدهای بلند در حمام استفاده می کنید، چوب لباسی ها را برای آویزان کردن لباس ها و حوله ها درون آنها قرار دهید. همچنین می توانید از میزهای گردان کوچک برای قرار دادن اسپری ها و شامپوها و … استفاده کنید. در صورت کمبود جا می توانید گیره های مربوط به آویزان نمودن حوله ها را بر روی درب و در ارتفاع مناسب نصب کنید. همچنین می توان از جالباسی های چند طبقه استفاده نمود و حوله های مختلف و رنگی زیبا را درون آن قرار داد. همچنین می توانید قلاب های تزئینی و زیبا را به غیر از پشت درب در کنار وان نیز نصب کنید تا حوله و لباس خود را از آن آویزان کنید.
استفاده از قفسه های دیواری در حمام های کوچک، گنجه و کابینت در حمام های بزرگ، صندلی ها و نیمکت های رنگی به حمام شما زیبایی و صمیمیت اضافه می کند. در حمام های امروزی به جای قفسه های پلاستیکی از قفسه های چوبی یا شیشه ای استفاده می شود که در بالا یا پایین قفسه ها نیز معمولا چراغ هایی را قرار می دهند.

هواکش حمام
هواکش موضوعی ضروری در حمام است زیرا باید هوای گرم و نمناک را بعد از حمام از محیط خارج نمود تا هوای نمناک باعث از بین رفتن لوازم داخل حمام و همچنین ایجاد کپک نگردد.
بهتر است برای هواکش از کلید تایمر دار استفاده کرد تا به صورت خودکار در زمانبندی مناسب قطع شود. بعد از هر حمام این هواکش باید به مدت ۲۰ دقیقه روشن باشد و جود تایمر شما را از زمان گرفتن و مراقبت دائمی خلاص خواهد کرد.
در حال حاضر هواکش های حمام سر و صدای کمتری نسبت به محصولات گذشته ایجاد می کنند و همین موضوع باعث می شود در صورت عدم وجود تایمر فراموش کنیم که آن را خاموش کنیم. به تناسب اندازه هواکش و فضای حمام حتما توجه داشته باشید.
از آنجا که میزان سر و صدای ایجاد شده از هواکش ها در قیمت آنها نقش مهمی ایفا می کند و هرچند همه علاقه مند به داشتن آرام ترین هواکش ها هستیم، باید این موضوع را با بودجه خود منطبق کنیم. همچنین دقت کنید که نمای هواکش با سایر تزئینات حمام همخوانی داشته باشد. هواکش ها در رنگ های مختلفی وجود دارند که معمول ترین آنها رنگ سفید و قهوه ای می باشد و گاهی دارای لوازم جانبی مثل چراغ و یا دستگاه کنترل حرارت نیز هستند. اما مهم ترین کاربرد آنها خارج کردن گرما و رطوبت از محیط حمام می باشد تا هوای محیط را تازه و دلچسب نگاه دارند. امروزه مدل های مختلفی از هواکش ها در بازار موجود می باشد که بعضی از این هواکش ها به صورت سقفی هستند، بعضی قابل نصب روی دیوار و بعضی کنار دوش ها نصب می شوند، البته هواکش های شبکه ای سقفی به همراه چراغ زیباترین نما را ایجاد می کنند.

شیرهای حمام
در حالت کلی شیر آب وسیله ای برای کنترل میزان آب جاری شده از لوله یا منبع آب می باشد، اما امروزه شیرهای دوش و وان که در حمام به کار می روند از تکنولوژی بالاتری برخوردار هستند، زیرا آنها نه تنها میزان آب را کنترل می کنند بلکه وجود حالت فورانی بیشتر در آنها باعث شستشوی بهتر و احساس لذت بیشتری از استحمام می گردد. همچنین می توانید از شیر آب هایی که دارای تصفیه کننده هستند استفاده نمایید و مطمئن باشید که آب پاکیزه تری را به خصوص برای شستن دهان مصرف می کنید. بهتر است از شیرهایی که همزمان آب گرم و سرد را تامین می کنند استفاده کنید و استفاده از شیرهای اتوماتیک نیز به دلیل کاهش چکه و مصرف آب نیز توصیه می شود.
امروزه مدل ها و عملکردهای شیرها بسیار متنوع شده و برای اثبات این حرف کافی است سری به بازار بزنید تا ببینید انواع شیرآلات در قیمت های مختلف با امکانات مختلف موجود می باشند. علاوه بر کارایی، به ظاهر شیر و هماهنگی آن با سایر لوازم نیز دقت کنید. حتی در صورت محدود بودن بودجه، انتخاب شیر مناسب را در الویت قرار دهید. دقت داشته باشید که دکور حمام شما سنتی است یا مدرن، جنس کمدها و وان چیست، نقش و رنگ دیوارها و سقف چیست، سپس شیر مورد نظر خود را انتخاب کنید.
اصولا دوش و شیر آن را به صورت دیواری نصب می کنند اما عده ای ترجیح می دهند که دوش روس سقف نصب شود تا احساس ریزش باران به آنها دست دهد، بعضی نیز ترجیح می دهند که شیرها دارای شلنگی باشد که بتوان سر دوش کوچک را با دست حرکت داد.
جنس شیرهای آب نیز متنوع است و حتما باید دقت کنید تا جنسی مقاوم و هماهنگ با دکور انتخاب نمایید. از بهترین انواع شیر برای حمام می توان به نوع کرومی و برنجی اشاره نمود، ولی هنگام انتخاب شیر حتما با افراد متخصص مشورت کنید.

کابینت حمام
کابینت ها باعث شیک شدن و زیبا شدن حمام می شوند و کاربرد زیادی نیز دارند، آنها محلی برای نگهداری اشیا هستند و باعث می شوند حمام منظم تر به چشم آید. کابینت های کنار دستشویی باعث می شوند تا فضای لازم برای نگهداری مواد شوینده، صابون ها، لوازم آرایشی و بهداشتی و … وجود داشته باشد.
می توانید کابینت هایی با نمایی جدید یا قدیمی را انتخاب کنید. کابینت های چوبی معمولا از جنس چوب گردو، افرا، بلوط، کاج و گیلاس هستند و سطح آنها در حدی مناسب صیقل یافته یا با لایه ای لاک پوشش داده شده است.
مردم برای استفاده بهینه اصولا ترجیح می دهند از کابینت های عمودی و بلند و در صورت کوچک بودن حمام از کابینت های کوچک در بالای دستشویی استفاده نمایند. استفاده از قفسه های بدون درب دیواری نیز امروزه طرفداران زیادی دارد. در انتخاب رنگ کابینت به هماهنگی جنس کابینت و درب حمام و سینک دستشویی حتما دقت کنید، همچنین استفاده از دستگیره های جالب، نقش موثری در زیباتر نمودن کابینت ها دارد.

سطح روی کابینت نیز می تواند از جنس های مختلفی مثل سنگ، لومینیت، سرامیک یا فلز انتخاب شود. سطح های سنگی بسیار زیبا و مقاوم اما گران می باشند و زود کثیف می شوند، سرامیک ها با دوام هستند و به علت تنوع رنگ و سایز و طرح معمول ترین انتخاب می باشند.
در انتخاب و کنار هم قرار دادن این وسایل، زمان بیشتری صرف کنید و دقت نظر بیشتری داشته باشید و همه جنبه های آن را در نظر بگیرید تا نتیجه کار مناسب و ایده آل باشد و تمام چیزهایی که از آن فضا در نظر دارید را در کمال زیبایی و نظم کنار هم کسب کنید.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
1 سال پیش
حمام یکی از مهم ترین عناصر معماری هر خانه ای است. زیرا در گذشته حمام فقط برای استحمام استفاده نمی شد، بلکه جایی برای انبار کردن لوازم و وسایل کهنه نیز بوده است. این روزها حمام محل آرایش و پیرایش جسم و روح تلقی می شود، حتی گاهی اوقات استراحت فردی از همین نقطه شروع می شود. بعضی از حمام های امروزی کاربردهای تجملی و رفاهی زیادی دارند، استخرهای کوچک، سونا و جکوزی برای تفریح و سلامت اعضای خانواده در این فضا قرار داده می شود. بعضی دیگر از حمام های امروزی که در آپارتمان های کوچک وجود دارند، از ابعاد کوچکتری برخوردارند. کاربری این دسته از حمام ها برای رفع خستگی روزانه و سلامت و پاکیزگی جسم هستند. مهم نیست که ابعاد حمام شما بزرگ یا کوچک باشد بلکه مهم این است که از این فضا بهترین استفاده را برای آرامش جسم و روح خود به عمل آورید.

عناصر مهمی که در خلق یک حمام زیبا و بی نقص وجود دارند عبارتند از:
. کفپوش مناسب
. پوشش دیواری
. استفاده از هواکشی با قدرت مناسب برای تخلیه بخار
. کابینت هایی برای قرار دادن حوله و دیگر لوازم جانبی
. انواع بافت ها و رنگ ها
. انتخاب نور مناسب
انتخابی صحیح از تمامی این مجموعه به فضای دلخواه، که آرامش شما را برقرار کند کمک فراوانی خواهد کرد.
در حمام باید بهترین وسایل و امکانات را مهیا کرد. تمیز و شاداب بودن جسم ارتباط تنگاتنگ با سالم ماندن روح و روان آدمی دارد. برای مثال نارنجی درخشان در فضای حمام در پایان یک روز کاری احساسی از سبکی و آسایش را به ارمغان می آورد و فرصتی برای تفکر در تنهایی ایجاد می کند. برای رسیدن به یک نورپردازی خوب در حمام باید هم نور عملی و کاربردی در نظر گرفت و هم از نوری که به فضا حال و هوا و روحیه می دهد استفاده کرد.
وان های شستشو باید به اندازه ای مناسب باشند. لوازم و وسایل هم سطح، از لحاظ صرفه جویی در فضا و راحتی تمیز کردن مناسب هستند. توجه داشته باشید که وان های حمام با عرض یک متر و بیست سانتی متر اجازه حرکت آزادانه بازوها را به فرد هنگام شستشو نمی دهند، بنابراین طراحی وان و اندازه مناسب بسیار مهم می باشد زیرا باید فضایی برای نصب جا حوله ای در اطراف آن در نظر گرفت.

حمام های دارای سرویش بهداشتی و دستشویی اتاق های کاملی هستند که با داشتن امکانات و وسایل بهداشتی نیازهای ساکنین را برآورده می سازد. به هر حال، در طراحی یک نقشه، برای حمام و سرویس بهداشتی باید دو اتاق مجزا و قابل قفل شدن اختصاص داد که این امر در ساختمان های مسکونی با بیش از پنج نفر حیاتی می باشد.
برای صرفه جویی در هزینه به دلایل فنی، حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه باید طوری طراحی شوند که بتوانند از یک لوله کشی تاسیسات اصتفاده کنند.

در خانه های چند طبقه، دیوارهای حمام و سرویس های بهداشتی درست بالای یکدیگر قرار می گیرند که این امر باعث کاهش هزینه ها شده و از لحاظ عایق بندی رطوبت و صدا بسیار ضروری است. حمام و سرویس بهداشتی باید در جهت شمال ساخته شوند و به طور عادی و طبیعی تهویه شده و روشنایی داشته باشند. در اتاق های داخلی باید حداقل چهار بار تعویض هوا در هر ساعت انجام شود و برای راحتی، دمای حمام باید بین ۲۲ تا ۲۴ درجه سانتیگراد باشد و دمای ۲۰ درجه سانتیگراد برای سرویس بهداشتی داخل منازل مناسب است.

این میزان دما نسبت به دمای سرویس های بهداشتی ساختمان های اداری که بین ۱۵ تا ۱۷ درجه سانتیگراد هستند بسیار بالاتر است. به دلیل بالا بودن رطوبت حمام ها باید تمام منافذ حمام را به دقت درزگیری کرد، زیرا به خاطر رطوبت بالا و فشار هوا، سطوح داخل حمام باید به راحتی تمیز شوند و دیوارها و سقف های گچی باید در برابر رطوبت مقاوم شوند.
در انتخاب کفپوش های حمام باید بسیار دقت کرد، زیرا زیبایی یک طرف و سلامتی در طرف مقابل قرار دارد و اگر سلامتی خود و سایر اعضای خانواده شما، برایتان اهمیت دارد، کفپوش هایی را انتخاب کنید که از سر خوردن افراد در هنگام شستشو جلوگیری کنند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
یک صندلی خوب چه خصوصیاتی دارد؟
معیارهای شما نسبت به هزینه ای که می کنید در انتخاب صندلی چیست؟
بیشتر اوقات وقتی روی یک صندلی می‌نشینیم به‌خصوص اگر مدت زمان نشستن‌مان بیشتر از حد معمول باشد یا زمان طولانی باشد، خیلی زود خسته می‌شویم و دنبال یک وضعیت راحت‌تر می‌گردیم. برای این کار معمولاً متوسل به تغییر دادن وضعیت پاها، ران و بدن خودمان می‌شویم که از مهمترین دلایل این راحت نبودن باید به دو نکته اشاره کنیم که اول بی‌اطلاعی خودمان در خصوص نحوه صحیح نشستن و دوم طراحی غیرفنی و نامناسب برخی صندلی‌ها می‌باشد.

آگاهی از طرز صحیح نشستن روی صندلی و انتخاب صندلی مناسب در سلامت ما نقش بسزایی دارد. کارخانه‌های سازنده باید در تمام مراحل طراحی و تولید براساس اصول استاندارد فنی و مهندسی عمل کنند و با توجه به نوع کاربری و ابعاد بدن صندلی‌هایی مناسب بسازند. مصرف‌کنندگان نیز قبل از خرید، اطلاعات کافی از مشخصات صندلی و نوع کاربری خاصی که از صندلی انتظار دارند را باید کسب نمایند و پس از آن نسبت به انتخاب و خرید صندلی مناسب اقدام نمایند.

یک صندلی خوب باید مشخصات زیادی داشته باشد تا زمانی که ما روی آن می‌نشینیم احساس راحتی کنیم و دچار افسردگی یا عوارضی از قبیل ناراحتی‌های ستون فقرات و مشکلات عضلانی و اسکلتی نشویم. معمولاً برای تعیین مشخصات یک صندلی مناسب باید موارد زیر را در نظر گرفت:
. پاها و بازوهای فرد باید به صورت عمودی قرار بگیرد و ساعد و ران‌ها باید به صورت افقی باشند.

. کف پاها باید روی سطح زمین به صورت افقی قرار بگیرند.

. پشتی صندلی باید از انحنای درونی مهره‌های کمری ستون فقرات محافظت کند.

. وزن قسمت بالاتنه باید بطور یکسان روی نشیمن‌گاه و ران‌ها پخش شود.

. راحت جابجا شدن روی صندلی باید امکان‌پذیر باشد زیرا نکته قابل توجه این است که صندلی باید با شخص استفاده‌کننده تطبیق داشته باشد نه اینکه شخص خودش را با صندلی تطبیق دهد.

. احتمال واژگون شدن یا سرخوردن صندلی‌های چرخ‌دار وجود دارد. بنابراین توصیه می‌شود اگر قرار است صندلی روی سطوح لغزنده مورد استفاده قرار گیرد از پدهای زبر استفاده شود تا خطر لغزندگی و سقوط کاهش یابد و معمولاً برای جلوگیری از خطر واژگون شدن صندلی‌های چرخ‌دار توصیه می‌شود صندلی دارای پنج پایه باشد.

. یکی دیگر از مشخصات صندلی‌های مناسب بخصوص برای کارهای اداری این است که صندلی دارای یک پشتیِ تشک‌دار قابل تنظیم باشد و باید استاندارد ارتفاع و پهنای این پشتی حداقل ۱۸ تا ۳۳ سانتی‌متر در نظر گرفته شود چراکه وظیفه اصلی این پشتی نیز محافظت از مهره‌های کمری در ناحیه انحنای ستون فقرات است.

. قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی نیز یکی از مشخصات طراحی یک صندلی مناسب است. طول محل نشمین‌گاه صندلی می‌تواند ۳۸ تا ۴۰ سانتی‌متر و عرض آن ۴۲ تا ۴۶ سانتی‌متر در نظر گرفته شود.

. با توجه به ابعاد مطرح شده، در هنگام نشستن روی صندلی بهتر است فضای آزادی به اندازه ۵ تا ۱۵ سانتی‌متر بین لبه جلوی صندلی و پشت زانوها وجود داشته باشد.
. بخش جلویی نشیمن‌گاه بهتر است به شکل آبشار باشد تا فضای آزاد کافی برای ران‌ها ایجاد کند و از این طریق از کاهش جریان خون جلوگیری به عمل آید.

. کف صندلی باید کمی به عقب متمایل باشد این شیب می‌تواند بین ۱ تا ۵ درجه متغیر باشد. زمانی که ارتفاع صندلی بیش از حد معمول است، شخص باید از زیرپایه استفاده کند. در این مواقع استفاده از زیرپایی کمک می‌کند ران‌ها بطور افقی قرار گیرد و از فشار وارد آمدن به زیر ران‌ها جلوگیری شود.
. روکش صندلی باشد علاوه بر زیبایی، مانع تعریق زیاد باشد. اگر جنسش پارچه‌ای است باید مقاوم و قادر به جذب رطوبت باشد و اگر جنسش چرمی است باید دارای شیارهایی باشد که توسط آنها هوا جریان داشته و مانع افزایش دما و تعریق شود.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
کیمونو لباسی رسمی و سنتی است که منحصراً متعلق به ژاپن است و لباس ملی آنها به حساب می‌آید. در واقع فرهنگ ژاپنی در کیمونو خلاصه شده است. به برکت طبیعت غنی ژاپن که در هر فصل چهره ژاپن را تغییر می‌دهد، مردم ژاپن حس زیبایی‌شناسی خود را در سبکی از زندگی پرورش می‌دهند که برای طبیعت ارزش بسیاری قائل است. حس زیبایی‌شناسی در هر نقطه‌ای از ژاپن با طراحی کیمونو تعریف می‌شود.

معنیِ کلمه کیمونو “چیزی برای پوشیدن” است. و لباسی کلاسیک هم برای زنان است و هم برای مردان. از نظر سنتی، کیمونوها لایه‌ای بر لایه‌ی دیگر پوشیده می‌شود. تعداد لایه‌ها بستگی به میزان اهمیت شخص دارد، در شدیدترین حالت آنقدر لایه‌ها پوشیده می‌شوند که فرد دیگر قادر به تکان خوردن نیست. در واقعیت، کیمونوی بیشتر زنان ساختار پیچیده‌تر از آنچه توصیف شد دارد، چرا که چیزهایی برای بستن از هر طرف و یقه‌بندی اضافه دارد. کیمونوهای رسمی‌تر اغلب آستردوزی و تودوزی هم دارند. بطور سنتی، این آستردوزی قرمز-نارنجی است و طوری دوخته می‌شود که از حاشیه سجاف از بیرون معلوم باشد. تمام کیمونوها با بندی حمایل به اسم اوبی بسته می‌شود که به راحتی دور کمر و زیر آستین‌های آویزان فیکس می‌شود. به همین خاطر آستین‌ها بطور کامل در حلقه آستین به بدنه وصل نمی‌شود.

اوبی مانند یک کمربند عمل می‌کند که کیمونو را نگه می‌دارد. اما صرفاً همین نیست، رنگ‌ها و پترن‌های متنوعی دارد و به عنوان پارچه‌ای تزئینی هم به حساب می‌آید. بر اساس نوعِ کیمونو، بندها با طول مختلف بکار می‌روند.

ویژگی‌های کیمونو
روش برش پارچه برای کیمونو واقعاً منحصربفرد است. پارچه کیمونو یک مثلث بزرگ است به پهنای ۳۶ سانتی‌متر و ۱۲ تا ۱۳ متر طول. قسمت‌های کیمونو از دو تکه بدنه تشکیل شده است، آستین‌ها و یقه‌ی جلو، و تکه‌های یقه اصلی و یک یقه‌ی محافظ. برخلاف لباس‌های غربی، آنها از برش‌های خطی استفاده می‌کنند، تمام آنها یک شکل است و انتهای بافته شده‌ی پارچه را رها می‌کنند. بنابراین برش کیمونو ریسک و ترس ندارد و احتمال کج شدن پارچه بسیار کم است.
پارچه‌هایی که برای کیمونو بکار می‌رود شامل ابریشم، کتان، کنف، کتان کنفی، پشم، و پلی‌استر است.
ابریشم درخشش و ظرافتِ زیبایی دارد. به‌علاوه ویژگی دیگری نیز دارد که باعث می‌شود به راحتی بر بدن نشسته و با آن حرکت کند. در عین حال احتمال اینکه رطوبت به خود بگیرد و به آسانی خراب شود بسیار کم است.
برای یک کیمونویی که هر روز پوشیده می‌شود، کتان استانداردترین پارچه است. کتان برای شستشو مقاوم و بادوام است. به راحتی چروک می‌شود. و در مقابل نور خورشید نیاز به نگهداری دارد چون زرد می‌شود.
کنف به لحاظ تبادل هوا خوب است اما از نظر رنگرزی ضعیف است و به سادگی رنگ خود را از دست می‌دهد. به‌علاوه قابلیت کشسانی ندارد و به راحتی چروک می‌شود.
کتان کنفی یک پارچه‌ای است که بطور متقاطع از کتان و کنف بافته شده است. به خاطر ترکیب کتان و کنف، این پارچه به سختی چروک می‌شود و موقع پوشیدن حس راحتی دارد.
پشم در سطح بافت خود پوسته دارد. در نتیجه پارچه‌ی گرمتری برای پوشیدن است. معایب آن بی‌دوام بودن آن است و اینکه در برابر حشره بید آسیب‌پذیر است.

کانزاشی یک اکسسوریِ سنتی ژاپنی است که زنان با آن موهای خود را می‌بندند. انواع بسیار زیادی گیره و سنجاق موی کانزاشی در حال حاضر وجود دارد، اما مدلی که از لاکِ لاک‌پشت ساخته می‌شود جزو کالاهای لوکس به حساب می‌آید.

گِتا و زُری کفش‌های سنتی ژاپنی هستند. زُری کفش زنانه و گِتا مردانه است. اخیراً این کفش‌ها به لحاظ حفظ سلامتی توجهات را به خود جلب کرده است. زیرِ گِتا از چوب درست شده است، و زیرِ زُری از پارچه، چرم، اورتان و وینیل ساخته شده است.

تابی جورابی برای لباس‌های ژاپنی است، که انگشت شست را از چهار انگشت دیگر جدا می‌کند تا فرد بتواند گِتا و زُری را بپوشد. تابیِ سفید برای مراسم رسمی، و تابیِ سیاه یا آبی برای مواقع عادی است.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
شاید هر کسی فضایی به نام اتاق ناهارخوری رسمی در خانه نداشته باشد، اما بهتر است گوشه ای از فضای منزلتان را به این منظور اختصاص دهید تا لحظاتی گرم با خانواده تان داشته باشید. اندازه فضا اهمیت ندارد بلکه وجود این قسمت در خانه است که اهمیت دارد، و با زیبا ساختن آن می توانید به زیبایی منزلتان کمک کنید. اگر قصد دارید میز و صندلی ناهار خوری را تعویض کرده یا برای اولین بار برای خرید این لوازم به بازار بروید، برای انتخاب وسایلی که از نظر اندازه، تناسب و همچنین راحتی، با خواسته های شما متناسب باشند، بهتر است گزینه هایی را برای این روند در نظر داشته باشید.

اندازه و راحتی
میز مناسب برای اتاق ناهارخوری رسمی یا غیر رسمی و آشپزخانه باید به حدی بزرگ باشد که جای کافی برای موارد زیر را داشته باشد:

جای کافی برای آرنج
برای تأمین آسایش بدون ایجاد احساس ازدحام برای افراد باید برای هر شخص حداقل به ۶۰ تا ۷۵ سانتی‌متر فضا اختصاص دهید و فاصله هر دو نفر در دو سمت میز هم باید حداقل ۷۵ سانتی‌متر باشد. ارتفاع یک میز ناهارخوری استاندارد ۷۳ تا ۷۶ سانتی‌متر می‌باشد.

جای پا
معمولاً میزهایی که به منظور دور هم نشستن ساخته می‌شوند و در هر گوشه یا در نزدیکی هر گوشه خود یک پایه دارند، دارای یک جای پای مرکزی یا چندتایی هستند که به صورت یک قاب چهارگوش پایه‌های میز را به یکدیگر متصل می‌کند. اشکال پیچیده‌تر و هنرمندانه هم معمولاً برای انتخاب خوب است. فقط باید مطمئن شوید جای قرار دادن پا یا جای نشستن راحت باشد. از زاویه‌های مختلف روی میز تکیه دهید تا از تعادل پایه‌های آن مطمئن شوید.

صندلی‌های ناهارخوری
این صندلی‌ها باید پشتی‌های کاملاً عمودی داشته باشند که افراد بتوانند به راحتی در آنها جای گرفته و تا حد لازم به میز نزدیک شده و در حالی که از تکیه‌گاهی محکم برخوردارند به صرف غذا بپردازند.

معایب برخی صندلی‌ها
از صندلی‌هایی که پایه‌های آن با زاویه بزرگی رو به بیرون باز می‌شود دوری کنید زیرا حالت قرار گرفتن این صندلی‌ها در پشت میز بد شکل است و به سادگی موجب گیر کردن پا و لغزیدن می‌شوند. از طرفی این نوع پایه‌ها معمولاً از مدل‌های دیگر ضعیف‌تر است و زود لق می‌شوند و کارایی خود را از دست می‌دهند، به خصوص برای افراد مسن و کودکان می‌تواند ایجاد حادثه نماید.

بررسی صندلی‌ها
صندلی‌ها را کنار میز بررسی کنید زیرا صندلی باید به سادگی با میز جور شود و دسته‌های باید تا حدی کوتاه باشند که زیر میز جا بگیرند.

لبه‌های میز
لبه برگردان میز را چک کنید، حتماً روی صندلی بنشینید و فاصله لبه‌ای که از رویه میز به حالت عمودی به پایین آمده است را تا روی پای خود بررسی کنید، این فاصله باید به حدی باشد که نشستن و برخاستن از روی صندلی به سادگی انجام شود.

اندازه‌ی مناسب میز
میزی که انتخاب می‌کنید باید تا حد امکان با فضای مورد نظر، تعداد افراد خانواده و تعداد مهمانان احتمالی شما متناسب باشد. میزهایی که دارای قطعات اضافه‌ی کشویی بوده یا بخشی از آن تاشو است برای خانواده‌های کوچکتر که گاهی به میز بزرگتر نیاز پیدا می‌کنند مناسب است.

متداول‌ترین اشکال میزها
میز گرد: با قطر ۹۰ سانتی‌متر برای دو نفر، با قطر ۱۰۰ سانتی‌متر برای چهار نفر و با قطر ۱۴۲ سانتی‌متر برای ۸ نفر مناسب است.
میز مربع: میز ۹۶ سانتی‌متر مربع برای چهار نفر و میز ۱۵۰ سانتی‌متر مربع برای ۸ نفر مناسب است.
میز مستطیل و بیضی: ۱۵۰×۹۰ سانتی‌متر برای شش نفر، ۱۸۰×۹۰ سانتی‌متر برای شش تا هشت نفر، ۲۱۴×۹۰ برای شش تا هشت نفر، ۲۴۳×۱۲۰ برای هشت تا ده نفر و ۳۳۵×۱۲۰ برای دوازده نفر مناسب است.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
بسیاری از افراد در داخل و خارج از افغانستان، این کشور را همیشه درگیر جنگ و متأثر از جنگ، تروریسم و نزاع و کشتارهای خونین می‌دانند. اما افغانستان کشوری است با میراثی غنی و برجسته، که شامل لباس‌های سنتی و محلی و قومی است همراه با آراستگیِ جذابی که این لباس‌ها دارند. افغانستان خانه‌ی بیش از پنجاه گروه قومی است، و بسیاری از آنها در حقیقت سبک لباس پوشیدن و تزئینات پارچه مخصوص به خود را دارند.
استایل‌های مختلف لباس پوشیدن در افغانستان منعکس‌کننده این موضوع است که افغانستان خانه‌ی قومیت‌های مختلفی است، از جمله تاجیک‌ها، پشتوها، هزاره، ازبک و جمعیت‌های کوچکی از ایماق، ترکمن، بلوچ، پاشه‌ای، نورستانی، عرب، برابویی، پامیری، و گوجار. آنها همگی آداب و رسوم خاص خود را دارند. این کشور از شمال به آسیای میانه ، از غرب به ایران و خاورمیانه و از شرق به شبه جزیره هند می‌رسد، برای هزاران سال مردم تمام این سرزمین‌های همسایه تاریخ و آداب لباس پوشیدن مردم افغانستان را تحت تأثیر قرار داده‌اند، همانطور که مردم افغانستان تاریخ و لباس آن سرزمین‌ها را متأثر از فرهنگ خود کرده اند.

زنان لباسی می‌پوشند که شلواری گشاد به اسم تنبان در زیر دارد و تا مچ پا است و چادر که برای پوشاندن موها از آن استفاده می‌شود. زنانی که بسیار مذهبی هستند از برقع که تمام بدن و صورت را می‌پوشاند استفاده می‌کنند. در زمان حکومت طالبان تمام زنان مجبور بودند بیرون از خانه برقع بپوشند. امروزه حتی در کابل نیز هنوز زنانی هستند که برقع می‌پوشند و ادعا می‌کنند که به این شکل احساس امنیت بیشتری دارند، و آن باعث شده که توسط مردان مورد آزار و اذیت قرار نگیرند. در مناسبت‌های رسمی زنان لباس‌های متنوع و خیال‌انگیزی می‌پوشند که روی آنها گلدوزی و سوزن‌دوزی دارد، گاهی آینه‌های کوچکی روی آنها دوخته می‌شوند و هر منطقه سبک خودش را دارد.

لباس سنتی برای مردان شامل پیراهن تنبان (پیراهن/شلوار) است. تنبان طوری دوخته می‌شود که کمرش قابل تنظیم است، و با استفاده از طنابی پارچه‌ای (اذاربند)تنظیم شده و نگه‌داشته می‌شود. مردان نیز دوست دارند انواعی از پوشش سر را استفاده کنند، مخصوصاً برای مناسبت‌های رسمی. پوشش سر بر طبق مناطق مختلف متفاوت است. متداول‌ترین پوشش سر لونگی (عمامه) است. تنوع زیادی برای بستن لونگی وجود دارد، هر منطقه سبک خودش را دارد. در میان پشتوها، رهبران قبایل عمامه‌هایی با پارچه‌های متنوع‌تر می‌پوشند و آنها را به شکل‌های گوناگونی می‌بندند تا اهمیت مقام خود را در اجتماع نشان دهند. کلاه‌هایی از جنس پشم در میان تاجیک‌ها و ترک‌های شمال افغانستان مرسوم است. کلاهِ مثلثی شکل به اسم کاراکل از پوست گوسفند سیاه (قاراقل یا کاراکل) درست می‌شود. در گذشته این کلاه برای خانواده سلطنتی رایج بود. در مراسم رسمی، مردان جلیقه‌ای می‌پوشند که گاهی اوقات گلدوزی شده است و آن را روی پیراهن یا نوعی کت به نام چاپان می‌پوشند.

امروزه، در بیشتر شهرها، مانند کابل، افغان‌های جوان بیشتر و بیشتری لباس‌های غربی می‌پوشند، و لباس‌های سنتی افغانی را برای مناسبت‌های خاص نگه می‌دارد، مراسمی مانند عروسی یا تعطیلات مهمی مانند نوروز و عید.
آرزوی قلبی ما نیز برای مردمان عزیز افغانستان از کودکان، زنان و مردان این سرزمین، این است که در آینده ای بسیار نزدیک دوباره زندگی سرشار از شادی و زیبایی را در کنار هم همراه با آرامش داشته باشند و شکل عادی زندگی را به زیبایی تجربه کنند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
آب و هوای آسیای میانه و شرایط اقلیمی آن نواحی تعیین کننده لباس مغول ها چه به لحاظ سنتی و چه مدرن بوده است. مردان، زنان و کودکان ضرورتاً یک نوع لباس یکسان می‌پوشیدند که با رنگ و ترکیب رنگی، اندازه و تزئینات از هم متمایز می‌شد تا سن، جنسیت، وضعیت تأهل و مقام اجتماعی فرد را مشخص کند. لباس سنتی مغول‌ها شامل جامه‌ای بلند به نام دیل، کلاه، چکمه، و زیورآلات است. تفاوت‌هایی بین پوشش گروه‌های قومی مختلف در مغولستان وجود دارد اما دیل در همه آنها یک شکل دارد: آستین‌های بلند، زبانه‌ای آویخته و بزرگ که روی قفسه سینه برمی‌گردد، دکمه‌هایی بر روی شانه راست، یقه ایستاده، و کمربندی پارچه‌ای به دور کمر. مغول ها چه زن، مرد و کودک همگی زیر دیل‌های خود شلوار می‌پوشند.
هم زنان و هم مردان لباس مخصوص تابستان و زمستان دارند. زمستان مستلزم داشتن لباسی گرم و نرم است تا گرمای بدن حفظ شود. تابستان لباس‌ها از پارچه‌های سبکتر دوخته می‌شوند. هر آنچه که مغول‌ها می‌پوشند برای یک زندگی خشن و فعال و پویا است که اجازه می‌دهد آنها به راحتی تکان بخورند. برای مردان، دیلی که به شکل سنتی برای کار استفاده می‌شود از پشم یا کتان ضخیم درست می‌شود، در حالی که دیل زنان تجملی‌تر است، آن دارای نقش‌های ابریشمین است. دیل‌های زمستانی با پوست بز یا گوسفند پوشیده می‌شوند. کلاه سنتی بسته به شکل آن می‌تواند از خز، ابریشم، یا نمد ساخته شده باشد. چکمه‌ها عموماً از چرم ضخیم با آستردوزی نمدین ساخته می‌شوند. بسیاری از چوپانان، دیل و چکمه خود را درست می‌کنند و آنها را می‌پوشند اما هر روز مغول‌های بیشتری هستند که لباس‌های غربی به تن می‌کنند. امروزه بیشتر شهرنشینان لباس‌های سنتی مغولی را فقط در جشن‌هایی مانند جشن سال نو یا مراسمی خاص مانند فارغ‌التحصیلی یا جشن ازدواج به تن می‌کنند.

اولین لباس سنتی مغولی توسط هون‌ها پوشیده شد. آن لباس شامل یک دیل با زبانه‌ای در جلو، چکمه‌های نوک‌دار، و یک کمربند بود. ترک‌هایی که در قرن ۶ تا ۱۰ در آسیای میانه زندگی می‌کردند نیز لباس‌هایی مشابه می‌پوشیدند، اما آن دیل در جهت مخالف بسته می‌شد. صرفاً از قرن ۱۳ بود که لباس مغول‌ها زیباتر ساخته شد، یعنی به جای چرم یا پشم از ابریشم استفاده شد. یقه ایستاده و زبانه‌ی آویزان دیل‌های مدرن تقریباً به تازگی ظاهر شده است، یعنی از زمانی که مانچوری بر مغولستان حکمرانی می‌کند. قبلاً جلوی دیل به شکل مورب بسته می‌شد، مانند لباس‌هایی که امروزه راهبان مغولی می‌پوشند.

از اوائل قرن بیست، زنان برای نشان دادن موقعیت اجتماعی خود، شروع به پوشیدن دیل‌هایی کردند که از اصالت خود درآمده و با تزئینات گران‌قیمت و جواهرات زیبا آراسته شده‌اند. مثلاً دیلِ همسر یک خاخ از ابریشم و پارچه زربفت که با طلا و نقره پوشیده شده دوخته می‌شود. او می‌تواند در بالای آن، یک اووج بپوشد، که لباسی بدون آستین و در رنگهای متنوع است. در رابطه با جواهرآلات وی می‌تواند آویزهایی از مروارید، یشم، مرجان یا دیگر سنگ‌های گرانبها استفاده کند. مروارید گرانبهاترین سنگ است و پس از آن مرجان و نقره بسیار با ارزش به حساب می‌آیند. آنها موها را معمولاً صاف می‌کنند و با پارچه‌ای که مزین به نقره است می‌بندند. پس از انقلاب کمونیستی، لباس‌هایی که تزئینات گران‌قیمت داشتند غیرقانونی اعلام شدند چرا که مظهری از ثروت بودند. لباس زنان بسیار ساده‌تر شد، و کلاه‌های غربی جای کلاه‌های سنتی را گرفت. مردان موهای دم اسبی خود را کوتاه کردند، و زنان نیز برای اولین بار موهای خود را کوتاه کردند.

مغول‌ها کلاه‌های خود را بسیار دوست می‌دارند و بیش از صد نوع کلاه مختلف دارند. هر قبیله یک نوع کلاه مخصوص به خود را دارد. یکی از کلاه‌های بسیار متداول لوووز است که از پشم نمد شده درست می‌شود و کاربرد روزانه دارد. آن لبه‌هایی آویزان دارد که در صورت آویزان بودن روی گوش‌ها را می‌گیرد و همچنین می‌توان آن را در بالای کلاه تا کرد. کلاه زمستان آنها از خز سمور یا روباه نقره‌ای درست می‌شود تا گرمای مورد نیاز را تأمین کند. در طول فستیوال‌ها مردان و زنان مغول تجملی‌ترین کلاه خود را به سر می‌کنند که با تزئینات مختلف از جمله پارچه‌ها و جواهرات تجملی، پر زرق و برق و رنگین می‌شوند.

مغول‌ها همگی چکمه را به عنوان پرکاربردترین کفش می‌پوشند. چکمه‌ها از چرمی زمخت ساخته می‌شوند و با جوراب‌های نمدین گرم پوشیده می‌شوند. نوک این چکمه‌ها به سمت بالا برگشته است که این موضوع باعث می‌شود پا در رکاب لیز نخورد و مانع افتادن سوار می‌شود و همینطور فضایی برای حفظ هوا در جلوی کفش فراهم می‌کند که عایق گرما است. ساق بلند چکمه، پا را در هنگام قدم زدن در میان علفزار خشن محافظت می‌کند. در زمستان روی چکمه خز می‌کشند. پاشنه این چکمه‌ها بسته به کاربردشان می‌توانند بلند یا کوتاه باشند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
در طراحی آشپزخانه، نحوه استقرار کابینت ها و لوازم باید بر حسب استاندارد بوده که ضمن اینکه مقدار فضای چرخش و تردد را کاهش می دهد، فضای کافی برای حرکت آزادانه را فراهم می سازد. در صورت امکان، کار به حالت ایستاده باید به حداقل برسد و وضعیت نامناسب بدن بر حسب کار، ارتفاع وسایل و اندازه بدن فرد کاهش یابد، همچنین تامین مناسب روشنایی سطوح کاری امر مهمی محسوب می شود. نحوه چیدن وسایل آشپزخانه باید به گونه ای باشد که فرد در هنگام کار از راست به چپ حرکت کند، این کارها عبارت اند از:
استفاده از سطوح نگهداری وسایل
آشپزی
تدارک مواد غذایی
شستشوی ظروف در سینک
آبگیری ظروف

سینک های ظرفشویی و تخته های آبگیری ظروف باید متناسب با داخل کابینت های طبقه دار باشند چون در داخل این کابینت ها می توان یک سطل زباله، ماشین ظرفشویی و چیزهای مصرفی دیگر را در صورت لزوم جای داد. وجود دستگاه مکش هوا در بالای اجاق الزامی می باشد و هودهای مکنده برای این کار بسیار مناسب هستند. یک تفاوت عمده بین سیستم مکش هوا و سیستم چرخشی وجود دارد و آن این که در سیستم های مکنده، باید حفره ای رو به بیرون تعبیه شود. این سیستم نسبت به سیستم های چرخشی کارآمدتر بوده و بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرند. در هنگام طراحی و نقشه کشی و به منظور ایجاد فضای کافی برای نگهداری و ذخیره مواد در آشپزخانه، باید به ابعاد کابینت ها و لئوازم داخل آنها توجه کرد.

اجاق های گازی و برقی مدرن باید طوری انتخاب شوند که متناسب با لوازم دیگر بوده و در مجموع باعث سهولت روند کار در آشپزخانه گردند. در چنین محیطی باید از پریز به حد کافی استفاده شود، به طوری که برای هر منطقه کاری و محل آماده سازی مواد غذایی یک جفت پریز کافی است.

استفاده از سینک های ظرفشویی دولگنه مناسب تر است زیرا از یک طرف آن برای آبگیری ظروف و از طرف دیگر آن برای قرار دادن ظروف کثیف استفاده می شود. ماشین ظرفشویی باید در طرف راست یا چپ سینک قرار بگیرد.
اگر فضای آشپزخانه بسیار کوچک باشد، ساخت آشپزخانه فشرده راه حل مشکل است، چون چنین آشپزخانه هایی نیاز به فضای کمی داشته و متناسب با لوازم استفاده شده در فضایی کوچک هستند.

آشپزخانه ها باید طوری ساخته شوند که در جهت شمال به شرق یا شمال به غرب قرار داشته باشند و مجاور باغ های گل و گیاه، سبزیجات و زمین باشند. معمولا آشپزخانه باید به دروازه باغ، درب خانه، محل بازی بچه ها و حیاط دید داشته باشد و از لحاظ محیط داخلی، متناسب با آبدارخانه، ناهارخوری و اتاق پرمصرف منزل ساخته شود.
هر چند آشپزخانه یک محل کار در داخل خانه است، ولی اتاقی است که کدبانوی خانه بیشتر اوقات خود را در آن سپری می کند بنابراین طراحی آن باید در نهایت دقت و ظرافت انجام شود. همچنین اگر در داخل آشپزخانه میز ناهارخوری وجود داشته باشد، محل مناسبی برای جمع شدن افراد خانواده در کنار یکدیگر است.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
وقتی برای اجاره یا خرید یک خانه مسکونی اقدام می کنید، یکی از مهم ترین فضاهایی که به عنوان یک فاکتور اصلی جهت تایید یا رد آن گزینه مورد توجه قرار می دهید، آشپزخانه است. در گذشته آشپزخانه ها معمولا در زیر راه پله ها، زیر زمین، کنار حیاط یا جایی مثل این موارد تعبیه می شد. اما امروزه با تغییر نوع ساختمان ها، که ناشی از تغییر در رفتار و روش زندگی انسانها است، آشپزخانه ها هم از این تغییر و تحولات بی نصیب نمانده اند. آشپزخانه ها علاوه بر اینکه به عنوان محلی برای پخت و پز در یک خانه به شمار می آیند، از نظر دکوراسیون و چیدمان و زیبایی منزل نیز بسیار پراهمیت جلوه می کنند، تا جایی که بعضی اوقات میلیون ها تومان هزینه صرف طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه یک منزل مسکونی می شود. از میان انواع و اقسام لوازم و وسایلی که در آشپزخانه کاربرد دارد شاید کابینت یکی از اجزای پراهمیت آن فضا است که آن هم انواع گوناگونی دارد.
اصولا کابینت آشپزخانه به دو روش ساخته می شود:
. قابدار
. بدون قاب
طراحی و ساخت کابینت در هر یک از انواع آشپزخانه های راهرویی، ال شکل و وی شکل متفاوت می باشد. تا جایی که طراحی و ساخت کابینت باید به گونه ای باشد که اول زیبا و محکم بوده و دوم با کمترین فضا بیشترین وسایل را در خود جا داده و در عین حال دسترسی به وسایل داخل و بیرون کابین ها آسان باشد. زیرا در طراحی انواع آشپزخانه همواره باید مساله “مثلث دستیابی” که عبارتند از یخچال، سینک ظرفشویی و اجاق گاز باید رعایت شود، به طوری که نزدیکی این سه مورد به هم برای سرعت بخشیدن به کار پخت و پز بسیار حائز اهمیت است.

معمولا بدنه کابینت های آشپزخانه را از مواد صفحه ای از قبیل فلز، تخته خرده چوب (نئوپان) و ام دی اف با روکش های طبیعی یا مصنوعی مانند لترون، فرمیکا، ملامینه و … می سازند.
برای صفحات رویی کابین های پایین نیز که به طور مستقیم با آب، حرارت و عوامل فرسایشی و مخرب در تماس هستند، چوب هایی با ضخامت بالا با روکش هایی از جنس اچ پی ال، فرمیکا و دیگر روکش های مقاوم به آب و حرارت استفاده می کنند. این صفحه ها با روکش اچ پی یا فرمیکا برای قسمت هایی که در تماس مستقیم با آب قرار دارد مورد استفاده قرار می گیرد. البته این خاصیت در ام دی اف هم وجود دارد که البته نیاز به مراقبت های بیشتری دارد.
کابینت های آشپزخانه از دو قسمت زمینی و دیواری تشکیل می شود، که ارتفاع کابینت زمینی از ۹۰ سانتی متر تجاوز نمی کند. کابینت های زمینی دارای درب، بدنه و صفحه کابینت هستند که اندازه آن به عرض ۵۹٫۵ سانتی متر با لبه نیم گرد موجود هستند. میان کابینت پایین و بالا نیز ۶۰ سانتی متر فاصله باید باشد و ارتفاع کابینت دیواری نیز بین ۷۰ تا ۹۰ سانتی متر متناسب با فضا متغییر می باشد. عمق کابینت نصب شده به روی دیوار ۳۰ سانتی متر است.

در این قسمت نیز به نکات مهمی در خصوص استفاده مناسب از کابینت اشاره می کنیم:
. درب های کابینت را بیش از حد خود باز نکنید یا محکم نکوبید چون بعد از مدتی درب ها دچار افتادگی شده و از حالت استاندارد خارج می شوند.
. در هنگام سفارش ساخت کابینت از پایه های فلزی برای کف کابینت استفاده کنید چرا که قدرت بیشتری برای تحمل وزن دارد.
. برای اطمینان از ابعاد کابینت، کلیه کابینت ها را به صورت مجزا از یک طول به طول دیگر اندازه بگیرید در صورت مساوی بودن اندازه طول ها با طول فضا یا حتی با وجود ۲ میلیمتر خطا نیز کابینت ها اصولی نصب شده اند.
. اگر به جنس کابینت نصب شده بر روی دیوار شک دارید و نسبت به اینکه از جنس نئوپان یا ام دی ام هستند اطمینان ندارید، اتو را روشن کنید و پس از داغ شدن، آن را بر روی نوار لبه کار بکشید، نوار نرم شده در یک گوشه کار را به آرامی با دست بلند کنید، در این صورت با دیده شدن قسمت برش تخته متوجه جنس آن می شوید.
. دقت کنید تا صفحه کابینت به سقف کابینت زمینی پیچ شود چون در صورت بروز مشکل و چسبیده بودن آن بایستی کل کابینت زمینی را جمع کنید.
. کابینت را به اندازه معمول پر کنید نه بیشتر، زیرا در دراز مدت فشار به تخته آمده و طبقات کابینت ها اصطلاحا شکم می دهند و دچار خمش می شوند.
. دقت داشته باشید تا حتما برای دور سینک ظرفشویی چسب آب بندی استفاده شود، از چسب های ضد باکتری و ضد کپک استفاده شود تا سلامتی شما و اعضای خانواده تضمین شود و سینک نیز به صورت تراز نصب شود تا آب در داخل سینک باقی نماند.
. اگر از گازهای توکار استفاده می کنید حتما دقت داشته باشید که لبه آن با صفحه سطح کابینت یکی باشد و دور آن نیز با چسب آب بندی درزگیری شده باشد.
. هرگز کابینت های چوبی یا ساخته شده با ام دی اف یا نئوپان را به صور مستقیم با آب نشویید، در صورت ایجاد لک بر روی کابینت در همان ابتدا آن را تمیز کنید.

شما در قبال وقت و هزینه ای که بابت انتخاب، طراحی، ساخت و نصب کابینت می پردازید مستحق دریافت خدمات مورد نظرتان می باشید و همچنین بهتر است برای صرفه جویی در وقت و هزینه، در حفظ و نگهداری آنها دقت لازم را داشته باشید تا بجای هزینه های اضافه بابت تعمیر یا تغییر آنها، برای تهیه دیگر لوازم مورد نیاز و مورد علاقه خود آن را صرف کنید.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
وجود آشپزخانه در هر ساختمانی ضروری است. آشپزخانه باید در ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با غذاخوری و ورودی باشد اما در جایی مناسب از فضای ساختمان و محیط کار، زیرا اگر در هنگام ورود به منزل و فضای کار در اولین نگاه، چشمان شما به طور مستقیم سمت آشپزخانه افتاد باید منتظر انتقال حسی از گرسنه بودن به شما بود. پس بهتر است که فضای مناسبی برای قرارگیری محیط آشپزخانه در منزل یا محیط کار در نظر گرفت. در فضای داخلی آشپزخانه نیز باید برای تهیه غذا روی سطح میزها جای کافی وجود داشته باشد، برای گردش هوا و تهویه نیز باید هم به صورت طبیعی و هم به صورت مصنوعی برای آسایش و کار بهتر به طور اصولی از ملزومات در آشپزخانه باشد. جهت باز شدن درهای کابینت، باید بر خلاف جهت حرکت شخص در آشپزخانه باشد. آشپزخانه بهتر است در نمای شمالی ساختمان واقع شود. وسایل آشپزخانه باید ارتباط خوبی با هم داشته باشند.

مثلث کار
در آشپزخانه سه فعالیت عمده انجام می شود که عبارتند از:
نگهداری مواد غذایی
شستشو
پخت و پز

به عبارت دیگر مثلث کار آشپزخانه از سه راس نگهداری، شستشو و پخت و پز تشکیل می شود. رفت و آمد در آشپزخانه باید از مثلث کار، جدا باشد.
در این قسمت به شکل های مختلف فضای آشپزخانه می پردازیم تا شناخت بیشتری نسبت به فضای آشپزخانه خود پیدا کنید.
آشپزخانه L و مثلث کار که قابلیت عملی برای open شدن دارد.
آشپزخانه V و مثلث کار که دارای سه ضلع عمود بر هم است. از یک ضلع آن می توان برای open کردن آشپزخانه استفاده کرد.
شکل خطی آشپزخانه که در آن همه وسایل در یک خط قرار می گیرند و در ارتباط با هم هستند. در این فضا مثلث کار وجود ندارد.
آشپزخانه کریدوری که در آن وسایل در دو طرف چیده می شوند و امکان open شدن در آن بسیار کم است.
آشپزخانه شبه جزیره ای که از یک طرف کاملا باز و از طرف دیگر به نحوی بسته است، از اطراف نیز بسته است.
آشپزخانه جزیره ای، که در آن یکی از وسایل مثلث کار در یک ضلع قرار گرفته است و بقیه می توانند در ضلع های دیگر قرار بگیرند.
آشپزخانه open که امکان مشاهده قسمت های دیگر خانه را فراهم می کند.

برای داشتن یک آشپزخانه مناسب لازم است که دیوارها و کابینت ها و تمامی قفسه ها با رنگ دلخواه اعضای خانواده انتخاب شود و این کار بهتر است از میان چرخه رنگ انتخاب و رنگ آمیزی شود. اگر پنجره ای در آشپزخانه وجود دارد، بهتر است که رنگ متضاد دیوارها استفاده شود. پرده را نیز همرنگ یا تلفیقی از زرد، قرمز و نارنجی انتخاب کنید. در خرید میز و صندلی آشپزخانه هم تمام دقت خود را در نظر بگیرید که رنگی متناسب و هماهنگ با سایز وسایل آشپزخانه شما داشته باشند. مثلا اگر پایه های فلزی و رویه ای هم رنگ با زوار پنجره داشته باشند بسیار چشم نواز می شوند.(اگر زوار پنجره شما زرد است رویه صندلی ها را نیز از پارچه زرد انتخاب کنید)

نور در آشپزخانه
برای تزئین آشپزخانه از نور طبیعی و مصنوعی استفاده کنید. پنجره در ارائه نور طبیعی به آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است. معمولا پنجره می تواند در صورت مشرف بودن به فضای سبز یکی از تابلوهای آشپزخانه باشد. پنجره رابطی بین آشپزخانه و فضای خارج می باشد که بهتر است در مقابل منظره ای زیبا قرار داشته باشد.

رنگ در آشپزخانه
نور عاملی است که به وسیله آن رنگ ها مشاهده می شوند. هر کدام از رنگ ها پیام، حالت و خصوصتی خاص دارند. رنگ ها بیان کننده شخصیت اشخاص و انتقال کننده پیام های مختلفی هستند. آگاهی از این مسائل باعث می شود که برای بیان احساس درونی مان از ابزار درست استفاده کنیم. می توان با ارائه یک رنگ خاص در آشپزخانه یا جابجایی رنگ ها و در کنار هم قرار دادن آنها، احساس و اندیشه درونی مان را به بیننده انتقال داد. برای وسایل آشپزخانه از رنگ های مناسب و آرامش بخش استفاده کنید.

گل و گیاه
بهتر است برای تزئین آشپزخانه از گل های مصنوعی استفاده نکنید، زیرا برای بیننده پیام عشق و علاقه ندارند و آتش زا هستند. گل های طبیعی دارای انرژی مثبت و تداعی کننده آرامش و نظم طبیعت در محیط زندگی شما هستند، سعی کنید محیط و روح و روان خود را اینگونه با طبیعت هماهنگ، آرایش و سازمان دهید.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه