نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

مطالب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های سرزنده
حیات و سرزندگی در طراحی گرافیک با استفاده از رنگ های نارنجی، قرمز درخشان، شنگرف و یا هر یک از رنگمایه ها و سایه های زیاد این رنگ ها به دست می آید. استفاده از این رنگ، قرمز– نارنجی، در مرکز ترکیب های رنگی، به آسانی احساسی از گرمی و فعالیت را به وجود می آورد که اغلب در آگهی ها روشی از یک زندگی پرنشاط را نشان می دهد. مجموعه ای جوان پسند و با نشاط، که اگر در ترکیب آن یعنی نارنجی-قرمز و رنگ مکملش فیروزه ای، همراه شود، در صنایع بسته بندی، تبلیغات و نساجی، رنگی موثر و فعال را به وجود می آورد.
رنگ های خاکی
مجموعه رنگ های خاکی که غنی، گرم و سرشار از زندگی هستند، از رنگ نارنجی- قرمز تیره استفاده می کنند که “ترا کوتا” یا افرایی نامیده می شود که رنگ قرمز مس مانندی همرنگ سفال های قرمز می باشد. این رنگ دارای گرمی خاصی است و همانند مس صیقل شده ای می ماند که وقتی با رنگ سفید ترکیب شود، مجموعه ای درخشان و طبیعی را نشان می دهد.
رنگ های خاکی، جوانی خواهان شادی را نمایان می کند و زندگی راحتی را به ذهن می رساند. به عنوان قسمتی از رنگ های طرح های دارای رنگ های هم ارز، این رنگ گرم خاکی، مولد مجموعه های هیجان انگیز می باشد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
99
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های غنی
غنای رنگ می تواند از ترکیب یک رنگمایه قوی با مکمل تیره شده اش به دست آید. مثلا قرمز بورگاندی از افزودن قرمز به سیاه بدست می آید و مانند محصولات تاکستانی فرانسوی، نشانه طراوت است. رنگ قرمز بورگاندی و سبز تیره نظامی وقتی با طلایی همراه می شود، طراوت و فراوانی را به رخ می کشد. این رنگ های تیره و نشانه های غنا و دارایی، در بافت های گوناگون اشیایی مانند چرم و پارچه تافته، اثری حساس و فراموش نشدنی ای را خلق می کنند. این رنگ ها همیشه با احساس دارایی، ثروت و موفقیت همراه هستند.
رنگ های رمانتیک
رنگ صورتی نشانی از عشق و دوستی است و حاصل افزودن سفید به قرمز در مقادیر متفاوت می باشد. مانند قرمز، صورتی نیز عامل برانگیزاننده توجه و برافروختن هیجان است، اما به شکلی نرم تر و آرام تر عمل می کند.
طرح های رنگ های احساساتی با استفاده از رنگمایه های کم رنگ صورتی، ارغوانی و گل بهی نیز به همان اندازه ملایم و لطیف خواهد بود. صورتی در ترکیب با رنگ های کم رنگ دیگر، یادآور خاطرات روزهای رویایی و دسته گل های کوچک و ظریفی از گل های تابستان است.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
طرح های رنگی و مجموعه ای از ترکیب های آنها، بیش از ۱۴۰۰ تابلوی نمونه از هماهنگی رنگ ها را ارائه می کند. راه های خلاقانه ارائه عملی و عاطفی متنوع ترین ترکیبات، گستره ای از رنگ ها را برای استفاده در تمام زمینه ها مثل هنرهای زیبا، گرافیک و هنرهای کاربردی نشان می دهد.
رنگ های نیرومند:
قوی ترین مجموعه هایی که سرشار از هیجان و تسلط هستند، همیشه همراه رنگ قرمز می باشند. این که قرمز، با چه رنگی مخلوط شده است، چندان مهم به نظر نمی رسد، زیرا هرگز نمی توان آن را نادیده گرفت. این رنگ حداکثر قدرت، نیرو، شدت و برجستگی را به نمایش می گذارد. ترکیب های رنگی قوی همیشه دارای نشانی از قدرت احساسات، عشق و شعر هستند و شدیدترین هیجانات را به نمایش می گذارند. رنگ قرمز، در آگهی و نمایش ها، مجموعه های رنگی قوی برای ارسال پیامی محکم مبتنی بر موجودیت و آگاهی است و همیشه توجه را جلب می کند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
هیچ رنگی تنها و مستقل نیست. در حقیقت اثر یک رنگ در رابطه با عوامل بسیاری سنجیده می شود:
نوری که از آن رنگ بازتاب می یابد، رنگ هایی که آن را احاطه کرده اند و ویژگی های شخصی که به آن می نگرد.

ده طرح رنگی پایه وجود دارد:
طرح های بی رنگ:
در این طرح ها، ترکیب رنگی فقط شامل سیاه، سفید و خاکستری می باشد.
طرح های قیاسی یا هم ارز:
ترکیب رنگی در این طرح ها از سه رنگ متوالی و رنگ مایه و سایه های آنها در چرخه رنگ، استفاده می شود.
طرح های متفاوت:
در این طرح ها رنگ با پرده هایی از سمت راست یا سمت چپ مکملش روی چرخه رنگ ترکیب شده است.
طرح های مکمل:
از رنگ های مکمل خود در چرخه رنگ بهره می برد.
طرح های تک رنگ:
از رنگ مایه و سایه های فقط یک رنگ در طرح خود استفاده می کند.
طرح های خنثی:
در این طرح ها از ترکیب یک رنگمایه که با افزودن سیاه یا رنگ مکمل همان رنگ، خنثی یا خفه شده، استفاده شده است.
طرح های نیمه مکمل:
این طرح ها نیز از ترکیب یک رنگمایه بعلاوه دو رنگمایه از رنگ های دو طرف مکمل آن ساخته شده است.
طرح های اولیه(درجه اول):
در این طرح ها، سه رنگ خالص قرمز،زرد و آبی وجود دارند.
طرح های ثانویه(درجه دو):
این طرح ها از ترکیب رنگمایه های ثانویه، سه رنگ سبز، بنفش و نارنجی ساخته می شود.
طرح های ثالثه(درجه سوم):
این طرح یکی از دو ترکیب زیر می باشد:
قرمز- نارنجی، زرد – سبز و آبی – بنفش یا آبی – سبز، زرد – نارنجی و قرمز – بنفش که فاصله تمام آنها روی چرخه رنگ مساوی است.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های ملایم
رنگ های ملایم، نرم ترین رنگ های روشن هستند که در ترکیبشان حداقل ۶۵ درصد از رنگ سفید را با خود دارند یا مخلوط با رنگ های خفه و ملایمی هستند که حالتی خیال انگیز و رویایی را ایجاد می کنند. رنگ های ملایم مانند سفید عاجی، آبی روشن و صورتی نمایشگر ملاطفت و مهربانی نیز می باشند. این رنگ ها در ابرهای نرم و روشن صبح و یا همراه بنفش های روشن صبحی مه آلود دیده می شوند. به علت تاثیرات آرام این رنگ ها، اغلب در رنگ آمیزی فضای داخلی استفاده می شوند.

رنگ های درخشان
مقداری رنگ خالص در یک پرده رنگ، درخشندگی آن را مشخص می سازد. وضوح رنگ های درخشنده با حذف خاکستری و مشکی از ترکیب رنگ ها به دست می آید. رنگ های آبی، قرمز، زرد و نارنجی رنگ های کاملا درخشانی هستند. رنگ های درخشان به علت وضوح خود باعث جلب توجه می شوند. اتوبوس زرد رنگ مدرسه، یک دسته بادکنک رنگی و یا قرمزی نوک بینی فردی دلقک را کسی نادیده نمی گیرد. رنگ های درخشان باعث نشاط و سرور هستند و از آنها در بسته بندی، مد و تبلیغات استفاده فراوانی می شود.
همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های تیره
رنگ هایی هستند که در ترکیبشان از رنگ سیاه استفاده شده است. این رنگ ها فضا را می بندند و باعث محدود شدن گستردگی می شوند و فضا کوچکتر به نظر می رسد. رنگ های تیره، تاثیری جدی و متمرکز دارند و احساسی از پاییز و زمستان را ایجاد می کنند. ترکیب رنگ های روشن و تیره با هم، راهی عادی و معمولی برای دیدن تضادها و کنتراست ها در طبیعت، مانند روز و شب هستند.

رنگ های روشن
کم رنگ ترین و رنگ پریده ترین رنگ ها هستند. کمرنگی آنها از غیاب رنگ قابل دیدن در ترکیب آنها است و تقریبا شفاف هستند. در این رنگ ها وقتی میزان روشنی افزایش می یابد، تنوع بین رنگ های مختلف نقصان می یابد.
رنگ های روشن، محیط را گسترده تر نشان داده و احساسی از فضایی باز، آرام و سیال ایجاد می کند، آنها شبیه پرده های توری پنجره، پیامی آرام بخش و رویایی را منتقل می کنند.
همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه