نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

مطالب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های گرم
تمام رنگمایه های دارای رنگ قرمز، گرم هستند. افزودن رنگ زرد به قرمز، باعث می شود تا رنگ های گرم تا حد زیادی متفاوت از رنگ های داغ باشند. رنگ های گرم مانند: قرمز- نارنجی، نارنجی و زرد – نارنجی همیشه در ترکیب خود دارای مقداری زرد هستند که در واقع بخش بزرگی از رنگ های گرم و هیجان انگیز را می سازند. رنگ های گرم آرام، طبیعی و خوشایند می باشند. مانند عکس غروب که گرمای رنگ به سمت بیرون تششع دارد، همه چیزهای در دسترس را محاصره می کند.

رنگ های خنک و مطبوع
پایه و اساس رنگ های خنک، رنگ آبی است. رنگ های خنک از رنگ های سرد به واسطه مقداری زردی که در ترکیبشان موجود است، فرق می کند. رنگ هایی مانند زرد – سبز و آبی – سبز، رنگ های خنک مانند آبی فیروزه ای و سبز علفزار در طبیعت دیده می شوند و مانند رویش بهاری احساسی از تجدید حیات را در انسان به وجود می آورد. این رنگ های آرام بخش، حسی از عمق و راحتی، مانند شنا در یک استخر تازه و گرمسیری را ایجاد می کند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
99
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های داغ
در چرخه رنگ، رنگ قرمز که در بیشترین حد اشباع خود باشد، داغ نامیده می شود و در این حالت قوی ترین رنگ به شمار می آید. رنگ های داغ به اصطلاح از کار بیرون می جهند و بدین سان توجه مخاطب را به خود جلب می کند. به این دلیل اغلب در نشانه های گرافیکی و علائم به کار می رود. رنگ های داغ، قوی، تهاجمی و پرخاشگرند و به نظر می رسد که در جای خود حرکت دارند. قدرت رنگ های داغ به صورت های مختلف، مانند افزایش فشار خون و برانگیختگی سیستم عصبی، انسان را تحت تاثیر قرار می دهد.

رنگ های سرد
رنگ سرد اشاره به رنگ های آبی با درجه اشباع و غلظت کامل دارد. آبی در درخشان ترین حالت خود، قوی و مسلط می باشد. رنگ های سرد انسان را یاد یخ و برف می اندازد. احساسات ایجاد شده به وسیله رنگ های سرد، مثل: آبی، سبز و آبی دقیقا متضاد حالت های ایجاد شده توسط رنگ های گرم می باشد. سردی رنگ آبی، جریان حیات را کند می کند و احساس آرامش را در انسان افزایش می دهد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
ویژگی ها و کیفیت رنگ، به جنبه هایی از رنگ یا ترکیب هایی از آن اشاره می کند که در واقع بیدار کننده پاسخ های عاطفی بیننده است. ما از کلمات بسیاری برای توصیف و مقایسه خواص رنگ های یگانه استفاده می کنیم. اما تیرگی و روشنی، وجه اساسی رنگ است. بدون وجود خورشید یا نور مصنوعی، رنگ وجود ندارد. برای دیدن رنگ به نور احتیاج داریم تا بدین طریق به شرح ایده ها و احساسات خود از رنگ بپردازیم.
جنبه های رنگ شامل ترکیب هایی از رنگ است که هماهنگ با هم وجود دارند، و در یک توازن طیفی با یکدیگر قرار دارند. توازن طیفی در چشم به وسیله بازتاب یا جذب هزاران موج الکترومغناطیسی و با طول موج های متفاوت از اجزاء شیمیایی یک جسم به وجود می آیند. امواج روشن زرد و آبی را منعکس می کنند و میله ها و مخروط های شبکیه چشم، در یک زمان آنها را مخلوط می کند. این رنگ ها به مرکز مغز منعکس می شوند و همزمان به صورت هزاران رنگ مایه و سایه درجه بندی می شوند و به صورت احتمالات بی پایان، ویژگی هر رنگ مخصوص را ارائه می کنند.
استفاده از رنگ در عین سادگی، مشکل هم هست و این بسته به فرهنگ های مختلف، انسان های متفاوت و اشیاء مختلف فرق می کند. هیچ رنگی به صورت یکسان توسط دو نفر دیده نمی شود، زیرا برداشت هر کدام از ما از رنگ ها متفاوت است. رنگ در عین شخصی بودن، جهانی است و پیام هایی سرشار از تفاوت های بی شمار را ابلاغ می کند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
3 سال پیش
ما بدون استفاده از زبان نوشتاری و یا گفتاری می توانیم ایده هایمان را به وسیله رنگ بیان کنیم. در حالی که پاسخ عاطفی به رنگ ها، چه به صورت تک رنگ و یا به وسیله مجموعه ای از رنگ ها و ترکیب آنها قابل پیش بینی است. برای مثال، استفاده از رنگ های غنی و پخته در محیط کار و یا در سربرگ های یک شرکت حقوقی معتبر می تواند به جلب اعتماد مشتریان کمک کند، در حالی که استفاده از رنگ های قرمز روشن و نارنجی در اتاق انتظار یک دندانپزشک می تواند محیطی را که باید احساس آرامش در آن حاکم باشد، به مجموعه ای استرس زا و پرتنش تبدیل کند.
هر رنگ در ذات خود مانند محرکی عمل می کند که پاسخ های احساسی ویژه ای را برمی انگیزد.
رنگ قرمز می تواند قوی، هیجان انگیز، عاشقانه و دلیرانه باشد. درجه های بی شماری از رنگ مایه ها و سایه های هر رنگ، قابلیت ایجاد پاسخ های بسیار متنوعی را در مخاطب ایجاد می کنند. رنگ قرمز، از صورتی روشن تا قرمز تیره که رنگی با شکوه است، ادامه دارد. هدف نهایی کار با رنگ ها، ایجاد مجموعه رنگی قوی از زمینه ها، رنگ مایه ها، و سایه ها است.
برای ایجاد پاسخ دقیق به زبان رنگ، ابتدا لازم است که مفهوم هماهنگی رنگ ها را درک کنیم. یعنی برای انتقال ایده ها و پاسخ ها به طور آگاهانه بدانیم از چه رنگ و با چه ترکیب و نسبتی از آن استفاده کنیم، تا حالت دلخواه ایجاد شود.
با توجه به تمام جدول های موجود برای رنگ ها، بهترین وسیله برای قضاوت هماهنگی موجود بین رنگ ها و انتقال حس و حال خوب در فضا و محیط، چشمان شما می باشند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ سفید
سفید رنگ تمیزی و تازگی است. سفید رنگی خالص است که کمک می کند تا فضای خانه بزرگتر به نظر بیاید و حتی اگر خانه شما به وسیله اسباب و اثاثیه منزل و تزئینات شلوغ شده باشد، این رنگ کمک می کند تا این شلوغی خنثی شود.

رنگ کرم
رنگ کرم از ترکیب رنگ سفید با مقدار بسیار کمی زرد حاصل می شود. این رنگ به هیچ وجه چشم را نمی آزارد، بلکه باعث آرامش و تسکین چشم نیز می شود، اما در عین حال برای خانه، رنگی شیک به شمار می رود.

رنگ نقره ای
رنگ نقره ای در طراحی لباس جزو رنگ های بسیار کارآمد است، زیرا برای لباس های شب بسیار زیبا و خیره کننده جلوه می کند. البته استفاده از رنگ نقره ای به عنوان چند خط ساده و یا بسیار محدود در خانه می تواند در کنار بنفش، ارغوانی و آبی و یاسی بسیار زیبا جلوه می کند، اگر شما دیوار خانه را بنفش کم رنگ بزنید و یک نوار نقره ای(کاغذ دیواری) روی آن قرار دهید، بسیار شیک به نظر خواهد آمد.

رنگ سیاه
نمایان گر قدرت و اقتدار است. برای نمایش اعتماد به نفس، برتری و پایداری خویش بکوشید لباس مشکی به تن کنید. رنگ سیاه جلوی اشتها را می گیرد. هرگاه مایل هستید از وزن بدنتان بکاهید، میز غذا خوری خود را با رومیزی سیاه بپوشانید
در کل مواظب باشید که از رنگ سیاه به طور زیاد و در سطوح فراوان به طور مکرر استفاده نکنید.

رنگ برنزی
از ویژگی این رنگ بشر دوستی است. این رنگ معمولا ته رنگی از پاییز دارد، با ظاهری تقریبا زنگار گرفته که در عین حال به طور چشمگیری جذاب است. افرادی که این رنگ را در هاله خود دارند، مدیرانی خوب،​ دقیق، دلسوز، علاقمند و بشر دوست هستند، اما این افراد خوش قلب و سخاوتمند باید یاد بگیرند چگونه نه بگویند، تا کسی خود را به آنان تحمیل نکند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
سبز زیتونی
برای مخاطب خویش تداعی کننده خصومت ها، آسیب ها و احساس ناکامی است که در طول زندگی با آنها روبرو شده است و البته این ویژگی منفی می تواند همه گیر نباشد.

سبز تیره
این رنگ را نشانگر شخصیتی خودخواه و سلطه طلب می دانند و افرادی که به طور مداوم سبز تیره می پوشند، اغلب خودشیفته و بی اعتنا به خواسته های دیگران هستند. استفاده بیش از حد از رنگ سبز تیره می تواند روان آدمی را آشفته سازد و در بروز احساس خشم نیز دخیل باشد. از ویژگی های سبز تیره می توان به موارد زیر اشاره کرد:
سخت کوشی، پرتوانی، کوشش بقا، واقع گرایی، فعالیت فیزیکی، وقار و قدرت

سبز کمرنگ
این رنگ با جوانی، شور و حال و بازیگوشی مرتبط است. عده ای از محققان معتقد هستند که سبز به طور غیر مستقیم، خامی و بی تجربگی را می رساند و خاصیت این امر این است که انسان می تواند دیدگاه خود را منعطف تر و با حفظ جوانب پرورش دهد. برای هضم بهتر این موضوع این را به یاد آورید که کودک بی تجربه و خام در برخورد با تجارت و موقعیت های مختلف محیطی(با در نظر گرفتن مسائل تربیتی) جهت گیری مناسب تری به خود می دهد.
سبز روشن و خالص نشانه شفا و رشد است و اغلب مشخص کننده یک درمانگر است.

سبز یشمی
این رنگ روح را آرامش می دهد، فراست را بالا می برد و به انسان کمک می کند تا اسرار نهان جهان هستی را درک کند. شاید این رنگ با فلسفه ارتباط عمیقی داشته باشد که هر مخاطبی را به درنگ وا می دارد و آنها را به تفکر درباره وجود و شناخت دعوت می کند. بدین ترتیب می توان گفت کسانی که سبز یشمی را دوست دارند، به طور ذاتی روشن بین و منطقی هستند.

از ویژگی های رنگ سبز می توان این موارد را برشمرد: شفا بخشی، عشق به طبیعت، اجتماعی بودن، طبیعت گرایی، خرسندی و رضایت، هماهنگی و همراهی با طبیعت، میل به ارتباط با دیگران، مهربانی و دلسوزی و همچنین رنگ آرامش دهنده است و افرادی که این رنگ را در زمینه خود دارند، صلح طلبانی ذاتی هستند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
سبز
رنگ سبز ترکیبی از رنگ های آبی و زرد است. این رنگ، رنگ غالب گیاهان و زندگی جدید، بهار و تازگی می باشد. رنگ سبز را رنگ طبیعت می نامند و هستی و حیات را همراه با آن می دانند. شتاب برای یک زندگی تازه با سبز آغاز می شود و کاربرد این رنگ در تزئینات داخلی، القای حیاتی پویا به روح و روان انسان خواهد بود. از آنجا که رنگ سبز، رنگ طبیعت در حاصلخیزترین وقت آن است، بنابراین رنگ تولید مثل و در نتیجه رنگ عشاق نیز می باشد. سبز روشن نشانگر امید در عشق های تازه است، در حالی که تن های تیره تر آن، نشانه های غبطه، حسد و احساسات منفی ناشی از عشقی ناکام است.

همانطور که گفته شد، سبز از رنگ های اصلی آبی و زرد ساخته شده است؛ آبی به درک و فراست کمک می کند و زرد، وضوح فکر و اطمینان را به خاطر می آورد، بنابراین پوشیدن لباس های سبز، موجب تقویت سخاوتمندی شده و استفاده از این رنگ در تزئینات به عنوان رنگ اصلی به آن حیات می بخشد و حتی استفاده از آن در رنگ لباس می تواند در افزایش توانایی حافظه دخیل باشد. سبز با دریا و جنگل ارتباط مستقیم دارد و شاید به همین دلیل است که مردم خیلی راحت و آسان با آن ارتباط برقرار می کنند. برای رنگ حمام نیز می توانید از رنگ سبز بسیار کمرنگ استفاده کنید.

در سبز توان آرامش وجود دارد. خاصیت آرام بخشی و تاثیر رنگ سبز بر روان آدمی می تواند استفاده از این رنگ را در تزئینات داخلی در اولویت قرار دهد. همچنین این رنگ که نماد طبیعت جاندار است، از دیر باز نماد باروری نیز بوده و در قرن پانزدهم برای لباس عروسی به کار رفته است.

پژوهشگران معتقدند که سبز با عملکرد غده تیموس مرتبط است و از نور سبز به عنوان راه درمانی برای مبارزه با خستگی شدید نام می برند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
ارغوانی
نمادهای رنگ رغوانی و بنفش، شکوه، اسرار آمیزی و تصور می باشد. ارغوانی رنگ داوری و قضاوت درست است. رنگ ارغوانی رنگ اشخاصی است که در پی کامیابی روانی هستند. اگر شما خودتان را با رنگ ارغوانی احاطه کنید، به آرامش فکری یا ذهنی خواهید رسید. ارغوانی برای نماد اسرار آمیز بودن و جلال و شکوه به کار برده می شود. به خاطر ترکیب ارغوانی از قرمز(گرمترین رنگ) و آبی(سردترین رنگ) به نظر می رسد که یک رنگ ایده آل می باشد. اکثر بچه ها رنگ ارغوانی را دوست دارند و واکنش مثبتی به رنگ ارغوانی نشان می دهند؛ بنابراین این رنگ می تواند به طور موفقیت آمیزی در اتاق خواب و اتاق بازی بچه ها به کاربرده شود.

رنگ ارغوانی رنگ مناسبی برای اتاق های مخصوص عبادت و مدیتیشن می باشد. به گفته روانشناسان رنگ ارغوانی رنگی دلفریب است. بسیاری از بزرگسالان رنگ ارغوانی را دوست ندارند. اما دوستدار خانواده رز(گلی) می باشند که می تواند در بسیاری از اتاق ها نظیر ناهار خوری، اتاق خواب و کتابخانه ها به کار برده شود.

افرادی که لباس ارغوانی می پوشند، به عنوان افرادی بخشنده و حساس توصیف می شوند. در تزئین خانه گاهی اوقات از رنگ ارغوانی جهت خلق محیط های نمایشی که شخصیت خلاق فرد را منعکس می کند، استفاده می شود. هنرمندان اغلب دوست دارند که تماسی از رنگ ارغوانی در محل کارشان باشد. ارغوانی مطلوب ترین رنگ برای هنرمندان است.
به طور خلاصه اگر در پی تکامل قوه تخیلتان، توازن دوباره زندگی، حذف موانع،​آرامش بعد از فعالیت زیاد، یا رفع افسردگی هستید از این رنگ در زندگی تان استفاده کنید. از ویژگی های این رنگ می توان به بصیرت، دوستدار هنر، ایده گرایی، آرمان گرایی، سحر آمیزی، نظریه پردازی، آینده نگری، ابتکار و نوآوری را می توان اشاره کرد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
بنفش
بنفش رنگی مرموز و ابهام برانگیز است که با تیرگی مبهم خود در مقابل صراحت و روشنایی زرد قرار می گیرد. بنفش وقتی به ارغوانی میل کند، هراس انگیز و دهشت آور می شود، و به ویژه اگر در سطوح وسیع به کار رود؛ اگر بنفش متمایل به ارغوانی باشد که اغلب در طبیعت و مناظر به چشم می خورد، حالت ترس را نشان می دهد. بنفش وقتی به آبی میل می کند، خیال برانگیز و اسرار آمیز می گردد. بنفش رنگ هدف می باشد. بنفش به تعادل فکری کمک می کند و علاوه بر آن، همراه با حس هنری، موسیقی و معنویت می باشد که حساسیت و دلسوزی را گسترش می دهد.

رنگ بنفش نمایشگر بی خبری، بی اختیاری، ظلم و دشواری است و رنگی مرموز و تحریک کننده احساسات است. این رنگ از نظر ظاهری و بصری معرف رنگین کمان و از نظر معنا القاء کننده امید است. بنفش سنبل هرج و مرج، مرگ، ستایش و عظمت است. بنفش متمایل به آبی، رنگ القاء کننده تنهایی است و بنفش متمایل به قرمز، نشان عشقی یزدانی و سلطه معنوی می باشد.

بنفش همانند آبی و سبز محیطی آرام می آفریند؛ موجب کاستن اشتها می شود و رنگ دلخواهی برای پوست، مو و نیز ناراحتی های کلیه و سر دردهای میگرنی است. بهترین رنگ برای اتاق خواب بویژه اتاق خواب کودکان است. اگر می خواهید محیطی آرام، تمیز و پاکیزه ای را به وجود بیاورید، از این رنگ استفاده کنید. این رنگ در کنار سبز، خاکستری و نقره ای بسیار دل فریب خواهد شد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
آبی

رنگی بسیار خنک است. رنگ آبی کنار سفید نشان دهنده صلح و صفا و پیام آور آرامش و سکوت است و اگر برای دیوارها استفاده شود، تشنج را از محیط کار و یا زندگی شما دور می کند. رنگ آبی در کنار رنگ های سفید، قهوه ای کم رنگ یا پررنگ و طوسی پررنگ، رنگ بسیار مناسبی برای اتاق خواب و اتاق نشیمن است، زیرا حس راحتی و استراحت کردن را به شما القا می کنند. آبی رنگی است آرام و دورنگرا که بیننده را به سمت خود می کشد و در درون آرامش خود، نرم می سازد و به خواب می برد. آبی چشم را به سوی خود متوجه می کند. رنگ آبی موافق با وضعیت خط افق است. این رنگ، رنگی الهی و آسمانی است، رنگی مطیع، سر به راه و سازشکار است. آبی رنگ زمستان و سرمای آن است؛ رنگ خلاقیت است.

آرامش و سکونی که از آن به ما می رسد، نتیجه رشد مقتدرانه و طبیعی آن است. در استفاده از رنگ آبی، بیننده همیشه منتظر یک نوآوری و کار جدید است. زلالی، پاکی و خلوص را می توان توسط رنگ آبی به وجود آورد. این رنگ همیشه سایه دار است و تمایل دارد در تاریکی خودنمایی کند. همیشه نامحسوس است و در عین حال، هوای شفافی را می نمایاند. آبی با روان آدمی پیوند می خورد و تا اعماق و انتهای روح نفوذ می کند؛ آبی معنی ایمان می دهد و سمبل جاودانگی است.

این رنگ اولین و مهمترین رنگ آرامش دهنده است. رنگی که آرامش فکری و جسمی، اطمینان خاطر درونی و اعتماد به نفس را گسترش می دهد. آبی رنگ آسمان، اقیانوس و خواب می باشد. در فرهنگ باستان از رنگ لاجوردی برای نشان دادن بهشت و آسمان استفاده می کردند.

رنگ آبی محض، رنگ الهام بخشی، صداقت و معنویت است. در مقابل شور و هیجانی که از رنگ قرمز فوران می کند، آبی آرام و شکیبا جلوه می کند. رنگ آبی درونگرا و سرد است اما از نظر معنوی بسیار عمیق و احترام برانگیز است، زیرا از نیرویی آسمانی و بیکرانی برخوردار است که میتواند مخاطبان خود را به تاملی درونی فرا بخواند. آبی نماد دایره است و دایره نمایانگر حرکت نامتناهی و جاودانگی است و احساسی از آرامش ایجاد می کند، این شکل نشانه ای است از گنبد مینایی آسمان و نمادی است از روان بودن و جنبه های روحانی که عمق تفکر و پایداری آن را نشان می دهد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
صورتی:
صورتی رنگی مثبت و شاد است و ترکیب آن با ارغوانی، رنگی اشباع شده را می سازد. رنگ صورتی اثر ملایمی روی بدن دارد و به این دلیل برای آرایش صورت از رنگ های صورتی روشن، قرمز و قهوه ای، بسیار استفاده می شود. صورتی فرونشاننده پرخاشگری و خشونت است و باعث آرامش عضله ها می گردد. این رنگ بیشتر در بیمارستان ها، ندامتگاه ها و مراکز ویژه جوانان مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ خوبی برای اتاق خواب است و سبب تخیل می شود. به طور کلی نشانه عشق، عاطفه، مصاحبت، یگانگی و زیبایی است.

صورتی گرم یا سرخ فام، عاطفه و از خودگذشتگی واقعی را نشان می دهد. صورتی کدر می تواند نشانه ناپختگی، وابستگی و نیازمندی باشد. این رنگ به ظاهر لطیف و ملایم غالبا در زمینه هاله افراد مصمم و یکدنده دیده می شود که این افراد دیدگاه خود را دست بالا می گیرند و با عزمی راسخ هدفشان را دنبال می کنند.

صورتی رنگی گرم و روح بخش است که از ثبات زیادی برخوردار است و هر کجا که باشد، باعث سرزندگی و نشاط در آن مکان می شود. صورتی همان ملایم شده قرمز است. این رنگ در طیف های ملایم، آرام بخش و در طیف های تیره تر محکم تر و انرژی زا است. جوامع غربی در دوران باستان اعتقادات بسیار زیبا و لطیفی داشتند، به این مضمون که دختران در گلبرگ های صورتی رز متولد می شوند.

رنگ صورتی این امکان را برایمان فراهم می کند تا احساسات نهفته خود را رها سازیم و آنها را ابراز کنیم. استفاده از صورتی در کنار شکلاتی، آبی آسمانی و زرد موزی بسیار زیبا و چشم نواز است. در آثار هنری تاریخی حضور صورتی همچون رنگ سفید زیاد به چشم می خورد. صورتی محبوبیت جهانی دارد و این امر نمایانگر قدرت رنگ صورتی می باشد زیرا هیچ رنگی به اندازه این رنگ زیبا نمی تواند احساس عشق، نشاط و خوبی را در شما زنده کند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
قرمز
قرمز نهایت برافروختگی و انرژی درونی را ظاهر می سازد. نمادی است که زندگی، هیجان، قدرت و شور انقلابی را نشان می دهد. رنگی است جذاب که نشاط جوانی و سرزندگی را جلوه گر می سازد و در عین حال نمادی از عشق آتشین و تمایل مفرط به زندگی است. ضربان قلب را می افزاید و باعث فعال شدن امواج مغز و تسریع تنفس می گردد.
افرادی که از نظر هماهنگی ضعف دارند، باید از پوشیدن لباس های قرمز خودداری کنند. همچنین افرادی که دچار فشار خون بالا هستند، باید از نشستن در مکان هایی که با رنگ قرمز تزئین شده است بپرهیزند؛ چرا که امکان دارد فشار خونشان افزایش یابد. این رنگ بر روی کسانی که به کاهش فشار خون مبتلا هستند، اثر مطلوبی دارد. این رنگ نماد احساسات شدید است و نیرویی در جهت مقابل سردی و ناتوانی ها است که جهت رفع کم خونی، عفونت های مثانه و مشکل های پوستی موثر است، زیرا دارای اقتدار است. این رنگ به شخص اعتماد به نفس می دهد و تمایل به پیشرفت و موفقیت را در او بیدار می کند. در دوران کودکی، رنگ قرمز مقهور کننده است، ​به ویژه اگر شخص مجبور باشد خود را با تمایلات خانواده وفق دهد.
قرمز،​ نماد مربع است و در مربع ضلع ها به عنوان نماد ماده محسوب می شوند که دارای وزن و استحکام است. در نوشته های تصویری مصر باستان، شکل مربع برای نشان دادن مزرعه به کار می رفته است که صراحت و قاطعیت این شکل را نشان می دهد.
رنگ قرمز بیش از اینکه رنگی مثبت باشد، رنگی بسیار فعال و تند است و بیشتر از اینکه احساس آرامش را القا کند، باعث تحریک می شود. این رنگ نشان اشتیاق، علاقه شدید و احساسات تند می باشد و به رنگ انرژی معروف است، رنگی که نشان دهنده قدرت و عشق است. البته بعضی ها هم معتقد هستند که قرمز هر دو احساس عشق و تنفر را نشان می دهد. قرمز نشان تثبیت شده ای از مبارزه، انقلاب و شورش است. اثر هیجان را به خوبی نشان می دهد، این رنگ اگر در پس زمینه تیره قرار گیرد، وحشت، ناپایداری و پلیدی را نشان می دهد و اگر در پس زمینه روشن قرار گیرد، معرف یک عشق سطحی و زودگذر است و از ویژگی های منفی رنگ قرمز می توان از عصبانیت و خودخواهی زیاد یاد کرد.

همراه با زیوانیار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
نارنجی:
نارنجی در طیف رنگ ها گرم ترین رنگ به شمار می رود. نارنجی روشن را می توان با رنگ های قرمز روشن، انواع زردها و یا زرشکی سیر( رنگ بادمجان) کنار یک دیگر گذاشت و یا ترکیب کرد، اما رنگ نارنجی در کنار ارغوانی ترکیبی بسیار با نشاط و سرزنده را به وجود می آورد. نارنجی رنگ بلوغ، جوانی و شادابی است. رنگی سرخوش، وجد آور و پرنشاط است که تحمل آن به سادگی میسر نیست. اما در کنار سایر رنگ ها به سر زندگی آن می افزاید و انرژی بصری بسیاری ایجاد می کند. حرارت نارنجی در کنار آبی به اوج خود می رسد و به تضاد یا کنتراست سرد و گرم با کیفیتی انکار ناپذیر دامن می زند.
وقتی نارنجی با سفید مخلوط می شود به شدت از انرژی آن کاسته می گردد و در اختطاط با سیاه خاموش می شود، اما عمیق می گردد. ترکیب آبی و نارنجی، خاکستری های زیبا و گرمی را به وجود می آورد. نارنجی رنگ مشخص کننده احساسات و سلامتی است. همچنین نارنجی تیره نشان دهنده غرور و نخوت و تکبر است.
چنانچه احساس خستگی،ضعف و سستی می کنید، لباسی نارنجی رنگ بپوشید تا نیروی لازم را بدست آورید، زیرا نارنجی، رنگی است که خواص بصری آن آتش و خواص روانی آن گرما است. آمیختن آن با کمی سفید، رنگ بلوغ زنانه است و آمختن آن با مشکی، رنگ بلوغ مردانه است. نارنجی خالص نشانگر خلاقیت و عاطفه است و اغلب شجاعت و شادی را نشان می دهد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
زرد:
شادترین رنگ در طیف رنگ ها است و در چرخه رنگ، متضاد رنگ بنفش می باشد. این رنگ با ترکیبی از رنگ های بنفش و یا آبی بسیار زیبا خواهد شد. زرد رنگی است با توان پرتو افکنی زیاد و بیشتر پرتوهای دریافتی را بازتاب می نماید. در عین حال رنگی سطحی است، رنگی که ژرفا و عمق ندارد. برد آن نسبت به رنگهای دیگر زیادتر است و از بسیاری از ویژگی های رنگ سفید نیز برخوردار است. زرد رنگی ترش است و با نمودار ترشی های متفاوت. صدای زیر ویولن “زرد” است. آواز بلبل و قناری زرد است.رنگ زرد وقتی یکدست باشد، شادی آفرین و هنگامی که با تغییرات زمینه های رنگی همراه باشد، ایجاد هیجان و ناراحتی، تا حد اضطراب می کند. رنگ زرد، رنگ بی خوابی، بیداری، بیماری، نا امیدی، هیجان، اضطراب و تلاطم فکری است. همچنین رنگ آغاز بهار، رسیدگی به کشت و کار و نمودار نیروی فزون نهفته در دانه است. رنگی است مادی و زمینی که هرگز نمایانگر ژرفا نیست.
همچنین رنگ جوانی، نشان روشنی، نور و نمایانگر دانش و معرفت است. البته در بعضی اوقات به عنوان القاء کننده تنفر مطرح می شود، این حالت زمانی مورد قبول است که پس زمینه آن مشکی باشد، زیرا تضاد این دو رنگ بسیار شدید است و در هیچ شرایطی با هم هماهنگی ندارند. در صورتی که همین رنگ در پس زمینه سبز باشد، زندگی و امید را به نمایش می گذارد. اگر می خواهید چیزی را بخاطر آورید یا هرگز فراموش نکنید، آن را روی کاغذ زرد بنویسید. در هنر چیدمان، همراهی رنگ زرد و بنفش بسیار زیبا می نماید.
این رنگ بر میزان فشار خون و ضربان قلب می افزاید، ولی اثری کمتر از رنگ قرمز دارد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
ارغوانی
رنگ ارغوانی نماد وفاداری، ثروت و نشانگر عقل و معنویت است. این رنگ در طبیعت خیلی کم وجود دارد و به همین دلیل ممکن است به عنوان نشانه مصنوعی یا غیر عادی بودن در نظر گرفته شود.

قهوه ای
رنگ قهوه ای، رنگی طبیعی است که برانگیزاننده حس قدرت و اطمینان پذیری می باشد. این رنگ همچنین می تواند حس غم و انزوا را به وجود آورد. همچنین حس گرما، محبت، آسایش و امنیت را به ذهن می آورد، که معمولا بیانگر طبیعی بودن، زمینی بودن و متفاوت بودن است، اما گاهی نیز می تواند نشانگر پیچیدگی باشد.

نارنجی
این رنگ ترکیب زرد و قرمز است و به عنوان یک رنگ انرژی زا در نظر گرفته می شود. همچنین احساس هیجان، گرما و شور و شوق را به ذهن می آورد. رنگ نارنجی، معمولا برای جلب توجه مورد استفاده قرار می گیرد.

صورتی
در واقع همان رنگ قرمز کم رنگ است و معمولا نشانگر عشق است. رنگ صورتی اثر آرام بخشی دارد. در ورزشگاه ها معمولا رختکن تیم حریف را به رنگ صورتی نقاشی می کنند تا بازیکنان آنها کم انرژی و منفعل شوند. با وجودی که اثر آرام بخش رنگ صورتی مشخص شده است، ولی پژوهشگران دریافته اند که این اثر تنها در خلال مواجهه اولیه به وجود می آید. مثلا هنگامی که از این رنگ در زندان ها استفاده شد، زندانیان پس از عادت کردم به آن، حتی نا آرامتر از قبل شدند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه