نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

مطالب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
یونان و روم باستان:

یونانی‌ها روی زیبایی بسیار حساس بودند و آن را با معادلات پیچیده ریاضی محاسبه می‌کردند و فرمول‌های خاص خود را داشتند. چشمان بزرگ، دهان کوچک، مدل بینی که اکنون با نام بینی کلاسیک یونانی شناخته می‌شود و پیشانی بلند از ویژگی‌های یک چهره زیبا بود.
بدن توپر، پاهای کوتاه و دور کمر بزرگ از دیگر معیارهای زیبایی محسوب می‌شد. نکته جالب اینکه در این دوران زنان باید بیشتر بدنی مردانه می‌داشتند؛ بنابراین بالا تنه مردانه مزیت بزرگی بود. موی بلوند نیز بزرگ‌ترین معیار زیبایی محسوب می‌شد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
99
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
مصر دوران باستان:

در مصر باستان معیارهایی مانند صورت کاملا کشیده، چشمان تیره و کشیده معیار اصلی زیبایی بودند. موها نیز نقش مهمی داشتند. حتما با مدل موی مصری آشنا هستید، این مدل طوری طراحی شده که چهره را مانند یک پرده در بر بگیرد و باعث نمایان شدن بیشتر اجزای صورت شود. زیورآلات زیادی که روی موها نصب می‌شدند نیز بسیار مهم بودند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
دوران معاصر:

معیارهای زیبایی در دوران معاصر به‌خصوص در ۲۰ سال گذشته دستخوش تغییرات بسیاری شد. یکی از مهم‌ترین آنها توجه بیش از حد به شکل و ظاهر بینی است. شاید بتوان ادعا کرد که بینی قلمی، سربالا و عروسکی معیار اول زیبایی در ایران محسوب می‌شود در حالی که تقریبا در هیچ دوره تاریخی شکل بینی اهمیت چندانی نداشته است. تغییر بنیادی دیگر باب شدن پوست تیره و برنزه است. با وجود اینکه پوست تیره و برنزه حتی تا اوایل دهه ۱۳۷۰ خیلی طرفدار نداشت اما الان معیار مهمی به‌حساب می‌آید.

داشتن اندام قلمی و لاغر نیز تغییر بنیادی سوم است که در هیچ دوره تاریخی ملاک زیبایی نبوده است. لب‌ و گونه‌های برجسته نیز چهارمین تغییر مهم در معیارهای زیبایی محسوب می‌شود که در هیچ دوره تاریخی مورد توجه نبوده‌اند. رنگ چشم نیز در سال‌های اخیر بسیار اهمیت پیدا کرده که آن هم با استفاده از لنزهای رنگی یا حتی عمل جراحی تغییر رنگ عنبیه در سال‌های اخیر پررنگ‌تر شده است. کم‌کم معیارهای دیگری مانند فک مثلثی، چال گونه، نگین دندان و در این اواخر نگین چشم به این فهرست اضافه شده‌اند تا زنان امروز کوچک‌ترین شباهتی به اجدادشان نداشته باشند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
دوران صفویه، افشاریه و زندیه:
ابروان پر و کمانی معیار اصلی زیبایی در این سه دوره بود. داشتن پوست صاف و روشن، بدن توپر و موهای پر، مجعد و بلند مزیت بود.

دوران قاجار:
در این دوران معیارهایی مانند پوست سفید، چشمان بادامی تیره و موهای بلند از گذشته حفظ شده ولی لپ‌های گلگون و ابروان پیوسته دوباره باب شدند. اما شاهکار این دوران داشتن سبیل است. شاید فکر کنید چون مردان قجری آن سبیل‌های پرپشت و از بنا گوش در رفته را داشتند، زنان قجری هم باید سبیل داشته باشند اما واقعیت چیز دیگری است.
در دوره قاجار این باور عمومی وجود داشت که زنان با سبیل‌های پر فرزندان پسر سالم به دنیا می‌آورند. اگرچه توپر بودن از دوران باستان معیار زیبایی بود اما در دوران قاجار این معیار به کاملا چاق بودن تغییر کرد. دلیل اصلی این مسئله کاملا مرتبط با وضعیت اقتصادی مملکت در آن دوران و دوره‌های قبل است.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
دوران ساسانیان، غزنویان و سلجوقیان:

ایرانی‌ها در این سال‌ها کسانی که چشم‌های بادامی تیره، پوستی روشن و موهایی تابدار و بلند داشتند را زیبا خطاب می‌کردند. زنان در این دوران اندامی چاق‌تر و توپر داشتند.

در این دوران معیارهای زیبایی تغییر چندانی نکرد و تقریبا همان‌هایی که در دوران باستان مزیت محسوب می‌شد به همان ترتیب حفظ شد. اگرچه ظاهر مو و ریش و سبیل مردان از آن حالت پرپشت و مجعد درآمد.

ابروان پر و کمانی معیار اصلی زیبایی در این سه دوره بود. داشتن پوست صاف و روشن، بدن توپر و موهای پر، مجعد و بلند مزیت بود.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه…
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
دوران باستان:

آن‌طور که از نقاشی‌ها و نقوش سنگی به‌جا مانده از دوران مختلف ایران باستان مشخص است در آن دوره داشتن چشم‌های تیره و موهای تابدار مشکی اصل اساسی زیبایی محسوب می‌شد. در بعضی منابع گفته شده که داشتن موهای صاف نوعی نشان شلختگی و بی‌توجهی به ظاهر محسوب می‌شد.

اگر دقت کنید تمام نقوش سنگی و نقاشی‌های آن زمان نشان می‌دهند که سربازان هخامنشی و مردم عادی دارای موها و ریش و سبیل مجعد بوده‌اند. ابروان پیوسته و پر همچنین پوست سفید و روشن معیارهای زیبایی زنان ایرانی محسوب می‌شدند. داشتن بدن توپر و قوی نیز جزو مزیت‌های زنان زیبا به حساب می‌آمد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه…
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
4 سال پیش
اصول طلایی برای مشتری مداری در زیوانیتار دیزاین

* صداقت و خوشنامی دروازه ورود شما به “زیوانیتار دیزاین“ است

* هیچ کس را مجبور نمی کنیم که ما را انتخاب کند

* مطمئنا اولویت های شما با اولویت های ما تفاوت دارد، پس در هر شرایطی به اولویت های طرفدارانمان رسیدگی می کنیم

* شما حرف اول و آخر را می زنید

* صادقانه به حرف و حق شما احترام می گذاریم

* تبلیغ کافی است ، درباره همه چیز اطلاعات می دهیم

* به آنچه شما می گویید گوش فرا می دهیم و سرعت در پاسخگویی را اصل اول رضایت شما قرار می دهیم

* ارتباط برقرار می کنیم ، پس برای شما فرصت گفتگو مهیا می کنیم

* روابط ما خواسته یا ناخواسته رضایت شما را شکل می دهد . مشکلات را حتی الامکان با کمک شما حل می کنیم

* هرگز در برخورد با شما تبعیض قائل نمی شویم چرا که احترام “در همه جا” و ” برای همه” ضروری است

* حتی اگر یقین داشته باشیم که حق با ماست از بحث کردن با شما خوبان اجتناب می کنیم

* هرگز تماس شما را بدون پاسخ نمی گذاریم

* هیچگاه احساس نمی کنیم هرآنچه را که در توان داشته ایم برای شما انجام داده ایم، بلکه همیشه به فکر خدمات بهتر برای شما خوبان می باشیم

* شناخت ، قدم اول برای دستیابی به رضایت شما است پس لازم می دانیم نیازهای در حال تغییر شما را شناسایی و پیش بینی کنیم

* شما زمانی راضی می شوید که محترمانه با شما برخورد شود و خدمات دوستانه و مفید به شما ارائه شود

* رضایت خودمان را بخشی از رضایت شما می دانیم

* همواره ۵۰ درصد نارضایتی مشتریان در بازار و سطح جامعه از بی اطلاعی است، پس تا جایی که شما لازم بدانید اطلاعات در اختیار شما می گذاریم

ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
ظهور “مسئولیت اجتماعی”، عمدتا در پاسخ به تحولات و چالش هائی از قبیل جهانی‌سازی بوده است. امروزه مسئولیت اجتماعی نه تنها بخش مهمی از ادبیات و فرهنگ مدیریت را به خود اختصاص داده است، بلکه بحث های آکادمیک، مجامع حرفه ای، سازمان های غیر دولتی، مصرف کنندگان، کارکنان، تامین کنندگان، سهامداران و سرمایه گذاران شده است.

+محورهای مسئولیت اجتماعی

زیست محیطی/اجتماعی/اقتصادی

+دلیل و ضرورت توجه به مسئولیت اجتماعی

اساسا این دیدگاه که “سازمان صرفا باید در پی سودآوری باشد”، هم اکنون درسطحی کلان و جهانی، دچار دگرگونی شده و شایسته آن است که سازمان‌ها علاوه بر توجه به حفظ منافع، سود آوری و بقای مادی، از دیگر ابعاد وجودی خود در عرصه جهانِ پیرامون، غافل نشده و تلاش کنند سهمی در حفظ، ارتقاء و سازندگی جامعه به مثابه جزئی از کلّ ساختار اجتماعی داشته باشند. زیرا که این گونه می توان جهانی بهتر، زیباتر و زیبنده تر، آن چنان که زیستگاهی درخورِ ابنای بشر به عنوان اشرف مخلوقاتِ آفرینش باشد، فراهم آورد. در فرهنگ والای ایرانی مان هم به خوبی با این عبارت مأنوسیم که :

” بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار”
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
4 سال پیش

آمده ایم تا حیات بخش و زنده کننده زیبایی در شرایط و محیط های گوناگون باشیم و سلیقه های متفاوت شما را برآورده سازیم و زیبایی بیافرینیم تا به شکلی محسوس با سیستم ادراکی هماهنگ باشد و هر بیننده ای از آن لذت ببرد، آنگونه که محبوب شما گرامیان باشیم.
ادامه