خسرو خسروی , sina.1377

خسرو خسروی

خسرو خسروی , sina.1377

خسرو خسروی

مطالب
خسرو خسروی , sina.1377
تصویر آلبوم از لیندا 4 ماه پیش

99
کامنت بنویسید...
عامر محمدی , 8509
چهارشنبه 29 اسفند ، 04:58
سلام ماشالله
ادامه
  , mahdispd
شنبه 25 اسفند ، 09:55
جمع هرزه هاا
ادامه
نیلوفر اریافر , niloophar_arf
یکشنبه 7 بهمن ، 16:20
لایک
ادامه
خسرو خسروی , sina.1377
یک نفر هست که از پنجره ها
نرم و آهسته مرا می خواند
گرمی لهجه ی بارانی او
تا ابد توی دلم می ماند
یک نفر هست که یادش هر روز
چون گلی توی دلم میروید
گاهگاهی ز خودم میپرسم،
از کجا اسم مرا میداند.....؟؟!!
ادامه
خسرو خسروی , sina.1377
خواستم منکر عشقت بشوم..فهمیدم
از ته قلبِ من اخبار موثق داری

میشود فاش همه آنچه میان من و توست
که توهم مثل خودم چشم دهن لق داری
ادامه
خسرو خسروی , sina.1377
دلم هوای تو را می کند می روم سراغ شعرهایم این روزها خوب یاد گرفته ام خود را به کوچه علی چپ بزنم
ادامه
کامنت بنویسید...
سینا سینمایی , assp_471
شنبه 10 شهریور ، 14:09
کجاست کونچه
ادامه
خسرو خسروی , sina.1377
سلااااااااام صبح سه شنبه اولین روز از ماه محرم بخیر و خوشی
پرسیدم:ازحلال ماه، چراقامتت خم است؟ آهی كشیدوگفت:كه ماه محرم است.گفتم: كه چیست محرم؟باناله گفت:ماه عزای اشرف اولادآدم است

السلام علیكم یااباصالح المهدى (عج)السلام علیك یاامین الله فى ارض وحجته على عباده(یاصاحب الزمان آجرک الله)ماه محرم بر شما وعاشقان حسین تسلیت عرض مینمایم)

ادامه
خسرو خسروی , sina.1377
بعضی ﭼﯿﺰﺍ ﺧﯿﻠﯽ ب ﻫﻢ ﻣﯿﺎﻥ
ﻣﺜﻞ ﺯﺭﺷﮏ ﻭ ﭘﻠﻮ
ﻣﺜﻞ ﻣﺎﺳﺖ ﻭ ﺧﯿﺎﺭ
ﻣﺜﻞ ﭘﻨﯿﺮ ﻭ ﮔﺮﺩﻭ

ﺑﻌﻀﯽ ﭼﯿﺰﺍ ﺑﺎ ﻫﻢ ﯾﻪ ﺟﻮﺭﯼ ﻫﺴﺘﻦ
ﻣﺜﻞ ﻗﺮﻣﻪ ﺳﺒﺰﯼ ﻭ ﻣﺎﺳﺖ
ﻣﺜﻞ ﻣﺎﻫﯽ ﻭ ﮔﻮﺟﻪ ﻓﺮﻧﮕﯽ
ﻣﺜﻞ ﻣﺮﺑﺎ ﻭ ﭘﻨﯿﺮ

ﺍﻣﺎ
ﺑﻌﻀﯽ ﭼﯿﺰﺍ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺑﻮﺩﻧﺸﻮﻥ ﺣﺎﻝ ﺁﺩﻡ ﺭﻭ ﺑﻬﻢ ﻣﯿﺰﻧﻪ
ﻣﺜﻞ ﻧﻮﻥ ﺧﺎﻣﻪ ﺍﯾﯽ ﻭ ﺗﺮﺷﯽ
ﻣﺜﻞ ﻟﻮﺍﺷﮏ ﻭ ﮐﺎﭘﻮﭼﯿﻨﻮ
ﻣﺜﻞ ﺷﯿﺮ ﻭ ﻧﻮﺷﺎﺑﻪ

ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﺎ ﺁﺩﻣﺎ ﻫﻢ ﺩﺭ ﮐﻨﺎﺭ ﻫﻢ ﻫﻤﯿﻨﻄﻮﺭﻩ
ﺑﺎ ﺑﻌﻀﯿﺎ ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻮﺑﯿﻢ
ﺑﺎ ﺑﻌﻀﯿﺎ ﯾﻪ ﺟﻮﺭﯼ ﻫﺴﺘﯿﻢ
ﺍﻣﺎ
ﺑﺎ ﺑﻌﻀﯿﺎ ﺍﺻﻼ ﺟﻮﺭ ﺩﺭ ﻧﻤﯿﺎﯾﻢ

ﭘﺲ ﺗﻮﯼ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺁﺩﻣﺎﯼ ﺍﻃﺮﺍﻓﻤﻮﻥ ﺩﻗﺖ ﮐﻨﯿﻢ
ﺗﺎ ﺣﺎﻝ ﺧﻮﺩﻣﻮﻥ ﻭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﻮﻥ ﺭﻭ ﺑﻬﻢ ﻧﺰﻧﯿﻢ

قصه عشق ، انسان بودن ماست
اگر کسی احساست را نفهمید مهم نیست
سرت را بالا بگیر ولبخند بزن

فهمیدن احســاس
کار هر آدمی نیست
احمد شاملو
ادامه
خسرو خسروی , sina.1377


رشد و توسعه هیجانات و روانشناسی کودک ۳ ساله و پیش دبستانی

حتی در سن ۳ یا ۴ سالگی، فرزند شما خیلی برای خودش کسی است. او دارای علایق و بیزاریهای متمایزی است و شخصیت او هر روز توسعه‌یافته تر می‌گردد. او در استفاده از کلمات برای نشان دادن و بیان چگونگی احساسش بهتر می شود که به معنای خشم و اوقات تلخی کمتر اوست. خلق و خوی او ممکن است از یک لحظه به به لحظه ای دیگر به شدت تغییر کند، اما بیشتر احتمال دارد که در مورد عصبانیت یا غم و غصه دار بودنش صحبت کند، تا در مورد این که یک اتشفشان در وجود خود دارد.

کودکان پیش دبستانی توسط هیجانات اداره می شوند

اگرچه کودک ۳ ساله شما شروع به درک هیجاناتی که احساس می کند کرده است، اما هنوز هم کنترل وی روی آنها بسیار کم است. اگر او چیز خنده داری را پیدا کند، به شیوه ای هیستریک و هیجانی خواهد خندید. اگر چیزی باعث شود او غمگین یا عصبانی گردد با قطرات اشک فراوان از گریه منفجر می شود..

در این سن، کودک پیش دبستانی شما تا هنوز کنترل توسعه یافته‌ی زیادی روی تکانه هایش ندارد. اگر او چیزی را احساس کند، احتمالا به آن عمل خواهد کرد. ممکن است این بدان معنا باشد که یک اسباب بازی را از فرزند دیگر در صورتی که بخواهد با آن بازی کند برباید یا وقتی اسنک می‌خواهد بخورد و به او گفته می شود که باید تا وقت شام صبر کند ناراحت و براشفته می گردد. به تاخیر افتادن احساس لذت و خشنودی برای او هیچ معنا و مفهومی ندارد – او این (حالا هر چیزی) را می خواهد، و همین الان هم می‌خواهد.

کودکان سه ساله و چهار ساله ممکن است از زدن، گاز گرفتن یا هل دادن به عنوان راهی برای حل اختلافات و تعارضات استفاده کنند. خیلی ساده انها تفاوت بین تعاملات مناسب و نامناسب را درک نمی‌کنند. کار شما این است که به فرزندتان آموزش دهید که راه های درست و غلط برای بیان هیجانات و حل مشکلات با دیگران وجود دارد.

همانطور که فرزند شما بزرگتر می شود، او شروع به دیدن رابطه بین طغیانهای هیجانی و پیامدها و عواقب منفی ان خواهد کرد.. بیرون ریختن یک تنش و اوقات تلخی ممکن است منجر به “محرومیت زمانی” از اسباب بازی مورد علاقه یا حتی گرفتنه شدن ان از وی شود. این عواقب به کودک ۴ ساله شما کمک خواهد کرد که بفهمد بیرون ریختن خشم راهی قابل قبول برای نشان دادن احساسات نیست.

کودک ۴ ساله شما نیز یک کمدین در حال شکوفا شدن هم هست. او توسعه ی حس شوخ طبعی اش اغاز شده و دوست دارد که احمق و ایله به نظر برسد باشد تا مردم را بخنداند . تعجب نکنید اگر شما می شنوید که او دوست خود را “پی پی کله(!!)” می نامد و سپس غش غش با صدای بلند می خندد؛کودک ۴ ساله حرفهای احمقانه را بسیار سرگرم کننده می یابد.

همدلی نیز حوالی چهار سالگی شروع می شود. کودک چهار ساله شروع به درک این موضوع می کند که دیگران نیز دارای احساسات هستند و زمانی که یک دوست غمگین یا صدمه دیده است انها نیز می توانند ارتباط برقرار کنند. آنها ممکن است بخواهند که دوستی که گریه می کند را بغل کنند یا جای زخمی که به قول خودشان “اوخ” شده را ببوسند.

در سن ۵ سالگی، کودک شما جست و خیزهایی در بپیشرفت عاطفی خود دارد. او در تنظیم احساساتش خیلی بهتر شده است و به راحتی درباره احساساتش صحبت می کند. او همچنین در کنترل تکانه هایش بهترعمل می کند. او صبورانه منتظر نوبتش می شود، و اغلب قبل از برداشتن چیزی که مال او نیست اجازه می خواهد.

وقتی چیزی باعث می شود که کودک ۵ ساله تان دیوانه شود به احتمال زیاد تمایل دارد خشم خود را با استفاده از کلمات نشان دهد تا اینکه به صورت فیزیکی یا با پرتاب کردن چیزی اوقات تلخی اش را بیرون بریزد. اما زیان ان این است که زمانی که او عصبانی و یا ناراحت است

ممکن است شروع به استفاده از کلمات بدجنسانه و رکیک و فحش و ناسزا کند.

در حدود این سن، کودک پیش دبستانی شما ممکن است شروع به ابراز علاقه به مسایل جنسی و جنسیت کند. او ممکن است سوالاتی راجع به اینکه بچه‌ها از کجا می ایند بپرسد.

او توسط بدن خود مجذوب شده است، و ممکن است شروع به لمس کردن یا بازی با الت تناسلی خود کند. همچنین ممکن است به بررسی و کشف و سیاحت ناحیه‌ی تناسلی دیگران هم علاقه‌مند شود! همه اینها کاملا طبیعی است، اما مهم این است که به کودک پنج ساله ی خود اجازه دهیم که بداند چه کاری مناسب و مقتضی است چه چیزی نه.

اطمینان حاصل کنید که او درک می کند که مشکلی نیست که درباره “بخش خصوصی” کنجکاو باشیم اما خوب نیست که با آنها بازی کنیم یا آنها را در جمع نشان دهیم. همچنین اطمینان حاصل کنید که او درک می کند که هرگز درست نیست که افراد دیگر اندام تناسلی او را لمس کنند ، به جز مادر یا پدر در طول زمان استحمام، یا اینکه چیزی به ان نقطه اسیب رسانده، یا در زمان ملاقات و معاینه ی پزشک، ان هم تا زمانی که مادر یا پدر در اتاق باشند

کودک پیش دبستانی و بازی فانتزی

در حدود ۳ سالگی کودکان شروع به تخیل زنده و واضح می کنند. در این سن، کودک پیش دبستانی شما شروع به صرف کردن زمان زیادی به بازی در دنیای فانتزی و تخیلی ایجاد شده توسط خود می کند. همه‌ی عروسک ها و حیوانات اسامی و شخصیت هایی دارند. او می تواند با دوستان خیالی اش چت کند. والدین گاهی نگران اهستند که این دوستان خیالی نشانه ای از تنهایی یا انزوای کودک است، اما در واقع این موضوع کاملا برعکس است. کودکان از این نوع بازی فانتزی استفاده می کنند تا یاد بگیرند چگونه می توانند با افراد واقعی ارتباط برقرار کنند. این تمرینی برای “دنیای واقعی” است. در سن و سالی که کودک شما کنترل بسیار کمی روی زندگی خود دارد، دنیای فانتزی وخیالی اش را او خلق کرده و او مسئولش است.

تقریبا در همان زمان کودک پیش دبستانی شما شروع به صحبت با یک دوست خیالی خود می کند، همچنین ممکن است که ترسش از هیولایی که زیر تختش زندگی می کند افزایش می باشد. این نوع ترس ها رایج هستند. آنها نیز برای وی کاملا جدی به نظر می رسند، بنابراین راجع به انها شوخی نکنید و از انها جوک نسازید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به وی اطمینان بخشی مجدد دهید که او در سلامت وامنیت است و هیچ چیزی به او آسیب نخواهد رساند.

همانطور که فرزندتان بزرگتر می‌شود، بازی فانتزی همچنان بخش مهمی از زندگی‌اش خواهد بود، اما با این فرق که درک تفاوت بین دنیای فانتزی وخیالی با دنیای واقعی بهتر خواهد شد. فانتزی‌های او دقیق تر و پیچیده تر می شود و اگر آنها گاهی اوقات شامل خشونت هم شد تعجب نکنید. اجازه ندهید که بازی های بکش-بکش وی شما را ازار دهد؛ چرا که این امر کاملا طبیعی است که کودکان دراین سنین مجذوب سلاحها و خشونت شوند و نشانه ای مبنی بر آن نیست که وقتی بزرگتر شوند، آدمهای خشنی از اب دربیایند.
ادامه
خسرو خسروی , sina.1377
بچه که بودم شکلات خیلی دوسداشتم
مامانم قایمشون میکرد طبقه ی اول کابینت.یکم ک قد کشیدم دستم میرسید بهشون مامانم جاشون عوض کرد طبقه ی دوم کابینت ی روز دیدم باچهارپایه دستم میرسه بهشون
مامانم باز جاشونو عوض کرد یواشکی دیدم میزاره بالای یخچال
یه بار که تنها چهارپایه گذاشتم رفتم بالای کابینت اومدم شکلاتو بردارم پرت شدم پایین پام از دوجا شکست وقتی از بیمارستان اومدیم خونه .مامانم با گریه تمام شکلاتارو ریخت توظرف و بهم داد ولی من دیگه شکلات دوست نداشتم...
ادامه