رضا تواضعی , rezatavazoie

رضا تواضعی

 یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ
رضا تواضعی , rezatavazoie

رضا تواضعی

مطالبدوستان 347
حسنعلی  ابراهیمی سعید , hasanaliogab
رضا در این تصویر برچسب خورده است. 5 ماه پیش
رضا تواضعی , rezatavazoie
[https://www.aparat.com/v/4wqlD]
کاری که صدام نتوانست بکند امام جمعه محترم خرمشهر خیلی ریلکس و در غالب انقلاب و اسلام انجام داد .
وقتی سواد ملی نباشد می شود این .
اگر فکر می کنید قوم گرایی فقط در دامن عربستان و اسرائیل پرورده می شود سخت در اشتباهید .
بعضی ها زیر عبای ولایت چنین می کنند .
پی نوشت : ما همه کلام شما را جناب امام جمعه بدون تقطیع گذاشتیم که یک وقت سوء استفاده نشود !!! ( من نمی دانم دیگر چه سوء استفاده ای می خواهد بشود وقتی ایشان علنا از نام محمره استفاده می کند برای نام خرمشهر و آن را تطهیر می کند ؟ )
ادامه
99
4
5
3
رضا تواضعی , rezatavazoie
چیزی جز زیبایی می توان دید ؟
رقص در خون جانبازی که یک دست و یک پایش را در جبهه های حفظ همه چیزمان داد و امروز همه چیزش را هم برای ماندگاری همه ما داد
وای که چقدر زیباست که روزی حسینی وار برای حفظ حریم ولایت و حفظ کیان و فر سرزمین و اعتقادات یک ملت در میانه میدان رقص شمشیرها خون چکان جانبازی کنی و امروز در میانه میدان رقص خون با دشمنانی به مراتب پلید تر جان را گواه مظلومیت این ملت حسینی کنی . تو هم کاره حسینی کردی و هم کار زینبی .

ما رایت الا جمیلا

حرف زیاد است اما اشک امان نمی دهد
ادامه
17
6
12
رضا تواضعی , rezatavazoie
رضا 5 ماه پیش
وقتی قوم گرایی را حتی در مجلس فریاد می زنند و به مشتی تجزیه طلب کثافت قوم گرا می گویند فعال مدنی هویت طلب باید هم منتظر چنین فجایعی باشیم .
رضا تواضعی , rezatavazoie
در اثر یک فقره از تحرکات امروز فعالین مدنی هویت طلب 24 نفر تا این ساعت شهید شدند
پی نوشت :
ندارد
ادامه
17
5
10
رضا تواضعی , rezatavazoie
حمله تروریستی به رژه ی نیروهای مسلح در اهواز
تروریستهای جدایی طلب وابسته به امارات و سعودی ها عامل حمله
صبح امروز تروریست‌ها با پوشش لباس نظامی به سوی جایگاه رژه نیروهای مسلح در اهواز تیراندازی کردند.
در این حادثه تروریستی چند عنصر مسلح رژه را به رگبار گلوله بستند و شماری به شهادت رسیده یا زخمی شدند.
تیم تروریستی شامل چند نفر بوده و در ساختمان و پارک پشتی محل برگزاری رژه مستقر بوده‌اند و از آنجا موفق به تیراندازی بسوی مراسم رژه شده‌اند.
تروریست‌ها جایگاه محل سخنرانی و یگان‌های رژه رونده سپاه را هدف قرار داده‌اند.
هم اکنون تعدادی آمبولانس برای انتقال مجروحین به مراکز درمانی در محل حادثه مستقر شده‌اند
ادامه
18
69
9
رضا تواضعی , rezatavazoie
بلند ترین فریادی که برای حفظ کیان ملی این سرزمین اهورایی و مردمانش بعد از سقوط ساسانیان در درازنای تاریخ شنیده می شود فریاد یاحسین است .
عاشورا قصه مقاومت فرزندان خلف آدم در مقابل اشقیاء زمین و شیاطین دوران از اولین تا ابدیت است که انگار حسین مامور بود تا در یک روز آن را تجمیع کند و از آن سمبلی بسازد برای همه تاریخ .
امروز شیعه با این نام می خواهد تمدن ساز شود . تمدنی نه برمهور عقل معاش که بر مهور شور و شعوری عمیق که ارثیه برترین اولاد آدم است .
ما با نام حسین سلسلسله های بزرگ متجاوزین را بر افکندیم . غارتگران را سیلی زدیم و مستحیل کردیم و دوباره کشور شدیم . آفت های زیادی را از دین و باورمان زدودیم و امروز راهبر راهی هستیم که ما را نه به دروازه های تمدن که به تمدن سازی نوین اسلامی رسانده است و برماست تا قدمهایمان را از آمودریا تا مدیترانه و از آنجا تا عدن استوار تر کنیم و آنچه حوزه فرهنگی ایرانشهری بزرگ است با قرائت ناب اسلامی و زیر بیرق حسین برای ایجاد تمدنی نوین با نام اسلام و با یاد ذوات شیعه و به مرکزیت ایران سامان بخشیم .
دشمنان می دانند این را و بزرگترین اسلحه ای که برای نابودی این حرکت در دست دارند ایجاد نا امیدی و یاس از یک سو و حمله به باورهای بزرگ دینی و مذهبی از سوی دیگر و ایجاد فشار اقتصادی و تهدید نظامی از هر سویی است .
امروز هیهات من الذله نه یک شعار که برای ما یک جبر است . امروز ما در پیچی هستیم که با ردکردن آن یا به آنچه که حق واقعی ماست می رسیم و یا درمیانه راه تسلیم می شویم و به قعر دره ای می افتیم که معلوم نیست آیا پس از این سقوط ایرانی باقی می ماند یا نه .
اما هیهات که مردمی حسین را بشناسند و لبیک به او بگویند و منش کوفیان را داشته باشند . این راه را می رویم چون به معجزه لبیک به معجزه اولاد آدم و خون خدا ایمان داریم .لبیک یا ثار الله

رضا تواضعی
ادامه
9
42
10
رضا تواضعی , rezatavazoie
دقت کردید امسال چقدر هجمه به امام حسین(علیه السلام) و عزاداری محرم زیاد شده؟؟؟

از کمپین « نه به محرم » شروع شد
ویدیو قدیمی کبوترها
توهین شنیع تتلو
توهینها و انحراف سازی و تفرقه افکنی سلبریتی ها
و در آخر(تا اونجایی که من میدونم آخر!!!) توهین شنیع مترجم وزارت خارجه جمهوری اسلامی!!! به امام حسین(علیه السلام) که البته وزارت خارجه (طبق معمول) انتساب یک چنین ملعونی رو به خودشون تکذیب کردن!!!!

جریان چیه؟
جریان اینه که اگر می خواهید ضربه آخر رو به انقلاب بزنید باید محرم و فرهنگ عاشورایی رو بزنید! راستش اونا فهمیدن تا وقتی محرم و عاشورا هست این ملت و انقلابش زنده است! به همین سادگی و البته دردناکی!

پ.ن: از گذاشتن عکس توهینها و هتاکی ها به مقدسات معذورم! خودتون سرچ بفرمایید!
ادامه
9
4
4
رضا تواضعی , rezatavazoie
«مکن ای صبح طلوع»، آخرین چانه زنی «انسان» با طبیعت و جبر و قانون و زمان چرخشی و تکرار شونده طبیعت است. کورسوی امید در شب طولانی تا شاید آن بنیانی ترین رخداد تاریخ به «تاخیر» بیفتد. چرا که اگر نیفتد، ظهر روز بعد، او، انسان، مجبور به انتخاب؛ و مسئول سرنوشت و تقدیر کلیت تاریخ میشود.
تابلوی عجیبی است. هر سال همین موقع. در آن شب طولانی. انسان در یک سو و زمان طبیعی در سوی دیگر. چشم در چشم یکدیگر. انسانی که ملتمسانه میخواهد زمان متوقف شود و صبح طلوع نکند. مواجهه ای که هر سال با شکست انسان و پیروزی «زمان طبیعی» به پایان میرسد. و صبح میرسد. و ظهر میرسد. و انسان شاهد گرفته میشود و آنچه رخ داده و هر سال باز رخ میدهد را به یاد می اورد و با به یاد آوردنش واقعه را مشاهده میکند.
و «زمان طبیعی» با این واقعه قطع میشود، و پس از آن، نه انسان و نه زمان هرگز از کابوس آنچه دیده اند رها نمیشوند. و این آغاز «زمان تاریخی» است. و این آغاز تاریخ است. تاریخی بالذات منتظر. و انسان به سرنوشتی هبوط میکند که او را مجبور به انتخاب میکند. انسانی که بر حقیقت آن واقعه شهادت میدهد و انسانی که شهادت نمیدهد. انسانی که انتخاب میکند سوگوار-مبارز شود و انسانی که انتخاب میکند ردای فراموشی بر سر کند و تظاهر کند زمان طبیعی و چرخش تکرارشونده اش هنوز ممکن است. اما این رخداد، هر رخدادی نیست. آنچه در مقام انتخاب است سرنوشت کلیت تاریخ است.
عاشورا واقعه ای «در» تاریخ نیست. عاشورا بنیان هستی شناسانه تاریخ است. عاشورا رخدادی است که بواسطه آن، «تاریخ» ممکن میشود.

علی علیزاده
تکه ای از مقاله منتشر نشده عاشورا و متافیزیک زمان
ادامه
13
7
6
رضا تواضعی , rezatavazoie
[https://www.aparat.com/v/HCzSp]
فقط می تونم بگم درود بر شرفت آقای علیزاده

پ.ن: اولین درس ماه محرّم:
هر کسی هستی
هر دینی داری
هر گرایش سیاسی داری
هر جا زندگی میکنی

« آزاد مَرد باش »
ادامه
7
7
7
رضا تواضعی , rezatavazoie
[https://www.aparat.com/v/BSajo]
علی علیزاده نسخه من و تو را در هم پیچید
خائنین در برابرش کم اوردند
ادامه
27
8
18
رضا تواضعی , rezatavazoie
رضا 5 ماه پیش
پوشش غیر اجباری در هیچ جای دنیا وجود ندارد فقط سطح این اجبار است که متفاوت است و آن هم توسط اعتقادات و عرف جامعه و قانون مشخص می شود
3
1
شیخ گراف الدین پشمک آبادی , sr_graphic
جمعه 23 شهریور ، 20:56
عرف و اعتقادات مساله ای پویا و دائما در حال تغییر است.خواه ناخواه تغییر اجتناب ناپذیر است حالا هرچقدر جلو آن بایستیم این تغییر به شکل انفجاری و کنترل نشده ایجاد خواهد شد.مثل روندی که در جامعه ما شاهدش هستیم
ادامه
رضا تواضعی , rezatavazoie
ایران 5 ماه پیش

کیم هجلمگارد، خبرنگار روزنامه آمریکایی «یو اس‌ای تودی» که مدتی را در تهران گذرانده در نخستین گزارش خود به ترافیک پیچیده و رانندگی عجیب و غریب ایرانی‌ها پرداخته و نوشته: نخستین روزی که کامل در تهران بودم وقتم صرف این شد که در خیابان کشته نشوم!
سرتاسر نوشته «هجلمگارد» گزارشی واقعی و تلخ از نابلدی و ناآشنائی غالب ایرانیان با پدیده ای بنام خودرو و شیوه رانندگی ناصحیح ایشان با خودرو است.
صریح‌تر از این گزارش باید اذعان کرد رانندگی در ایران یک «بیماری روانی» است!
اخیرا دو ماه در ایران بودم و طی این مدت بعد از ۲۰ سال مجدد در خیابان‌های تهران رانندگی کردم.
واقعیت تلخ آنست که عموم تهرانیان و بلکه ایرانیان پشت فرمان خودرو رانندگی نمی کنند و خودرو برای ایشان ابزاری است جهت برون ریخت یک پسیکوز!
اقلیتی هم که تبحر در رانندگی متمدنانه دارند گریزی ندارند تا با تن دادن به این اختلال روان ـ رانی، بتوانند خود را به مقصد برسند!
در این میان اگر شماتتی باشد آن شماتت متوجه ریاست راهنمائی ـ رانندگی ایران است و گریبان ایشان را باید گرفت که بدون آموزش صحیح و بدون فرهنگ سازی برای این متوهمین به رانندگی اقدام به صدور گواهینامه می کند.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
داریوش سجادی
ادامه
9
11
10
رضا تواضعی , rezatavazoie
ادامه
13
1
9
رضا تواضعی , rezatavazoie

رشته توییتی از علی علیزاده

12-محمد علی شعبانی سال دو هزار و هفت که به اسراییل سفر کرد کارآموز نایاک بود و نایاک و تریتا پارسی در آن زمان در حال ایجاد روابطی سطح بالا در اسراییل بودند. جولای دوهزار و هشت (یعنی فقط چندماه بعد سفر شعبانی) رییس نایاک، تریتا پارسی و وزیرخارجه سابق اسراییل، شلومو بن-امی، آنقدر بهم نزدیک شده‌بودند که در کریستین مانیتور مقاله‌ مشترک می‌نوشتند.https://www.nytimes.com/2013/01/04/opinion/how-to-talk-to-iran.html

۱۳- کاراموز سابق نایاک بعد از سفر به اسراییل خیلی سریع رشد کرد. کمتر از سه سال بعد از سفر به اسراییل، در اگوست دوهزار و ده (مرداد هشتاد و نه)، شعبانی در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت استخدام وخیلی زود سردبیر نشریه مهم این مرکز -فصلنامه شورای روابط خارجی- شد. شغلی که قبل ازاو متعلق به مذاکره کننده ارشد ایران در دور اول مذاکرات هسته‌ای یعنی سیدحسین موسویان بود.

۱۴-رییس اصلی شعبانی در ساختمان نه طبقه مرکز تحقیقات استراتژیک در خیابان نیاوران که تنها چند ده کارمند داشت چه کسی بود؟ رییس جمهور آینده ایران، حسن روحانی.
آیا این فرض که شعبانی طی سه سال کار در مرکز خود را به روحانی نزدیک کرده باشد کاملا بدون مبنا است؟ آیا مقالات فراوانی که شعبانی در این سله سال به انگلیسی نوشت با اجازه یا صلاحدید آقای روحانی بوده‌است؟

۱۵- از رابطه روحانی و شعبانی چیزی نمیدانم اما دیماه نود و یک، یعنی شش ماه قبل از انتخاب روحانی به ریاست جمهوری، شعبانی در حالیکه هنوز رسما کارمند مرکز تحقیقات و سردبیر فصلنامه مرکز بود، بهمراه سیدحسین موسویان، از نزدیکترین افراد به مرحوم رفسنجانی در سیاست خارجی، مقاله مشترکی در نیویورک تایمز مینویسد بنام چگونه با ایران سخن بگوییم.https://www.csmonitor.com/Commentary/Opinion/2008/0702/p09s01-coop.html

۱۶- متن مقاله مشترک شعبانی، کارمند رسمی مرکز استراتژیک تشخیص «مصلحت» و سیدحسین موسویان (که در آن زمان رابطه نزدیکی با مهدی هاشمی رفسنجانی در لندن داشت) به تلاشهای پیشین حسن روحانی برای صلح با آمریکا اشاره میکند و با این پاراگراف نسبتا عجیب تمام میشود: اقای اوباما و مذاکره کننده اصلی، وندی شرمن، باید روی معنای دو کلمه تامل کنند «maslahat» و aberou. منظور همان کلمات فارسی «مصلحت» و آبرو هستند.
۱۷- شش ماه بعد از این مقاله، رییس مرکز پژوهشهای تشخیص مصلحت از نیاوران به پاستور میرود. شعبانی هم که حالا به لندن امده و از نزدیکان حلقه خانوادگی روحانی شده، برای دو سال آینده، مسئولیت روابط عمومی تیم مذاکره کننده هسته‌ای را بعهده میگیرد. باور نکردنی است. از سفر به اسراییل تا اندرونی مذاکرات در شش سال
۱۸- اطلاعات بالا خیالپردازی نیست. همه با جستجوی ساده اینترنتی برای هر کس با آشنایی اندک به انگلیسی قابل دسترس است. تکرار میکنم. این حرفها هیچکدام اتهام به روحانی یا ظریف نیست. هدف ایجاد شبهه درباره این دو نفر یا میزان وطن دوستی این دو نفر هم نیست. موضوع یک «گاف» خیلی بزرگ امنیتی است که اگر در هر کشور دیگر اتفاق افتاده بود به رسوایی می‌انجامید.

۱۹- مساله گاف آوردن کارمند سابق نایاک با رابطه با اسراییل به اندرونی مذاکرات هسته‌ای است فقط چون این کارمند انگلیسی میدانسته است. مساله به خطر انداختن میزان امتیازاتی است که ایران میتوانست در این مذاکرات بگیرد. مذاکراتی که سرنوشت تلخش امروز باعث بی‌ثباتی اقتصادی هشتاد میلیون ایرانی شده و امنیت ملی ایران را به خطر انداخته. مساله سوراخهای جدی امنیتی دولت لیبرالی است که عشق غرب کورش کرده

۲۰- امروز هم مطمینم دشمن، شعبانی های بسیاری را دارد وارد سیستم میکند. اما وزارت اطلاعات همچنان اولویتش گزینش و ستاره‌دار کردن و ستگیر کردن دانشجویان و فعالان معمولی و بی قدرتی است که فرزند همین کشورند. گیرم با تحلیل متفاوت و کمی شور جوانی. نه به اسراییل مربوطند نه نایاک و واینپ. (قبلا هم گفته‌ام، آنها که با اجنبی و موسسات و رسانه‌هایش رابطه دارند مساله‌شان جداست). ومساله ساده این است که دولت و وزارت اطلاعات و دستگاه‌های امنیتی کشور نتوانسته‌اند از حریم اطلاعاتی ابتدایی مذاکرات دفاع کنند و ازین رو امنیت ملی را به خطر انداخته‌اند.
قسمت قبلی این پست را در لینک پیوست به کتیبه می توانید بخوانید
ادامه
9
5
10