رضا تواضعی , rezatavazoie

رضا تواضعی

 قطعا کسی که از زخم زدن بیگانه بر تن مام میهن خرسند می شود نطفه اش ناپاک است
رضا تواضعی , rezatavazoie

رضا تواضعی

مطالبدوستان 346
رضا تواضعی , rezatavazoie
"دمشق به زندگی‌ باز میگردد. مردم تا دیر وقت بیرون هستند. موسیقی‌ و زندگی‌ اجتماعی بسیار پر جنب و جوش دوباره آغاز شده. نه همه، ولی‌ بسیاری از مردم دوباره لبخند میزنند. نقاط ایست نظامی به تدریج در حال کم شدن است. دیگر لازم نیست از "فلز یاب"‌ها رد شوید تا وارد موزه ها، کافه‌ها و هتل‌های بین المللی شوید. مردم دمشق خوش بین [به آینده] هستند، و برخی‌ [از خوشحالی] در خلسه ا‌ند. سخت جنگیدند، صد‌ها هزار نفر را از دست دادند، ولی‌ پیروز شدند، بر خلاف تمام پیش بینی‌ ها. با کمک دوستان واقعی‌ خود پیروز شدند. به خود برای دستاورد‌هایشان میبالند، و باید هم اینطور باشد..... مردم سوریه دارای دوست هستند: چین، ایران، کوبا، روسیه و ونزوئلا. روسیه از متحد تاریخی خود حمایت کرد، حتی وقتی‌ که همه چیز نامید کننده بود؛ هیچ امیدی وجود نداشت؛ حتی وقتی‌ که غرب، عربستان، قطر، [امارات]، و ترکیه تروریست هارا آموزش میدادند و بدرون سوریه میفرستادند تا شهر‌های باستانی را با خاک یکسان کنند، و میلیون‌ها پناهنده را از هفت دروازه [باستانی] دمشق و تمامی شهر‌های مهم دیگر سوریه بخارج بفرستند. حالا تمامی هفت دروازه امن هستند......

[ولی‌] در کابل من همه جا دیوار دیدم، و سیم‌های خاردار. بعضی‌ از دیوار‌ها ساختمان‌های ۵-۴ طبقه هستند با برج‌های مراقبت و پنجره‌های ضد گلوله. مردم محلی مانند این هستند که در خواب راه میروند. تسلیم شده ا‌ند. عادت کرده ا‌ند به لوله‌های تفنگی که به طرف آنها نشان رفته ا‌ند، و سر آنها، سینه آنها، پای آنها و حتی بچه‌های آنهارا نشانه گرفته ا‌ند. تقریبا همه از اشغال [افغانستان توسط غرب] در خشم هستند، ولی‌ هیچکس نمیداند که چکار باید کرد؛ چه جوری باید مقاومت کرد. نیروهای ناتو هم بیرحم هستند و هم بسیار غالب [زیاد]. سربازان و فرماندهان آنها سرد هستند و بیرحم، و محاسبه گر که فقط به فکر محافظت از خود هستند. نیروهای آمریکا و بریتانیا آماده ا‌ند که به هر چیزی که حرکت می‌کند، حتی اگر بطور مبهم تهدید کننده به نظر آید، شلیک کنند. مردم افغانستان دائما کشته میشوند یا با بمباران، و یا از راه دور..... اگر نیروهای غرب کشته نشوند، آنها هیچ مساله‌ای با کشته شدن مردم غیر نظامی افغانستان ندارند....از زمان اشغال افغانستان توسط غرب در سال ۲۰۰۱ بین ۱۰۰،۰۰۰ تا ۱۷۰،۰۰۰غیر نظامی افغان کشته شده ا‌ند.....

هم سوریه و هم افغانستان مورد حمله غرب قرار گرفتند. یکی‌ مقاومت کرد و پیروز شد، و دیگری توسط غرب اشغال و ویران شد...."

تفاوت است بین دمشق با هفت دروازه آن و کابل با دیوار‌های بتونی‌ آن
برگرفته از صفحه فیسبوک نویسنده ای افغان
ادامه
99
6
3
7
حسنعلی ابراهیمی سعید , hasanaliogab
رضا در این تصویر برچسب خورده است. 1 ماه پیش
رضا تواضعی , rezatavazoie
رضا 1 ماه پیش
یکی بگوید کی و چه زمانی یوزپلنگ در تاریخ ما به عنوان نمادی بوده که امروز تیم ملی کشوری با مدنیت7 هزار ساله و پادشاهی 2500 ساله آویزانش هست؟
16
  رضا تواضعی , rezatavazoie
  شنبه 8 دی ، 23:50
  اسلام 1400 سال پیش اسلام 1400 سال یش است . امام صادق می فرماید انسان فرزند زمان و مکان خودش است .
  اسلام بیش از اینکه یک معرفت شناسی باشد یک متدولوژی است . تفکرات سلفی اسلام را به بدویت می برد و نه به صعود و علو طبع انسانی
  ادامه
  شیخ گراف الدین پشمک آبادی , sr_graphic
  شنبه 8 دی ، 23:04
  به عدالت و عقل کار ندارم.منظورم اسلامی بود که 1400 سال پیش به پیامبر نازل شد
  ادامه
  رضا تواضعی , rezatavazoie
  شنبه 8 دی ، 22:23
  در بین سه غرائتی که امروزدر منطقه از اسلام وجود دارد ( شیعی اخوانی و وهابی ) خوودت قضاوت کن کدامین به عدالت و عقل نزدیک تر است .
  ادامه
  رضا تواضعی , rezatavazoie
  تصمیم ترامپ برای خروج نیروهای آمریکا از سوریه اگرچه در امتداد وعده‌هایش در انتخابات بود با اینحال آمریکا را مثل زلزله‌ای تکان داد. آن رسانه‌های غربی که در همه موارد اختلاف دارند، از نیویورک تایمز و واشنگتن پست تا وال استریت جورنال و استاندارد، اینبار یکصدا این تصمیم را شکست آشکار آمریکا و پیروزی عریان ایران و روسیه خواندند.

  برای فهم معنای این تصمیم کافی است به بی‌بی‌سی فارسی نگاه کنیم. رسانه‌ای که هفت سال در قامت یک ماشین پروپاگاندایی خودش رسما یکی از طرفهای درگیر جنگ سوریه بوده (چندین مستند و صدها ساعت برنامه برای بزرگنمایی شکستهای ایران و محتوم بودن سقوط اسد و بیهوده بودن مخارج انسانی و نظامی ایران) در مقاله‌ای مفصل به قلم کیوان حسینی ایران را در کنار روسیه، پیروز اصلی میداند و با جزییات پیروزی ایران را تفسیر میکند.

  تحقیری که این عقب نشینی بر روح ملی آمریکا اعمال کرده چنان سنگین بوده که در فضای عوامانه تر در آمریکا، نظریه توطئه‌ای که ترامپ را نفوذی پوتین میداند (تئوری که ریشه‌ در اتهام دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ به نفع ترامپ و همین طور ملاقات نزدیکان ترامپ با مقامات روسی در ایام انتخابات دارد و تحقیقات درباره‌اش هنوز در جریان است) دوباره اوج گرفته.

  هم دموکراتها و هم جمهوریخواهان، هم لیبرالهای منتقد ترامپ و هم نومحافظه‌کاران همفکر ترامپ، به این تصمیم حمله کردند تا یکبار دیگر مردم ایران و باقی جهان سوم به یاد بیاورند در نظام آمریکا یک جناح لیبرال و صلح دوست مقابل یک جناح جنگ طلب و نومحافظه‌کار قرار ندارد و تنها دو جناح «سلطه‌گر و بیشتر سلطه‌گر، جنگ طلب و بیشتر جنگ طلب» وجود دارد [فرم این جمله را از وندی شرمن دزدیدم. او که با وقاحت گفت «در ایران فقط دو جناح تندرو و تندروتر وجود دارد»].

  تصمیم ترامپ همینطور فضای سیاسی و رسانه‌ای اسراییل را هم به شدت ملتهب و آشفته کرده و حتی زیست سیاسی نتانیاهو را به خطر انداخته. (رجوع کنید به کانال تلگرام عبدالله شهبازی @ abdollahshahbazi ) چرا که باعث افزایش توان بازدارنده دفاعی ایران از طریق همسایه شدن رسمی پایگاه‌های نظامی ایران در سوریه با اسراییل میشود. اگر یادتان باشد سه ماه پیش در تلویزیون منوتو گفتم برای نخستین بار از زمان هخامنشیان دوباره با مدیترانه وصل شده‌ایم و حالا امروز با خروج آمریکا میتوان رسما از باز شدن کوریدور میان تهران و مدیترانه (و خط ارتباطی با مهم‌ترین متحد ایران یعنی حزب‌الله) صحبت کرد.

  با اینحال خروج آمریکا که میتوانست لحظه غرورآمیز پیروزی ملی ایرانیان باشد و لحظه‌ قدردانی ملی از مظلوم‌ترین سربازان تاریخ این کشور که در غربت شهید و اغلب در سکوت در ایران دفن شدند، به شکلی غیرعادی با سکوت و بی‌تفاوتی یا تفسیر وارونه روبرو شده. ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت در ویدیویی پرسیده: «آیا نباید به برنامه خروج آمریکا از سوریه مشکوک بود؟». کانال تلگرام «انتخاب» نزدیک به نیروهای اعتدالی با ویدیویی از لورنس ویلکرسون میگوید: آیا ترامپ در حال آماده‌سازی افکار عمومی برای جنگ با ایران است؟» بخشی از نیروهای اصولگرا و حزب‌اللهی هم در فضای مجازی این تفسیر بی‌پایه و بی‌خردانه را رواج داده‌اند که هدف ترامپ خالی کردن سوریه به منظور بمباران آن و احتمالا حمله به ایران بوده‌است.

  تحلیلی که ریشه‌ در جهت‌دهی عامدانه دروغین یا «فیک» تلویزیون فاکس‌ نیوز دارد. تفسیر قلابی که فاکس نیوز برای کم کردن از التهاب فضای داخلی آمریکا و کم کردن فشار از روی ترامپ مطرح کرد وگرنه همه میدانند آمریکا همچنان ده ها هزار نیرو در نزدیکی ایران دادر و جنگ به دلایل بسیار غیرممکن است. اپوزیسیون وابسته به آمریکا و سعودی هم البته این تفسیر را برجسته کرد تا از بار حقارت خروج آمریکا و بار پیروزی ایران بکاهد.

  نمیدانم دلیل اینکه فضای فارسی چنین واکنش سرد و عجیبی به خبر خروج آمریکا از سوریه داد چه بود؟ آیا عدم خودباوری است؟ و باور نکردن اینکه امپریالیسم واقعا شکست خورده و فرار کرده؟ یا محصول بحران رسانه‌ای و نداشتن رسانه مستقل و قابل اعتماد عمومی؟ یا عدم آشنایی با غرب و به ویژه فضای داخلی آمریکا ؟ یا نفوذ فیک نیوزها؟ در هر حال امیدوارم هر چیز بوده، دلیلش رقابتهای جناحی برای تقلیل پیروزی نظامی ایران بخاطر نگرانی یک جناح از اعتبار گرفتن نیروهای نظامی ایرانی نبوده باشد.
  علی علیزاده
  ادامه
  11
  27
  9
  رضا تواضعی , rezatavazoie
  آنهایی که فکر می کنند قرار است پروژه براندازی ترامپ با رضا دیبا منتظر السلطنه و مریم لچک و فرقه ریقوی پوشک پوشش و یا لمپنهای مجازی فرشگردی و الوات قمپوزسیون خارج نشین به سرانجامی برسد بیش از حد ترامپ را خر فرض کرده اند . مطمئن باشید آنهایی که قرار است این پروژه براندازی را پیش ببرند اتفاقا درون ساختارهای سیاسی و اقتصادی و حتی شاید نظامی این ملک و حاکمیت آن هستند که چه بسا دکمه تقوا زیر گردن بسته اند و تسبیه به دست دائم الذکر هستند و حتی چفیه هم به گردن دارند .
  قبول ندارید بروید نگاهی به پرونده مفسدین اقتصادی که چندیست گوش شیطان کر " قوه قضائیه همتی کرده و برخی از انها را به پای میز محاکمه کشانده بیندازید تا ببینید این مقدار نفوذ در ساختارهای کلان اقتصادی به جز با حمایت های سنگین " گنده های سیاسی حکومتی اصلا قابل تصور هم می تواند باشد ؟
  ادامه
  6
  16
  8
  رضا تواضعی , rezatavazoie
  در لندن هر دانشجوی سال اول علوم سیاسی میداند که جمهوری اسلامی ایران - فارغ از اینکه دوستش داشته باشید یا نه، حکومت ایده‌آل تان باشد یا نه، فساد داشته باشد یا نه، کارآمد باشد یا نه - «باثبات» ترین حکومت کل منطقه‌ای است که از مرز شرقی پاکستان شروع میشود و در مرز غربی مراکش خاتمه می‌یابد.

  دلایل این «باثبات» ترین بودن فراوان و نیازمند دانستن تاریخ دولت-ملت سازی چند سده اخیر و فهم درونزا و بومی بودن جمهوری اسلامی و ریشه دار بودن نیروهای اجتماعی سازنده و مولد آن است و مجالش اینجا نیست. با اینحال ترامپ، بن‌سلمان و نتانیاهو از پارسال، حمله اقتصادی-سیاسی-رسانه‌ای شدیدی را علیه ایران سامان داده و میلیاردها دلار خرج مقابله با ایران کرده و حتی از تغییر نظام سیاسی در ایران صحبت کردند. بر سعودی و اسراییل حرجی نیست. اما چرا دولت آمریکا چنین سیاستی علیه ایران برگزیده که به عقیده بخشی از نظام سیاسی آمریکا هم خلاف منافع ملی مردم آمریکا خواهد بود؟ هدف فقط یک چیز بوده و است: فعال کردن شکافها و گسلها و ناکارآمدیهای داخل ایران به امید افزایش نارضایتی و ایجاد ناآرامی در داخل ایران و همینطور افزایش احساسات ایران ستیزانه میان مردم منطقه تا جمهوری اسلامی زیر فشار مالی و فشار افکار عمومی و فشار ناآرامی‌های داخلی مجبور شود از حوزه نفوذ تاریخی خود در منطقه غرب آسیا عقب بنشنید و متحدانش را در سوریه و عراق و لبنان تنها بگذارد تا بلعیده شوند.

  اما چه اتفاقی افتاد؟ دو ماه پیش متحدان ایران در حکومت عراق نه فقط بر صندلی نخست وزیری که بر صندلی ریاست جمهوری و ریاست مجلس که متعلق به کردها و سنی‌هاست نشستند و نشان دادند که رابطه ایران و عراق چنان ارگانیک است که هرروز عمیق‌ تر میشود و‌ نمیتوان با تحریک رسانه‌ای و مالی آن را تخریب کرد. و هفته پیش دولت آمریکا بعد از هفت سال سرش را به نشانه تسلیم پایین آورد و گفت دنبال سرنگون کردن بشار اسد نیست و دیروز هم ترامپ نیروهای نظامی آمریکا را از سوریه خارج و عملا از سوریه فرار کرد.

  و در حین این یکسال فشار به ایران، شکاف میان گروه‌های قدرت در آمریکا (طرفداران ترامپ و مخالفانش) و شکاف لابی سعودی-اسراییل و لابی قطر-ترکیه در آمریکا باعث شد داستان قتل فاجعه بار خاشقجی به مدت شصت روز خبر اول سی‌ان‌ان و ان‌بی‌سی شود و افکار عمومی غرب که نفت ارزان هفتاد سال چشمشان را بر ارتجاعی ترین دولت منطقه کور کرده بود و حتی از دخالت سعودی در قتل سه هزار نفر از شهروندانشان در یازده سپتامبر چشم پوشی کرده بودند برای نخستین بار در تاریخ، صندوق تبهکاریهای سعودی را باز کنند. و حالا سنا و کنگره آدمکشان، خواهان خروج سعودی از یمن و تحقیق و تفحص از جنایات سعودی میشوند.

  به یاد بیاورید تا یکسال و نیم پیش ایران و اسد حتی به کنفرانسهای صلح سوریه دعوت نمیشدند و آمریکا به کمتر از خروج کامل ایران از سوریه و رفتن اسد تن نمیداد و به یاد بیاورید به یُمن حضور آمریکا در سوریه و شمال عراق، یکسال پیش این موقع صحبت سر رفراندوم استقلال کردستان عراق و بعد هم خودمختاری کردهای سوریه و حرکت به سمت ایجاد کردستان آزاد به عنوان اسراییل دوم منطقه بود و بن‌سلمان چنان گستاخ که نخست وزیر لبنان را به گروگان میگرفت. بگذارید ساده بگویم. برجام پاره شد، مردم صبور ایران دچار سختی‌های اقتصادی شدند و دور و بر زخم‌هایمان فوج مگسهای خارجی و مزدوران ایرانی‌-نمای شان شروع به وز وز و ایجاد عفونت کردند و سیستم روانی و شبکه عصبی جامعه ایران مورد حمله قرار گرفت.

  همه و همه و همه برای شکست دادن متحدان ایران در عراق و سوریه و لبنان. و حالا باید با اعتماد به نفس گفت در تاریخ پانصد و هفده ساله ایران مدرن، یعنی از آغاز صفویه، هیچ وقت به اندازه این یکسال اخیر در منطقه غرب آسیا نفوذ و قدرت نداشته‌ایم. و این به کمتر از معجزه نمی‌ماند.و این تصویر کلی و بزرگ است که باید در ذهن داشته باشیم و به جای آویزان کردن چاپلوسانه عکس مقامات، بالای سرمان آویزان کنیم. و بواسطه این تصویر کلی و بزرگ است که رهبر ایران با اعتماد به نفس و امید از آینده سخن میگوید. و وقتی به اصلاح اجزا می‌پردازیم و به جنگ یک نماینده مجلس فاسد یا یک استاندار بی لیاقت و یک قاضی رشوه‌گیر و یک وزیر ناکارامد و یک سردار رانتخوار میرویم، نباید اجازه دهیم پروپاگاندا و جنگ روانی دشمن، باعث شود این تصویر کلی را فراموش کنیم.
  علی علیزاده
  ادامه
  9
  4
  11
  رضا تواضعی , rezatavazoie
  رضا 2 ماه پیش
  بعضی استانها بخاطر برخی ملاحظات حاکمیتی به شکل بدی با ویروس قوم گرایی آلوده شده اند
  1
  4
   , presidentiri
  شنبه 1 دی ، 16:18
  تا حالا از این زاویه نگاه نکردم
  تو مسائل نظامی از این زاویه دیدم مثل جنگ های اخیر خاورمیانه
  ادامه
   , presidentiri
  شنبه 1 دی ، 16:16
  جالبه..خیلی جالبه..تو عالم سیاست لازمه
  ادامه
  رضا تواضعی , rezatavazoie
  شنبه 1 دی ، 15:48
  این یک تکنیک برای مسائل امنیت ملی است . حاکمیت برای اخطار به نیروهایی که خواهان تعیرات حداکثری سیاسی هستند " با ازاد گذاشتن دست برخی از عناصر خطرناک مذهبی یا قومی و ... " شمایی از تصویری که در ضعف یا فقدان قدرت مرکزی ایجاد خواهد شد نشان می دهد تا هم آن نیروها را به محافظه کاریبکشاند و هم توان آن نیروهای ( فرضا برانداز ملی گرا ) را با درگیر کردن با نیروهای قوم گرا فرسایش دهد و یا حنثی کند . این تکنیک به اشکال مختلف و در طیفهای مختلف مخالف حاکمیت ها قابلیت مهندسی دارد و در کثیری از کشورها هم استفاده می شود .
  ادامه
  رضا تواضعی , rezatavazoie
  [https://www.aparat.com/v/w1f9H]
  این فیلم را در چند ساعت گذشته بارها برایم فرستادند. محمد باسط درازهی، نماینده سراوان، یکی از شهرهای سیستان و بلوچستان، از یک کارمند [احتمالا گمرک] توقعی دارد. کارمند به درازهی میگوید ما از شما دستور نمیگیریم. و درازهی، نماینده سراوان به این کارمند هتاکی میکند. در این هنگام یکی دیگر از ارباب رجوع‌های بانک وقتی میفهمد فرد هتاک نماینده مجلس است او را بدون حتی لحظه‌ای مکث و تردید به شکلی تحقیر آمیز بیرون میکند.

  این فیلم را در این چند ساعت بارها برایم فرستاده‌اند که یعنی تحویل بگیر این انقلابی که از آن دفاع میکنی را. و من میگویم این فیلم دقیقا همان چیزی است که میشود در چهل سالگی انقلاب دست گرفت و به آن افتخار کرد.

  من میگویم این صحنه، صحنه عجیب باشکوهی است. صحنه‌ای که یک کارمند عادی مقابل نماینده مجلس می‌ایستد و به او «نه» میگوید و یک شهروند عادی و معمولی یقه نماینده را میگیرد و به خاطر هتاکی با اردنگ بیرونش می‌اندازد.این صحنه، و این جسارت این شهروندان معمولی و عادی محصول مستقیم تبدیل انسان ایرانی از «رعیت قدرت» است به «شهروند صاحب حق» که ظلم و توهین را نمیپذیرد و سر خود را مقابل قدرتمندان کج نمیکنند.
  چهل سال پیش چه کسی چنین صحنه‌ای را حتی به خواب میدید؟ چهل سال پیش و در خفت بار ترین دوره چندهزار ساله تاریخ ایران، یعنی دوره پهلوی ، چه کسی جرات داشت حتی چنین برخوردی با یک نماینده مجلس فرمایشی «اعلیحضرت محصول کودتا» را تخیل کند؟

  امروز، در حالیکه باید برای اصلاح وضعیت بجنگیم، نباید تصویر کلی تر و چارچوب بزرگتر را فراموش کنیم. این مسیر بلند تاریخی را. وگرنه مشکلات در هر جامعه‌ای فراوان است. قدرت هم همیشه سعی در بازتولید و خود دارد. اما انقلاب اسلامی انسان ایرانی را چنان از بیخ و بن عوض کرد که آزادی و آزادگی و قدرت-ستیزی، بخشی از دی.ان.ای و ژن این انسان شد.

  بار دیگر که رسانه استعماری بی‌بی‌سی و یا رسانه منوتو که هنوز عزادار دیکتاتوری پهلوی است و یا رسانه‌های ادمکشان وهابی سعودی مثل ایران اینترنشنال فیلمهای این چنینی، یا اعتصابهای کارگران و تجمعات اعتراضی را خارج ازچارچوب نشان میدهند، هم زمان که در کنار معترضان می‌ایستید و از مظلومان دفاع میکنید، این تصویر کلی و بزرگتر را هم به یاد بیاورید: اینکه این توان اعتراض و بلند سخن گفتن و حق خواهی بدون لکنت، خودش محصول مستقیم انقلاب و خمینی و هشت سال دفاع و دویست هزار شهید است. محصول مسیری چهل ساله که باید با گردنی افراشته ایستاد و به آن افتخار کرد.
  علی علیزاده
  ادامه
  15
  48
  13
  رضا تواضعی , rezatavazoie
  [https://www.aparat.com/v/WSIiK]
  لیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز : اگر حمایت‌های ارتش آمریکا (دربرابر ایران) نبود، ظرف یک هفته در عربستان همه فارسی حرف میزدند. ارتش سعودی ها حتی نمیتونه یک پاکت کاغذی رو شکست بده. .
  ادامه
  16
  5
  16
  رضا تواضعی , rezatavazoie
  رضا 2 ماه پیش
  مفلوک ترین و عقب افتاده ترین صنعت ایران " صنعت سینماست
  2
   رضا تواضعی , rezatavazoie
   جمعه 23 آذر ، 02:47
   حتی از خودرو سازی
   ادامه
   شیخ گراف الدین پشمک آبادی , sr_graphic
   پنجشنبه 22 آذر ، 21:31
   حتی از خودرو سازی؟
   ادامه
   رضا تواضعی , rezatavazoie
   جنجوییدها چه کسانی هستند؟نظامیان افریقایی عرب‌تباری که اهل سودانند و سابقه جنگیدن در رکاب عمرالشیر را در کارنامه خود دارند و متهم به انجام جنایت علیه بشریت و نسل کشی به خصوص در دارفور هستند.
   آنها حالا مزدوران عربستان و اماراتند در خاک یمن.
   به گزارش امریکن کانسرواتیو، حدود ۸۰۰۰ هزار جنجویید در یمن برای عربستان سعودی و امارات با انقلابیون و حوثی‌ها در جنگند.
   این بخشی از گزارش روزنامه‌نگاری از خارطوم بنام الامین ست که نهادهای اطلاعاتی امریکا نیز آنرا تایید کرده‌اند.
   در پرونده جنجوییدها قتل‌عام چهارصدهزار شهروند بیگناه در سودان در خلال سالهای ۲۰۰۷-۲۰۰۴وجود دارد.
   توافق میان عربستان سعودی و سودان بر سر استفاده از جنجوییدهای سودان در یمن در سال ۲۰۱۵ در جلسه‌ایی با حضور مقامات عالی رتبه دو کشور از جمله پادشاه سعودی، بن‌سلمان و وزیر دفاع عربستان سعودی منعقد شد.بر اساس این گزارش یک طرف این معامله کثیف سودان بود که به دنبال دریافت کمک مالی برای نجات اقتصاد خود میگشت و طرف دیگر سعودی‌ها بودند که برای تسلط بر یمن با شیطان پیمان بستند.
   براساس این گزارش سعودی‌ها واماراتی‌ها تنها کسانی نبودند که با شیاطین پیمان بستند.بلکه طرف دیگری که در یمن با شیطان دست داد،ایالات متحده امریکاست.
   مایکل هورتون کارشناس مسائل یمن در این مورد می‌گوید: این چیزی نبود که ما می بایست بدانیم بلکه این چیزی بود که ما به خوبی میدانستیم.از آن مطلع بودیم و هیچ کاری نکردیم.
   براساس گزارشی از المانیتور، به دنبال توافق۲۰۱۵ سعودی‌ها در اگوست همان سال بیش از ۲ میلیارد دلار به حساب بانک مرکزی سودان واریز کردند.
   متعاقب توافق سال ۲۰۱۵ عربستان-سودان، امارات بازرسی دقیق محموله‌های طلای سودان به بازار طلای دوبی و ابوظبی را متوقف کرد. بعد از تفاهم ۲۰۱۵ بازار امارات توسط طلای سودان اشباع شد. در نتیجه، سودان -یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان طلای آفریقا- به کمک سعودی ها و اماراتی ها تحریم‌های امریکا را دور زد.
   این گزارش که براساس گفته های کارشناسان حوزه یمن و افسران سیا تنظیم شده در نهایت میگوید که جنگ سعودی ها در یمن به اهدافش نرسید و نه تنها اقتصاد سودان درپی توافق ۲۰۱۵ نجات پیدا نکرد و اکنون در سراشیبی سقوط ست، بلکه این جنگ ضربه بزرگی نیز به اقتصاد عربستان سعودی وارد کرد.
   در اثر جنگ علیه یمن تاکنون ۱۴ هزار یمنی کشته شده اند. زیرساخت‌های این کشور فقیر در جریان حملات ثروتمندترین ائتلاف نظامی جهان نابود شده‌ست.گروه های تروریستی وابسته به القاعده در جنوب این کشور قدرت گرفته‌اند و به سلاح‌های ارسالی امریکا و سعودی ها به مزدوران خود در خاک یمن بطور مستقیم و غیرمستقیم دست یافته اند.حتی بر اساس برخی گزارش‌ها گروه های وابسته به القاعده مستقیما از سوی امارات در جنوب یمن برای مبارزه با حوثی ها مسلح و حمایت شده اند.
   بازگرداندن عدربه منصورهادی مهره ریاض در یمن که در جریان انقلاب یمن استعفا داده بود مهمترین هدف این جنگ بود.پس از سه سال از آغاز این جنگ، منصور هادی همچنان در ریاض بسر میبرد. در طرف مقابل اما؛ مقاومت و کمیته های مردمی متشکل از جنگجویان حوثی شکل گرفته و قدرتمند شده ست.
   هانیه سلطانی
   ادامه
   9
   2
   9
   رضا تواضعی , rezatavazoie
   به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف با اشاره به حادثه تروریستی صبح پنجشنبه در چهابهار در صفحه توییتر خود نوشت: تروریست‌های تحت حمایت خارجی‌ها مردم بی‌گناه چابهار را را به قتل رسانده و مجروح کرده‌اند. همانطور که در گذشته نیز به روشنی گفته‌ایم، چنین جنایت‌هایی بدون مجازات باقی نخواهند ماند. نیروهای امنیتی ما در سال 2010 راه افراطیونی را که در راه امارات متحده عربی بودند سد کرده و آن‌ها را دستگیر کردند. کلمات من را به خاطر بسپارید: ایران تروریست‌ها و اربابان‌شان را محاکمه خواهد کرد.
   پی نوشت :
   اشاره محمد جواد ظریف به 2010 هشدار آشکار به امارات متحده عربیست که از این پس باید منتظر افراطیونی باشد که دیگر ایران سد راه آنها نخواهد شد
   ادامه
   11
   3
   11
   رضا تواضعی , rezatavazoie
   پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در همایش «پوشش بانوان ایرانی پس از انقلاب» که در دانشکده ادبیات دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد ادعا کرده بود «همین که من گردنم را عمل کردم و دستم سال‌هاست درد می‌کند ثمره سال‌ها پوشیدن چادر بود». او در ادامه این اظهار نظر جنجالی خود ادعا کرد «ما باید نوع حجابی را تعریف کنیم که در ابتدا آسیب زننده نباشد».
   خانم محترم اگر حتی ادعای احمقانه شما در باب بیمار شدنتان بخاطر سرکردن چادر " را راست انگاریم شما مرتکب گناه شده اید که بخاطر پوشیدن چادر خود را به چنین خسران و اسیب به بدن تان انداخته اید . شما مرتکب گناه می شوید وقتی می توانید از پوشش های موقر دیگر استفاده کنید ولی منت بر سر حجاب برتر می گذارید. مگر پوشش فقط چادر است که شما صرفا ملزم به پوشیدن آن باشید ؟ حتی درهمین مجلس در جریان مجلس ششم بانو الهه کولایی با پوششی غیر از چادر وارد مجلس شد آیا کسی معترض ایشان شد ؟
   آخر عقل هم خوب چیزیست . شما همانهایی نبودید که احمدی نژاد و احمدی نژادی هارا به پوپولیست مسما کرده بودید ؟
   آیا با این همه چرند بافی هایتان نباید پرسید پوپولیست تر از احمدی نژادی ها شما جماعت سفله " نان به نرخ روز خور کلاش هستید که برای هوچی گری و رای جمع کردن در اقشاری از مردم شل حجاب " پا روی اعتقادات دینی تان ( اگر داشته باشید ) می گذارید ؟
   شرم آورید
   ادامه
   11
   31
   10
   فرامرز , faramarz_52
   سلام آقای تواضعی
   تولدتون مبارك دوست بزرگوار و عزیز با آرزوی بهترینها برای شما
   ادامه
   2
   2
   فرامرز , faramarz_52
   یکشنبه 11 آذر ، 11:47
   از لطف و محبت شما دوست گرامی و عزیز ممنون و متشكرم . پایدار باشید .
   ادامه
   رضا تواضعی , rezatavazoie
   شنبه 10 آذر ، 23:54
   از دست تفقد و عنایت شما یار فرزانه بر این حقیر بسیار خشنودم و از اینکه در کنار شما دوست بزرگوار در این فضای مجازی هستم احساس غرو و شعف دارم . ارزوی بهترینها برای شما و خانواده معززتان را از حضرت حق خواستارم
   ادامه
   رضا تواضعی , rezatavazoie
   [https://www.aparat.com/v/iA4JP]

   اینکه صدا و سیما شبکه هایی (مثل همین شبکه شما) داره که تعداد کارمندانش احتمالا از مخاطبینش بیشتره به کنار!

   اینکه این شبکه های فَشَل و بی مایه با پول ما مردم اداره میشه هم به کنار!!!!!

   لااقل وقتی یه منتقدی مثل فراستی رو دعوت می کنید که علم و تحصیلاتش از جمیع اجداد کارمندان صدا و سیما بیشتره، یک مجری مقابلش قرار بدید که شعور و ادب بحث داشته باشه نه اینکه فقط دنبال دعوا و جنجال باشه!

   این اولین بار نبود که ظلّی پور یک میهمان برنامه رو تحقیر می کرد! و با توجه به رویه فعلی سازمان عریض و طویل صدا و سیما (جذب مخاطب به هر قیمت حتی جنجال و بی اخلاقی) ، قطعا آخرین بار هم نخواهد بود!

   پ.ن: زمانی رضا عطاران گفته بود برای اینکه مردم بخندن حاضرم شلوارم رو هم پایین بکشم! بعد اضافه کرد البته زیر شلواری پامه!!!!
   به نظر می رسه صدا و سیما داره برای جذب مخاطب به یه جاهایی میره که .....
   ادامه
   12
   9
   11