پدرام صادقی , pedram2_2

پدرام صادقی

 به می عمارت دل کن که این جهان خراب                           بر آن سر است که از خاک ما بسازد خشت
پدرام صادقی , pedram2_2

پدرام صادقی

مطالب تصاویر 13
پدرام صادقی , pedram2_2
پدرام 2 ماه پیش
مزرعه را ملخ ها جویدن... و ما برای کلاغها مترسک ساختیم... و این بود شروع جهالت...ﺩﻋﺎﯼ ﺑﺎﺭﺍﻥ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻧﻨﺪ ...به دعای شعور نیازداریم
99
کامنت بنویسید...
هلنا2000 دبیر , helena2200
جمعه 14 دی ، 10:02
مردم ایران به دعا و ورد و فال بینی و یکس بیشتر معتقدن تا عقل و منطق و دویت داشتن براساس عقل و دانستن خانواده ها
ادامه
پدرام صادقی , pedram2_2
پدرام 3 ماه پیش
بازی دادن آدمها هنر نیست،یه ضعفه،یه عقده هست... افتخار نکنیم...
کامنت بنویسید...
پدرام صادقی , pedram2_2
عراق در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ (۲۲ سپتامبر ۱۹۸۰) حمله به ایران را آغاز کرد. نیروهای عراقی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده بودند که نواحی بزرگی از جنوب غرب ایران را اشغال کنند.

در نخستین روزهای حمله ارتش عراق به خاک ایران، حدود سی هزار کیلومتر مربع از خاک ایران به اشغال ارتش عراق درآمد.طی دو روز نخست حمله، نیروهای عراقی به هیچ یگان نظامی ایرانی که در حد تیپ باشد، برنخوردند. در واقع آن‌زمان ایران فقط دو لشکر از نیروهای مسلح و دو لشکر موتوریزه پیاده‌نظام در غرب کشور داشت که آن‌ها هم همگی از مرزها فاصله گرفته بودند. در این روزها، واحدهای گوناگون نیروی زمینی ایران به دلیل از هم پاشیدگی با تأخیر توانستند خود را به جبهه جنوب برسانند. نیروی زمینی ارتش توان مقابله پایاپای را با عراق نداشت.

نیروی زمینی عراق از سه جبهه و در هر جبهه با یک سپاه یورش زمینی خود را آغاز کرد. سپاه اول از جبهه شمالی حدود ۲۵ کیلومتر در اطراف قصر شیرین پیشروی کرد و سپاه دوم از جبهه میانی و در اطراف مهران، هردو پس از برخورد به مناطق کوهستانی متوقف شدند. این حملات برای پشتیبانی از حمله اصلی در خوزستان انجام شد. صدام تصور می‌کرد که مورد استقبال مردم خوزستان که بخشی از آنان عرب یا عرب‌زبان بودند قرار خواهد گرفت. هدف اولیه بخش جنوبی ارتش عراق، تصرف برق‌آسای شهر مرزی خرمشهر و پس از آن آبادان، اهواز، دزفول و سوسنگرد بود. عراق کسب این هدف را یک پیروزی استراتژیک برای خود تلقی می‌کرد.پس از تصرف خرمشهر، ارتش عراق موفق شد در اواخر آبان شهر آبادان را به‌طور کامل محاصره کند. عراقی‌ها که بر حمایت عرب‌های خوزستان از ارتش خود، دست‌کم در شمال خوزستان حساب کرده‌بودند، بازهم ناکام ماندند. حملات پیاپی عراق برای تصرف شهرهای سوسنگرد و اهواز عقیم ماند و ارتش عراق شانس غافلگیری را به‌خاطر مقاومت یک گروه کوچک مردمی از دست داد. گفتنی‌است که حداکثر پیشروی نیروهای عراقی در جبههٔ جنوبی که در اثر غافلگیری نیروهای ایرانی صورت گرفت، تا ۱۵ کیلومتری شهر اهواز بود

نقشه اولیه صدام، یک پیروزی سریع در حداکثر چند هفته بود. بسیاری هرگز پیش‌بینی شکست عراق در دستیابی به این اهداف و آغاز یک جنگ فرسایشی طولانی را نمی‌کردن.
پاهای بوسه داده به مین،یادشان بخیر
خورشیدهای خاک نشین،یادشان بخیر
با خون نوشته های«به مجنون خوش آمدید»
پاهای بوسه داده به مین،یادشان بخیر
ادامه
کامنت بنویسید...
پروین دخت , parvin906
جمعه 18 آبان ، 15:33
الهی .
ادامه
بانوی باران   , baran51_ro
پنجشنبه 12 مهر ، 21:14
ادامه
پدرام صادقی , pedram2_2
تنها هیئتی که حسابی اشک مردمو درمیاره
آخرشم غذا نمیده «هیئت دولته»!
ادامه