مژده امید , mozhde94

مژده امید

مژده امید , mozhde94

مژده امید

مطالب
مژده امید , mozhde94
شرکت بیمه پاسارگاد با بررسی روش های مختلف پرداخت، مطمئن ترین و آسان ترین روش را برای پرداخت غیر حضوری ایجاد کرده است.
دارندگان دفترچه بیمه عمر و تأمین آتیه می توانند علاوه بر پرداخت اقساط خود در شعب بانک های پاسارگاد ، تجارت و کشاورزی به صورت حضوری
از طریق اینترنت بانک و یا عابربانک های پاسارگاد نیز اقدام به پرداخت حق بیمه خود نمایند .
بیمه گذاران گرامی می توانند به منظور پرداخت حق بیمه خود از طریق اینترنت بانک، دستگاه های عابربانک از "شناسه قبض" و "شناسه پرداخت" مندرج در برگه های دفترچه استفاده نمایند .
شما میتوانید با استفاده ازکارت های بانک های پاسارگاد، ملی، صادرات، پارسیان ، سامان، اقتصاد نوین، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات و صنعت و معدن و بانک سینا که امکان پرداخت الکترونیک را دارند.اقساط خود را پرداخت کنید.
موارد لازم برای پرداخت الکترونیکی اقساط
1-شماره کارت یک شماره ی 16 تا 19 رقمی می باشد که بر روی کارت درج شده است
2-کد CVV2 شماره شناسایی دوم مشتری می باشد که ربر پشت اکثر کارت ها، از جمله کارت بانکهای .ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان و پارسیان حک شده است.
3- رمز خریداینتر نتی ، که از دو طریق دستگاه های خودپردازATM و یا شعب بانک ها می توانید بدست بیاورید
4- تاریخ انقضای کارت تاریخ انقضا بر روی اغلب کارت های بانکی حک شده است.
با داشتن شناسه قبض و شناسه یرداخت از طریق سامانه پرداخت اینتر نتی بانک اقدام به پرداخت نمایید.
ادامه
99
مژده امید , mozhde94
به منظور تامین خدمات کمک رسانی بیمه گزاران شرکت بیمه پاسارگاد، علاوه بر مزایای مندرج در بیمه نامه و در چهارچوب تعهدات آن، خدمات زیر نیز با استفاده از شبکه خدماتی کمک رسان ایران در دسترس شما قرار دارد.
دسترسی شبانه روزی به خدمات، راهنمایی پزشکی شبانه روزی، معرفی پزشک، بیمارستان و مراکز تشخیصی در سراسر ایران، اخذ پذیرش از بیمارستانها و مراکز تشخیصی طرف قرارداد، تامین مستقیم هزینه درمان و تشخیص در مراکز طرف قرارداد، جبران سریع خسارت در سایر مراکز، سازماندهی انتقال پزشکی زمینی و هوائی، نظارت پزشکی بر درمان، تهیه دارو و وسائل پزشکی کمیاب، اطلاع رسانی، اخذ نظریه دوم پزشکی، سازماندهی ترخیص، تهیه و تنظیم اسناد پزشکی.
بستری در بیمارستان :
پس ازبستری شدن در بیمارستان با تماس با کمک رسان اطلاعات زیر را اعلام نمائید
نام و نام خانوادگی متقاضی خدمات
نام شرکت، شماره قرارداد بیمه
نوع خدمات درخواستی
نام پزشک معالج و بیمارستان
تاریخ بستری
شماره تلفن تماس.
(ارسال گواهی پزشکی مبنی بر علت بستری ضروری است).
کمک رسان با دریافت اطلاعات فوق نسبت به انجام خدمات درخواستی در اسرع وقت اقدام خواهد نمود.
محل بستری شدن:
در صورتیکه محل بستری یکی از بیمارستانهای طرف قرارداد باشد، پس از دریافت اطلاعات فوق و انطباق خدمات درخواستی با پوشش بیمه، معرفی نامه برای آن بیمارستان ارسال و شما با ارائه کارت شناسایی به قسمت پذیرش بیمارستان می توانید از خدمات لازم برخوردار گردید.
در صورت بستری در سایر بیمارستانها، پس از ترخیص و تسویه حساب، همه مدارک بیمارستانی ممهور به مهر بیمارستان و گواهی پزشک را برای کمک رسان ایران ارسال نمائید. هزینه های فوق برابر با مفاد قرارداد بیمه و تعرفه بستری و درمان در بیمارستانهای طرف قرارداد هم درجه محاسبه و تامین میگردد.
در صورت عدم درج حق الزحمه پزشکان در صورتحساب، این مبلغ بر اساس مفاد قرارداد با آن مراکز و یا مراکز هم درجه تامین میگردد.
دوره انتظار پوشش بیمه ای شما ممکن است برای برخی از خدمات (زایمان، بیماریهای مزمن و ...) دارای دوره انتظار باشد، ارائه خدمات نیز تابع همان دوره انتظار است.
فرانشیز پوشش بیمه ای شما ممکن است در تامین هزینه های درمان و تشخیص و انتقال پزشکی دارای فرانشیز باشد. ارائه خدمات نیز تابع همان فرانشیز خواهد بود.
استثنائات پوشش بیمه ای شما ممکن است برای برخی شرایط و بیماریها دارای استثنائات باشد، ارائه خدمات نیز تابع همان استثنائات است.
اورژانس در صورت مراجعه به اورژانس بیمارستان و ضرورت بستری، مراتب را از همان جا به کمک رسان اعلام نمائید. اقدام لازم برای تامین خدمات مطابق شرایط قرارداد بیمه انجام خواهد گرفت.
خدمات پاراکلینیکی و تشخیصی:
برای خدمات پاراکیلینیکی و تشخیصی با تماس با کمک رسان اطلاعات زیر را اعلام نمائید
نام و نام خانوادگی متقاضی خدمات
نام شرکت
شماره قرارداد بیمه
نوع خدمات درخواستی
تاریخ و محل انجام خدمات
شماره تلفن تماس(ارسال گواهی پزشکی مبنی بر علت انجام خدمات ضروری است.)
کمک رسان با دریافت اطلاعات فوق در اسرع وقت نسبت به انجام خدمات درخواستی اقدام خواهد نمود.
ادامه
مژده امید , mozhde94
معرفی بیمه عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد
چرا شما به بیمه عمر نیاز دارید؟
بیمه عمر بر خلاف آنچه در ذهن تداعی می کند ، بیمه زندگی است . زندگی شیرین است و پر از خوبی ها و دوست داشتنی ها ، ولی جاودانه نیست . فلسفه حیات و مفهوم واقعی زندگی ، بودن و نبودن ، شادی و غم ، خوشی و ناخوشی ، پیوستن و گسستن است .
انسان عاقبت اندیش باید در روزهای خوش زندگی به فكر روزهای سخت آینده باشد . بیمه عمر پس اندازی است كه بهترین مزایا را برای شما فراهم می آورد . شما در هر سن و سالی كه هستید و به هر شغلی مشغول می باشید ، ضرورت ایجاب می نماید كه در مورد بیمه عمر اطلاعات لازم را داشته باشید و به موقع یكی از انواع آن را به عنوان تامین برای خود و خانواده انتخاب نمائید . شما هر قدر در این مورد بیشتر بدانید زندگی آینده خود و اعضای خانواده را بهتر و روشن تر می توانید ترسیم كنید زیرا بیمه عمر بیمه زندگی است .
بیمه عمر و تامین آتیه چیست؟
طرح ممتاز و منحصر به فرد بیمه عمر و تامین آتیه که بر اساس مدل شناخته شده جهانی Flexible universal life طراحی گردیده و در سراسر جهان یکی از پر طرفدارترین بیمه های عمر می باشد ، با در نظر گرفتن نرخ تورم و سود سرمایه گذاری و ویژگی های مربوط به خنثی کردن اثر تورم و محاسبه سود صندوق سرمایه گذاری به شکل مرکب ، مناسب ترین گزینه برای کسانی است که با نگرش درست نگران آینده خود و خانواده خود هستند . بطور کلی این بیمه نامه چهار محور پس انداز ، عمر و حوادث و از کار افتادگی و وام و مزایای خاص را تحت پوشش قرار می دهد : (الف) بیمه گذار می تواند با صرفه جویی اندک در مخارج روزانه و پس انداز آن نزد شرکت سهامی بیمه پاسارگاد از سود تضمینی و سود حاصل از تشکیل منافع استفاده نماید . (ب) در صورت فوت طبیعی حتی پس از پرداخت یک قسط استفاده کنندگان کل سرمایه انتخابی را دریافت و در صورت فوت در اثر حادثه چهار برابر سرمایه انتخابی به بازمانده یا استفاده کننده پرداخت خواهد شد . (ج) در صورت از کار افتادگی دائم ، بیمه گذار از پرداخت اقساط معاف و در پایان کل سرمایه را دریافت خواهد نمود . همچنین به بیمه شده تا سقف 40 میلیون تومان غرامت از کار افتادگی پرداخت می گردد . (د) پس از یک سال بیمه گذار می تواند از محل ذخیره ریاضی تا نود درصد ارزش ذخیره رباضی وام دریافت نماید .
نحوه پس انداز و عملکرد در بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد چگونه است؟
شما می توانید از درآمد ماهیانه خود بخشی که معمولا برای آن برنامه ریزی ندارید یا صرف هزینه های غیر ضروری می کنید را به بیمه عمر و تامین آتیه اختصاص دهید و اطمینان داشته باشید که این پس انداز به طور منظم و سیستماتیک برای شما سرمایه گذاری می شود . مهم تر اینکه اگر حادثه و اتفاق ناگواری مثل فوت ، نقص عضو ، ازکار افتادگی و یا بیماری های خاص اتفاق بیافتد ، بیمه پاسارگاد حامی شما خواهد بود و نه تنها مبلغ سرمایه گذاری شده و سود آن را پرداخت می کند ، بلکه مبلغی هم به عنوان پوشش بیمه ای نیز پرداخت می شود تا مشکلات مالی را پوشش دهد .
بیمه پاسارگاد حق بیمه های پرداختی شما را با اختصاص نرخ سود تضمینی در اندوخته های شما انباشته می نماید . این اندوخته ، طی سال های بعد با افزوده شدن حق بیمه ها و سود آنها ، افزایش یافته و پس اندازی مطمئن برای رفع نیازهای احتمالی و برنامه های آینده شما خواهد بود . طرح بیمه عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد ، بیمه نامه ای با پس انداز و پوشش های بیمه ای می باشد . شما با توجه به شرایط مالی و اقتصادی خود تصمیم می گیرید در ماه به چه میزان پس انداز داشته باشید .
شرایط کلی بیمه نامه عمر و تامین آتیه
شما با هر شرایط اقتصادی می توانید از سرمایه گذاری در بیمه عمر و تامین آتیه برخوردار شوید . مبلغ اقساط این بیمه نامه از حداقل 20000 تومان در ماه آغاز می گردد و هیچ سقفی برای آن در نظر گرفته نشده است . از مهمترین ویژگی های بیمه نامه عمر و تامین آتیه قابل انعطاف بودن آن است كه شرایط آن ، با توجه به توان مالی شما قابل پرداخت است . شما می توانید حق بیمه های خود را در طول مدت بیمه افزایش یا كاهش دهید . محدودیت سنی برای بیمه شدن وجود ندارد و تمام افراد زیر 70 سال از بدو تولد می توانند تحت پوشش این نوع بیمه عمر باشند . نوزادان از آغاز تولد و بزرگسالان تا سن 65 سالگی (سن بیمه شده + مدت بیمه نامه نباید از 70 بیشتر شود) چرا که مدت بیمه نامه بین 5 تا 30 سال است .
مروری کلی بر مزایای بیمه عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد
تنظیم برنامه مالی خانواده و امکان انجام هزینه های بزرگ مانند تهیه مسکن ، اتومبیل ، جهیزیه و هزینه دانشگاه از محل پس اندازهای ماهانه ، ایجاد آمادگی مالی برای تامین هزینه های پیش بینی نشده ، منظور شدن حق بیمه پرداختی به حساب پس انداز بیمه گذار و تعلق سود مناسب به آن ، حفظ ارزش اقتصادی پس انداز در مقابل آثار ناشی از تورم ، بهره مندی از بیمه عمر و حادثه با پرداخت اولین قسط حق بیمه ، مشارکت در سود حاصل از مجموع عملیات بیمه های عمر و تشکیل سرمایه ، دریافت وام بر اساس ارزش بازخرید بیمه نامه ، قابل تبدیل بودن سرمایه بیمه به دریافت مستمری ، ادامه پوشش بیمه ای در صورت از کارافتادگی کلی بدون پرداخت حق بیمه و . . .
ادامه
مژده امید , mozhde94
اصولا پشت هر محصولی یه احساس نیاز قرار داشته که در واقع جرقه تولید و پخش اون رو باعث شده.
مثل همین گوشی موبایلی که دستمونه,
تا حالا فکر کردید اگه یه روز گوشی موبایلمون نباشیه چه اتفاقی میافته؟!
زندگی آدما بالا و پایین بسیاری داره
یه وقتی هست که جوونیم , کار میکنیم , از همه مهمتر سالم و سلامتیم , در کنار خانواده و همسر و فرزندانمون هستیم .
اما حتما یه روزی میرسه که سنمون رسیده به 60 یا 70 سال و دیگه توان کار کردن نداریم و یا اصلا 30 سال کار کردیم و سختی کشیدیم , دیگه وقت استراحت ماست درسته؟
حالا تازه خدانکنه مریضی خاصی بگیریم با این هزینه های سرسام آور بیمارستانها که پول خرج نکنی معلوم نیست که چه اتفاقی واست میافته.
بااخره آدم همسر و فرزنداشو دوست داره , توی این زندگی که درامد ماها روزانه ست و بعضا کفاف خرجای روزمره مون رو نمیده , حتی فکر این که در صورت نبود ما وضعیت خانوادمون به چه شکلی رقم میخوره هم عذاب آوره.
دقیقا اینجاست که بیمه عمر رو با تمام وجود میشه حسش کرد.
توی کشور های دیگه بعضا بالای 80% مردم تحت پوشش این بیمه ها قرار دارن ولی تو ایران این رقم به 8% میرسه اونم شاید.
چون مردم ما میگن اوووووووووووووووووووووووووووووووو
کوووووووو تا 30 سال دیگه!
اما همون طور که 20 سال 30 سال به یه چشم به هم زدن گذشت 30 سال دیگه میگذره اونوقت میگیم انگار همین دیروز بود ….!
بیمه ای رایگان!
این بیمه ها تنها نوع بیمه ایست که هزینه نیست بلکه شما بیمه میشوید اون هم رایگان!
چون حق بیمه ای که شما میپردازید مثل سایر انواع بیمه ها سوخت نمیشود بلکه سال به سال به اون سود هم تعلق میگیره
ادامه
مژده امید , mozhde94
سرمایه گذاری در بانک بهتر است یا در بیمه عمر؟
برای پس انداز با هدف سرمایه گذاری برای یک آینده حداقل 15 تا 20 ساله کدام را اتخاب می کنید.
بانک یا بیمه عمر؟
قبل از خواندن ادامه مطلب، چند دقیقه فکر کنید.
شاید شما بانک را انتخاب کنید ولی من بطور حتم بیمه عمر را انتخاب می کنم. چرا؟
پس بخوانید....
فرض کنید هر کدام از ما می خواهیم ماهیانه مبلغ 100 هزار تومان پس انداز کنیم. من در بیمه و شما در بانک.
سوال:
اگر در همان ماه اول برای من و شما حادثه ای رخ دهد که منجر به از کارافتادگی ما شود و دیگر نتوانیم به این پس انداز ادامه دهیم وضعیت ما چگونه خواهد بود؟
جواب:
من تا 90 میلیون تومان غرامت از کارافتادگی می گیرم و غیر از این تا انتهای قراردادم با بیمه، پس انداز ماهی 100 هزار تومانم به عهده شرکت بیمه خواهد بود. اما شما ...... فکر می کنم پاسخ آن را خوب می دانید.
سوال:
من خانواده دارم و شاید شما هم داشته باشید یا در شرف آن باشید. اگر در همان ماه اول فوت کنم وضعیت بازماندگان ما چگونه خواهد بود؟
جواب:
شرکت بیمه تا 30 میلیون تومان به بازماندگانم پرداخت می کند و اگر فوتم در اثر حادثه باشد، تا 90 میلیون نیز اضافه خواهد شد یعنی 120 میلیون. اما شما چه؟ وقتی بازماندگان شما به بانک مراجعه کنند بعد از کسر 19 درصد مالیات بر ارث هرچه ماند به آنها خواهد داد.
سوال:
اگر به یک از امراض بسیار شایع در جامعه مثل سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، جراحی قلب و پیوند اعضا مبتلا شویم. چگونه تامین مالی می شویم؟
جواب:
شرکت بیمه تا 9 میلیون تومان کمک مالی بلاعوض به من خواهد کرد. اما آیا بانک برای شما کاری خواهد کرد؟
باز هم مزایای دیگری هم هست که می توانید در سایر مطالب این وبلاگ بخوانید.
و در انتها اینکه بانک سودی که به پول شما می دهد سالی 20 درصد است و بیمه، 18 درصد تضمینی باضافه 2 الی 4 درصد سود مشارکتی یعنی در مجموع بین 20 الی 22 دزصد.
خب آیا باز هم تمایل دارید فقط در بانک پس انداز کنید؟
ادامه
مژده امید , mozhde94
آنچه که پدرومادرمان برایمان انجام نداده اند، ما برای فرزندانمان انجام دهیم
نمیدانم الان که این متن را میخوانید پدرومادرتان در قد حیات هستند یا نه؟ اگر هستند که از وجود عزیزشان بهره ببرید و اگر نیستند خداوند آنها را رحمت کند. می خواهم دو دورنما را برایتان شرح دهم.
دورنمای شماره 1:
تصور کنید در یک آخر هفته به منزل پدرتان رفته اید و بعد از صرف شام، پدرتان به شما می گوید: عزیزم، این چک پنجاه میلیون تومانی پول نقد مال توست.
در آن لحظات چه احساسی پیدا می کنید.....
شاید هاج و واج بمانید؛ مغزتان هنگ کند؛ در ذهنتان هی بچرخد، پدر این پول را از کجا آورده؟....
بعد پدرتان وقتی گیجی شما را ببیند لبخند زده و می گوید: فرزندم، وقتی کوچک بودی من ذره ذره برای تو جمع کردم و بعد آن پولها را در جاهای مناسب بکار اندختم تا الان آن پس اندازهای کوچک را با سودش به تو بدهم.
دورنمای شماره 2:
تصور کنید در یکی از روزها و یا شبها ناگهان خبر فوت پدرتان را به شما بدهند، ابتدا بسیار غمگین می شوید و شاید تا دو روز در غم عزیزتان باشید اما بعد از اینکه کمی غمتان فروکش کرد اولین چیزی که به ذهنتان می رسد مخارج کفن و دفن، مخارج مجالس سوم، هفتم، چهلم و غیره می باشد. بعد ناگهان در وصیت نامه اش می خوانید که پدرتان برایتان نوشته: عزیزانم، من مبلغ پنجاه میلیون تومان برای همچین روزی کنار گذاشتم تا به شما برسد. هرچه خواستید صرف مخارج کفن و دفن من کنید و بقیه آنهم مال خودتان.
در آن لحظات چه احساسی پیدا می کنید.....
مغزتان سوت می کشد، در درونتان یک حس قوی حقشناسی احساس می کنید؛ خدا رحمتت کند پدر، چقدر به فکر ما بودی؟ .....
در هر دو این دورنماها؛ شاید شما تا مدتها این حس در درونتان موج می زند که خدایا پدر را به بهشت وارد کن و هرجا که می نشینی از پدرت ذکر خیر می کنی.
اما............ اما خب اینها تصوراتی بود که می دانم به احتمالا زیاد برای شما اتفاق نخواهد افتاد. ولی شما می توانید این رویدادهای خوشایند را برای خودتان و فرزندانتان همین الان رقم بزنید.
چگونه؟
با پس اندازهای ذره ذره تان در بیمه های زندگی.
ادامه
مژده امید , mozhde94
اصولا پشت هر محصولی یه احساس نیاز قرار داشته که در واقع جرقه تولید و پخش اون رو باعث شده.
مثل همین گوشی موبایلی که دستمونه,
تا حالا فکر کردید اگه یه روز گوشی موبایلمون نباشیه چه اتفاقی میافته؟!
زندگی آدما بالا و پایین بسیاری داره
یه وقتی هست که جوونیم , کار میکنیم , از همه مهمتر سالم و سلامتیم , در کنار خانواده و همسر و فرزندانمون هستیم .
اما حتما یه روزی میرسه که سنمون رسیده به 60 یا 70 سال و دیگه توان کار کردن نداریم و یا اصلا 30 سال کار کردیم و سختی کشیدیم , دیگه وقت استراحت ماست درسته؟
حالا تازه خدانکنه مریضی خاصی بگیریم با این هزینه های سرسام آور بیمارستانها که پول خرج نکنی معلوم نیست که چه اتفاقی واست میافته.
بااخره آدم همسر و فرزنداشو دوست داره , توی این زندگی که درامد ماها روزانه ست و بعضا کفاف خرجای روزمره مون رو نمیده , حتی فکر این که در صورت نبود ما وضعیت خانوادمون به چه شکلی رقم میخوره هم عذاب آوره.
دقیقا اینجاست که بیمه عمر رو با تمام وجود میشه حسش کرد.
توی کشور های دیگه بعضا بالای 80% مردم تحت پوشش این بیمه ها قرار دارن ولی تو ایران این رقم به 8% میرسه اونم شاید.
چون مردم ما میگن اوووووووووووووووووووووووووووووووو
کوووووووو تا 30 سال دیگه!
اما همون طور که 20 سال 30 سال به یه چشم به هم زدن گذشت 30 سال دیگه میگذره اونوقت میگیم انگار همین دیروز بود ….!
بیمه ای رایگان!

این بیمه ها تنها نوع بیمه ایست که هزینه نیست بلکه شما بیمه میشوید اون هم رایگان!
چون حق بیمه ای که شما میپردازید مثل سایر انواع بیمه ها سوخت نمیشود بلکه سال به سال به اون سود هم تعلق میگیره.
ادامه
مژده امید , mozhde94
شرکت بیمه پاسارگاد موفق شد در رتبه بندی سال جاری سازمان مدیریت صنعتی که بر اساس عملکرد سال ۱۳۹۱ شرکت ها انجام شده است، رتبه ۱۶۴ را در میان ۵۰۰ شرکت برتر کشور از آن خود کند.

براساس گزارش های دریافتی، بیمه پاسارگاد با ۳۲ رتبه ارتقاء در جمع ۱۰۰ شرکت برتر دوم کشور و پنج شرکت برتر از نظر رشد سریع قرار گرفت. این شرکت در فهرست صد شرکت دوم برتر ایران از نظر میزان فروش از رتبه ۱۹۶در سال ۱۳۹۰ به رتبه ۱۶۴ در سال ۱۳۹۱ صعود کرد.

در مراسم معرفی شرکت های برتر ایران که توسط سازمان مدیریت صنعتی در سالن همایش های صدا و سیما در روز بیست و هشتم بهمن ماه برگزار شد، بیمه پاسارگاد به واسطه تغییر مثبت رتبه فروش و وجود اطلاعات شرکت در طرح ۱۰۰- IMI برای حداقل سه سال اخیر، منفی نبودن تغییر رتبه فروش شرکت در سال اخیر و زیان ده نبودن شرکت در فهرست شرکت های دارای رشد سریع قرار گرفت و به عنوان «شرکت برتر از نظر رشد سریع» دست یافت.

همچنین بر اساس اطلاعات رسمی اعلام شده، میزان فروش شرکت بیمه پاسارگاد در سال ۹۰ معادل دو هزار و ۸۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بوده است که در سال ۹۱ به سه هزار و ۹۹۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال رسیده است.

بر این اساس، شرکت بیمه پاسارگاد در سال مورد ارزیابی، با رشدی بیش از ۹۰ درصد در میزان فروش رو به رو شده است.
ادامه
مژده امید , mozhde94
مزایای بیمه عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد
بیمه عمر بر خلاف سایر شاخه های دیگر بیمه ای که هزینه ی مصرفی هستند یک سرمایه گذاریست.چرا که مثلا در بیمه شخص ثالث اتومبیل شما مبلغی را جهت بیمه پرداخت میکنید و اگر طی یکسال قرارداد خسارتی را متحمل نشوید این هزینه مصرف شده و دیگر به حساب شما باز نخواهد گشت.اما در بیمه عمر، حق بیمه پرداختی شما در صندوق شما ذخیره شده و به آن سود تضمینی 18% تعلق می گیرد و هر زمان که بخواهید می توانید اندوخته ی خود را برداشت کنید یا تا 90% اندوخته ی خود را بدون نیاز به ضامن و چک وام با بهره ی 4% بیش از سود تضمینی با بازپرداخت 36 ماهه دریافت نمایید.
در بیمه عمر شما می تواند حق بیمه خود را بصورت ماهانه(از 30 هزارتومان به بالا) ، سه ماهه، شش ماهه، یکساله و یکجا بپردازید.(حتی می توان در پراخت حق بیمه تورم سالانه را هم در نظر گرفت ، مثلا سالی 10% به حق بیمه پرداختی اضافه نمود.) امکان افزایش یا کاهش حق بیمه در طول مدت قرارداد
می توانید این بیمه نامه را از بدو تولد تا 65 سالگی تهیه نمایید.
امکان عقد قرارداد از 5 تا 30 سال متناسب با نیاز و شرایط سنی بیمه گذار و امکان بازخرید بیمه در هر زمان دریافت مستمری بازنشستگی پس از اتمام قرارداد . (معافیت مالیاتی وجوه دریافتی از شرکت بیمه پاسارگاد)
دریافت تخفیف در سایر رشته های بیمه ای در صورت خرید بیمه عمر پاسارگاد. (به طور مثال به محض خرید بیمه عمر شما می توانید 5% تخفیف بیمه شخص ثالث و 10% تخفیف بیمه بدنه اتومبیل و 20% تخفیف بیمه حوادث انفرادی و 20% تخفیف بیمه آتش سوزی و 10% تخفیف بیمه درمان مسافرتی دریافت نمایید(.
ارائه پوشش تکمیلی درمان SOS به بیمه گذاران بیمه عمرپاسارگاد به صورت رایگان.(دو پوشش بستری های بالای 6 ساعت در مراکز درمانی تا سقف 5 میلیون تومان و جراحی اعضای اصلی بدن تا سقف ده میلیون تومان(
پرداخت هزینه های پزشکی حادثه تا سقف ده میلیون تومان
در صورت از کارفتادگی دائم و کامل علاوه بر پرداخت حق بیمه تا پایان قرارداد،تا سقف 40 میلیون تومان غرامت پرداخت می شود.
پوشش نقض عضو تا 100 میلیون تومان.
پوشش خطر فوت بر اثر حادثه تا سقف 100 میلیون تومان.
پوشش فوت طبیعی تا سقف 200 میلیون تومان.
کاملترین پوشش بیماری های خاص (سکته قلبی- سکته مغزی- پیوند اعضای مهم بدن- جراحی قلب باز- سرطان) در بیمه عمر پاسارگاد تا سقف 25 میلیون تومان برای هر بیماری .
پوشش آتش سوزی منزل تا سقف 500 میلیون تومان .
ادامه
محسن خماری , mohsen_khomari
گفتمش دم به دم آزار دل زار مکن
گفت اگر یار منی شکوه ز آزار مکن

گفتمش چند توان طعنه ز اغیار شنید؟
گفت از من بشنو ، گوش به اغیار مکن
ادامه
مژده امید , mozhde94
فروشنده بیمه‌عمر به خریدار، لطف می‌کند!
دکتر مهدی فخارزاده در دوم اردیبهشت سال 1301 شمسی به دنیا آمد و پس

از طی تحصیلات ابتدایی و دبیرستان به داشگاه تهران راه یافت. وی در سال 1325 در رشته حقوق، فارغ‌التحصیل شد. فخارزاده در همین سال عازم ایالات متحده امریکا شد و در آنجا در رشته اقتصاد به ادامه تحصیل پرداخت. وی پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی خود از سال 1334 به‌عنوان واسطه فروش بیمه، فعالیت خود را در این صنعت آغاز نمود و تا سال 1339 ادامه داد. پس از آن به‌مدت 10 سال نماینده فروش بود و از آن پس به‌عنوان مدیر ارشد فروش در کمپانی معظم

MetLife

برگزیده شد. او تابه‌حال به این فعالیت خود ادامه داده است.فخارزاده در چندین نهاد و مؤسسه بیمه‌ای مختلف سمتهای اجرایی داشته و افتخارات و عناوین بسیاری را از آن خود ساخته است. وی هرساله قریب به 40 سخنرانی را در نقاط مختلف جهان درمورد شیوه‌های فروش بیمه‌های عمر ارائه می‌کند. فخارزاده جزو 10 فروشنده برتر دنیا در زمینه فروش بیمه‌های عمر است و در این زمینه، تألیفاتی نیز دارد.

دکتر فخارزاده در این اواخر به‌منظور احداث یک مجموعه‌ی آموزشی به کشور بازگشته بود که طی دو جلسه سخنرانی یکی در مشهد و دیگری در تهران، شیوه‌های موفقیت خود را بیان کردندکه در اینجا صحبتهای دکترفخارزاده را در اختیار شما قرار می‌دهیم که امیدواریم مورد توجه و استفاده شما قرار گیرد.

فروشنده بیمه‌عمر به خریدار، لطف می‌کند!

دکتر فخارزاده در این گردهمایی گفت: «فروش بیمه‌عمر یکی از بهترین و زیباترین کارهای دنیاست. شما نمی‌توانید کسی را پیدا کنید که بتواند ثابت کند بهتر از کاری که من و شما انجام می‌دهیم کاری در دنیا وجود دارد. به جرأت می‌گویم بیمه‌عمر یکی از بهترین دستاوردهای بشری است! اگر بیمه‌گذار تنها پس از پرداخت یک قسط فوت کند، کل سرمایه بیمه‌نامه، تمام و کمال پرداخت خواهد شد. حال چه کاری را سراغ دارید که با پرداخت تنها یک مبلغ جزئی، چنین سرمایه‌ی هنگفتی را در اختیار شما قرار دهد؟

فروشندگان بیمه‌عمر افراد برجسته‌ای هستند.

اگر مردم بدانند شما چه مزایایی را به آنها عرضه می‌کنید هرگز رهایتان نمی‌کنند!

درواقع شما به خریداران لطف بزرگی می‌کنید؛ خریداران بیمه‌عمر نه‌تنها هزینه‌ای

را متقبل نمی‌شوند، بلکه به‌صورت اجباری به ذخیره‌ی پول خود می‌پردازند و

درعین‌حال مبلغی هم به ذخیره آنها اضافه می‌شود. مثلاً من در یک بیمه‌نامه‌عمر با سرمایه‌ی یک میلیون‌دلار، که حق‌بیمه‌ای معادل 20 هزاردلار دارد، فقط 10 هزاردلار کارمزد می‌گیرم، ولی بیمه‌گذار در ازای پول اندکی که می‌پردازد، از پشتوانه یک میلیون‌دلاری برخوردار می‌شود. حال خود قضاوت کنید که بیمه‌گذار به فروشنده بیمه‌عمر لطف کرده یا نماینده‌ی فروش به خریدار؟!

از قدیم گفته‌اند که "حرفی که از دل برآید، لاجرم بر دل نشیند"، وقتی مشتری متوجه شود که شما صادقانه با او صحبت می‌کنید و دلسوز او هستید از شما قدردانی می‌کند. پس اولین کار در فروش بیمه‌عمر این است که مشتری به لطفی که شما در حق او می‌کنید، پی ببرد. حدود 7 یا 8 سال پیش، به یک زوج امریکایی بیمه‌عمری با سرمایه یک میلیون‌دلار فروختم. این خانم و آقا فرزند 12 ساله‌ای هم داشتند که هرچه اصرار می‌کردم برای او هم بیمه‌نامه‌عمر بخرند راضی نمی‌شدند. در آخر به پدر این پسربچه گفتم اگر پدرت برای تو یک بیمه‌نامه‌عمر با سرمایه یک میلیون‌دلار خریده بود و الآن از مزایای آن بهره‌مند می‌شدی چه حالی داشتی؟ گفت "خیلی خوشحال می‌شدم"؛ گفتم "پس کاری کن که وقتی پسرت به سن تو می‌رسد چنین احساسی داشته باشد". بالآخره آنها رضایت دادند و بیمه‌نامه‌عمر را برای فرزند خود نیز خریدند.

متأسفانه چند سال بعد این کودک فوت کرد. پدر و مادر کودک تنها 36 هزاردلار بابت این بیمه‌نامه پرداخت کرده بودند درحالیکه سرمایه‌ی بیمه‌عمر پسرشان یک میلیون و پنجاه هزاردلار بود. والدین او تصمیم گرفتند با این پول یک بنیاد خیریه تأسیس کنند و نام پسر خود را بر آن بگذارند. هرسال این بنیاد گسترش می‌یابد و هزاران نفر از آن منتفع می‌شوند. من مطمئنم:

اگر این بیمه‌نامه را نمی‌فروختم، این بنیاد خیریه نیز شکل نمی‌گرفت.

همانطور که شاید اغلب شما شنیده‌اید، بیمه، فرختنی است نه خریدنی؛ اما باید یک نکته را نیز اضافه کنم و آن اینکه همیشه به مشتریان خود یادآور شوید که آنها نباید برای خرید بیمه‌نامه‌عمر پولی بپردازند؛ بلکه آنها درواقع پول را از از یک جیب خود برمی‌دارند و در جیب دیگر می‌گذارند! یعنی به اجبار، ذخیره می‌کنند و پس از مدتی کل سرمایه جمع‌شده را دریافت خواهند کرد. پس بیمه‌نامه‌عمر برای خریدار هیچگونه هزینه‌ای در بر ندارد!
نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که شما باید نیاز به خرید بیمه‌نامه را در مشتری به‌وجود آورید. اگر کسی ازدواج کرده و فرزند و یا شخص دیگری را تحت تکفل داشته باشد، برانگیختن این نیاز در او خیلی ساده است. مسلماً او نیازهایی دارد که باید برآورده شوند یا نگرانی‌هایی دارد که بیمه‌عمر پیشنهادی شما آنها را برطرف می‌سازد.

اما درمورد کسی که ازدواج نکرده و به‌لحاظ جسمی هم مشکلی ندارد، برانگیختن نیاز، کمی مشکل‌تر است. باید سه چیز را در فروش بیمه‌عمر حتماً درنظر گرفت: شغل، وضعیت سلامتی و سن. مثلاً در این مثال باید یادآور شد که بالآخره ازدواج خواهد کرد، صاحب فرزند می‌شود و به ایجاد اطمینان برای آینده خود نیاز خواهد داشت.

وضعیت سلامتی افراد هم همیشه یکنواخت نخواهد بود و ممکن است در آینده دچار مشکلات جسمی و بیماری بشود. همچنین باید یادآور شد اگر امسال خود را بیمه کند، نسبت به (مثلاً) سه سال دیگر، حق‌بیمه‌ی کمتری خواهد پرداخت. در یک کلام باید در او، ضرورت داشتن بیمه‌نامه را ایجاد نمود و به‌خاطر داشته باشید که همواره باید صادقانه صحبت کنید.

کلام آخر اینکه به یاد داشته باشید نباید به وضع موجود قانع بود بلکه باید تلاش کرد و یک گام جلوتر رفت...».
ادامه
5
1
بهنام ایرانی , behnam1734
پنجشنبه 23 مهر ، 14:35
like
ادامه
ارین   نوربخش , amlakariyan
فروش زمین مسکونی باسندمالکیت بصورت اقساطی درلاهیجان amlakariyan.ir
ادامه
امپراتور بی تاج و تخت , hoomayon50
نوشته امپراتور برای مژده 3 سال پیش
آسمان بار امانت نتوانست کشید/
قرعه فال به نام من دیوانه زدند/
ادامه
  , ayhan_bey40
شده در قلب کسی،، جلوه ی مهتاب شوی ؟؟؟
شده بر تشنه لبی، چکه کنی، آب شوی؟

شده خورشید شوی، نور شوی ماه شوی ؟؟
شده از راز دلم، لحظه ای آگاه شوی؟

شده معشوقه شوی در دل کس خانه کنی
شده در خواب خوشت، موی کسی شانه کنی؟

شده قلب تو بلرزد ز طنین هوسی
شده در خواب تو تکرار شود نام کسی

وسوسه گشته دلت بوسه ی ناگاه دهی
شده کس را به خیال لب خود راه دهی
ادامه
مصطفی  , gh3087
نوشته مصطفی برای مژده 3 سال پیش

به کوچه ای رسیدم که پیرمردی از آن خارج می شد...

به من گفت : نرو که بن بسته!

گوش نکردم ، رفتم.

وقتی برگشتم و به سر کوچه رسیدم ، پیر شده بودم!!!
ادامه