خادم محبان مهدی , moballegh313

خادم محبان مهدی

 رسانه های ارزشی که تمایل به تبادل دارند اطلاع دهند http://www.cloob.com/hmaarefat
خادم محبان مهدی , moballegh313

خادم محبان مهدی

مطالب تصاویر 12دوستان 1704
خادم محبان مهدی , moballegh313
امام على(علیه‌‏السلام): لایَسعَدُ امْرُؤٌ إلاّ بِطاعَةِ اللّه‏ِ سُبحانَهُ وَ لا یَشقَى امْرُؤٌ إلاّ بِمَعصیَةِ اللّه‏ِ

هیچ كس جز با اطاعت خدا خوشبخت نمی‌شود و جز با معصیت خدا بدبخت نمی‌گردد

غررالحكم و دررالکلم ص183 ح 3469
ادامه
99
خادم محبان مهدی , moballegh313
قال الله تعالی فی حدیث قدسیّ: إنّى قَد قَضَیتُ لِكُلِّ قَومٍ هادیا أهدى بِهِ السُّعَداءَ وَ یَكونُ حُجَّةً عَلَى الأشْقیاءِ

من براى هر قومى راهنمایى قرار دادم، كه خوشبختان را به وسیله آن هدایت مى كنم و حجتى براى بدبختان است.

علل الشرایع ،ج1 ،ص196
ادامه
خادم محبان مهدی , moballegh313
حلقه معرفت 1 سال پیش
امام على علیه ‏السلام : اَلْجَهْلُ مُمیتُ الاَحْیاءِ وَ مُخَلِّدُ الشَّقاءِ

نـادانى، مایـه مرگ زندگان و دوام بدبختى است

تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص75
ادامه
خادم محبان مهدی , moballegh313
لحظه های هستی من از تو پر شده است

در تمام روز

در تمام شب

در تمام هفته

در تمام ماه

در تمام سالی که گذشت

نازنین من!

منتظر تو بودم ...
ادامه
خادم محبان مهدی , moballegh313
با تو از خاطره ها سرشارم ::: جشن نوروز تو را کم دارم
سال تحویل دلم می گیرد ::: با تو تا آخرِ خط، بیدارم
ادامه
خادم محبان مهدی , moballegh313
پیامبر صلى ‏الله ‏علیه‏ و ‏آله : مَن دَعا اِلى هُدىً كانَ لَهُ مِنَ الجرِ مِثلُ اُجورِ مَن تَبِعَهُ لا یَنقُصُ ذلِكَ مِن اُجورِهِم شَیئا و مَن دَعا اِلى ضَلالَةٍ كان عَلَیهِ مِنَ الاِثمِ مِثلُ آثامِ مَن تَبِعَهُ لا یَنقُصُ ذلک مِن آثامِهِم شَیئا؛

هر كسى، به کار خوبی دیگران را راهنمایى كند، پاداشى را كه براى پیروان آن هدایت وجود دارد، براى او نیز خواهند نوشت، بى آن‏كه از پاداش پیروان كاسته شود؛ و هر كس به گمراهى‏ راهنمایى كند گناهى كه براى پیروان آن وجود دارد، براى او نیز خواهد بود؛ بی آن‏كه از گناه آن گمراهان كاسته شود.

نهج الفصاحه ، ص753 ، ح2930
ادامه
خادم محبان مهدی , moballegh313
حضرت علی علیه السلام:
جِهادُ الْمَرْأَةِ حُسْنُ التَّبَعُّلِ؛ جهاد زن، خوب شوهردارى كردن است.
بحار الأنوار، ج‏103، ص‏252
ادامه
خادم محبان مهدی , moballegh313
دین خدا ز همّت او جان گرفته است
زن با نگاه فاطمه، عنوان گرفته است
زیباترین نمایشِ تابانِ روزگار
زهراست آنکه مانده در اذهان روزگار ...
ادامه
خادم محبان مهدی , moballegh313
امسال هم بدون تو مهدی تمام شد ❃ باز این دلم گرفته و غم ها مدام شد
هرجا كه بنگرم گل و گلزار دیدنی است ❃ اما نگاه بر گل زهرا حرام شد
مرغ دلم كه بر سر كوی تو پر كشید ❃ چون تو نیامدی پر بسته به دام شد
مردم ز شوق امدن عید در خوشی ❃ من را بدون تو غم عالم به كام شد
اقا چه روزها و چه شب ها به عشق تو ❃ من نوحه خواندم و دم من بر مشام شد
من افتخار بر دو جهان میكنم شها ❃ زیرا كه نام من سر كویت غلام شد
حسین براتی
ادامه
خادم محبان مهدی , moballegh313
همیشه گفته‌اند
نیایش در حق دیگری زودتر
مستجاب میشود حتی خدا
هم این همدلی را دوست دارد..

گاهی بی‌هیچ دلیلی خوشحال هستید
و حالِ خوبی دارید.
یقین بدانید
کسی برایتان دعا کرده است
ادامه
خادم محبان مهدی , moballegh313
خادم محبان مهدی , moballegh313
ادامه
خادم محبان مهدی , moballegh313
در ایام ولادت خانم حضرت زهرا سلام الله علیها هستیم. بانویی که به عنوان الگویی تمام عیار برای بشریت هستند و آدمی برای آنکه بتواند راه سعادت و خوشبختی را طی کند باید از سبک زندگی و الگوهایی پیروی کند که خود نمونه ای بهترین ها هستند و سبک زندگی و منش خانم حضرت زهرا سلام الله علیها این گونه هستند.

در روایتی حضرت فاطمه علیهاالسلام می فرمایند: حُبِّبَ إلَىَّ من دُنیاكُم ثَلاثٌ: تِلاوَةُ كِتابِ اللّه ِ و النَّظَرُ فی وَجهِ رَسولِ اللّه ِ و الإنفاقُ فی سَبیلِ اللّه ِ: از دنیاى شما محبّت سه چیز در دل من نهاده شد: تلاوت قرآن، نگاه به چهره پیامبر خدا و انفاق در راه خدا.

در این روایت 3 نکته مورد توجه بهترین بانوی عالم است که چه خوب است ما هم به آن ها در زندگی خود به آن استناد و عمل داشته باشیم.

تلاوت قرآن

یکی از مواردی که ما مسلمانان متأسفانه به آن کمتر توجه می کنیم، تلاوت و توجه به قرآن کریم است؛ در ظاهر بهترین نوع این کتاب را تهیه می کنیم اما در مقام تلاوت یا عمل !!! این در حالی است که خداوند حكیم در این مورد می فرماید: یَا أَیُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءَتْکُمْ مَوْعِظَةٌ مِنْ رَبِّکُمْ وَشِفَاءٌ لِمَا فِی الصُّدُورِ وَهُدًى وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِینَ ﴿٥٧﴾ قُلْ بِفَضْلِ اللَّهِ وَبِرَحْمَتِهِ فَبِذَلِکَ فَلْیَفْرَحُوا هُوَ خَیْرٌ مِمَّا یَجْمَعُونَ ﴿٥٨﴾ ای مردم، از سوی پروردگارتان موعظه و اندرزی برای شما آمد، كلامی و قرآنی كه مایه شفای بیماری دل ها و روان ها است و چیزی كه مایه هدایت و راهنمایی است و رحمت برای مومنان است. این پیامبر به مردم بگو به فضل پروردگار و به رحمت بی پایان او و این كتاب بزرگ آسمانی كه جامع همه نعمت ها است باید خشنود بشوند نه به ثروت اندوزی و پست و مقام دنیا و فزونی قوم و قبیله. (سوره یونس آیات 58-57)

چه چیزی می تواند زیباتر از این باشد که بنده با خالق خود که بهترین مونس است صحبت کند، درد و دل داشته باشد آن هم با تلاوت قرآن کریم ...

امتیاز دیگری که با تلاوت قرآن کریم می توانیم برای خود به ارمغان بیاوریم، نور و برکت است چنانچه در روایت داریم که می فرماید: خانه های خود را با تلاوت قرآن نورانی كند؛ خانه ای كه زیاد در آن قرآن تلاوت شود خیر و بركتش فزونی یابد به اهلش فراخی رسد و نورش به اهل آسمان روشنایی دهد؛ بدان سان كه ستاره های آسمان به اهل زمین، روشنایی دهند (اصول كافی، ج 2، ص 610)

براى تلاوت قرآن كریم فضایل، آثار و فواید دنیایى و آخرتى فراوانى بیان شده است: بارورى ایمان، صفاى دل، تخفیف گناهان، عبادت برتر، برخوردارى از ثواب فرشتگان و پیامبران، هم‌نشینى با فرشتگان، پیمودن درجات كمال و ترقى در بهشت، درمان بیمارى‌هاى روحى، رفع غم و اندوه، روشنایى دیدگان، مونس تنهایى، عمر با بركت، استجابت دعا، رفع عذاب از پدر و مادر و‌...‌.

نگاه به چهره پیامبر صلی الله و علیه وآله

دومین چیزى که حضرت زهرا(علیها السلام) مى فرماید از دنیاى شما اختیار کردم و محبوب من است، نگاه کردن به صورت رسول الله است، و این به چند جهت است: یکى به خاطر اینکه پدر است و نگاه محبّت آمیز به چهره پدر عبادت است. و دوم به خاطر اینکه پیامبر اکرم (صلى الله علیه وآله) عالم است و نگاه به چهره عالم عبادت است و سوم به خاطر اینکه پیامبر است.

در این زمان که ما از حضور رسول خدا صلی الله و علیه وآله محروم هستیم، فرصت نگاه پر محبت داشتن به پدران و نیکی کردن به آن ها را از دست ندهیم.

انفاق در راه خدا

همیشه از خود می پرسیدم آیا عملی هست که انسان آن را انجام دهد تا بوسیله ی آن بتواند بسیاری از خوبی ها را بدست آورد؟ این سوال در ذهنم بود تا یک روز که در حال خواندن قرآن بودن به این آیه رسیدم که می فرمود: «هرگز به (حقیقت) نیكوكارى نمى رسید مگر اینكه از آنچه دوست مى دارید، (در راه خدا) انفاق كنید و آنچه انفاق مى كنید، خداوند از آن آگاه است». (ال عمران: 92)

انفاق یعنی بخشش از چیزی که انسان در اختیار دارد و می‌تواند به دیگران بدهد؛ این چیز می‌تواند علم باشد، یا مال و ثروت و یا حتی انفاق محبت و همدلی و همدردی با دیگران. خداوند در کنار نماز به انفاق توجه می‌دهد تا ارزش و اهمیت آن را تبیین کند.

انسان باید تا زمانی که زنده است و مالش در اختیارش است از آن انفاق کند و سنگی از جلوی پای نیازمندی بردارد. علی (علیه السلام) می فرمایند: «ای فرزند آدم! خودت وصی مال خویش باش، امروز به گونه ای عمل کن که دوست داری پس از مرگت عمل کنند.» (نهج البلاغه، حکمت 254)

در روایتی امام کاظم علیه السلام می فرمایند: خدا می فرماید من پولدار را به جهت شأن و کرامتی که بر من دارد پولدار نکردم، و بینوا را به سبب اهانتی که بر من کرده بینوا نکردم، بلکه من سرمایه داران را به وسیله ی بینوایان آزمایش می کنم، و اگر بینوایان نمی بودند سرمایه داران هرگز مستوجب بهشت نمی گردیدند. (نمونه معارف اسلام، ج 13، ص 417)

کلام آخر

کم کم به آخر سال نزدیک می شویم ... سعی کنیم سال جدید را بیشتر در مسیر زندگی و سبک زندگی اهل بیت برای خود و زندگیمان برنامه ریزی کنیم تا ان شاء الله سعادت دنیا و آخرت شامل حالمان شود.

منابع:
تاثیر تلاوت قرآن بر زندگی انسان؛ سایت پرسمان دانشجویی
از بخشش گناهان تا دفع فتنه ها؛ خبرگزاری مهر، 30 بهمن 1391
فضیلت، آثار و فواید تلاوت قرآن كریم؛ سایت معارف قرآن کریم
شاکیان در قیامت؛ سایت آیت الله مکارم شیرازی
نکته ای برای شب های آخر سال؛ سایت پویش نیوز، 24 اسفند 1394
بهترین موارد مصرف انفاق چیست؟؛ افکار نیوز، 25 اسفند 94

با رسانه امام رضا (ع) همراه باشید
در انتشار مطالب نیک سهیم باشید
پست مجدد+میپسندم
ادامه
خادم محبان مهدی , moballegh313
همین چند هفته پیش بود که وزیر بهداشت اقدام به توهین و تهدید فرماندار بدره کرد، اما این موضوع از آنجا صورت دیگری پیدا کرد که هاشمی ناخواسته در کادر دوربین رسانه‌ها گیر افتاد و همین مسأله باعث شد تا پشت پرده سفرهای استانی کاروان سلامت برای مردم روشن شود.

هرچند مسئولان این وزارتخانه در ابتدا سعی بر تکذیب موضوع داشتند اما حضور خبرنگاران مستقل در صحنۀ این واقعه و ضبط دقیق فحاشی وزیر بهداشت به فرماندار بدره، موضوع را به طور کل از کنترل امپراطوری رسانه‌ای وزارت بهداشت خارج کرد و همین امر تا آنجا پیش رفت که این وزیر دولت یازدهم نیز مجبور به تسلیم در برابر رسانه‌ها و عذرخواهی از فرماندار بدره شد.

از آن پس، وزارت بهداشت با تصمیم سیاست‌های رسانه‌ای جدید و تنگ‌تر کردن این حلقه رسانه‌ای و انتخاب گزینشی خبرنگاران و بایکوت رسانه‌های مستقل از امپراطوری خود، سعی کرد تا از بروز حوادث اینچنین و درز انتقادها از این وزارتخانه جلوگیری کند.

همچنان هر روز که به پایان دولت یازدهم نزدیک می‌شویم موج انتقادات کارشناسان و صاحب‌نظران به طرح تحول سلامت نیز بالا می‌گیرد. البته این مسئله نیز به مذاق مدیران ارشد وزارت بهداشت خوش نیامده است.

خبرگزاری فارس در راستای اطلاع‌رسانی آزاد سعی بر انعکاس خواسته‌های مردمی و به تصویر کشیدن پشت پرده‌های طرح تحول سلامت -البته نه آن چیزی که از کانال وزارت بهداشت منعکس می‌شود- به مردم دارد که این نکته نیز با واکنش‌های پرخاشگرانه و خصمانه وزارت بهداشتی‌ها روبرو بوده و هست.

همانطور که می‌دانید در همه جای دنیا و کشور ما خبرنگاران مجاز هستند به صورت آزاد از هر مکان دولتی به جز موارد امنیتی به تهیه خبر و گزارش بپردازند و طبق قانون مطبوعات هیچ مقام مسئولی نمی‌تواند مانع شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی خبرنگاران شود.

اما نکته جالب این است که روز گذشته خبرنگار فارس قصد تهیه گزارش از یکی از بیمارستان‌های دولتی وزارت بهداشت در مناطق جنوبی و محروم تهران را داشت؛ طبق روال گذشته خبرنگار به همراه کارت خبرنگاری و گرفتن نامه از مؤسسه ناجی هنر برای تهیه این مستند به این بیمارستان مراجعه می‌کند که با واکنش تند و خلاف ادب و اخلاق مسئولان این بیمارستان روبه‌رو می‌شود.

مسئولان حراست بیمارستان پس از تفتیش و دیدن کارت خبرنگاری و حکم خبرنگار این کار وی را خلاف قوانین داخلی وزارت بهداشت می‌دانند و با تنظیم صورتجلسه‌ شکایت، وی را تحویل مأموران انتظامی می‌دهند.

البته ما با تماس‌های پی‌در پی با مسئولان حراست و مدیران روابط عمومی وزارتخانه سعی کردیم موضوع در همان ابتدای کار حل شود .اما آنها این مورد را به عنوان یک تسویه حساب در نظر گرفته و به تلافی انتشار گزارش‌های انتقادی از وزارت بهداشت حاضر به حل مسئله نشدند.

جالب آن که یک عضو شورای شهر که در جریان کامل ساخت این مستند بوده نیز وقتی از ماجرا باخبر می‌شود نه تنها کمک نمی‌کند که حتی سعی می‌کند تا وی در بازداشت نگه داشته شود.

این موضوع به همین جا ختم نمی‌شود و این خبرنگار تا پیش از ظهر امروز در بازداشت می‌ماند در نهایت با مراجعه وکیل و مسئولان خبرگزاری آزاد می‌شود.

حال باید دید این وزارتخانه که برای هر موضوعی یک توجیه و توضیح و دارند اخبار مثل روز روشن را تکذیب می‌کنند چه خواهند گفت و رسانه‌های آنها چه چیز را در بوق خواهند کرد.

اما این مسئله قطعا در رسالت خبرنگاری و رسانه‌ای ما تاثیر نخواهد گذاشت و تهدید و بازداشت رفتار خارج از عرف و اخلاق راه به جایی نخواهد برد.
ادامه
خادم محبان مهدی , moballegh313
امام صادق علیه السلام: عَلَیْكَ بِالصَّمْتِ تُعَدَّ حَلِیماً جَاهِلًا كُنْتَ أَوْ عَالِماً فَإِنَّ الصَّمْتَ زَیْنٌ لَكَ عِنْدَ الْعُلَمَاءِ وَ سَتْرٌ لَكَ عِنْدَ الْجُهَّال‏

عالم باشى یا جاهل، خاموشى را برگزین تا بردبار به شمار آیى زیرا خاموشى نزد دانایان زینت و در پیش نادانان پوشش است.

تحف العقول ص 305
ادامه