نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

 اونهای که قصد مشاوره  و روانشناسی دارن لطفا به ایدی @Ravakvainovin  تو تلگرام پیام بدن .
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

مطالب تصاویر 10
علی ولی خان , aghaye_azad
علی 4 سال پیش
به او با طعنه میگوید که بعد از مرگ ، آزادیست .....
99
کامنت بنویسید...
علی ولی خان , aghaye_azad
یکشنبه 3 مرداد ، 20:26
سلام مرسی . چرا اینجا پیام میدید ؟
ادامه
  , samanehblue
چهارشنبه 26 خرداد ، 00:26
سلام
میتونم بپرسم رویکرد درمانیتون چیه ؟
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
بر اساس آمار وزارت آموزش و پرورش امریکا، اکثریت فارغ التحصیلان لیسانس تا دکترا، در تمام رشته ها زنان بوده اند. برای اولین بار در سرتاسر امریکای شمالی، زنان اکثریت فارغ التحصیلان رشته وکالت را شامل می شوند.

پسران به شکل نگران کننده ای در مدارس امریکا، کانادا، انگلیس و استرالیا، کیفیت شان نزول کرده است. مردان فقط ۴۰ درصد از دانشجویان را تشکیل می دهند.

آخرین آمار حاکی از آن است که تعداد زنانی که در امریکا خانه خریده اند دو برابر مردان است.

در زمینه قانونگذاری، برای اولین بار، اکثریت قانون گذاران ایالت نیوهمپشایر را زنان تشکیل می دهند.

به طور میانگین در مقابل ۴ کتابی که هر مرد درسال می خواند زنان ۹ کتاب در سال می خوانند.

۸۰ درصد بازار نشر کتاب داستانی، تحت تاثیر تقاضای زنان می باشد.

بر اساس آمار دفتر کار امریکا، برای اولین بار در طول تاریخ کشور، زنان بیشتر از ۵۰ درصد شاغلین را تشکیل می دهند.

در طی رکودهای اقتصادی اخیر، ۸۰ درصد شغل های از بین رفته متعلق به مردان بوده است. خلاصه اینکه از هر طرف امار و تحقیقات حکایت از بحرانی دارد که هویت مردان را به زیر سئوال خواهد برد.

مردان زودتر از زنان فوت می کنند و بیشتر از زنان، تحت درمان « کمبود توجه» هستند. طلاق ها و از دست دادن قیمِ فرزندان بودن، رشد استفاده از بانک های اسپرم برای ایجاد فرزندان بی پدر، تصویر بد از مردان در دنیای رسانه های سرگرم کننده، همه و همه به تضعیف و محو شدن قابلیت و شخصیت « پدران» و توهم در نسل جوان مردان منتهی گشته است.

با وجود آنکه اهمیت برابری زنان در جامعه غربی تا حدودی روشن و تفهیم شده است شاید در حال حاضر، به همان اندازه ضرورت دارد که بحران هویت مردان نیز مورد توجه و بررسی قرار بگیرد.

موضوع این مقاله جستجوی برتری بین هویت زنان یا مردان نیست. این مقاله تلاش کرد تا نشان دهد شرایط دنیا تغییر کرده است و مسیر کنونی از ملاحظه کمتری نسبت به مردان برخوردار است. از نظر شعور و حضور اجتماعی، فرقی بین زنان و مردان نیست. انسانها گاهی از قافله زندگی عقب می مانند چون زمانه با آنها ناسازگاری می کند. تشخیص و بررسی مشکلات و محدودیت ها، راهکار اصلی است نه ترویج نفرت و مسابقه مهدکودکانه برای سرزنش همدیگر …

.

Ray B. Williams, Our male identity crisis: What will happen to men?

http://www.psychologytoday.com/blog/wired-success/201007/our-male-identity-crisis-what-will-happen-men

Guy Garcia, The Decline of Men: How The American Male is Tuning Out, Giving Up and Flipping Off His Future

http://books.google.ca/books/about/The_Decline_of_Men.html?id=tXr3efzzBHAC&redir_esc=y

J.R. Macnamara, Media and the Male Identity: The Making and Remaking of Me
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
چند اصل عمومی وجود دارد که به نظر می رسد با کمی تفاوت، در همه فرهنگ های سیاره ما در حال پذیرش است. اول اینکه کم کم همه فهمیده اند که معمولا حدود ۸ درصد انسانها همجنسگرا هستند. برای همین همجنسگراها در دوران قدیم با لعن و نفرین و مجازات مرگ از تعدادشان کاسته نشد و حالا که حق کار و تحصیل و ازدواج رسمی دارند بر تعدادشان افزوده نشده است.

دومین دانستنی عمومی در حال گسترش این است که همجنس گرا ها افراد بیمار و روانی نیستند. دیگر مثلا حرف فروید خریدار ندارد که مردان گی می شوند چون پدر در زندگی شان غایب بود و برای جبران کمبود عاطفه پدر، جذب مردان می شوند. یا اینطور نیست که چون از بچگی مورد تجاوز و اذیت جنسی قرار گرفته اند یا اختلالات شخصیتی دارند در بزرگسالی تن به این رفتار جنسی می دهند.

سوم اینکه، اکثریت همجنسگرایان در طول تاریخ بشر، رفتار جنسی و حتی اجتماعی شان را انتخاب نکرده اند. آنها تصمیم نمی گیرند که گی یا لزبین باشند.برای همین قرار نیست همجنسگرایان را با دانش پزشکی و روانشناسی مداوا کرد یا با مجازات های سنگین، رفتارشان را تغییر داد.

چرا سهم ۸ درصد همجنسگراها در طول تاریخ طبیعی بشر تقریبا ثابت مانده است؟ اصلا چطور خصلت های ژنتیک همجنسگراها ادامه یافت در صورتی که با همجنس رابطه جنسی داشتن، شانس تولید مثل و تکرارشان را ملغی می سازد؟ چرا همجنسگرایی محدود به انسانها نیست و در ۴۰۰ نوع موجود دیگر از دلفین تا کرم خاکی نیز ثبت شده است؟

اولین جواب به بخش مهمی از سئوالات این است که بشر همجنسگرا فقط در طی نیم قرن اخیر است که از پستوی همیشه مخفی شده بیرون آمده است و شانس زندگی دلخواه و داشتن امنیت حقوقی و حتی زناشویی برایش کم کم میسرشده است. اما در طول تاریخ، چون فرصت و جرئت ابراز وجود نداشتند ناگزیر تن به ازدواج و تولیدمثل می دادند و برای همین، خصوصیات ژنتیکی شان تداوم پیدا می کرد.

از حدود ۲۰ سال پیش تحقیقات همه جانبه ای برای پاسخگویی به این نوع سئوالات ایجاد شد و روز به روز بر مدارک و تحقیقات در این زمینه افزوده می شود. اجازه دهید گوشه های از دلایل وجود و و ماندگاری همجنسگرایان را معرفی کنیم.

۱ – تئوری برادر بزرگتر

تحقیقات نشان داده است که مادرانی که چندین پسر به دنیا می آورند بدن شان برای جلوگیری از تولد بیشتر فرزند، هورمون های مخصوصی ترشح می کند تا سرعت تولیدمثل و زایمان شان را کمتر کند. هورمون هایی که باعث می شود پسران بعدی، از هورمون های مردانه کمتری برخوردار باشند.

تداوم بقا از طریق طرفداری از قوم و خویش

تئوری تکامل از طریق « انتخاب قوم – kin selection » به طور کلی این تئوری توضیح می دهد که چرا مثلا مردان قوی و جوان قبیله جان خود را برای دفاع از فامیل و قبیله می دهند چون به طور غریزی، این پیام در موجودات اجتماعی حک شده است که با دفاع از فامیل ( که ژن مشترک با من دارند) حتی اگر من فدای فامیل شوم خصوصیات ژنتیکی من از طریق فامیل تداوم می یابد.

در بسیاری از پستانداران، پرندگان نیز مراقبت از فرزندان برادر و خواهر و فامیل دیده شده است. مثلا چندین پرنده مونث، از تخم های لانه خواهرشان مراقبت می کنند. چون به طور غریزی به جای ایجاد کپی ژنتیکی از خودشان از طریق تولید مثل، کمک می کنند ۴ خواهر زاده شان به خوبی بزرگ شوند. چون هر کدام شان ۲۵ درصد ژن خاله و دایی را با خود حمل می کنند.

حضور گی ها در فامیل و قبیله بشر نیز یک فرصت مراقبت و نگهداری از کودکان اعضای دیگر خانواده می تواند باشد بخصوص که گی ها مسئولیت پذیری نوع مادرانه شان به دلیل هورمون های زنانه، شبیه مادران واقعی بچه ها است. به عبارت دقیق تر، گی ها و لزبین ها خودشان شاید تمایلی به بچه داشتن نشان نمی دادند ولی عضو خوبی از فامیل برای تضمین بقای بیشتر کودکان فامیل بودند. بقای خواهر زاده ها و برادر زاده ها می تواند باعث تکرار ژن همجنسگراها هم باشد چون هر کدام شان ۲۵ درصد از خصوصیات خاله و دایی را نیز به نسل بعدی منتقل می کنند.

داشتن ژن مخصوص گی بودن

مجموعه ای از ژن ها که حامل خصوصیات گی ها و لزبین ها هستند رفتار و قیافه و خصلت های عاطفی ایجاد می کنند که مثلا یک مردِ گی می توانست گاهی برای بعضی از زنها جذاب باشد چون خصائلش نظییر محبت و مراقبت بیشتر از بچه ها، آنها را برای پدر بودن جذاب می ساخت. بدین طریق، درصدی از ژن همجنسگرا، مدام در بینابین ژن های دیگر برای خودش جایی برای تداوم، ایجاد می کردند.

وقتی که مجموعه مشخصی از ژن ها در بدن همجنسگرا وجود دارد می توان این واقعیت را در نظر گرفت که در دوران قدیم خیلی از آنها تمایل جنسی به همجنس قابل دسترس نبود یا ریسک زیاد می طلبید. یا آنقدر منفور و گناهکارانه بود ترجیح می دادند ازدواج و تولید مثل کنند. همرنگ بقیه شدن به ژن های افراد همجنسگرا اجازه می داد در دوران طولانی جامعه بشری، همواره سهمی ( ۸ درصدی) در استخر بزرگ و مخلوط ژن های بشری داشته باشند.

بخش بزرگی از این نظریه ها هنوز از پشتیبانی کافی برای اثبات برخوردار نیست. مضافا بر اینکه بخشی از جامعه همجنسگرا زیاد با مسیر اثبات رفتار جنسی شان از طریق تحقیقات ژنتیک راضی نیستند.The evolutionary puzzle of homosexuality
http://www.bbc.com/news/magazine-26089486

Three Reasons Gay Men Exist (And One Myth)

۵ Big Ideas About The Origins of Homosexuality
https://www.psychologytoday.com/blog/naturally-selected/201212/5-big-ideas-about-the-origins-homosexuality

The Gay Gene: New Evidence Supports an Old Hypothesis
http://bigthink.com/think-tank/the-gay-gene-new-evidence-supports-an-old-hypothesis
ادامه
کامنت بنویسید...
شهرام ف , arminvatandoost
شنبه 11 اردیبهشت ، 00:27
جالبه
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
نتایج یک پژوهش دانشگاهی نشان می‌دهد که پست‌کردن اغراق‌آمیز سلفی می‌تواند به نابودی روابط منجر شود. ایجاد حس خودشیفتگی یا حسادت به کامنت‌های زیر عکس‌ها از عوامل مخرب برای رابطه برشمرده شده‌اند.
شبکه‌های اجتماعی و صفحه‌های شخصی در سال‌های اخیر مملو از عکس‌های سلفی هستند. خلاقیت در سلفی‌گرفتن هم حد و مرزی نمی‌شناسد، تا جایی که "بلفی" (سلفی از نشیمنگاه) و "آسی" (سلفی دو یا چند نفره) هم مد شدند. با ورود مونوپاد به بازار، در کادر عکس جای بیشتری برای دوستان و محیط هم فراهم شد.
حال نتایج یک پژوهش "دانشگاه ایالتی فلوریدا" در مورد زیاده‌روی در نمایش سلفی‌ها هشدار می‌دهد. بر این اساس، کسی که سلفی‌های زیادی پست می‌کند، قاعدتا از ظاهر و اندام خود راضی است و علاقه دارد خود را در حالت‌های مختلف به دیگران هم نشان دهد؛ نظراتی که زیر عکس‌ها نوشته می‌شوند اما می‌توانند موجب نارضایتی همسر، شریک زندگی یا دوست شوند.
بر اساس نتایج این پژوهش، به پارتنری که کمتر در شبکه‌های اجتماعی فعال است، از لایک‌ها و نظرات زیر عکس‌ها حس تهدید و تردید دست می‌دهد. این موضوع ممکن است او را به فکر کنترل فعالیت‌های مجازی طرف مقابل بیاندازد. این مرحله مقدمه‌ی نارضایتی، خیانت یا قطع رابطه خوانده شده است.
البته پژوهش یادشده نمی‌تواند با قاطعیت ثابت کند که فعالیت مجازی افراد دلیل اصلی نارضایتی شریک زندگی آنهاست.
از سوی دیگر نتیجه پژوهش مشابهی که سال ۲۰۰۸ منتشر شد، نشان می‌دهد که پست‌کردن اغراق‌آمیز سلفی منجر می‌شود پارتنر فکر کند همسرش خودشیفته است و به اندازه لازم به او توجه نمی‌کند.
خودخواهی و عطش توجه از ویژگی‌های اصلی خودشیفیتگان برشمرده می‌شوند و شبکه‌های اجتماعی عرصه‌ای ایده‌آل برای ارضا کردن این حس‌ها هستند.
ادامه
کامنت بنویسید...
ر  , sshahabi
دوشنبه 25 مرداد ، 15:03
امکانش هست چند تا سوال بپرسم از شما؟
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
کسانی که از خودشان خوششان می‌آید بیش از دیگر کاربران شبکه‌های اجتماعی عکسی که از خود گرفته‌اند (سلفی) را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. آنچه خیلی‌ها فکر می‌کردند را حال دانشمندان با تحقیق نشان داده‌اند.
کسانی که عضو شبکه‌های اجتماعی هستند آدم‌هایی را در این شبکه‌ها می‌شناسند که مدام در حال ثبت لحظه‌های زندگی‌شان با گرفتن عکس از خود و به اشتراک گذاشتن آن با دیگران‌اند.
برای اینکه کسی بتواند برای مثال عکس ورزش کردنش، غذا خوردنش در رستوران یا رفتنش به سلمانی را با دیگران به اشتراک بگذارد نه تنها احتیاج به اعتماد به نفس دارد، بلکه باید کمی هم شده عاشق خودش باشد.
چند تحقیق در این باره نشان می‌دهد که افراد خودشیفته در شبکه‌های اجتماعی بسیار فعال هستند؛ أنها نسبت به کسانی که کمتر شیفته خود هستند، تمایل بیشتری دارند به اینکه مدام عکس‌های خود را در حالت‌ها و وضعیت‌های مختلف به نمایش بگذارند.
در پژوهشی تازه دانشمندان دانشگاه کره در سئول نشان داده‌اند که تا چه اندازه شخصیت‌های خودشیفته به واکنش دیگر اعضای یک شبکه اجتماعی به سلفی‌شان اهمیت می‌دهند و اینکه آیا برای آنها کافی است که سلفی خود را با دیگران به اشتراک بگذارند یا احتیاج دارند که دیگران هم آنها را تأیید کنند؟
لایک برای خود، نه برای دیگران
یونگ-آه لی و یونگ‌کون سونگ، دو روانشناس کره‌ای، در گام نخست میزان خودشیفتگی ۳۱۵ شرکت‌کننده در تحقیق خود را تعیین و نتایج تحقیق خود را در نشریه "Cyberpsychology, Behaviour, and Social Networking" منتشر کردند. برای این کار شرکت‌کنندگان در تحقیق باید پرسش‌نامه‌ای آنلاینی را پر می‌کردند. آنها باید برای نمونه به این پرسش پاسخ می‌گفتند که تا چه حد اعمال قدرت نسبت به دیگران را دوست دارند، یا چقدر دوست دارند خودشان را در آینه تماشا کنند یا تا چه حد اصرار دارند که احترامی را که فکر می‌کنند لیاقتش را دارند از سوی دیگران ببینند.
در گام دوم از همه شرکت‌کنندگان، که در ضمن سلفی‌هایی از خود به شبکه‌های اجتماعی فرستاده بودند، پرسیده می‌شد که چقدر برایشان مهم است که فیدبکی نسبت به عکسهایی که پست می‌کنند بگیرند؟ تا چه اندازه سلفی‌های دیگران و کامنت‌ها و لایک‌هایی که برایشان می‌گذارند را بررسی می‌کنند؟ خودشان تا چه اندازه برای دیگران کامنت می‌نویسند و لایک می‌زنند؟
تحقیق دو دانشمند یاد شده نشان می‌دهد که برای خودشیفتگان تنها موضوع فرستادن سلفی‌شان به شبکه اجتماعی مهم نیست. برای آنها واکنش دیگران به عکس‌هایشان نیز بیش از حد متوسط اهمیت دارد. افزون بر این، آنها نسبت به دیگر کاربران، سلفی دیگران را برای مدتی طولانی‌تر و دقیق‌تر بررسی می‌کنند.
دو محقق کره‌ای می‌نویسند که نتیجه پژوهش آنان این فرضیه را تقویت می‌کند که کسانی که نظر بسیار مثبتی نسبت به خود دارند علاقه دارند خود را با دیگران مقایسه کنند تا از این طریق باز دید مثبت‌تری نسبت به خود به دست بیاورند.
نکته جالب برای محققان این بود که خودشیفتگان عکس‌های دیگران را تماشا و بررسی می‌کنند، اما به ندرت دیگران از آنها کامنت و لایکی دریافت می‌کنند.
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
"هوتو" غاری است با قدمت تاریخی 70 هزار ساله، که در غرب شهرستان بهشهر و در روستای تروجن (شهیدآباد) واقع شده است. این غار به دلیل آنکه مدفن بسیاری از آثار مهم باستانی در زمینه زندگی انسان‌های اولیه ‌است، معروفیتی جهانی دارد. غار "هوتو" در حال حاضر دارای دو مدخل در ارتفاع مختلف و یک سوراخ تهویه در سقف است و با جفت خود، یعنی غار "کمربند"، پنجاه متر فاصله دارد. شاید یکی از دلایلی که این دو غار را جفت یکدیگر می‌نامند این است که تمامی آثاری كه از غارهای "كمربند" و "هوتو" پیدا شده مكمل هم هستند.
در سال 1951 میلادی، عده‌ای از محققان و کاوشگران، گودالی عظیم در غار هوتو حفر کردند که در عمیق‌ترین نقطه این گودال به سنگ ریزه‌هایی که متعلق به عصر یخچال بود، برخوردند. در این گودال همچنین، طبقاتی از عصر آهن تا نئولیتیک و در پایین آن آثار پالئولیتیک به چشم می‌خورد.
برای تحقیق بیشتر، گودال دیگری نیز در طبقات دوران یخبندان حفر کرده و به سنگ ریزه‌های سیاه دست یافتند که در فاصله میان هر یک از آنها ماسه و لای قرار داشت. کمی پایین‌تر قشری از سنگ ریزه‌های قرمز مخلوط با ماسه و پایین‌تر از آن، قشری دیگری از سنگ ریزه‌های قرمز مخلوط با ماسه و خاک رس یافت شد. در این قشر اشیائی نیز از سنگ چخماق پیدا شد که به دوران پالئولیتیک برمی‌گردد. همچنین اسکلت سه انسان در قشر دیگر همین طبقه کشف شد که احتمالاً 5 الی 7 هزار سال قبل از میلاد در این منطقه می‌زیسته‌اند.
درون غار هوتو اشیاء دیگری نیز یافت شده که مربوط به دوران یخچال، عهد آهن، نوسنگی و آغاز پارینه سنگی است؛ به عنوان مثال اشیائی از سنگ چخماق کشف شده که مربوط به دوران پارینه سنگی بوده است.
تمامی آثاری كه از غارهای "كمربند" و "هوتو" پیدا شده مكمل یکدیگر هستند. در زیر به یافته‌های این دو غار اشاره می‌کنیم
غار هوتو: استخوان‌بندی مردی بالغ، استخوان ساعد، استخوان‌بندی دو زن، شاخ‌ها و استخوان‌های یك نوع آهو، یك جفت استخوان‌بندی بسیار بزرگ ران، استخوان‌های موش درشت صحرایی و استخوان‌های سگ دریای
غار كمربند: استخوان‌های دختری 12 ساله و استخوان‌بندی یك مادر جوان و كودك شیرخوار در آغوش، سر یك استخوان بازوی انسان
لازم به ذکر است، بر اساس كشفیات باستان‌شناسی در زیر خاك‌های رسوبی و شن‌دار آمل، دندان كرسی فیلی كشف شد كه ده‌ها هزار سال از انقراض این نژاد فیل می‌گذرد.
غار هوتو که به لحاظ کشف اسکلت انسان و قدمت 70 هزار ساله معروفیت جهانی دارد، برای اولین بار در سال 1949 شناسایی و بررسی شد. نتایج به‌ دست آمده از این تحقیقات، نشان دهنده این است که انسان‌های نخستین (دوره‌های پارینه سنگی، میانه سنگی و نوسنگی) در این غار زندگی کرده‌اند.
کاوشگران پس از بررسی بیشتر بر روی این غار، به این نتیجه رسیدند که در دوره میانه سنگی، ساکنان این غار با شکار حیواناتی چون آهو، بزکوهی، گوسفند و بز وحشی زندگی خود را گذرانده و در دوره نوسنگی توانسته‌اند به شبانی و اهلی کردن حیواناتی از قبیل بز و گوسفند و حتی به کار زراعت نیز بپردازند.
در سال 1330 هجری شمسی نیز، گروهی از محققان برای بررسی بیشتر از دو غار "هوتو" و " كمربند " (واقع در محدوده‌ شهرستان بهشهر) بازدید کرده و یكی از قدیمی ترین فسیل‌های كشف شده از انسان در مازندران را در این غار کشف کردند. این گروه در مدت زمان چهار هفته كف سنگ آهكی غار هوتو را حفر كردند و به آثاری از تمدن‌های "عصر آهن خام" و "عصر برنز" و نیز "عصر مس" و حتی "عصر سفال" دست پیدا کردند.
آثار به‌ دست آمده از غار هوتو، شامل تیغه‌هایی از سنگ چخماق، اسکلت سه انسان، سنگ دریایی و استخوان آهویی به‌نام "لاگازلاسرب گوتروزا" است که مهم‌ترین این کشفیات اسکلت مادر ۱۶ ساله و نوزاد وی می‌باشد.
در سال 1951 میلادی، کاوشگران پس از حفر گودال در غار هوتو و کشف سنگ ریزه‌های عصر یخچال، برای یافتن اشیاء دیگری به جستجو پرداختند. پس از کندوکاو و بررسی بیشتر، در زیر این سنگ ریزه‌های سخت، استخوان‌های فسیل شده انسان‌هایی به‌ دست آمد كه ظاهراً دایره‌وار كنار هم نشسته و طاق غار بر سر آنها فرود آمده است. با مطالعه‌ آلات سنگی و استخوان‌هایی كه در آن حوالی کشف شد چنین استنباط می‌شود كه شاید اولین بار بشر كامل در این حدود از جهان به كار كشاورزی پرداخته و بساط تمدن را در آنجا گسترانیده‌اند.
استخوان‌های كشف شده در این غار با استخوان‌های كشف شده نیمه انسان ماقبل تاریخ كه به احتمال بسیار در همین دوره می‌زیسته‌اند، تفاوت آشكاری دارد؛ جمجمه‌ کشف شده انسان در غار "هوتو" متعلق به انسان كامل و جدیدی بوده كه تا آن زمان فقط در جنوب دریای خزر یافت شده و چنین به نظر می‌رسد كه آنها، نیای مستقیم بشر امروزی بوده‌اند. محققان همچنین از مشخصات غار "هوتو" به این نتیجه رسیدند كه اسكلت انسان‌ها از لحاظ استخوان‌بندی تفاوت چندانی با انسان كنونی ندارد و طول قد آنها 170 سانتیمتر بوده است. منتهی جمجمه‌ آنان كوچكتر و دندان‌هایشان همه سر پهن و آسیایی بوده که به دورة علف‌خواری انسان برمی‌گردد.
گفتنی است، با كشف آلات و ادوات در سواحل دریای خزر مشخص شد كه قبل از ورود آریایی‌ها، انسان‌ها و حیواناتی نظیر ساكنان جنگلی گرمسیری در این منطقه زندگی کرده‌اند. البته به دلیل عدم بررسی منظم و مستمر باستان‌شناسی، تاریخ زندگی انسان و سیر تدریجی تمدن آن در مازندران كه مربوط به دوران علف خواری و قبل از عصر یخبندان است، مشخص نشد که مردم مازندران چه سهمی در تاریخ تمدن بشری دارند.
ادامه
کامنت بنویسید...
سعید رضایی , a_gerayeli2013
پنجشنبه 10 تیر ، 00:49
جای باهالیه درخت انار زیاد دارهههههه
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
چهارشنبه 2 تیر ، 15:16
خوبه شمردن هم بلدی
ادامه
گیلدا  , mylovesolaleh
چهارشنبه 2 تیر ، 15:15
3
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
ژن ها در حقیقت، آرشیو بسیار فشرده شده ناشی از تجربیات هزاران ساله اجداد ما هستند. در این بایگانی، هم پادزهر صدها هزار میکرب، ویروس و مرض های خطرناک وجود دارد هم اعمال و حرکاتی که شانسِ جفت یابی را افزایش داده اند.

البته شیوه های موفقیت در روابط، اکتسابی و یادگرفتنی نیز هستند. در مقاله قبلی از شگردهای مردانه ای حرف زدیم که برای جذب توجه زنان توصیه شده است. اجازه دهید ببینیم چه شگردهای زنانه ای وجود دارند:

نحوه حرف زدن

یکی از اصلی ترین شیوه هایی که ثابت می کند یک زن می خواهد توجه مردی را به خود جلب کند تغییر حالت صدای وی در حین مکالمه است. صدای زنان در این مواقع ظریفتر و با شتاب می شود. این حالت در یک جمع، قابل تشخیص تر است چون می توانید تفاوت نحوه حرف زدن شان نسبت به خودتان و دیگران را دریابید.

تماس های طناز

اگر حرکت یا حرف جالبی از شما سرزده است و او با حالتی شوخی و به بهانه تشویق یا تقدیر، محکم به پشت تان بزند بدانید که عمل او در محدوده یک حس دوستی معمولی است. ولی اگر شانه تان یا پایین کمرتان یا زانوی تان را خیلی آرام لمس کرد آن را به حساب توجهی بیشتر از حد معمول بگذارید.

اگر در حین شوخی، شما را بسیار آرام هل داد بدانید که از حضور در کنار شما هم لذت می برد هم احساس امنیت می کند. گفته می شود اگر زنی از مردی خوشش بیاید فاصله فیزیکی اش را با او کمتر می کند.

تلاقی نگاه

اگر دختری چشم در چشم شما برای یک لحظه خیلی کوتاه حدود ۱ ثانیه ای داشته است بدانید که تمایلی برای توجه بیشتر ندارد ولی اگر تلاقی نگاه ها در یک محیط عمومی بیش از ۲ ثانیه بود و چندین بار هم تکرار شده است می توانید حدس بزنید که برایش فرد جالبی هستید و کنجکاو شما است.

آشنایی و توجه از طریق نگاه، از قدیمی ترین شیوه های حتی افزایش علاقه نیز بوده است. در یکی از تحقیقات، مشخص شده است که چشم دوختن به مدت ۲ دقیقه به دیگری، باعث افزایش علاقه به وی می شود. یادمان نرود که بخش بزرگی از اجداد ما فقط از طریق دیدن و تلاقی نگاه، عاشق هم می شدند.

لبخندی با چین گوشه چشم

می گویند ۱۸ نوع لبخند وجود دارد و در میان آنها «لبخند لذتبخش » وقتی اتفاق می افتد که یک دختر صمیمانه از پسری خوشش می آید. چون این نوع لبخندها مصنوعی نیستند چین های کوچکی در گوشه چشم شان ایجاد می شود که آقایان می توانند فرقش را با سایر لبخندها تشخیص دهند.

گفته می شود خانم های که حرف زدن با شما را دوست داشتنی می یابند موقع گفتگو هم بیشتر پلک می زنند و هم حدقه چشم شان کمی بیش از معمول باز است. البته احتمال زیاد دارد که این نوع ابراز احساسات مربوط به بافت فیزیکی صورت شان نیز باشد و منظور خاصی هم نداشته باشند.

دو نشانه فیزیکی

در محیط مهمانی و گردهم آیی ها، یافتن نشانه های توجه و علاقه زنان خیلی سخت می شود. در این مواقع شاید بد نیست به این دو نوع حرکت و حالتی که زنان از بدن خود بروز می دهند دقت کنید.

زنان نیز همچون مردان، به طور ناخوداگاه سعی می کنند حرکات افرادی که برای شان جالب هستند را تکرار و همراهی کنند. برای مثال اگر ایستاده اید دست یا صرت خود را آرام بخارانید. یا اگر نشسته اید حالت نشستن تان را تغییر دهید. اگر شما برای او جالب باشید او بدون آنکه متوجه باشد حالت های شما را تکرار می کند.

اگر خانم ها به یک نفر کنجکاو شوند طبیعی است که در باره شان دقت بیشتری به خرج دهند. می گویند تاکید و دقت شان به طور ناخوداگاه باعث می شود نوک پاهای شان به سمت فرد مزبور نشانه گرفته شود.

دستانش

وقتی مشغول حرف زدن هستید به دستانش دقت کنید. اگر دستانش در جیبش قرار دارد یا بازوانش را در هم تنیده است بدانید که در آن لحظه احساس راحتی نمی کند. اما گر با موهایش بازی می کند و با انگشتانش آنها را حلقه می کند یا هر چند وقت با دستانش دهن و لبانش را لمس می کند بدانید که همصحبتی اش با شما مطبوع است.

دو اخطار

بعضی دختران ذاتا به طور طبیعی طنازتر هستند و رفتارشان همیشه اغواگرایانه است. این نوع زنان یا طبیعتا آدم های خونگرم ودلشادی هستند یا آگاهانه توجه مردان را از طریق طنازی جلب می کنند تا خودشان در مرکز توجه قرار بگیرند. تنها راه شناخت این است که دقت کنید آیا این حالت را با همه دارند و مدام با دیگران می گویند و می خندند و طنازی می کنند؟ در این صورت بپذیرید که فرد خیلی خاصی از نظر او نیستید.

این نکته ضروری است که به حرف هایی که می زند با دقت گوش دهید. او شاید لبخند ملیحی می زند و در حین حرف زدن با شما راحت است و با طره موهایش بازی می کند و با طنازی حرف بزند و … ولی وقتی که می گوید همسر یا نامزد یا دوست پسر دارد از خیالات و برداشت های شخصی تان فاصله بگیرید و حرفش را با وجود همه نشانه ها جدی بگیرید.Is She Interested? 7 Common Flirting Signs [From Her]
ادامه
کامنت بنویسید...
فرشته کمالوند , shafagh9128
شنبه 25 اردیبهشت ، 23:46
چه جالب
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
فرصت آشنایی، دیدار و تماس از طریق تلفن و چت و شبکه های متنوع اجتماعی پدیده بسیار جدیدی در تاریخ زندگی اجتماعی بشر است. از همین ۱۰۰ سال پیش به قبل، تنها فرصت دیدن و آشنایی زنان و مردان، رد و بدل شدن نگاه‌های های کوتاه در مهمانی‌ها، مراسم و معابر عمومی بود. نگاه اول و نظربازی های بسیار سریع و کوتاه، واقعا تنها وسیله برای نشان دادن کشش و جذب متقابل بود.

با همه تغییرات موجود، هنوز نظربازی و نگاه های اولیه ای که بین افراد رد و بدل می شود از مهمترین مراحل آشنایی اولیه هستند. بسیاری از دلایل جذب ناخوداگاه هر کدام مان به یک نفز دیگر نیز از طریق اطلاعاتی است که تلاقی نگاه‌ها فراهم می کند. اجازه دهید ۸ مورد آن را که در ملاقات بسیار تصادفی در هر محلی ممکن است به وقوع بپیوندد شرح دهیم.

۱ – خموده و و دره تنیده نباشید

دکتر Joel Wade استاد روانشناسی دانشگاهی در امریکا می گوید احساسی که حرکات و حالت های بدن تان بروز می دهد در آشنایی اولیه خیلی مهم است. طرز نشستن و ایستادن از جمله آنها است. مثلا سعی کنید در حین نشستن، یک دست تان را روی صندلی کناری تان بگذارید. یا اگر کنار سکو یا میز هستید سعی کنید دست های تان از هم فاصله داشته باشد.

در حالت ایستاده نیز پاهای تان هر چه کمتر به هم چسبیده باشد بهتر است. سعی کنید حتی آرنج های تان نیز از بدن تان فاصله داشته باشد. همه این حالت ها هم تصویر بزرگتری از شما ارائه می دهد و هم حس تسلط شما بر محیط اطراف را به طور غریزی خاطرنشان می کند. در خود تنیده شدن علامت نوعی ضعف است و در حس اولیه، برای زنان جذاب نیست.

۲ – صورت تان همیشه خندان نباشد

با وجود آنکه مدام به مردان توصیه می شود که از ابراز احساس شادی و غم خود کوتاهی نکنند ولی در ملاقات ها و نگاه های اولی که رد و بدل می شود بهتر است لبخند و خندهحالت دائمی و ثابت نداشته باشد. با مزه و شوخ طبع بودن بودن یک امتیاز مثبت در جذب زنان است اما خندیدن زیاد ناخودآگاه و غریزی، مترادف است با رفتار زنانه و شاید تاثیر اولیه قوی نداشته باشید.

۳ – لمس دوستان مرد

بر پشت دوست تان زدن و تماس فیزیکی بدن دوستان صمیمی ( البته در حد معقول) نشاندهنده موقعیت اجتماعی تان در جمع خودتان است. به نوعی این احساس را تبلیغ می کنید که مجاز هستید کمی به حریم شخصی دوستان نزدیک شوید. این نشانه تسلط و قدرت اجتماعی تان می تواند باشد.

۴ – لمس صورت خودتان

سعی کنید در فاصله هر چند دقیقه، دستی به چانه خود بکشید یا گونه های خودتان را لمس کنید. این دو نقطه از از ویژگیهای فیزیک مردانه هستند حتی اگر زیاد هم در صورت تان برجسته نباشند.

سمت پایین صورت مردان، به نوعی بازگو کننده سطح تستوسترون مردان است و تاکید بر آنها و به رخ کشیدن شان، می تواند برای زنان جذاب باشد.

۵ – تکرار حرکات او

سعی کنید نحوه نشستن و حالات او را بسیار نامحسوس تقلید کنید. اگر به یک طرف صندلی تکیه می دهد با لیوان نوشیدنی را طور خاصی بر می دارد یا جابجا شدن هایش روی صندلی را خیلی ظریف و هر از گاهی تکرار کنید.

۶ – تلاقی تصادفی نگاه

مدام به هر سو بنگرید و این رفتار ساده را طبیعی جلوه دهید و در فرصت های ممکن نظری سریع به او بیاندازید و تلاقی نگاه ایجاد کنید. تکرار نامحسوس و طبیعی این عمل، باعث می شود که تلاقی نگاه ها تکرار شود. زنان احساس امنیت بیشتری با کسانی می کنند که برای چندین بار تلاقی نگاه معمولی داشته اند.

پس در فاصله هر چند دقیقه، چرخی در اطراف بزنید و به بهانه ای طبیعی باز هم چشم تان را به ملاقات چشم وی بکشانید. این تلاقی نگاه ها باید با زل زدن اشتباه گرفته نشود.

۷ – صبورانه منتظر پاسخ باشید

در یک نشست یا گرده ایی یا مهمانی، اگر با حوصله و ظرافت همه این اعمال را انجام دادید صبور باشید و بدانید که اگر برایش مطبوع بوده اید حتما نشانه هایی نیز از طرف او ابراز می شود.۸ Ways to Flirt Without Saying a Single Word BY MARKHAM HEIDW
ادامه
کامنت بنویسید...
شهرام ف , arminvatandoost
شنبه 11 اردیبهشت ، 00:38
جالب بود
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
فرصت آشنایی، دیدار و تماس از طریق تلفن و چت و شبکه های متنوع اجتماعی پدیده بسیار جدیدی در تاریخ زندگی اجتماعی بشر است. از همین ۱۰۰ سال پیش به قبل، تنها فرصت دیدن و آشنایی زنان و مردان، رد و بدل شدن نگاه‌های های کوتاه در مهمانی‌ها، مراسم و معابر عمومی بود. نگاه اول و نظربازی های بسیار سریع و کوتاه، واقعا تنها وسیله برای نشان دادن کشش و جذب متقابل بود.

با همه تغییرات موجود، هنوز نظربازی و نگاه های اولیه ای که بین افراد رد و بدل می شود از مهمترین مراحل آشنایی اولیه هستند. بسیاری از دلایل جذب ناخوداگاه هر کدام مان به یک نفز دیگر نیز از طریق اطلاعاتی است که تلاقی نگاه‌ها فراهم می کند. اجازه دهید ۸ مورد آن را که در ملاقات بسیار تصادفی در هر محلی ممکن است به وقوع بپیوندد شرح دهیم.

۱ – خموده و و دره تنیده نباشید

دکتر Joel Wade استاد روانشناسی دانشگاهی در امریکا می گوید احساسی که حرکات و حالت های بدن تان بروز می دهد در آشنایی اولیه خیلی مهم است. طرز نشستن و ایستادن از جمله آنها است. مثلا سعی کنید در حین نشستن، یک دست تان را روی صندلی کناری تان بگذارید. یا اگر کنار سکو یا میز هستید سعی کنید دست های تان از هم فاصله داشته باشد.

در حالت ایستاده نیز پاهای تان هر چه کمتر به هم چسبیده باشد بهتر است. سعی کنید حتی آرنج های تان نیز از بدن تان فاصله داشته باشد. همه این حالت ها هم تصویر بزرگتری از شما ارائه می دهد و هم حس تسلط شما بر محیط اطراف را به طور غریزی خاطرنشان می کند. در خود تنیده شدن علامت نوعی ضعف است و در حس اولیه، برای زنان جذاب نیست.

۲ – صورت تان همیشه خندان نباشد

با وجود آنکه مدام به مردان توصیه می شود که از ابراز احساس شادی و غم خود کوتاهی نکنند ولی در ملاقات ها و نگاه های اولی که رد و بدل می شود بهتر است لبخند و خندهحالت دائمی و ثابت نداشته باشد. با مزه و شوخ طبع بودن بودن یک امتیاز مثبت در جذب زنان است اما خندیدن زیاد ناخودآگاه و غریزی، مترادف است با رفتار زنانه و شاید تاثیر اولیه قوی نداشته باشید.

۳ – لمس دوستان مرد

بر پشت دوست تان زدن و تماس فیزیکی بدن دوستان صمیمی ( البته در حد معقول) نشاندهنده موقعیت اجتماعی تان در جمع خودتان است. به نوعی این احساس را تبلیغ می کنید که مجاز هستید کمی به حریم شخصی دوستان نزدیک شوید. این نشانه تسلط و قدرت اجتماعی تان می تواند باشد.

۴ – لمس صورت خودتان

سعی کنید در فاصله هر چند دقیقه، دستی به چانه خود بکشید یا گونه های خودتان را لمس کنید. این دو نقطه از از ویژگیهای فیزیک مردانه هستند حتی اگر زیاد هم در صورت تان برجسته نباشند.

سمت پایین صورت مردان، به نوعی بازگو کننده سطح تستوسترون مردان است و تاکید بر آنها و به رخ کشیدن شان، می تواند برای زنان جذاب باشد.

۵ – تکرار حرکات او

سعی کنید نحوه نشستن و حالات او را بسیار نامحسوس تقلید کنید. اگر به یک طرف صندلی تکیه می دهد با لیوان نوشیدنی را طور خاصی بر می دارد یا جابجا شدن هایش روی صندلی را خیلی ظریف و هر از گاهی تکرار کنید.

۶ – تلاقی تصادفی نگاه

مدام به هر سو بنگرید و این رفتار ساده را طبیعی جلوه دهید و در فرصت های ممکن نظری سریع به او بیاندازید و تلاقی نگاه ایجاد کنید. تکرار نامحسوس و طبیعی این عمل، باعث می شود که تلاقی نگاه ها تکرار شود. زنان احساس امنیت بیشتری با کسانی می کنند که برای چندین بار تلاقی نگاه معمولی داشته اند.

پس در فاصله هر چند دقیقه، چرخی در اطراف بزنید و به بهانه ای طبیعی باز هم چشم تان را به ملاقات چشم وی بکشانید. این تلاقی نگاه ها باید با زل زدن اشتباه گرفته نشود.

۷ – صبورانه منتظر پاسخ باشید

در یک نشست یا گرده ایی یا مهمانی، اگر با حوصله و ظرافت همه این اعمال را انجام دادید صبور باشید و بدانید که اگر برایش مطبوع بوده اید حتما نشانه هایی نیز از طرف او ابراز می شود.۸ Ways to Flirt Without Saying a Single Word BY MARKHAM HEIDW
ادامه
کامنت بنویسید...
شهرام ف , arminvatandoost
شنبه 11 اردیبهشت ، 00:38
جالب بود
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
فرصت آشنایی، دیدار و تماس از طریق تلفن و چت و شبکه های متنوع اجتماعی پدیده بسیار جدیدی در تاریخ زندگی اجتماعی بشر است. از همین ۱۰۰ سال پیش به قبل، تنها فرصت دیدن و آشنایی زنان و مردان، رد و بدل شدن نگاه‌های های کوتاه در مهمانی‌ها، مراسم و معابر عمومی بود. نگاه اول و نظربازی های بسیار سریع و کوتاه، واقعا تنها وسیله برای نشان دادن کشش و جذب متقابل بود.

با همه تغییرات موجود، هنوز نظربازی و نگاه های اولیه ای که بین افراد رد و بدل می شود از مهمترین مراحل آشنایی اولیه هستند. بسیاری از دلایل جذب ناخوداگاه هر کدام مان به یک نفز دیگر نیز از طریق اطلاعاتی است که تلاقی نگاه‌ها فراهم می کند. اجازه دهید ۸ مورد آن را که در ملاقات بسیار تصادفی در هر محلی ممکن است به وقوع بپیوندد شرح دهیم.

۱ – خموده و و دره تنیده نباشید

دکتر Joel Wade استاد روانشناسی دانشگاهی در امریکا می گوید احساسی که حرکات و حالت های بدن تان بروز می دهد در آشنایی اولیه خیلی مهم است. طرز نشستن و ایستادن از جمله آنها است. مثلا سعی کنید در حین نشستن، یک دست تان را روی صندلی کناری تان بگذارید. یا اگر کنار سکو یا میز هستید سعی کنید دست های تان از هم فاصله داشته باشد.

در حالت ایستاده نیز پاهای تان هر چه کمتر به هم چسبیده باشد بهتر است. سعی کنید حتی آرنج های تان نیز از بدن تان فاصله داشته باشد. همه این حالت ها هم تصویر بزرگتری از شما ارائه می دهد و هم حس تسلط شما بر محیط اطراف را به طور غریزی خاطرنشان می کند. در خود تنیده شدن علامت نوعی ضعف است و در حس اولیه، برای زنان جذاب نیست.

۲ – صورت تان همیشه خندان نباشد

با وجود آنکه مدام به مردان توصیه می شود که از ابراز احساس شادی و غم خود کوتاهی نکنند ولی در ملاقات ها و نگاه های اولی که رد و بدل می شود بهتر است لبخند و خندهحالت دائمی و ثابت نداشته باشد. با مزه و شوخ طبع بودن بودن یک امتیاز مثبت در جذب زنان است اما خندیدن زیاد ناخودآگاه و غریزی، مترادف است با رفتار زنانه و شاید تاثیر اولیه قوی نداشته باشید.

۳ – لمس دوستان مرد

بر پشت دوست تان زدن و تماس فیزیکی بدن دوستان صمیمی ( البته در حد معقول) نشاندهنده موقعیت اجتماعی تان در جمع خودتان است. به نوعی این احساس را تبلیغ می کنید که مجاز هستید کمی به حریم شخصی دوستان نزدیک شوید. این نشانه تسلط و قدرت اجتماعی تان می تواند باشد.

۴ – لمس صورت خودتان

سعی کنید در فاصله هر چند دقیقه، دستی به چانه خود بکشید یا گونه های خودتان را لمس کنید. این دو نقطه از از ویژگیهای فیزیک مردانه هستند حتی اگر زیاد هم در صورت تان برجسته نباشند.

سمت پایین صورت مردان، به نوعی بازگو کننده سطح تستوسترون مردان است و تاکید بر آنها و به رخ کشیدن شان، می تواند برای زنان جذاب باشد.

۵ – تکرار حرکات او

سعی کنید نحوه نشستن و حالات او را بسیار نامحسوس تقلید کنید. اگر به یک طرف صندلی تکیه می دهد با لیوان نوشیدنی را طور خاصی بر می دارد یا جابجا شدن هایش روی صندلی را خیلی ظریف و هر از گاهی تکرار کنید.

۶ – تلاقی تصادفی نگاه

مدام به هر سو بنگرید و این رفتار ساده را طبیعی جلوه دهید و در فرصت های ممکن نظری سریع به او بیاندازید و تلاقی نگاه ایجاد کنید. تکرار نامحسوس و طبیعی این عمل، باعث می شود که تلاقی نگاه ها تکرار شود. زنان احساس امنیت بیشتری با کسانی می کنند که برای چندین بار تلاقی نگاه معمولی داشته اند.

پس در فاصله هر چند دقیقه، چرخی در اطراف بزنید و به بهانه ای طبیعی باز هم چشم تان را به ملاقات چشم وی بکشانید. این تلاقی نگاه ها باید با زل زدن اشتباه گرفته نشود.

۷ – صبورانه منتظر پاسخ باشید

در یک نشست یا گرده ایی یا مهمانی، اگر با حوصله و ظرافت همه این اعمال را انجام دادید صبور باشید و بدانید که اگر برایش مطبوع بوده اید حتما نشانه هایی نیز از طرف او ابراز می شود.۸ Ways to Flirt Without Saying a Single Word BY MARKHAM HEIDW
ادامه
کامنت بنویسید...
شهرام ف , arminvatandoost
شنبه 11 اردیبهشت ، 00:38
جالب بود
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
تصاویر آلبوم از علی 4 سال پیش
کامنت بنویسید...
محمدصدرا  , yakh20
دوشنبه 31 خرداد ، 22:33
به به هوای بارونی...
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
روانشناس ها مدام در مطب خود با افرادی روبرو می شوند که با تعجب می پرسند: «چرا با همه تلاش و از خودگذشتگی که نسبت به دیگران نشان می دهم هیچکس مرا درک نمی کند. چرا تنهایم می گذارند و نادیده می گیرند؟»

ادعای این گروه از افراد دور از واقعیت نیست. آنها هر چه انرژی و توان دارند مدام صرف دیگران می کنند. اما نوع ناخوشایندی از واقعیت در پایان این نوع محبت های یکجانبه، نصیب شان می شود.

افرادی که مدام مشغول سرویس دادن به دیگران هستند از یک الگوی ثابت رفتاری استفاده می کنند که در یک دوره از زندگی، برای شان مفیدترین راهکار برای پذیرش شان در جمع و دستیابی به توجه و احترام بوده است. از دید روانکاوانه، نمی توانیم انکار کنیم آنها می خواهند هویتی دوست داشتنی و مثبت برای شخص خودشان بیافرینند. آنها در نهایت، توقعِ نوعی پاداش را در ضمیر خود می پرورانند.

این عمل مشخص، ریشه اش در نوعی از حافظه درازمدت انسانها ذخیره شده است. وقتی ما دوچرخه سواری را یاد می گیریم آن را به « حافظه آموخته های عملی» می سپاریم که تقریبا برای همیشه به یاد خواهیم داشت. افرادی که مدام مشغول محبت به دیگران هستند و شکست و تجربه تلخ ناشی از آن را ممانعتی ایجاد نمی کند در حقیقت مشغول تکرار واکنشی هستند که خیلی قدیم ترها در محوطه « حافظه آموخته ها» ثبت کرده اند.

مثال مشخص این واقعه را در رفتار نوزادان می توان مشاهده کرد. آنها به اشکال مختلف تجربی و غریزی پی می برند که در ازای لبخند دوست داشتنی شان، از سرویس و محبت اضافه مادر و اطرافیان برخوردار خواهند شد. این واکنش ِ پاداش گیرنده اگر به هر دلیلی در دوره های سنی دیگر ادامه یابد نوزادان فوق، الگوی آن را به صورت « حافظه آموخته های عملی» بر هویت ثابت خود افزایند.

افرادی که با وجود تلاش زیادشان برای کمک، محبت و سرویس به دیگران از تجربیات تلخ برخوردار می شوند در حقیقت مشغول تکرار یکی از الگوهای حافظه آموخته های عملی هستند.

این افراد باید به این نتیجه مشخص برسند که رفتارشان و محبت افراطی شان به دیگران، شاید در یک دوره مشخص زندگی، استراتژی خوبی بوده است ولی در سنین بعد و شرایط مختلف، راهگشای نیازهای عاطفی و اجتماعی شان نیست.

این افراد در ضمن خوب است بدانند که دلیل دور شدن دیگران فقط در خودخواهی آنها نیست. خیلی ها قدرت پاسخگویی به اندازه توجه و محبتی که دریافت می کنند را ندارند و مدام در اضطراب برابرسازی محبت دریافت شده به سر می برند.

بعضی افراد حتی به خاطر گناه ناشی از گرفتن سرویسی که قادر به جواب نیستند رابطه ای که در آن قرار دارند را ترک می کنند.

بیشتر از همه دلیل به هم خوردن رابطه های اینچنینی، توقع سرکوب شدهِ فردِ ایثارگر است که در یکی از لحظات نامناسب، طلبکارانه بروز می کند و تصویر آشکارتری از نیت اعمال شان را بروز می دهد …How Trying to Make Everyone Happy Can Make You Miserable by Kristi Pikiewicz PhD

https://www.psychologytoday.com/blog/meaningful-you/201504/how-trying-make-everyone-happy-can-make-you-miserable

Tagged How Trying to Make Everyone Happy Can Make You Miserable, Kristi Pikiewicz PhD
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
حساسیت بیشتر به تنهایی

دکتر Louann Brizendine استاد روانشناسی بالینی دانشگاه کالیفرنیا و نویسنده کتاب « مغز مردان» می گوید مردان سنین بالاتر، ضربه پذیری شان نسبت به تنهایی بیشتراز زنان است. مردان بر عکس زنان در این مواقع به خودشان اجازه نمی دهند که برای حل مشکل دست یاری دراز کنند که این به خودی خود بر وخامت وضع روحی شان خواهد افزود.

مردان دلسوز و دلرحم هستند

دکتر Brizendine می گوید این ادعا وجود دارد که زنان بیشتر از مردان، اهل محبت و مهربانی هستند ولی این شاید کاملا درست نباشد. به نظر او مردان هم به سرعت به اتفاقات ناخوشایندی که برای دیگران به وقوع می پیوندد واکنش نشان می دهند فقط مسئله این است که بخش « ترمیم و درست کردن» مغز مردان، سریعتر واکنش نشان می دهد و همه فکر و ذکرشان حل مسئله است تا نشان دادن حالت همدردی …

چشم چرانی غریزی است

مردان به گفته روانشناس اجتماعی دانشگاه کلمبیا در نیویورک دکتر Pranjal Mehta تستوسترون خون مردان ۶ برابر بیشتر از زنان است و این هورمون به غیر از ریسک پذیری و تهاجمی ساختن مردان ، آنها را به لحاظ جنسی نیز بیشتر از معمول در حالت تشنه نگه می دارد. برای همین دید زدن مردان به بدن زنان، حالتی شبیه فرمان اتوماتیکی است که در هواپیماها نصب شده است. برای همین نیز، زنی که دید زده شده است بعد از اینکه از معرض دید کنار برود بلافاصله از یاد نیز می رود.

باید از مایملک خود دفاع کنند

بر اساس نظریه تکامل، بخشی از وظیفه مردان دفاع از محوطه شخصی شان است. به نظر دکتر Brizendine بخش بزرگتری از مغز مردان، نسبت به زنان، به این امر اختصاص داده شده است که با تمام قدرت و انرژی از مایملک و دارایی و خانه و قبیله خود دفاع کنند.

رئیس کیست؟

برای مردان، سلسله مراتب نامشخص و نامنظم باعث تشدید نگرانی و افزایش حس تهاجمی می شود. برای همین است که مردان در محیط های نظامی که فرامین و قوانین و سلسله مراتب مشخص و دقیق ثبت شده است یا اماکنی که نظم حساب شده ای دارد، احساس کنترل بیشتری دارند و راحت تر هستند.

بازی های پدرانه خشن تر هستند

پدران تمایل دارند که بازی و شوخی شان با فرزندان حال و هوای فیزیکی داشته باشد. این امر به فرزندان کمک می کند که واکنش های بهتری در شرایط نامساعد و ناگهانی داشته باشند و نسبت به اتفاقات دنیای واقعی، آمادگی بیشتری بیابند.

فرزند انسان در بین سایر موجودات، از محتاج ترین ها است و حضور پدر یک موهبت بسیار ضروری در شکل گیری هویت بچه ها می باشد.

مغز مردان میانسال

مردان در دوره جوانی، یکه تازی و تکروی و رقابت را دوست دارند که البته همگی آنها از خصوصیات برآمده از تستوسترون بالای آنها است. اما مغز مردان میانسال وقتی تحت تاثیر کمتر هورمون ها است تمایل به همکاری و همیاری بیشتر پیدا می کند.

مردان احساساتی هستند

نوزادان پسر ثابت شده است که اشکارتر از دختران به ابراز احساس و نشان دادن احساسات از طریق حالت صورت شان تکیه می کنند. بر طبق گزارش منتشر شده در قصلنامه روانشناسی اسکاندیناوی، پسران کم کم یاد می گیرند که نشان دادن احساسات کار مردانه ای نیست و ان را پنهان می کنند.

تحقیقات Lund University in Sweden دلیل بعدی پنهان کردن احساس مردان را در این می داند که اد کنترل احساسات به طور غریزی در مردان وجود دارد چون واکنش سریع و پنهان کردن احساس در یک لحظه خطیر، به مردان امکان می دهد که با حوادثی که روبرو می شوند مناسب تر مواجه شوند.۱۰ Things Every Woman Should Know About a Man’s Brain – Robin Nixon

http://www.livescience.com/14422-10-facts-male-brains.htmlپ

Image source
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
توجه و کنجکاوی بیش از حد مردم به اطلاعات علمی، باعث شده است که هر روز، صدها مقاله و تحقیق که معمولا در فصلنامه های دانشگاهی خاک می خوردند در معرض قضاوت مردم در رسانه ها قرار بگیرند. نتیجه این بمباردمان اطلاعات بسیار متفاوت که گاها از حمایت مالی موسسات ذینفع نیز برخوردار است نقض مکرر نظریات قبلی است.

این اتفاق در زمینه مسائل زناشوی و نحوه آشنایی بین زنان و مردان بیشتر به چشم می خورد چون از نوع موضوعاتی است که در تمام روزنامه ها و مجلات، بیشترین خواننده ها را به خود اختصاص می دهند. مثلا مدتها صحبت از این بود که مردان مهربان و مودب، از شانس کمتری برای توجه زنان و شروع آشنایی خوردارند و مردان زرنگ و حراف، نظر بیشتری را به خود جلب می کنند. ولی تحقیقات جدید می گوید مردان مهربان و صادق، شانس ارتباط و جذابیت شان بیشتر است.

بعضی وقت ها هر آنچه که قبلا فقط شایع بوده است نیز توسط یک گزارش علمی مورد تایید قرار می گیرد. برای مثال، نتایج به دست آمده از ۶ تحقیق علمی بین المللی است که توسط دانشگاه های امریکا، استرالیا و سنگاپور به طور مشترک انجام شده است. بررسی که به دلایل به هم خوردن رابطه بین زوج ها پرداخته است.

تحقیق فوق که در برگیرنده مصاحبه و سنجش بیش از ۶۵۰۰ نفر از ۳ قاره مختلف بوده است توانسته به ۳ دلیلی دست یابد که باعث به هم خوردن آشنایی های دوستانه اولیه و حتی جدی بین زنان و مردان می شود: مردان و زنان با هم به این نتیجه رسیدند که رابطه شان را قطع می کنند اگر ۱- طرف مقابل ژولیده و نامرتب باشد ۲ – تنبل باشد و ۳ – نشان دهد که فرد محتاجی است و میل وابستگی شدید به طرف مقابل دارد.

در تحقیقی دیگر که در وال استریت ژورنال درج شده است به تمیز نبودن، بوی بدن بدن و خطر سرایت بیماری های جنسی به عنوان دلایل اولیه قطع رابطه اشاره شده است.

در همین بررسی آمده است که برای مردان، کم بودن میل جنسی طرف مقابل، نشانه ای از یک رابطه بی سرانجام است و برای زنان، داشتن یک سکس بد، بهانه ای مهم برای قطع رابطه است. به تعبیر دیگر، مردان در یک رابطه، به فکر داشتن سکس هر چه بیشتر هستند و زنان به فکر دستیابی به سکس بهتر می باشند.New Study Says Men Want Sex, but Women Want Good Sex – Marissa Gold

http://www.glamour.com/sex-love-life/blogs/smitten/2015/11/sex-dealbreakers-good-sex-women
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
از خوشبختی های یک زن آن است که حداقل یک بار هم که شده در زندگی مردی را ببیند که سر از کار پیچیدگی های زنانه اش در آورد. آنقدر این آرزو در بین زوج ها دست نیافتنی می نماید که گاهی زنها روزها و هفته ها بعد از رو به رو شدن با چنین رفتاری باز هم احساس می کنند که نکند خواب دیده اند. نه٬ البته که آش به این شوری هم که می گویم نیست. به نظر من خیلی از مردها با کمی دقت و هشیاری می توانند به این مرحله از شناخت زن برسند. چگونه؟

بگذارید با یک مثال از رفتار بعضی زنان شروع کنم که خیلی از شما شاید متوجه اش شده اید. عده ایی از شما فکر می کنید بعضی از زنان گاهی بیخود و بی جهت بهانه می گیرند٬ بحران درست می کنند٬ شماتت می کنند٬ بدو بیراه می گویند و آخرش هم گریه ای صادقانه و بازگشت همه چیز به سر جای خود ….

در مقابل این بحران آفرینی ها برخی مردها فقط سکوت می کنند. بعضی مردها هم پا به پای زنها یکی را دوتا می کنند و دوتا را سه تا و بعد آتشی به پا می شود که آتش نشانی پایتخت باید بیاید خاموشش کند. برخی هم حواله اش می دهند به آن ماهی یک بار پریود و جا خالی می دهند از هر چه بحث و استدلال و ناز کشیدن.

اما بعضی از شما که به مرحله شناختِ پیچیدگی های زنان رسیده است می دانید که این عصبانیت ها و بهانه گرفتن ها و بحران درست کردن ها می تواند نشانه ای باشد از آتشی که زیر خاکستر مانده. می تواند ناشی از این باشد که زن احساسات خود را سانسور کرده و بیان نمی کند.

پیش می آید که زن ها بنا به دلایلی مانند عدم اطمینان از واکنش طرف مقابل، ترس از مخالفت، مورد قضاوت قرار گرفتن یا متهم به ضعیف بودن و … احساسات قلبی خود را بیان نمی کنند. این بروز ندادن احساسات زن را کلافه می کند. تا اینکه احساسات فرو خفته راه فرار خود را پیدا می کنند و به شکلی دیگر بروز می یابند.

ناگاه زن٬ ماده شیری می شود که می غرد و اگر مرد نداند که معنای این غرشِ ناگهانی٬ احساس کلافه شده گی ایی است که فرصت ابراز وجود می خواهد چه بسا که یک رابطه را به سمت پرتگاه بکشاند. .

با ماده شیر بحران ساز اگر بجنگید چیزی عایدتان نمی شود جز اعصاب و عواطف زخمی شده برای هر دوی تان. تنها راه آن است که آرامشش را به او برگردانید به او یاد آوری کنید که هیچ چیز مهمتر از او و آرامش و سلامتی اش نیست حتی آن ماجرا یا اتفاقی که بهانهِ غرش او شده بود.

بگذراید متوجه شود شادی و راحتی اش برایتان مهم است و او را و احساساتش را همانطور که هست می پذیرید. بعد خواهید دید که معجزه وار آرام می شود و برق دوست داشتن تان را در چشمانش خواهید دید.

شراره دهشیری
ادامه
کامنت بنویسید...
شهرام ف , arminvatandoost
شنبه 11 اردیبهشت ، 00:42
این باعث نمیشه برای غرش کردنش پاداش بگیره و تکرارش بیشتر بشه؟
ادامه