نرم افزار اندروید کلوب
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

 لطفا اونهایی که دنبال تبلیغات هستن و یا فقط فالوئر میخوان درخواست دوستی ندن
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

مطالب تصاویر 10
علی ولی خان , aghaye_azad
در مکالمات روزمره وقتی به یک نفر لقب « پارانوئید» داده می شود به این معنی است که فرد مزبور با وسواس شدید و بدون هیچ دلیلی، احساس سوظن نسبت به دنیای پیرامونش دارد. فردی که معتقد است همه مشغول چیدن توطئه بر علیه او هستند. فردی که از حرف های دیگران برداشت های بسیار عجیب و غریب می کند.

فرد پارانوئید مدام نگران است. عصبانی است. احساس قربانی بودن و مظلومیت می کند. قدرت اعتمادش به دوستان و اطرافیان را از دست می دهد. تنها و گوشه گیر می شود. موقعیتی که زمینه ساز افسردگی و تشویش خواهد بود.

بنا بر تحقیقات صورت گرفته بین ۱۵ تا ۳۰ درصد انسانها به طور معمول افکار توام با سوظن را در ذهن خودشان تجربه می کنند یکی از مثال های آشکار این است که خیلی از ما فکر می کنیم دیگران پشت سر ما حرف های بد خواهند زد. حدود ۲ الی ۴ درصد افراد اجتماع به طور کلینیکی با تشخیص بیماری پارانونئید در شخصیت شان روبرو می شوند.

پارانویا یک خصلت فردی نیست. نوعی مشکل ذهنی است یا به تعبیری دیگر داشتن تصوری غلط از دنیای واقعی است. اجازه دهید نگاهی داشته باشیم به لیستی از تعصب ها که به آنها اجازه می دهد ذهن منطقی نداشته باشند.

فرد پارانوئید تنها به استدلال های شخصی خودش اجازه ابراز وجود می دهد. او وقتی که به یک ایده سوظنانه دست پیدا کرد امکان ندارد از آن رو برگرداند. او تصوری متعصبانه از دنیای پیرامون خودش دارد. ذهنش همواره به دنبال مدارک و شواهدی است که سوظن اولیه اش را تائید کند. او با دقت می بیند و گوش می دهد ولی فقط برای تائید سوظنی که در ذهنش وجود دارد.

اگر به هر دلیلی به یک چیز سوظن بورزد با انرژی و دقت تمام در جستجوی اثبات سوظن ایجاد شده است. هیچ توجهی به بحث منطقی و دلایل واقعی نمی کند و همه وجودش در پی اثبات همان ایده نادرست اولیه اش است.

فرد پارانوئید اتفاقات زندگی را بر حسب تقصیراتی است که دیگران مرتکب شده اند.. برای مثال اتفاق ناگواری نظیر از دست دادن شغل خود فقط نتیجه نیات پلید افراد دیگر می دانند. اصلا به ذهن شان خطور نمی کند که شاید توانایی های لازم برای شغل مربوطه را نداشته اند.

استفاده از مشاوره روانشناسان می تواند بیماری پارانوئید را تا حدودی کنترل کند. گفتگو درمانی های طولانی می تواند به افراد پارانوئید بیاموزد که زمینه های خیلی درونی برای داشتن سوظن های مداوم را ریشه یابی کنند.۸ Biases in Paranoid Thinking

https://www.psychologytoday.com/blog/science-choice/201602/8-biases-in-paranoid-thinking

http://www.webmd.com/mental-health/paranoid-personality-disorder

Paranoid Personality Disorder Symptoms
ادامه
99
علی ولی خان , aghaye_azad
از این تصمیم میترسم در افکارم غم نان است
دلم در کاغذی مرموز ، در این صندوق پنهان است !
از این تصمیم میترسم که مار از آستین روید ،
و دست معرکه گیری کلید جعبه را جوید !
به انسان رای خواهی داد به عنوان ، عکس ، یا تبلیغ ؟
به اسم بهتر از هیچ دموکراسی در تعلیق ؟
کسی که فکر کرد از بد ، نمایی خوب پیدا کرد !
به جای دیدن یک فیلم ، میانپرده تماشا کرد !
خبرهای خوش فردا یه دست کولیان افتاد ،
بهای فال خوشبختی برای ما گران افتاد !
اگر روباه جای شیر ، نصیبش تاج زرین شد ،
بدان که سرنوشت ما همه از پیش تعیین شد !
از آزادی اگر گفتند ، بدان دریا سرابی هست
بگو بین بد و بدتر چه حق انتخابی هست ؟؟؟؟
ادامه
کامنت بنویسید...
علی ولی خان , aghaye_azad
علی 4 سال پیش
ضمن احترام به همه عقاید و افکار ، علاقه ای به دوستی با آدمهای مذهبی ندارم . لطفا درخواست ندید .
کامنت بنویسید...
شهرام ف , arminvatandoost
شنبه 11 اردیبهشت ، 00:48
درخواست رو تایید کن تا بتونم مطالبت رو دنبال کنم
ادامه
همای سعادت , haideh.sa
یکشنبه 16 اسفند ، 21:09
Chera?
vaghti khodet mazhabiye darajeh yeki???!!!!
ادامه
عشق سانتافه سنندج , sanandaj60
سه شنبه 4 اسفند ، 19:17
سلام. حداقل درخواست دوستی رو تایید کن
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
این ادعا را حتما همه ما مردان در طول زندگی بزرگسالی مان شنیده ایم که باید شجاع و پرابهت به نظر بیاییم. باید نشان دهیم که ضعیف نیستیم و می توانیم از حق خودمان و زنی که دوست داریم دفاع کنیم. نشانه های که در این مقاله معرفی می شوند شاید بسیار آسان به نظر می رسند ولی یادمان باشد که به دست اوردن اعتماد به نفس، معمولا نیاز به تمرین و تجربه زیاد دارد.:

چه شکلی گام بر می دارید؟

زنان مقدم بر هر چیزی به سلیقه لباس پوشیدن و نحوه راه رفتن مان دقت می کنند. تمیز و مرتب پوشیدن و بدون عجله قدم برداشتن، تصور سریع و اولیه ای از مردی مسلط و موفق را تداعی می کند. البته آرام قدم برداشتن بهتر است با بی هدف قدم برداشتن متفاوت باشد .

به چشم هایش نگاه کن

در بعضی فرهنگ ها چشم در چشم دوختن شاید زیاد معمول نباشد برای همین به قول رینا پیانه نویسنده کتاب « مکانیسم عشق» می توانید موقع حرف زدن و ابراز احساس به یک زن، به جای چشم دوختن در نگاهش، به دهن وی خیره شوید. اکثر افراد، متوجه تفاوت فوق نمی شوند.

اگر هم در بین صحبت قرار است نکته زیبایی را در باره وضعیت فیزیکی اش بگویید از جملاتی نظیر « همه زیبایی های که برایم تحسین برانگیز هستند یکجا در تو جمع شده است» پرهیز کنید. صمیمی ترین حالت آن است که هر آنچه که واقعا در او زیبا می بینید را بدون غلو بگویید.

تعریف از مردان

اگر یک زن در حین گفتگو از خصوصیات شما مثلا چاله کوچک روی گونه تان تعریف کرد با متانت لبخند بزنید و تشکر کنید. یادتان باشد که افراد بی ظرفیت بلافاصله و با تعجب می پرسند واقعا؟ راست می گویی؟ بعضی مردان حتی ممکن است شروع کنند به تهیه لیستی از دلایل، که ثابت کنند لایق تعریف نیستند. ولی مردانی که به خودشان مطمئن هستند تعریف را بدون هیچ اما و اگری می پذیرند.

تلفن و تماس بعد از آشنایی اولیه

اگر او تلفن خودش را در ملاقات اول به شما داد سعی کنید بیشتر از ۴۸ ساعت برای تماس صبر نکنید چون تاثیرش این است که فکر می کند مرد ترسویی هستید یا تشخیص کاملی از ماجرای آشنایی ننارید.

پروفسور روانشناسی دانشگاه پنسیلوانیا خانم Judith Coche می گوید قبل از تماس تلفنی روی نحوه بیان خودتان تمرین کنید. به نظر وی حرفی که قرار است تلفنی زده شود بهتر است به روش مدیران شرکت ها باشد که کوتاه و دقیق پیام مشخص شان را شرح می دهند.

از ضعف ها و نارسایی حرف نزنید

اگر در حال توضیح وضعیت زندگی تان هستید سعی کنید از جنبه های مثبت زندگی تان و چیزهایی که واقعا برای تان جالب است را شرح دهید.

در کنارشان بنشینید

زنان در برابر مردان در حالت روبرو و ایستاده معذب می شوند و احساس امنیت نمی کنند. حتی در حالت نشسته نیز روبروی شان قرار نگیرید. سعی کنید در پهلوی سمت چپ شان بنشینید. اگر به خودتان مطمئن باشید این جسارت را حتما دارید که منتظر حرکت طرف مقابل برای چرخیدن به سمت خودتان باشید.

صریح باشید

بوسیدن در حین خداحافظی، عملی احساسی و عاطفی است و با درخواست و اجازه گرفتن، همه لطافتش تغییر می کند.

اگر نیت تان این است که وارد آپارتمان وی شوید از بهانه استفاده از دستشویی یا هر چیز دیگر استفاده نکنید. به او بگویید که چه منظور و تمایلی دارید.

موفقیتش را جشن بگیرید

آمار امریکا نشان می دهد بر تعداد زنانی که بیش از ۶۰ هزار دلار درآمد سالانه دارند مدام افزوده می شوند. به همان نسبت، زنان فوق حق انتخاب بیشتری را نصیب خود می سازند. با وجود همه این تغییرات، مردان با اعتماد به نفس، احساس خوبی دارند اگر با زنی موفق تر از خودشان آشنا شوند چون می دانند که مورد انتخاب زنان با اعتماد به نفسی شده اند.SEX & WOMENDATING9 Easy, Effective Ways to Be More ConfidentGo from zero to sexy in no time flat EDITED BY KRISTINA GRISH, PHOTOGRAPHY BY ONDREA BARBE

http://www.menshealth.com/sex-women/self-confidence-sexual-turn?cid=NL_DailyDoseNL_-_02152016_BoostConfidence_Module2&smartcode=YN_0005368785_0001542130
ادامه
کامنت بنویسید...
همای سعادت , haideh.sa
یکشنبه 16 اسفند ، 21:11
hich kodom az in mavarede nambordeh neshon dahandehy chistiye mard nist
ta bekhad jense mokhalefi ro ham be khodesh jazb koneh;
mage zehnhaay khabalod ro;
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
حتما برای شما هم اتفاق افتاده است مشغول صحبت با یک نفر هستید که تازه آشنا شده اید و گفتگو و بودن در کنار او بلافاصله یک حس بد در باره خودتان، در شما ایجاد کرده است.

تا قبل از این ملاقات، روز خوبی داشته اید ولی از لحظاتی قبل، یک دفعه انگار زمین زیر پای تان خالی شده است و همه شخصیت، قیافه شغل و موقعیت اجتماعی تان به هم خورده است. یک نفر جلوی تان ایستاده است که خیلی ساده ولی زیرکانه در حین معرفی خودش می گوید که شغل، موقعیت، خانواده و هر چه که دارد خیلی عالی و کامل است.

واقعا زیاد سخت نیست که یکباره فردی با نیت از قبل مشخص با اعلام یک موقعیت برتر از خودش، حال ما را خراب کند و بدون هیچ شرمی به ما بقبولاند که آدم بسیار بی ارزشی هستیم. به این همه، دفاع از احساس و اعتمادی که به موقعیت خودمان داریم در برابر تعرض این نوع افراد زیاد سخت نخواهد بود. اجازه دهید ۴ نشانه آشکار در باره این نوع آدم ها را بشناسیم.

چهره موفق و قدرتمندی که این نوع آدم های به نظر کامل و بی عیب از خودشان سعی می کنند به جا بگذارند قادر به فریب ذهن هوشیار و دقیق روانشناسان نبوده است و از خیلی وقت ها پیش، پروسه روحی و روانی این نوع افراد تحت عنوان « خود کم بینی» مورد شناسایی و طبقه بندی قرار گرفته است.

حدود ۱۰۰ سال پیش روانکاو اتریشی Alfred Adler عنوان کرده است که افراد خودشیفته و نارسیسست که با جدیت تمام خواهان دستیابی به حس برتری هستند در حقیقت از مشکل خود کم بینی در رنج هستند. آنها تنها راهی که می شناسند نیز در غمگین کردن و ایجاد احساس ضعف و حقارت در دیگران است.

از نظر روانشناسان، این همت مداوم برای ایجاد حس برتری نوعی انحراف از تحول شخصیت افراد است که سرانجامی جز خودشیفتگی ندارد. نکته جالب در باره خودپرستان این است که از دو نوع تشکیل شده اند. انها که احساس شیفتگی به خویش را حق طبیعی خود و ناشی از برتری ذاتی شان می دانند و انها که زیاد هم نسبت به خارق العاده بودن خودشان مطمئن نیستند.

گروهی از روانشناسان هم هستند که تفکیکی برای این دو نوع نارسیسیت قائل نیستند و معتقدند همگی شان، دست به این گونه رفتارها می زنند چون عملا موجودان ضعیف و خالی از اعتماد به نفس هستند. البته شکی نیست که نوعِ خیلی خودشیفته، قدرت پنهان کردن ضعفش در پشت نقاب برتر از دیگران بودن، کارایی بیشتری دارد.

خودشیفتگی معمولا به مرحله وخیم و در حد یک بیماری روانی شاید نرسد ولی با وجود آن، از تاثیر ناهنجارشان بر دیگران کاسته نمی شود.

روانشناس امریکای James Brookes که تحقیقات گسترده میدانی و کلینیکی در باره خودشیفته گان ( نارسیسیست ها) انجام داده است موفق شده است به چهار نقابی که آنها می زنند را شناسایی کند. نقاب هایی که شناخت شان می تواند به افراد کمک بی دلیل روزشان خراب نشود:

۱- فردی که کمترین اعتمادی به خودش ندارد و مدام احساس نامنی می کند مصر است که شما نیز مثل او ضعیف و شکننده باشید

اگر به طور معمول احساس حقارت و یا خود کم بینی ندارید ولی در مجاورت فردی قرار گرفتید که این احساس به شما سرایت می کند به تلاشی که برای ابراز وجود خودش می کند دقیق شوی.

۲ – اگر مدام از موفقیت ها و توانایی هایش سخن می گوید

او مدام از سطح تحصیلات، نحوه زندگی رویایی، خانواده و شغل بسیار خوبی که دارد حرف می زند بیشتر برای آنکه به خودش ثابت کند قابل آن است.

۳ – اگر مدام یادآوری می کند که آدم خاکی است

اگر از سفرهای خسته کننده به سراسر جهان برای شغل مهمی که دارد و اینکه کار زیاد و مهمش اذیتش می کند سخن می گوید. یا می گوید سحرخیزی و کم خوابی کلافه اش کرده است چون بچه هایش را برای تمرین و مسابقه ورزش مدام اینطرف و آنطرف می برد و البته بچه هایش همیشه در مسابقات همیشه برنده هستند و …

۴ – اگر مدام از وضعیت بد اجتماع پیرامون ایراد می گیرد

فرد خود کم بین اصرار دارد به دیگران بقبولانند که سطح توقع و استانداردش بالا است و تحمل نارسایی و برنامه ریزی و سرویس بد را ندارد. بخصوص به خاطر اینکه خودش همیشه سر وقت خواهد بود و کارهایش را کامل و عالی انجام می دهد و …

نکته جالب در باره نارسیست های در حقیقت خود کم بین این است که شگردها و نقاب هایی که می زند و « بازی» که اجرا می کند در موفقیتش نقش دارد و قابلیت کاری اش بیشتر می شود. تنها نکته منفی این است که انرژی مثبت مورد نیازش را از شما می گیرد.

نتیجه گیری اینکه پیدا کردن علائم خود کم بینی در دیگران، در درجه اول باعث می شود که اعتماد به نفس و آرامش عمومی خودتان به یکباره در هم نریزد و به خودتان بی دلیل شک نکنید. دوم اینکه، رفتار متین و مستحکم شما در حین رویارویی با خود کم بین ها شعف و شعور بیشتر برای تان به ارمغان می اورد. احساس صمیمی تری به مسیر تحول فردی خودتان خواهید داشت و صد البته شاید به نارسیسیت های عملا خودکم بین نیز کمک کند که نقاب شان را بردارند.۴ Signs That Someone Is Insecure – Susan Krauss Whitbourne Ph.D.

https://www.psychologytoday.com/blog/fulfillment-any-age/201511/4-signs-someone-is-insecure
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
تمدن‌های بشری و البته جنگ‌هایی که باعث اوج و سقوط همه آنها شده است همیشه با کشتار بردگان و مردان جوان «پیاده نظام» همراه بوده است. گویی این یک توقع جهانی است که مرد بودن بهای مرگباری دارد.

در میان موج جدید‌تر کتاب‌هایی که در این باره زنگ خطر را به شکل مستند به صدا در آورده است می‌توان به اثر دکتر روانشناس امریکایی Will Courtenay به عنوان « تا سر حد مرگ٬ مرد بودن» اشاره کرد. او در کتابش به انتظار و توقع مرگ آور جامعه از مرد و پسران پرداخته است.

او به کمک آمارِ نشان می‌دهد که به شیوه‌ای سیستماتیک، همه عناصر موجود در اجتماع نظیر خانواده، مدرسه، دانشگاه، محل کار و حتی رابطه زناشویی، بر طبق سنت‌های از پیش تعبیه شده، دست به دست هم می‌دهند تا مردان بیشتر بمیرند و کمتر عمر کنند.

با گردآوری و مطالعه بیش از ۲ هزار تحقیق، دکتر ویل کورتینی تفاوت‌های رفتاری بین زنان و مردان را به ۳۱ قسمت تقسم کرده است. در همین رابطه موفق شده است ۱۰ دلیل اصلی برای درصد بالای مرگ و میر و داشتن بیماری‌های مزمن در مردان جامعه را شناسایی کند.

او توانسته است به گونه‌ای دقیق نشان دهد اکثر ناهنجاری‌های اجتماعی نظیر قتل، جنایت و خشونت انجام شده توسط مردان بیشتر از آنکه به خاطر «بد بودن» باشد به خاطر توقعاتی است که به صورت ریشه دار بر دوش مردان گذاشته شده است.

این حقیقت که از هر چهار خردسال فوت شده در امریکا، سه نفرشان از پسران هستند به خودی خود موید این واقعیت تلخ است که رفتارهای ریسک پذیرنده‌ای که جامعه تعیین کرده است تاثیر مرگباری بر زندگی بشر مذکر دارد. مردان کمتر از زنان، به مطب دکتر می‌روند. مردان دربازگویی مشکلات روحی خود به روانپزشکان خجالت می‌کشن. چاق‌تر از زنان هستند. غذای ناسالم‌تر می‌خورند و …

مردان تن به کار‌ها و فعالیت‌های رسیک پذیر و خطرناک می‌دهند. جملاتی نظیر «پسر‌ها را هر کاری کنید پسر هستند» به این باور تلقین شده دامن می‌زند که پسران و مردان درد و اذیت ناشی از سوانح کوچک را باید بروز ندهند. به پسران تلقین می‌شود که خطری آنها را تهدید نمی‌کند و این دختران هستند که در معرض همیشگی خطر هستند.

پسران همیشه به این امکان مفتخر هستند که در سنین کمتر، زود‌تر و بیشتر از دختران در بیرون از خانه می‌مانند و با تعداد بیشتری از افراد غریبه معاشرت می‌کنند. این امکان بی‌شک به افزایش قابلیت‌ها، شانس، استقلال و پیشی گرفتن پسران منجر خواهد شد ولی به‌‌ همان نسبت نیز مرگ و میر پسران زیر ۲۰ سال را به یکی از وسیع‌ترین دلائل مرگ و میر جامعه تبدیل می‌کند.

از دید دکتر کورتینی، تسلط فرهنگِ زور بازو و مردانگی در هر جامعه‌ای بیشتر باشد درصد مرگ و میر و زندگی غیر تندرست پسران و مردان بیشتر می‌شود.

دکتر Courtenay که در جرائد امریکایی با عنوان «دکتر مردان» شهرت یافته است در پایان کتاب خود راهکردهای مشخصی را نیز برای تغییر عادت‌های ناسالم اجتماعی که منجر به تلفات و ضایعات وسیع در بین مردان می‌شود عنوان می‌کند.

تاکید اصلی او بر پرورش حس مهربانی و احترام به شخصیت انسانی پسران است. به نظر او آموزش پیگیر پسران در باره سلامت بدن، آنها را به اهمیت سلامت و حفاظت هر چه بیشتر خویش ترغیب خواهد کرد. او معتقد است پسران و مردانی که قدر و منزلت بدن خود را بدانند با انسان‌های دیگر نیز مهربانانه‌تر رفتار خواهند کرد.

Dying to Be Men by Dr. Will Courtenay

ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
در آغوش گرفتن یکدیگر چنان نقش مثبتی در سلامت جسم و روان دارد که برخی کشورها برای آن یک روز ملی در نظر گرفته‌اند، روز ملی آغوش. اکنون از این نام‌گذاری سی سال می‌گذرد.
اگر از جمله افرادی هستید که علاقه زیادی به در آغوش کشیدن عزیزان خود دارید یا با در آغوش کشیده شدن از سوی آن‌ها احساس شادی می‌کنید خبر خوبی در انتظارتان است.
مدیران وب‌سایت "روز ملی آغوش" آمریکا به نقل از دانشمندان می‌گویند که بغل کردن همدیگر برای سلامتی مفید است. آن‌ها شما را تشویق می‌کنند که از در آغوش کشیدن یکدیگر دریغ نکنید، به ویژه وقتی پای "روز ملی آغوش" در میان است.
پنج‌شنبه ۲۱ ژانویه (۱ بهمن) روز ملی آغوش در آمریکا است. روزی که ۳۰ سال پیش از این در ۲۱ ژانویه ۱۹۸۶ در میشیگان متولد شد و اکنون به کانادا، بریتانیا، استرالیا، آلمان و لهستان نیز گسترش یافته است.
کوین زابورنی مبتکر "روز ملی آغوش" است. او بود که سال‌ها پیش در کاروی میشیگان در واکنش به آنچه "شرم از ابراز احساسات" در میان آمریکایی‌ها خوانده شده است، خواستار چنین روزی در تقویم شد. البته گفته می‌شود چندان امیدی هم به فراگیر شدن آن نداشت. ولی این روز حالا به سی سالگی رسیده و مناسبت خوبی شده است در پیش‌قدم شدن برای در آغوش کشیدن عزیزان.
بیش‌تر بخوانید: جوانان آلمان با آگاهی بیشتری رابطه جنسی را شروع می‌کنند
در وب‌سایت روز ملی آغوش آمده است: «صرف نظر از این‌که یک غریبه را در آغوش می‌فشارید یا یک عضو خانواده را، این عمل برای روان و جسم شما مفید است. در آغوش گرفتن یا گرفته شدن باعث کاهش استرس‌و فشار خون می‌شود.»
البته در وب‌سایت "روز ملی آغوش" به طنز هشدار داده شده: «همه و هر کسی را که مایل هستید در آغوش بگیرید اما به یاد داشته باشید که ابتدا از آن‌ها اجازه بگیرید.» لازم است همواره در نظر داشته باشید که در آغوش گرفتن همیشه باید اختیاری و در نهایت احساس امنیت و صمیمت انجام شود. تنها در این حالت است که اثر خود را در سلامت روان، جسم و رفتارهای فرد نشان می‌دهد.
در وب‌سایت "روز ملی آغوش" به دلایل چندی درباره اهمیت در آغوش گرفتن اشاره شده است. این دلایل همگی پشتوانه علمی دارند و از تحقیقات انجام گرفته، درستی آن‌ها ثابت شده است.
۱­ در آغوش کشیدن باعث تولید اکسی‌توسین و در نتیجه ایجاد شادی در فرد می‌شود.
۲­ در آغوش گرفتن باعث کاهش استرس می‌شود.
بیش‌تر بخوانید: کمبود نمایش رابطه عاشقانه سالمندان در سینما
۳­ بچه‌ها به آغوش به اندازه خواب و خوراک احتیاج دارند.
۴­ در آغوش گرفته شدن یا دستی به نوازش بر سر دانش‌آموز کشیدن از او دانش‌‌آموز بهتری می‌سازد. احتمال آن‌که چنین دانش‌آموزی با علاقه در کلاس مشارکت کند و مشق خود را انجام دهد، دو برابر سایر دانش‌آموزان است. اما در بسیاری از مدارس هرگونه تماس بدنی به منظور پیشگیری از آزار جنسی به شدت ممنوع شده است.
۵­ در آغوش کشیدن برنده شدن تیم‌های ورزشی را تسهیل می‌کند. دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا ثابت کرده‌اند که هرقدر اعضای یک تیم ورزشی به یکدیگر علاقه بیش‌تری داشته باشند، احتمال پیشرفت آن تیم ورزشی و حتی برد در مسابقات بیش‌تر است.
۶­ در آغوش کشیدن با فعال کردن غده تیموس که به تولید گلبول‌های قرمز خون نظم می‌بخشد به افزایش سلامت و دوری از بیماری‌ها می‌انجامد. دانشمندان همچنین دریافته‌اند کسانی که هنگام بیماری در آغوش گرفته می‌شوند سریع‌تر بهبود می‌یابند.
۷­ در آغوش کشیدن به حفظ سلامت قلب یاری می‌رساند چرا که به جریان خون و کاهش استروئید کورتیزول که مربوط به استرس است کمک می‌کند.
۸­ زوج‌هایی که به در آغوش کشیدن هم عادت دارند زوج‌های شادتری هستند چرا که در آغوش کشیده شدن به تولید هورمون اکسی‌توسین که نقش اساسی در ارتباط عاشقانه و افزایش لذت جنسی دارد، کمک می‌کند.
ادامه
  کامنت بنویسید...
  شهرام ف , arminvatandoost
  شنبه 11 اردیبهشت ، 00:57
  لایک
  ادامه
  علی ولی خان , aghaye_azad
  مردها نگرانند که بوسنده خوبی نباشند، یک نگرانی عمومی که ریشه اش در تربیت و آموزشی است که در این باره نداشته اند. همه مردان این مسیر را بر اساس خطا و تجربه می پیمایند و چه بسا که بهای سنگینی نیز برایش می پردازند.

  در یک تحقیق دانشگاهی، پس از نظرسنجی معلوم شده است که اکثر افراد بوسه اول را به اندازه خاطرهِ شب زفاف شان به یاد دارند. در تحقیقات دیگر عنوان شده است برای زنان، در ۷۵ درصد موارد، بوسیدن بد، دلیل اصلی پایان دادن به رابطه می باشد.

  بوسیدن جذاب و دوست داشتنی، هم در دنیای مجردها نقش تعیین کننده ای دارد و هم از حامیان اصلی رابطه متعهد می باشد.

  متاسفانه در خانواده و آموزش و پرورش در باره سهم مهم بوسه و حتی تکنیک های ساده بوسیدن برنامه عملی و مشخصی وجود ندارد. از حدود صد سال پیش به این طرف، منبع اصلی آموزش زنان و مردان جوان، مقدمتا رمان ها بودند و بعد فیلم های سینمایی نقش اصلی تقلید و اموزش را برای زوج ها ایفا کرده اند.

  این اواخر، دسترسی به پورنوگرافی، همه دانش عمومی که برای زیبا شدن بوسه گردآوری شده بود را به هم زده است و دوباره اهمیت ان را کمرنگ کرده است گویی که بوسیدن اصلا نقشی برای رابطه جنسی و عشورزی ندارد.

  مردان دنیای معاصر خوب است بدانند که برای زنان، بوسیدن یک نوع سنجش عاطفی است. سنجشی که عمق رابطه یا میزان اعتماد مرحله کنونی آشنایی را نشان می دهد.

  بوسه اول بیشتر از هر چیز بستگی دارد به نشانه های که طرف مقابل از خود بروز می دهد. طبق قانون عرف و سنت عمومی، اکثریت زنان هنوز ناگزیرند به طور غیر مستقیم علائق عاطفی و جنسی شان را نشان دهند برای همین با علائم متفاوت، احساس و آمادگی شان را بروز می دهند. تعبیر درست رفتار زنان در لحظات قبل از تصمیم به سمت بوسیدن اول، خیلی مهم است. ولی در نهایت این مردان هستند که معمولا باید دل به دریا بزنند و یخ این مرحله از رابطه را بشکنند.

  مهم این است که در فرصت ایجاد شده، مردان در همان حد یک بوسه اولیه و شروع اعتماد، حساب باز کنند و خیلی آرام و متین به طرف مقابل نزدیک شوند. در حقیقت به این فکر کنند که با بوسه به نوعی از معرفی دوباره خودشان می پردازند.

  بعضی ها سریع احساساتی می شوند و مثلا زبان خودشان را سعی می کنند در این تماس زیبای عاطفی و اولیه فعال سازند به امید اینکه در همان دفعه اول به بیشتر از بوسه دست یابند. اتفاقی که معمولا سرانجام خوبی ندارند.

  تجربه نشان داده است مردانی که بوسندگان موفق هستند از همان بوسه اول، قدرت کنترل و مدیریت این اتفاق را در خود ایجاد می کنند. از بهترین کارهای ممکن در بوسه اول این است که مردان زودتر از زنان، در نیمه راه بوسه، لب های شان را بردارند. بعد سعی کنند با صمیمت تمام به فرد مقابل چشم در چشم بنگرند و نشان دهند که چقدر از این اتفاق خشنود هستند. دستی به موهایش بکشند و … اگر شرایط مساعد بود دوباره شروع کنند.

  وقتی از آزمون بوسه اول موفق بیرون آمدید یادتان باشد که در فرصت بعدی به نحوه بوسیدن فرد مقابل دقت کنید. خیلی ها دوست دارند طوری بوسیده شوند که خودشان دیگران را می بوسند.

  ماجراهای مثل بوی دهان و بدن و بوسه هایی که بیشتر شبیه بلعیدن و کوبیدن سر و صورت طرف مقابل است نیز از جمله عادت هایی است که تاثیر منفی ماندگار ایجاد خواهد کرد.

  بوسید خیلی شبیه رقصیدن است. برای همین توجه به ریتم، هماهنگی و همزمانی رفتار و اعمال، حرف اصلی را می زند. اگر این اتفاق جادویی بیفتد مطمئن باشید که مردانی که بوسندگان خوبی باشند همیشه خواستنی خواهند بود.
  ادامه
  علی ولی خان , aghaye_azad
  فیلسوف معروف Alain de Botton در این مقاله سعی کرده است با استفاده از منطق خودش، توضیح دهد چه کسانی آمادگی ازدواج دارند؟

  ۱ -وقتی متوجه شدیم همسر مناسب وجود ندارد

  نه تنها باید اعلام کنیم همسر ما آدم کاملی نیست بلکه به طور مشخص اعلام کنیم او می تواند آدم غیرقابل تحمل٬ دشوار٬ اذیت کننده و غیرمنطقی باشد. باید این جمله را به خطبه عقد اضافه کنیم که: « من حاضرم به عقد این فرد در بیایبم با وجود آنکه برایم مسلم است او به طور مداوم برایم مزاحمت ایجاد خواهد کرد»

  نباید فکر کنم که همسر کاملی در سراسر این کهکشان یافت خواهد شد. همه ما بد هستیم و مشکلات مخصوص خودمان را داریم. برای همین٬ ترجیحا بهتر است قبل از ازدواج رابطه هایی را تجربه کنیم نه به این نیت که شاید بالاخره « همسر درست» را بیابیم. بلکه در عمل متوجه شویم همسر مناسب وجود ندارد.

  ۲ – وقتی که مایوسانه بپذیریم درک نخواهیم شد

  وقتی عاشقیم هر کاری بکنیم برای مان قابل درک است. برای همین بخش دیگری از خطبه عقد بهتر است به اقرار این حقیقت بپردازد که: « هر چقدر با هم همفکری و تفاهم داریم ولی یک بخش اساسی از ناخوداگاه و ذات درونی من قابل شناخت برای هیچ فردی حتی خودم نیست»

  ۳ – اقرار به دیوانگی خوب است

  بلوغ شخصیت فقط از طریق اشتباهات و حماقت ها میسر می گردد. اگر ما هر روز احساس عمیق و زننده ایی نسبت به شخصیت و شعور و رفتار مان نداشته باشیم یک جای کار می لنگد. اگر نتوانیم ضعف های خودمان را ببینیم معلوم است که به شکل خطرناکی بر روی حقیقت چشم می پوشیم. شک نکنید همه ما در فرصت مناسب، دیوانگی اش را بروز می دهد
  ادامه
  علی ولی خان , aghaye_azad

  خودارضایی همه تاثیرات مفید یک رابطه جنسی را ندارد. حتی تعداد اسپرم در حین خودارضایی با حالت زناشویی فرق دارد. شاید مطمئن ترین سکس ممکن باشد و خطر بیماری های مقاربتی نداشته باشد ولی استفاده مداوم از خودارضایی برای رفع نیاز جنسی، ممکن است تلاش برای دستیابی به شریک جنسی و به طبع آن، داشتن زندگی اجتماعی وسیعتر را مختل کند. خطر خونریزی درون آلت به خاطر خودارضایی های مکرر و خشن نیز محتمل است.

  اما با این وجود دلایل زیادی نیز وجود دارد که خودارضایی را به قول دکتر Gloria Brame متخصص سکسولوژیست، بخشی از فعالیت سالم جنسی انسان ها ساخته است. به عبارت دیگر همانطور که مسواک زدن مدوام، باعث تمیزی دندان و لثه خواهد بود خودارضایی نیز به سالم بودن مسیر لوله های اطراف آلت تناسلی منجر خواهد گشت.

  این هم ۵ دلیل مشخص برای انجام خودارضایی:

  پیشگیری از سرطان

  یک تحقیق منتشر شده در استرالیا اعلام کرده است که مردانی که ۵ بار در هفته با سکس یا خودارضایی به تخلیه اسپرم می رسند ۳۰ درصد کمتر از بقیه شانس گرفتن سرطان پروستان دارند. به نظر می رسد ضمن تخلیه اسپرم ها، مواد زائد و مسموم در بین لوله های اطراف مجرای ادرار نیز دفع می شوند.

  استواری بیشتر آلت مردانه

  در سنین بعد از جوانی، تمام ماهیچه های بدن به مرور زمان، ضعیف تر می شوند. اما تخلیه مداوم و هفتگی از طریق سکس یا خودارضایی، باعث تقویت ماهیچه های شکم، پهلو و مثانه خواهند شد که نقش تعیین کننده در ثبات و پایداری آلت دارند.

  جلوگیری از زودانزالی

  دکتر Brame معتقد است خودارضایی یک ساعت قبل از رابطه جنسی به شما قدرت کنترل بیشتری می دهد. اجرای این برنامه یکنفره معمولا دو دقیقه طول می شکشد. اگر سعی شود مدت اجرا را به ۳ دقیق افزایش دهید تمرینی برای کنترل ارگاسم خواهد بود. زمان رسیدن به اوج را هر چه بیشتر به عقب بیاندازید بر خودتان مسلط تر خواهید شد. به همان صورت برای هر مرد حدود ۵۰ بار تماس کافی است تا به رضایتمندی مورد نظر برسد که این عدد را نیز می توان از طریق مکث های پیاپی در حین اجرا، به دو برابر هم رساند.

  بالا رفتن فدرت دفاع طبیعی بدن

  پزشک متخصص هورمون درمانی دکتر Landa می گوید ارضا شدن باعث تنظیم هورمون کوریسول در بدن می شود. در باور عمومی هورمون کورسول علامت تنش و خستگی و عصبیت می باشد ولی وی می گوید تنظیم کورسول باعث بالا رفتن قدرت دفاع طبیعی بدن خواهد شد

  باعث شادی و سرحالی می شود

  ارگاسم قوی ترین داروی مخدر طبیعی است که با خود مقدار زیادی مواد شیمیایی نظیر دوپامین و آکسی تاسین در درون مغز ترشح می کند که تاثیرات شادی آور و لذتبخشی ایجاد می کنند. دکتر Brame می افزاید اسکن های تهیه شده از مغز یک معتاد که به مواد مخدر دست یافته است و مغز انسانی که ارگاسم داشته است خیلی شبیه هم هستند.  ۵ Reasons You Should Masturbate Tonight

  http://www.menshealth.com/sex-women/5-reasons-you-should-masturbate-tonight

  Image Source

  Beat It: 9 Ways Masturbation is Good for Your Health
  ادامه
  کامنت بنویسید...
  فاطمه احمدی روشن , sharareveghar
  سه شنبه 27 بهمن ، 21:02
  قبلا مقالات بسیاری مطالعه کرده ام مبنی بر مضرات آنها که فرصت ندارم باز بگردم و پیدا کنم
  اما یقین دارم اگر کاری مشکلات روحی روانی و جسمی برای بشر نداشته باشد و فقط سودهای یاد شده( که چندان هم معتبر و قابل اتکا نیستند) را دارا باشد شرع مقدس بشر را از آنها منع نمیکند
  پیدا کردن مستندات برای علاقمندان کار پیچیده ای نیست
  ادامه
  علی ولی خان , aghaye_azad
  سه شنبه 27 بهمن ، 20:53
  دوستان لطف کنن با منطق علمی پاسخ خود را بدهند . مسلما عدم رعایت تعادل در هر چیزی مضر است و برای سلامتی میتواند زیانبار باشد . اما اگر دلیل علمی مبنی بر مضر بودن فعالیتی دارید با ذکر منبع علمی معتبر آن بیان کنید .
  ادامه
  فاطمه احمدی روشن , sharareveghar
  سه شنبه 27 بهمن ، 20:50
  و آیا مضرات آن را می دانیم
  و اگر مضراتش بیشتر ار محاسنش نبود از طرف دین منع نمیشد
  ادامه