نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

 اونهای که قصد مشاوره  و روانشناسی دارن لطفا به ایدی @Ravakvainovin  تو تلگرام پیام بدن .
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

مطالب تصاویر 11
علی ولی خان , aghaye_azad
از نامه های بابا لنگ دراز به جودی ابوت
(كتاب بابا لنگ دراز اثر جین وبستر) :
جودی!
کاملا با تو موافق هستم که عده ای از مردم هرگز زندگی نمی کنند و
زندگی را یک مسابقه دو می دانند و می خواهند هرچه زودتر به هدفی که در افق دوردست است دست یابند و
متوجه نمی شوند که آنقدر خسته شده اند که شاید نتوانند به مقصد برسند و
اگر هم برسند ناگهان خود را در پایان خط می بینند،
درحالی که نه به مسیر توجه داشته اند و نه لذتی از آن برده اند.
دیر یا زود، آدم پیر و خسته می شود در حالی که از اطراف خود غافل بوده است.
آن وقت دیگر رسیدن به آرزوها و اهداف هم برایش بی تفاوت می شود و فقط او می ماند و یک خستگی بی لذت و فرصت و زمانی که از دست رفته و به دست نخواهد آمد...
جودی عزیزم!
ما به اندازه خاطرات خوشی که از دیگران داریم، آنها را دوست داریم و به آنها وابسته می شویم...
پس هرکسی را بیشتر دوست داری و می خواهی بیشتر دوستت بدارد، باید برایش خاطرات خوش زیادی بسازی تا بتوانی در دلش ثبت شوی.
دوستدار تو : بابا لنگ دراز
ادامه
99
کامنت بنویسید...
بهار بابلی , babolbahar
جمعه 5 تیر ، 18:16
فوق العاده بود....
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
علی اطلاعات علایق خود را بروز کرد. 5 سال پیش
علی ولی خان , aghaye_azad
علی اطلاعات حرفه خود را بروز کرد. 5 سال پیش
علی ولی خان , aghaye_azad
علی اطلاعات اصلی خود را بروز کرد. 5 سال پیش
علی ولی خان , aghaye_azad
علی اطلاعات حرفه خود را بروز کرد. 5 سال پیش
در مورد کار من : با سلام . شمایی که داری پروفایل منو نگاه میکنی لطفا اگه هر کدوم از موارد زیر هستی بهم پیام نده و درخواست دوستی نفرست اول : اگه گی هستی . بابا من نه هم جنس گرام و نه از همچنس بازی خوشم میاد دوم : اگه مذهبی هستی . من با دین و عقاید شما کاری ندارم . آهای خانمهای مذهبی انقدر بهم پیام ندین و ادد نکنین سوم : آدمهای بی ادب و بی شخصیت . به شما ربطی نداره من کی هستم و کجام . مزاحم نشو . چهارم : بابا ما کجا بریم و چجی کار کنیم تا از دست پیامهای تبلیغاتی بعضی آدمهای بیکار راحت شیم ؟ منو مجبور نکنید تا به شما بی ادبی کنم و بهم پیامهای تبلیغاتب ندین .

کامنت بنویسید...
شهرام ف , arminvatandoost
شنبه 11 اردیبهشت ، 01:09
بنظر میاد انتظاراتت از شرایط منطقی نیست که حساس شدی
اینطوری ناچارا منزوی میشی که بنظر میاد شدی
انتظارت بهتره در حد اون چیزی باشه که داره در واقعیت اتفاق میافته
شما روانشناسا این مشکلو دارید که اگه خودتون دچار مشکل بشید انکارتون شدیدتر از بقیه هست و باعث میشه نتونید اقدام مناسبی هم بکنید
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
چهارشنبه 14 مرداد ، 21:01
تو هم اگه مثل من کلی پیام مزاحمت داشتی اینجوری میکردی
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
چهارشنبه 14 مرداد ، 20:57
چرا اینا رو میگی ؟
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
علی اطلاعات علایق خود را بروز کرد. 5 سال پیش
کتاب : مرتبط با رشته ، فلسفه ، جامعه شناسی و ...

علی ولی خان , aghaye_azad
5 سال پیش
با سلام . شمایی که داری پروفایل منو نگاه میکنی
لطفا اگه هر کدوم از موارد زیر هستی بهم پیام نده و درخواست دوستی نفرست
اول : اگه گی هستی . بابا من نه هم جنس گرام و نه از همچنس بازی خوشم میاد
دوم : اگه مذهبی هستی . من با دین و عقاید شما کاری ندارم . آهای خانمهای مذهبی انقدر بهم پیام ندین و ادد نکنین
سوم : آدمهای بی ادب و بی شخصیت . به شما ربطی نداره من کی هستم و کجام . مزاحم نشو .
چهارم : بابا ما کجا بریم و چجی کار کنیم تا از دست پیامهای تبلیغاتی بعضی آدمهای بیکار راحت شیم ؟ منو مجبور نکنید تا به شما بی ادبی کنم و بهم پیامهای تبلیغاتب ندین .
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
این یک مقاله علمی است . فکر میکنم دونستنش جالب باشه . منبع مجله مرد روز
دانستنیهایی در مورد پستان زنان

در تمام عمر چشمان ما به سمت آنها دوخته می شود و زیبای شان را تحسین می کنیم. در باره شان خیالپردازی می کنیم و تمنای دستیابی به آنها را در سر می پرورانیم. گاهی نیز توسط زنان دعوت می شویم تا به آنها نزدیک شویم و لمس شان کنیم و بفهمیم که چقدر خوش شانس هستیم. با این همه، در بسیاری از اوقات چون اطلاع زیادی از آنها و ظرافت های شان نداریم فرصت کشف کامل شان را از دست می دهیم.

مجله سلامت مردان ضمن مشورت با متخصص سلامت جنسی دانشگاه ایندیانا دکتر Debby Herbenick در انستیتیوی کینزی و پرس و جو از ۷۰۰ زن به ۵ مورد خاص در باره پستان زنان دست یافت که دانستنش می تواند دسترسی زیباتر و محترمانه تری برای مردان فراهم کند.

زنان فکر نمی کنند عطش و حرص مردان نسبت به پستان شان آزار دهنده است

دو سوم زنانی که از آنها در باره اشتیاقِ مردان نسبت به پستان زنان سئوال شد فکر نکردند که این شیفتگی مردان آزار دهنده است. برای زنان، توجه مردان به پستان زنان می تواند احساس اعتماد به نفس، قدرت و حتی گاهی هوس انگیز ایجاد کند. اما به قول دکتر Debby Herbenick :«توجه مردان به پستان زنان و پذیرش تقریبی زنان به این معنی نیست که مردان به آنها به شکل غیرمحترمانه ای زل بزنند و یا برگه جوازی باشد برای رفتارهای مزاحم» .

بسیاری از زنان بیشتر از مردان، قدر سینه های خود را می دانند

اغلب زنانی که در سنجش شرکت کرده اند معتقدند که سینه های شان نقش کلیدی در هویت جنسی شان دارد و فکر می کنند از مد لباس یا موی سر و سایر اعضای بدن شان مهمتر هستند.

۶۲ درصد زنان ترجیح می دهند در حین لخت شدن، لباس بالا تنه شان را اول در بیاورند و و ۷۸ درصدشان موقع همخوابگی ترجیح می دهند در قسمت بالا باشند چون به نظرشان سینه های شان بهتر دیده می شود. پستانها در مسیر طولانی تکامل فیزیکی و جنسی انسانها و نیازهای شان شکل گرفته است. زنان این حقیقت را به خوبی می دانند و احساس غرور می کنند. ۸۷ درصد زنان شرکت کننده در سنجش باور دارند زنهای که تلاش می کنند سینه های شان مورد توجه قرار بگیرد می توانند انتظار رفتار و امتیاز بهتر داشته باشند.

زنان می توانند رفتار و احساس متغیری نسبت به پستان های شان داشته باشند

زنان در دوره بلوغ از داشتن پستان های شان خشنودند ولی این احساس مدام تغییر می کند چون عملا موقعیت فیزیکی و اندازه پستانها نیز تغییر می کند. زنان در طول زندگی شان به طور میانگین ۶ بار سایز سینه شان عوض می شود. افزایش سن، وزن، بارداری و شیردادن، قرص ضدحاملگی، تغییرات هورمونی و حتی احساس و فرم، همگی در این تغییر احساس زنها به این عضو بدن شان موثر هستند.

نوبت که به رختخواب می رسد مردان هیچ چیز در باره پستان ها نمی دانند

دکتر Debby Herbenick معتقد است مردان رفتارشان نسبت به سینه زنان فقط دو حالت اتوماتیک دارد. مردان یا آنطوری که خودشان همواره دوست دارند یعنی محکم و با قدرت پستان ها را لمس می کنند یا مدام بر اساس تجربه قبلی با زنان دیگر رفتار می کنند. مردان خوب است بدانند که هر زنی سطح حساسیت و خشنودی جنسی اش در باره اعضای بدنش با دیگری فرق می کند.

راه حل موفق و مطبوع مردان برای برخورد مناسب با پستان زنان را می توانید با این تصویر شروع کنید که اگر دفعه بعد در مقابل زنی عریان قرار گرفتید تمام حافظه خودتان از همه تجربه ها و خیال پروری های که داشتید را پاک کنید. این عمل حتی برای شریک جنسی همیشگی تان نیز مفید و جذاب خواهد بود. به عبارتی دقیق ترهر بار از طریق واکنش های همان لحظه طرف مقابل، یاد بگیرید که چه رفتاری داشته باشید که او را به وجد آورید.۵ Women-Approved Secrets About Breasts

http://www.menshealth.com/sex-women/breasts
ادامه
کامنت بنویسید...
نامو  , glar16
یکشنبه 28 تیر ، 18:18
جالب و مفید .. ولی کم بود...
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
یکی از نگرانی های متفکرین غربی٬ کمرنگ شدن اراده و سخت کوشی در نسل جوان است. برای همین موج جدیدی از تحقیقات در باره کلمه پر معنای Grit ( سماجت) در دستور کار و تحقیق روانشناسان٬ فلاسفه و مدیران موسسات آموزشی قرار گرفته است.

یکی از پیشروان و صاحب نظران رفتارشناسی٬ محقق دانشگاه پنسیلوانیا خانم Angela Duckworth که سخنرانی اش در TED از مرز ۵ میلیون بیننده هم گذشته است Grit را: « پشتکارِ مشتاقانه برای دستیابی به اهداف درازمدت» تعریف کرده است.

برای اینکه بتوانیم به درک واضح تری از کلمه کلیدی Grit که بهترینِ بهترین ها در جامعه انسانی از آن برخوردارند برسیم اجازه دهید همراه با خصوصیاتی که خانم Duckworth در نظر گرفته اند و به کارگیری تعاریف سایر محققین٬ ۵ خصلت اصلی Grit را شرح دهم.

روبرو شدن با ترسِ ناشی از شکست خوردن

اندازه گرفتن صفتِ شجاعت شاید امکان ناپذیر باشد ولی این خصوصیت فردی رابطه مستقیمی با مفهوم Grit دارد. افرادی که خطا را بخشی از مسیر دستیابی به هدف می دانند نه تنها واهمه ایی از شکست ندارند بلکه آن را با آغوش باز می پذیرند چون پذیرفتن احتمال شکست٬ اجازه ریسک کردن را به اینگونه افراد می دهد.

همه افراد قادر نیستند به این خصلت دست یابند چون شکست٬ خوردن می تولند باعث ایجادِ احساس ناخوشایند اضطراب و محافظه کاری شود. ترس از شکست٬ اعتقاد به بهترین بودن و جسارتِ برای رسیدن به اهداف بزرگ را در وجودمان سرکوب می کند.

برای همین باید مدام برای افزایش شهامت تلاش کنیم. شجاعت شبیه تمرین بدن سازی است که اگر هر روز تمرین و تکرار نشود بدن را از بهترین حالت بودن دور می سازد. Grit یا پشتکارِ مشتاقانه برای دستیابی به اهداف درازمدت٬ نیاز به جرات دارد.

۲- تشخیصِ انجام یک کار به شکل درست

داشتن یک شعور ذاتی برای انجام کارهای محول شده آن هم به بهترین شکل ممکن یکی دیگر از ۵ خصلت افراد بسیار موفق است٬ خصلتی که با دنباله روی از دیگران فرق دارد.

از دید محقق دانشگاه پنسیلوانیا خانم Angela Duckworth تشخیصِ انجام یک کار به شکل درست٬ شبیه شرکت در یک مسابقه است با نیت گرفتن مدال طلا… برای همین انسان هدفمند به طور خستگی ناپذیر کار می کند و واهمه ای از خطا ندارد در صورتی که آدم دنباله رو با چنگ و دندان سعی می کنند که فقط اشتباه نکند.

۳- پیگیری اهداف درازمدت

دستیابی به یک هدف بدون همت و استعداد میسر نیست. بی شک٬ شانس می تواند نقش کلیدی داشته باشد اما شانس به در خانه خیلی ها می زند. برای سرآمدِ دیگران بودن٬ تلاش و تمرین بدون وقفه و تمرکز بر اهداف درازمدت حرف اصلی را می زند.

تلاش و از خودگذشتگی در صورتی ابعاد وسیع پیدا می کند که افراد بتوانند به یمن داشتن اهداف مشخص٬ برای پشتکار خود معنا و مفهوم بیافرینند. درکِ رابطه بین تلاش و استعداد و درهم آمیزی آنها با یک هدف مشخص٬ ایجاد انگیزه٬ شوق و شجاعت خواهد کرد.

۴- تحمل سختی ها = خوشبینی٬ اعتماد به نفس و خلاقیت

طبیعتا٬ حرکت در مسیر دستیابی به هدف درازمدت مصادف با غفلت ها و اشتباهات ایجاد شده در حین راه خواهد بود. ولی افرادی که از تحمل بالایی برخورداند قادرند از پسِ مشکلات٬ شکست ها و نارسایی ها بر آیند.

تحمل و مدارا توانایی است که به بعضی از افراد اجازه می دهد از موانع بازدارندهِ هدف عبور کنند و سلامت منطقی شان را بعد از هر شوک و حمله پیش بینی نشده حفظ کنند. خوشبینی٬ خلاقیت و اعتماد به نفس بر تحمل دشواری ها خواهد افزود. تحملی که به فراد اجازه می دهند با دلبازی تمام به خودش بقبولاند که: «در پایان همه چیز درست خواهد شد و اگر هنوز درست نشده است پس هنوز به پایان مسیر نرسیده ام»

۵- تفاوت بین بهترین یا بی نقص ترین

به طور عمومی افرادی که gritty هستند به دنبال بی نقص بودن نیستند اما همه تلاش شان را به خرج می دهند که بهترین باشند. بهترین بودن یک خصلت است نه یک هدف و امکان خطار را مد نظر قرار می دهد. اما افراد کمال گرا از قدرت انعطاف لازم برخوردار نمی شوند٬ خطا را غیرقابل گذشت می دانند و با دقتی متعصبانه درگیر جزئیات می گردند.

برای یک ورزشکار یا ژیمناست بی نقص بودن معنی دارد ولی در حالت عمومی٬ کمال مطلوب٬ برداشت و ایده ایی است که از طرف دیگران تعیین می شود و تلاش برای دست یافتن به کمال دیگران نوعی توهم است. به همین خاطر٬ اضطراب٬ عدم اعتماد به نفس٬ خودکم بینی٬ وسواس بیش از حد٬ اعتیاد و افسردگی از مشخصات اصلی کمال گرایان است.

۵ Characteristics Of Grit — How Many Do You Have? Margaret M. Perlis
http://www.forbes.com/sites/margaretperlis/2013/10/29/5-characteristics-of-grit-what-it-is-why-you-need-it-and-do-you-have-it/

Tagged 5 Characteristics Of Grit, Margaret M. Perlis
ادامه
کامنت بنویسید...
  , obbp_revenant
چهارشنبه 7 مهر ، 02:36
خوشحالم که هنوز بیداری !
من یه مدت رو متاسفانه با خواب توی یه تخت گذروندم
ادامه
کامران وزیری , kamranvaziri
دوشنبه 24 اسفند ، 06:59
عالییییییییییییییییی
ادامه
جواد سفلو , amirghezel
جمعه 2 بهمن ، 19:55
جالب بود
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
مردان میلیاردها اسپرم در طول حیات شان تولید می کنند و عملا قادر به تولید مثل در ۳۶۵ روز سال هستند ولی زنان فقط سالی یک بار قادر به تولید مثل هستند. این قابلیت طبیعی به ظاهر جالب، متاسفانه ارزش مردان را به حد « یک بار مصرف» بودن و « قابل تعویض» بودن نیز می کشاند اما چگونه؟

تجسم کنید قبیله ای متشکل از ۱۰۰ مرد و زن مورد شبیخون قرار گرفته باشد. اگر زنان قرار بود در صف اول دفاع قرار می گرفتند و از ۵۰ نفرشان ۴۹ نفرشان می مردند. در پایان شبیخون، یک قبیله می ماند با ۵۰ مرد و یک زن و طبیعی است هیچ قبیله انسانی با این تعداد زن و مرد قادر به بازسازی و برگشت به جمعیت اولیه اش را نداشت.

اگر در همان شبیخون، مردان وظیفه شان دفاع از قبیله باشد و از ۵۰ مرد مدافع قبیله، ۴۹ نفرشان هم می مردند باز هم قبیله می توانست با داشتن یک مرد، ظرف یک سال به تعداد مردان جان باخته، فرزند برای قبیله تدارک ببیند. پس مردان ذاتا ریسک پذیرتر، خشن تر، قویتر و مخرب و خودتخریب کننده تر بودند و هنوز هستند.

ما مردان شاید در شروع تمدن بشری به خاطر این موقعیت فیزیکی، باری به هر جهت هم بودیم و عملا از هیچ فرصتی برای جفت گیری نمی گذشتیم. ولی راه طولانی را برای کنترل خودمان تا مرحله تک همسری پیمودیم. تحقیقات نیز نشان می دهد که تک همسری در میان انسان ها، به نسبت تاریخ چندصدهزار ساله حضور بشر بر روی زمین، بهترین استراتزی جنسی انسانها شده است.

ولی هنوز در پس ذهن ما مردان، غریزه های قدیم همچنان فرصت طلبانه مشغول تخیل ورزی و شیطنت است.
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
وقتی تو گریه میکنی

ثانیه شعله ور میشه
گر میگیره بال نسیم
گلخونه خاکستر میشه
وقتی تو گریه میکنی
ترانه ها بم تر میشن
شمعدونیا میترسنو
آیینه ها کمتر میشن
وقتی تو گریه میکنی
ابرای دل نازک شب
آبی میشن برای تو
ستاره ها میسوزنو
مثل یه دست رازقی
پرپر میشن به پای تو

وقتی تو گریه میکنی
غمگین میشن قناریا
بد میشه خوندن براشون
پروانه ها دلگیر میشن
نقش و نگار میریزه از
رنگین کمون پراشون
وقتی تو گریه میکنی
وقتی تو گریه میکنی
وقتی تو گریه میکنی

وقتی تو گریه میکنی
شک میکنم به بودنم
پر میشم از خالی شدن
گم میشه چیزی ازتنم
اسیر بی وزنی میشم
رها شده تو یک قفس
کلافه میشم از خودم
خسته میشم از همه کس

وقتی تو گریه میکنی
ابرای دل نازک شب
آبی میشن برای تو
ستاره ها میسوزنو
مثل یه دست رازقی
پرپر میشن به پای تو

وقتی تو گریه میکنی
غمگین میشن قناریا
بد میشه خوندن براشون
پروانه ها دلگیر میشن
نقش و نگار میریزه از
رنگین کمون پراشون
وقتی تو گریه میکنی
وقتی تو گریه میکنی
وقتی تو گریه میکنی
ادامه
کامنت بنویسید...
هدیه نظری , lepidoptera92
چهارشنبه 27 مرداد ، 17:27
شعرتون زیباست
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
وقتی تو گریه میکنی

ثانیه شعله ور میشه
گر میگیره بال نسیم
گلخونه خاکستر میشه
وقتی تو گریه میکنی
ترانه ها بم تر میشن
شمعدونیا میترسنو
آیینه ها کمتر میشن
وقتی تو گریه میکنی
ابرای دل نازک شب
آبی میشن برای تو
ستاره ها میسوزنو
مثل یه دست رازقی
پرپر میشن به پای تو

وقتی تو گریه میکنی
غمگین میشن قناریا
بد میشه خوندن براشون
پروانه ها دلگیر میشن
نقش و نگار میریزه از
رنگین کمون پراشون
وقتی تو گریه میکنی
وقتی تو گریه میکنی
وقتی تو گریه میکنی

وقتی تو گریه میکنی
شک میکنم به بودنم
پر میشم از خالی شدن
گم میشه چیزی ازتنم
اسیر بی وزنی میشم
رها شده تو یک قفس
کلافه میشم از خودم
خسته میشم از همه کس

وقتی تو گریه میکنی
ابرای دل نازک شب
آبی میشن برای تو
ستاره ها میسوزنو
مثل یه دست رازقی
پرپر میشن به پای تو

وقتی تو گریه میکنی
غمگین میشن قناریا
بد میشه خوندن براشون
پروانه ها دلگیر میشن
نقش و نگار میریزه از
رنگین کمون پراشون
وقتی تو گریه میکنی
وقتی تو گریه میکنی
وقتی تو گریه میکنی
ادامه
کامنت بنویسید...
هدیه نظری , lepidoptera92
چهارشنبه 27 مرداد ، 17:27
شعرتون زیباست
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
تصاویر آلبوم از علی 5 سال پیش
کامنت بنویسید...
مسافر  تنها , martin44
دوشنبه 23 اردیبهشت ، 19:57
لایک
ادامه
سحر سحر , sahar137912
سه شنبه 6 مهر ، 19:41
لایکککک
ادامه
محمدصدرا  , yakh20
دوشنبه 31 خرداد ، 22:09
خواهش
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
در تمام عمر چشمان ما به سمت آنها دوخته می شود و زیبای شان را تحسین می کنیم. در باره شان خیالپردازی می کنیم و تمنای دستیابی به آنها را در سر می پرورانیم. گاهی نیز توسط زنان دعوت می شویم تا به آنها نزدیک شویم و لمس شان کنیم و بفهمیم که چقدر خوش شانس هستیم. با این همه، در بسیاری از اوقات چون اطلاع زیادی از آنها و ظرافت های شان نداریم فرصت کشف کامل شان را از دست می دهیم.
مجله سلامت مردان ضمن مشورت با متخصص سلامت جنسی دانشگاه ایندیانا دکتر Debby Herbenick در انستیتیوی کینزی و پرس و جو از ۷۰۰ زن به ۵ مورد خاص در باره پستان زنان دست یافت که دانستنش می تواند دسترسی زیباتر و محترمانه تری برای مردان فراهم کند.
http://marde-rooz.com/43078/
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
یک – نیمی از افکار روزانه ما به رویاپردازی و خیالات پراکنده می‌گذرد

بر اساس تحقیقات «دانیل گیلبرت» روانشناس دانشگاه هاروارد، از جمع‌آوری سنجشی که از ۲۲۵۰ نفر صورت گرفته است، ۴۷ درصد از وقت آدم‌ها صرف « زُل زدن» و افکار پراکنده بدون حساب و کتاب می‌گردد. تعریف مشخص « زُل زدن» به تعبیر آقای گیلبرت این است که ذهن انسان در مورد هیچ مسئله مشخصی تمرکز به خرج نمی‌دهد و رابطه فعالیت ذهنی با دنیای بیرون کاملا قطع شده است.

نتیجه‌گیری‌های جانبی در این سنجش حاکی از آن است که متاسفانه «مات شدن» و معلق زدن در بین افکار پراکنده باعث استراحت مغز نمی‌گردد و آرامش و شادی نیز در انسان ایجاد نخواهد کرد. نکته بعدی این است که اکثر آدم‌هایی که مورد بررسی قرار گرفته‌اند اذعان داشته‌اند که نزدیک به ۳۰ درصد مواقع آنها حتی در حین کار کردن بر روی یک موضوع همچنان به ذهن خود این میدان را می‌دهند که به هر کجا که دلش می‌خواهد سرک بکشد. جالب‌تر از همه این است که اوقات بی‌ در و پیکرِ ذهنی، حتی در لحظات عشق‌ورزی نیز صورت می‌گیرد. به نظر می‌رسد ذهن بشر تمایل وافری دارد که از فعالیت متمرکز فرار کند.
دو : وقتی در حال بحث جدی و در حال عقد قرارداد مهمی هستید به جای سفت تکیه دهید

محققین « ام. آی. تی» در یک بررسی مشترک که توسط دانشگاه هاروارد و « یل» صورت گرفته است به فرضیه‌ای که مدتی است در تئوری‌های روانشناسی جدید سر و صدا به راه انداخته است پرداخته‌اند. در این تحقیقات به رابطه‌ی بین زمختی و سنگینی اشیاء و یا شکل غیر منظم و تند و تیز اجسام و نقش آنها در تصمیم‌گیری‌ها دقت شده است. محققین فوق ضمن تدارک شش آزمون عملی بر این واقعیت تاکید ورزیده‌اند که به عنوان مثال: «اگر در حین تصمیم گیری‌های مهم بر روی صندلی محکم و ثابت بنشینید قدرت ذهنی بیشتری برای برخورد همه جانبه با موضوع مورد نظر خود خواهید داشت.»
در بررسی‌های تجربی فوق در ضمن به این نکته نیز پی‌برده شد که به عنوان نمونه:«اگر برای مصاحبه شغلی از شما دعوت به عمل آمده است سعی کنید با پرونده قطورتری از سابقه شغلی در جلسه مصاحبه شرکت کنید». در ادامه تحقیق فوق به این نکته نیز اشاره گشته ‌است که در حین یک ملاقات و آشنایی اولیه با یک انسان جدید: «بهتر است اجسام و اشیای دکورِ اطراف‌تان از شکل‌های زمخت و خشن فراهم نشده نباشند».
سه : ببخشید بوی بدن شما مرا جسور می‌کند!

مشکل بوی بد ناشی از عرق کردن بدن و به‌ویژه زیر بغل، مشکل اساسی شده است آن هم در محیط شهرها که آدم‌ها به نظافت خود اهمیت وافر نشان می‌دهند و بیشترشان ناچار نیستند کار فیزیکی سخت روزانه داشته باشند. این مشکل بیشتر از پیش نمود پیدا خواهد کرد وقتی که فضای تماس بین انسان‌ها در محل کار، در درون وسائل نقلیه و رستوران‌ها هر روز کوچک‌تر می‌گردد. اما تحقیقات جدید نشان داده است که « عرق کردن بدن» بیش از آنچه ما می‌پنداریم و در باورهای عمومی از آن مطلع هستیم ناخواسته در زندگی، روابط و حتی تصمیم‌گیری‌های ما مؤثر می‌باشد.

محققین تحقیق ثبت شده، ضمن جمع‌آوری دو نوع عرق بدن تلاش کردند تا تأثیر آنها را بر روی دیگران اندازه‌گیری کنند. در قدم اول محققین به گردآوری «عرق بدن» حاصل شده از تمرین رکاب زدن بر روی دوچرخه‌های ثابت در سالن ورزش و «عرق بدن» از فردی که طناب بازی کرده‌اند پرداختند. در مرحله دوم «بوهای» جمع‌آوری شده را با بسته‌های یک بار مصرف چای مخلوط کرده‌اند. در قدم سوم تعدادی از شرکت‌کنندگان در یک بازی قمار را واداشته‌اند تا دو نوع «عرق بدن» را استشمام نمایند.

در پایان تجربه عملی به این جمع‌بندی دست یافته‌اند که بوی عرق ناشی از پریدن با طناب در بعضی از قماربازها، باعث شده است که آنها ریسک بیشتری در قمار به خرج دهند. و بر عکس آن نیز برای قماربازانی که با بوی عرق دوچرخه‌های ثابت تماس داشته‌اند صورت گرفته است. این دسته از بازیگران قمار ریسک کمتری را در بازی خویش به کار برده‌اند. یکی از نتایج عمومی حاصل از این تحقیق این می‌تواند باشد که بر عکس باور عمومی، بویِ عرقِ بدن پیام‌های گاهاً متضاد با باور و ارزش‌های عمومی از خود ساطع می‌کند.
چهار: در ملاقات اول با دیگران، هر طور که رفتار کنید همان‌طور هم در مورد آنها قضاوت خواهید کرد
این تحقیق را به خاطر بسپارید وقتی که دفعه بعد برای اولین بار با یک فرد جدید آشنا می گردید. تحقیق تجربی بر روی چند صد داوطلب نشان داده است که توقعی که از آدم‌های جدید در ملاقات اول داریم به سطح توقعی که از خودمان داریم بستگی دارد. در آزمایش تجربی فوق به نیمی از داوطلبین توصیه شده است که در ملاقات اول با فرد جدید به خود این احساس را تلقین کنند که آدم‌های راحت و خوش برخورد و با هوشی هستند.

در مرحله دوم همه‌ی افراد را دعوت به دیدن فیلمی کوتاه کرده اند و بعد از آن از همه خواسته‌اند که در ملاقات اول خود با دیگران به بهانه دیدن فیلم با هم حرف بزنند. محققین متوجه شده‌اند که نیمه‌ی افرادی که به آنها توصیه شده بود تا نقش آدم باهوش و اجتماعی را در ارتباط با دیگران ایفا کنند در عمل احساس کردند که افرادی که با آنها ملاقات داشته‌اند آدم‌های غیر اجتماعی و کم‌هوش‌تری هستند. نتیجه‌گیری در این تحقیق، به این مهم ختم می‌شود که قضاوت دربار‌ه‌ی افراد دیگر( در برخورد اول) بیشتر از هر چیزی به احساسی که خودتان دارید ربط دارد.
ادامه