نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
بازگشت
تیم مدیریت سایت - کلوب , admin
صباایده پیش‌ از این تصمیم به پایان دادن به فعالیت شبکه اجتماعی کلوب گرفته بود و این تصمیم از طریق رسانه‌های خبری منتشر گردید و احتمالاً در جریان آن قرارگرفته‌اید. پس از اتخاذ چنین تصمیمی، بسیاری از کاربران کلوب از طرق مختلف با پشتیبانی صباایده تماس گرفته و مراتب نارضایتی‌شان از تصمیم اتخاذشده در خصوص پایان دادن به فعالیت کلوب را اعلام نمودند.

از جهاتی حق با کاربران کلوب است! بیش از 12 سال خاطره و محتوی را نمی توانند براحتی فراموش کنند ، از طرفی پس از اعلام بسته شدن شبکه اجتماعی کلوب، پیشنهاد‌هایی از مجموعه‌های فعال در فضای مجازی به دست صباایده رسید که هریک از این پیشنهاد‌ها برای ادامه حیات کلوب راهکارها و پیشنهادهایی را ارائه نموده بودند.

ما در مجموعه صباایده با بررسی پیام‌های دریافتی از طرف کاربران و از طرفی شرایط فعلی بازار(که ما را مجبور به اتخاذ تصمیم تعطیلی شبکه اجتماعی کلوب نموده بود) و همچنین پیشنهاد‌های دریافتی در خصوص ادامه حیات کلوب از طرف مجموعه‌های مختلف، در نهایت به تصمیمی رسیدیم که معتقدیم به واسطه آن کاربران فعلی سایت کلوب خوشحال و رضایتمند خواهند بود و آن تصمیم، ادامه حیات شبکه اجتماعی کلوب است!

بر اساس تصمیم جدید، ۸۰% از سهام شبکه اجتماعی کلوب به شرکت «رسانه فروردین» فروخته شد و این مجموعه با مدیریت آقای دکتر سیامک سرمدی، عهده‌دار مسئولیت نگهداری و توسعه سایت کلوب خواهند بود. برای رفع نگرانی کاربران عزیز کلوب نیز باید اعلام کنیم، ایشان از اعضا و ایده پردازان اولیه تیم کلوب بوده‌اند که پس از مدتی به منظور ادامه تحصیل به خارج از کشور سفر نمودند و پس از بازگشت، «رسانه فروردین» را در حوزه کسب و کار های آنلاین راه اندازی نموده‌اند.

ما در مجموعه صباایده از این تصمیم خوشحالیم و امیدواریم با توجه به سابقه مجموعه «رسانه فروردین»، شبکه اجتماعی کلوب پس از این با قدرت و کیفیت هرچه بیشتر به حیات خود ادامه داده و موجبات رضایت کاربران عزیز شبکه اجتماعی کلوب را فراهم آورد.
ادامه
99
130
تیم مدیریت سایت - کلوب , admin
6 سال پیش
سلام ... نوروز پیام آور مهر و دوستی است و تكرار خاطرات و روزهای خوش، در کلوب سال های سال است که هم قدم و هم فکر پیش رفته ایم و حال نوروز بهانه ای شد تا با هم از این خاطرات سخنی بگوییم. در هر لحظه از این سال ها تلاش ما بر آن بود که در این دنیای مجازی مکان و فرصتی فراهم ایجاد نماییم که تمام خواست های کاربران را بر آورده گردد. طراحی و برنامه نویسی های متفاوت، مطالعات فراوان برای شناخت هرچه بیشتر فرهنگ حاکم بر کاربران و در نهایت ارائه مکانی برای به اشتراگ گزاری تجربه ها و آگاهی ها در کنار اخبار و اطلاعات روز... و حال در سال جدید نیز دست خالی نیستیم طراحی جدید کلوب با تنظیماتی ساده تر در سال آینده در کنار صفحه هنرمندان و چهره ای سرشناس خدمت جدید ما برای شما دوستان عزیز است امید داریم که در این سال جدید با حمایت شما دوستان باز هم بتوانیم این دنیای بیکران را در جهت نیاز مخاطبان آنلاین امروز دگرگون سازیم.
ادامه
تیم مدیریت سایت - کلوب , admin
بر شانه 9 سالگی...
ما و شما امروز 9 ساله شدیم.
هنوز گاهی در کنار هم بودن ما "مجازی" خوانده می شود. اما این همه امید، این همه بیم و همه ی تلاش های ما هیچ کدام نشانی از مجازی بودن ندارد. واقعیت، همین حضور ماست. امیدواری ما به تداوم کار و ارتقا سطح کیفی کلوب، به همراهی های شماست. کاستی ها را به ما گوشزد کنید تا در کنار هم، دفتر فردا را آنطور که شایسته است، ورق بزنیم.
ادامه
تیم مدیریت سایت - کلوب , admin
رسانه ، یک تغییر راهبردی

سلام به همه کاربران ، بخصوص مدیران و معاونان کلوب های سایت. @};-

مدت ها بود که مدیران و معاونان کلوب های کوچک و بزرگ  سایت از  هزینه های زیاد مدیریتی و عدم  توجه تیم مدیریت کلوب دات کام  به فعالیت های زیاد خود گلایه داشتند.

انتظارات متفاوت بود ، از کمک های کوروبی تا تبلیغات ارزان تر کلوب ها و ...

این موضوع مورد تحلیل قرار گرفت و حتی از چندین نفر از مدیران کلوب ها در تهران دعوت شد و جلسه برای جمع آوری بهتر اطلاعات و بررسی دقیق تر نیازمندی ها تشکیل گردید.

چند اشکال بزرگ شناسایی شد .

الف - حجم فعالیت و ورود اطلاعات کلوب ها برای نگاه داشتن همیشگی در صفحه تغییرات کلوبهای بخش خانه کاربران به شدت بالا بود.
ب - نیاز مورد الف ، بخش عمده ای از انرژی تیم مدیریتی یک کلوب را برای رشد و حفظ رتبه کلوب ،  تلف می کرد .
ج - پویا و کاربردی نگاه داشتن بحث های کلوب ها بسیار سخت و کم اثر ، و در بیشتر مواقع کم فایده بود.
د - عدم وجود آمار مناسب از بازخورد فعالیت های مدیران باعث حرکت کور و بدون برنامه آنها شده بود.


از مجموع این اشکالات دو سرویس مناسب بدست آمد.

1 - ایجاد شکل تغییر بافته و بهینه شده کلوب ها به نام رسانه .
2 - ایجاد یک سیستم آمار کامل و دقیق از کلیه بازخوردهای کاربران نسبت به یک کلوب و یک رسانه.


رسانه محدودیت ها و مزایای  ویژه خود را دارد . با اینکه  ورود اطلاعات در رسانه روزانه حداکثر 20 مورد است ولیکن نمایش  محتوای آن در صفحه اول و لابه لای  تغییرات دوستان کاربران، قدرت تاثیر گزاری قابل توجهی به آن داده است . برای اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید.

در آزمایش حدودا 1 ماهه  ما  مقاله های درج شده در یک رسانه ، با توجه به سیستم آماری جدید در ابتدا 12 برابر و امروز بیش از  44 برابر اثر گزار تر و پربازخورد تر از یک کلوب  از  منظر کامنت گذاری ، پسندیدن ، بازدید و  داغ شدن ،  است.

کسانی که به پیشنهاد ما و یا خودشان کلوب خود را به رسانه تبدیل کردند کاملا بر این مطلب گواه اند.


کلوب های قدیمی که تاریخ ایجاد آنها پیش از این مطلب می باشد ، برای تغییر کاربری کلوب خود  به رسانه ، می توانند به مرکز پشتیانی درخواست دهند.

نکته مهم برای مدیران : این اختلاف بدان معنی نیست که همه کلوب های سایت بخواهند به رسانه تبدیل شوند ، رسانه و کلوب هر کدام برای هدف خاصی طراحی شده اند. اگر هدف شما بحث و گفتگو و خصوصی سازی اطلاعات است ، نیاز به یک کلوب دارید و اگر هدف شما صرفا نشر آزاد اطلاعات است شما به یک رسانه نیاز دارید.

برای نمونه می توانید دو گراف ذیل را برای مقایسه اختلاف یک کلوب و یک رسانه با تعداد عضو مشابه (حدود 50 هزار  عضو ) بررسی کنید.ما سعی می کنیم مشکلات را ار راه صحیح ، معقول و همه جانبه حل کنیم تا سالها موثر و مناسب بمانند.
ادامه
تیم مدیریت سایت - کلوب , admin
آغاز نه سالگی کلوب و آغازی دیگر مبارک
سلام دوستان گرامی  @};-

یک سال دیگر را هم به سرانجام یلدایی دیگر رساندیم و در مسیر نه سالگی کلوب دات کام قرار گرفتیم . امسال هم مانند سال های گذشته پر بود از انواع اتفاقات شور و شیرین  و به سنت  گذشته شاهد تغییرات و ارتقا امکانات سایت و تحقق وعده ها بودیم .
 این سال های پیوسته برای ما معنای بیشتری پیدا کرده است زیرا در تلاش هستیم نگاه امروزمان با نگاه دیروزمان فرق داشته باشد و شهامت پذیرش کاستی های خودمان را داشته باشیم . امیدواریم سال نهم کلوب دات کام نقطه عطفی در مسیر تکاملش باشد.ادامه
تیم مدیریت سایت - کلوب , admin
شروع فعالیت مرکز پشتیبانی
سلام  @};-

ضمن آرزوی موفقیت، به اطلاع کلیه کاربران گرامی میرساند که پیرو توسعه خدمات کلوب دات کام و همچنین ارتقا و تسریع ارائه پاسخ به درخواست های شما عزیزان مرکز پشتیبانی از این به بعد آماده ارائه خدمت و راهنمایی به کلیه کاربران است.

 لازم به توضیح است که با آغاز فعالیت این مرکز کلیه درخواست ها و تقاضاهای راهنمایی فقط از این مسیر مورد رسیدگی قرار گرفته و هرگونه شکایت و تخلف همچنان مانند گذشته توسط پلیس کلوب و فقط از طریق لینک های ارسال گزارش در نقاط مختلف سایت قابل بررسی می باشد؛ لذا خواهشمند است جهت فعالیت بهتر سایت و جلوگیری از رد درخواست اقدام به طرح شکایت در مرکز پشتیبانی نفرمایید.
برای دسترسی و طرح مشکل خود ابتدا به بخش مدیریت کاربری بروید و سپس از ستون سمت راست مرکز پشتیانی را انتخاب نمایید.
ادامه
تیم مدیریت سایت - کلوب , admin
کلوب دات کام پاسخگو تر

با عرض سلام خدمت همه کاربران عزیز @};-
پیرو نظرات منتقل شده از شما دوستان و بررسی های انجام شده توسط تیم مدیریت کلوب ؛ متوجه برخی نارسایی ها و کاستی ها در رسیدگی به مشکلات و نظرات شما گشتیم ، از همین رو برای ارتقا سطح پاسخگویی کلوب تغییراتی را در شیوه رسیدگی و ارتباط با تیم مدیریت و پلیس طراحی نموده ایم که بزودی در دسترس قرار خواهد گرفت . همچنین به پاس داشت فعالیت و  تلاش های مدیران و معاونان کلوب ها ، برنامه ای  بر محور حمایت هایی تازه با معیارهای جدید  طرح ریزی شده است که با تلاش دوستان در آینده ای نزدیک اجرایی خواهد شد .
 

لذا برای به انجام رساندن این وظایف به بهترین شکل ، از شما خواهشمندیم که نظرات خود را با تیم مدیریت کلوب ، در میان گذارید.

ادامه
تیم مدیریت سایت - کلوب , admin
كلوب همچنان مانند گذشته

 با سلام خدمت كلیه کاربران گرامی @};-

 متاسفانه طی دو روز گذشته كلوب دات کام  درگیر پاره ای از مشكلات فنی گردید كه با تلاش بی وقفه دوستانمان در تیم پشتیبانی  بر طرف شد ؛ لذا در این رابطه،  تیم مدیریت  خود را متعهد به عذر خواهی و عرض پوزش می بیند.امیدواریم در آینده شاهد بروز مسائل مشابه نباشیم.


همواره بردباری و بزرگواری شما یاری دهنده ما در ارائه خدمات بهتر  است.
ادامه
تیم مدیریت سایت - کلوب , admin
ایران در غم ...
غم از زمین آمد . همه دست ها و نگاه ها رو به آسمان است. دست های آدم ها از زیر خاک بیرون مانده. شاید در انتظار معجزه ای ... ما باز معجزه خواهیم كرد.ما مردمان اعجازیم.

سایت كلوب دات كام ضمن ابراز همدردی با بازماندگان این حادثه دلخراش و عرض تسلیت به دلاورمردان و شیرزنان اذربایجان بمنظور مشاركت در امر انسانی و خدا پسندانه كمك به هم نوع موسسه صالحه ذیل را جهت دریافت كمك های كاربران گرامی و تحویل مستقیم به زلزله زدگان معرفی می نماید.
شماره حساب ویژه زلزله زدگان آذربایجان
سپرده بانک ملی 0201629010003
بنیاد خیریه زینب كبری
نشانی: تهران، خیابان اقدسیه، کوچه نیلوفر، پلاک 5 بنیاد خیریه زینب کبری
تلفن: 2 و 22283361(21)98+
فکس: 22285669(21)98+
ایمیل: zeynabkf@yahoo.com
وبسایت: http://www.zeynabkf.ir
همچنین با توجه به نیاز مبرم به خون از كاربران عزیز در سراسر کشور دعوت به عمل می آورد تا با حضور در پایگاههای سازمان انتقال خون شهر خود زمینه امداد رسانی به موقع به هموطنان آسیب دیده خود را فراهم آورند .
شما میتوانید با حضور در یکی از مراکز اهدای خون زمینه ساز نجات جان هموطنانمان در مناطق زلزله زده باشید. لیست مراکز اهدای خون را اینجا ببینید.


پایگاه مرکزی تبریز:خیابان آخونی جنب کوی شادگان
اداره کل منطقه ای آموزشی انتقال خون آذربایجان شرقی - شماره تماس:2865383-0411

 پایگاه میانه: خیابان شهید بهشتی روبروی مدرسه
علمیه پلاک 18 - شماره تماس:2225551-0423

 پایگاه مراغه:خیابان امام خمینی خیابان خرمشهر
روبروی اداره گذرنامه پلاک 25 - شماره تماس:3252595-0421

اراک: ساختمان مرکزی واقع در خیابان راه آهن
اراک، مرکز خونگیری ملک واقع در خیابان شهید رجایی کوچه شهید توسطی

شهركرد: خ انتقال خون، سازمان انتقال خون
تلفن تماس:03813331482

 خرم آباد: بلوار شهید شفیع پور- خیابان 6 متری- خیابان پوریای ولی- جنب باشگاه ورزشی بانوان کوثر 
 تلفن:3239971 الی 2  - فکس: 3239773

رشت : میدان فرهنگ - خیابان آزادگان - جنب پارك اندیشه  ، اداره كل انتقال خون استان گیلان

کرمانشاه :بلوار شهید بهشتی، بلوار بنت الهدی ، ساختمان مرکزی انتقال خون
تلفن  :  8238829 - 0831

قم : چهارراه شهدا،بلوار معلم ،میدان روح الله
تلفن:7735020
 
قم : میدان امام خمینی-ابتدای بلوار کارگر
تلفن:6705161


شیراز :  ساختمان مركزی ، خیابان قصردشت ، بالاتر از عفیف آباد ، ایستگاه آسیاب قوامی
 تلفن:   0711-6284926  

شیراز : ساختمان شماره 2 ، یدان نمازی - روبروی خیابان ملاصدرا  
  تلفن:  0711-2352084

آباده    : بلوار استقلال ، جنب مسجد امام حسین (ع) 
تلفن:     0751-3335777  

داراب  :   بلوار جمهوری ، جنب شهدای گمنام 
 تلفن:    0732-6260050   

جهرم  :  خیابان شهید استاد مطهری ، روبروی بیمارستان مطهری 
تلفن:     0791-3333998   

فسا   : چهارراه راهنمایی و رانندگی ، جنب اداره اوقاف  
تلفن:    0731-2228991  
 
لار   : شهر جدید ، بلوار جمهوری اسلامی
 تلفن:     0781-2244033  

گراش    :جنب بیمارستان امیرالمومنین 
  تلفن:   0782-2222001-2   

كازرون    :خیابان سعدی ، فلكه شهرداری ، جنب درمانگاه سعدی
  تلفن:    0721-2216900

مرودشت   : خیابان فردوسی ، روبروی كارخانه قند 
تلفن:     0728-2234666  


 پایگاه مركزی اهدای خون در تهران
خیابان انقلاب، خیابان وصال شیرازی، بالاتر از تقاطع طالقانی، شماره 99
تلفن: 5-88959093 تلفن گویا : 88972298


 واحد اهدای خون ولیعصر (عج) در تهران
میدان ولیعصر ، ابتدای بلوار كشاورز، ضلع جنوب غربی میدان
تلفن: 88899526


 واحد اهدای خون پیروزی (شهید اسدی آذر) در تهران
خیابان پیروزی، بین خیابان اول و دوم نیروی هوایی، پلاك 271
تلفن: 77479378


 واحد اهدای خون صادقیه در تهران
ضلع شمال غربی فلكه دوم صادقیه، جنب آموزشگاه دخترانه بعثت
تلفن: 44061212 ساعت كار: 8 الی 20:00


 واحد اهدای خون نارمك  در تهران ( همه روزه و جمعه ها )
بزرگراه رسالت، بین میدان رسالت و چهارراه سرسبز، نبش خیابان 49
تلفن: 77805570 واحد اهدای خون آزادی در تهران( همه روزه و جمعه ها )
میدان آزادی، داخل پارك المهدی (عج)، جنب ساختمان شهر كتاب
تلفن: 66055009


واحد اهدای خون امام حسین (ع) در تهران
میدان امام حسین، ابتدای خیابان انقلاب، زیر زمین پاساژ سادات
تلفن: 77529966


 واحد اهدای خون نازی آباد  در تهران ( فقط روزهای زوج )
بازار دوم نازی آباد، كوچه نیكومرام، طبقه اول پاساژ الزهرا
تلفن: 55081301


واحد اهدای خون شهدای چیذر  در تهران ( فقط روزهای فرد )
خیابان حكمت ،چیذر، میدان ندا
تلفن: 22674535


 واحد اهدای خون بیمارستانی میلاد در تهران
بیمارستان میلاد ورودی3 طبقه همكف،جنب آزمایشگاه
تلفن: 82032169


 واحد اهدای خون متروی شهرری در تهران
ضلع شمالی متروی شهرری
تلفن: 55905515


 واحد اهدای خون متروی امام خمینی (ره) در تهران
میدان امام خمینی (ره)، ابتدای باب همایون
تلفن: 33991010


واحد اهدای خون ورامین
كمربندی شهید بهشتی، خیابان مجتمع ادارات، خیابان امیركبیر، كوچه خیام
تلفن: 36245377


 واحد اهدای خون رباط كریم ( فقط روزهای فرد )
رباط كریم، بلوار مصلی، ضلع جنوب غربی میدان معلم، روبروی مركز پیش دانشگاهی دارالعلم
تلفن: 56412055


 واحد اهدای خون شهدای افسریه
بزرگراه بسیج، نرسیده به 20 متری افسریه، نبش كوچه 28 (شهید میراسماعیلی)
تلفن: 33659888


واحد اهدای خون قدس ( فقط روزهای زوج )
شهرستان قدس، خ 45 متری انقلاب، بوستان آزادگان، نبش خ صنعت 2
تلفن: 46833020

 واحد اهدای خون شهدای شهریار
شهرستان شهریار، خیابان انقلاب، روبروی امامزاده اسماعیل (ع)
تلفن: 65263000

 واحد اهدای خون شهید باقری
میدان خراسان، خیابان خاوران، خیابان شهید قنطار، پلاك 21
تلفن: 33437006

واحد اهدای خون شهدای كوٍثر (راه اندازی جدید)

سعادت آباد ، بلوار دریا ریا ، میدان كوثر تلفن

واحد اهدای خون ابوذر:
میدان ابوذر (فلاح) ، خیابان ابوذر، بعد از بیمارستان ضیائیان -بین باقری و اصغر نژاد - پلاك 706


یزد :میدان ابوذر - پایگاه انتقال خون یزد
0351-8247427-8

زنجان : چهارراه سعدی 
تلفن : 1- 5249300

بندرعباس :خیابان شهید نظری –روبروی آموزش وپرورش ناحیه 2
تلفن :2228032-0761بندرلنگه :بلوار طالقانی –جنب بانک ملی مرکزی
تلفن :2221981-0762

میناب :بلوار امام خمینی –نرسیده به شهرداری
تلفن :2228211-0765

قشم :روبروی ساختمان فرمانداری
تلفن    5222080-0763
ادامه
تیم مدیریت سایت - کلوب , admin
ارتقا سخت افزاری کلوب دات کام

کاربران گرامی، سلام @};-

همانطور که می دانید از حدود 24 ساعت پیش تا کنون در حال ارتقا سخت افزار کلوب دات کام بوده ایم و از لحظاتی پیش کلوب دات کام در حال استفاده از بستر سخت افزاری جدید خود می باشد.

امیدواریم از این پس کاربران، کلوب دات کام را با سرعتی متفاوت و بهتر از پیش تجربه کنند. بدیهی است با توجه به تغییرات انجام شده ممکن است تا چند ساعت آینده مشکلات و اختلالاتی در برخی از بخش های سایت مشاهده گردد.

از همه کاربران محترم خواهشمندیم در صورت مشاهده مشکل یا اختلالی در هر یک از بخش های سایت با ارسال کامنت و شرح دقیق آن در همین وبلاگ با تیم فنی کلوب دات کام همکاری نمایند.

ادامه
تیم مدیریت سایت - کلوب , admin
سایت کلوب بهترین سایت جامعه مجازی در جشنواره وب ایران
سلام به کاربران محترم @};-
سایت کلوب به عنوان بهترین سایت جامعه مجازی  در جشنواره وب ایران انتخاب گردید.
برای مشاهده اصل خبر به اینجا مراجعه فرمایید
بدون تردید بخش زیادی از این موفقیت به واسطه تلاش و حضور همیشگی کاربران محترم سایت کلوب بوده است .
در این جشنواره علاوه بر سایت کلوب ، دیگر سایتهای تحت مدیریت موسسه تجارت الکترونیک صبا نیز موفق بوده و سایت آپارات در بخش فیلم و سایت میهن بلاگ در بخش وبلاگ ، به عنوان بهترین وب سایت انتخاب شدند .
برای مشاهده خبر انتخاب سایت آپارات اینجا کلیک کنید .

ضمناً در روزهای اخیر به دلیل نوعی از حملات اینترنتی موسوم به DDOS ، برخی از اوقات دچار اختلال در سرویس دهی شده ایم که با تلاش تیم فنی به زودی برطرف خواهد شد .
ادامه
تیم مدیریت سایت - کلوب , admin
سایت کلوب وارد سال هشتم شد.

به همین زودی یکسال دیگر گذشت  و باز اول دیماه رسید و ما وارد هشتمین سال فعالیت سایت خودمان شدیم .

سالهای سال است که در کنار هم هستیم ، هر سال با چهره ای متفاوت .


لیست برندگان مسابقه جشن تولد آنلاین کلوب نیز به شرح زیر می باشد. که بزودی جوایز خود را دریافت خواهند کرد.

نام کاربری برندگان جایزه 1 میلیون ریالی به قید قرعه :

sepideh_86 ، mostafa_tofighi ، zendooni_11 ، ali_ali_1359 ، farshad_shiran ، mostafa07 ، aklin ، jigar_turk ، samira1112 ، fatima_aq
نام کاربری برندگان جایزه 100 هزار کوروبی  به قید قرعه :
mslb70 ،  pmba200002 ،  shayan_tayebi ،  tini ،  afshin_ph ،  vahidebagheri ،  sanaz_samadi ،  mohammad_mhd ،  hamidmeftahi ،  mahtab_gh_1368 ،  sepidehsafa ،  zarkish2 ،  toozhal ،  nika_261  ،  sarina1994  ، majid456 ،  dr98 ،  arshavin_ea ،  angel_sheytoon25 ،  labzkhafi ،  m_omid ،  sadra65 ،  nasim_hatami1987 ،  korosh1342 ،  hamed715 ،  saeedvafa ،  paezemehr ،  amin2007r ،  jenorimo_akostaa ،  0ohamido0 ،  armin_40 ،  negin_1367 ،  ehsan_kalantari ،  my_own ،  s_1111 ، orjinal_sin666 ،  rrrrezakermaniiii ،  saye_h2012 ،  faride_love ،  baranetaranom ،  goalless ،  mahshidjoojoo00 ،  hamid_mo ،  nazi_1234 ،  elemental ،  alisalehi6520 ،  aghrabeaban ،  sonay2 ،  vahideh3227 ،  amuzesh
ادامه