نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

کلوب تعطیل شد


کاربران و همراهان سایت کلوب، سلام


از اینکه مجبور هستیم از شما خداحافظی کنیم متاسفیم.


بدلایل متعدد فنی و غیر فنی مانند قدیمی شدن نرم افزار سایت، عدم وجود دلیل و انگیزه کافی جهت سرمایه گذاری مجدد برای خرید زیرساخت های جدید و دشواری نظارت بر محتوا ، پست ها و نظرات ، سایت کلوب تعطیل خواهد شد .


از همراهی شما در این 17 ساله ارائه خدمات سایت کلوب متشکریم و امیدواریم سایر سرویس های ایرانی پاسخگوی نیاز کاربران عزیز ما باشند.


در ضمن از کاربران عزیز خواهشمندیم در صورتیکه اطلاعات خود در این سایت احتیاج دارند ظرف 1 ماه آینده نسبت به برداشتن اطلاعات خود اقدام نمایند.


سایت کلوب

۱۵ مرداد ماه ۱۴۰۰

 فیزیک , physics

فیزیک

 فیزیک , physics

فیزیک

7,541نــــفــــــر
عضو شده اند
7,541نفر عضو شده اند
هر گونه پست تبلیغاتی = مسدود سازیهر گونه پست تبلیغاتی = مسدود سازیمشاهده کامل مشخصات
30 دی 1383

اعضاء

 • مسعود محمدی , masoud_mohammadiii
 • علی کیاست فرد , alikiyasat
 • الیاس مرتضایی , cirstianoo
 • علی اسدمنش , sadeali
 • 7541 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • فیزیكی ها , physicians
وبلاگ میهن بلاگ
 فیزیک , physics
مطالعه نسبیت قدمت بسیار زیادی دارد و در حدود سال 1630 با تحقیقات گالیله آغاز شده است . همچنین نیوتن در توسعه پژوهش در زمینه نسبیت مشارکت زیادی داشته است. جالب است که تا سال 1900 "نسبیت گالیله" در سطح جهانی پذیرفته شده بود.

برای درک مفهوم نسبیت از مثالی ساده استفاده میکنیم. فرض کنید کودکی در کف راهروی قطاری در حال حرکت قدم، می زند. مسافران داخل قطار سرعت حرکت کودک را 1 متر در ثانیه اندازه می گیرند. این در حالیست که وقتی ناظران مستقر بیرون قطار سرعت کودک را اندازه گیری می کنند، مقدار متفاوتی به دست می آورند. همچنین ناظران در هواپیمایی که بالای سر قطار پرواز می کنند، مقدار متفاوت دیگری را گزارش میکنند. بنابراین هر یک از مشاهده گرها برای یک کمیت فیزیکی مقدار متفاوتی را گزارش میکنند. میتوان گفت یافتن رابطه بین این مقادیر موضوع بحث نظریه نسبیت است.
ادامه در "مجله کلوب"
ادامه
99
15
1
3
 , goldeneagle1
یکشنبه 17 فروردین ، 13:21
خیلی مثال عالی بود در واقع سرعت اجسام باعث کش امدن یا فشردگی فضا زمان میشه به طوری که ما اگر با سرعتی نزدیک به نور حرکت کنیم به آینده سفر خواهیم کرد
ادامه
 فیزیک , physics
باران , rain11
فیزیک   از  باران 3 سال پیش
+ قبله عالم به سلامت،
رعیت گرسنه اند امر ملوکانه چیست؟
- مالیات را افزایش دهید
گرسنگی یادشان می رود،
پدرسوخته ها...!
ادامه
30
3
32
چهارشنبه های سفید  , zan_sharghi
دوشنبه 25 تیر ، 02:42
حال این روزای ما....
ادامه
 استخدام برتر , estekhdam_bartar
چهارشنبه 11 مهر ، 00:50
لایک
ادامه
علی جون , alinikoojoon
جمعه 7 تیر ، 23:38
هههههه # قاجار
ادامه
 فیزیک , physics
فیزیک 3 سال پیش
در علم، فرد سعی می‌کند چیزی را به مردم بگوید که هیچ کس از قبل نمی‌داند، آن هم به روشی که همه بتوانند بفهمند. اما در شعر دقیقاً برعکس این قضیه است.
ادامه
 فیزیک , physics
اگر در سال هایی نه چندان دور، دانش بشری عمدتا به صورت مکتوب در کتابخانه ها و مراکز دانشگاهی نگهداری می شدند، امروزه بخش مهمی از این دانش به صورت الکترونیکی ذخیره شده و روز به روز بر حجم آن نیز به شکل تصاعدی افزوده می شود. دیگر اینکه مخاطب آنها در شهر های بزرگ زندگی می کنند یا در دور افتاده ترین روستاها، اهمیتی ندارد. برای دسترسی به این دانش فقط امکان اتصال به اینترنت لازم است. در آموخته های ما گفته شده است که برای دستیابی به دانش، اگر لازم است باید زحمت سفر به چین را نیز به جان خرید، ولی امروز لازم نیست حتی از پشت میز کارمان تکان بخوریم. کافی است که بتوانیم در فضای اینترنت به راحتی و آزادی به جستجو بپردازیم تا به حجم قابل توجهی از دانش بشر دست یابیم. پیشرفت دانش مبتنی بر دسترسی آزاد بر اطلاعات علمی نیز بسیار سرعت گرفته است. ابزارهای جستجوگر اینترنت، ما را به پایگاه های محتوای مکتوب مانند ویکی پدیا هدایت می کنند که تقریبا برای هر سوالی جوابی دارد. ولی این تمام دانش ذخیره شده ی موجود نیست. امروزه حجم قابل توجهی از آنچه بشر می داند به شکل فایل های صوتی، فیلم و یا انیمیشن ذخیره می شوند. در حال حاضر پایگاه یوتیوب مهم ترین پایگاه ذخیره و اشتراک فیلم و صوت در تمامی جهان است. تقریبا تمامی دانشگاه های برتر جهان کانال هایی بر روی این شبکه دارند که در آن سخنرانی ها و کلاس های خود را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار می دهند. ضبط سخنرانی ها، کلاس های درس و کنفرانس های معتبر علمی و انتشار آنها بر روی یوتیوب به یکی از رویه های معمول نهادهای علمی معتبر در دنیا تبدیل شده است. مراکزی که رسالت خود را گسترش دانش می دانند به مخاطبانی که امکان حضور ندارند این شانس را می دهند که به راحتی خود را در فضای این کلاس های ضبط شده قرار داده و از درس های سخنرانان برجسته استفاده ببرند. با یک جستجوی کوچک در مورد هر موضوع علمی، حجم بسیار گسترده ای از صوت و فیلم را می توان در این پایگاه یافت. منابعی که نه تنها برای کمک به یادگیری دانشجویان بسیار ارزشمند هستند، بلکه برای الگو گرفتن مدرسان و به روز کردن مطالب کلاس های درسی نیز اهمیت فوق العاده دارند. انجمن فیزیک ایران به واسطه باور بر اهمیت و ارزش این اطلاعات ارزشمند، خواستار دسترسی آزاد جامعه علمی ایران به ویژه دانش پژوهان، دانشجویان، معلمان و دانشگاهیان به پایگاه یوتیوب است. این پایگاه، منبع بی‌بدیل مطالب گوناگون علمی شامل سخنرانی‌، مصاحبه، میزگرد، کلاس درس، فیلم های مستند علمی و دیگر مطالب کمک-آموزشی است و با توجه به توسعه‌ی فراگیر اینترنت در کشور، سودمندی دسترسی آزاد به آن در گسترش دانش تخصصی و عمومی انکارناپذیر است. به اعتقاد انجمن فیزیک ایران دسترسی آزاد به این فناوری درک عمیق مفاهیم آموزشی را تسهیل می کند که نهایتا در رشد و توسعه علمی، صنعتی و فرهنگی کشور در سال های آتی بسیار موثر است. دسترسی آسان و قانونی به این پایگاه امکان حضور فعال و بارگذاری فعالیت‌های علمی استادان کشور در این فضا و ثبت کانال‌های رسمی دانشگاه ها را فراهم می کند که ضمن امکان استفاده دانشجویان و استادان ایرانی در اقصی نقاط ایران امکان حضور در جامعه بین المللی علم را برای ما فراهم می کند.
ادامه
 فیزیک , physics
فیزیک 3 سال پیش
اگر خورشید را یک سلول انسانی فرض کنید، کهکشان راه شیری از نظر اندازه چیزی شبیه به وسعت کشور آمریکا خواهد بود.
ادامه
3
1
مهران , soheilengineer
جمعه 12 مرداد ، 10:52
چه قدر باشکوه.
ادامه