نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
تاریخ پرسیا , pershiahistory

تاریخ پرسیا

تاریخ پرسیا , pershiahistory

تاریخ پرسیا

13,100نــــفــــــر
عضو شده اند
13,100نفر عضو شده اند
درود.این رسانه به تاریخ و فرهنگ ایران میپردازدهمچنان به بیان تاریخ پرعظمت ایران خواهیم پرداخت.ای بزرگان ومهربانترین شاهان سرزمین ایران که فرهنگی را بوجود آورده اید که بینظیر بوده و هست. وای بر آنانیکه هرگز قدرت دانستنتان را نداشتند.. که باید در قلبهای نسل آینده باشی ورشد کنیم تا همیشه آداب ورسوما...درود.این رسانه به تاریخ و فرهنگ ایران میپردازدهمچنان به بیان تاریخ پرعظمت ایران خواهیم پرداخت.ای بزرگان ومهربانترین شاهان سرزمین ایران که فرهنگی را بوجود آورده اید که بینظیر بوده و هست. وای بر آنانیکه هرگز قدرت دانستنتان را نداشتند.. که باید در قلبهای نسل آینده باشی ورشد کنیم تا همیشه آداب ورسومات ودانائیتان را به ارمغان ببریم.. ولی افسوس که همیشه شما بزگواران و دانایان دشمنانی داشتین که میخواستند نام وفرهنگ شمارا نابود کنند... و به امید یزادن قدرت نیافتند. خدایا به ما و دودمان آینده این سرزمین باستانی کمک کن تا همیشه رشد فرهنگی خودمان را ازدست نداده و نگه دار آن باشیم.مشاهده کامل مشخصات
4 مرداد 1393
"من داریوش پارسی هستم،ازپارس مصرراگرفتم وفرمان دادم،ازرودخانه ای بنام نیل

که درمصرجاریست،تادریایی که ازپارس می رود......"

اعضاء

 • بنفشه س , destiny_s
 • عباس , majidbagheri_ca
 • مهدی مهدی , mehdi_555
 • میلاد شمس , artimisshams
 • 13100 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • گل اقا..... , golaghaclub
 • یدالله رویایی , royayiclub
 • کتاب , book_bahal
وبلاگ میهن بلاگ
تاریخ پرسیا , pershiahistory
[https://www.aparat.com/v/5gavz]
ادامه
99
تاریخ پرسیا , pershiahistory
مدتیست بعد ظهور گروهکهای پانترکی صهیونیستی که در همه موارد سعی در جعل و دزدی برای فریب اذهان عمومی اقدام نموه اند و از جمله تحریف احمقانه نام آذربایجان و جایثگزین کردن آن با کلمات جعلی و دروغین و جاهلانه و بیشعورانه ای چون ازربایجان نموه اند
باید گفت این سندیست بر حماقت و جهالت و نفهمی آنها
سندی بسیار قدیمی که حاکی از نام درست و دقیق این سرزمین دارد
به نگارش نام آذربایجان دقت کنید
ادامه
10
4
4
سردار سپهدار ایران , amirkhan_kabir
دوشنبه 24 آبان ، 00:13
پانترک است دیگر زاده جهل و خرافه.....
ادامه
رضا خیری , giloop
دوشنبه 24 آبان ، 07:08
من پانترک نیستم ولی این نقشه مربوط به چه زمانیه سندیتش چیه؟
ادامه
مجتبی روشنی , mogtaba95
دوشنبه 24 آبان ، 14:15
++
ادامه
تاریخ پرسیا , pershiahistory
کهن دیار , oldencountry
جدیدا در برخی از رسانه ها مد شده است میگن بابک خرم دین ترک بود!و البته خودشون هم نوادگان بابک وطن پرست میدونن در حالی که در ورزشگاه خلیج رو خیلج جد و آبادشون میدونن
از این دوستان خواهشمندیم یک شعر یا متن ادبی ترکی که در ان واژه بابک استفاده شده باشد و قابل تایید باشد اینجا بگزارند تا بیشتر بهشون بخندیم.
پسر گفتش ای بابک نام جوی * یکی مشکلت می‌پرسم بگوی (سعدی)
هر دو را در جهان عشق طلب * پارسی باب دان و تازی اَب (فرهنگ جهانگیری)
ورا موبدی بود بابمک به نام * هشیوار و دانادل و شادکام (فردوسی)
وز باب و ز مام خویش بربودش * تا زو بربود باب و مامش (ناصر خسرو)
به پیش پدر شد همه جامه پاک * همی بآسمان بر پراگند خاک
بدو گفت این باب کارآزمای * چه داری چنین خیره ما را به پای (فردوسی)
===----====-----=====-----=====-----=====-----====----====
کبار طبع آدمیان گیر و مردمان * گر آدمست بابت وفرزند بابکی (فرهنگ اسدی)
پسر گفتش ای بابک نام جوی * یکی مشکلت می‌پرسم بگوی (سعدی)
بابکت باد قدس شد چه عجب * عیسی قدس باد بابک تست (خاقانی)
ادامه
42
44
31
ایران ترانه , hamed75iran
دوشنبه 14 تیر ، 11:55
+++
ادامه
حامد الهی , general3939
دوشنبه 14 تیر ، 13:20
مریم گویا اهل لایک زدن دو طرفه نیستی
ادامه
تاریخ پرسیا , pershiahistory
کهن دیار , oldencountry
اول اینکه ترکان مناطق وسیعی از سرزمین ایرانیان را از فرهنگ زداییدند و یا زبان آن را ترکی کردند. مانند سغد و خوارزم و بخشهایی از خراسان بزرگ و آذربایجان و آران و شروان که مردمان ایرانی​زبان و پارسی​زبان در آن دوران داشتند. دوم شکوفایی ادبیات پارسی با صفاریان و سامانیان آغاز میشود و آغازش آن هیچ نوع وابستگی به ترکان ندارد. اما در رابطه با سلسله​های ترک پرسشی بر می آیدکه چرا آنها ادبیات خودشان را تولید نکردند؟ آیا آنها خودستیز بودند که به سوی ادبیات بیگانگان بروند؟ آیا هیچ قومی ادبیات خودش را از ادبیات دیگران پست تر میشمارد؟ چرا سلجوقیان حتی ابیات شاهنامه را بر دیوار قونیه حک کردند؟ پاسخی بجز این نیست که زبان ترکانبیابانگرد و مهاجم و غیر ایرانی حاکم بر سرنوشت ایران و ایرانیان – دست کم تا مدت چند قرن -از حدزبان محاوره تجاوز نمی کره است. برای نمونه ترکان غزنوی که حتی یک اثر ترکی باقینگذاشتند صاحب زبان و ادب و فرهنگی نبوند که آن را در مناطق فرمانروایی خود به طورزبان اداری و ادبی بکار ببرند.
ادامه دارد
ادامه
20
80
28
مهدی محبی , mehdi547
شنبه 19 تیر ، 12:24
خوب .منظور؟؟
ادامه
پرویز عزیزی , parviz240
شنبه 19 تیر ، 13:12
نکته جالب اینه که همه این حکومتها بعد از حمله اعراب به قدرت رسیدند .ظاهرا اعراب به علت عدم اعتماد به ایرانیها از قبایل ترک قشون تشکیل داده و در دوران معتصم که مادرش کنیز ی ترک تبار بود تمایل دستگاه خلافت به ترکها بیشتر و معتصم قشون بزرگی از ترکان بوجود اورد و این شروع تسلط سرداران ترک بر خلیفه و دیگر قسمتها گردید
ادامه
کیوان , elham1234567890
شنبه 19 تیر ، 13:22
لاىک
ادامه
تاریخ پرسیا , pershiahistory
کهن دیار , oldencountry
همه چیز را در مورد حکومت بزرگ هخامنشیان و تمدن وصف نشدنی ایران در 500 سال قبل از میلاد مسیح در این مستند خواهید دید.
در این مستند فوق العاده زیبا با بازسازی 3بعدی تخت جمشید و استفاده از ایران شناسان برجسته کشورهای اروپایی و امریکایی و بهره گیری از کتابهای معتبر تاریخی دنیا حقایقی از حکومت هخامنشیان و فعالیت های چشمگیر شاهان هخامنشی مطرح می شد که می تواند تن هر ایرانی را به لرزه درآورد.شکوه تخت جمشید اولین فیلم مستند ایرانی است که با اتکا به این شیوه تازه ساخته شده است. در یک ارزیابی اجمالی باید گفت که این فیلم که با سرمایه خصوصی تولید شده است یک تولید ارزشمند و اثری پیشگام است. تقریبا نیمی از فیلم متکی به تصویرسازی دیجیتالی است و بیینده در برابر تصویرهایی که در آنها ویرانه های تخت جمشید به کاخهای زیبا و غول پیکر تبدیل می شوند احساس اعجاب می کند.
از کاخهای بازسازی شده در این فیلم گاه یکی دو سه ستون باقی مانده است و گاه ردیفی از پایه ستون هایی که تنها طرحی مبهم از اصل به دست می دهند. برای بازساختن این کاخها و مجموعه تخت جمشید مطالعات بسیاری از باستانشاسان دستمایه کار بوده است. گروهی از برجسته ترین آنها مانند علیرضا شاپور شهبازی، عباس علیزاده، ریچارد فرای و چند تنی دیگر در این فیلم حضور دارند و به معرفی قسمت های مختلف تخت جمشید می پردازند.
فرزین رضائیان تهیه کننده و کارگردان این فیلم که مدتها در آمریکا زیسته است برای تهیه این فیلم از یاری بسیاری از کارشناسان آمریکایی، بریتانیایی و فرانسوی بهره برده است و به مهمترین موزه های جهان مانند لوور، آرمیتاژ، متروپولیتن نیویورک و مانند آنها برای تهیه عکس و فیلم مراجعه کرده است.
تیم ایرانی :
اهمیت کار آقای رضائیان بجز درک بموقع از نیاز به چنین کاری آن است که فیلم خود را با همیاری تیمی از هنرمندان و سینماگران ایرانی تهیه کرده است. تمام تصاویر دیجیتالی فیلم کار میثم کشاورز و مرتضی یاهو از گرافیست های ایرانی است که ذوق بسیار و دقت قابل تحسینی در هنر تصویرسازی بر اساس مدارک و شواهد باستانشناختی به کار برده اند و در واقع این هنر را در ایران گام بلندی به جلو برده اند. عکس ها و فیلمبرداری نیز کار یک گروه ایرانی است.
شکوه تخت جمشید که بر روی لوح فشرده ( و در دو نسخه فارسی و انگلیسی) عرضه می شود همراه با کتابی است با همین عنوان که آن هم در صنعت نشر ایران از طراحی کم نظیری بهره برده است. کتاب که به دو زبان فارسی و انگلیسی و چاپ تهران است، فشرده ای از اطلاعات فیلم را همراه با عکس هایی از اصل و صورت بازسازی شده کاخ ها در بر دارد و برای همین هدف طوری طراحی شده است که خواننده بتواند بسادگی از صورت اصل به صورت بازسازی شده منتقل شود. در واقع تمام صورت های بازسازی شده بر روی طلق چاپ شده اما طوری که قسمت های باقیمانده از هر کاخ از صفحه کاغذی زیرین که همان کاخ را به صورت امروزی اش نشان می دهد دیده شود.

پسورد فایل فشرده : www.vatandownload.com

ادامه
24
13
28
ایران ترانه , hamed75iran
یکشنبه 20 تیر ، 01:49
پست مجدد بزنید دوستان
ادامه
 , tremendous
یکشنبه 20 تیر ، 01:54
اونهایی که تاریخ رو میشناسن باید نظر بدن که عظمت ایران دوره ی هخامنشیان آیا نظیری در تاریخ بشریت داشته یا نه..... نه چهار تا بیسواد بی وطن مثل من نوعی.... شما یه سرچ کوچک تو همین نت بزنید و پیش عقل خودتون اجماع بکنید که آیا این همه مورخ نامدار و نویسنده ی خارجی و داخلی و فیلسوف و ادیب دارند درست میگن یا میرزا بق بقووو!!
ادامه
سعید عریس , saeederis
یکشنبه 20 تیر ، 02:10
Likeeeeeeee
ادامه