نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran

شرکت ملی صنایع پتروشیمی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran

شرکت ملی صنایع پتروشیمی

194نــــفــــــر
عضو شده اند
194نفر عضو شده اند
بیشتر
این رسانه به درخواست شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایجاد شده است.
شرکت ملی صنایع پتروشیمی وابسته به وزارت نفت دولت جمهوری اسلامی ایران میباشد . این شرکت مسئولیت توسعه هر عملیات در صنعت پتروشیمی کشور رابعهده دارد. دربدو تاسیس در سال 1343 هجری شمسی ،این شرکت فعالیت خود رابا واحد کوچک تولیدی کود شیمیایی شیراز آغاز نموده و در حال حاضر دومین تولید کننده و...شرکت ملی صنایع پتروشیمی وابسته به وزارت نفت دولت جمهوری اسلامی ایران میباشد . این شرکت مسئولیت توسعه هر عملیات در صنعت پتروشیمی کشور رابعهده دارد. دربدو تاسیس در سال 1343 هجری شمسی ،این شرکت فعالیت خود رابا واحد کوچک تولیدی کود شیمیایی شیراز آغاز نموده و در حال حاضر دومین تولید کننده و صادر کننده فرآورده های پتروشیمی در خاورمیانه میباشد و در طول سالیان اخیر نه تنها با افزایش حجم و گوناگونی محصولات بلکه با پیشرفت در زمینه های تحقیقاتی و تکنولوژی بسوی خودکفایی گام نهاده است.مشاهده کامل مشخصات
24 فروردین 1394

اعضاء

  • بازرگانی نویان سرور  , mohammad_vb2002
  • محمد جواد مرادی , bikas_13815m
  •   , mohamad_moshrefean
  • آرش آملی , omidbarari007
  • 194 نفر

    morebox img
وبلاگ میهن بلاگ
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
نایب رییس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: توسعه متوازن و تکمیل زنجیره ارزش همسو با جذب سرمایه گذاری های جدید صنعت پتروشیمی ایران را به صنعتی سود آور و ارزش آفرین تبدیل می کند.

عباس شعری مقدم در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: صنعت پتروشیمی ایران مزیت های بسیاری برای سرمایه گذاری دارد و افزون بر بخش های بالادستی در این صنعت، فرصت های سرمایه گذاری متنوع و سودآوری در صنایع پائین دستی پتروشیمی به ویژه درمسیر خط لوله اتیلن غرب وجود دارد و حضور سرمایه گذاران جدید می تواند مانع خام فروشی شود.
وی افزود: با توجه به توسعه بخش بالادستی پتروشیمی در کشور، فضا برای گسترش صنایع پایین دستی مهیاست و سرمایه گذاران بخش خصوصی می توانند با اطمینان در طرح های توسعه ای صنایع تکمیلی حضور پیدا کنند.
شعری مقدم ادامه داد: توسعه صنایع پائین دستی پتروشیمی همسو با اجرای اقتصاد مقاومتی بوده است و از خام فروشی جلوگیری می کند، از این رو از ارزش افزوده بالایی دارد.
نایب رییس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که شرکت ملی صنایع پتروشیمی از علاقمندان به سرمایه گذاری در صنایع تکمیلی دعوت به همکاری می کند، گفت: آماده هرگونه حمایت از سرمایه گذاران هستیم و امیدواریم حمایت های وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز از صنایع پائین دستی پتروشیمی که ارزش افزوده بالایی را به همراه دارد افزایش یابد.
وی تصریح کرد: صنایع بالادستی و میان دستی پتروشیمی در بسیاری از استان ها حضور دارند و صنایع پائین دستی نیز می توانند با حضور در سراسر ایران، زنجیره تولید را در صنعت پتروشیمی تکمیل کنند.
شعری مقدم ادامه داد: توسعه صنایع پایین دستی به عنوان محور توسعه، راهبرد صنعت پتروشیمی ایران است و پیش بینی می شود در آینده نزدیک در این بخش شاهد افزایش سرمایه گذاری ها باشیم.
وی با بیان این که در دوران پساتحریم نقش صنعت پتروشیمی در توسعه اقتصادی ایران افزایش خواهد یافت، گفت: دولت مصمم به حمایت از بخش خصوصی توانمند ایرانی است و شرایط جدید کشور، فضا را برای رونق اقتصادی، اشتغال زایی و ایجاد ارزش افزوده مهیا کرده و باید از این فرصت به دست آمده به بهترین شکل استفاده کرد

ادامه
99
1
1
بهرام سرفرازیان , razesaham
شنبه 22 خرداد ، 06:44
آیا دوست دارید یک سرمایه گذاری عالی داشته باشید؟ لینک را در #تلگرام برای خود ، گروه یا یکی از دوستانتان بفرستید روی آن کلیک کنید و جوین چنل را لمس یا کلیک نمایید
https://telegram.me/tehran_bourse
ادامه
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
رفع تحریم‌ها، راه را برای بازگشت شرکت‌های بزرگ خارجی به ایران باز کرده و اکنون همه مترصد بازگشت به این کشور پرجاذبه هستند.

آدریانو آباتو (Adriano Abato)، مدیر بازرگانی شرکت ایتالیایی ادیسون (Edison) که در زمینه نفت و گاز فعال است، در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار داشت : اکنون روزهای خوب فرا رسیده و ما با اطمینان از موقعیت به وجودآمده، در صدد هستیم تا راه بسته‌شده را بار دیگر باز و به صنعت ایران به ویژه پتروشیمی که به رغم زمان‌بر بودن پروژه‌هایش، سودآوری خوبی دارد، بازگردیم.
آباتو با اشاره به این که خروج ما از ایران و صنعت نفت و گاز، یک خروج اجباری به واسطه تحریم‌ها بود، گفت: ما قصد داریم شعبه‌ای از شرکت را در تهران دایر کنیم تا هم ارتباط بیشتر و بهتر با صنعت نفت این کشور داشته باشیم و هم بتوانیم پروژه‌های بیشتری را به خود اختصاص دهیم.
مدیر بازرگانی ادیسون در پاسخ به پرسشی در خصوص حضور شرکت‌های بزرگ خارجی در صنعت پتروشیمی ایران، اظهار کرد: این شرکت و به گمانم، بسیاری از شرکت‌های بزرگ نفتی بسیار علاقمندند که در این بخش سرمایه‌گذاری کرده و با ارایه فناوری‌های روز و نیز دستیابی و تبادل دانش‌هایی که بعضاً ایرانیان در زمان تحریم، در آن خبره شده‌اند، Joint Venture خوبی را رقم بزنند. این امر تنها مستلزم آن است که قوانین ایران کمی باثبات‌تر شود که به نظر می‌رسد تا آن زمان، راه زیادی نمانده است.
وی درباره توانایی‌های صنعت نفت و گاز ایران گفت: مهندسین ایرانی دارای توانایی و دانش بالایی هستند. این مساله را به خوبی ضمن صحبت با آن‌ها و توضیحاتشان در زمینه این صنعت، می‌توان دریافت.
وی همچنین اظهار امیدواری کرد که با بازشدن بازار ایران پس از توافق هسته‌ای و به اصلاح در دوران پسابرجام، تولیدکنندگان اروپایی بتوانند محصولات، تجهیزات و دانش فنی روز را به ایران منتقل کنند.
ادامه
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
معاون مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: دمو پلنت تولید صنعتی پلی پروپیلن بومی شده در حاشیه پتروشیمی شازند اراک، آماده افتتاح است.

به گزارش نیپنا؛ محمد حسن پیوندی اظهار کرد: دمو پلنت تولید پلی‌پروپیلن آن در حاشیه پتروشیمی شازند اراک ایجاد شده است و آمادگی افتتاح آن وجود دارد که به معنی دسترسی به دانش فنی فرایند تولید پلی پروپیلن است.
وی افزود: تولید این واحد در سطح نیمه صنعتی است؛ یعنی می‌شود گفت تولید آن به یک تن در روز می‌رسد.
پیوندی با بیان اینکه شرکت پژوهش و فنآوری به دانش فنی تولید پلی پروپیلن دسترسی پیدا کرده است، اظهار داشت: شورای اقتصاد مصوب کرد یک بسته مهندسی 120 هزار تنی تبدیل متانول به پروپیلن را که قبلا با همکاری شرکت پژوهش و فنآوری پتروشیمی انجام شده بود را در منطقه ماهشهراجرا کنیم.
وی افزود: این کار بزرگی است و در عین حال با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت احتمال دارد شرکت‌های خارجی تا سقف 500 هزار تن هم در چنین پروژه‌هایی مشارکت کنند.
معاون مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی با بیان اینکه این به نوعی باز کردن راه تبدیل متانول به پروپیلن است، گفت: این یکی از کارهای خوبی است که شخصا برای محقق شدن آن در یک سال و نیم اخیر پیگری زیادی انجام داده‌ام تا صاحبان پروژه های متانول ببینند که متانول را می‌توان را به پروپیلن تبدیل کرد.
وی با تاکید بر اینکه این حرکتی در راستای ادامه زنجیره ارزش است، گفت: شما وقتی می‌خواهید محصول یا فرآیند را تبدیل به پول کنید و برای آن ارزش ایجاد کنید این کار یکی از راه‌های آن است و به خصوص نکته با اهمیت انجام این کار با دانش فنی بومی است.
پیوندی تصریح کرد: ما هم از همین فرصتی که اصول اجرایی اصل 44 راه ما را باز گذاشته که دولت می‌تواند در فنآوری های نو و دانش فنی بومی سرمایه گذاری کند استفاده کردیم و تلاش زیادی کردیم تا این پروژه به این نقطه عطف برسد.
ادامه
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
تمام زیر ساخت های همکاری های مشترک فی مابین بورس کالا و صنایع پتروشیمی در جهت تامین منابع مالی با پشتوانه تولید و عرضه آماده است.

مدیرعامل بورس کالای ایران در گفتگو با خبرنگار نیپنا با تاکید بر آمادگی بورس برای همکاری با شرکت ملی صنایع پتروشیمی و نیز طرح ها و مجتمع های پتروشیمی اظهارکرد: تمرکزاصلی بورس کالا،‌ حرکت به سمت اوراق بهادار است و دراین مسیر روش های مختلفی مانند فروش سلف عادی، حرکت از روش های نقد و سنتی به سمت روش های جدیداز جمله پیش فروش و انتشار اوراق سلف موازی به عنوان روشهای جدید تامین مالی در بورس کالا برای شرکتهای تولید کننده پتروشیمی تعریف شده است.
حامد سلطانی نژاد، افزود: تمام زیر ساخت های برای همکاری های آتی و مشترک مهیا است و با برگزاری جلسه های تخصصی و منظم می توانیم سطح همکاری و تعامل را در تمام بخش ها افزایش دهیم و باید تاکید کرد که بورس کالا در کنار صنعت پتروشیمی ایران است.
وی ادامه داد:ازآنجاکه یکی از بهترین روش های تامین مالی، ‌روش انتشار اوراق سلف موازی است، این روش در دستور کار بورس کالاقرارگرفت. از این روش به عنوان پشتوانه تولید و عرضه شرکت ها دربورس کالای ایران اعتبار دارد که به لحاظ مسائل شرعی نیز، این اوراق به عنوان قرارداد مجاز شناخته شده اند.
سلطانی نژاد، با بیان اینکه سلف موازی قراردادی است که قابلیت معاملات ثانویه قرارداد سلف را در بازار ثانویه بورس کالا برای مشتریان ایجاد می کند، تصریح کرد: تلاش داریم نسل اولیه اوراق بهادار مبتنی بر کالا را در بورس کالای ایران را ایجاد کنیم که شامل، ‌گواهی سپرده و سلف موازی می شود و تحقق این امر می تواند جانی تازه به بازار سرمایه ببخشد.
مجوز انتشار اوراق سلف عادی و موازی
مدیرعامل بورس کالا ی ایران با اشاره به مجوز انتشار سلف عادی و موازی برای مجتمع های پتروشیمی پردیس، آبادان و پتروشیمی شیراز، ‌گفت: می توان عنوان کرد که انتشار اوراق سلف هم نوعی از روش های تامین مالی است که از مزیت آن تنظیم برنامه تولید است. به عبارتی شرکت های پتروشیمی که از این روش استفاده می کنند مطمئن خواهند شد که بر اساس تقاضای بازار تولید و عرضه خواهند کرد.
وی به مشکل عرضه برخی محصولات پتروشیمی در بورس کالا اشاره کرد و افزود: متاسفانه برخی از تولیدکنندگان به تعهدات عرضه خود که در هیئت پذیرش مصوب شده است، پاییند نیستند. ما نیز برای اینکه بازار مدیریت شود کل عرضه را درمقابل کل تقاضا قرارده ا یم و از تولیدکنندگان خواستیم تا برنامه تولید و فروش شان را ارائه کنند و اگر طبق برنامه اعلام شده و منطبق با زمان پذیرش عمل نکنند، از عرضه محصولات شان در بورس جلوگیری خواهدشد.
مدیر عامل بورس در پاسخ به این انتقاد که چرا مصرف کنندگان خرد اجازه خرید از بورس کالا را ندارند، گفت: کلیه خریداران باید از طریق ثبت نام در سامانه بهین یاب و اخذ پروانه تولید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، وارد رینگ بورس کالا شوند.
به گفته سلطانی نژاد ،با این وجود بورس کالا به دنبال آن است تا ساز وکاری فراهم کند که تولیدکنندگان کوچک در مقابل افزایش قیمت آسیب کمتر یببینند و یا بتوانند به صورت بلندمدت خریدکنند برای این موضوع، با چند شرکت پتروشیمی طرحی تحت عنوان قرارداد های بلندمدت دربورس کالا مورد بررسی قرار دارد.
وی افزود: بر همین اساس، شرکتهای تولیدکننده شرایط فروش بلند مدت خودشان را در بورس کالا اعلام می کنند و افراد و یاشرکت هایی که می خواهند طبق آن قرارداد خرید کنند، وارد فرآیند رقابت شده و درصورت برنده شدن، اجازه خرید بلندمدت دارند. اساس قیمت در این قرارداد ها نیز قیمت هایی است که دربورس کالا کشف می شود.

هر انبار به منزله یک تالار
سلطانی نژاد در خصوص گواهی سپرده کالا گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار گواهی سپرده کالایی اوراق بهاداری است که مؤید مالکیت دارنده آن بر مقدار معینی کالا است و پشتوانه آن قبض انبار است که توسط انبارهای مورد تایید بورس صادر می‌گردد.
وی افزود: در فرآیند اجرایی سیاست قیمت تضمینی، پس از تودیع محصول از سوی کشاورز و یا مالک کالا به یکی از انبارهای پذیرش شده از سوی بورس کالای ایران، گواهی سپرده کالایی (قبض انبار) از سوی انبار دار ، صادر شده و در اختیار کشاورز و یا مالک کالا قرار می گیرد . پس از صدور گواهی سپرده کالایی، کشاورز و یا مالک کالا می تواند با مراجعه به یکی از کارگزاران دارای مجوز معاملات در بورس کالای ایران و ارائه گواهی سپرده کالایی ، درخواست فروش محصول خود را در بورس کالای ایران ارائه نماید. همچنین امکان تامین مالی و اخذ تسهیلات از نظام بانکی به پشتوانه گواهی کالایی صادرشده وجود دارد.
به گفته وی، از مزیت های گواهی سپرده کالا این است که بورس کالا به جای اینکه برای گسترش فعالیت های خود ازتالار های منطقه ای استفاده نماید، شبکه فعالیت خود را از طریق پذیرش انبارها در نقاط مختلف کشور و دنیاگسترش می دهد، در این روش هر انبار به منزله یک تالار تلقی می شود.
سلطانی نژاد درباره عرضه کود اوره در بورس کالاگفت: طبق توافق های فی ما بین تولیدکنندگان، ‌دولت وجهاد کشاورزی به عنوان مصرف کننده کود اوره صورت گرفته است، ‌کود اوره به عنوان کالای یارانه ای به بخش کشاورزی اختصاص می یابد از سوی دیگر ستاد تنظیم بازار، ‌این کالا را در ردیف کالای یارانه ای قرار داده است.
به اعتقاد وی، کود اوره قابلیت عرضه در بورس را ندارد و به محض آنکه این کالا از حالت یارانه ای خارج شود بورس کالا آمادگی عرضه آن را دارد. زیرا بورس محلی برای کشف قیمت و سیستم عرضه و تقاضاست و کالا های یارانه ای تنها به شرط قیمت گذاری آزاد قابلیت عرضه دارند.
ادامه
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
شرایط تحریم سبب کاهش صادرات محصولات پتروشیمی ایران به کشورهای اروپایی شده بود که اکنون با افزایش تعاملات بین المللی، رکورد صادرات این محصولات به اروپا شکسته می شود.

مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا با تاکید بر لزوم همكاری مجتمع های پتروشیمی با یکدیگر اظهارکرد: یکپارچگی و هم افزایی مجتمع های پتروشیمی سبب هموار شدن روند توسعه صنعت پتروشیمی می شود.
علی محمد بساق زاده افزود: با توجه به شرایط جدید به وجود آمده درکشور صنعت پتروشیمی یکی از صنایع پیشرو و در حال توسعه است و برهمین اساس مجتمع های پتروشیمی می توانند افزون بر تامین نیاز بازارهای داخلی در زمینه صادرات و افزایش ورود ارز نقش آفرین باشند.
وی با اشاره به اهمیت انتقال و تبادل تجربه های مجتمع های پتروشیمی برای هم افزایی و افزایش تعامل در تمام فعالیت های شرکت ها گفت: قابلیت های فراوانی برای افزایش حضور در بازارهای مختلف بین المللی وجود دارد و در این مسیر هماهنگی و همدلی میان شرکت های پتروشیمی منجر بر تحکیم حضور در بازارهای منطقه ای و بین المللی خواهد شد.
مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: امسال با بهره برداری از چندین طرح جدید پتروشیمی، مقصدهای صادراتی محصولات پتروشیمی ایران متنوع‌تر می شود و با توجه به این که پس از برجام کشورهای زیادی افزون برمشتریان دائمی فرآورده‌های پتروشیمی کشورمان، خواستار خرید این محصولات از ایران هستند همکاری و تعامل مجتمع های پتروشیمی می تواند هدف گذاری ها برای تحقق جهش در صادرات را محقق کند.
بساق زاده به صادرات محصولات پتروشیمی ایران به کشورهای آسیای دور و نزدیک، اقیانوسیه، آفریقا و آمریکای لاتین اشاره کرد و گفت: شرایط تحریم در گذشته سبب کاهش صادرات این محصولات به کشورهای اروپایی شده بود که امیدواریم اکنون با اجرایی شدن برجام و افزایش تعاملات بین المللی، رکورد صادرات این محصولات به اروپا نیز که در سال های قبل از تحریم حدود ٢٥ درصد بوده است شکسته شود.
ادامه