نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
مرکز جامع سرطان , ncii

مرکز جامع سرطان

مرکز جامع سرطان , ncii

مرکز جامع سرطان

9,921نــــفــــــر
عضو شده اند
9,921نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست مرکز جامع سرطان ایجاد شده است.
این موسسه عام المنفعه بوده و در حال ساخت بیمارستانی جهت آموزش عموم مردم و درمان بیماران سرطانی می باشد.قابل ذکر است که در صورت ساخت بزرگترین و مجهزترین و به روزترین مرکز برای بیماران سرطانی در سطح خاورمیانه می باشد. و در حال حاضر نیز جامع ترین سایت اینترنتی را در این زمینه داراست(ncii.ir) دوره ها...این موسسه عام المنفعه بوده و در حال ساخت بیمارستانی جهت آموزش عموم مردم و درمان بیماران سرطانی می باشد.قابل ذکر است که در صورت ساخت بزرگترین و مجهزترین و به روزترین مرکز برای بیماران سرطانی در سطح خاورمیانه می باشد. و در حال حاضر نیز جامع ترین سایت اینترنتی را در این زمینه داراست(ncii.ir) دوره های آموزشی نیز با محوریت پیشگیری از سرطان در سازمان ها و ... برگزار میشود.با کمک شما هموطن عزیز قصر امید بیماران را می سازیم. شماره حساب موسسه ۰۱۲۴۲۴۰۰۰۰۰۰۰ بانک ملیمشاهده کامل مشخصات
17 اسفند 1392
پزشکی و سلامت
همه با هم در برابر سرطان

اعضاء

 • کامران اسدی , kamran7575
 • شهناز خضرزاده , jeh03ben
 • حسین اف دی , perspulis
 • ناهید , nahid_nik
 • 9921 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

 • دخانیات عامل سرطان ، دشمن سلامتی
 • خطر سیگار بدتر از تفنگ ، مرگ تدریجی و بی سر وصدا
 • سیگار عامل سرطان
 • انتخاب با شماست (سبک زندگی سالم)

4 تصویر ...

morebox img
وبلاگ میهن بلاگ
مرکز جامع سرطان , ncii
مرکز جامع سرطان تحقیقات،درمان و آموزش سرطان , ncii.ir
هشدار :
• مصرف کنندگان قلیان و اطرافیان آنها که در معرض دود تحمیلی آن قرار دارند ، همچون مصرف کنندگان سیگار مبتلا به انواع سرطان ها ، بیماری های قلبی – عروقی و تنفسی خواهند شد .
• خطر ابتلا به سرطان ریه در افرادی که قلیان و سایر مواد دخانی مصرف می کنند 5 برابر افرادی است که مصرف کننده این مواد نیستند.
• زنانی که در طول دوران بارداری خود مصرف کننده قلیان بوده یا در معرض دود قلیان اطرافیان قرار گرفته اند ، وزن نوزادانشان در هنگام تولد کمتر از حد طبیعی بوده و خطر ابتلا به بیماری های ریوی در این نوزادان بیشتر است .
• چروکیدگی پوست ، پیری زودرس ، تیرگی زیر چشم و لب ها ، زردی و فساد دندان ها از دیگر آثار مصرف قلیان است .
• هر فرد مصرف کننده قلیان در هر وعده مصرف معادل 80 تا 100 نخ سیگار دود دریافت می کند .
ادامه
99
کامنت بنویسید...
 , kazem_m68
دوشنبه 4 اسفند ، 15:15
میدونی بدنو چی نابود میکنه؟ فقر... بدبختی.. گرسنگی.. افسردگی.. اضطراب..فکر اهل و عیال. آدمی رو میشناسم وضعش عالیه و 50ساله قلیون میکشه از امثال ماها هم خیلی بهتره... با این چرندیات ذهن مردمو پر نکنید.
ادامه
فلوریا عزیزی , floriaazizi
چهارشنبه 30 بهمن ، 19:16
سلامتی هرکه قیلون می چاقه
ادامه
زینب السادات , ziba_sadat
دوشنبه 28 بهمن ، 19:34
به آلوده کردن بدن خودتون با مواد سرطانزا میگید تفریح؟
ادامه
مرکز جامع سرطان , ncii
[https://www.aparat.com/v/RYE4a]
نزدیک به نیمی از تشخیص سرطان پستان (شایعترین سرطان در خانم ها) توسط خود فرد با خودآزمایی بوده است و چون در مراحل اولیه (استیج 1) این شناخت صورت گرفته مراحل درمان کوتاهتر و موثرتر بوده است ، نحوه صحیح این خودآزمایی را در این ویدئو کوتاه شرح داده شده است.
ادامه
306
33
347
مرکز جامع سرطان تحقیقات،درمان و آموزش سرطان , ncii.ir
سه شنبه 3 آذر ، 16:15
سرطان پستان شایعترین سرطان در خانم ها است ، لطفا در نشر آن کوتاهی نکنید
ادامه
مینا م , asrar_zendegi
دوشنبه 9 آذر ، 09:50
متشکرم خیلی مفید بود.
ادامه
مرکز جامع سرطان , ncii
مطالعات جدید نشان می دهد که سبک زندگی و عوامل محیطی، عامل 70 تا 90 درصد انواع سرطان است.
مطالعات محققان دانشگاه استونی بروک نیویورک نشان می دهد، عوامل محیطی و سبک زندگی از جمله سیگار، رژیم غذایی شیرین، پرچرب و پرکالری، حمام آفتاب و روش های برنزه کردن، نوشیدن الکل و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی سمی نسبت به جهش تصادفی پروتئین DNA، نقش بیشتری در ابتلا به سرطان دارند. محققان جهش ژنتیکی را عوامل درونی (Intrinsic factors) و عوامل محیطی و شیوه زندگی را خطرات خارجی (extrinsic risks) نامیده اند و این مطالعه نشان می دهد عوامل درونی 10 تا 30 درصد و خطرات خارجی 70 تا 90 درصد در بروز سرطان نقش دارند.
این مطالعه نشان می دهد که سرطان با رعایت سبک زندگی صحیح و تغییر مثبت در شیوه زندگی قابل اجتناب است. علاوه بر رژیم غذایی سالم، ورزش روزانه، پرهیز از سیگار و الکل و اتخاذ اقدامات مناسب برای جلوگیری از تابش نور آفتاب به پوست، واکسیناسیون و غربالگری مداوم نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. رژیم غذایی مدیترانه ای که شامل سبزیجات، میوه، غلات، آجیل، ماهی و روغن زیتون است، بیشترین تاثیر را در مقابله با سرطان دارد.
محققان دانشگاه جان هاپکینز در اوایل سال جاری مطالعه ای در مورد سرطان انجام دادند که نشان می داد 65 درصد موارد سرطان در نتیجه جهش تصادفی پروتئین DNA بوجود می آید و 35 درصد باقیمانده به دلیل ترکیب جهش DNA ، عوامل محیطی و ژنتیکی شکل می گیرد. مطالعات جدید کاملا با این نتیجه متناقض است و این فرضیه را به شدت رد می کند و نشان می دهد خطرات خارجی و محیطی 70 تا 90 درصد در شکل گیری سرطان نقش دارند.

****علائمی در باره سرطان که نباید نادیده گرفته شود

پژوهشگران معتقدند که علائمی مانند سرفه مزمن، درد کمر و لگن، تغییر ناگهانی رنگ پوست، خونریزی بی دلیل و کاهش ناگهانی وزن، جزء مهمترین فاکتورهای تشخیص سرطان هستند و در صورت مشاهده نباید نادیده گرفته شوند. برخی سرطان ها علایم اولیه ای ندارند و زمانی بروز می کنند که بیماری پیشرفت کرده است و درمان با مشکل مواجه می شود. ولی علایم مهمی وجود دارند که می توانند نشانه ای از بیماری باشند. محققان معتقدند که این علایم نباید نادیده گرفته شوند و در صورت بروز باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه شود. این علایم عبارتند از :
*** نفخ در زنان
نفخ مزمن و بدون دلیل می تواند یکی از علایم سرطان تخمدان باشد. اگر نفخ با علایمی مانند درد لگن ، درد کمر و پشت یا احساس سیری زودهنگام همراه باشد، باید جدی گرفته شود و در اولین فرصت باید به پزشک مراجعه شود.
*** درد شکم یا لگن خاصره در زنان
درد شکم و لگن اگر با علایمی مانند نفخ، مشکل در غذاخوردن و مشکلات ادراری همراه باشد، می تواند نشانه سرطان تخمدان باشد و باید جدی گرفته شود.
*** درد مزمن پشت و کمر در مردان
کمر درد می تواند علایم مختلفی داشته باشد ولی یکی از مهمترین علایم سرطان روده بزرگ و پروستات، درد مزمن پشت، کمر و لگن است.
***درد و تورم در ناحیه کشاله ران و لگن
درد مزمن در ناحیه کشاله ران و لگن می تواند یکی از نشانه های سرطان پروستات باشد.
*** خونریزی نامنظم در زنان
خونریزی نامنظم خارج از چرخه قاعدگی یا پس از یائسگی، می تواند یکی از نشانه های عفونت یا سرطان دهانه رحم قلمداد شود.
*** سرفه مداوم در زنان و مردان
سرفه معمولا یکی از ابتدایی ترین علایم سرماخوردگی است؛ ولی چنانچه مزمن باشد و بیش از چندین ماه طول بکشد، می تواند علامت سرطان ریه، تیرویید یا گلو باشد.
*** تغییرات در دفع ادرار و مدفوع
تغییرات دفع ادرار و مدفوع گاهی با توجه به رژیم غذایی طبیعی است، ولی چنانچه این تغییرات دائم باشد یا دفع همراه با خونریزی باشد، حتما باید به پزشک مراجعه شود.
*** کاهش ناگهانی وزن
کاهش ناگهانی وزن یکی از مهمترین دلایلی است که حتما باید به پزشک مراجعه شود و اولین قدم در تشخیص، یک آزمایش خون ساده است.
-احساس توده در سینه، گردن و زیر بغل
-تورم غدد لنفاوی
-تغییر رنگ پوست و مشاهده جوش و خال با ظاهر غیر متعارف
-تغییر رنگ خال ها
-تغییر رنگ زبان و مشاهده توده های سفید رنگ روی زبان و در دهان
-احساس خستگی مزمن
این علایم می توانند علایم سایر بیماری ها یا اختلال در عملکرد ارگان های بدن باشند، ولی در صورت تدام بهتر است حتما به پزشک متخصص مراجعه شود.
به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، سرطان سینه در زنان و سرطان پروستات در مردان همچنان شایع ترین محسوب می شود. نتایج این تحقیقات در نشریه Nature منتشر شده است.

مطالب تکمیلی در :
ادامه
164
27
122
مرکز جامع سرطان تحقیقات،درمان و آموزش سرطان , ncii.ir
چهارشنبه 16 دی ، 11:00
کمی در سبک زندگی تجدید نظر کنیم
ادامه
سیــــنا انـــصــاری , bikasy
چهارشنبه 16 دی ، 11:04
امید دارویی است که شفا نمیدهد
اما درد را قابل تحمل می کند!
هیچوقت ناامید نشوید
ادامه
یاسی خان , yaser.shahrood
جمعه 18 دی ، 22:27
تا میتونین روغن کنجد بجا روغن معمولی بخورین.قیمتش خیلی کم فرق میکنه
ادامه
مرکز جامع سرطان , ncii
نتایج آزمایشات مهم بالینی نشان می دهد یکی از داروهایی که در درمان سرطانهای پستان و تخمدان استفاده می شود در برخی موارد موثرتر از هورمون درمانی هدفمند در کنترل سرطان پیشرفته پروستات است .

Olaparib ،دارویی که فاقد عوارض شیمی درمانی است می تواند پاشنه آشیل درمان سرطان پروستات با نقص در ترمیم DNA باشد . این دارو در آستانه تصویب به عنوان اولین درمان ژنتیکی برای سرطان پروستات است.

این دارو که مهار کننده PARP ( پلیمر ADP-ribose پلیمراز ) است بطور اختصاصی سلولهای سرطانی را با ژنهای معیوب ترمیم DNA هدف قرار می دهد و رشد سرطان پروستات را به طور مؤثرتر از هورمون درمانی هدفمند با abiraterone و enzalutamide مهار می کند.

PARP پروتئینی است که در ترمیم DNA و مرگ سلولی برنامه ریزی شده (آپوپتوز) نقش دارد. سلول های سالم می توانند PARP را برای ترمیم و چرخه عمر طبیعی خود استفاده کنند. اما سلول های سرطانی می توانند از PARP برای ترمیم آسیب DNA استفاده کنند.نتایج مطالعات نشان می دهد مردان مبتلا به سرطان پروستات که ژنهای BRCA1 ، BRCA2 یا ATM معیوب داشتند ، بیشترین تاثیر درمانی را از olaparib داشته اند – در مقایسه با افرادی که آنزالوتامید و abiraterone دریافت کرده اند.

به طور کلی ، در بیماران با هر یک از ۱۵ ژن معیوب که olaparib دریافت می کنند ، مدت زمان لازم برای پیشرفت بیماری آنها به طور متوسط ۸/۵ ماه و در بیمارانی که هورمون درمانی هدفمند داشته اند ۳.۵ ماه است .تغییرشکل درمان سرطان پیشرفته پروستات

کشف آبیراترون Abiraterone توسط موسسه تحقیقات سرطان ICR و رویال مارسدن ، معالجه مردان مبتلا به سرطان پیشرفته پروستات را بهبود داده است. محققان امیدوار هستند که olaparib در بیماران مبتلا به سرطان پروستات با ژن معیوب ترمیم DNA حتی موثرتر از آبیراترون باشد .

بیشترین عوارض جانبی برای این دارو کم خونی و تهوع است. اما به طور کلی ، olaparib بهتر از شیمی درمانی توسط بیماران تحمل می شود . محققان امیدوارند olaparib در طی دو سال آینده در دسترس قرار گیرد.

مطالب تکمیلی در سایت :
ادامه
مرکز جامع سرطان , ncii
توصیه متخصصان سرطان در دوران پاندمی COVID-19 برای بیماران مبتلا به سرطان روده – یک دوره یک هفته ای رادیوتراپی و به تعویق انداختن عمل جراحی است. درمان شامل پرتودرمانی کوتاه مدت با شدت بیشتر به جای پنج هفته پرتودرمانی همراه با شیمی درمانی است.به گفته این متخصصان عمل جراحی که به طور معمول یک یا دو هفته پس از رادیوتراپی انجام می شود، می تواند با ایمنی تا ۱۲ هفته به تأخیر بیفتد.

این رویکرد ، بهترین فرصت برای موفقیت در درمان این بیماری را حفظ می کند و در عین حال عوارض جانبی درمان و خطرات ناشی از عفونت COVID-19 را کاهش می دهد.

افراد مبتلا به سرطان روده مستعد عوارض شدید COVID-19 هستند زیرا سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف است. پرتو درمانی کوتاه مدت از شیمی درمانی که سیستم ایمنی بدن را سرکوب می کند جلوگیری می کند. همچنین منجر به مراجعه کمتر به بیمارستان و رعایت فاصله اجتماعی می شود.

مطالب تکمیلی در :
ادامه