نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
مرکز جامع سرطان , ncii

مرکز جامع سرطان

مرکز جامع سرطان , ncii

مرکز جامع سرطان

9,939نــــفــــــر
عضو شده اند
9,939نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست مرکز جامع سرطان ایجاد شده است.
این موسسه عام المنفعه بوده و در حال ساخت بیمارستانی جهت آموزش عموم مردم و درمان بیماران سرطانی می باشد.قابل ذکر است که در صورت ساخت بزرگترین و مجهزترین و به روزترین مرکز برای بیماران سرطانی در سطح خاورمیانه می باشد. و در حال حاضر نیز جامع ترین سایت اینترنتی را در این زمینه داراست(ncii.ir) دوره ها...این موسسه عام المنفعه بوده و در حال ساخت بیمارستانی جهت آموزش عموم مردم و درمان بیماران سرطانی می باشد.قابل ذکر است که در صورت ساخت بزرگترین و مجهزترین و به روزترین مرکز برای بیماران سرطانی در سطح خاورمیانه می باشد. و در حال حاضر نیز جامع ترین سایت اینترنتی را در این زمینه داراست(ncii.ir) دوره های آموزشی نیز با محوریت پیشگیری از سرطان در سازمان ها و ... برگزار میشود.با کمک شما هموطن عزیز قصر امید بیماران را می سازیم. شماره حساب موسسه ۰۱۲۴۲۴۰۰۰۰۰۰۰ بانک ملیمشاهده کامل مشخصات
17 اسفند 1392
پزشکی و سلامت
همه با هم در برابر سرطان

اعضاء

 • حسین اف دی , perspulis
 • ناهید , nahid_nik
 •  , saeed_paradise
 • پرنیان , setare_nahid
 • 9939 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

 • دخانیات عامل سرطان ، دشمن سلامتی
 • خطر سیگار بدتر از تفنگ ، مرگ تدریجی و بی سر وصدا
 • سیگار عامل سرطان
 • انتخاب با شماست (سبک زندگی سالم)

4 تصویر ...

morebox img
رسانه فروردین - سرویس وبلاگ

Buy Real Traffic
مرکز جامع سرطان , ncii
خرافه: پیپ و سیگار برگ باعث ایجاد سرطان ریه نمی‌شوند

واقعیت: کشیدن پیپ یا سیگاربرگ نه تنها خطر سرطان ریه که خطر سرطان‌های دهان، گلو، و مری را هم افزایش می‌دهد. با کشیدن سیگار برگ، خطر بیماری قلبی و بیماری ریوی بسیار بیشتر می‌شود. سیگار برگ درست به اندازه سیگارت، یا شاید بیشتر از سیگارت، سمی است.
ادامه
99
180
13
129
حمیده محسنی , hamideh.mohseni
یکشنبه 21 اردیبهشت ، 14:57
دود کلا بده
ادامه
 , 95421
یکشنبه 28 اردیبهشت ، 13:43
چرا کارخانه سیگار بسته نمیشه
ادامه
شیرین شیرینی , shirin1354
دوشنبه 16 تیر ، 10:22
چرا
ادامه
مرکز جامع سرطان , ncii
مرکز جامع سرطان تحقیقات،درمان و آموزش سرطان , ncii.ir
خال ها عموما بی خطر هستند ، با این حال باید هرگونه تغییر در خال توسط پزشک بررسی شود.
اکثر خال‌های موجود در بدن اشخاص شبیه به هم به نظر می‌آیند. اگر ظاهر خال یا کک و مک با بقیه تفاوت دارد، یا قطر آن از پاک کن کوچکی که روی مداد وجود دارد بزرگ‌تر است، یا از یکی از ویژگی‌های ABCDE ملانوم برخوردار می‌باشد، باید به پزشک متخصص پوست مراجعه نمود، زیرا امکان دارد خال یا کک و مک سرطانی باشد. ABCDE ویژگی‌های مهمی هستند که باید به هنگام معاینه خال‌ها، یا دیگر توده‌های موجود بر روی پوست، در نظر گرفت، بنابراین آنها را در اسلایدهایی که در زیر می‌آید یاد بگیرید.

"A" نشانگرعدم تقارن (Asymmetry) است
منظور از عدم تقارن این است که نصف خال با نصف دیگر آن مطابقت ندارد. خال‌های نرمال متقارن هستند. به هنگام بررسی خال یا کک و مک، باید خطی فرضی رسم نمود که از وسط خال عبور کند و سپس دو نیمه خال را با هم مقایسه کرد. اگر دو نیمه واقع در دو طرف این خط شبیه هم نباشند، باید به پزشک متخصص پوست مراجعه شود تا او خال را معاینه نماید. (عکس دوم)

"B" نشانگر مرز (Border) است
اگر مرز یا لبه‌های خال ناهموار یا ناصاف، نا مشخص یا محو، یا نامنظم باشند، باید به پزشک متخصص پوست مراجعه نمود تا او خال را معاینه کند. ضایعات ملانومی اغلب دارای مرزهای نامنظم هستند. (عکس سوم)

"C" نشانگر رنگ (Color) است
خالی که در تمام قسمت‌های خود رنگ واحدی ندارد یا دارای ته رنگ‌های برنزی، قهوه‌ای، سیاه، سفید، یا قرمز است، مشکوک می‌باشد. خال‌های نرمال معمولاً دارای یک ته رنگ واحد هستند. اگر خالی دارای ته رنگ‌های متعدد است، یا روشن‌تر یا تیره رنگ‌تر شده باشد، باید به پزشک متخصص پوست مراجعه شود تا آن را معاینه کند.(عکس چهارم)

" D" نشانگر قطر (Diameter) است
اگر قطر خال بزرگ‌تر از قطر پاک‌کن کوچکی باشد که روی مداد قرار دارد، مشکوک به حساب می‌آید. قطر خال‌های خوش‌خیم معمولاً کمتر از 6 میلی‌متر است.(عکس پنجم)

"E" نشانگر در حال تحول (Evolving) است
اگر خالی در حال تحول باشد، یعنی کوچکتر یا بزرگتر شده یا رنگش تغییر نماید یا خارش یا خونریزی آن شروع شود، باید به پزشک متخصص پوست مراجعه نمود تا آن را معاینه کند. اگر بخشی از خال بالاتر از بقیه به نظر آید، یا بالاتر از سطح پوست قرار گرفته باشد، باید به پزشک مراجعه شود تا آن را معاینه کند. ضایعات ملانومی اغلب بزرگ تر می شوند یا ارتفاع آنها به سرعت تغییر می‌کند.(عکس ششم)
مطالب تکمیلی در
ادامه
کامنت بنویسید...
 , nilofar.mordab
چهارشنبه 4 دی ، 05:54
می دونم مال خانوماست مخاطبم اون اقاست که گفت ما رحم نداریم چون پروستات سرطان شایع تو اقایونه
ادامه
مرکز جامع سرطان , ncii
مطالعات جدید نشان می دهد که سبک زندگی و عوامل محیطی، عامل 70 تا 90 درصد انواع سرطان است.
مطالعات محققان دانشگاه استونی بروک نیویورک نشان می دهد، عوامل محیطی و سبک زندگی از جمله سیگار، رژیم غذایی شیرین، پرچرب و پرکالری، حمام آفتاب و روش های برنزه کردن، نوشیدن الکل و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی سمی نسبت به جهش تصادفی پروتئین DNA، نقش بیشتری در ابتلا به سرطان دارند. محققان جهش ژنتیکی را عوامل درونی (Intrinsic factors) و عوامل محیطی و شیوه زندگی را خطرات خارجی (extrinsic risks) نامیده اند و این مطالعه نشان می دهد عوامل درونی 10 تا 30 درصد و خطرات خارجی 70 تا 90 درصد در بروز سرطان نقش دارند.
این مطالعه نشان می دهد که سرطان با رعایت سبک زندگی صحیح و تغییر مثبت در شیوه زندگی قابل اجتناب است. علاوه بر رژیم غذایی سالم، ورزش روزانه، پرهیز از سیگار و الکل و اتخاذ اقدامات مناسب برای جلوگیری از تابش نور آفتاب به پوست، واکسیناسیون و غربالگری مداوم نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. رژیم غذایی مدیترانه ای که شامل سبزیجات، میوه، غلات، آجیل، ماهی و روغن زیتون است، بیشترین تاثیر را در مقابله با سرطان دارد.
محققان دانشگاه جان هاپکینز در اوایل سال جاری مطالعه ای در مورد سرطان انجام دادند که نشان می داد 65 درصد موارد سرطان در نتیجه جهش تصادفی پروتئین DNA بوجود می آید و 35 درصد باقیمانده به دلیل ترکیب جهش DNA ، عوامل محیطی و ژنتیکی شکل می گیرد. مطالعات جدید کاملا با این نتیجه متناقض است و این فرضیه را به شدت رد می کند و نشان می دهد خطرات خارجی و محیطی 70 تا 90 درصد در شکل گیری سرطان نقش دارند.

****علائمی در باره سرطان که نباید نادیده گرفته شود

پژوهشگران معتقدند که علائمی مانند سرفه مزمن، درد کمر و لگن، تغییر ناگهانی رنگ پوست، خونریزی بی دلیل و کاهش ناگهانی وزن، جزء مهمترین فاکتورهای تشخیص سرطان هستند و در صورت مشاهده نباید نادیده گرفته شوند. برخی سرطان ها علایم اولیه ای ندارند و زمانی بروز می کنند که بیماری پیشرفت کرده است و درمان با مشکل مواجه می شود. ولی علایم مهمی وجود دارند که می توانند نشانه ای از بیماری باشند. محققان معتقدند که این علایم نباید نادیده گرفته شوند و در صورت بروز باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه شود. این علایم عبارتند از :
*** نفخ در زنان
نفخ مزمن و بدون دلیل می تواند یکی از علایم سرطان تخمدان باشد. اگر نفخ با علایمی مانند درد لگن ، درد کمر و پشت یا احساس سیری زودهنگام همراه باشد، باید جدی گرفته شود و در اولین فرصت باید به پزشک مراجعه شود.
*** درد شکم یا لگن خاصره در زنان
درد شکم و لگن اگر با علایمی مانند نفخ، مشکل در غذاخوردن و مشکلات ادراری همراه باشد، می تواند نشانه سرطان تخمدان باشد و باید جدی گرفته شود.
*** درد مزمن پشت و کمر در مردان
کمر درد می تواند علایم مختلفی داشته باشد ولی یکی از مهمترین علایم سرطان روده بزرگ و پروستات، درد مزمن پشت، کمر و لگن است.
***درد و تورم در ناحیه کشاله ران و لگن
درد مزمن در ناحیه کشاله ران و لگن می تواند یکی از نشانه های سرطان پروستات باشد.
*** خونریزی نامنظم در زنان
خونریزی نامنظم خارج از چرخه قاعدگی یا پس از یائسگی، می تواند یکی از نشانه های عفونت یا سرطان دهانه رحم قلمداد شود.
*** سرفه مداوم در زنان و مردان
سرفه معمولا یکی از ابتدایی ترین علایم سرماخوردگی است؛ ولی چنانچه مزمن باشد و بیش از چندین ماه طول بکشد، می تواند علامت سرطان ریه، تیرویید یا گلو باشد.
*** تغییرات در دفع ادرار و مدفوع
تغییرات دفع ادرار و مدفوع گاهی با توجه به رژیم غذایی طبیعی است، ولی چنانچه این تغییرات دائم باشد یا دفع همراه با خونریزی باشد، حتما باید به پزشک مراجعه شود.
*** کاهش ناگهانی وزن
کاهش ناگهانی وزن یکی از مهمترین دلایلی است که حتما باید به پزشک مراجعه شود و اولین قدم در تشخیص، یک آزمایش خون ساده است.
-احساس توده در سینه، گردن و زیر بغل
-تورم غدد لنفاوی
-تغییر رنگ پوست و مشاهده جوش و خال با ظاهر غیر متعارف
-تغییر رنگ خال ها
-تغییر رنگ زبان و مشاهده توده های سفید رنگ روی زبان و در دهان
-احساس خستگی مزمن
این علایم می توانند علایم سایر بیماری ها یا اختلال در عملکرد ارگان های بدن باشند، ولی در صورت تدام بهتر است حتما به پزشک متخصص مراجعه شود.
به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، سرطان سینه در زنان و سرطان پروستات در مردان همچنان شایع ترین محسوب می شود. نتایج این تحقیقات در نشریه Nature منتشر شده است.

مطالب تکمیلی در :
ادامه
160
26
117
مرکز جامع سرطان تحقیقات،درمان و آموزش سرطان , ncii.ir
چهارشنبه 16 دی ، 11:00
کمی در سبک زندگی تجدید نظر کنیم
ادامه
سیــــنا انـــصــاری , bikasy
چهارشنبه 16 دی ، 11:04
امید دارویی است که شفا نمیدهد
اما درد را قابل تحمل می کند!
هیچوقت ناامید نشوید
ادامه
یاسی خان , yaser.shahrood
جمعه 18 دی ، 22:27
تا میتونین روغن کنجد بجا روغن معمولی بخورین.قیمتش خیلی کم فرق میکنه
ادامه
مرکز جامع سرطان , ncii
یک سهم میوه و سبزیجات عبارت است از :
میوه :
• یک عدد سیب / موز / یا پرتقال با اندازة متوسط
• نصف فنجان میوۀخرد شده، پخته شده یا کمپوت
• سه چهارم فنجان آب میوه‌ خالص

سبزیجات :
• یک فنجان سبزیجات برگدار خام
• نیم فنجان از سایر سبزیجات به صورت پخته یا خام خرد شده
• سه چهارم فنجان از آب سبزیجات

نکته :
• سبزیجات را در هر وعده غذایی و میوه ها را در میان‌وعده‌‌ها استفاده کنید.
• از انواع متنوعی از سبزیجات تازه و میوه‌‌ها استفاده کنید.
• آبمیوه خالص و طبیعی مصرف کنید.

مطالب تکمیلی در :
ادامه
162
12
116
مرکز جامع سرطان تحقیقات،درمان و آموزش سرطان , ncii.ir
چهارشنبه 16 دی ، 16:14
برای سلامتی باید سبک زندگی مان را تغییر دهیم
ادامه
محمدرضا حسن زاده , hassanzade2207
چهارشنبه 16 دی ، 16:28
uhgd
ادامه
حمیده محسنی , hamideh.mohseni
چهارشنبه 7 بهمن ، 09:23
من که این همه میوه و سبزی بخورم ، دیگه جا برای غذا ندارم !
ادامه
مرکز جامع سرطان , ncii
سرخ کردن گوشت، کباب‌پز کردن و پختن با شعله آتش در درجه حرارت بسیار بالا باعث تشکیل مواد شیمیایی می‌شود که می تواند خطر سرطان را افزایش دهند . آب پز کردن ، آرام پختن یا بخار پز کردن روش های سالم پخت غذا هستند .
مطالب تکمیلی در:
ادامه
61
3
58
مرکز جامع سرطان تحقیقات،درمان و آموزش سرطان , ncii.ir
شنبه 9 آبان ، 16:30
تقسیم گوشت به قطعات کوچک و پختن در آب بهترین روش طبخ گوشت است
ادامه
چ 123 امید  , h1231
یکشنبه 10 آبان ، 21:06
+++
ادامه
شادی دادخواه , 13471111
شنبه 14 دی ، 19:17
جالب بود
ادامه