نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

مطالب
cloobid
zivanitar_design
، 3 سال و 5 ماه و 15 روز
مرد 34 ساله متاهل
فوق ليسانس ،
وبلاگ میهن بلاگ
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
به نام خداوند زیبا‌یی‌ها

سال نو بر همگی شما مبارک باشد!

آرزوی قلبی ما برای همه شما خوبان آغاز سال جدید با روندی متفاوت و حرکت به سوی آینده‌ای روشن و سلامت است.
شما و تمام عزیزانتان که در مسیر زندگی همراه شما هستند، سرشار از سلامت ذهنی و سلامت جسمی باشید.

سال جدید را متفاوت از تمام روزهای سپری شده عمر خود شروع کنیم و متفاوت از تمام روزهای گذشته رفتار کنیم، و اصول اخلاقی و اجتماعی را در تمام لحظات و ارتباطات خود، از خانواده گرفته تا محل کار و در هر جنبه از زندگی، سرلوحه خود قرار دهیم.
این را بدانیم که هر کدام از ما در سرشت وجودیمان اصولی زیبا و ارزشمند را همراه خود داریم و باید در قبال خود و دیگران مسئول باشیم تا باعث آسیب به سنت‌های درست و اصول اخلاقی نشویم.

سالی سرشار از “راستی، مهربانی، بردباری” را در پیش بگیریم و هر جنبه از رفتار و اعمال خود را با آن مورد بررسی قرار دهیم که با راستی می‌توان زندگی کرد و با مهربانی می‌توان با دیگران رفتار کرد و می‌توان در برابر هر پستی و بلندی در مسیر زندگی بردباری داشت و از زیبایی‌های این سه اصل در هر جنبه از زندگی بهره برد.

جامعه مانند درختی است که اعضای آن همانند شاخ و برگ درختان به هم وصل هستند. بگذاریم که بهار در وجود ما جوانه‌ای زیبا بزند و شکوفه‌ای بهاری و خوش‌رنگ بر وجود ما بنشیند، هر کدام از ما شکوفه‌های بهاری این درخت تنومند و عظیم هستیم که می‌توانیم به آن زیبایی ببخشیم.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
99
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
کرونا

من بیماری نیستم، من بازتاب بی توجهی هر یک از شما در جامعه و در هر جایگاه و موقعیتی هستم. من نیز یکی از ده‌ها هزار بیماری شناخته شده و ناشناخته شده در کنار شما در زمین هستم. اما با این وجود من بازتاب تفاوت رفتار یک شهروند و حس مسئولیت یک جامعه که دیگران را محترم می‌شمارند و جامعه‌ای که هیچ کس را به غیر از خودش و موقعیتش مهم در نظر نمی‌گیرد هستم.

من فاصله‌ای بین شما و دیگران ایجاد نکردم زیرا شما تا قبل از این بی دلیل و بی نظم به یکدیگر در هر صف و مکانی بدون در نظر گرفتن فاصله شخصی و احترام به حریم دیگران زندگی می کردید و دستمال و ته سیگار و آب دهان خود را در هر مکانی پرتاب می کردید.

من نیامدم تا شما روزی ده‌ها بار دستان خود را بشوئید بلکه شما تا قبل از این در رابطه با نظافت کامل بی‌توجه بودید.

من نیامدم که کسی ماسک را به شما گران بفروشد بلکه تا قبل از این چیزهای زیادی با قیمت‌های غیر واقعی به وسیله شما یا دیگران در بازار عرضه می‌شد اما حالا که پای جان در میان است به آن دقت کرده‌اید.

من نیامدم که شما تاکسی و وسایل مصرفی روزانه خود را پشت سر هم تمیز و ضد عفونی کنید زیرا شما قبل از این به طور عادی نظافت خود و دیگران را در نظر نمی گرفتید.
من نیامدم که کسی را بکشم، مردن هر شخص در جامعه دقیقا بازتاب تمام چیزهایی است که هیچ یک به طور عادی به آن توجهی نداشته اید و هیچ یک برای جان و مال دیگران ارزش قائل نشدید.

من آمدم تا همه چیز را به شما واضح و بی پرده نشان دهم، آمدم تا تفاوت درست و غلط هر چیزی را به شما نشان دهم تا جایی که هیچ مرزی وجود نداشته باشد و همه به جای مبارزه و رقابت و بی تفاوتی به یکدیگر، این را ببینید که همه روابط اجتماعی همانند یک زنجیر در هم تنیده شده اند، چه آنها را لمس کنید چه نسبت به آن بی تفاوت باشید. زیرا اگر شما خانواده و عزیزانی دارید دیگران نیز در جامعه کسانی را دوست دارند که برایشان عزیز و مهم هستند. آیا با بی توجهی این اجازه را به خود می دهید که عزیزان دیگران را به خطر بی اندازید؟
من آمدم تا اندکی از شلوغی و هرج و مرج روزانه و دلالی‌های روزمره خود فاصله بگیرید و زمانی را صرف اندیشیدن کنید، اندیشیدن به درست و غلط، به راست و دروغ، به منیت و ما، به تمام چیزهایی که سالهای سال و به اندازه سن خود به آنها عادت کرده بودید و ملکه جسم و روح شما شده بود.

به اینکه اشخاص دارای پست و مقام، اشخاص دارا و ندار به جایی خواهند رسید که باید نسبت به انسانیت مسئول باشند و آموزش اصول اجتماعی و اخلاقی جامعه را در اولویت قرار دهند و اصول بهداشتی فردی و اجتماعی را در هر شرایطی در نظر بگیرند و به احترام انسانیت در هر موقعیت و شرایطی مواظب تک تک اعضای جامعه باشند.
من آمدم تا واضح ببینید، واضح تر از تمام سال های عمر خود
بیهوده تلاش نکنید من را شکست دهید، فقط رفتارها و باورهای اشتباه خود را اصلاح کنید.
به حق و حقوق فردی و اجتماعی یکدیگر در جامعه احترام بگذارید.

و این را برای خود در هر موقعیتی تکرار کنید که:
برای انسانیت، من مسئولم، تو مسئولی، ما مسئولیم
جمله آخر اینکه با من مبارزه نکنید تا من را شکست دهید، در اصل تمام رفتارهای اشتباه فردی و اجتماعی خود را اصلاح کنید، زمانی که در این مسیر به موفقیت برسید من قدرتی نخواهم داشت تا برای شکستم انرژی و هزینه های کلان صرف کنید.
رفتارهای نادرست خود را شکست دهید

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
10 ماه پیش
ایجاد یک اتاق خواب راحت و رمانتیک به معنای کنار هم قرار دادن اجزا به صورتی است که هم شما و هم همسرتان احساس آرامش و راحتی نمایید. بعضی از این اجرا عبارتند از رنگ، نور، مبلمان و دکور، تخت، کمد، آینه و… که برای ایجاد یک فضای رمانتیک باید به احساسات خود دقت کنید و ایده های مختلف را در ذهنتان نسبت به فضایی که دارید را آزمایش نمایید و به احساسات شریک خود به این تغییرات نیز توجه نمایید.

اتاق خواب فضایی است برای آسودن و کسب آرامش و انرژی، که انتخاب لوازم اتاق خواب و همچنین چیدمان آن کمک زیادی به کسب این آرامش و استراحت واقعی می‌کند. یکی از اصول اولیه چیدمان در اتاق خواب این است که محل تخت باید به گونه‌ای انتخاب شود که پنجره نورگیر حتما در سمت راست آن قرار بگیرد. استفاده از کوسن‌های فراوان بر روی تخت‌هایی که لبه بالایی بلندی دارند، بر زیبایی تخت می افزاید. در سبک‌های کلاسیک بهتر است که این کوسن‌ها از همان جنس و بافت روتختی باشند. به هماهنگی بین اشیا و مبلمان بیشتر دقت کنید. بافت‌های رو‌تختی و والان‎‌های پرده بهتر است از یک نوع، از یک طرح و از یک طیف رنگی انتخاب شود و حتی رول‌بوردهای (نوارهای تزئینی دیواری) در قسمت بالایی دیوارها نیز از همان طیف رنگی باشد.

رنگ اثر عمیق و موثری بر ذهن شما دارد، حتی نگاه کردن به رنگ‌ها احساسات متفاوتی را در ما ایجاد می‌کند، بنابراین در انتخاب رنگ برای اتاق خوابتان حساس باشید و دقت و زمان بیشتری را در این زمینه صرف کنید. قرمز رنگ عاشقانه و رویایی می‌باشد. استفاده از روتختی یا کوسن‌های قرمز در اتاق خواب به شما در ایجاد محیط عاشقانه کمک فراوانی می کند. البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر انسان عصبی مزاجی هستید حتما از رنگ قرمز دوری کنید چون علاوه بر عشق، قرمز تحریک کننده عصبانیت نیز می‌باشد.

سبز و آبی، رنگ‌های خودمانی و آرامش بخشی هستند و در اتاق خواب ایجاد حس راحتی می‌نمایند. سبز رنگ سنتی ازدواج و باروری است. رنگ هایی که چندان مناسب یک اتاق خواب رمانتیک نمی باشند عبارتند از: سفید، خاکستری، صورتی و زرد که البته استفاده از آنها در بعضی وسایل، موردی ندارد اما برای استفاده به عنوان رنگ اصلی ایده جالبی نمی‌باشند، زیرا سفید و خاکستری رنگ‌های بسیار ساده‌ای هستند و نوعی حس خلسه و بی حالی ایجاد می‌کنند. رنگ زرد به مقدار زیاد، چشم رااذیت می کند و حس عصبانیت را برمی‌انگیزد. رنگ صورتی باعث آرامش و شادی است اما در نظر عموم این رنگ بسیار دخترانه می‌باشد و ممکن است مردان از این موضوع احساس نارضایتی کنند.

دکوراسیون اتاق را ساده، جذاب و همواره مرتب نگه دارید، اما تغییرات جزئی چیدمان و رنگ را در ابتدای هر فصل فراموش نکنید تا همیشه اتاق خواب منحصر به‌فرد و جذابی داشته باشید.

استفاده از ترکیب رنگ‌های هارمونیک که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند می‌تواند در دکوراسیون یک اتاق خواب بسیار موفقیت آمیز باشد. به عنوان مثال استفاده از تونالیته‌های مختلف رنگ بنفش و سبز در کنار یک رنگ روشن متضاد مانند کرم رنگ، فضایی زیبا می‌آفریند. آنچه که باید در طراحی رنگی دکوراسیون یک اتاق خواب همواره در نظر داشته باشیم این است که نه انتخاب مجموعه ای از رنگ‌ها، بلکه میزان به کارگیری آنها و سطوحی که اشغال می‌کنند در مقایسه با هم نیز از اهمیت به‌سزایی برخوردار است. همچنین ایجاد رابطه میان سطوح رنگی گوناگون با استفاده از جزئیاتی چون یک قاب عکس، حاشیه‌های کاغذ دیواری نصب شده به دیوار، تکرار سطح خاصی بر روی ملحفه و روبالشی‌ها و یا حتی قرار دادن یک جفت آباژور یا گلدان بر روی پاتختی ها یا میز آرایش می‌تواند به دکوراسیون یک اتاق انسجام و هماهنگی بیشتری ببخشد. آویزهای پارچه‌ای در قسمت بالا و پشت تخت، فضایی رمانتیک و خاص به اتاق می بخشد و می‌تواند تخت خواب را بیش از پیش به کانون توجه در اتاق تبدیل کند.

همواره به این موضوع مانند مطالب قبلی همیشه اشاره و تاکید داریم که در انتخاب وسایل و نوع چیدمان آنها در منزل، همراه با سایر اعضای خانواده همه شرایط و جنبه‌های سلیقه‌ای خانواده خود را در نظر داشته باشید و مطمئن باشید که در این روند، یعنی همفکری و مشورت با سایر اعضای خانواده، نتیجه کاملا متفاوتی دریافت خواهید کرد و اثر آن را در بلند مدت همراه خواهید داشت. امیدواریم که لحظات زیبایی را در کنار اعضای خانواده برای خود خلق کنید و ما بتوانیم در این روند با شعار زیبایی برای همیشه همراه شما باشیم.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
برای اتاق خواب پسران، طرح‌های دکوراسیون بستگی به چیزهای مورد علاقه و سرگرمی آنها دارد اما آنقدر هم افراط نکنید که محیط غیرقابل تحمل شود. به خصوص پسرها معمولا خیلی سریع از چیزی که خیلی دوست دارند خسته می شوند، اگر نمی خواهید ظرف شش ماه مجبور به تغییر دکور شوید، به جای کاغذ دیواری‌های طرح‌دار از وسایلی مانند ملحفه و لحاف، چراغ و فرش‌های طرح‌دار که به راحتی قابل تعویض هستند استفاده کنید. نوجوانان نسبت به طرح‌هایی که شما پسندیده‌اید، محتاط هستند. آنها را کمی آزاد بگذارید تا با پوستر و یادگاری‌های مختلفی که از تیم فوتبال یا افراد مورد علاقه خود جمع کرده‌اند، ابراز وجود کنند.
تخت‌های دو طبقه برای پسرها جالب و بسیار سرگرم کننده است. چون بارها از میله‌های آن بالا رفته و انر‍‍ژی آنها تخلیه می‌شود. ضمن آنکه جای خوابی هم برای دوستان یا نزدیکان است. می توانید تخت بچه‌ها را دوتایی یا کشودار انتخاب کرده یا اگر جا به اندازه کافی دارید از یک کاناپه تخت خواب‌شو هم استفاده کنید. کاناپه یا تخت‌های چادر و برزنت، مخفی‌گاه بزرگ و گوشه دنجی برای آنها می باشد. می توانید داربست‌های ارزان و چادرهای برزنتی یا صحرایی را از فروشگاه‌های مخصوص تهیه کنید و به سقف یا تخت نصب کنید تا حال و هوای جنگل را پیدا کند. می توانید برای اینکه طبیعی‌تر به نظر برسد، از اسباب بازی پرندگان و سایر حیوانات استفاده کنید.

برای پسر بچه‌های کوچک‌تر، آوردن محیط باز بیرون به داخل اتاق، با کشیدن یک نقاشی روی یکی از دیوارهای اتاق خواب امکان‌پذیر است. یک بیابان با شن‌های مواج یا صحنه‌ای از آب که با مرجان‌ها و ماهی‌های مناطق گرمسیری پر شده باشد، برای آنها جالب است و مناطق دریایی را تداعی می کند.
حتی آسمان ساده با ابرهای سفید، نرم و پرزدار حس بودن در فضا و آزادی را ایجاد می‌کند. نگران نقاشی‌های دیواری نباشید. بعضی فروشگاه‌ها دارای نقاشی‌های آماده و چسبی هستند. نقاشی‌های آماده ممکن است برای نوجوانان، بچه‌گانه به نظر برسد اما این فروشگاه‌ها عکس‌ها و طرح‌های خود شما را هم به عنوان سفارش قبول می کنند. پس فضای شهر یا موضوع خاص، شما را به آنچه او در ذهن دارد، نزدیکتر می کند. نقاشی‌های دیواری برای هر سنی مناسب می‌باشند. سعی کنید طرح‌ها را در زمینه‌های خاکی و خاکستری به کار ببرید. از کاغذ دیواری با اشکال هندسی مختلف هم می توانید استفاده کنید. اگر می خواهید دیوارها ساده باشند، تنها از یک رنگ استفاده کنید، سبز روشن با خاکستری هماهنگ است و نارنجی و قرمز انرژی‌زا هستند.

وقتی سراغ دکوراسیون اتاق پسرها می روید، به این معنی نیست که فقط باید آن را آبی کنید. روش‌های زیادی برای این کار وجود دارد. اولین قدم، کمک گرفتن از نظرات خود کودک در طراحی و انتخاب وسایل است، زیرا این اتاق جایی در خانه است که او در نشان دادن شخصیتش از طریق محیط اطراف خود، آزاد است. و این مورد بسیار مهم است زیرا اهمیت این موضوع به خاطر اهمیت موضوع در شکل‌گیری شخصیت فرزندمان است.

فضای بازی و درس را از هم جدا کنید. یک گوشه را به میز تحریر و وایت بورد و جایی دیگر را به مبل کیسه‌ای یا چادر سرخپوستی فرزند اختصاص دهید.
جمع آوری وسایل مهم است، به خصوص اگر نمی‌خواهید هنگام آماده کردن تخت او، روی لگوها پا بگذارید، یک صندوق بزرگ برای اسباب بازی‌های حجیم در نظر بگیرید. تورهای آویزان، راه حلی فوری برای جمع کردن خرت و پرت‌های بی‌شکل و به هم ریخته است.
هر نوع هواپیما یا ماشین اسباب‌بازی قدیمی و دوران بچگی خود را که جنبه کلاسیک و دکوری دارند، دور از دسترس و در طبقات بالایی قرار دهید.

به جای استفاده از یک چراغ در وسط اتاق، از لوسترهای کارتونی یا طرح‌دار و چراغ‌هایی که بتوانید نور آنها را در مواقع مختلف تنظیم کنید، استفاده نمایید.
برای انتخاب وسایل داخل اتاق کودکان خود حتما از آنها کمک بگیرید و انتخاب‌های آنها را نیز مد نظر قرار دهید. زیرا داشتن وسایل گوناگون و گران قیمت به شخصیت آنها کمک چندانی نخواهد کرد بلکه بهتر است وسایلی را داشته باشند که در زمان‌های بازی و استراحت خود را با آنها مشغول کرده و در آموزش دیدن آنها نیز نقش مهمی داشته باشد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
در دکوراسیون اتاق خواب دخترها، روحیه ظریف و رویایی آنها را باید در نظر بگیرید، اکثر دخترها رنگ صورتی را به سایر رنگ‌ها ترجیح می دهند. دکوراسیون اتاق خواب رویایی آن‌ها را با رنگ و وسایل صورتی انجام دهید یا می توانید از رنگ های مورد علاقه او و آرامش بخش استفاده کنید.
همه آنها نمی خواهند اطرافشان پر از عروسک‌های پرنسس و پری باشد ولی همه آنها رفاه، شکوه و وسایل براق را دوست دارند. استفاده از پارچه‌های نرم و مخملی، مبلمان راحت همراه با رنگ‌های شاد و سطوح براق، احساس پری‌گونه را ایجاد می کند که با طرح‌های رنگی متنوع امکان‌پذیر است و تنها به رنگ صورتی محدود نمی‌شود. می‌توانید از بنفش پر‌رنگ، نارنجی و آبی مایل به بنفش استفاده کنید، یا دیوارها را سفید و ساده به صورت کلاسیک نگه دارید و با پارچه‌های رنگی و گل‌دار اتاق را تزئین کنید.

تزئین دیوار

راه‌های جالب و مختلفی برای تزئین دیوار وجود دارد. در وسایل اتاق خواب دخترها، تنوع بسیار زیادی دارید. دکور دیوارها بستگی به جزئیات و وسایل داخل اتاق دارد. اگر از پارچه‌های طرح دار به عنوان پرده، روتختی و روبالشی استفاده کرده‌اید، دیوارها را ساده نگه دارید یا از برچسب‌های تک رنگ دیواری استفاده کنید. مثلا تعدادی پروانه یا دسته‌ای پرنده که خیلی زیبا به چشم می‌آیند. اگر بخواهید این دو طرح را در جاهای دیگر هم استفاده کنید، می‌توانید یک آینه خریده و آن را به صورت پروانه یا پرنده در‌آورید. با استفاده از برچسب حروف و نوشتن اسم فرزندتان، یک بیت شعر یا آهنگ مورد علاقه‌اش، اتاق او را اختصاصی تر کنید.
حتی می‌توانید از چسب‌های سیاه آماده استفاده کنید تا مشکل کپی هم نداشته باشید. تنوع این برچسب‌ها زیاد است اما مدل‌های مختلف را با هم قاطی نکنید. استفاده از دیوار طرح دار با چند شاخه گل ساده یا خط های راه راه سبک جدیدتری در استفاده از یک الگو بدون شلوغ شدن اتاق به خصوص برای دخترهای بزرگ‌تر می باشد.

جایی را برای مطالعه اختصاص دهید و با استفاده از صندلی راحتی، چادر بازی و کوسن‌هایی به شکل‌ها و اندازه‌های مختلف، فضایی را برای آرامش او در نظر بگیرید. بهتر است کوسن‌ها ترکیبی از الگوهای مختلف و رنگ‌های مکمل باشند تا متنوع و چهل تکه به نظر برسند.

تختخواب

استفاده از تخت قاب‌دار و قابل پوشش برای اکثر دخترها رویایی است، بزرگ هم که شوند خاطره آن برایشان باقی می‌ماند. تخت را با پرده‌های ابریشم یا گل‌دار بپوشانید تا جایی برای خلوت کردن داشته باشند.
اگر نمی‌توانید رنگ مناسبی برای پوشش آن انتخاب کنید، می‌توانید از پارچه‌های ململ که خیلی خوب رنگ می‌شوند به عنوان سایه‌بان استفاده کنید. اگر جا برای این تخت‌ها ندارید، یاتخت استاندارد و مناسبی از قبل آماده کرده‌اید می‌توانید این کار را با قرار دادن یک پشه‌بند در بالا و وسط تخت انجام دهید تا به صورت پرده به پایین آویزان شود.

تخت های لبه‌دار که زیر آنها خالی است، جای زیادی برای گذاشتن وسایل ایجاد می کنند. اگر جای کمی دارید، میز تحریر را به تخت وصل کنید. می توانید از تخت‌هایی که در قسمت بالا قرار می‌گیرند استفاده کنید و فضای پایین را به مطالعه و بازی اختصاص دهید و با آویزی زیبا از سایر جاها جدا نمایید.
اتاق کودکان خود را با ساده ترین و زیباترین وسایل تزئین کنید و از آنها نیز حتما برای انتخاب و چیدمان وسایلشان کمک و مشورت بگیرید تا حسی از آرامش و امنیت در این فضا داشته باشند و این روند باعث حس اعتماد و همفکری بین اعضای خانواده شود، بجای اینکه شما محیطی را فراهم کرده باشید که تماما همه چیز از نظرات شما به آنها تحمیل شده باشد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه