نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
یگانه سورانی , yeganehsorani

یگانه سورانی

یگانه سورانی , yeganehsorani

یگانه سورانی

مطالبدوستان 1
cloobid
yeganehsorani
، 1 سال و 7 ماه و 20 روز
زن 28 ساله مجرد
زير ديپلم ،

دوستان

  • رامین رمضانی , raminramazani

رسانه ها

  • کلوب دات کام , recreation
  • کلوب دات کام 2 , recreation2
وبلاگ میهن بلاگ
یگانه سورانی , yeganehsorani

در این صفحه قصد داریم با بررسی عکس کیست مویی به شما در تشخیص این بیماری کمک کنیم. بیماری کیست مویی (سینوس پیلونیدال) نوعی عارضه مقعدی است. برگشت مو به داخل پوست باعث تجمع عفونت میشود. در برخی مواقع روی سطح کیست آبسه ایجاد میشود. درد، عفونت، خارش و سوزش، ترشحات چرکی و خونریزی از مهمترین علائم این بیماری به شمار می روند. بیماری می تواند به شکل یک سوراخ روی سطح پوست و یا یک برآمدگی باشد.

مشاهده عکسهای کیست مویی به تشخیص و سریع تر شدن فرآیند درمان کمک می کند. به همین جهت در ادامه چند عکس واضح از کیست مویی را در اختیار شما می گذاریم.

عکس کیست مویی در مراحل اولیه و حاد

درمان کیست مویی اهمیت ویژه ای دارد. اگر نسبت به درمان این بیماری بی توجه باشید، علائم بیماری تشدید شده و بیماری وارد فاز مزمن خود میشود. با گذشت زمان در کیست عفونت تجمع کرده یا اصطلاحاً کیست آبسه می کند.

هرگز سرخود و بدون مشورت با پزشک اقدام به تخلیه آبسه نکنید. زیرا این کار می تواند بیماری را تشدید و خطر بروز فیستول را افزایش دهد.

عکس تجمع عفونت کیست مویی

فیستول یکی دیگر از انواع بیماریهای ناحیه مقعدی است. فیستول به اتصال غیر طبیعی دو عضو از بدن گفته میشود. علت این بیماری عفونت طولانی مدت و درمان نشده است. اگر کیست مویی به موقع درمان نشود، می تواند عفونت آن گسترش یافته و به بیماری فیستول منجر شود. درمان فیستول به مراتب پیچیده تر است. در ادامه تصاویر کیست که به ایجاد فیستول منجر شده را مشاهده می کنید.

ادامه
99
یگانه سورانی , yeganehsorani

بیماری بواسیر یا هموروئید تورم یا گشاد شدن سیاهرگ ها در مقعد و یا خارج از آن و بر روی دریچه خروجی مقعد است. علائم و نشانه های واضح این بیماری از جمله درد، خونریزی، خارش، سوزش و … نیز شکل ظاهری آن در مراحل پیشرفته تر موجب شده تشخیص ابتدایی آن قبل از مراجعه به پزشک برای بیماران کار ساده ای باشد.

درمان قطعی بواسیر از طریق لیزر درمانی انجام میشود. که می تواند به صورت سرپایی و بدون ایجاد درد، خونریزی و یا عفونت در سریع ترین زمان ممکن بیماری را رفع نماید. مشاهده عکس بواسیر و توجه به علائم این بیماری می تواند به شما در تشخیص سریع تر این عارضه کمک کند.

عکس بیرون زدگی بواسیر
اصطلاح بیرون زدگی بواسیر تنها در مورد هموروئید داخلی که پیشرفت کرده، کاربرد دارد. این نوع بیماری در اثر متورم شدن سیاهرگ ها داخل کانال مقعد (رکتوم) ایجاد میشوند. این سیاهرگ های متورم پس از مدتی در اثر اعمال فشار و یا عبور مدفوع به سمت پایین که همان خروجی مقعد قرار دارد، دچار افتادگی شده و اصطلاح پرولاپس میشوند. با ادامه این فرآیند زائده ای گوشتی که همان سیاهرگ است از مقعد بیرون می زند.

در هموروئید های درجه 2، 3 و 4 این زائده قابل مشاهده است که در نوع 4 به هیچ وجه، حتی با فشار دست نیز به داخل بر نمی گردد. این شرایط می تواند به شدت دردناک باشد و حتی فرد در دفع مدفوع نیز با مشکل مواجه شود. درمان بواسیر بیرون زده سریع و اورژانسی انجام میشود. در ادامه چند عکس بیرون زدگی بواسیر را مشاهده می کنید.
ادامه
یگانه سورانی , yeganehsorani
بیماری بواسیر یا هموروئید به واریسی شده سیاهرگ گفته میشود، این بیماری بسته به اینکه این سیاهرگ داخل مقعد قرار دارند و یا خارج از آن به انواع مختلفی تقسیم میشود. که در ادامه به تشریح بیشتر انواع هموروئید و درمان آن می پردازیم.

انواع بواسیر داخلی (هموروئید داخلی)
انواع بواسیر داخلی

یکی از انواع بواسیر نوع داخلی آن است. اگر رگ های داخل و نزدیک مقعد در رکتوم در اثر اعمال فشار دچار التهاب و تورم شوند، بواسیر از نوع داخلی است. این نوع بواسیر به ندرت درد دارد و معمولاً بیمار با خونریزی پی به وجود آن می برد. دیگر علائم این نوع بیماری شامل سوزش، خارش و احساس مداوم نیاز به دفع یا پر بودن مقعد است.

در موارد پیشرفته تر این رگ های متورم شده در اثر اعمال فشار و با دفع مدفوع به سمت مقعد دچار افتادگی یا پرولاپس شده و زائده هایی گوشتی از مقعد خارج می شوند که مهمترین علامت این نوع هموروئید همین زائده ها است و بر همین اساس هم به 4 درجه مختلف دسته بندی میشود. انواع هموروئید داخلی یا انواع بواسیر به این شرح است:

درجه اول : این نوع هموروئید داخل مقعد قرار دهد. میزان تورم و افتادگی سیاهرگ متورم شده به حدی است که از مقعد خارج نشده و بیمار تنها به میزان کم احساس درد داشته و یا ممکن است خونریزی داشته باشد.
درجه دوم: در این شرایط زائده هموروئیدی دچار پرولاپس یا افتادگی بیشتری شده و معمولاً با دفع مدفوع از مقعد خارج میشود. اما خود به خود به داخل باز می گردد.
درجه سوم : در هموروئید درجه سوم نیز زائده ای گوشتی از مقعد خارج شده است، ولی این زائده با فشار دست به داخل باز می گردد.
درجه چهارم : این درجه شدیدترین نوع بواسیر است. در این حالت زائده بواسیری از مقعد خارج شده و حتی با فشار دست نیز به داخل باز نمی گردد. هموروئید درجه چهار وضعیتی اورژانسی است. بیمار درد شدیدی احساس می کند و نیاز به درمان سریع دارد. در مواردی بیمار به دلیلی انسداد روده توانایی دفع مدفوع را از دست می دهد.
درمان هموروئید داخلی
واقعیت این است که بیماری تنها زمانی رفع می شود که زائده هموروئیدی از بین برود. با این حال تا زمانی که بیماری از نوع درجه یک و دو باشد، از طریق درمان های خانگی و دارویی تا حدی قابل کنترل است. اما در صورتی که وارد مرحله سوم و چهارم شود، وضعیت حاد تر است و بیمار نیاز به درمان های جدی تری دارد.

روشهای مختلفی برای درمان هموروئید داخلی وجود دارد که شامل رابربند، استاپلر، جراحی و … میشود. اما بهترین روش درمانی که تا به امروز پیشنهاد شده است، درمان لیزری است. لیزر با کمترین میزان آسیب، بدون درد و بدون خونریزی و سرپایی بیماری شما را رفع میکند.
ادامه
یگانه سورانی , yeganehsorani
کیست زیر چشم، تورم خفیف یا پف زیر چشم مشکل شایعی است که با افزایش سن به وفور مشاهده می شود. با افزایش سن، بافت های اطراف چشم از جمله ماهیچه های پشت پلک ضعیف می شوند. از طرفی چربی که به حمایت از بافت چشم کمک می کند، می تواند به زیر پلک ها منتقل شده و باعث پف چشم شود. یکی دیگر از علت های بروز این مشکل تجمع مایعات است که به تورم بیشتر زیر چشم ها کمک می کند.
کیست زیر چشم شاید از نظر زیبایی خوشایند نباشد اما نمی تواند نشانه ای از یک مشکل پزشکی باشد. روش های مختلفی برای برطرف کردن این مشکل وجود دارند که آخرین آنها جراحی است. اما پف زیر چشم نشانه چیست و چگونه درمان می شود. برای یافتن این پاسخ ها همراه ما باشید.
علائم
معمولاً همراه با پف، علائمی ظاهر می شود. که به این شرح هستند.

مقاله مرتبط:

جراحی بینی ، هزینه عمل بینی، عمل زیبایی بینی گوشتی و استخوانی
تورم زیر چشم
شل شدن پوست
تیره شدن زیر چشم
چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟
پف و تورم چشم ظاهر زیبایی به صورت نمی دهد، با این حال بی ضرر است و نیازی به مراقبت پزشکی ندارد. اما در صورتی تورم شدید و مداوم، درد، خارش یا قرمزی، به پزشک مراجعه کنید. برای این منظور می توانید به پزشک متخصص چشم (چشم پزشک)، جراحی پلاستیک یا جراحی پلاستیک چشم (جراح چشمی) مراجعه کنید.

ممکن است در فضای زیر چشم مایعی جمع شود که به شکل پف یا تورم به نظر برسد.

علت پف زیر چشم چیست؟
علت پف زیر چشمبا افزایش سن، ساختار بافت و عضلات پشت پلک ضعیف می شوند. ممکن است پوست لکه دار شده و چربی هایی که به طور معمول در ناحیه اطراف چشم وجود دارند به ناحیه زیر چشم منتقل شوند. همچنین، ممکن است در فضای زیر چشم مایعی جمع شود که به شکل پف یا تورم به نظر برسد. از دلیل پف زیر چشم می توانیم به این موارد اشاره کنیم.

احتباس مایعات خصوصاً هنگام بیدار شدن از خواب یا بعد از صرف وعده غذایی شور
کمبود خواب
آلرژی
سیگار کشیدن
وراثت
بیماری تیروئید، عفونت یا حساسیت
درمان پف زیر چشم
پف و تورم معمولاً تنها یک مشکل زیبایی است و نیازی به درمان خاصی ندارد. درمان خانگی و سبک زندگی ممکن است به کاهش یا از بین بردن پف چشم کمک کند. اگر نگران ظاهر متورم شده چشم هستید، درمانهای پزشکی و جراحی در دسترس هستند که می توانند به بهبود ظاهر چشم کمک کنند. این درمان ها مجموعه ای از روشهای لیزر درمانی و پر کننده های شیمیایی است که بهبود رنگ پوست و سفت شدن آن کمک می کند.

داروها
اگر این مشکل ناشی از حساسیت باشد، برای از بین بردن پف زیر چشم پزشک مصرف داروهای ضد حساسیت را توصیه می شود.

عمل جراحی پف زیر چشم
عمل جراحی پف زیر چشم
بسته به علت ایجاد این مشکل، جراحی پلک (بلفاروپلاستی) ممکن است گزینه درمانی مناسبی باشد. در حین بلفاروپلاستی (BLEF-uh-roe-plas-tee)، جراح چربی اضافی زیر چشم را از طریق ایجاد برش در بالای پلک تخلیه می کند. سپس با بخیه های زیر جذب شونده، موضع را بخیه های ریز می زند. این عمل معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود.

علاوه بر رفع پف زیر چشم، بلفاروپلاستی می تواند اختلالات زیر را نیز ترمیم کند:

ترمیم پف پلک بالا
از بین بردن پوست اضافی پلک بالای چشم
افتادگی پلکهای پایینی
از بین بردن پوست اضافی روی پلکهای پایین
عمل پف زیر چشم بدون عوارض نبوده و در ممکن است در مواردی موجب خشکی چشم، آبریزش چشم، درد، تورم، کبودی و تاری دید شود. به علاوه خطر بروز عوارض نادری شامل کاهش بینایی، خونریزی، عفونت، آسیب دیدگی عضلات چشم، سایش قرنیه و افتادگی پلک نیز وجود دارد.
برای مطالعه ادامه مطلب به سایت بیچشک مراجعه نمایید.
ادامه
یگانه سورانی , yeganehsorani
آیا با هر سرفه یا عطسه ای مشکوک به کرونا می شوید؟ آیا با علائم COVID-19 آشنا هستید؟ ویروس کرونا جدیدترین نوع از ویروس سرماخوردگی است که هر روزه در دنیا خبر های جدیدتری از شیوع گسترده آن شنیده می شود. آمار بالای مرگ و میر ناشی از این ویروس موجب استرس شدید شده و هر روز تعداد زیادی از افراد به بیمارستان و مراکز درمانی مراجعه می کنند تا مورد غربالگری در رابطه با این بیماری قرار گیرند. این امر موجب هدر رفتن زمان و هزینه برای کادر درمانی و بیماران می شود. از طرفی دیگر هر قدر این بیماری زودتر تشخیص داده شود، شانس بهبودی بیشتر خواهد بود. پس بهترین کار این است که قبل از مراجعه به مرکز درمانی با علائم کرونا ویروس آشنا داشته باشید و آن را در فرد مشکوک به کرونا بررسی کنید.
علائم کرونا چیست؟
علائم کرونا چیست؟در ادامه به معرفی علائم بیماری کرونا می پردازیم. این علائم دقیق به تفکیک درصد بوده با تجزیه و تحلیل سازمان بهداشت جهانی بر روی 55000 مورد تایید شده مبتلا به کرونا در چین به دست آمده است. از علائم ویروس کرونا می توانیم به این موارد اشاره کنیم.
تب: 88٪
سرفه خشک: 68٪
خستگی: 38٪
سرفه کردن خلط دار : 33٪
تنگی نفس: 19٪
درد استخوان یا مفاصل: 15٪
گلو درد: 14٪
سردرد: 14٪
لرز: 11٪
حالت تهوع یا استفراغ: 5٪
گرفتگی بینی : 5٪
اسهال: 4٪
سرفه خونی: 1٪
تورم چشم: 1٪
COVID-19 یک عفونت دستگاه تنفسی تحتانی است، به این معنی که بیشتر علائم در قفسه سینه و ریه ها احساس می شوند. علائم این بیماری با سرماخوردگی عادی و یا ویروس سارس متفاوت است، زیرا که سرماخوردگی موجب عفونت دستگاه تنفسی فوقانی می شود ، و گرفتگی بینی و سینوس را در پی دارد.

خبر خوب این است که در چین، بیشتر افراد بیمار که حدود 80٪ را تشکیل می دهند، علائمی خفیف تا متوسط ​​دارند و بیشتر این افراد قادر به مدیریت علائم خود در خانه هستند.

اگر احساس می کنید که دچار علائم کرونا هستید، قبل از مراجعه با پزشک مشورت کنید. مراجعه حضوری در مطب و بدون رعایت نکات پیشگیری از کرونا می تواند موجب گسترش ویروس و انتقال آن به سایرین میگردد.

شروع علائم کرونا
زمان دقیقی را نمی توان برای شروع علائم اولیه کرونا پس از قرار گرفتن در معرض ویروس تعیین کرد. به طور متوسط علائم کرونا 5 روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس شروع می شود. البته این مدت زمان ممکن است برای برخی افراد به یک روز کاهش پیدا کرده و یا در مواردی تا 2 هفته نیز خود را نشان ندهد.در یک کنفرانس مطبوعاتی MD، مدیر مرکز ملی ایمنی سازی و تنفسی CDCs گفت که ویروس به راحتی از فردی به فرد دیگر گسترش می یابد و هیچ کس در برابر آن مصونیت ندارد، زیرا این ویروس جدید و ناشناخته است.

در حدود 14٪ از مردم چین 1 تا 5 علامت شدید دارند که شامل مشکل در تنفس، تنفس سریع (بیش از 30 بار نفس در دقیقه) و کمبود اکسیژن در خون می شود. این بیماران برای تنفس به اکسیژن اضافی و بعضی اوقات به تجهیزات تخصصی احتیاج دارند در نتیجه باید در بیمارستان بستری شوند.
برای مطالعه ادامه مطلب به سایت بیچشک مراجعه نمایید.
ادامه