یاسیدالکریم  , yasayyedalkarim

یاسیدالکریم

 ان المتقین فی مقام امین [دخان/51] / http://yaali12.blog.ir/
یاسیدالکریم  , yasayyedalkarim

یاسیدالکریم

مطالب
cloobid
yasayyedalkarim
، 3 سال و 9 ماه و 23 روز
مرد 35 ساله متاهل
زير ديپلم ، ریاست جمپوری


تبلیغات

یاسیدالکریم  , yasayyedalkarim
و العاقبه لاهل التقوی و الیقین

هشام بن سالم روایت می کند از امام صادق (ع) شنیدم که به حمران بن اعین می فرمود : ای حمران بدان که عمل دائم ولو اندک اما از روی علم و یقین ، نزد خداوند متعال، برتر از اعمال زیاد اما از روی تردید و شک است. ای حمران بدان که (انسانها می توانند از کارهای مختلفی برای رسیدن به اهداف اصلی شان دوری و پرهیز کنند اما ) نافع ترین پرهیزکاری ها، ورع و دوری از معاصی الهی است (و پله بعد از ورع اجتناب از شبهات و احوالی که خطر وقوع در محرمات را در پی دارد، مثل رانندگی با سرعت مطمئنه که خطر تصادف را مثلا به یک پنجم کاهش میدهد.) و از مهمترین مصادیق ترک محارم، خودداری از اذیت و آزار مومنین و درستکاران و بدگویی از ایشان در غیاب آنهاست (چرا که قدرت دفاع ندارند. و لذا تهمت به افراد و بدگویی حضوری مقابل اشخاص و بدگوئی و آزار افراد زیر دست که توان مقابله و پاسخ ندارند گناهی از جنس غیبت است ولو عنوان و اسم آن گناه تفاوت کند.) و هیچ زندگی ای شیرین تر و دلنشین تر از حسن خلق (و نیک خویی و گشاده رویی) نیست (چرا که هم خود شخص و هم دیگران از آن، لذت و آرامش خاطر می یابند) ( و افراد از نظر اموال مختلف اند یا فقیر یا ثروتمند یا دارای حد کفاف اند ) و هیچ مالی نافع تر از مال مختصری که کفایت از ضروریات زندگی کند و دلها با قناعت به آن تکیه کنند نیست. ( یعنی هم مال در حد کفاف باشد و هم در دل به آن اکتفا و اعتماد شود و این دو صفت ممکن است در بعض اشخاص باشد یا نباشد) و هیچ جهلی مضرتر از عجب و خودپسندی نیست.

عن هشام بن سالم قال سمعت اباعبدالله یقول لحمران بن اعین یا حمران .. اعلم ان العمل الدائم القلیل علی الیقین أفضل عند اللّه تعالى من العمل الکثیر على غیر یقین، و اعلم أنّه لا ورع أنفع من تجنّب محارم اللّه و الکفّ عن أذى المؤمنین و اغتیابهم، و لا عیش أهنأ من حسن الخلق، و لا مال أنفع من القنوع بالیسیر المجزی، و لا جهل أضرّ من العجب.

الکافی الکلینی ج 8 ص 244 سند صحیح
علل الشرائع الصدوق ج 2 ص 560

#حدیث #ورع #حسن_خلق #یقین #قناعت
ادامه
99
یاسیدالکریم  , yasayyedalkarim
استاد روابط بین‌الملل: مردم حق دارند حس کنند درباره برجام به آنها دروغ گفته شده
عسگرخانی استاد روابط بین‌الملل : در هیچ جای برجام از لغو دستور اجرایی رئیس‌جمهور آمریکا سخن گفته نشده است، با وجود آنکه در داخل به شدت بر روی آن تبلیغات شد. پس باید به مردم ایران حق داد که احساس کنند به آنها دروغ گفته شده است.

نوع برخورد ذلت بار ظریف با هانت وزیر خارجه انگلیس [ اینجا ]
نوع هروله و بی تابی وزیر خارجه ایران در قبال وزیر انگلیس را ببینید.
نوع مواجهه و نوع تعابیر رهبر معظم را هم ببینید : آخرین توصیف رهبری : عمده‌ دشمنی ‌ها از سوی آمریکا و از سوی انگلیس خبیث -انگلیسِ واقعا خبیث؛ است. هم در گذشته، از دوران اوایل رژیم طاغوت تا دوران انقلاب، هم‌ بعد از دوران شروع انقلاب و پیروزی انقلاب تا امروز، همواره انگلیس با ما دشمنی کرده است. 95/3/14

پ ن : واقعا ما در کشور چیزی بنام منافع ملی داریم؟ تاکنون در عرض این بیست و اندی سال، چند قرارداد ذلت بار توسط این فرد و تیم او به مملکت تحمیل شده؟ چند بار این فرد در دعواهای سیاسی کنار احزاب و دولت های خارجی ایستاده است؟ فایل های مکرر صوتی و تصویری این گراها در فضای مجازی موجود نیست؟ تاکنون چند جاسوس از تیم این فرد بیرون آمده؟ واقعا خون شهدا و جوانان ما انقدر بی ارزش است؟ حکومت اسلامی ارزان به دست ما رسیده؟ و بعد از قراداد ننگین برجام و لگد نهایی رئیس جمهور لجن امریکای جنایتکار، و بعد تصدیق دوست و دشمن بر خسارت ایران ازین ننگنامه حکمیت گونه و خواب زمستانی مجلس و دولت در قبال تذکرات مکرر رهبری خصوصا در شرایط اجرای برجام، اکنون این شخص به دشمن گرا و بهانه می دهد که پولشویی گسترده در ایران واقعیت است. واقعا چه کسی از منافع ملی ما دفاع می کند؟ کاش به اندازه اهل باطل در حق واضح مان پیگیر و هم رای بودیم.
ادامه
یاسیدالکریم  , yasayyedalkarim
فو رب السماء و الأرض إنه لحق مثل ما أنکم تنطقون (ذاریات/23)
بزرگان بسیاری از جمله شیخ صدوق و شیخ طوسی آورده اند :
سه نفر از بزرگان شیعه به نام‌ های «محمد بن معاویه»، «محمد بن علی» و «محمد بن عثمان» روایت می کنند : «ما چهل نفر بودیم که در منزل امام حسن عسکری (ع) بودیم و او فرزندش (ع) را به ما عرضه کرد و فرمود: «او امام شما پس از من و خلیفه من بر شماست، از او اطاعت کنید و پس از من اختلاف و تفرقه نکنید که در دین خود هلاک می شوید، و بدانید که بعد از این او را نخواهید دید» و گفتند از محضر امام (ع) بیرون آمدیم و پس از چند روز امام حسن عسکری(ع) در گذشت».

جعفر بن مالك الفزاریّ، قال: حدّثنی محمّد بن معاویة بن حكیم و محمّد بن علیّ بن أیّوب و محمّد بن عثمان العمریّ رضی اللّه عنه، قالوا: عرض علینا أبو محمّد الحسن بن علیّ (ع) ابنه (ع) و نحن فی منزله، و كنّا أربعین رجلا، فقال: هذا إمامكم من بعدی و خلیفتی علیكم، أطیعوه و لا تتفرّقوا من بعدی فتهلكوا فی أدیانكم‌ أما إنّكم لا ترونه بعد یومكم هذا. قال فخرجنا من عنده، فما مضت إلّا أیّام قلائل حتّى مضى أبو محمّد (ع)‌

سند موثق بلکه صحیح

الغیبة الطوسی ج 1 ص 357
كمال الدین الصدوق ج 1 ص 435
النجم الثاقب الطبرسی ج 2 ص 47
بحارالانوار ج 52 ص 25
ینابیع المودّة ج 3 ص 123
غایة المرام ص 774 باب 7
إثبات الهداة العاملی ج 5 ص 101
أعیان الشیعة الأمین ج 2 ص 47
إحقاق الحق التستری ج 19 ص641
بهجة النظر البحرانی ج 1 ص139
كشف الغمة الإربلی ج 3 ص 335
ملحمة قوافل الشامی ج1 ص707
معجم أحادیث الكورانی ج 4 ص 251
الزام الناصب الحائری ج 1 ص310
الشافی الفیض الكاشانی ج 1 ص 327
الموسوعة الفقهیة ج 1 ص 145
منتخب الاثر الصافی ج 2 ص 431
الإمام المنتظر الصدر ج 1 ص 82
تاریخ الغیبة الصدر ج 1 ص 282
النصوص الصحیحة التبریزی ج 1 ص 25
سفینة البحار القمی ج 8 ص 648
تهذیب المقال الأبطحی ج 4 ص433
تعریب منتهى الآمال المیلانی‌ ج 2 ص 728
موسوعة العسكری الخزعلی‌ ج 2 ص137
منتخب الأنوار النیلی ج 1 ص124
فی رحاب العقیدة الحكیم ج 3 ص 292
دعوى السفارة الشیخ السند ج 1 ص150
المصلح العالمی الطبسی ج 1 ص 40
الامامة و قیادة الحائری ج 1 ص160
الفوائد الرجالیة بحرالعلوم ج 1 ص 389
الإمام المهدى المدرسی ج 1 ص 15
الغیبة الصغرى المالكی ج 1 ص 17
زبدة الأقوال أبرز الحلی ج 1 ص 485
الهدایا لشیعة التبریزی ج 3 ص 585
الصراط المستقیم النباطی ج 2 ص 232
ادامه
یاسیدالکریم  , yasayyedalkarim
ذل کل شیء لکم و اشرقت الارض بنورکم

امام صادق (ع) : پیامبراکرم (ص) مانند بنده غذا می خورد و مانند بنده می نشست و می دانست که بنده است.
قال الصادق (ع) : کان رسول الله (ص) یأکل اکل العبد و یجلس جلسة العبد و یعلم أنه عبد. بحارالانوار ج 16 ص 262

ابراهیم بیهقی از دانشمندان اهل سنت، این گونه روایت کرده که مردی نزد امام حسن(ع) آمده و اظهار نیازی کرد، امام مجتبی(ع) به او فرمود: «اذهب فاکتب حاجتک فی رقعة و ارفعها الینا نقضیها لک» برو و حاجت خود را در نامه ای بنویس و برای ما بفرست ما حاجتت را برمی آوریم! آن مرد رفت و حاجت خود را در نامه ای نوشته برای امام حسن (ع) ارسال داشت، و آن حضرت دو برابر آنچه را خواسته بود به او عنایت فرمود.شخصی که در آنجا نشسته بود عرض کرد: «ما کان اعظم برکة الرقعة علیه یابن رسول الله!» (براستی چه پر برکت بود این نامه برای این مرد ای پسر رسول خدا! امام مجتبی (ع) فرمود: «برکتها علینا اعظم حین جعلنا للمعروف اهلا، اما علمت ان المعروف ما کان ابتداء من غیر مسئلة، فاما من اعطیته بعد مسئلة فانما اعطیته بما بذل لک من وجهه » برکت او زیادتر بود که ما را شایسته این کار خیر و بذل و بخشش قرار داد، مگر ندانسته ای که بخشش و خیر واقعی، آن است که بدون سؤال و درخواست باشد، و اما آنچه را پس از درخواست و مسئلت بدهی که آن را در برابر آبرویش پرداخته ای! المحاسن و المساوی البیهقی ج 1 ص 25

تواضع امام رضا (ع) به اندازه‌ای بود كه بعضی مواقع مردم ایشان را نمی‌شناختند و از افراد معمولی تمییز نمی‌دادند. الحدیث: دخل الرضا ع الحمام فقال له بعض الناس : دلكنی فجعل یدلكه فعرفوه ، فجعل الرجل یستعذر منه ، وهو یطیب قلبه و یدلكه. روایت شده كه روزی امام رضا (ع) وارد حمامی شدند مردی آن جا بود كه ایشان را نمی‌شناخت به امام می‌گوید بیا مرا مشت و مال بده. امام رئوف شروع به مالیدن دست و پای او كردند زمانی كه با ارشاد دیگران، حضرت را شناخت عذر خواهی كرد ولی امام او را دلداری داده و کار خود را ادامه دادند. بحارالأنوار ج 49 ص99

پ ن : این سیره معصومینی است که یک نفس از حیات ایشان از آنچه خورشید بر آن می تابد ارزشمند تر است. کسانی اند که لولاک ما خلقت الافلاک در حق ایشان است. کسانی اند که آتاكم اللّه ما لم یؤت أحدا من العالمین، طأطأ كلّ شریف لشرفكم و.. و ذلّ كلّ شیء لكم، و أشرقت الأرض بنوركم. اینها 14 نازدانه ای هستند که گر نظر لطف به ذره کنند به آسمان رود و کار آفتاب کند. خدا کند با معارف و سیره ایشان انس بگیریم و هرگز از محبت و ولایت و اطاعت این نازدانه ها فاصله نگیریم. همه جا اینجا و نزد این خاندان ست. جای دیگر خبری نیست. اینها دریای نورند و تمام دنیا و مافیها آب نباتی چوبی. بدانیم چه به ما داده اند. دوباره بخوانیم همه جا اینجاست. جای دیگر هیچ خبری نیست.

#حدیث #پیامبراکرم #امام_مجتبی #امام_رضا
ادامه
یاسیدالکریم  , yasayyedalkarim
شکرا لک من اعماقی.. یا وجه الله الباقی.. یا حسین (ع)

در مقاتل و منابع وارد شده آنچنان بر بدن سیدالشهدا (ع)
و همچنین حضرت عباس (ع) شمشیر و نیزه و تیر زدند
که بدن مطهر آن دو نازدانه مظلوم همچو خارپشت شده بود..

روى المفید : فلما رأى ذلك شمر بن ذی الجوشن
استدعى الفرسان فصاروا فی ظهور الرجالة
و أمر الرماة أن یرموه [یعنی الحسین]
فرشقوه بالسهام حتى صار كالقنفذ / الارشاد ص 241
شمر بن ذی الجوشن به تیر اندازان دستور داد
حسین (ع) را تیرباران کنند
آنقدر به او تیر زدند که بدن او مانند خارپشت شد.

روى سید بن طاوس: لما أثخن الحسین علیه السّلام
بالجراح و بقی كالقنفذ / اللهوف ص 124
چون امام حسین (ع) در اثر زیادى زخم ناتوان شد
و بدنش از زیادى تیر همچون خارپشت گردید
صالح بن وهب مرى چنان نیزه بر پهلویش زد ..

قال الصدوق : اصیب الحسین و وجد به ثلاثمائة
و بضعة و عشرون طعنة برمح و ضربة بسیف
أو رمیة بسهم و كان درعه كالقنفذ / أمالی الصدوق ص 228
در بدن حسین (ع) بیش از320 زخم از نیزه یا شمشیر
یا تیر اصابت کرده بود و زره او همچو خارپشت شد.

مقتل ابی ‏مخنف: «ثم صعد من المشرعة فاخذه النبل
من کان مکان حتی صارته درعه کالقنفذ »
سپس عباس ع از فرات برگشت و تیرها از هر سو
به او پرتاب می‏شد، آن چنان که زره از انبوه تیرها
همچون خارپشت به نظر می‏ رسید.
/ موسوعة كربلاء (لبیب بیضون) ج 2 ص 137
ادامه