نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
سارا                , sholejoon

سارا

سارا                , sholejoon

سارا

مطالب
cloobid
sholejoon
، 4 سال و 5 ماه و 22 روز
زن 40 ساله مجرد
زير ديپلم ،
رسانه فروردین - سرویس وبلاگ

Buy Real Traffic
علی , fali1344
نوشته علی برای سارا 3 هفته پیش
سلام
روزتون به شادی
ادامه
99
کامنت بنویسید...
رضا حسنی , reza330300
سه شنبه 15 بهمن ، 09:05
سلام
ادامه
محسن امیری , zayrbdc
در مدینه ماتمی چون ماتم زهرا نبود

چون به گلزار نبی جز یک گل زیبا نبود

در تمام زندگی داغی برای مرتضی

سخت چون داغ عزیزش حضرت زهرا نبود

شهادت جان‌سوز بانوی بزرگ عالم، حضرت فاطمه زهرا(س)، دخت پیامبر نبی مکرم اسلام تسلیت باد
ادامه
کامنت بنویسید...
 , yousof.dariush.717
چهارشنبه 2 بهمن ، 17:13
مولا زن بی مزار من یا فاطمه الزهرا س
ادامه
سارا                , sholejoon
چهارشنبه 2 بهمن ، 17:12
ممنون منم تسلیت میگم به همه دوستدارن حضرت زهرا(س)
ادامه
سارا                , sholejoon
11 - استعمال عطر هنگام نماز


از مستحبات نماز آن است که انسان بوی خوش به بدن و لباسش بزند، و با لباس پاکیزه نماز بخواند و با احترام و وقار برای عبادت خدا مشغول شود.
لحظات آخر عمر حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام بود چند لحظه ای به اذان مغرب باقی مانده بود، نزدیک بود که وقت نماز فرا برسد. فاطمه علیهاالسلام به اسماء بنت عمیس فرمود: عطر مرا بیاور تا خود را خوشبو سازم ، و آن لباس را که با آن نماز می خوانم بیاور، سپس وضو گرفت ، و در این هنگام که می خواست نماز بخواند، حالش منقلب شد، سرش را به زمین نهاد، به اسماء گفت : کنار سرم بنشین ، هنگامی که وقت نماز فرا رسید، مرا بلند کن تا نمازم را بخوانم ، اگر برخاستم که چیزی نیست و اگر برنخاستم شخصی را نزد علی بفرست ، تا خبر فوت مرا به او بدهد.
اسماء می گوید: وقت نماز فرا رسید، گفتم :
الصلاة یا بنت رسول الله ؛ ای دختر رسول خدا! وقت نماز است .
جوابی نشنیدم ، ناگاه متوجه شدم که حضرت زهرا علیهاالسلام از دنیا رفته است . به راستی باید از زهرای اطهار علیهاالسلام درس پاکیزگی و مقید بودن به آداب اسلام را آموخت ، در آن حال لباس نماز را پوشید و بوی خوش استعمال کرد، تا نماز بخواند و قبل از وقت خود را آماده نماز کند.


ادامه
سارا                , sholejoon
15 - روح عبادت و اخلاص حضرت زهرا (س )


از زیباترین جلوه های روحی فاطمه علیهاالسلام جلوه عبادت اوست که توام با اخلاص است . مصداق آیه انا نخاف من ربنا یوما عبوسا قمطریرا است ، خوف الهی سراسر وجودش را فراگرفته رهبة و رغبة به عبادت او می پردازد. در عبادت عاشقی است بی مانند. با او راز و نیاز می کند، ملتمسانه حرف می زند، به او متوسل می شود.
در راه خدا اطعام می کند، ولی در آن جز رضای او را نمی جوید. انما نطعمکم لوجه الله لانرید منکم جزاء ولا شکورا. سجده های طولانی دارد، اشک و آه و ناله دارد، صدای گریه نیمه شبش گاهی حسنین علیهاالسلام را از خواب بیدار می کند ؛ سرپا می ایستد تا حدی که پاهایش ورم می کند، خضوع دارد، خشوع دارد و....
در دعایش می گوید: خداوندا! وجودم را در نظرم خوارگردان که از بلند پروازی سر درنیاورم ، شان خودت را در جانم بزرگ گردان ، راه و رسم طاعت خود را به من بیاموز، توفیقم به عملی ده که تو را راضی سازد، و از همه آن چه که موجب سخط توست مرا دور دار اللهم ذلل نفسی ، و الهمنی طاعتک ، و العمل بما یرضیک ، و التجنب لما یسخطک یا ارحم الراحمین .
ادامه