نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
سینا سازگار , rozeherezvan

سینا سازگار

 توای شمع واپسین شعله...چه جانانه میسوزی........سراپا آتش شده جانت در عزای پروانه میسوزی..........
سینا سازگار , rozeherezvan

سینا سازگار

مطالب
cloobid
rozeherezvan
، 8 سال و 11 روز
مرد 52 ساله مجرد
فوق ليسانس ،
رسانه فروردین - سرویس وبلاگ

Buy Real Traffic
سینا سازگار , rozeherezvan
مقام‌های بهداشتی آمریکا روز سه شنبه ۶ اسفند هشدار داده‌اند که شیوع ویروس کرونا در این کشور اجتناب ناپذیر است. در همین حال شمار مبتلایان به این ویروس در کره جنوبی به بیش از یک هزار نفر رسید. در ایران هم شمار تلفات این بیماری ۱۵ نفر اعلام شده است.
دکتر نانسی مسینایر، از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا به خبرنگاران گفته است: دیگر مساله این که نیست که آیا این ویروس شیوع پیدا می‌کند یا نه. بلکه پرسش این است که چه زمانی و در چه ابعادی شیوع پیدا خواهد کرد.
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا از مردم این کشور خواسته است خود را برای مقابله با این ویروس آماده کنند.
در همین حال، کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه شنبه اعلام کرد که تاکنون ۹۵ نفر در ایران به طور قطعی به کرونا مبتلا شده و ۱۵ نفر فوت کرده‌اند.
محمود صادقی، نماینده مجلس تهران و ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. در همین حال مجتبی فاضلی، مسئول مالی دفتر آیت الله موسی شبیری زنجانی مرجع تقلید شیعه، بر اثر کرونا فوت شده است.
رسانه‌های ایران می‌گویند، نتیجه تست آیت‌الله موسی شیبری زنجانی منفی بوده است.
هنوز نتیجه تست علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی اعلام نشده است.
در همین زمینه، کره جنوبی اعلام کرده است با تایید ۱۶۹ مورد جدید، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به یک هزار و ۱۰۰ نفر رسیده است.
ویروس کرونا همچنین ۱۱ نفر را در ایتالیا به کام مرگ کشانده است. شمار مبتلایان به این ویروس در این کشور ۳۲۲ نفر اعلام شده است.
اتریش، سوئیس و کرواسی نیز از ابتلای نخستین موارد ویروس کرونا در کشورهای خود خبر داده‌اند.
تحقیق متخصصان کانادایی درباره ایران
نتیجه اولیه یک تحقیق متخصصان کانادایی نشان می‌دهد تعداد افرادی که در ایران به ویروس کرونا یا «کووید ۱۹»، مبتلا شده‌اند بسیار بیشتر از رقمی است که نهادهای رسمی این کشور اعلام کرده‌اند.
روزنامه کانادایی «استار» نوشته است، این محققان معتقدند که بیش از ۱۸ هزار نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و این رقم ۲۰۰ برابر بیشتر از تعدادی است که نهادهای دولتی ایران گزارش داده‌اند.
ایزاک بوگوچ، متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه تورنتو و یکی از نویسندگان این تحقیق گفته است: ابعاد شیوع این ویروس نه تنها مایه نگرانی مردم ایران است، بلکه برای همه کانادایی ها و هرکسی بر روی کره زمین نگران کننده است.
این متخصص بیماری های عفونی بیمارستان تورنتو همچنین تاکید کرده است که «ما چنان به هم پیوسته‌ایم که این دیگر تنها مشکل ایرانی‌ها نیست.»
به نوشته «استار» در این تحقیق٬ متخصصان بیماری‌های عفونی و ریاضی‌دانان همکاری داشته‌اند. این مقاله هنوز به طور رسمی منتشر نشده و مورد آزمون و تایید دیگر متخصصان قرار نگرفته است، ولی وب سایت «میدریکسیو» بخشی‌هایی از این تحقیق را منتشر کرده است.
طبق این گزارش، این محققان می‌گویند، برآورد انجام شده در خصوص افراد مبتلا به ویروس کرونا در ایران بر مبنای تعداد افراد مبتلا به این ویروس است که از ایران به دیگر کشورها سفر کرده‌اند.
محققان کانادایی در خصوص پنهانکاری احتمالی مقام‌های ایران در مورد تعداد واقعی مبتلایان به این ویروس، ابراز نگرانی کرده‌اند.
پنجشنبه گذشته در استان بریتیش کلمبیا در کانادا اعلام شد که یک مبتلا به ویروس کرونا در این منطقه شناسایی شده است که اخیرا به ایران سفر کرده است.
شیوع کرونا در بحرین
شبکه الجزیره می‌گوید، به دنبال شیوع ویروس کرونا در بحرین از طریق کسانی که به ایران سفر کرده‌اند، خطوط هواپیمایی امارات متحده عربی سه‌شنبه اعلام کرد، کلیه پروازهای خود به ایران را متوقف می‌کند.
وزارت بهداشت بحرین تعداد مبتلایان ویروس کرونا را ۲۳ نفر اعلام کرده و گفته است، شش نفر از مبتلایان شهروند عربستان سعودی هستند.
طبق این گزارش ۹ نفر از این افراد از ایران به دبی رفته و سپس به بحرین سفر کرده‌اند.
ادامه
99
سینا سازگار , rozeherezvan
شرکت دولتی راه‌آهن روسیه از پروژه عظیم برقی‌سازی راه آهن گرمسار-‌اینچه برون با سرمایه‌گذاری ۱.۲ میلیارد یورو کنار کشید.
خبرگزاری اینترفکس روسیه سه‌شنبه، ۶ اسفند، خبر داد که این شرکت از بیم تحریم‌های آمریکا پروژه را رها کرده است.
عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی سابق ایران، تیرماه ۹۷ در مراسمی با حضور اولِگ بلوزروف، مدیرعامل شرکت راه‌آهن دولتی روسیه، از آغاز پروژه برقی‌سازی راه آهن گرمسار‌اینچه برون با سرمایه‌گذاری ۱.۲ میلیارد یورویی خبر داده بود.
قرار بود شرکت راه آهن دولتی روسیه راه‌آهن گرمسار-‌اینچه برون برقی کند. قرار بود ۸۵ درصد هزینه این پروژه توسط دولت روسیه فاینانس شود.
قرارداد این پروژه نیز آذرماه سال ۹۴ امضا شده بود، اما تاکنون طرف روسی هیچ اقدامی انجام نداده است.
به گزارش اینترفکس، به دلیل اینکه شرکت روسی به خاطر تحریم‌های آمریکا از این پروژه کناره‌گیری کرده است، ایران نمی‌تواند در دادگاههای بین‌المللیعلیه این شرکت اقامه دعوا کند.
شرکت روسی قرار بود ظرفیت بارگیری این خط آهن را به ۱۰ میلیون تن در سال افزایش دهد و سرعت حرکت قطارها را به ۱۲۰ کیلومتر در ساعت برساند.
ایران به غیر از این پروژه، در نظر داشت با شرکت راه‌آهن روسیه پروژه برقی‌سازی قطار تهران‌-مشهد و دو خطه کردن راه‌آهن بافق-‌سرخس را اجرا کند که هیچ کدام به نتیجه‌ای نرسید.
شرکتهای روسی طی سالهای گذشته توافقنامه‌ها و قراردادهایی به ارزش دهها میلیارد دلار امضا کرده‌اند، اما هیچ کدام را آغاز نکرده‌اند.
از جمله، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه اعلام کرده بود که شرکتهای نفتی روسی آماده سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری در ایران هستند و بسیاری از شرکتهای روسی از گازپروم تا زاروبژنفت و روس‌نفت با ایران توافقاتی امضا کرده بودند که به نتیجه‌ای نرسید.
همچنین به رغم گذشت شش سال از قرارداد ساخت دو رآکتور هسته‌ای جدید در بوشهر، هنوز گزارشی درباره پیشرفت این پروژه‌ها منتشر نشده است.
همزمان با خبر خروج شرکت راه‌آهن روسیه از ایران، وزارت خارجه آمریکا گزارش داده که ۱۳ شرکت روسی، چینی، عراقی و ترکیه به‌خاطر نقض تحریم‌های ایران تحریم شدند.
این گزارش نام شرکتهای روسی را منتشر نکرده است.
ادامه
سینا سازگار , rozeherezvan
دکتر بروس آیلوارد، رهبر تیم مشترک سازمان جهانی بهداشت و چین، می‌گوید باید خیلی سریع در قبال شیوع ویروس کرونای جدید واکنش نشان داد. او با ارائه تجربیات چین، پیشنهادهایی را نیز ارائه کرده‌است.
دکتر آیلوارد تاکید کرده که کشورهای جهان برای یک همه‌گیری گسترده و پاندمی «آمادگی ندارند» و در شرایط فعلی هیچ تاخیری برای مقابله با ویروس جدید جایز نیست.
این مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت در صدر تیمی ۲۵ نفره از چین بازگشته و با خبرنگاران دیدار کرده است.
او تاکید کرده جهان آماده همه‌گیری گسترده نیست: «این یک اپیدمی سریع در نقاط مختلف است، که ما برای مقابله با آن باید خیلی فوری وارد عمل شویم تا جلوی پاندمی را بگیریم».
او می‌گوید همه کشورها باید آماده باشند تا اقداماتی را در سطح وسیع انجام دهند.
با این حال رهبر تیم مشترک سازمان جهانی بهداشت و چین برخی اقدامات اولیه و بنیادین که در چین مورد استفاده قرار گرفته‌اند را در دیگر کشورها محتمل و ممکن می‌داند. اقداماتی که می‌تواند از سرعت شیوع ویروس بکاهد تا پژوهشگران نیز فرصت بیشتری برای مطالعه آن پیدا کنند.
دکتر آیلوارد می‌گوید «صدها هزار نفر از مردم چین مبتلا به کووید-۱۹ نشدند، چراکه چین واکنش شدیدی نشان داد».
او افزوده برخی از این تکنیک‌ها قدیمی بودند ولی کمی نوآوری در آن‌ها شده بود: «در سطحی که تا کنون دیده نشده است».
«طی ۳۰ سالی که من مشغول کار هستم، هرگز چیزی شبیه این را ندیده‌ام، و نه حتی مطمئن بودم که ممکن است جواب بدهد».
به گفته بروس آیلوارد نیازی نیست تا تمامی یک کشور را محصور و قفل کرد، اما جدا کردن بیماران از جامعه و افرادی که بیمار نیستند، موثر است.
در شهری نسبتا شلوغ در روزهای معمولی مانند ووهان، مرکز اصلی شیوع ویروس کرونای جدید، همه‌چیز بیشتر از یک ماه است تحت قرنطینه‌ای شدید قرار دارد، اما در دیگر شهرهای چین، بسته به شمار بیماران، اقدامات و تمهیدات دیگری پی گرفته شده است.
البته برخی از منتقدان می‌گویند حصر و قرنطینه‌ کردن سراسر یک شهر، از نظر اخلاقی و انسانی می‌تواند پیامدهایی داشته باشد.
آیلوارد خود گفته ووهان مانند «شهر ارواح است. ولی پشت هر پنجره و در هر آپارتمانی مردمی حضور دارند که با واکنش‌ها و اقدامات همکاری کرده‌اند».
او افزوده هزاران نفر از امدادگران و تیم‌های پزشکی داوطلبانه برای کمک به مردم راهی ووهان شده‌اند. به گفته این مقام بین‌المللی مقام‌های چینی خانه به خانه گشته‌اند تا موارد مشکوک و موارد ابتلا را پیدا کنند.
اما این تنها امدادگران و تیم‌های پزشکی نیستند، بلکه تمامی مردم، به هر کار و پیشه‌ای که مشغول هستند، تلاش کرده‌اند تا خود را با شرایط جدید سازگار کنند و طور دیگری عمل کنند تا در راستای واکنش‌ها به شیوع ویروس باشد.
او افزوده لازم است تا تخت‌های بیمارستانی و دستگاه‌های اکسیژن‌رسانی و تنفسی را آماده کرد و امدادگران را به خدمت گرفت: «این راهی‌ست که به آن فکر شده؛ باید دنبال همه تماس‌های ( فرد مبتلا با دیگران) بود. باید مطمئن بود که می‌شود آن‌ها را در یک جای جدا، و زنده نگه داشت، تا خوب شوند. و این راهی‌ست که باید ملکه ذهن شود».
دکتر آیلوارد افزوده «یادتان نرود که لازم نیست دنبال تک‌تک موارد تماس بود، چون چنین چیزی ممکن نیست. باید به‌اندازه کافی جست‌وجو کرد و پیدا کرد تا زنجیره اصلی انتقال شکسته شود، تا از سرعت شیوع کاست و آن را تحت کنترل درآورد».
رهبر تیم مشترک سازمان جهانی بهداشت و چین تاکید کرده همچنان یکی از مهم‌ترین راه‌های پیشگیری شستن دست‌ها به طور مرتب، دست نزدن به صورت و تمیز نگه‌داشتن دست‌ها تا حد ممکن است: «این را به دوستان خودتان هم بگویید!».
به گفته این مقام سازمان جهانی بهداشت به خاطر تمامی این اقدامات است که شمار موارد ابتلا در چین کاهش پیدا کرده‌است.
البته ابتلا به ویروس کرونا در چین همچنان ادامه دارد و شهر ووهان و شهروندان آن نیز همچنان با قوانین و مقررات سختی دست به گریبان هستند. با این حال شمار تلفات در چین در روز سه‌شنبه به کم‌ترین میزان طی سه هفته اخیر رسید و شمار موارد ابتلا در خارج از استان هوبی نیز تنها پنج نفر بود.
ادامه
سینا سازگار , rozeherezvan
بورس‌های بین‌المللی از ابتدای هفته جاری در پی شیوع گسترده ویروس کرونا در خارج از چین، خصوصا کره‌ جنوبی، اروپا و آمریکا به شکل متوالی با کاهش شاخص مواجه شده، اما بورس تهران طی سه روز گذشته پیاپی رکورد زده است.
در لحظه تنظیم این گزارش، ظهر چهارشنبه، هفتم اسفندماه، به وقت تهران، شاخص سه بورس عظیم آمریکا داو جونز ۳.۱۵ درصد، نزدک ۲.۷۷ درصد و «اس‌‌اندپی ۵۰۰» حدود ۳ درصد سقوط را نسبت به روز سه‌شنبه تجربه کرد. طی سه روز گذشته شاخص بورس‌های آمریکا حدود ۱۰ درصد افت کرده است.
روز گذشته میزان زیان شرکت‌های بورسی آمریکا طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه حدود ۱.۷ تریلیون دلار گزارش شده بود و با توجه به افت حدود ۳ درصدی شاخص‌های بورس در روز چهارشنبه، میزان زیان شرکت‌ها احتمالا به ۲.۵ تریلیون دلار رسیده است.
ابتلای ۵۳ نفر در آمریکا به ویروس کرونا ثابت شده و نگرانی‌ها از شیوع این ویروس در آمریکا و شرکای اقتصادی آن به شدت افزایش یافته است.
اما تنها شرکت‌های آمریکایی نیست که طی هفته جاری با سقوط ارزش سهام مواجه شده‌اند. ایتالیا که بیش از ۳۰۰ نفر در آن به کرونا مبتلا شده‌اند، با سقوط متوالی شاخص بورس از روز دوشنبه مواجه است.
روز دوشنبه شاخص بورس ایتالیا ۵.۷ درصد و روز سه‌شنبه یک درصد افت کرد. چهارشنبه، در لحظه تنظیم این گزارش، شاخص بورس ایتالیا دوباره حدود ۷ دهم درصد افت کرد.
طی روز جاری همچنین شاخص بورس کره جنوبی دوباره ۱.۳ درصد افت کرد. این شاخص روز دوشنبه ۳.۸۷ درصد افت کرده بود، اما سه‌شنبه یک درصد بهبود یافت.
قیمت نفت برنت دریای شمال نیز برای سومین روز متوالی کاهش یافت و روز چهارشنبه به زیر ۵۴ دلار سقوط کرد.
در همین حال روز دوشنبه بورس تهران با افزایش ۴۸۳۲ واحدی شاخص کل رکورد جدیدی زد و به نزدیک ۵۰۴ هزار واحد اوج گرفت. سه‌شنبه شاخص بورس تهران به ۵۱۸ هزار واحد و چهارشنبه، در لحظه تنظیم این گزارش، به بالای ۵۲۴ هزار واحد اوج گرفته است.
معمولا افزایش نرخ دلار باعث هجوم سرمایه‌ به بازار بورس در ایران می‌شود و شاخص کل افزایش می‌یابد. همچنین با افت ارزش ریال و تورم بالا، ارزش ریالی دارایی‌ها و محصولات تولیدی شرکت‌ها افزایش می‌یابد که در نتیجه باعث افزایش شاخص بورس می‌شود.
طی روزهای گذشته، خصوصا بعد از قرار گرفتن ایران در لیست سیاه «اف‌ای‌تی‌اف» قیمت دلار در مقابل ریال به شدت افزایش یافته است.
قیمت دلار از زیر ۱۳ هزار تومان در اوایل بهمن به ۱۴ هزار تومان در اواخر ماه رسید و طی یک هفته گذشته به سرعت اوج گرفته و به نزدیک ۱۶ هزار تومان رسیده است.
ادامه
سینا سازگار , rozeherezvan
بارش شدید باران و وقوع سیل در استان لرستان، موجب قطع برق ده‌ها روستا و قطعی آب بیش از دو هزار مشترک شد. راه‌های ارتباطی صدها روستا در این استان نیز مسدود شده است.
سامانه بارشی که از دوشنبه شب در لرستان فعال شد، به اندازه‌ای موجب بارش شده که کل این استان را درگیر کرده است.
خبرگزاری ایسنا روز چهارشنبه، هفتم اسفند، نوشت که سیل در چند روز اخیر در لرستان خسارات زیادی به روستاها و پل‌ها وارد کرده و آبگرفتگی شهرها و روستاها هم‌چنان ادامه دارد.
به گزارش میزان، گودرز امیری، معاون استاندار لرستان اعلام کرد که راه دسترسی و محور‌های مواصلاتی بالغ بر ۳۵۰ روستا قطع شده است.
قدرت‌الله ترابی‌نژاد، فرماندار چگنی در لرستان، هم گفته که «تعداد زیادی از پل‌ها و ابنیه فنی» چگنی بر اثر بارش‌ سنگین و حجم زیاد سیلاب از بین رفتند.
وی از آسیب دیدن «کل راه‌های استان لرستان» خبر داده و گفت که راه‌های ارتباط با شماری از روستاها هم قطع شده است.
آن‌ طور که این مقام دولتی گفته، «انتهای بخش شاهیوند ۱۳ روستا داریم که راه ارتباطی آنها قطع شده‌ و در دیگر روستاها ارتباط به سختی برقرار است.»
به گزارش ایلنا، حسن رضاییان، فرماندار پلدختر هم از قطع راه‌های ارتباطی ۱۵ روستا در معمولان و قطع ارتباط با ۳۹ روستا در بخش مرکزی پلدختر خبر داده است.
حمید کشکولی، فرماندار الیگودرز هم به خبرگزاری تسنیم گفت راه دسترسی به ۱۲۰ روستا در بخش زز و ماهرو، جاده سپید دشت به شول‌آباد و راه دسترسی دهستان ماهرو قطع است.
مرتضی کائیدی، بخشدار مرکزی پلدختر هم از مسدود شدن جاده پلدختر -اندیمشک خبر داده و گفت بر اثر طغیان رودخانه، آب در حال ورود به «منازل روستای چم‌مهر پایین است و مردم خانه‌های خود را ترک کرده‌اند.»

فیروز خدایی، سرپرست شرکت گاز لرستان هم گفت گاز شهر معمولان با ۲۱۰۰ مشترک قطع است، اما سایر روستاها مشکلی ندارند.
وی وصل دوباره گاز این روستاها را به فروکش‌ کردن رودخانه کشکان منوط دانسته است.
فریدون خودنیا، مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان هم با اشاره به قطع برق ۳۷ روستا ابراز امیدواری کرد که با مساعد شدن هوا، تا عصر روز چهارشنبه، برق این روستاها دوباره وصل شود.
بهروز مرادپور، ‌مدیرکل هواشناسی لرستان، میانگین بارش باران در استان را ۱۰۴ میلی‌متر اعلام کرده و اضافه کرد میزان بارش تا ساعت شش و نیم صبح چهارشنبه در خرم آباد ۸۹ میلی‌متر، بروجرد ۱۱۷.۳، الیگودرز ۸۳.۱، کوهدشت ۹۴.۹، پلدختر ۷۰.۱، دورود ۱۲۸.۸ و در الشتر ۱۲۲ میلی‌متر بوده است.
بیشترین بارش در استان لرستان با ۱۴۴.۹ میلی‌متر مربوط به نورآباد بوده است.
سازمان هواشناسی تا ظهر روز چهارشنبه برای همه نقاط استان لرستان، بارندگی، گاهی رعد و برق و نیز در برخی ساعات، وزش باد شدید را پیش‌بینی کرده است.
لرستان در حالی با مشکلات سیل اخیر دست‌و‌پنجه نرم می‌کند که در ابتدای سال جاری هم بر اثر بارش‌ سیل‌آسا خسارات زیادی به این استان وارد شد.
ادامه